صدای معلم سایت اخبار آموزش و پروش معلمان فرهنگیان

"هیچ کس از جمله نمایندگان نباید به دنبال سهم خواهی در مدیریت های آموزش و پرورش باشد"

نشست هم اندیشی فرهنگیان تبریز با چهار تن از نمایندگان راه یافته به دور دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی

گروه رسانه و تشکل - جواد بابازاده :

هم اندیشی فرهنگیان و معلمان تبریز با نمایندگان مجلس دهم

جلسه ی هم اندیشی معلمان تبریز با چهار تن از نامزدهای راه یافته به دور دوم انتخابات در دفتر انجمن اسلامی معلمان تبریز در روز دوشنبه مورخه ۹۴/۱۲/۲۴ برگزار شد . ابتدا جلسه با قرائت آیاتی چند از کلام الله مجید شروع شد . سپس مجری برنامه ضمن خوش آمد گویی به معلمان حاضر و میهمانان و نامزدهای راه یافته به دور دوم انتخابات مجلس در حوزه انتخابی تبریز و اسکو و آذرشهر از آقای الموسوی درخواست کردند تا نظرات خود را در خصوص مسایل آموزش و پرورش بیان کنند .

آقای « الموسوی » با بیان اینکه لازمه ی ارتقا و پیشرفت هر کشوری توجه به آموزش و پرورش آن کشور است از وجود مشکلات در این حوزه خبر داد و با مقایسه سیستم آموزش و پرورش کشورهای پیشرفته با سیستم آموزش و پرورش ایران از پایین بودن کیفیت آموزش و هدف گذاری آن انتقاد کرد که به جای پرورش خلاقیت و تفکر به آموزش برخی مفاهیم و مسائل نا مطلوب می پردازد .


الموسوی در ادامه از لزوم تقویت تشکل های مدنی و صنفی برای ارتقا آموزش و پرورش گفت .

پس از او « عباس زاده » یکی از نامزدهای راه یافته به دور دوم انتخابات به ایراد سخنانی در خصوص آموزش و پرورش پرداخت .

او با اشاره به سابقه ۱۶ ساله خود در آموزش و پرورش و علاقه اش به مسائل و پیگیری مشکلات این حوزه گفت سه رکن اساسی در آموزش و پرورش معلم ، دانش آموز و کتاب است که متاسفانه در حال حاضر هر سه دارای مشکلات بسیاری هستند .

این روحانی دانشگاهی با انتقاد از نحوه مدیریت آموزش و پرورش، معیار عزل و نصب های آموزش و پرورش را شایستگی و عمل به قانون دانست .

وی با بیان اینکه هیچ کس از جمله نمایندگان نباید به دنبال سهم خواهی در مدیریت های آموزش و پرورش باشد .


پس از او « شهاب الدین بی مقدار » سومین نامزدی بود که سخنرانی کرد . بی مقدار با اشاره به مشکلات معیشتی معلمان و مالی در آموزش و پرورش عنوان کرد باید برای طرف کردن مشکلات آموزش و پرورش تلاش بیشتری کرد .

بی مقدار گفت با توجه به سابقه مدیریتی و تخصص خود به دنبال رشد اقتصاد کشور و در پی آن حل مشکلات آموزش و پرورش و ارتقا شأن و منزلت معلمان خواهد بود .


بعد از بی مقدار « زهرا ساعی » چهارمین نامزد بود که شروع به سخنرانی کرد . او سخنانش را با حضور کمرنگ زنان در جلسات و اجتماعات و مدیریت های آموزش و پرورش آغاز کرد و خواستار حضور پررنگ زنان به عنوان افراد تاثیر گذار این حوزه شد . سپس ساعی با اشاره به وجود مشکلات در آموزش و پرورش به لزوم توجه به مقوله فرهنگ و فرهنگیان اشاره کرد و نتیجه این کار را پیشرفت و توسعه ی کشور دانست.

پس از آن جمعی از معلمان نقطه نظرات خود را با این نامزدها در میان گذاشتند .


سپس « محمدی » یکی از نمایندگان معلمان با انتقاد از وضیعت حاکم بر آموزش و پرورش به وجود و بروز ناهنجاری های بسیار در جامعه اشاره کرد و گفت که از نتایج  کم توجهی و مدیریت نامطلوب در آموزش و پرورش وجود مشکلات بسیار در جامعه است.


پس از او « توفیق مرتضی پور » معلم دیگری بود که با اشاره به وضیعت نامطلوب تشکل های صنفی - سیاسی و معلمان زندانی و اعضای این تشکل ها ؛  عدم اعتماد و حمایت نهادهای مرتبط با این تشکل ها برای ادامه فعالیت ، خواستار پیگیری این مشکل آموزش و پرورش شد .


« جدیری » معلم بعدی بود که به انتقاد از محتوای کتب درسی و مسایل آموزشی پرداخت .

او با اشاره به غیر علمی و نامطلوب بودن کیفیت آموزش خواستار رسیدگی به این مشکل از سوی مسئولین امر شد .

در ادامه « بیرام زاده » که خود را مدیر مدرسه در تبریز معرفی کرد از دخالت افراد غیر مرتبط در حوزه مدیریت آموزش و پرورش انتقاد شدیدی کرد و عنوان کرد هم اکنون مدیریت مدارس نیز با اعمال نفوذ افراد دیگر ارگان ها جابه جا می شود .

پس از او محمدنیا به وجود مشکلات معیشتی در بین معلمان اشاره کرد که این مشکل موجب تنزل شأن معلمان و بروز مشکلات دیگر شده است و خواستار رسیدگی مسئولین به این مشکل مهم شد .

در پایان « حسن فیضی » با اشاره به وجود تبعیضات در سیستم استخدام و پرداختی و ارتقا آموزش و پرورش خواستار اصلاح این رویه اشتباه شد .

پایان گزارش/

پنج شنبه, 27 اسفند 1394 ساعت 20:40 خوانده شده: 1078 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +9 -2 --
معلم ناامید 1394/12/27 - 22:48
برای موفقیت این دلسوزان معلم دعا میکنم
برای موفقیت لیست امید دعا میکنم
انشاا....فردایی بهتر و امیدوارکننده برای همه ایرانیان برای همه معلمان
پاسخ + 0 0 --
علی 1394/12/28 - 20:57
دل بستن به اینا نا امید کننده تر است .
پاسخ + +6 0 --
معلم ناامید 1394/12/28 - 06:13
برادران و خواهران محترم تبریزی
همکاران محترم تبریزی
فراموش نکنید گام سوم شما هم انشاا...امیدبخش باشد
پاسخ + +5 -3 --
سیفیاری 1394/12/28 - 09:02
اگر اینها به مجلس بروند رییس جمهور محترم راحت تر میتواند مدارس را بفروشد.و هیچ تکانی به شان و جایگاه اقتصادی و اجتماعی معلمین نخواهند داد حالا خواهید دید!
پاسخ + 0 0 --
جلیل 1395/01/02 - 23:55
افرین من یه ساله تو این سایت مرتبا همینو می گم بذارید اینا برند مجلس تا مدارس رو بفروشند تا ذات واقعی اصلاح طلبها رو بهتربشناسند بعضی وقتها حرف هیچ تاثیری نداره باد ادم خودش تجربه کنه حالا ما اینهمه از خطات اصلاح طلبها برای اموزش و پرورش میگیم کسی گوشش شنوا نیست بذار رای بیارن وقتی از نزدیک دیدند که چه بلایی سرشون اومد اون وقت دیگه تا عمر دارند اسم این اصلاح طلبهه رو به زبان نخواهند اورد البته خوب شد معلمها با رفتن حاجی بابایی و اومدن فانی متوجه شدند گه چه گوهری رو از دست دادند و خودشان تجربه کردند بذارید حکومت اصلاح طلبهارو هم تجربه کنند هر چند که این تجربه به قیمت فروش مدارس و بدبخت شدن همه ما تمام خواهد شد بعد به حرفهای من خواهید رسید
پاسخ + +4 -1 --
فرهنگی 1394/12/28 - 13:16
باید برای طرف کردن مشکلات آموزش و پرورش تلاش بیشتری کرد .
باید...
باید..

این بایدها همه شعاره!
اگر متن برنامه کاربردیشون دستشون بود، از روی متن تک تک برنامه هایی که برای ارتقا معیشت و منزلت ارائه کرده بودند، می خوندند. شاید میشد حسابی روی حرفهاشون باز کرد.
پاسخ + +1 -3 --
ناشناس 1394/12/28 - 20:56
... معلمانی کنند که با طناب پوسیده اصلاحات دوباره توی چاه می افتند اصلاحات امتحان خودشو داده
پاسخ + 0 0 --
معلم ناامید 1394/12/28 - 21:53
باشما مخالفم اصلاح طلبان در توجه ب معلمان بهتر از اصولگراها بوده انذ
پاسخ + 0 0 --
ابوالقاسم بگلو 1395/01/04 - 21:38
همشون سروته یک کرباسند برای خودمان متاسفم که به کسانی غیر خدا دل میبندیم
پاسخ + +1 -2 --
ناشناس 1394/12/28 - 20:58
چرا مصاحبه کامل حاجی بابایی رو کامل منشر نکردید که امروز خبرگزاری فارس آن را منتشر کرد
پاسخ + 0 0 --
فرهاد حیاتی 1394/12/29 - 01:01
سلام دوستان به خدا هرچه گفته اند باد هوا بوده این تجربه چندین ساله ماست همه برای خالی نبودن عریضه حرفهایی را می زنند ولی دروغ می گویند اصلاح طلب واصول گرا نداره حتی ریس جمهور هم برنامه ای برای معیشت معلمها نداره این حرفها دلخوش کنک اند دروغ پشت سر دروغ بی از همکاران ما هم از روی سادگی فکر می کنند دیگه تمام شد وضعمان خوب شد ولی عقب ماندگی اموزش وپرورش هدفدار وحساب شده س حاجی بابایی وقتی نماینده بود چه داد وبیدادی راه انداخت ولی وقتی وزیر شد انگار ختک مرده بر سرش پاشیدند فانی که دیگه ... برای حرفهای بی ربطی که می زند
پاسخ + 0 0 --
علی 1395/01/01 - 23:28
عقب افتادگی حساب شده نیست این حرف را قبول ندارم تقصیر خودمان است اینها وقتی عادت کردند مدرسه را مجانی هم میشود اداره کرد دیگر هزینه نمیکنند قبلا هم پرستاران را اینجور مجانی اذیت میکردند و به بیگاری می کشیدند ولی وقتی دست از کار کشیدند و صدای مردم درآمد مجبور شدند برای بالا بردن کیفیت کار سر کیسه را شل کنند ... اما معلمان همینطور مجانی مشغول خدمات دادن هستند یکی حق التدریس،تصحیح اوراق ، طرح سنجش و ... می گیرد یکی دیگر بیمه ی بی کیفیت را مدام تمدید میکند دیگری صندوق ذخیره خودرو سه برابر قیمت ثبت نام میکند و الی آخر ...

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

آیا با طرح " معلم تمام وقت " وزارت آموزش و پرورش موافقید؟

بلی - 15.5%
خیر - 84.5%

مجموع آرا: 614

پربازدیدترین

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور