صدای معلم سایت اخبار آموزش و پروش معلمان فرهنگیان

گفت و گوی صدای معلم و شیرزاد عبداللهی ، عضو هیات موسس کانون صنفی معلمان ایران

کانون صنفی معلمان ایران از ابتدا تاکنون و راهی که به " بیراهه " می رود ؟

گروه رسانه و تشکل/ نزدیک به دو دهه از فعالیت تشکل " کانون صنفی معلمان ایران " می گذرد . این تشکل در اساسنامه خود به عنوان " غیر سیاسی و غیر انتفاعی " معرفی شده است . از ده عضو موسس اولیه این تشکل در حال حاضر هیچ یک از آن ها در هیات مدیره فعلی حضور ندارند .

پس از روی کارآمدن دولت احمدی نژاد و تجمعات معلمان که به دعوت این تشکل و نیز سازمان معلمان ایران و در سال 85 در مقابل مجلس صورت گرفت پرونده فعالان تشکل ها به ویژه کانون صنفی معلمان  زیر ذره بین نهادهای امنیتی قرار گرفته است .

انتظار می رفت با آمدن دولت تدبیر و امید فصل جدیدی در نگاه به این تشکل گشوده شود .

با این که مجمع عمومی سازمان معلمان ایران پس از یک وقفه 10 ساله روز سه شنبه 24 / 9 / 94 در باشگاه فرهنگیان تهران و با موافقت مسئولان برگزار شد اما تاکنون پروانه فعالیت این تشکل از سوی وزارت کشور دولت روحانی تمدید نشده است .

انتخابات مجلس دهم و رویکردی که برخی از فعالان این تشکل در این مورد اتخاذ کردند بهانه ای شد تا گفت گویی با شیرزاد عبداللهی یکی از اعضای هیات موسس این تشکل داشته باشیم .

عملکرد کانون صنفی معلمان ایران در گفت و گوی صدای معلم و شیرزاد عبداللهی

صدای معلم : آیا کانون های  صنفی غیر سیاسی اند؟

اساسنامه کانون های صنفی در شهرها و استان های مختلف از روی اساسنامه کانون صنفی معمان ایران معروف به (کانون تهران ) است نوشته شده است. این اساسنامه در سال 1377 در جلساتی که برای بحث درباره ایجاد تشکل معلمی به همت آقای جواهری پور مدیرکل وقت آموزش و پرورش شهر تهران برگزار می شد نوشته شد. بنده هم یکی از نویسندگان اساسنامه بودم. اعضای موسس کانون ده نفر بودند و هیچ کدام از آنها در ترکیب هیات مدیره فعلی کانون ها حضور ندارند. به همین دلیل یادآوری برخی نکات از نظر تاریخی برای اعضای جوان تر اهمیت دارد. در اساسنامه کانون صراحتا قید شده که کانون تشکلی "غیر سیاسی و غیر انتفاعی" است.

 

صدای معلم : مفهوم غیر سیاسی و غیر انتفاعی از دید شما چه بود ؟

چیزی که مدنظر اعضای موسس بود دو نکته بود : اول اینکه کانون نباید مانند احزاب سیاسی روی هر اتفاقی که در کشور می افتد موضع بگیرد و یا وارد ائتلاف سیاسی – انتخاباتی با احزاب و گروه ها بشود. پایه نظری منع فعالیت سیاسی این اعتقاد بود که معلمان از نظر سیاسی متفرقند اما می توانند بر سر مسایل صنفی به تفاهم و نظر مشترک برسند.

نکته دوم این بود که اگر کانون وارد فعالیت اقتصادی بشود ، اعضای هیات مدیره می توانند از عنصر پول برای از بین بردن دموکراسی داخلی کانون و ایجاد چهره کاریزما برای خود استفاده کنند. در اولین اساسنامه حتی پیش بینی شده بود که اعضای هیات مدیره نباید دو دوره دوساله متوالی در هیات مدیره بمانند، چرا که ممکن است این حضور منجر به سوء استفاده شود.

 

صدای معلم : آیا عبارت "غیر سیاسی" مفهومش این است که اعضای کانون حق فعالیت سیاسی ندارند و مثلا نباید در انتخابات شرکت کنند؟

قطعا چنین نیست. کانون به عنوان یک تشکل حق ورود به ائتلاف های سیاسی و دادن لیست انتخاباتی ندارد. هر عضو کانون به عنوان یک شهروند قطعا گرایش سیاسی و عقیدتی دارد و می تواند خارج از کانون فعالیت سیاسی داشته باشد. اما به نظر من منع فعالیت حزبی باید برای اعضای هیات مدیره اعمال شود. در سال 86 اکثریت اعضای هیات مدیره وارد ائتلاف سیاسی – انتخاباتی شدند . توجیه اعضای هیات مدیره، تفکیک شخصیت حقیقی و  شخصیت حقوقی آنها بود. اگر این توجیه پذیرفته شود ، افراد می توانند از جایگاه خود سوء استفاده کنند و هر جا به آنها انتقاد شود که از اساسنامه منحرف شده اید می توانند بحث تفکیک شخصیت را مطرح کنند. این رفتار به نظر من نوعی فرصت طلبی و سوء استفاده از موقعیت است. اخیرا دوستان در مورد فعالیت سیاسی صریحا گفتند که رفتار انتخاباتی آنها در سال 86 خطا بوده است.

 

صدای معلم : آیا در حوزه اقتصادی هم کانون از ماده 1 اساسنامه تخطی داشته است؟

بله دقیقا ، تخلفی مشابه تخلف سیاسی که نقطه آغاز آن هم سال 86 بود. در اینجا هم اعضای هیات مدیره تصمیم گرفتند در کنار کانون و با استفاده از سرمایه اجتماعی این تشکل ، یک شرکت تعاونی چند منظوره تشکیل بدهند. افراد موثر هیات مدیره و سخنگوی کانون در نقش اعضای هیات مدیره و مدیرعامل این شرکت ظاهر شدند. من پیشنهاد می کنم فعالیت های اقتصادی هیات مدیره کانون را در فرصت دیگری بررسی کنیم. اما این نکته قطعی است که تفکیک شخصیت حقیقی و حقوقی اعضای هیات مدیره در عمل امکان پذیر نیست.

 

صدای معلم : به نظر شما آیا موضع اخیر کانون در عدم ورود به بحث انتخابات 7 اسفند درست بوده است؟

اطلاعیه رسمی کانون و شورای هماهنگی تشکل ها منطقی و درست بود . کانون طبق اساسنامه نباید لیست انتخاباتی بدهد و یا در ائتلاف های انتخاباتی شرکت کند. قبلا هم گفته ام که تحریم انتخابات هم مانند دعوت به مشارکت یک کنش سیاسی است. ناامید کردن معلمان از انتخابات هم یک کنش سیاسی است. من در صفحات تلگرام که مدیریت آن با کانون صنفی و تشکل های همسو با آن است حضور ندارم. اما از افراد موثق شنیده ام که جو غالب بر این گروه ها تحریم و بوده و با معلمانی که خواهان مشارکت در انتخابات بوده اند برخورد می شده.قاعدتا وقتی طرفداران تحریم آزادانه فعالیت می کردند باید به طرفداران مشارکت در انتخابات هم مجال داده می شد که نظرات خود را آزادانه بیان کنند.

 

صدای معلم : ظاهرا همه فعالان کانون در انتخابات موضع یک دستی نداشتند ؟

بله ، برخی از فعالان واقع بین کانون با تشکل های اصلاح طلب معلمان مانند انجمن اسلامی معلمان به شکل غیر سازمانی همکاری می کنند . این همکاری از جلسات صبحانه هفتگی با دکتر نوبخت شروع شد و در نشست های انتخاباتی هم ادامه داشت. اما جریان غالب کانون با تحلیل های تئوریک طبقاتی و با این پیشداوری که دولت روحانی دولتی نئولیبرال است و می خواهد مناسبات سرمایه داری را تقویت و سیاست هایش به ضرر طبقه کارگر است،با دولت و اصلاح طلبان مخالفت می کند و از موفقیت انتخاباتی آنها شاد نیستند.

آنها با شعارهایی مانند مخالفت با خصوصی سازی و کالایی شدن آموزش برنامه دولت در بخش آموزش را با نگاهی ایدئولوژیک تخطئه می کنند. به نظر می رسد اغلب شعارهای جریان چپ کانون و افراطیون راست گرا در مورد مباحث آموزشی همپوشانی دارد.

 

صدای معلم : منبع تغدیه فکری به گفته شما بخش چپ کانون کدام جریان اجتماعی است؟

سایت های اینترنتی بقایای گروه های چپ مارکسیستی مانند سندیکای فلزکاران و اتحادیه نانوایان کردستان ، اتحادیه نقاشان ساختمان  و سندیکای کارگران بیکار و  سندیکای رانندگان اتوبوسرانی و... منبع تغدیه تئوریک افراد موثر این جریان است. این تئوربیسین ها معلمان را به عنوان مزدور و مزدبگیر و فرودست طبقه بندی می کنند. در نوشته هایشان معلم را موجودی مفلوک و اسیر جبر شرایط مادی تصویر می کنند. آنها معتقدند که مبارزه صنفی معلمان بخشی از یک مبارزه بزرگتر یعنی مبارزه طبقه کارگر با طبقه سرمایه دار و دولت سرمایه داری است. در عرصه مطبوعات هم دنباله رو اقتصاددان های چپ مانند فریبرز رییس دانا ، محمد مالجو و ابراهیم رزاقی هستند. بحث صنفی برای اینها ابزاری در خدمت مبارزه کلان ضد سرمایه داری است.

 

صدای معلم : شما در جایی به تخلف رییس شورای هماهنگی تشکل های صنفی اشاره کرده اید . آقای قدیمی چه تخلفی داشته اند؟

ریاست شورای هماهنگی تشکل ها با کانون صنفی همدان است. امسال در انتخابات همدان بین اصلاح طلبان اختلاف افتاد . آقای مجاهد و لقمانیان و افراد دیگر تا روز آخر نتوانستند بر سر کاندیدای واحد به توافق برسند. در چنین بازار آشفته ای آقای قدیمی دو روز مانده به انتخابات با صدور پیامی به طور تلویحی از آقای خجسته کاندیدای اصول گرای همدان حمایت کرد.

نمی دانم  پیام ایشان موثر بوده یا نبوده . اما مساله این است که تبلیغ به نفع یک کاندیدا ، یک فعل سیاسی و انتخاباتی است که از سوی رییس شورای هماهنگی تشکل ها معنای مشخص سیاسی  دارد. حداقل رییس شورای هماهنگی باید به گفته ده روز پیش خودش وفادار می ماند. این موضع گیری از نگاه دیگر  این نکته را نشان داد که مطالبات فعالان کانون ها و اصول گرایان افراطی  90 درصد همپوشانی دارد.

 

صدای معلم : اما برخی فعالان کانون اتهام وجود یک گرایش مارکسیستی در داخل کانون را نوعی اتهام زنی و گرا دادن به نیروهای امنیتی می دانند.

من بر اساس فکت های عینی حرف می زنم . وقتی افرادی به عنوان تئوریسین کانون، از جایگاه معلمان تحلیل طبقاتی ارائه می دهند ، وقتی معلمان را به عنوان مزدبگیر ذیل طبقه کارگر طبقه بندی می کنند ، وقتی از اتحاد کارگر و معلم و پرستار علیه دولت سرمایه داری نئولیبرال می نویسند ، وقتی از تعابیر مارکسیستی مانند کالایی شدن آموزش استفاده می کنند ، وقتی معلم را فرودست و مدیران آموزش و پرورش را فرادست می دانند،  وقتی  معلم را موجودی اسیر جبر شرایط ترسیم می کنند و کم کاری و بیسوادی و خشونت برخی معلمان و حتی تجاوز به دانش آموز را با این عنوان که مگر چقدر به معلم حقوق می دهند که انتظار رفتار خوب از او دارید، توجیه می کنند ، وقتی برخی گروه کهای مارکسیستی کارگری را به عنوان متحد معلمان در مبارزه با دولت معرفی می کنند و....اینها همه گرا است.

هرکس اندک سواد سیاسی داشته باشد جهت سیاسی و عقیدتی کانون ها را می فهمد و نیازی به گرا دادن نیست. مثلا بیانیه اردیبهشت انجمن صنفی مریوان و سندیکای نانوایان سقز نیازی به تفسیر و تعبیر و گرا ندارد.

 

صدای معلم : فعالیت انتخاباتی تشکل های اصلاح طلب معلمان را چگونه ارزیابی می کنید؟

تشکل هایی مانند انجمن اسلامی معلمان و مجمع فرهنگیان و سازمان معلمان تشکل های سیاسی – صنفی هستند و حضورشان در انتخابات و معرفی کاندیدا ایراد اساسنامه ای ندارد. این سه تشکل و شاخه معلمی برخی از احزاب اصلاح طلب، زیر مجموعه جناح اصلاح طلب محسوب می شوند که در چارچوب سیاسی در انتخابات موفق عمل کردند و حتی داود محمدی از انجمن اسلامی را از شهر تهران را به عنوان کاندیدا وارد لیست 30 نفره کردند و داخل مجلس فرستادند. اما مجلس جای فعالیت صنفی نیست. البته نماینده ای که به معلمان و آموزش و پرورش سمپاتی داشته باشد کارهایی می تواند در مجلس انجام دهد.  اما این تصور که نماینده اصلاح طلبی مانند آقای داود محمدی هر روز یقه فانی را بگیرد و با سوال و استیضاح بخواهد به دولت فشار بیاورد تا حقوق معلمان را افزایش دهد ، واقع بینانه نیست. این کار را حاجی بابایی و دوستانش انجام خواهند داد.

 

صدای معلم : ارزیابی شما از بازگشت حاجی بابایی به مجلس چیست؟

حاجی بابایی احتمالا تلاش می کند که نقش سابق خود در مجلس ششم به عنوان اپوزیسیون دولت را دوباره بازی کند و  به عنوان مدافع معیشت معلمان و یار تشکل های صنفی در برابر دولت ظاهر شود.

اما با این سوال مواجه می شود که چرا در 4 سال وزارت خود تشکل ها را نادیده گرفت؟  اگر شعار معیشتی بدهد کارنامه اش در دولت احمدی نژاد را به رخش می کشند. حاج بابایی که سال 88 برای معلمان شعر نگفته بود حالا تبدیل به راز شنفته شده است.

شاید هم معلمان را رها کند و به کمیسیون کشاورزی برود . پایگاه اصلی حاجی بابایی در همدان روستاها است. در شهر هم پایگاه سیاسی اصول گرایی از او حمایت می کند. بخش کوچکی  از بازنشستگان فرهنگی همدان هم طرفدار او هستند. اما در بین اقشار تحصیل کرده و طبقه متوسط پایگاهی ندارد. 

 

صدای معلم : درست در اوج تبلیغات انتخاباتی حکم 6 سال حبس عبدی صادر شد. تحلیل شما از این حکم چیست؟

دوسه روز مانده با انتخابات حکم 6 سال جبس او را اعلام می کنند ، شاید هم قبلا به وکیل او آقای پیمان عطار  ابلاغ شده بود و وکیل آن را به عنوان یک برگ برای انتخابات نگهداشته بود. در 4-5 روزگذشته هرچه درفضای انتخاباتی به نام کانون دیدیم کمپین بین المللی عبدی بود و اعتراض به این حکم . یک آدم عاقل هم نپرسید چرا حکم را در این زمان ابلاغ شد؟

به نظر من تندروهای آن طرفی پاس دادند و تندروهای کانون آبشار زدند !

گاهی هم تندروهای کانون پاس می دهند و آن وری ها آبشار می زنند!

نتیجه یک چیز است. نگهداشتن پرونده مطالبات معلمان در فاز امنیتی .

به نظر من ، تا زمانی که پرونده مطالبات معلمان از بخش امنیتی به بخش سیاسی حاکمیت برنگردد این گونه مسایل تکرار خواهد شد.

 

صدای معلم : این فضا چگونه تغییر می کند و چگونه می توان امیدوار بود که پرونده مطالبات صنفی معلمان به بخش سیاسی برگردد؟

به نظرم فقط یک راه دارد : اعتمادسازی ! تشکل های صنفی در 6 ماهه اول سال 94 تحت تاثیر تحلیل های طبقاتی جریان چپ و قومی داخل کانون در برآورد نیروی خود و روان شناسی جمعی معلمان دچار خطای فاحش شدند و در  اتخاذ تاکتیک اعتراض اشتباه کردند.

تشکل ها در شرایطی که حکومت بعد از حوادث سال 88 به تجمعات خیابانی حساس بود، تاکتیک تجمع و تحصن خیابانی را به عنوان تنها تاکتیک اعتراض انتخاب کردند و روند اعتمادسازی که از سوی دولت و وزارتخانه دنبال می شد را نیمه تمام رها کردند.

طبق الگوی سال 85  برگزاری تحصن و تجمع را تا جایی ادامه دادند که منجر به برخورد و بازداشت فعالان شد.

جامعه معلمان کشش درگیری خیابانی را ندارد و فعالان صنف معلم در مبارزه خیابانی تنها می مانند و کاری از پیش نمی برند.

راه درست بازگشت فعالان صنفی به مدرسه و پی گیری مطالبات واقعی صنفی همگام با معلمان در فضای مدرسه و در چارچوب قانون و مقررات است. 

پایان گزارش/

سه شنبه, 11 اسفند 1394 ساعت 23:25 خوانده شده: 2512 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +6 -1 --
بازنشسته مهر93تبریز 1394/12/12 - 01:09
معلم وفرهنگی وآگاهی واندیشه اوزنگ خطری برای بردگان زروزوروقدرت درهرزمان بوده است وخواهدبودوهمین اصل رسالت مارادراین شغل ثابت میکندوجریانات موجودجهت داروبابرنامه بوده است.ظلم وتبعیض بیداد میکندوهمه درخوابندولی مابیداریم چون مینالیم ومیفهمیم واین لطف خداست.والسلام
پاسخ + 0 0 --
شیرزاد عبداللهی 1394/12/12 - 23:20
ناله کردن و نق زدن و نوشتن جملات نامفهوم نشانه بیداری نیست و فایده ای به حال شما ندارد. اینکه بگوییم همه در خوابند و من بیدارم چون می نالم و می فهمم بسیار بی معناست. اولا همه در خواب نیستند ثانیا دلیل بیداری شما چیست؟ ثالثا ناله کردن نشانه ضعف و سرخوردگی است و نه بیداری . رابعا اگر شما بیدار هستی باید ظلم وتبعیض را نشان بدهی و قدمی برای برطرف کردن ظلم برداری .
پاسخ + +5 0 --
ناشناس 1394/12/12 - 14:31
کانون چون از بالا تصمیم گیری شده و تأسیس شده مورد اعتماد و عنایت معلمان نیست اما اگر همه معلمان دخیل بودند آن وقت هم اثرگذار بود و هم مورد اعتماد و موفق.
پاسخ + 0 0 --
شیرزاد عبداللهی 1394/12/12 - 23:25
کانون از بالا تاسیس نشده . کانون توسط تعدادی از معلمان تهران تاسیس شد. جلساتی که در سال 76 و 77 در اداره کل تهران برگزار شد . منجر به تاسیس دوتشکل شد. اولی سازمان معلمان بود که توسط گروهی از مدیران اصلاح طلب آموزش و پرورش بوجود آمد. ما چون با دخالت مدیران در ایجاد تشکل صنفی مخالف بودیم ، را به جلسات راه ندادند و هیات موسس تشکیل دادیم و رفتیم و تقاضای تاسیس کانون کردیم و سال 78 پروانه گرفتیم.
پاسخ + +3 -3 --
جواد 1394/12/12 - 16:27
در این مصاحبه به اشخاص حقیقی و حقوقی تهمت هایی وارد شده است سایت صدای معلم باید انصاف و اخلاق راسانه ای را رعایت کند و جوابیه این افراد را هم منتشر کند
پاسخ + 0 0 --
صدای معلم 1394/12/12 - 16:41
سلام
دوست عزیز
تاکنون جوابیه ای رسما برای صدای معلم ارسال نگردیده است .
پایدار باشید .
پاسخ + +7 0 --
معلم ناامید 1394/12/12 - 16:42
خواهشمندم احترام را ب معلم در کلاس برگردانیم با رسمی شدن ارزش نمره مردودی و اخراج دانش اموز نماها و...
پاسخ + 0 0 --
شیرزاد عبداللهی 1394/12/12 - 23:31
اخراج دانش آموز نما ها !!! معلم ناامید ، مدرسه برای تربیت همین دانش اموز نماها تاسیس شده است. اگر قرار بود دانش آموزان با تربیت و عاقل و با انضباط و درسخوان باشند و مثل آدم بزرگها رفتار کنند نیازی به تاسیس مدرسه نبود بچه ها یک ضرب می رفتند دانشگاه . محور آموزش و پرورش دانش آموز است و معلم و مدیر و رییس و وزیر استخدام شده اند که در خدمت همین دانش آموز نماها باشند .
پاسخ + +2 -2 --
وحید 1394/12/12 - 19:43
جناب آقای پورسلیمان, سایت سخن معلم برای من و بسیاری از همکاران, پنجره ای مطمئن و قابل استناد و مقبول میباشد و خواهد بود, ولی به نظر من البته, در این مبحث و مصاحبه سعی شده که از جناب شیرزاد استفاده ابزاری شود, انگار بین شما و شخصی از کانون صنفی نقد و نظری اتفاق افتاده که سبب مصاحبه بت جناب شیرزاد گشته, بله ایشان رفته رفته خودشان را به ابزاری ثابت و لاتغییر بدل کرده اند که در حال تکرار نظراتشان هستند و اخطار و هشدار از توهم بروز اغتشاش و انقلاب به سبب اعتراضات معلمان را همیشه برزبان دارند ,در اینجا بنده به عنوان خواننده دائمی سایت صدای من معلم و, دوستدار صدای معلم و نگران حال معلم و آ.پ فرزندان کسورم ,ایانجام این مصاحبه ,با جناب شیرزاد را شایسته و لایق این سایت محترم نمیدانم,زیرا نگاهشان تک بعدیست و حس انتقامی هم در پشت نگاهشان مخفیست و این کار را بی ارزش و بی نتیجه نشان میدهد, سپاسگزارم
پاسخ + 0 0 --
صدای معلم 1394/12/12 - 20:30
سلام
دوست عزیز
جناب وحید
به نظر ما ، عبارت شما کم لطفی در حق صدای معلم و جناب شیرزاد عبداللهی است .
آقای عبداللهی از دوستان خوب و همکار پر کار ما هستند و ما به این همکاری افتخار می کنیم .
صدای معلم محلی چند صدایی برای انعکاس نظرات همکاران محترم می باشد .
قبلا هم بیان شده است که چنان چه دوستان نقدی بر مطالب دارند به صورت مستدل و منطقی برای ما را ارسال کنند تا نسبت به انتشار آن اقدام گردد .
پایدار باشید .
پاسخ + 0 0 --
شیرزاد عبداللهی 1394/12/12 - 23:39
نقد یک مطلب باید متناسب با متن باشد . در این نوشته حرفی از بروز انقلاب و اغتشاش زده نشده است... کشف اینکه در این مصاحبه بنده "حس انتقام در پشت نگاهم مخفی بوده " انگیزه خوانی است و ربطی به مصاحبه ندارد.شما به جای نقد جملات روشن و واضح من و اثبات غلط بودن آنها مخفی گاه های ذهن مصاحبه شونده را کشف کرده ای . این روش عالمانه نیست. روش درست آن است که حضرتعالی با اسم واقعی نظرات بنده را بند به بند در قالب یک یادداشت با فکت و استدلال رد کنید و برای سایت صدای معلم بفرستید یا جای دیگر منتشر کنید.
پاسخ + 0 0 --
وحید 1394/12/13 - 01:25
جناب شیرزاد, وقتی میگویم تکراری شده اید, لابد چیزی را میبینم که مسلما مانند هر فردی,جنابعالی در خودتان نمیبینید, مثل همیشه پیش داوری اینکه نویسنده با نام مستعاار نوشته, نه قربان اسم واقعیم است, من لزومی بر نقد این مصاحبه نمیبینم و فقط خواستم این بود که جناب آقای پورسلیمان با توجه به وزن سنگین سایت صدای معلم در بین رسانه ها و اعتبار بالا و والای ایشان که موجب اعتماد و تایید معلمان الی سطوح مدیران و وزیران واقع گشته است, با چنین مصاحبه ی بی لزوم آن هم با شخصی که فقط به واسطه ی یکی دو مورد موضوع در کانون تهران, کانون کل کشور را زیر سوال میبرند و همیشه به نوعی با تهمت زدن از پاسخ به نقدها طفره رفته اند, کلاس و جایگاه سایت محترم را به خطر نیندازید, بنده نیز از خوانندگان پروپاقرص مقاله های جناب شیرزاد بودم ولی متاسفانه ایشون در دو سه سال گذشته تاخت و تاز ایشون به معلمان و اعتراضاتشان نشان از کینه یا انتقام یا اهدافی خاص و.... برایم داشت, ایشون تمام مشکلات را از چشم معلمان میدانند و دولت ها در این نامتعادلی ها معصومند و مبرا, لطف کنید نظرات ایسون را در فیس بوک و جراید بخوانید و داوری کنید,
پاسخ + 0 0 --
وحید 1394/12/13 - 01:46
وقتی به ایشون نوشتم که شما معلمان معترض را به بی سوادی, بی اخلاقی, تنبلی, و و و متهم میکنید, شما عمل تعرض ناظمی به دانش اموز ی را به کل معلمان نسبت میدهید شما سوزاندن روزنامه ای توسط دو سه معلم سر خورده و آسیب دیده ای را تابلویی از معلمان کشور نشان داده اید, لااقل در کنارش معلمانی که به خاطر نجات دانش اموزانشان جانشان و مالشان را اهدا کرده اند را نیز بنویس ,بعد به من میگویند که ذهن خوانی میکنم, نه,, جناب شیرزاد را نه دیده ام و نه میشناسم دیدگاه بنده را نسبت به خودشان, خودشان ساخته اند, من فقط یک معلمم که نگران آینده ی کشورم هستم و دست هر دلسوز و کننده ای را میبوسم و در مقابل هر مانع تراش و منحرف کننده و خودبین و ریاکاری خواهم ایستاد, جناب پورسلیمان, گذشته ها گذشته, در زمان حال در مورد ایشون بازبینی نمایید خواهشا, مقاله ها نظرات ایشون فقط به درد کیهان میخورد و حتما هم خریدارانی دارد و خواهد داشت, با سپاس
پاسخ + 0 0 --
شیرزاد عبداللهی 1394/12/13 - 12:57
وحید عزیز،نوشتم : "حضرتعالی با اسم واقعی نظرات بنده را بند به بند در قالب یک یادداشت با فکت و استدلال رد کنید." شما می گویی وحید اسم واقعی است. در رسانه ها مطالب جدی باید حداقل نام و نام خانوادگی نویسنده را داشته باشند... تا اینجا معلوم شد که از اغتشاش و انقلاب حرفی نزده ام. چگونه می شود ادعاهای شما را رد کرد، وقتی شما جملات واضح من با خط و زبان فارسی را رها کرده و با چشم برزخی یا حس ششم "پشت نگاه مخفی " مرا می بینی ، دوست عزیز نقد یک مطلب آدابی دارد که اختراع بنده نیست.معمولا افرادی که در رسانه های جدی نقد می نویسند اصول نقد را رعایت می کنند . اولین اصل این است که چیزی را که نویسنده گفته با صداقت نقل کنیم و بعد بگوییم اینجا و انجای نوشته اش غلط است.شما ذهنیات و برداشت شخصی خودت را به جای نوشته بنده می گذاری و همان را نقد می کنی ارتباطی به متنی که من نوشته ام ندارد. این یک اصل بدیهی است که نقد یک نوشته باید بر اساس فکت هایی از همان نوشته باشد.
پاسخ + 0 0 --
شیرزاد عبداللهی 1394/12/13 - 13:06
نوشته اید : "بنده نیز از خوانندگان پروپاقرص مقاله های جناب شیرزاد بودم ولی متاسفانه ایشون در دو سه سال گذشته تاخت و تاز ایشون به معلمان و اعتراضاتشان نشان از کینه یا انتقام یا اهدافی خاص و.... برایم داشت." دوست عزیز باورکن من برای خوش آمد و بدآمد کسی نمی نویسم هدفم روشنگری و مخالفت با بدیهیات مبتنی بر جهل و خرافات در آموزش و پرورش چه در حوزه مدیریت و چه در بخش معلمی است. من اگر قصد جمع کردن طرفدار داشتم خیلی خوب می توانستم از توانایی هایم استفاده کنم و محبوب و قهرمان صنفی شوم ولی باورکنید محبوبیت بر پایه فریب و جعل هیچ ارزشی ندارد. معلمان نیاز به واقع بینی دارند. تحریک احساسات و سوار شدن بر امواج عاطفی اصلا اخلاقی نیست.
پاسخ + 0 0 --
شیرزاد عبداللهی 1394/12/13 - 13:20
در اینجا نمونه هایی از ادعاهای بدون دلیل شما که گزاره های قابل اثبات یا ابطال نیستند را می آورم و تاسف می خورم که یک معلم از خواندن یک متن 1500 کلمه ای و نقد آن با دلیل و فکت عاجز است و چنین مطالبی را که همه اش قضاوت و کلی گویی و ذهنیات است را بهعنوان نقد تحویل می دهد : "لابد چیزی را میبینم که ...جنابعالی در خودتان نمیبینید"...همیشه به نوعی با تهمت زدن از پاسخ به نقدها طفره رفته اند....ایشون تمام مشکلات را از چشم معلمان میدانند و دولت ها در این نامتعادلی ها معصومند و مبرا....شما عمل تعرض ناظمی به دانش اموز ی را به کل معلمان نسبت میدهید....فقط یک معلمم ... و در مقابل هر مانع تراش و منحرف کننده و خودبین و ریاکاری خواهم ایستاد...فقط به واسطه ی یکی دو مورد موضوع در کانون تهران, کانون کل کشور را زیر سوال میبرند ....نگاهشان تک بعدیست و حس انتقامی هم در پشت نگاهشان مخفیست
پاسخ + +1 0 --
سیدی 1394/12/12 - 21:17
متاسفم برای صدای معلم و جناب شیرزاد که همواره از تمام بلندگوها برای لطمه زدن به کانون صنفی استفاده می کنند البته جای تعجب ندارد که کانون با هزاران عضو فرهنگی درسراسر کشور جای رقابتی برای سازمان معلمانی که چند ده عضو دارد نگذاشته است و اشخاصی چون شیرزاد نیز که در انتخابات همان زمان رای نیاوردند و از ان زمان تا کنون این کینه را با توهماتی چون چپ بودن اکثریت کانونی ها وغیره را جایگزین واقعیتها می کنند روزهایی که اسماعیل عبدی زیر بازجویی بود ایشان دائما در فضای گسترده مجازی ایشان را عامجری نظرات چپها بر می شمردند و کار پرونده سازی بازجوها را انجام می دادند کاش وجدانتان کمی به درد می امد از قضاوتهای مغرضانه برای معلمین زندانی ٬ امیدوارم خداوند هدایتتان نماید
پاسخ + 0 0 --
شیرزاد عبداللهی 1394/12/12 - 23:59
آقای سیدی گرامی اول از اطلاعات و فکت های صحیح استفاده بفرمایید. بنده هیچگاه عضو و هوادار سازمان معلمان نبوده ام و بارها سازمان معلمان را نقد کرده ام . اصلا تاسیس کانون توسط بنده و دوستان معلم گچ بدست ، واکنشی بود به ایجاد سازمان معلمان. ثانیا بنده هیچگاه در انتخابات هیات مدیره کانون و هیچ تشکل معلمی دیگر کاندیدا نشده ام . بعد از اخذ مجوز کانون داوطلبانه کنار رفتم چون بین کار روزنامه نگاری و فعالیت صنفی تناقض می دیدم و کار روزنامه نگاری را ترجیح دادم. ثالثا صدای معلم وابسته به سازمان معلمان نیست که بخواهد با کانون رقابت کند. این نگاه خیلی سطح پایین است.
پاسخ + 0 0 --
شیرزاد عبداللهی 1394/12/13 - 00:00
رابعا حضور و تسلط گرایش چپ در کانون توهم نیست. واقعیتی است که در تحلیل ها و بیانیه های کانون آشکار است. برخی فکت هایش را در مصاحبه گفته ام . خامسا فضاسازی های عاطفی پیرامون زندانیان معلم و وارد کردن اتهامات امنیتی به منتقدان ، در جامعه امروز ما روش شناخته شده ای است که حداقل افراد باسواد آن را جدی نمی گیرند . شما بهتر است به جای خشم و خروش و تهمت و ارائه فکت های دروغ قلم بردارید و در نقد این مصاحبه یک یادداشت معقول و مستدل و عالمانه بنویسید.
پاسخ + 0 0 --
جلیل 1394/12/13 - 15:29
جناب شیرزاد با سلام. نمی دانم شما چه لذتی از تحقیر دیگران می برید شما را دعوت می کنم به نوع چینش و چیدمان کلماتتان ? چه فکر می کنید ایا فکر نمی کنید دارید بیراهه می روید برادر بزرگوارم سواد یک فرد در کوبیدن بمباران لغات یک فرد دیگر نیست جناب شیرزاد شما دارید فرهنگ هجو نویسی در باره همکار خود را نهادینه می کنید نمی دانم چرا بعد از هر پاسخ ناشایست شما به یک همکار از داشتن همکار باسوادی چون شما که خنجر خصمانه ای در سر دارد شر غمگینم ای کاش قلم شما قدمی می شد در حمایت از همکار
پاسخ + 0 0 --
رحیمی 1394/12/13 - 16:00
در جای که یک کس است بس است شیرزاد داره مثل گمباین وداس دروع می کنه چه گل نزنی هستی شیرزاد !جونم چند گل به خودی زد ی لطفا گل نمی زنی لااقل پاس نده به حریف کینه توز ' برادر جونم عزیزم شماها مثلا مهاجمی گل که نمی زنی پاس گلم می دی می دونی شما تو زمین حریف برای اونا بازی می کنید
پاسخ + 0 0 --
شیرزاد عبداللهی 1394/12/14 - 11:04
یعنی آقا جلیل شما طرفدار کانون هستی ؟ آیا در فاصله 88 تا 92 هم مدافع کانون صنفی معلمان بودی ؟ آیا می دانی که در این دوره تشکل ها ، حق اعتراض که هیچ ، حتی حق نفس کشیدن هم نداشتند؟شما به عنوان یک برادر اصولگرا بفرمایید کجای حرفهای من در باره کانون غلط است؟ من اهل افشاگری نیستم ولی شما خودت را معرفی کن تا همه بدانند دردت چیست؟ فانی به تو ظلم کرده ، چرا به پروپای من می پیچی ؟ دردت را بگو اگر ریگی به کفش نداری . مطمئن باش از تو حمایت می کنم جناب جلیل .
پاسخ + +4 0 --
ناشناس 1394/12/13 - 22:04
واقعا متاسفم بر تو و این صدات
پاسخ + 0 0 --
شیرزاد عبداللهی 1394/12/14 - 10:56
عزیزم این صدا نیست ، یک متن مکتوب است . خوشحال می شوم بدانم کجای حرفهای من غلط است و چرا ؟ یک معلم معمولا نکته سنج و دقیق است و به راحتی می تواند اشکالات یک نوشته را پیدا کند.
پاسخ + +3 0 --
حسینی 1394/12/13 - 22:11
سخنان آقای شیرزاد عبد اللهی در تفاسیر به حق و درست بود این که ما صنفی هستیم نباید در سیاست دخالت کنیم سخنی کاملا متین است اما در داشتن اطلاعات کافی نسبت به تشکل ها کمی جای تردید است جناب عبداللهی ! به اطلاع شما میرسانم :
1- کانون صنفی معلمان ایران یک عضو از شورای هماهنگی است.
2- کانون هایی مثل کانون مستقل فرهنگیان آذربایجان شرقی ، کانون فرهنگیان اصفهان ، کانون فرهنگیان شیراز، انجمن صنفی معلمان خراسان و ...... کانون های مستقلی هستند هر یک با اساسنامه جدا و پروانه ی فعالیت مستقل و هیچگونه وابستگی با کانون صنفی معلما ن ایران ( تهران )ندارد. شاید وازه ی ایران که که در ادامه ی نام این کانون آمده همه را به اشتباه انداخته است . کانون ها ی مذکور نیز هرکدام عضو شورای هماهنگی هستند و هر کدام ازجمله کانون تهران فقط یک رای دارند . در مورد همدان هم این کانون رئیس شورای هماهنگی نیستند.
پاسخ + 0 0 --
شیرزاد عبداللهی 1394/12/14 - 10:53
جناب حسینی ممنون از توضیحات شما ، انتقاد من نه تنها متوجه همه کانونها نیست بلکه حتی در کانون تهران و همدان و مریوان هم حساب افراد متعادل و واقع بین را از افراد تندرو و سیاسی کار جدا کرده ام. کم و بیش از مواضع کانون آذربایجان شرقی و اصفهان خبر دارم. اما نمی دانستم که کانون همدان رییس شورای هماهنگی نیست. انتقال دبیرخانه کی صورت گرفته و به کجا منتقل شده است؟ ممنون می شوم اگر توضیح بفرمایید. اصولا انتقاد من به گرایش تندرو و متمایل به مارکسیسم و سیاست زده داخل کانون ها است .
پاسخ + +2 0 --
معلم ناامید 1394/12/14 - 06:36
من معلم بیشتر روزا با ناراحتی میام خونه چون
دانش اموزنماها علاقه ای ب درس ندارند میدانند تنبیه ممنوعه میدانند نمره قبولی ده رو معلمان با اجبار مدیر باید بدهند میدانند اخراج غیر ممکنه مگر حداکثر سه روز و...
حالا معلم کلاس درس شلوغ و نوجوانان مغرور و برخی از انها ک حسابی از معلم نمیبرند!!!!
پاسخ + 0 0 --
شیرزاد عبداللهی 1394/12/14 - 11:11
معلم ناامید بگذار جواب متفاوتی از دیدگاه مذهبی به شما بدهم : "یکی از از چیزهای که شیطان می خواهد این است که به هنگام مواجه شدن با شرایط نامطلوب دچار یاس و ناامیدی شوید. خوش بین وامید وار بودن فرمان خداوند در قرآن شریف است. خداوند در سوره یوسف می فرمایید: « از رحمت خداوندی ناامید نشوید (چون ) هیچ کس جز کافران از رحمت پروردگار ناامید نمی شوند» (87).
پاسخ + 0 0 --
معلم ناامید 1394/12/15 - 07:36
متشکر انشاا... ک همینطور باشد
پاسخ + +1 0 --
بازنشسته مهر93تبریز 1394/12/14 - 22:47
آقایی شیرزاددعبدالهی یادرخوابی یاخودت رابه خواب زده ای وظلم جهت داروحاکم برفرهنگیان ومعلمان وبازنشستگان فرهنگی رانمیبینی؟
پاسخ + 0 0 --
شیرزاد عبداللهی 1394/12/15 - 03:12
یاشاسین بازنشسته مهر 93 ، هنوز پاداش شما را نداده اند؟ در مورد بازنشستگان مطلبی نوشته ام که در صفحه موجود است. لطفا بخوانید و نظر بدهید. کلی گویی هیچ فایده ای ندارد. منتظر نباش آدم خواب آلودی مثل من حق تو را بگیرد. خودت اقدام کن و زیر بار ظلم نرو . تو همشهری ستارخان و باقرخان هستی برادر . چرا ظلم را می پذیری ؟
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1394/12/18 - 12:09
چند سال پیش از معلمان خواسته شد بصورت مکتوب وcd گزارش کار فعلیتها وتجربیات خودرا تحت عنوان مستندات شغلی به اداره تحویل دهند معلمانی که بیش از1000 ساعت هم ضمن خدمت گذرانده اند واز سال 93 هم بازنشست شديم غير از تاخير 18 ماهه پاداش شامل طرح ارتقا هم نشدیم لااقل این طرح به گونه ای شود که شامل حال کسانی که این مدارک را به اداره دادن بشود

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

آیا با طرح " معلم تمام وقت " وزارت آموزش و پرورش موافقید؟

بلی - 15.5%
خیر - 84.5%

مجموع آرا: 614

پربازدیدترین

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور