چاپ کردن این صفحه

آیا این گونه مقامات از واقعیات جامعه اطلاع دارند ؟ آیا قرار است همه این مدیران از قاعده تا راس فقط " یک چیز " را تکرار کنند ؟

تعریف و تمجید مدیر کل آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری از " شبکه شاد " و نتایج یک نظرسنجی ؟!

صدای معلم گزارش می کند ؛

گروه 'گزارش/

تعریف و تمجید مدیر کل آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری از شبکه شاد و نتایج یک نظرسنجی و پرسش های صدای معلم

مدیر کل آموزش و پرورش استان چهارمحال و بختیاری اظهاراتی در مورد " شبکه شاد " داشته است .

پرتال این اداره کل نوشت : ( این جا )

« قائدامینی در خصوص شرایط کنونی و بیماری کرونا گفت: اگرچه به سبب شیوع بیماری کرونا شکل آموزش ما تغییر کرد؛ اما از اهمیت رسالت ما که آموزش و پرورش دانش‌آموزانمان است، هیچ گاه کاسته نشد و علیرغم اینکه فعالیت‌های آموزشی کمی دشوار شد و مدارس به ظاهر تعطیل شد، تلاش‌های بی ‌وقفه و شبانه‌روزی معلمان عزیزمان به ثمر نشست و آموزش تعطیل نشد.

تعریف و تمجید مدیر کل آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری از شبکه شاد و نتایج یک نظرسنجی و پرسش های صدای معلم

وی به طراحی شبکه آموزش دانش‌آموزان (شاد) به جای سایر پیام‌رسان‌ها به دلیل جلوگیری از آسیب‌های فضای مجازی و برقراری آموزش در فضایی ایمن اشاره کرد و گفت: آموزش از طریق فضای مجازی هیچ گاه جایگزین آموزش چهره به چهره نمی شود؛ ولی در شرایط کنونی شبکه شاد بهترین و ایمن‌ترین بستر برای آموزش در فضا مجازی است و در سال تحصیلی جدید با استفاده از این شبکه، آموزش دانش‌آموزان را ادامه می‌دهیم. از نظر بخش قابل توجهی از معلمان فرصت هاي آموزشی در فضاي مجازي در شکل هاي مختلف آن نمی تواند بدیل مناسبی براي فرصت هاي آموزشی واقعی و حضوري را تلقی شود. می توان این فرصت ها را فرصت هاي مکمل آموزش حضوري مدرسه اي تلقی کرد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان افزود: قطعاً مهمترین ظرفیت آموزش و پرورش، داشتن نیروی انسانی فوق‌العاده‌ای است که با افکار خود همواره مسیر را متناسب با شرایط جامعه هموار ساخته و امروز نیز باید با استفاده از این ظرفیت فکری، راهکار متناسبی برای این روزهای سخت بیاندیشیم و با برنامه‌ریزی مناسب، آموزش را در مسیر واقعی خود قرار دهیم.... »

این اظهارات خانم قائد امینی در حالی بیان می شود که نظرسنجی قرار گرفته در پرتال اداره کل آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری چیز دیگری را بیان می کند .

در این نظرسنجی پرسیده شده است :

" میزان رضایت مندی شما از شبکه شاد چیست " ؟

65 درصد از مخاطبان " خیلی کم " را انتخاب کرده اند .

تعریف و تمجید مدیر کل آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری از شبکه شاد و نتایج یک نظرسنجی و پرسش های صدای معلم

مشابه این مورد در اداره کل آموزش و پرورش شهر تهران نیز رخ داده است .

همان موقع ، « صدای معلم » در گزارشی نوشت : ( این جا )

« پانته آ درّی، معاون متوسطه آموزش و پرورش شهر تهران در نشست معاونان متوسطه شهر تهران در خصوص بحران کرونا و وضعیت آموزش و تعطیلی مدارس اظهاراتی بیان کرده است . ( این جا )

دری می گوید : « با وجود موضوع کرونا راهبری مدبرانه مدیران مدارس و معلمان باعث شد ما امتحانات پایان سال را چه در آزمون های حضوری و چه در آزمون های غیر حضوری به خوبی به سرانجام برسانیم . » اکنون و با این مواضع پرسش این است که آیا آن تعریف و تمجیدها واقعی بوده است ؟

ایشان در موضوع " امتحانات " عنوان می کند :

« به همت مسئولین محترم آموزش و پرورش شهر تهران همه چیز عالی پیش رفت و ما حتی برای تامین نیروی مصحح کمترین مشکل را داشتیم. در ادامه کار ثبت به موقع نمرات از سوی معلمان جای تقدیر دارد و همین باعث شد خیلی سریع نتایج امتحانات را اعلام کنیم. »

این سخنان در حالی بیان می شود که در پرتال اداره کل آموزش و پرورش شهر تهران یک نظرسنجی با عنوان " آیا میزان اثربخشی کمی و کیفی آموزش های مجازی مورد رضایت شماست " ؟ قرار داده شده است .

78 درصد از مخاطبان به این سوال ، پاسخ منفی داده اند .

تعریف و تمجید مدیر کل آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری از شبکه شاد و نتایج یک نظرسنجی و پرسش های صدای معلم

در نظرسنجی « صدای معلم » با عنوان "  کیفیت آموزش را در شبکه شاد و برنامه های تلویزیون چگونه ارزیابی می کنید ؟ " 66 درصد مخاطبان گزینه " خیلی ضعیف " و " ضعیف " را انتخاب کرده اند .

کدام یک درست می گویند ؟!

تعریف و تمجید مدیر کل آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری از شبکه شاد و نتایج یک نظرسنجی و پرسش های صدای معلم

ایشان گفته است : " سرپیچی از دستورات ستاد کرونا جرم است "

پرسش « صدای معلم » که در نشست رسانه ای با مدیر کل ارزیابی عملکرد و پاسخ گویی به شکایات وزارت آموزش و پرورش نیز مطرح شد این است که آیا این ستاد خودش جایگاه قانونی و حقوقی دارد ؟  آیا اصل " سلسله مراتب قوانین " مقدم بر سلسله مراتب اداری توسط شما ، وزیر و سایر مسئولان رعایت شده است ؟ »

حال پرسش این است که آیا این گونه مقامات از واقعیات جامعه اطلاع دارند ؟

آیا قرار است همه این مدیران از قاعده تا راس فقط " یک چیز " را تکرار کنند ؟

تعریف و تمجید مدیر کل آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری از شبکه شاد و نتایج یک نظرسنجی و پرسش های صدای معلم

پیش تر این رسانه در گزارشی با عنوان " اظهارات جدید وزیر آموزش و پرورش در مورد " شبکه شاد " و پرسش های " صدای معلم " ؟! " نوشت : ( این جا )

« نخستین پرسش " صدای معلم " از وزیر آموزش و پرورش آن است که این چرخش مواضع از رایگان بودن به پولی شدن شبکه شاد بر چه اساس و منطقی بوده و آیا این به نوعی سوء استفاده از اعتماد معلمان نیست ؟

یا تحمیل هزینه به معلمان و دانش آموزان برای استمرار آموزش در شبکه شاد در تضاد آشکار با اصول قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران در مورد رایگان بودن " تحصیل " برای همه آحاد و اقشار مردم نیست ؟

وزیر آموزش و پرورش و سایر مسئولان در نشست ها و مصاحبه ها دائما از تلاش ها و مجاهدت های معلمان در مورد ادامه آموزش در این شبکه سخن رانده اند .

اکنون و با این مواضع پرسش این است که آیا آن تعریف و تمجیدها واقعی بوده است ؟

آیا وزیر آموزش و پرورش قرار است بر اساس همین رویه و در آغاز سال تحصیلی جدید در مناطق زرد و قرمز هم چنان هزینه آموزش را از جیب معلمان و دانش آموزان پرداخت نماید ؟

هنوز وزارت آموزش و پرورش به آخرین گزارش " صدای معلم " با عنوان " چرا وزارت آموزش و پرورش در مورد پیشنهاد یونسکو برای بازگشایی مدارس سکوت کرده است ؟ " ( این جا ) پاسخی ارائه نکرده است .

در بخشی از این گزارش آمده بود :

" در گزارشی با عنوان "  بررسی آموزش مجازی توسط معلمان ایران در دوران قرنطینه ناشی از شیوع کرونا " که در خرداد 1399 توسط " پژوهشکده برنامه ریزی درسی و نوآوری های آموزشی " وابسته به پژوهشگاه مطالعات آموزش و پرورش و توسط پژوهشگران " دکتر محمد حسنی ، دکتر احد نویدی ، دکتر سهیلا غلام آزاد ، دکتر فرشته زینی وند نژاد " منتشر شده است در بخش " نتیجه گیری و پیبشنهاد " چنین آمده است : " به نظر می رسد که از نظر بخش قابل توجهی از معلمان فرصت هاي آموزشی در فضاي مجازي در شکل هاي مختلف آن نمی تواند بدیل مناسبی براي فرصت هاي آموزشی واقعی و حضوري را تلقی شود. می توان این فرصت ها را فرصت هاي مکمل آموزش حضوري مدرسه اي تلقی کرد. "

تعطیل کردن آموزش حضوری حتی در مناطق " قرمز " به نوعی ستاندن " حق آموزش " از دانش آموزان است و استمرار این وضعیت لطمات جبران ناپذیری بر پیکره آموزش و جامعه وارد خواهد کرد .

پایان گزارش/


تعریف و تمجید مدیر کل آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری از شبکه شاد و نتایج یک نظرسنجی و پرسش های صدای معلم

شنبه, 04 مرداد 1399 13:11 خوانده شده: 318 دفعه

در همین زمینه بخوانید: