صدای معلم

پرسش « صدای معلم » از مدیرکل تعاون و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش آن است با توجه به اعلام وزیر آموزش و پرورش در مورد بازگشایی قطعی مدارس سراسر کشور از 15 شهریور سال جاری تحت هر شرایطی چرا آن پروتکل های بهداشتی که شرح آن در مورد خانه های معلم داده شده است در مورد " مدارس " اجرا نمی شود ؟

سیاست های دو گانه وزارت آموزش و پرورش در موضوع اسکان فرهنگیان در مورد " مدارس " و " خانه های معلم " ؟!

صدای معلم گزارش می کند ؛

گروه گزارش/
کرونا و سیاست های دو گانه وزارت آموزش و پرورش درباره اسکان فرهنگیان در مورد مدارس و خانه های معلم
 
پرتال معاونت برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش نوشت : ( این جا )
 
مدیرکل تعاون و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش گفت: اسکان تابستان 1399 در آموزش و پرورش به دلیل مبارزه با شیوع کرونا ویروس در مدارس مجری طرح اسکان موقت، تعطیل است.

به گزارش روابط عمومی معاونت برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش به نقل از فارس، گودرز کریمی‌فر مدیرکل تعاون و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش اظهار کرد: اسکان تابستان 1399 در آموزش و پرورش به دلیل مبارزه با شیوع کرونا ویروس در سراسر پایگاه‌های پذیرش و مدارس مجری طرح اسکان موقت، تعطیل است.

وی ادامه داد: توصیه می‌شود که در راستای همراهی با تصمیمات ستاد ملی مبارزه با کرونا ، از سفرهای تابستانی پرهیز شود تا بتوانیم با شعار «در خانه بمانیم»، ان‌شاءالله هر چه زودتر شاهد قطع ارتباط زنجیره‌ای کرونا بوده و همگی به صورت در سلامت هموطنان‌مان سهیم باشیم.

کریمی‌فر تصریح کرد: البته تعداد 400 مرکز رفاهی (خانه معلم) با تعداد 17 هزار تختخواب با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی نظیر استفاده اجباری از ماسک و دستکش، نصب محلول‌های ضدعفونی، جانمایی تونل‌های مه پاش در مبادی مراکز رفاهی، غربالگری مسافرین با تب‌سنج‌های لیزری، استفاده از کاورهای بهداشتی یک بار مصرف، گند زدایی و ایزوله نمودن اماکن عمومی نظیر راهروهای خانه‌های معلم و سمپاشی مستمر سوئیت‌ها در سراسر کشور، به مسافرین فرهنگی اعم از شاغل و بازنشسته ارائه خدمات می‌دهند؛ اگر چه تأکید می‌شود فرهنگیان ترجیحاً از هرگونه سفر غیر ضروری در وضعیت کنونی به خاطر ریشه‌کنی کرونا ، پرهیز کنند.

پرسش « صدای معلم » از مدیرکل تعاون و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش آن است با توجه به اعلام وزیر آموزش و پرورش در مورد بازگشایی قطعی مدارس سراسر کشور از 15 شهریور سال جاری تحت هر شرایطی ( این جا ) چرا آن پروتکل های بهداشتی که شرح آن در مورد خانه های معلم داده شده است در مورد " مدارس " اجرا نمی شود ؟

آیا واقعا این خانه های معلم به به مسافرین فرهنگی اعم از شاغل و بازنشسته اجاره داده می شود ؟

کرونا و سیاست های دو گانه وزارت آموزش و پرورش درباره اسکان فرهنگیان در مورد مدارس و خانه های معلم

مشاهدات و تجربیات نشان می دهند که معمولا خانه های معلم به ویژه در شهرهای توریستی و پر رفت و آمد به مدیران و مقامات آموزش و پرورش اختصاص پیدا می کند و اعلام وزارت آموزش و پرورش در این موارد بیشتر غیرواقعی بوده و جنبه نمایشی و تبلیغاتی دارد .

متاسفانه همان گونه که در گزارش های متعدد صدای معلم در مورد سیاست های گزینشی و تبعیض آمیز این وزارتخانه در مورد بحث " آزمون ها " و " امتحان ها " آمده است ؛ وزارت آموزش و پرورش در این موارد شفاف نبوده و پاسخ گو نیست . ( این جا )

در گزارش این رسانه در مورد بحث آزمون ها آمده بود :

« پرسش « صدای معلم » از وزیر آموزش و پرورش آن است که معنای تابع تصمیمات ستاد ملی مبارزه با کرونا همین است ؟

چگونه است که این وزارتخانه با سماجت و اصرار " غیرقانونی " به مدارس دولتی دیکته می کند که امتحانات باید و حتما به صورت " غیرحضوری " برگزار شود اما در مواردی که ذکر شد سیاست یک بام و دو هوا را در پیش می گیرد ؟

این درجه بندی و تفاوت گذاری ها بر کدامین مبناست و چه کسی باید پاسخ گوی این تناقض ها و تضادهای غیرمنطقی باشد ؟ »

آیا شعار " در خانه بمانیم  " برای همه  کاربرد دارد ؟

پایان گزارش/


کرونا و سیاست های دو گانه وزارت آموزش و پرورش درباره اسکان فرهنگیان در مورد مدارس و خانه های معلم

شنبه, 11 مرداد 1399 13:04 خوانده شده: 95 دفعه چاپ

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

به نظر شما ، جنس ارتباط نمایندگان مجلس شورای اسلامی با آموزش و پرورش از کدام نوع است ؟

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور