صدای معلم سایت اخبار آموزش و پروش معلمان فرهنگیان

گروه گزارش سخن معلم /

گزارش مشروح بزرگداشت روز جهانی معلم با حضور نمایندگان تشکل های معلمان + گزارش تصویری

گروه گزارش /

 روز دوشنبه سیزدهم مهر ماه ، روز جهانی معلم نمایندگانی از تشکل های معلمان گرد هم آمدند تا این روز را گرامی بدارند .

در این نشست دوستانه ، اعضای تشکل های معلمان از جمله  انجمن اسلامی معلمان ، سازمان معلمان ایران ، کانون صنفی معلمان ایران و مجمع فرهنگیان ایران اسلامی حضور داشتند .

میزبان این جلسه انجمن اسلامی معلمان ایران بود .

در ابتدای این نشست ، شفیعی مطهر به عنوان مجری جلسه ضمن خیر مقدم به اعضا و گرامی داشت این روز جهانی اظهار امیدواری کرد که هر چه زودتر معلمان دربند به عنوان پیشاهنگان احقاق حقوق معلمان آزاد شوند .

او از حاضران خواست تا ضمن بیان نظرات و تحلیل اوضاع راه کارهای اجرایی را نیز در جهت تحقق اهداف مشخص شده  ارائه نمایند .

سپس  محمدی مسئول انجمن اسلامی معلمان ایران بر تعامل میان تشکل ها تاکید نمود .

مصلحی از اعضای شورای مرکزی انجمن اسلامی معلمان نیز ضمن گرامی داشت این روز به معلمانی اشاره نمود که قبلا در این جمع حضور داشتند و اکنون به علت فعالیت های صنفی در زندان به سر می برند .

او در ادامه به قرائت بیانیه انجمن  اسلامی معلمان ایران به مناسبت روز جهانی معلم پرداخت ( 1 )

مصلحی در ادامه راهکار انجمن اسلامی را برای نهادینه شدن مشارکت معلمان در فرآیند مدیریت آموزش و پرورش  علاوه بر حمایت همه جانبه از تشکل های معلمان را در تاسیس " نظام صنفی معلمان " دانسته و بر آن تاکید نمود .

او تصریح کرد که این نظام صنفی باید به انتخاب معلمان بوده و نهادهای حراستی و... نباید در آن اعمال نقش کنند .

این نظام صنفی می تواند در رتبه بندی معلمان نقش مهمی را ایفا نماید و فاصله میان صف و ستاد را در آموزش و پرورش به حداقل برساند .

مصلحی جنس مدیریت در آموزش و پرورش را از نوع مشارکتی دانسته و آن را متفاوت از محیط های نظامی و خشک اعلام کرد .

او تصریح کرد : متاسفانه مدیریت در آموزش و پرورش معطوف به نظر معلمان نیست و بر رضایت فرادستان مبتنی است .گزارش های تهیه شده بیشتر از آن که بر رضایت معلمان استوار باشد محور آن را رضایت بالادستی ها تشکیل می دهد .

حتی بیشتر اوقات شایع می شود که مدیران آموزش و پرورش در جذب بودجه و اعتبارات ضعیف هستند چون نمی خواهند فشاری بر مقامات احساس شود .

مصلحی ضمن تاکید بر نقش پر رنگ تشکل های معلمان در اعتماد سازی و نیز امیدواری برای پا گرفتن نظام صنفی معلمان آن را در نهادینه ساختن مشارکت و ترمیم شکاف میان بدنه و مدیریت در آموزش و پرورش موثر دانست .

سپس طاهره نقی ئی ، قائم مقام سازمان معلمان ایران ضمن تبریک این روز از همسر دبیر کل سازمان معلمان ایران درخواست نمود تا گزارشی از وضعیت ایشان در جلسه ارائه شود .

شهلا غریب زاده در مورد وضعیت هاشمی سنجانی گفت که در 7 ماه گذشته تغییر خاصی در وضعیت ایشان رخ نداده است .

با وجود پیگیری های متعدد متاسفانه در مورد درخواست مرخصی  دبیر کل سازمان معلمان ایران اقدام خاصی صورت نگرفته است .

همسر هاشمی سنجانی ضمن ابراز نارضایتی از عدم پاسخ گویی مسئولان از وزیر آموزش و پرورش درخواست نمود تا در این زمینه نقش پر رنگ تری در مورد ایشان و همه معلمان زندانی داشته باشد .

سید رازی طبیب از پیش کسوتان جامعه فرهنگیان ضمن تبریک روز جهانی معلم و نیز تسلیت واقعه منا برای خانواده های معلمان زندانی آرزوی صبر و بردباری نمود و خواهان مساعدت مسئولان برای آزادی هر چه زودتر معلمان دربند گردید .

طبیب با بیان این که 59 سال است در آموزش و پرورش خدمت می کند ، جای نیروهای جوان را در این گونه نشست ها کم رنگ دانست .

علی پورسلیمان ، مدیر گروه سخن معلم به پیام اخیر وزیر آموزش و پرورش به مناسبت روز جهانی معلم اشاره نمود .

او ضمن تشکر از فانی به جهت یادآوری این روز به جای خالی  پیام یونسکو و شعاری که امسال در مورد این روز صادر شد در سخنان وزیر آموزش و پرورش اشاره نمود .

پورسلیمان تصریح کرد : با این که ایران رسما عضو یونسکو است اما غیر از پیام وزیر حرکت دیگری را از سوی وزارت آموزش و پرورش شاهد نبودیم .مسئولان باید برای چنین مناسبت هایی باید " فرهنگ سازی " کنند و نباید آرام از کنار آن عبور کنند .در این موارد باید ذهنیت ها اصلاح شوند و چنین فرصت هایی منجر به شکل گیری یک " زبان مشترک " بین بدنه و مسئولان می گردد .

مدیر سایت سخن معلم از محافظه کاری بیش از حد مسئولان در این گونه موارد و حتی ارائه ارقام واقعی و جهانی انتقاد نمود .

ایشان ضمن اشاره به بخشی از سخنان مصلحی گفت : علی رغم تاکیدی که فانی در ابتدا در مورد موضوع " تقریب نگرش ها " و نیز " اقناع گری " داشته است اما در حال حاضر ، بزرگ ترین حلقه مفقوده در آموزش و پرورش بحث اقناع افکار عمومی است و این را به وضوح می توان حتی در جوابیه هایی که بعضا روابط عمومی این وزارتخانه برای مدیران مسئول رسانه ها ارسال می کند مشاهده نمود .

پورسلیمان ضمن تائید سخنان مصلحی در مورد ایجاد نظام صنفی معلمان ، بزرگ ترین ظلم به خانواده آموزش و پرورش و معلمان را حذف این سازوکار از نسخه نهایی سند تحول بنیادین دانست و این که یکی از علل به بست خوردن رتبه بندی معلمان نداشتن مجری برای تعیین سنجش صلاحیت های حرفه ای معلمان است .

مدیر سایت سخن معلم تاکید کرد : بیش از دوسال از وزرات فانی گذشته است و تاکنون کارهای جدی و کارشناسی روی بحث های مشارکتی در آموزش و پرورش و اعتماد سازی معلمان صورت نگرفته است و این مساله می تواند در آینده به چالشی جدی برای دولت تدبیر و امید تبدیل شود .

نقی ئی در ادامه به وضعیت معلمان زندانی اشاره نموده و به طور مشخص وضعیت محمود بهشتی لنگرودی را نگران کننده دانست و خواهان اقدام تشکل های معلمان از مجاری قانونی و نیز توجه بیشتر مسئولان برای حل مشکل مربوطه گردید .

حسینی از اعضای مجمع فرهنگیان ایران اسلامی بر داشتن تفکر نقادانه در  تحلیل وضعیت آموزش و پرورش تاکید کرده و گفت :تشکل های سیاسی باید به یک ساختار منسجمی برسند .از سوی دیگر باید این پرسش را مطرح کرد که تشکل ها برای مشارکت چه مدل و یا ساختاری را پیشنهاد می کنند .علی رغم این که ما فکر می کنیم تمام مشکلات ما در معیشت خلاصه می شود اما اتفاقات بزرگی در آموزش و پرورش مانند تغییر نظام آموزشی ، تغییر ساختار رشته ها در سال دوم متوسطه و... در حال روی دادن است و تشکل ها می توانند نقطه عطفی در این تحولات باشند . وضعیت انتصابات مدیران تغییر کرده است و باید در این زمینه پیشنهاد بدهیم .

حسینی تصریح کرد اتفاقاتی از این دست که برای فعالان تشکل ها روی می دهد موجب می شود که موضوع اصلی فراموش شود .

 

حسینی از سایت سخن معلم به عنوان رسانه ای نام برد که به صورت شفاف سخن معلمان کشور را منتشر می کند و البته کار بسیار دشوار و پیچیده ای  از نظر اجرا و پشتیبانی است و کار آقای پورسلیمان در این زمینه واقعا قابل تحسین است .

 

حسینی از انجمن اسلامی معلمان که پیش قدم در طراحی چنین جلساتی است تقدیر و تشکر نموده و نیز از آقای داوری و دوستانش که در روزنامه اعتماد مطالبی را در حوزه آموزش و پرورش منتشر می کنند قدردانی نمود .

کامران رحیمی از مجمع فرهنگیان ایران اسلامی روز جهانی معلم را بهترین فرصت برای مطالعه در آموزش و پرورش تطبیقی دانست  که می توان به مباحثی چون « بومی سازی » پرداخت .

رحیمی تراکم مطالبات معلمان را مقدمه ای برای اعتراض و حتی عصبیت ها و واکنش های احساسی و تند دانسته و گفت :این نوع احساساتی برخورد کردن که در بدنه معلمان وجود دارد توسط جمع ها و هیات مدیره هایی که ادعای نمایندگی معلمان را دارند پر رنگ تر شده در حالی که آن ها باید در نقش نهادهای مدنی پدیدار شوند .

از یک طرف باید با زبان کارشناسی و تعدیل شده با مسئولان سخن گفت و باید پذیرفت که تعدادی از این پیشنهادات عملی و اجرایی نیست .ما وظیفه داریم که مسائل آموزش و پرورش را کارشناسی کرده و به جمع های پرهیجان بگوییم نه این که خودمان نیز اسیر فشارها و جوهای ساخته شده شویم !

رحیمی تاکید کرد ادامه این روند موجب بسته شدن زبان مفاهمه با مدیران در سطوح مختلف و مسئولان قضایی و امنیتی می شود و انتظار من این است که دوستان و تشکل ها از این زاویه به مسائل نگاه کنند .

رضاخواه از کانون صنفی معلمان ایران ضمن تشکر از انجمن اسلامی معلمان که چنین فضایی را برای گفت و گو ایجاد کرده است تشکل متبوعش را نماینده همه معلمان ایران ندانسته و گفت که بخش و یا درصدی از آن ها را نمایندگی می کند .

ما باید به آموزش و پرورش به عنوان نهادی که سرمایه انسانی را مدیریت می کند نگاه کنیم .چون این نگاه در مسئولان ما وجود ندارد آموزش و پرورش به یک نهاد در حاشیه تبدیل شده است .

رضاخواه  نقش معلم را در هدایت سرمایه انسانی مهم و راهبردی توصیف کرده و گفت :معلم برای ایفای این نقش به دو عنصر " معیشت " و " منزلت " نیاز دارد .معلم در چرخه آموزش نقش حاشیه ای دارد و خیلی به بازی گرفته نمی شود و از این طریق حتی در درون آموزش و پرورش منزلتی ندارد .9 ماه پیش و در اواخر آذر ماه زمانی که هیات مدیره کانون صنفی معلمان به مجلس می رفت هیچ  نماینده ای آن ها را تحویل نمی گرفت .زمانی که چند اعتراض می شود تازه می گویند که حرف شما چیست .

رضاخواه توجه مسئولان و نهادهای قانونی را ناشی از این اعتراضات دانست و این که  معلمان  به عنوان مروجان و تولید کنندگان سرمایه انسانی در نهاد آموزش و پرورش شایسته توجهی به مراتب بیشتر هستند . معلمان هم به لحاظ معیشتی و هم به لحاظ منزلتی باید توان مند شوند .

در ادامه دکتر کاظم اکرمی مشاور عالی وزیر آموزش و پرورش ضمن برحق خواندن مطالبات معلمان و حقوق صنفی آنان از تشکل های معلمان و فعالان آنان درخواست نمود که از طریق روش های قانونی و مسالمت آمیز به رایزنی و گفت و گو با مسئولان سه قوه بپردازند .

اکرمی ضمن تائید وجود تبعیض میان معلمان با سایر کارکنان دولت تصریح کرد که وضعیت با قبل فرق کرده است . مثلا شما می توانید سخنان آقای روحانی در سازمان ملل با آن چه که قبل از ایشان انجام شده است را مقایسه کنید .عزت مندی را در این گفت و گو ها می توان به وضوح پیدا کرد . به عنوان فردی که هیچ سمتی در دولت ندارم و سن و سال من هم از این حرف ها گذشته است به شما می گویم که در جهت تقویت یک مجلس هماهنگ با دولت تلاش کنید تا دولت خدمات بیشتری ارائه کند .

" عظیمی " از اعضای انجمن اسلامی معلمان شهریار ، جامعه معلمان را یک جامعه عدالت خواه توصیف کرد .او در ادامه گفت  که جامعه معلمان با تشکل ها خیلی کار ندارند و فقط حق شان برایشان مهم است .

سال 86 جزء آن 100 نفری بودم که توسط آقای فرشیدی تعلیق شدم و به هیات تخلفات معرفی شدم .ما باید بتوانیم خودمان را نقد کنیم .

چند درصد معلمان در مورد خواسته هایشان توافق دارند .منظورم توافق های حداقلی است .

عظیمی تاکید کرد که با ابزاری مانند " اعتصاب " مخالف است .در فرانسه که مهد دموکراسی است هر 4 سال یک بار یک اعتصاب می شود .

این کارها فقط هزینه ها را افزایش می دهد و فضای امنیتی را بین معلمان گسترش می دهد .

در این مواقع دیگر کار صنفی تعطیل می شود .در ایران کسی نمی تواند بگوید من سیاسی نیستم .هر حرفی ، سیاسی تعبیر می شود .

این عضو انجمن اسلامی معلمان پیشنهاد داد که گفت و گو بین تشکل ها برای رسیدن به یک توافق حداقلی  و نیز تاسیس یک سازمان فراگیر معلمی شروع شود .

در پایان ، محمد داوری عضو شورای مرکزی سازمان معلمان ایران جامعه معلمان را در طیف های مختلفی از کنشگری توصیف کرد .

او تصریح کرد که باید به نوعی از کنشگری برسیم که کم ترین هزینه را داشته باشد و تاثیرگذاری لازم را هم داشته باشد .در این جا ما پارامترهای شفاف و مشخصی برای کنشگری نداریم و حتی این معیارها از سوی حاکمیت نیر خیلی دقیق مشخص نشده است .

او پیشنهاد کرد کمیته مشترکی بین تشکل ها برای پیگیری مسائل تشکیل شود ضمن آن که این کمیته به دنبال تعامل با دولت و حاکمیت برای تعیین پارامترهای کنشگری در حوزه آموزش و پرورش باشد .

 

( 1 ) در تاریخ و تقویم هر کشوری برخی روزها با توجه به اهمیت موضوعات و وقایع ، به نام هایی خاص نام گذاری شده است این نام گذاری بخشی از هویت ملی و فرهنگی آن هر ملتی است . دوازدهم اردیبهشت ماه ، روز شهادت استاد شهید مرتضی مطهری در کشور ما به نام روز معلم نامگذاری شده است . از طرفی برخی موضوعات و وقایع از چنان اهمیتی برخوردار است ، که در تقویم جهانی نیز از آن نام برده شده است که شاید بتوان آن را میراث مشترک جامعه جهانی دانست . 13 مهرماه توسط سازمان علمی و فرهنگی یونسکو به نام روز جهانی معلم نامیده شده است .

 بدون تردید پاس داشت و گرامی داشت این روز نمی تواند صرفاً در قالب کلمات و جملات تبلور و تظاهر پیدا کند .  که البته این حد اقل قدر شناسی است ، لیکن پاس داشت و گرامی داشت این روز در گرو ارج گذاشتن به تلاش ها و زحمات معلمان و نقش  بی بدیل آنان در توسعه، امنیت و صلح جامعه بشری است ، زیرا گرفتاری های جامعه بشری ناشی از جهالت جوامع و انسان هاست و کار و حرفه معلم مبارزه با جهل ، نادانی و نادیده گرفتن حرمت و منزلت انسان است ، بنابراین آرامش و صلح جامعه بشری با توسعه انسانی و نقش معلمان ارتباطی مستقیم و رابطه این ، همانی دارد . در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و مبانی دینی و ارزشی و اخلاقی آن ،فکر و اندیشه از اهمیت ویژه ای برخوردار است و ارزش علم و دانایی مورد تاکید و توجه قرار گرفته است در این جهت نقش معلمان در ایجاد نشاط و پویایی جامعه خود اهمیتی دو چندان دارد با کمال تأسف ،آنچه امروز در جامعه فرهنگی و بر معلمان می گذرد، نمی تواند بیانگر این اهمیت و منزلت باشد .

براین باوریم که پاس داشت کرامت و  منزلت معلمان به معنای گرامی داشت شأن و جایگاه علم ، دانایی و ایمان است که تحقق آرمان های هر جامعه ای به ویژه در حوزه اخلاق که گمشده امروز است ، در گرو آن است . فرهنگیان هم چون گذشته آمادگی خویش را برای هر گونه همکاری با دولت و مسئولین در جهت دست یابی به این اعلام می کنند .

ما معتقدیم یکی از راه های برون رفت از وضعیت نامطلوب کنونی آموزش وپرورش، جلب مشارکت معلمان در فرآیند و محتوای برنامه ریزی و اجرای آن در آموزش و پرورش است ، که البته این امر باید نهادینه و قانون مند شود . در این مسیر حمایت از تشکل های صنفی معلمان در دست یابی به اهداف آموزش و پرورش می تواند مفید واقع شود .

در پایان یاد و خاطره تمامی معلمان به ویژه پرچم داران این حرفه مبارک ، شهیدان مطهری ، بهشتی ، باهنر، رجایی، و دکتر شریعتی را گرامی می داریم و به روح تمامی آن بزرگان درود و سلام می فرستیم .

گزارش مشروح بزرگداشت روز جهانی معلم با حضور نمایندگان تشکل های معلمان

گزارش مشروح بزرگداشت روز جهانی معلم با حضور نمایندگان تشکل های معلمان

گزارش مشروح بزرگداشت روز جهانی معلم با حضور نمایندگان تشکل های معلمان

گزارش مشروح بزرگداشت روز جهانی معلم با حضور نمایندگان تشکل های معلمان

anjoman5

گزارش مشروح بزرگداشت روز جهانی معلم با حضور نمایندگان تشکل های معلمان

گزارش مشروح بزرگداشت روز جهانی معلم با حضور نمایندگان تشکل های معلمان

گزارش مشروح بزرگداشت روز جهانی معلم با حضور نمایندگان تشکل های معلمان

گزارش مشروح بزرگداشت روز جهانی معلم با حضور نمایندگان تشکل های معلمان

گزارش مشروح بزرگداشت روز جهانی معلم با حضور نمایندگان تشکل های معلمان

گزارش مشروح بزرگداشت روز جهانی معلم با حضور نمایندگان تشکل های معلمان

گزارش مشروح بزرگداشت روز جهانی معلم با حضور نمایندگان تشکل های معلمان

گزارش مشروح بزرگداشت روز جهانی معلم با حضور نمایندگان تشکل های معلمان

گزارش مشروح بزرگداشت روز جهانی معلم با حضور نمایندگان تشکل های معلمان

گزارش مشروح بزرگداشت روز جهانی معلم با حضور نمایندگان تشکل های معلمان

گزارش مشروح بزرگداشت روز جهانی معلم با حضور نمایندگان تشکل های معلمان

پایان گزارش /

چهارشنبه, 15 مهر 1394 ساعت 20:50 خوانده شده: 2253 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +2 -7 --
ناشناس 1394/07/15 - 22:24
بعیده این نشست ها نتیجه خاصی در پی داشته باشه ...چون سیستم اداری در کشور ما مدیر محوره ...کسی که مسوولیت مستقیم در امری نداشته باشه معمولا کسی به حرفش توجهی نمی کنه .......نگاه امنیتی به این گونه جلسات تا وقتی قابل تحمله که غلیظ نشه اگر پا از حد فراتر بره اونوقت هما اتفاقی که برای بعضی از فعالین صنفی افتاد برای بقیه هم می افته ...بنا براین باید مسولین را وارد این جلسات کرد چون مسل به خاطر مسولیتش موضوعات رو می تونه پیگیری کنه افرادی مانند مشاور و غیره کاری از دستشون بر نمی اید
پاسخ + +7 -2 --
فلاح 1394/07/15 - 22:34
جناب آقای پورسلیمان ضمن تشکر وخسته نباشید معروضم که:برای ایجاد زبان مشترک وتغییر ذهنیتها لازم است حضرات زبان در کام کشند وبدور ازهیاهو وشانتاژهای رسانه ای افکار وباورهای ذهنی خود را شخم بزنند وباور کنند بادروغ و وعید و وعده کارها درست نمیشود بلکه مشکلات درشت تر وبزرگ تر میشود. کار نمی کنند نکنند ،لا اقل دروغ نگویند همین کافی است بقیه خودش درست میشود
پاسخ + +7 -1 --
ناشناس 1394/07/15 - 22:44
باسلام و سپاس از گزارش منظم و مفصل سایت سخن معلم از نشست روز جهانی معلم تشکلهای صنفی معلمان . امید که این هم افزایی ها موجب تحقق حقوق معلمان و ارتقای سطح معیشت و منزلت جامعه فرهنگیان قرار گیرد. باتشکر ' کاکازاده
پاسخ + +9 -3 --
معلم/اصفهان 1394/07/16 - 01:09
سلام ضمن آنکه چنین نشست هایی راازجمله نشست های مبارکی می دانم اما لازم می دانم به عنوان جزء کوچکی ازاین دریای بی کران ازهمکارن عزیزبخواهم،مواظب باشیددرگزداب سیاست بازی های باندهای سیاسی قرارنگرفته وفقط به خواسته هاورفع مشکلات آموزش وپرورش بیندیشند.چراکه ورود نمایندگانی ازهرطیف سیاسی درمجلس بخصوص اگزهمسو بادولت وقت باشندنمی توانندمشکلی راحل کنند.مانیازبه نمایندگان مدبر،عالم،شجاع ،دلسوز،غیرسیاسی وهمسو بامعلمان وازبدنه معلمان داریم،نه سیاست ببازانی که بسته به شرایط رنگ عوض کرده وفقط چندکلمه ای راحفظ وتکرارمی کنند
پاسخ + +3 -1 --
معلم/اصفهان 1394/07/16 - 01:09
سلام ضمن آنکه چنین نشست هایی راازجمله نشست های مبارکی می دانم اما لازم می دانم به عنوان جزء کوچکی ازاین دریای بی کران ازهمکارن عزیزبخواهم،مواظب باشیددرگزداب سیاست بازی های باندهای سیاسی قرارنگرفته وفقط به خواسته هاورفع مشکلات آموزش وپرورش بیندیشند.چراکه ورود نمایندگانی ازهرطیف سیاسی درمجلس بخصوص اگزهمسو بادولت وقت باشندنمی توانندمشکلی راحل کنند.مانیازبه نمایندگان مدبر،عالم،شجاع ،دلسوز،غیرسیاسی وهمسو بامعلمان وازبدنه معلمان داریم،نه سیاست ببازانی که بسته به شرایط رنگ عوض کرده وفقط چندکلمه ای راحفظ وتکرارمی کنند
پاسخ + +14 -3 --
ناشناس 1394/07/16 - 06:28
هیچ کدامتان هم نگفتید چرا فقط افزایش حقوق فرهنگیان باید با رتبه بندی باشه در حالیکه کارمندان دیگر بدون رتبه بندی افزایش حقوقی چند برابر ما اضافه کردند!!!!!!
پاسخ + +11 -4 --
داود 1394/07/16 - 07:09
اقایان محترم بجای انکه بنشینید ومجلس چایخوری برگزارنماییدعمل کنیدباباجان معلمهادارن غرق میشنددیگرشعاااااااااااااااااربس است
پاسخ + +5 -3 --
فرهنگی 1394/07/16 - 09:02
سلام وخسته نباشید البته چنین نشستهایی خوب است اما چندان مفید نیست شما به عنوان چند تشکل حزبی خود گفتید وخود شنیدید این که چندان موثر نیست شما که خود ،نمیتوانید اوضاع را عوض کنید کاش حضرات مسوولین بودند تا میشنیدند و شاید .....
پاسخ + 0 0 --
سخن معلم 1394/07/16 - 09:20
سلام
دوست عزیز فرهنگی
به نظر می رسد شما متوجه مفهوم و یا کارکرد " رسانه " نشده اید .
پایدار باشید .
پاسخ + +3 -1 --
ناشناس 1394/07/16 - 09:37
آنچه جایی نرسد فریاد است ،نفس حضرات از جای گذم در می آید..
پاسخ + +12 -1 --
اسد 1394/07/16 - 11:03
آقای شفیع پور معاون آقای کمریی هم که در این جمع حضور داشته اند کاش مشکلات اداره کل آموزش و پرورش شهرستان ها ی تهران را که همچنان نیروهای ناشایست به جا مانده از دولت قبل که به ناحق رأس ادارات هستند هنوز بخصوص بخش پرورشی و بدنه ی حراست و مشارکت ها را به ایشان گوشزد می نمودید و مظلومیت و در حاشیه بودن نیروهای حامی تدبیر و امید رو...در این استان(شهرستان های استان تهران)هنوز تدبیر و امید بطورکامل باور نشده به کجا بگیم به کی بگیم ؟پس فلسفه ی حضور معاون آقای کمریی اگر باور به تشکل های معلمان نباشد چیست؟تحول و تغییرمان آرزوست.
پاسخ + +1 -1 --
شهسوارزاده 1394/07/17 - 23:24
به نام دوست
استادان بزرگوار همکاران گرامي ،
نمايندگان محترم تشکل هاي مدني روز جهاني معلم بر همه معلمان جهان مبارک باد .
چه خوب شد که برخي از تشکل هاي مدني معلمان همسو و يک صدا، همراه معلمان جهان برزگداشت اين روز جهاني را جشن گرفتند .
ان شاء الله در آينده نه چندان دوري شاهد همگرايي بيشتر و همصدايي و همدلي تشکل هاي مدني باشيم .
در اين بزرگداشت مطالب ارزشمندي مطرح شد . که به نظر اين حقير، تکرار برخي از بيانات گوهر بار اهميت دارد .
نظر ادامه دارد.
پاسخ + 0 -1 --
شهسوارزاده 1394/07/17 - 23:25
ادامه:
 حسینی از اعضای مجمع فرهنگیان ایران اسلامی بر داشتن تفکر نقادانه در تحلیل وضعیت آموزش و پرورش تاکید کرده و گفت :تشکل های سیاسی باید به یک ساختار منسجمی برسند .از سوی دیگر باید این پرسش را مطرح کرد که تشکل ها برای مشارکت چه مدل و یا ساختاری را پیشنهاد می کنند .علی رغم این که ما فکر می کنیم تمام مشکلات ما در معیشت خلاصه می شود اما اتفاقات بزرگی در آموزش و پرورش مانند تغییر نظام آموزشی ، تغییر ساختار رشته ها در سال دوم متوسطه و... در حال روی دادن است و تشکل ها می توانند نقطه عطفی در این تحولات باشند . وضعیت انتصابات مدیران تغییر کرده است و باید در این زمینه پیشنهاد بدهیم .
حسینی تصریح کرد اتفاقاتی از این دست که برای فعالان تشکل ها روی می دهد موجب می شود که موضوع اصلی فراموش شود .

حسینی از سایت سخن معلم به عنوان رسانه ای نام برد که به صورت شفاف سخن معلمان کشور را منتشر می کند و البته کار بسیار دشوار و پیچیده ای از نظر اجرا و پشتیبانی است و کار آقای پورسلیمان در این زمینه واقعا قابل تحسین است .
ادامه دارد.
پاسخ + 0 -1 --
شهسوارزاده 1394/07/17 - 23:26
ادامه :
حسینی از انجمن اسلامی معلمان که پیش قدم در طراحی چنین جلساتی است تقدیر و تشکر نموده و نیز از آقای داوری و دوستانش که در روزنامه اعتماد مطالبی را در حوزه آموزش و پرورش منتشر می کنند قدردانی نمود .


رحیمی تراکم مطالبات معلمان را مقدمه ای برای اعتراض و حتی عصبیت ها و واکنش های احساسی و تند دانسته و گفت :این نوع احساساتی برخورد کردن که در بدنه معلمان وجود دارد توسط جمع ها و هیات مدیره هایی که ادعای نمایندگی معلمان را دارند پر رنگ تر شده در حالی که آن ها باید در نقش نهادهای مدنی پدیدار شوند .

از یک طرف باید با زبان کارشناسی و تعدیل شده با مسئولان سخن گفت و باید پذیرفت که تعدادی از این پیشنهادات عملی و اجرایی نیست .ما وظیفه داریم که مسائل آموزش و پرورش را کارشناسی کرده و به جمع های پرهیجان بگوییم نه این که خودمان نیز اسیر فشارها و جوهای ساخته شده شویم !
ادامه دارد.
پاسخ + 0 -1 --
شهسوارزاده 1394/07/17 - 23:27
ادامه :
رحیمی تاکید کرد ادامه این روند موجب بسته شدن زبان مفاهمه با مدیران در سطوح مختلف و مسئولان قضایی و امنیتی می شود و انتظار من این است که دوستان و تشکل ها از این زاویه به مسائل نگاه کنند .
 در ادامه دکتر کاظم اکرمی مشاور عالی وزیر آموزش و پرورش ضمن برحق خواندن مطالبات معلمان و حقوق صنفی آنان از تشکل های معلمان و فعالان آنان درخواست نمود که از طریق روش های قانونی و مسالمت آمیز به رایزنی و گفت و گو با مسئولان سه قوه بپردازند .
اکرمی ضمن تائید وجود تبعیض میان معلمان با سایر کارکنان دولت تصریح کرد که وضعیت با قبل فرق کرده است . مثلا شما می توانید سخنان آقای روحانی در سازمان ملل با آن چه که قبل از ایشان انجام شده است را مقایسه کنید .عزت مندی را در این گفت و گو ها می توان به وضوح پیدا کرد . به عنوان فردی که هیچ سمتی در دولت ندارم و سن و سال من هم از این حرف ها گذشته است به شما می گویم که در جهت تقویت یک مجلس هماهنگ با دولت تلاش کنید تا دولت خدمات بیشتری ارائه کند .
ادامه دارد .
پاسخ + 0 -2 --
شهسوارزاده 1394/07/17 - 23:28
ادامه :
 عظیمی تاکید کرد که با ابزاری مانند " اعتصاب " مخالف است .در فرانسه که مهد دموکراسی است هر 4 سال یک بار یک اعتصاب می شود .
این کارها فقط هزینه ها را افزایش می دهد و فضای امنیتی را بین معلمان گسترش می دهد .
در این مواقع دیگر کار صنفی تعطیل می شود .در ایران کسی نمی تواند بگوید من سیاسی نیستم .هر حرفی ، سیاسی تعبیر می شود .
این عضو انجمن اسلامی معلمان پیشنهاد داد که گفت و گو بین تشکل ها برای رسیدن به یک توافق حداقلی و نیز تاسیس یک سازمان فراگیر معلمی شروع شود .

 در پایان ، محمد داوری عضو شورای مرکزی سازمان معلمان ایران جامعه معلمان را در طیف های مختلفی ازکنشگری توصیف کرد .
او تصریح کرد که باید به نوعی از کنشگری برسیم که کم ترین هزینه را داشته باشد و تاثیرگذاری لازم را هم داشته باشد .در این جا ما پارامترهای شفاف و مشخصی برای کنشگری نداریم و حتی این معیارها از سوی حاکمیت نیر خیلی دقیق مشخص نشده است .
ادامه دارد .
پاسخ + 0 0 --
رضا 1394/07/22 - 20:03
همکار گرامی مشکل این است که ما رسانه ای برای عرض مشکلات نداریم وتنها برای دیده شدن باید اعتصاب کرد خواهشن اروپا را ایران مقایسه نکنید
پاسخ + 0 -1 --
شهسوارزاده 1394/07/17 - 23:29
ادامه نظر :
او پیشنهاد کرد کمیته مشترکی بین تشکل ها برای پیگیری مسائل تشکیل شود ضمن آن که این کمیته به دنبال تعامل با دولت و حاکمیت برای تعیین پارامترهای کنشگری در حوزه آموزش و پرورش باشد .
لازمه همگرايي بيشتر تشکل هاي مدني تشکيل جلسات مشترک و تعيين پروژه هاي خاص مي باشد که با کار کارشناسي در عمل همگرايي و تشکيل اتحاديه سراسري معلمان محقق خواهد شد .
با تقديم شايسته ترين احترامات ارادتمند شما شهسوارزاده
پاسخ + +7 -1 --
شریف 1394/07/19 - 00:14
همکارانی همچون آقای عظیمی که از فرهنگیان صاحب نظر شهریار هستند جایشان بعنوان مشاور در سیستم آقای کمریی در اداره کل آموزش و پرورش شهرستان ها خالیست چون نیروهای تنگ نظر و مغرض در سیستم حراست و معاونت پرورشی و مشارکت های این اداره کل همچنان باقی مانده اند و مانند علف های هرز مانع از هرگونه رویش هستند...کاش گوش شنوایی بود.

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

آیا با طرح " معلم تمام وقت " وزارت آموزش و پرورش موافقید؟

پربازدیدترین

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور