صدای معلم سایت اخبار آموزش و پروش معلمان فرهنگیان

"در حاشیه برگزاری مجمع عمومی سازمان معلمان ایران "

به " صداقت " وفاداریم

گروه رسانه و تشکل /

برگزاری مجمع عمومی سازمان معلمان ایران و اطلاعیه گروه سخن معلم


در حاشیه برگزاری مجمع عمومی سازمان معلمان ایران ، لازم دانستیم مطالب و موضوعاتی را با شما همکاران و دوستان در میان بگذاریم :

بیش از دو سال پیش و به دلیل پاره ای مشکلات که مهم ترین آن به " تفاوت دیدگاه ها " بر می گشت تصمیم گرفتیم تا " سخن معلم " که زمانی ارگان و پایگاه خبری – تحلیلی سازمان معلمان ایران بود جدا شده و یک رسانه مستقل و پایگاهی برای انعکاس مشکلات و مسائل همکاران و فرهنگیان فارغ از خط کشی و جناح بندی های موجود جامعه شود .

تحلیل ما بر این بوده و هست که ارگان یک حزب ( سیاسی ) بر اساس دیدگاه ها و نیز اساسنامه و مرامنامه خویش فعالیت می کند ( این وضعیت البته طبیعی و قابل احترام است ) و ما نمی توانستیم استمرار این رویه را در سخن معلم تئوریزه و سپس نهادینه کنیم .

با این حال همواره سعی  ما بر این بوده است تا اخبار و مواضع همه تشکل های فرهنگیان در این جا منتشر شود .

" دغدغه ی دوستان ما نیز در تشکل " سازمان معلمان ایران " همواره مشکلات و مطالبات فرهنگیان و معلمان بوده و ما در این جا از تلاش ها و مساعی تک تک آن ها تشکر و قدردانی می کنیم . "

« گروه سخن معلم » کماکان  هم چون گذشته آمادگی خود را برای انعکاس دیدگاه ها ، مواضع و بیانیه های تشکل هایی که در چارچوب قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و مواضع نظام فعالیت می کنند اعلام می دارد .

« گروه سخن معلم  » اخیرا در مورد برگزاری مجمع عمومی سازمان معلمان ایران نامه ای را خطاب به وزارت کشور منتشر نمود که تاکنون پاسخی به آن داده نشده است . ( این جا )

این نامه در چارچوب سیاست های این رسانه و نیز تقویت تشکل های معلمی برای حضور همه افراد و دیدگاه ها در چارچوب پذیرفته شده و فعالیت های قانونی و مسالمت آمیز نگارش گردیده است .

به نظر می رسد دوستان ما  « مسیر » دیگری را برای پی گیری و ادامه طریق انتخاب کرده اند که ما برای آن ها آرزوی موفقیت و سربلندی داریم .

پایان پیام /


آخرین اخبار و تحلیل ها در حوزه آموزش و پرورش ایران و جهان در سایت سخن معلم
با گروه سخن معلم باشید .

https://telegram.me/sokhanmoallem

دوشنبه, 23 آذر 1394 ساعت 14:21 خوانده شده: 1118 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +6 -2 --
فرخنده قربانی 1394/09/23 - 14:50
این موضوع میتواند مبارک باشد وپیشاپیش این مورد رابه دلسوزان این حیطه تبریک گفته وآمیدروزهای بهتری برای معلمان راداریم.هرچندگویی قراراست هرچیزکه نام معلمی روی آنست تحت فشارومحدودیت باشد.به نظرمی رسداین عزیزان مسئول،مسئولیت برطرف کردن مشکلات معلمین راندارند و وظیفه شان صرفا درتنگنا قراردادن معلمان،چه ازلحاظ حقوقی وممعیشتی وچه اجتناعی وفردیست..باید دید چه درو خواهتد کرد..
پاسخ + +5 0 --
معلم ناامید 1394/09/23 - 15:13
لطفا یک تحلیل یا بررسی در مورد علل این همه نا امیدی و بی رمقی در معلمان و علل بی انگیزه بودنشان بنویسد


دولت حقوق پرستاران را افزایش داد که از مهاجرت آنان جلوگیری کند آیا ما هم باید مهاجرت کنیم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

ما دوست داریم به این آب و خاک خدمت کنیم اما چرا کسی ما را نمی بیند؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
پاسخ + 0 -3 --
فرهنگی 1394/09/23 - 17:28
سلام. من متوجه نشدم, کدوم دوستان راه خودشونو جدا کردند, چه روشی رو انتخاب کردند,
اگر این سایت سخنگوی سازمان معلمان نیست, چرا آرم این سازمان رو در سایت گذاشتید؟
پاسخ + 0 0 --
سخن معلم 1394/09/23 - 19:39
سلام
دوست عزیز
همان گونه که در نامه نیز آورده شده است در حال حاضر سخن معلم سخنگو و یا پایگاه هیچ حزب و یا تشکلی نیست .
پیشنهاد ما این است که بخش " درباره ما " را بخوانید .
ضمن در مورد پرسش اول می توانید از خود این دوستان سوال کنید .
پایدار باشید .
پاسخ + 0 0 --
فرهنگی 1394/09/23 - 21:39
من فکر میکردم شما عضو سازمان معلمان هستید, و تفکر حاکم بر این سایت کم و بیش خط مشی سازمان معلمان هم هست, هر چند بخشی از اساس نامه اونها چنگی به دل نمیزد.

به هر حال ممنون از اطلاع رسانی شما
پاسخ + +5 0 --
شهسوارزاده 1394/09/23 - 21:09
به نام دوست
استاد بزرگوار جناب آقاي پور سليمان بنده از دير باز شما را مي شناسم . به دليل آشنايي ديرينه گواهي مي دهم که جز صداقت و پشتکار ، تحليل عميق و آينده نگر و... در شما سراغ ندارم . مديريت توانمندانه شما در راه اندازي و هدايت سايت وزين " گروه سخن معلم " تأئيدي بر عرايض بنده مي باشد . انشاء الله هميشه سالم و موفق و سربلند باشيد . که يکي از افتخارات منˏ معلم ، اعتلاي " گروه سخن معلم " مي باشد .
با تقديم شايسته ترين احترامات ارادتمند شما شهسوارزاده
پاسخ + +1 -5 --
روح الله 1394/09/23 - 23:24
خیلی معذرت میخوام ببخشید کارکنان عزیز سخن معلم خواهش میکنم بساطتونو جمع کنید،چون معلم هیچ ارزشی برای جامعه و دولت ندارد و نمیخواد مشکلات ما حل بشه حالا شما بیاین صدتا سایت و روزنامه و تشکل و... درست کنید آخرش همینیم که هستیم،من اینا رو گفتم حالا ببینید حرفام درست از آب در میاد یانه!! بیاید قبول کنیم خودمونو‌گول نزنیم بیاید قبول کنیم دولتا و در کل سیاست دولتها فقط کشوندن معلما به پای صندوقای رأی با وعده و وعیدای توخالی. فکر بکنم حداقل بیست و‌پنج سال این سیاست اجرا شده در باره فرهنگیان کافی باشه برامون.نظر شما هم اینطور نیست!!!!
پاسخ + +1 -5 --
روح الله 1394/09/23 - 23:25
ادامه نظر قبلی
خوبه آدم امید داشته باشه ولی من این امیدو نمیبینم. هزار مقاله و بحث و گفتگو‌در مورد آپ شده و ما خوندیم آخرش چی شد!!!! وقتی میبینم دانش آموز من با دیپلم ناقص شده کارمند بانک و با ماشین مدل بالاش از کنار من رد میشه و پوزخند میزنه جگرم میسوزه و خودمو نفرین میکنم سرمو میندازم پایین شرمم میاد سر بالا بگیرم. واقعا گناه ما چیه!! یکی بیاد راست و‌حسینی بگه آقا شما این گناهتونه بخاطر این وضعیتتونو اینجور کردیم. بهرحال من که دیگه بریدم بعد از پانزده سال تدریس خالصانه و با تمام تلاش. دیگه نمیتونم بخدا بریدم
پاسخ + +4 0 --
ناشناس 1394/09/23 - 23:39
.....این رویکرد سخن معلم باعث استقلال این سایت بعنوان سایت نظر دهی عموم معلمان و غیر معلمان در امور اموزش و پرورش خواهد شد ...سازمان معلمان ایران یا تهران ..وابسته به حزب اصلاح گران است البته اشکالی هم ندارد و این نقطه ضعف سازمان نیست ....اما مستقل شدن این رسانه باعث میشه همه نظرات موافق و مخالف درج بشه و این راز موفقیته ..مجموعه های دارای تفکر یکنواخت همیشه متهم به سیاسی کاری خواهند شد ..ارم را هم بردارید
پاسخ + 0 0 --
سخن معلم 1394/09/23 - 23:55
دوست عزیز
سلام
ضمن تشکر از نظر و راهنمایی شما
این آرم ارتباطی به سازمان معلمان ندارد و نشان دهنده باور و اعتقاد ما به " قلم " و " نهضت قلم " است .
پایدار باشید .

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

آیا با طرح " معلم تمام وقت " وزارت آموزش و پرورش موافقید؟

پربازدیدترین

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور