صدای معلم سایت اخبار آموزش و پروش معلمان فرهنگیان

گروه گزارش سخن معلم /

دیدار اعضای شورای مرکزی انجمن اسلامی معلمان ایران با خانواده علیرضا هاشمی سنجانی ( گزارش تصویری )

گروه گزارش /

روز یکشنبه هشتم شهریور ماه جمعی از اعضای شورای مرکزی انجمن اسلامی ایران با خانواده علیرضا هاشمی سنجانی دبیر کل سازمان معلمان ایران که در حبس به سر می برد دیدار و گفت و گو نمودند .

در ابتدای این دیدار آقای خلیل آبادی ضمن آرزوی آزادی هر چه سریع تر آقای هاشمی به نقطه نظرات آیت الله شهید دکتر بهشتی اشاره نمود و این که انقلاب ما یک انقلاب فرهنگی بوده است و شایسته نیست که یک فرهنگی اکنون در زندان باشد .

او به ذکر سوابق دبیر کل سازمان معلمان ایران در همکاری با ماهنامه تربیت اشاره نموده و گفت :  ایشان در اولین شماره با من و در مورد دانش آموزان گفت و گویی انجام داد و از نظر من شخصیت محجوب ، محبوب و وارسته ای دارد .

آقای دکتر الحسینی در ادامه افزود :  انجمن اسلامی ایران همواره پیگیر اخبار و وضعیت معلمان دربند می باشد .در نشست ها با مسئولان و نیز جلسات انجمن مسائل و مشکلات این همکاران مطرح می شد .

ایشان تصریح کرد : « فرهنگ » خمیرمایه و هویت همه فعالیت های دیگر در عرصه اجتماع است و منهای فرهنگ چیزی به سرانجام نمی رسد.

به نظر می رسد در همه عرصه ها تنزل داشته ایم و ریشه آن  را در فرهنگ باید جست و جو کرد . امیدواریم که شاهد مدیریت عقلانیت و تدبیر در این حوزه ها باشیم تا از چاله های فرهنگی بیرون بیائیم و نوسازی فرهنگی و مدرنیته اتفاق بیفتد . بدون نوسازی فرهنگی همان گونه که بیان شد فعالیت در سایر حوزه ها به سرانجامی نمی رسد .

آقای شفیعی مطهر در ادامه ضمن بیان برخی واقعیت های تاریخی مانند جنگ 1967 اسرائیل  و نیز بعضی پدیده های علمی گفت :  ما پس از 37 سال به این جا رسیدیم که یک معلم با چنین ویژگی هایی در زندان باشد . انقلاب ما یک انقلاب فکری و برای آزادی اندیشه بود وگرنه مشکل اقتصادی نداشتیم . من قبل از انقلاب رئیس دبیرستان بودم . مصاحبه حضرت امام ( ره ) با لوموند را خودم در مدرسه تکثیر و پخش کردم اما کسی با من کاری نداشت .

در همه جای دنیا ، زندان جایی است که افراد غیرمال را برای مدتی در آن جا نگهداری می کنند تا شرایط ورود به جامعه را کسب کند و یا افرادی که آزادی و حقوق دیگران را نقض می کنند  .

آقای راه پیما در ادامه با ذکر خاطره ای از آقای هاشمی ادامه داد : در مدرسه با ایشان همکار بودم . دکتر ظروفچیان در جلسه ای در مورد موضوعی جامعه شناسی و فلسفی سخن می گفت .در میان جمع تنها کسی که شروع به صحبت کرد و نظریات جدیدتری را مطرح نمود آقای هاشمی بود . این نشان می داد که با وجود همه مشغلات و گرفتاری ها ، هیچ گاه از مطالعه و به روزآوری دانش و اندوخته ها کم نمی گذاشت و این برای یک معلم و همکارانش مایه افتخار است .

در مدرسه دیگری نیز با ایشان همکار بودم . آقای هاشمی دانش آموزان را در گروه هایی مشخص کرده بود و آن ها در قالب موضوعات مختلف جامعه شناسی با یکدیگر مباحثه می کردند .

ایشان به دانش آموزان و حقوق آن ها اعتقاد زیادی داشت .

خانم نقی ئی در ادامه ضمن بیان این که احساس دوگانه ای نسبت به حبس ایشان دارد افزود :  از یک طرف شاهد دلتنگی ها و مصایبی هستیم که برای ایشان و خانواده او اتفاق افتاده است اما از منظر دیگر می توان گفت که این فرصتی است برای کسی که توان پرداختن و پرورش جدی خود به لحاظ اندیشه را دارد .

قائم مقام سازمان معلمان تصریح نمود : تا جایی که من ایشان را می شناسم آقای هاشمی فردی است که توان سازمان دهی دارد و مهم تر از آن ذهن بازی داشته  و قدرت درک مخالف را دارد .

به عنوان یک عضو سازمان معلمان ایران از تشریف فرمایی شما و اظهار همدلی تان بی نهایت سپاسگزارم .

در پایان همسر آقای هاشمی ضمن تشکر و قدردانی از محبت دوستان و همکاران گفت : در طول این مدت شاهد یک خصیصه در آقای هاشمی بوده ام و آن مظلومیت ایشان است .

خانم غریب زاده با بیان خاطراتی از فعالیت های صنفی ایشان که برخی اوقات حتی با « حس طلبکاری معلمان » روبه رو می شد تصریح نمود : او انسان تاثیرگذاری است .

در جلسه ای که خدمت آقای فانی بودیم گفتم که آن ها آقای هاشمی را نمی شناسند و گرنه چنین برخورد نمی کردند .

وزیر محترم آموزش و پرورش هم قول داده اند که پیگیری کنند .

پایان گزارش/

دیدار اعضای شورای مرکزی انجمن اسلامی معلمان ایران با خانواده علیرضا هاشمی سنجانی دبیر کل سازمان معلمان ایران

دیدار اعضای شورای مرکزی انجمن اسلامی معلمان ایران با خانواده علیرضا هاشمی سنجانی دبیر کل سازمان معلمان ایران

 

دیدار اعضای شورای مرکزی انجمن اسلامی معلمان ایران با خانواده علیرضا هاشمی سنجانی دبیر کل سازمان معلمان ایران

دیدار اعضای شورای مرکزی انجمن اسلامی معلمان ایران با خانواده علیرضا هاشمی سنجانی دبیر کل سازمان معلمان ایران

دیدار اعضای شورای مرکزی انجمن اسلامی معلمان ایران با خانواده علیرضا هاشمی سنجانی دبیر کل سازمان معلمان ایران

دیدار اعضای شورای مرکزی انجمن اسلامی معلمان ایران با خانواده علیرضا هاشمی سنجانی دبیر کل سازمان معلمان ایران

دیدار اعضای شورای مرکزی انجمن اسلامی ایران با خانواده علیرضا هاشمی سنجانی

دوشنبه, 09 شهریور 1394 ساعت 16:00 خوانده شده: 2081 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +13 -2 --
دانش آموز 1394/06/09 - 18:24
ایشالله هر چه زودتر شاهد آزادی این معلم بزرگوار باشیم.
پاسخ + +11 -2 --
بازنشسته 1394/06/09 - 22:12
معلم دربندودزدان بیت المال آزاد
پاسخ + +16 -2 --
امیرمنصور 1394/06/09 - 23:59
به نظرم جناب خلیل آبادی،سر کیسه ی درآمد میلیاردی کتابفروشی انجمن اسلامی معلمان شهرری رو شل کنند و از خانواده ی جناب هاشمی و سایر همکاران دربند حمایت کنند و به جای حشر و نشر با مسوول دفتر حسین فدایی در شهرری از انجمن اسلامی معلمان شهرری انحصار زدایی کنند و اصلاح طلبی رو از انجمن اسلامی معلمان شهرری شروع کنند.
پاسخ + +1 0 --
ناشناس 1394/06/10 - 14:16
رئیس شورای هماهنگی واجرایی انجمن اسلامی معلمان سیستان وبلوچستان خبرداد: تشکیل فراکسیون معلمان در مجلس دهم+دستاوردهای اولین گردهمایی روسای انجمن های اسلامی معلمان سراسرکشور
آوای فرهنگی – رئیس کمیته سیاسی و انتخابات انجمن اسلامی معلمان ایران از تشکیل فراکسیون معلمان در مجلس دهم خبرداد…
http://avayefarhangi.ir/?p=13067
پاسخ + +1 0 --
شهسوارزاده 1394/06/13 - 00:50
به نام دوست
قطعأ همانطوراست که همسر محترم جناب آقاي هاشمي مي فرمايند :
" در جلسه ای که خدمت آقای فانی بودیم گفتم که آن ها آقای هاشمی را نمی شناسند و گرنه چنین برخورد نمی کردند ."
" وزیر محترم آموزش و پرورش هم قول داده اند که پیگیری کنند ."

با توجه به سوء تفاهم پيش آمده که منجر به بازداشت آقاي هاشمي " دبير کل سازمان معلمان ايران "شده است . برخي از همکاران " انجمن اسلامي معلمان ايران " گواهي مي دهند که نامبرده معلم شريف و زحمتکش و مطلع مي باشد .
اميد است اين شهادت ها و تلاش هاي مقام محترم وزير آموزش و پرورش که در کردستان از نزديک هاشمي را مي شناسد . در برطرف کردن سوء تفاهم بوجود آمده موثر باشد و هرچه زودتر عليرضا هاشمي به آغوش گرم خانواده و جامعه فرهنگيان فرهيخته باز گردد .

با تقديم شايسته ترين احترامات ارادتمند شما شهسوارزاده
پاسخ + +1 0 --
حسن خليل ابادي 1394/06/13 - 12:48
من حسن خليل آبادي هستم سركيسه كتابفروشي دست من نيست آنجامتعلق به انجمن هست فقط برايم سوال هست مارفتيم منزل همكاري كه دربندهست ديدار كنيم و وطيفه انساني راانجام دهيم اولا نفس اين عمل براي كي فشارمي آورد ؟
ثانيا خانواده هاي معلمان زنداني نيازمندكمك مادي هيچ كس نیستند.
آنهانيازمنداتحادوآگاهي مامعلمان هستند .
منزل من هم شهرري است اگر بياييد خانه ميلياردي رانشانتان بدهم ممنون مي شوم .
باآقاي فدايي هم هنوز رودرو صحبتي در عمرم نداشتم .
قدري انصاف شمارا زيباتر مي كند
پاسخ + 0 0 --
معلم 1394/06/13 - 17:26
سلام و درود بر شما؛جناب خلیل آبادی تا نباشد چیزکی مردم نگویند چیزها،شما مسوول انجمن اسلامی معلمان شهرری هستید و یک زیر پله در خیابان حرم ماهانه میلیون ها در آمد دارد،سالهاست که انجمن اسلامی معلمان شهرری هم به جند نفر مادام العمر محدود شده است،خوب طبیعی است که چنین انتظاری جهت شفافیت و شفاف سازی وجود داشته باشد برادر...
وظیفه ی انسانی شما بسیار ارزشمند است اما علیرضا هاشمی ها و سازمان معلمان ایران هیچ پشتوانه ی مالی غیرشفافی ندارد برادر...هیچ کس هم مدعی آن نیست که شما خانه میلیاردی دارید....اما حشر و نشر دائمی انجمن اسلامی معلمان شهرری با آقای مولایی مسوول دفتر حسین فدایی در شهرری و حضور ایشان در برنامه های خاص انجمن زیبنده این تشکل اصلاح طلب نیست...باز هم درود بر شما.
پاسخ + 0 0 --
حسن خليل ابادي 1394/06/13 - 12:50
انجمن اسلامي معلمان شهرري درانحصار كسي نيست .
به سايت انجمن مراجعه كنيد و مراسم انجمن ري باحضورهزارنفر و سخنراني آقاي عارف را ببينيد .
مطالب سخنراني مراهم بخوانيد
پاسخ + 0 0 --
معلم 1394/06/13 - 17:29
جناب خلیل آبادی این جمله که انجمن اسلامی معلمان شهرری در انحصار کسی نیست که انصافاً متناسب با برنامه خندوانه است...سالهاست که چند نفر خاص بر رأس این انجمن چنبره زده اند و آن هزاران نفر هم فقط میهمانان افطاری انجمن اسلامی معلمان هستند که سالی یکبار جهت حضور در افطاری های بعدی فرم پر می کنند و البته بخش اعظمی از ایشان هم بازنشسته و یا در انتظار حمایت جهت گرفتن سمت و پست هستند و رابطه اشان با انجمن اینگونه است...مزاح می فرمایید!!
پاسخ + 0 0 --
حسن خليل ابادي 1394/06/13 - 12:56
جرم ما روشن نگاه داشتن نام معلمان وانجمن واصلاح طلبي درشهرري هست .
دردولت گذشته ٥ سال دادگاه براي تخليه همين كتابفروشي رفتيم دو بارحكم تخليه يكباريكسال زندان صادركردندولي نتوانستندموفق شوند و كنار اداره مغازه هاراميدان تره باركردند .
ماهرگز از راهي كه در آگاهي وآزادي قدم گذاشته ايم برنخواهيم گشت .
شماهم سعي كنيدهمچنين جايي راايجاد كنيد
پاسخ + 0 0 --
معلم 1394/06/13 - 22:38
شما جرمی ندارید برادر؛درود بر شما که اینگونه زیبا سخن می رانید...اما واقع امر این است که انجمن اسلامی معلمان شهرری تاکنون حرکت اصلاح طلبانه ای انجام نداده جز افطاری و فراهم نمودن زمینه ی سخنرانی بزرگان که اقدام خوبیه اما در قیاس با امکانات عریض و طویل مالی انجمن شهرری بسیار اندکه ضمن آنکه سهم خواهی از پست و سمت های آموزش و پرورش شهرری رو هم اضافه بفرمایید.
پاسخ + 0 0 --
نیما حسینی 1394/06/14 - 09:00
« حس طلبکاری معلمان »
احسنت خانم غریب زاده .
رمز عقب ماندگی معلمان .
پاسخ + 0 0 --
میرزایی 1394/06/14 - 09:20
آقای پورسلیمان
سلام و خسته نباشید .
به امید آزادی همه معلمان دربند .
معلمان همین هستند .
نه بلدند تشکر کنند و نه عذرخواهی .
فقط همیشه ا ز همه طلبکارند غیر از خودشان !
پاسخ + 0 0 --
حسن خليل ابادي 1394/06/15 - 01:34
دوست عزيزشمامجددا اتهامات قبلي خودراتكراركرديد كتابفروشي دراجاره انجمن هست ومانتدهركاراقتصادي هزينه ها ودرآمدهاي ان معلوم هست وكسي كه بايدحساب كشي كندوش فافيت بخواهدمسؤلين انجمن مركزهستنداين مغازه راانجمن تاسيس كرده طبق نظرکارشناس رسني دادگاه به اوقاف وآموزش وپرورش دارداجاره ميدهد. پس به معلمان محترم يابه كسي غيرازمسؤلين انجمن نبايد گزارش بدهد واصولاربطي ندارد مغازه هاي ديگري هم آموزش وپرورش هم جنب كنابفروشي اجاره داده تمجاي ديگربه معلمان گزارش درآمد مي دهند
پاسخ + 0 0 --
حسن خليل ابادي 1394/06/15 - 01:38
مايك تشكل موردوثوق معلمان هستيم وباهمه همكاران رابطه داريم مثل اقاي مولايي، ايشان هم ازروساي دوران اصلاحات وفردي خيروخوش فكرهستندهمكاري ايشان بااقاي فدايي راتاييدنمي كنيم ولي ماهمكارهستيم درب انجمن روزهاي سه سشنبه به روي همه معلمان بازهست درجلسات ماشركت مي كنندشماهم اگراهل شفاف سازي رفتارخودتان وناهستيدتشريف بياوريددرجلسه ماباشجاعت مطالبتان رابگوييددرفضاي مجازي ذهن ديگران رامشوش كردن امري انساني نيست
پاسخ + 0 0 --
حسن خليل ابادي 1394/06/15 - 01:46
شمااگرانجمن اسلامي معلمان شهرري اصلاح طلب نيست كاري نداردفعاليت هاي اصلاح طلبان شهرري راكه مادران سهيم نبوديم بشماريدوفعاليت خودتان رااگراصلاح طلب هستيددرشهرري بفرماييدشايدماهم به شماكمك كرديم!!ضمنا ازاداره سياسي فرمانداري ياهرجاكه قبول داريدبپرسيد گروه هاي اصلاح طلب شهرري كدامنداگراسم انجمن رانبردند حق باشماست قبلا هم عرض كردم كمي انصاف شمارازيباتر مي كنداگر پست ندادندوالله زمامقصرنيستين روزانتخاب آقاي روحاني بول داديم هيچ پستي نمي خواهيم ولي براي كمك به دولت ادم هاي خوب رابه اداره كل معرفي كرديم الان هم هيچكدام ازمسئولين ازارات شهرري اگربررسي كنيدعضوانجمن نبوده اند
پاسخ + 0 0 --
عبدا... 1394/07/16 - 01:21
برادر بزرگوار دم خروس آقای ملکی معاون پرورشی ناحیه یک ری رو باور کنیم یا قسم حضرت عباس رو؟!این آقا با کت احمدی نژادیش خدمتگزار برنامه های انجمن نبود؟!بهروز نصیری معاون عبدپور نبوده؟رحمت قاسمی پور فامیل عبدپور نیست؟با رانت عبدی پور وارد سیستم آموزش و پرورش نشده؟اینکه با همه ی تخلفاتش ابقاء شده و مسوول بسیج فرهنگیان ری یک شده همون تراکت پخش کن انجمن تو افطاری ها نیست؟اینا مسوول نیستند و ربطی به انجمن اسلامی شهرری ندارند؟دست مریزاد حاجی
پاسخ + 0 0 --
حسن خليل ابادي 1394/06/15 - 01:51
من خندوانه راكم مي بينم ومزاح هم نكردم سعي كنيداز جملات مودبانه استفاده كنيد شماكه ازهمه چي اطلاع داري بگو دوستانتان مثل گذشته براي ازبين بردن امكانات انجمن اقدام كنندولي اگرديگران عرضه اداره يك نانوايي سنگكي راهم ندارند مابي تقصيريم ضمنا اگرراست مي گوييدمشخصات واقعي خودرابنويسيدمن يك روزمي آیم دفتراقاي پورسليمان باهم مناظره رودرومي كنيم
پاسخ + 0 0 --
عبدا... 1394/07/16 - 01:16
انظرماقال و لاتنظرمن قال برادر...فرض بگیریم که کسی که نقد و انتقادی دارد خودش را معرفی کند!آیا جز این است که دوستان شما شروع می کنند به تخریب و تخطئه اش و یا اینکه در صدد حذفش بر می آیند؟آنهایی که از نزدیک انجمن اسلامی معلمان شهرری را می شناسند خوب می دانند که این جمع کوچک کوچکترین منتقدی را بر نمی تابد و از برنامه هایش حذفش می کند.بطور اتفاقی به این پست برخوردم و چون تجربه اش رو داشتم گفتم خدمتتان عرض کنم سرور گرانقدرم.از ماست که بر ماست.
پاسخ + +1 0 --
حسن خليل ابادي 1394/06/15 - 02:01
ضمنا مارفتيم ديدن خانواده هاي معلمين عزيز زنداني كاراصلاح طلبانه هست يانه؟ بايد مواخذه بشويم ودراين موقعيت ودر حال انجام اين كار آماج انتقادات شماقراربگيريم بهترنبوداين عمل ماراراتشويق براي دلگرمي معلمان مي كرديدو در يادداشت خصوصي ياد رنشستي شفاف باهم گفتگومي كرديم يكي از مشكلات مامعلمان همين است كه اينگونه برما روامي دارند كه بيش ازديگران باخودمان دعواداريم وگرنه چرا يكصدهزارانسان نبايد به خواسته هايشان توجه شودوتازه به حبس وتنگناهم بيفتندرمز موفقيت مامعلمان دراتحادوۀگاهي وموقعيت شناسي خواهد بود
پاسخ + 0 0 --
معلم 1394/06/16 - 23:49
معلمان با هم دعوا ندارند،مطابق اقوال همکاران شخصیت شما منهای انجمن اسلامی معلمان شهرری بسیار قابل احترام است و دیدن خانواده ی زندانیان دربند حتماً اصلاح طلبانه است و مناظره هم پیشنهاد خوب و ارزشمندیست که انشاا...مجال و فرصتش فراهم شود و بدور از تعصب منتقدان انجمن اسلامی معلمان شهرری بتوانند نظرات منطقی خود را بیان کنند،ضمن آنکه انتقاد به شما به منزله ی دفاع و حمایت از متولیان جزم اندیش و آلوده و متزور آموزش و پرورش دردهه ی گذشته نیست...
پاسخ + +13 0 --
صادقی 1394/06/16 - 00:50
نفس عمل انجمن اسلامی معلمان و انجمن اسلامی معلمان یا هر شخص و گروهی که به دیدار خانواده فرهنگیان دربند برود ارزشمند است،انشاا...انجمن اسلامی معلمان شهرری هم انتقاد پذیر باشد و به اصلاح بپردازد،ناحیه ی ما را که قبضه نموده اند و بهروز نصیری که معاون عبدپور بود رو آوردند ناحیه یک شهرری و رسول ملکی که تدارکات انجمن شهرری بود شده معاون پرورشی و همکارا اصلا راضی نیستن از این وضعیت آقای خلیل آبادی به مسوولین بگین که همکارای ناحیه یک از این وضعیت راضی نیستن اگرم بخواهید میتونید از مدیران مختلف ناحیه یک سوال کنید.

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

در مقایسه با وزرای آموزش و پرورش دولت های پس از انقلاب اسلامی ، میزان دخالت افراد و نهادهای غیرمسئول در وزارت سیدمحمد بطحایی را چگونه ارزیابی می کنید ؟

پربازدیدترین

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور