صدای معلم سایت اخبار آموزش و پروش معلمان فرهنگیان

" گزارش ویژه و اختصاصی صدای معلم "

آقای چهاربند! به جای پاسخ گویی انگشت اتهام را به طرف معلمان گرفته اید! چرا اسامی متخلفان اعلام نشده و برخورد شایسته با متخلفان صورت نگرفته است؟

آیا سوال فروشی و نمره فروشی در سازمان آموزش و پرورش تهران اپیدمی شده است/ خود آموزش و پرورش شهر تهران در خرداد ماه امسال در برگزاری دو امتحان هماهنگ دروس دفاعی و جغرافیا ناتوان بوده است ، و سوالات این دو درس قبل از برگزاری آزمون لو رفته بود/ نه تنها اسامی متخلفان اعلام نشده و با خاطیان برخورد مقتضی صورت نگرفته بلکه عالی ترین مسوول آموزش و پرورش شهر تهران سلامت امتحانات داخلی در مدارس تهران را زیر سوال برده و حداکثر سلامت امتحانات داخلی را 30  درصد اعلام کرد/ اگر سلامت امتحانات داخلی 30 درصد است ، سلامت برگزاری امتحانات نهایی و هماهنگ صفر درصد است/ ، در همین ایام و در  کشور جنگ زده و دچار چالش های امنیتی  عراق که سوالات لو رفته بود ، منجر به اخراج 77 نفر شده و در مصر منجر به برکناری ده ها تن و حتی استیضاح وزیر آموزش و پرورش شده است/ البته آموزگاران و معلمان و مدیران شهر تهران این گفته های چهار بند را نه می بخشند و نه فراموش می کنند

لو رفتن سوالات امتحانات نهایی و توهین مدیر کل آموزش و پرورش تهران به معلمان در مورد سلامت امتحانات

گروه گزارش/

چهاربند: به وزیر گفتم که در خوش بینانه ترین وضعیت سلامت برگزاری امتحانات داخلی مدارس 30 درصد است !

چهاربند: معلمان و مدیران تهران به سوال فروشی و نمره فروشی روی آوردند!

سکوت فانی درباره لو رفتن سوالات امتحانی هماهنگ و نهایی چه معنایی دارد؟

آیا سوال فروشی و نمره فروشی در سازمان آموزش و پرورش تهران اپیدمی شده است؟

معلمان می گویند: شما که  اقداماتی برای معیشت فرهنگیان انجام ندادید، حداقل نگویید معلمان سوال فروشی و نمره فروشی می کنند!

عالی ترین مقام رسمی آموزش و پرورش شهر تهران در نشستی عمومی با اولیا و همکاران فرهنگی شهر تهران گفت:

من به جناب وزیر آقای دکتر فانی گفتم که ما در خوش بینانه  ترین وضیعت می توانیم تنها 30 درصد سلامت برگزاری امتحانات را تضمین نماییم. وضیعت آن قدر آشفته است که حتی بهترین مدارس غیردولتی تهران به سوال فروشی و نمره فروشی روی آورده اند. مدیران و آموزگاران تهران به  فروش سوال و جواب و نمره در مدارس روی آوردند و این به معنای آن است که برگزاری امتحانات داخلی مدارس با چالش های بزرگی روبه رو ست."

این سخنان در حالی بیان می شود که خود آموزش و پرورش شهر تهران در خرداد ماه امسال در برگزاری دو امتحان هماهنگ دروس دفاعی و جغرافیا ناتوان بوده است ، و سوالات این دو درس قبل از برگزاری آزمون لو رفته بود.

مساله ای که به شدت احساسات افکار عمومی را جریحه دار نموده و موجب از دست رفتن اعتماد اولیا و خانواده ها نسبت به آموزش و پرورش شده است.

پیگیری رسانه ها ، حساسیت افکار عمومی و تایید ماجرا از سوی اولیا ، دانش آموزان و پلیس فتا ؛ مسوولانی که در ابتدا به تکذیب موضوع  و جعلی بودن ماجرا پرداخته بودند ،به موضع گیری دیگری واداشته و اعلام نمودند:

اسامی متخلفان لورفتن سوالات امتحان نهایی،به‌زودی منتشر می شود و با خاطیان برخورد مقتضی می شود اما نه تنها اسامی متخلفان اعلام نشده و با خاطیان برخورد مقتضی صورت نگرفته بلکه عالی ترین مسوول آموزش و پرورش شهر تهران سلامت امتحانات داخلی در مدارس تهران را زیر سوال برده و حداکثر سلامت امتحانات داخلی را 30  درصد اعلام کرد.

اگر واقعیت مدارس تهران این گونه باشد که مدیر آموزش و پرورش شهر تهران می گوید؛ خود مسوولان آموزش و پرورش شهر تهران چه اقداماتی برای برگزاری سوالات امتحانی انجام داده اند؟

اگر سلامت امتحانات داخلی 30 درصد است ، سلامت برگزاری امتحانات نهایی و هماهنگ صفر درصد است ؛ زیرا آموزش و پرورش شهر تهران موظف به برگزاری دو امتحان هماهنگ بوده است که هر دو امتحان به صورت ناموفق عمل گردیده و سوالات هر دو درس لو رفته است. 

از سوی دیگر ، در همین ایام و در  کشور جنگ زده و دچار چالش های امنیتی  عراق که سوالات لو رفته بود ، منجر به اخراج 77 نفر شده و در مصر منجر به برکناری ده ها تن و حتی استیضاح وزیر آموزش و پرورش شده است.

انتظار افکار عمومی ،اولیا و خانواده ها، فرهنگیان و کارشناسان آموزش و پرورش از آقای چهاربند این است که سلامت امتحانات هماهنگ و داخلی را تضمین نماید و نقد را به منتقدان و اصحاب رسانه بسپارد.

انتظار مردم این است که حتی در امتحانات داخلی نیز مسوولیت اصلی با آموزش و پرورش و مدیر آموزش و پرورش شهر تهران است. مگر نه این است که مدیران مدارس بر اساس حکم مدیر آموزش و پرورش شهر تهران  انتخاب می شوند و اگر تخلفی صورت گرفته ؛چرا برخوردی انجام نمی شود ؟

چرا اسامی متخلفان اعلام نشده و برخورد شایسته با متخلفان صورت نگرفته است؟

اولیا می پرسند: آموزش و پرورشی که در برگزاری امتحانات هماهنگ ناتوان است ؛ چگونه می تواند به تربیت دانش آموزان توفیق یابد و آموزش و پرورش ورشکسته  چه تضمینی به دانش آموزان و اولیا در راستای پیش گیری از آسیب های اجتماعی می دهد؟

حتما موضع مسوول آموزش و پرورش شهر تهران درباره آسیب های اجتماعی و اعتیاد نیز این گونه است!

کارشناسان تعلیم و تربیت می گویند : این امر در تاریخ آموزش و پرورش ایران بی سابقه بوده است که متاسفانه رخ داده است . این حق جامعه ایرانی است که آموزش و پرورش سالم و صالح داشته باشند و مدیران آموزش و پرورش از سالم ترین و صالح ترین افراد باشند.

آموزش و پرورش مساله سیاسی ،حزبی ،جناحی و صنفی نیست، آموزش و پرورش آبروی نظام اسلامی است و سلامت برگزاری امتحانات آبروی آموزش و پرورش!

این حق شهروندان تهرانی است که بدون دغدغه به تحصیل بپردازند و اگر افرادی خواسته و ناخواسته موجب بی اعتمادی به سلامت آموزش و پرورش می شوند ،برخورد مناسب صورت بگیرد.

عالی ترین مقام آموزش و پرورش شهر تهران  به جای پاسخ گویی انگشت اتهام را به سمت معلمان و آموزگاران نشانه گرفته است ، که معلمان و آموزگاران بی دفاع ترین و مظلوم ترین قشر جامعه هستند .

البته آموزگاران و معلمان و مدیران شهر تهران این گفته های چهار بند را نه می بخشند و نه فراموش می کنند!

پایان گزارش/

دوشنبه, 14 تیر 1395 ساعت 00:45 خوانده شده: 1682 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +33 0 --
علی 1395/04/14 - 09:33
با توجه به عدم رسیدگی دولت و جامعه به آموزش و پرورش، به هم ریختگی وضیعت آموزش و پرورش طبیعی است. کاملا روشن است که وضع بدتر خواهد شد.
پاسخ + 0 0 --
ابوالفضل 1395/04/14 - 22:17
پرستارها هم کار نکردند تا حق شون گرفتن من قبلا مخالف این مسئله بودم اما الان میگم حق دارند
پاسخ + +19 -1 --
فرهنگی 1395/04/14 - 11:50
وزیری چون فانی برای آ.پ و مدیر کلی چون چهاربند برای شهر تهران بخدا نوبر اسث. عملکرد هردو در این مدت بیانگر بی کفایتی آنهاست افسوس که فرصت ها تلف می شوند.
پاسخ + +14 0 --
بازنشسته 93 1395/04/14 - 11:50
سوالات ازمون تیزهوشانم در سال 93 توسط بعضی از پدران اداری به فرزندانشان منتقل شد که البته فرد قبول شده که از ضعیف ترین دانش اموزان بود در نیمه سال از مدرسه تیزهوشان اخراج شد
پاسخ + +15 -1 --
ارفع 1395/04/14 - 12:41
به مسولان سازمان آموزش و پرورش تهران بايد تاكيد كرد اجراي برنامه درسي و امتحانات مدارس با همت و تعهد و امانت داري معلمان زحمت كش مدارس انجام مي شه و بايد با افراد فرصت طلب و سود جو كه اغلب هم خارج از مدارس هستند برخورد بشه
پاسخ + +10 -1 --
ارفع 1395/04/14 - 13:40
جالب اينجاست كه پاسخي آموزش و پرورش تهران فرستاده بود كه اسم آورده بود از يكي از مديران متخلف و عنوان شده بود كه 15 مدير مدرسه غيردولتي هم بدليل تخلفات مختلف عزل شده اند و علاوه بر همه اينها باز هم شاهد چنين خبرهايي هستيم.
پاسخ + +12 0 --
ناشناس 1395/04/14 - 14:30
آقای چهاربند
یا هرمسول دیگه مراقب باشید ما قسم خوردیم به تعهدات خود پایبند باشیم به فرزندانمان که همان دانش آموزان هستند ظلم نکنیم امانتی که خداوند بر دوشمان نهاده را بدرستی ادا کنیم
مشکلات عدیده معیشتی را به مسئولیت سنگین که
بر عهدیمان است تعمیم ندیم
روسای محترم ومسولین گرامی خواهشا نسبت به کارتان حساسیت به خرج بدین شما در پیشگاه خدا باید پاسخگو باشین مثل کودکان یکدیگر را مقصر ندانید
بله معلومه که در اکثر مواقع بچه با ادب از خانواده باادب است
مدرسه و معلم بی نظم و خاطی هم از مدیریت بی نظم بیرون میاد
پاسخ + +11 0 --
باز -ن -منتظرپاداش۹۴ 1395/04/14 - 15:19
آقای چهاربندباآقای بطحایی دست بدست دهید وفکری به حال معلمانتان بکنید اگرمعلم دغدغه معیشت نداشته باشدسوال فروشی نمی کنداگرمعلم آرامش داشته باشدبه فکرچنین اعمالی نمی افتد.ماکه ازصحوه آموزش وپرورش دورشدیم یک روزشماهم همینطورخواهیدشداماشرط انصاف است که بعدازگذشت ۹ماه ریالی ازپاداش مارانمی دهید آیاعدالت اینه؟آیاظلمی تااین حداست حقوق یک ماه مدیربانکی به اندازه پاداش ۳۰سال خدمت ۲نفرمعلمه. تعجب نکنیدفیش هایشونوهمه دیدند.سوال اینجاست پس چراحالا نمیگویندخزانه خالیه. پول کمه وخیلی حرف وحدیث دیگر.من دراین ایام ماه رمضان ازخدای علی میخواهم خواب راازچشمان فانی وسایرمعاونین بی کفایتش بدور کند وبه عذابی گرفتارشوندوبقهمندکه قبول مسولیت باعدم کفایت جنایت است جنایت.
پاسخ + 0 0 --
معلم 1395/04/17 - 16:06
وزیر محترم چرا ؟ چرا؟ چراچهاربند؟! پول که نمی دهید چراچهاربند نمک روی زخم معلمان می پاشد؟
پاسخ + +21 -1 --
ناشناس 1395/04/14 - 16:26
تغییروزیروکلیه مدیران کل ضروری است.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1395/04/15 - 18:12
مخصوصااستان سمنان
پاسخ + +10 -8 --
محسن 1395/04/14 - 16:28
دوستان ناراحت نشوید .هرچندخوداداره کل مقصراصلی است اما ایشان بخشی ازواقعیات مدارس و سوال فروشی برخی مدیران را بیان کرده اند.چیزی درخیلی از مدارس وجود دارد ومعلم کمترین نقش را درنمره دانش اموز دارد.متاسفانه برخی مدیران در مدارس هرکاری میکنند.ضمن احترام به مدیران خوب.
پاسخ + +14 0 --
ناشناس 1395/04/14 - 19:03
من به عنوان یک فرهنگی وا قعا تاسف می خورم به خاطر بی توجهی به مسایل مهم این چنینی وفکر می کنم زمان استیضا ح وزیر هم اکنون است مسو لان عجله کنند تا دیر نشده
پاسخ + +14 0 --
فرهنگی 1395/04/14 - 20:26
سوالهای کنکور رو کی میفروشه,

سوالهای امتحان نهایی رو کی میفروشه,
اونها که مهر و موم شده میرسن مدرسه!

اونا رو هم معلما میفروشن با کارمندان عزیر وزارتخانه و اداره کل و....

سالهاست سوالها فروخته مبشوند. سوالها سال گذشته فروخته شد هر درس تخصصی رشته تجربی 500 هزار تومن!
پاسخ + +4 -5 --
ناشناس 1395/04/14 - 22:33
در یک مجموعه افراد نباید یکدیگر را زیر سوال نبرند ....این موضو عات اول باید مورد به مورد اثبات شود ...وگرنه جای اشکال شرعی است
پاسخ + 0 0 --
معلم 1395/04/17 - 15:57
اقای ناشناس هدف از طرح این مسایل پاسخگویی از طرف میدر کل است البته پاسخ ایشان میتواند ره گشا باشد.بشرط اینکه بتوانند.
پاسخ + +5 -7 --
ناشناس 1395/04/14 - 22:39
نمره الان زیاد اهمیتی نداره ماکه مردودی نداریم ..چند نوبت امتحان داریم ...حتی اگر دانش اموزی تمام دروسش را بیفتد باز به کلاس بالاتر می رود ...................اصل امتحان نهایی است که باید دقیق برگزار شود که می شود
پاسخ + 0 0 --
رضا 1395/04/15 - 22:43
سوالی دارم .وان اینکه میرکل اپ شهرتهران درتوجیه وفرافکنی استاد به تمام معنی است وی می داند که از عهده مسایل اپ تهران بر نماید ایشان به خوشان شک داشته باشند چرا معلمان ومدیران را مقصر می دانند .دست پیش می گیرند پس نیفتند.
پاسخ + +5 -5 --
ناشناس 1395/04/15 - 17:57
خشت اول چون نهد معمارکج
تا ثریا می رود دیوار کج
برادر من. : تا بی نظمی و اخلال در دروس امتحانات داخلی از میان نرود و یک تزکیه افکار و رفع موانع معیشتی در پرورش و اموزش صورت نگیرد نگران نباش لو رفتن سوالات به امتحانات نهایی هم کشیده خواهد شد
خدا اون روزی نیاره
که مدرسه بیزار میشم
پاسخ + +11 -1 --
عدلی 1395/04/15 - 21:30
در آموزش و پرورش به نخبه هایی مثل فانی و چهاربند نیاز ابدیست
پاسخ + 0 0 --
ساسان 1395/04/18 - 15:06
شما یا نخبه ندیدی تو زندگیت یا تعریفت از نخبه مدل احمدی نژادیه!
این پیرمردا کارو بسپرن به کاردان و برن از بازنشستگی لذت ببرن هم برای همه بهتره
پاسخ + +14 0 --
معلم 1395/04/15 - 22:28
اقای مهندس چهاربند واقعا گل می کارند.هرروز دسته گلی جدید به آب می دهند.عقلانیت وتدبیر به نظر در مورد ایشان وجود ندارد
پاسخ + 0 0 --
دوست معنوی 1395/04/16 - 19:26
مدیرکل تعلیم وتربیت شهر تهران عاجز از حل مسایل اموزشی وتربیتی تهران فقط دیگران را متهم ومحکوم می کند غافل از اینکه خوایشان یکی از معظلات شهر تهران است .آقای چهاربندهنری که دارند این است که باپیچیده تر کردن مسایل خود مسله ساز است.ایشان نمی توانند ساده وخوب فکر کنند به دیگران توجهی ندارند استبدادرای دارند بی اعتمادی به دیگران درایشان موج می زند تندخوهستند دافعه ی ایشان بسیار است بسیار میزشان را دوست دارندامیدوارم ابتدا اخلاقشان رااصلاح کنند .
پاسخ + +8 -2 --
بهلول 1395/04/17 - 15:52
دوست خوبم حتما مدیر کل شهر تهران به دنبال جوابی درخور هستند کمی اجازه بدهید فکر کنند تاسوالات مطرح شده رابتوانند توجیه کنند ایشان راهول نکنید!
پاسخ + +2 -5 --
دبیر 1395/04/18 - 20:06
هکاران محترم اگر کمی انصاف داشته باشید در مدارس دولتی و غیر دولتی همگی با پدیده نا مبارک فروش سوال مواجه گردیده اید و در این مورد آقای چهاربند بیراه نگفته اند در ضمن رسانه ای و جنجالی شدن لو رفتن سوال دفاعی و جغرافی به دلیل عدم تدریس واختصاص ساعات مورد نیاز برای درس دفاعی وحتی در بعضی مدارس برای درس جغرافیا در مدارس غیر دولتی وبعضا دولتی و مقصر بودن یکی از مدیران بشدت سیاسی و رسانه ای در این ماجرا وجابجایی این مدیر به لیت علت وتخلفات اداری ومالی دیگر این همه صر وصدا ایجاد کرده که بعضی از سایت ها ورسانه ها نا خواسته به این موضوع دامن میزنند و کارهای مثبت آقای چهاربند در شفاف سازی شهریه ها یی که خانواده ها تحت عناوین مختلف در مدارس غیر دولتی ودولتی باید بپردازند توسط اعلام در پوستر و در سامانه آموزش وپرورش شهر تهران را نادیده میگیرند. در ضمن ایشان بجد در مبارزه و جلوگیری از فساد مالی واداری می کوشند
پاسخ + 0 0 --
فرهنگي 1395/04/20 - 19:54
درست است موافقم
پاسخ + +1 0 --
ناشناس 1395/04/25 - 15:40
اینا اقا چهاربندو به 18 بند ببندند بهتره

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

آیا با طرح " معلم تمام وقت " وزارت آموزش و پرورش موافقید؟

پربازدیدترین

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور