صدای معلم سایت اخبار آموزش و پروش معلمان فرهنگیان

" این اتفاق و مسیر می تواند برای معلمان یک سرمشق باشد "

با رضایت شاکی حکم انفصال رئیس منطقه 9 تهران اجرا نشد

اگر پرداخت حقوق و معوقات شاکی طبق مقررات آموزش و پرورش  امکان پذیر بوده است، چرا تا قبل از محکومیت رئیس منطقه به انفصال انجام نشده است و اگر پرداخت معوقات قانونی نیست و اکنون برای جلب رضایت شاکی چگونه این امر امکان پذیر شده است،منابع پرداختی به شاکی از کجا تامین شده است/ دیون برخی از فرهنگیان بیش از 5 سال است که پرداخت نشده است/ دلیل بزرگ نمایی رسانه ای این خبر، از سوی رسانه های مخالف دولت و طیفی که اصطلاحا " اصول گرا " نامیده می شود از شکایت ساده یک معلم چه بود/ اگر معلمان به حقوق قانونی خود آشنا باشند و مطالبات خود را از مسیرهای قانونی پیگیری کنند احتمالا زودتر و با هزینه کمتر به نتیجه می رسند

ماجرای حکم انفصال برای مدیر آموزش و پرورش و درس هایی برای فرهنگیان و معلمان

چندی پیش خبری با عنوان «  حکم انفصال مدیر آموزش و پرورش یکی از مناطق تهران » در صدای معلم منتشر گردید ( این جا). آقای مجید خنتان هنر آموز یکی از هنرستان های منطقه 9 تهران و مسئول سابق هسته گزینش اداره آموزش و پرورش این منطقه در دولت دهم به دیوان عدالت اداری شکایت کرده بود که به بهانه های واهی از دریافت حقوق و مزایا محروم شده بود و دیوان عدالت اداری پس از رسیدگی ، به نفع  وی رای صادر کرده بود و از آموزش و پرورش خواسته بود که  حکم حقوقی این معلم اصلاح شود.
« سعید ربوشه » رییس منطقه موضوع را به واحد حقوقی اداره ارجاع می دهد . واحد حقوقی این اداره در پاسخ گفته بود که این اشل حقوقی برای همه یکسان اعمال می شود و اجحافی در حق مشار الیه صورت نگرفته است.

با رای اصراری در شعبه تجدید نظر، در نهایت مدیر آموزش و پرورش این منطقه به یک سال انفصال از خدمت و پرداخت خسارت های مالی تحمیل شده به معلم نامبرده محکوم شد.

متعاقب این حکم رییس منطقه از شاکی مهلت خواست  که اصلاح حکم بار دیگر در کارگزینی بررسی شود و اگر نظر شاکی تامین شود وی از شکایت خود صرف نظر کند و اگر نظر شاکی تامین نشد، شاکی  حکم صادره را به دایره اجرای احکام ببرد.
بر اساس شنیده ها با گذشت دو هفته، احکام شغلی معوقه آقای « مجید خنتان » صادر گردیده است و ایشان با دریافت حق و حقوق خود از شکایت صرف نظر کرده و بدین ترتیب با توقف اجرای حکم ، احتمالا مدیر اداره آموزش و پرورش منطقه 9 تهران از خدمت منفصل نمی شود.

پرسش این است که اگر پرداخت حقوق و معوقات شاکی طبق مقررات آموزش و پرورش  امکان پذیر بوده است، چرا تا قبل از محکومیت رییس منطقه به انفصال انجام نشده است و اگر پرداخت معوقات قانونی نیست و اکنون برای جلب رضایت شاکی چگونه این امر امکان پذیر شده است،منابع پرداختی به شاکی از کجا تامین شده است ؟
طبق گفته برخی مسئولان،  دیون برخی از فرهنگیان بیش از 5 سال است که پرداخت نشده است.

  آیا معلمان طلبکار باید همین پروسه را برای احقاق حقوق خود طی کنند؟

اما پرسش مهم تر این است که دلیل بزرگ نمایی رسانه ای این خبر، از سوی رسانه های مخالف دولت و طیفی که اصطلاحا " اصول گرا " نامیده می شود از شکایت ساده یک معلم چه بود ؟

آیا یک معلم معمولی که پیشینه کار اداری در هسته گزینش و دیگر دوایر اداری را ندارد ، می تواند حقوق معوقه خود را از از راه شکایت به دیوان و با حمایت رسانه ها بگیرد؟
این اتفاق و مسیری که آقای خنتان پیمود می تواند برای معلمان دیگر که حقوق قانونی آنها سال ها به تعویق افتاده است، یک سرمشق باشد. یک نکته دیگر هم می تواند باعث خوشحالی معلمان شود.

نکته این است که اگر معلمان به حقوق قانونی خود آشنا باشند و مطالبات خود را از مسیرهای قانونی پی گیری کنند احتمالا زودتر و با هزینه کمتر به نتیجه می رسند.

پایان گزارش/

دوشنبه, 27 ارديبهشت 1395 ساعت 23:45 خوانده شده: 2067 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +8 0 --
ناشناس 1395/02/28 - 09:13
این موضوع یک جنبه دیگر هم دارد ...چگونه ممکن است که تا قبل از شکایت و صدور رای که احتمالا این هنر اموز بارها به کارگزینی مراجعه کرده بود ....حکم در ست را برایشان صادر نکرده بودند ؟ باورکردنی نیست کازگزینی یک منطقه اینقدر نابلد باشد البته می دانیم رو س و معاونین چون باندی سر کار می ایند در حد ماشین امضا هستند و مسوولیت انها در حد همان خودکاری است که بدست دارند ...بنا براین اینکه چیزی از امور کارگزینی سر در نیاورند طبیعی است ..اما رییس کارگزینی چطور اشتباه کرده است ؟ پس موضوع سیاسی بوده که نخواستند حکم در ست برای این هنر اموز بزنند یا قبول کنیم رییس کارگزینی فردی نا بلد تر از روسای خود است..در هردو صورت برای منطقه 9 و مسو لانش یک شکست بزرگ است که می خواستند یک مسول سابق طرفدار دولت نهم را اذیت کنند ...و اینکه رییس منطقه وقتی متوجه شد در حال غرق شدن است سریعا گره ای را که قبل از حکم انفصالش می توانست با دست باز کند اینبار با دندان باز کرد و خود را نجات داد ...حال همه فرهنگیان می توانند به استناد همین پرونده به دنبال معوقات خود بروند و به دنبال اصلاح احکام خود مطابق قانون باشند ....
پاسخ + 0 0 --
علی از شهرکرد 1395/02/28 - 16:20
همکار محترم نباید رضایت میداد تا سر مشق شود و مسولین فکر نکنند که مادام العمری هستند و هرکار دلشان خواست انجام دهند .
ترحم بر پلنگ تیز دندان
ستم کردن بود بر گوسفندان
پاسخ + +4 -3 --
محمود 1395/02/30 - 16:48
تبرعه آقای ربوشه با شعبه اجرای احکام است نه آقای خنتات
پاسخ + +4 -3 --
محمود 1395/02/30 - 16:48
تبرعه آقای ربوشه با شعبه اجرای احکام است نه آقای خنتات
پاسخ + +3 0 --
رحمان 1395/02/31 - 11:52
این فرآیند نتیجه رفتار بیمارگونه و آلوده ی دستگاههای اداری و سازمانهای دولتی است که اعتقادی به اجرای قانون و رعایت حق الناس ندارند به عبارتی روح حاکم بر افکار و تصمیمات در نظام اداری ما هنوز طاغوتی است . خیلی از قوانین توسط قانونگذار مصوب شده لیکن توسط دستگاه های دولتی نه تنها اجرا نمی شوند بلکه تعمداً به دلایل سلیقه ای و فرار از مسئولیت و ناتوانی و ندانم کاری حقوق کارکنان نادیده گرفته می شود و حتی کارشناسان حقوقی و امور اداری و مسئولین وقت در اداره کل و مناطق اظهار می کنند که ما به دلیل مشکلات مالی نمی توانیم و نباید از دادخواست افراد شاکی در قبال دستگاه دولتی حمایت کنیم . این خود بدترین گناه و زشت ترین عمل اخلاقی است که فقط باید با بازی های سیاسی حقت را بگیری .ریشه همه آلام و دردها در فکر و روح و تصمیمات کسانی است که به ناحق برمسند قدرت ( نه خدمت ) تکیه زده اند و شرم آور است که اجرای قوانین و رعایت حق الناس به نظر شخصی و سیاسی آدمها گره خورده است .
پاسخ + +2 0 --
بی خیال اسم 1395/03/04 - 17:24
حکم ربوشه اجرا باید گردد
پاسخ + 0 0 --
معلم 1397/02/20 - 08:52
مشخص است پول انسان را از پای چوبه اعدام هم رها میکند چه برسد به این مسائل!
پاسخ + 0 -1 --
شیرعل 1395/03/10 - 15:16
اقایان معلوم شدهمچون ر ش
حضرت یوسف ع همکاران منطقه 9 نیز همچون مصریان امون پرس که که دست از امونهای خود بر نمی دارند
پاسخ + +2 0 --
ناشناس 1395/08/10 - 06:56
آقای ربوشه باز هم از این اشتباهات انجام می دهد .باتکیه .......
پاسخ + +7 0 --
ناصری 1395/09/05 - 22:47
باسلام.مسائل اداره منطقه 9 بسیار فراتر و عمیق تر از این هاست. آقای ربوشه باید پاسخگوی بسیاری از انتصابها و اقدامات افراد مورد اعتمادش باشد.به عنوان نمونه تحقیق کنید آیا آقای محبت پور صلاحیت اخلاقی قرار گرفتن در راس واحد ارزیابی و شکایات را دارد؟......
پاسخ + +2 0 --
معلم منطقه ی 9 1396/03/10 - 17:11
سلام
در این منطقه انصابات خیلی ناعادلانه هست مخصوصا کسانی که از طرف خانم متقی باشند این خانم اصلا عدالت ندارند . فقط کلمه حفظ میکنند و فکر میکنند خیلی با سوادند اصلا کارایی ندارند از وقتی ایشان آمدند کاغذ باز ی در مدرسه فوق العاده بالا رفته .همش کارای بی فایده به نحوی که آموزگار از آموزش فاصله گرفته و وقتش را برای کارای بیهوده تلف میکند.آنهم ابتدایی که پایه هست برای مقاطع بالاتر .ما همش داریم بیسواد تحویل جامعه میدهیم.
پاسخ + 0 0 --
معلم 1397/02/20 - 08:54
کاملا موافقم ولی کو گوش شنوا!
پاسخ + +9 0 --
محمد 1396/03/11 - 13:20
با سلام وقبولی عبادات
کاش تدابیری اندیشه شود که مدیر و معاون مدارس هر از چند سالی عوض بشن هم تنوع میشه هم اینکه با معلمان بیچاره که این همه دارند زحمت میکشن زور نمیگن. حتی کارشان به جایی رسیده که میگن این معلم را میخوام اون معلم را نمیخوام و حتی انتخاب معاون را به خودش واگذار میکنن.خب مسلمه از هر کی خوششان بیاد انتخاب میکنن . حالا بخواد کارایی داشته باشه یا نه؟
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1396/06/17 - 18:36
سلام، گروهی از معلمان غیر انتفاعی امسال در منطقه ی9 در مدارس دولتی مشغول به خدمت شدن بدون اینکه آزمونی داده باشند و گفتن پارتی داشتیم آقای فلانی در اداره اسم مارا به عنوان پیش دبستانی رد کردن ما رو فرستادن مدرسه ی دولتی،آقای .... با چه مجوزی این معلمان که نه آزمون دادن و نه گزینش شدن در مدارس دولتی مشغول شدن .اونوقت معلمی که بالای 10 سال در پیش دبستانی مشغول است به ایشون اجازه ی خدمت در مدرسه ی دولتی نمیدهند؟
چرا آموزش و پرورش اینقدر بی در و پیکر شده ؟
پاسخ + +2 0 --
معلم 1396/06/19 - 20:20
کجای کاری همکار گرامی خیلی ها اسمشون تو لیست مدارس هست کل سال اگر یک بار پاشونو مدرسه گذاشته باشند،منزل تشریف دارند
،یه عده هم با ابلاغ مدرسه اداره تشریف دارند بخور بخواب من و شما باید بخاطر کمبود نیرو از تقلیل استفاده نکنیم
،همسران بعضی از اقایون اداری رو بررسی بفرمایید اینکه کجا هستند چند روز سرکار می روند ،شاید بیشتر تعجب کنید ،ابلاغ معاونت چرا براشون زدن اونا که معاون نیستن ،قانون برای من و شماست که جز خدا کسی رو نداریم
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1396/07/10 - 22:37
نظر این کاربر رو کاملا تصدیق میکنم
واقعا همین طور است
متاسفانه
پاسخ + 0 0 --
خرافه پرستی 1396/07/29 - 04:45
متاسفانه از زمانی که اقای روبوشه برسرکار آمده اند باند بازی و پارتی بازی بیداد میکند ببینید معاون ابتدایی و معاون پرورشی ایشان که نور چشمی عستند چه کارها که نکرده اند . انتخابها و انتصابهای اشخاصی از بستگان ایشان به عنوان مدیر و ... متاسفانه امروز نه در اموزش وپرورش بلکه در کشور همه چی و همه جا منفعتی شده است حتی اسلام اینها نیز منفعتی است هر کجا که نفعی برایشان باشد قواعد دینی و عرفی را به نفع خود تعریف میکنند و متاسفانه نهادهای نظارتی اعم از حراست و بازرسی به خاطر ماندن بر صندلیهای داغ خویش چشم بر همه این ظلم ها بسته اند . وقتی نگاهی به چهرهای نفاق گونه و ریا کار این اشخاص میکنید میبینید تمام کارهایشان تنها برای پستهایی است که در اینده به امید آن نشسته اند . وقتی به این مساعل نگاه میکنم به خدا گلایه میکنم که خدایا تو چرا در برابر این طلمها همچون ناظرین به اصطلاح حافظ حق، سکوت کرده ایی چرا سنگهایی که همیشه جلوی پای لنگ است جلوی پای این بی انصافها نیست ........

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

در مقایسه با وزرای آموزش و پرورش دولت های پس از انقلاب اسلامی ، میزان دخالت افراد و نهادهای غیرمسئول در وزارت سیدمحمد بطحایی را چگونه ارزیابی می کنید ؟

پربازدیدترین

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور