صدای معلم سایت اخبار آموزش و پروش معلمان فرهنگیان

گزارش پنجمین کنگره انجمن اسلامی معلمان خراسان رضوی و قطع نامه ی پایانی

سالیان سال است که آموزش و پرورش کشور به دلیل فقدان نگاه سرمایه ای و مولد از کسر بودجه مداوم در رنج است و متأسفانه در برنامه ششم توسعه نیز مورد بی مهری قرار گرفته است و از مجموع موارد مطروحه در سند توسعه ششم تنها در بخش کوچکی  در ذیل تبصره 23 به وزارت آموزش و پرورش  اجازه داده شده تا نسبت به خرید خدمات از بخش خصوصی و تعاونی اقدام نماید/ علیرغم حمایت گفتاری و قرائت شعار گونه در باره حمایت از فرهنگیان عزیز و توجه به کرامت آنان ، متأسفانه عده ای مغرضانه حقوق صنفی و منزلت این عزیزان را دست خوش هجمه قرار داده و ناگوارتر این که بخشی از نظام اجرائی و سایر قوا از سربی توجهی و به سهولت از کنار آن گذشته اند/ انجمن اسلامی معلمان ایران ضمن خرسندی از توافق موسوم به "برجام "  و نتایج مثبت آن در عرصه های داخلی و بین المللی ، بر اهمیت ویژه این روند پیچیده  در پسابرجام نیز تأکید می نماید/ ضمن توصیه همه گروه ها و احزاب به نقد پذیری امید است تقوای سیاست و حق جوئی فضیلت سرلوحه عمل همه قرار گیرد

گروه استان ها و شهرستان ها/

پنجمین کنگره انجمن اسلامی معلمان خراسان رضوی و قطع نامه پایانی

پنجمین کنگره انجمن اسلامی معلمان خراسان رضوی روز جمعه 5 شهریور 1395 در محل مرکز آموزشی رفاهی آموزش و پرورش تبادکان با حضور بیش از دویست شرکت کننده برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی انجمن اسلامی معلمان سبزوار؛ در این کنگره؛ 58 کاندیدا از سراسر استان جهت عضویت در شورای هماهنگی و اجرایی انجمن اسلامی معلمان خراسان رضوی شرکت کرده بودند که پس از مراسم سخنرانی، هر یک از کاندیداها به معرفی کوتاه خود پرداختند و سپس مراسم رأی گیری با حضور ناظرانی از شورای مرکزی انجمن اسلامی معلمان ایران برگزار شد.
بنا بر این گزارش؛ محمدعلی گندمی با 171 رأی، زری جراح با 151 رأی، سید محمد افتخار با 148 رأی، فیروز یزدانی با 139 رأی، فاطمه قربانی با 113 رأی، قربان محمد زاهدی با 108 رأی، نسترن رحمتی سلامی با 104 رأی، احمدرضا مسعودی فر با 101 رأی، نور الله جوانشیری با 99 رأی، محمود قهار حصاری با 99 رأی، ناصر زادمهر با 92 رأی، سیداحمد باقری با 86 رأی، مجید دواچی با 86 رأی، حسن صدقی با 84 رأی، سیدنعمت عبدی با 84 رأی، منصور ایوبی با 80 رأی، حسین تبریزنیا با 73 رأی، سید امین طبسی با 69 رأی، مهدی وقفی با 69 رأی، سیدمحمد قاسمی با 63 رأی و رقیه نجات با 63 رأی به عنوان اعضای اصلی شورای هماهنگی و اجرایی انجمن اسلامی معلمان خراسان رضوی انتخاب شدند.
شایان ذکر است؛ عباس ملتانی با 61 رأی، احمد حائری مقدم با 59 رأی، علی اکبر جهان گشته با 57 رأی، علیرضا سعدی با 55 رأی، علی مستجاب الدعوه با 55 رأی، منصوره کشوری با 54 رأی و علی اسداللهی یزدی با 47 رأی به عنوان اعضای علی البدل این شورا انتخاب شدند.

گفتنی است؛ سید امین طبسی؛ رئیس انجمن اسلامی معلمان سبزوار، مجید دواچی؛ نایب رئیس انجمن اسلامی معلمان سبزوار و احمد حائری مقدم؛ مسؤول کمیته آموزش و پرورش انجمن اسلامی معلمان سبزوار کاندیداهای این انجمن در پنجمین کنگره انجمن اسلامی معلمان خراسان رضوی بودند که سید امین طبسی و  مجید دواچی به عنوان اعضای اصلی و احمد حائری مقدم به عنوان عضو علی البدل به شورای هماهنگی و اجرایی انجمن اسلامی معلمان خراسان رضوی راه یافتند.

به گزارش صدای معلم ، در پایان این نشست قطع نامه پایانی صادر شد .

پنجمین کنگره انجمن اسلامی معلمان خراسان رضوی و قطع نامه پایانی

در ابتدای این قطع نامه چنین آمده است :

" انجمن اسلامی معلمان ایران شاخه خراسان رضوی در پناه لطف خداوند و عنایت دوستان صاحب نظر و در پایان پنجمین کنگره استانی خود در مورخه 95/6/5 و با نگاه خرد ورزانه به مسائل کشور و آموزش و پرورش ؛  ضمن تشکر از عموم صاحب نظران و فعالان عرصه سیاسی نظر مسئولان و فرهنگیان عزیز را به مواد قطع نامه پایانی معطوف می نماید.
 
 سالیان سال است که آموزش و پرورش کشور به دلیل فقدان نگاه سرمایه ای و مولد از کسر بودجه مداوم در رنج است و متأسفانه در برنامه ششم توسعه نیز مورد بی مهری قرار گرفته است و از مجموع موارد مطروحه در سند توسعه ششم تنها در بخش کوچکی در ذیل تبصره 23 به وزارت آموزش و پرورش  اجازه داده شده تا نسبت به خرید خدمات از بخش خصوصی و تعاونی اقدام نماید.
انجمن اسلامی معلمان ایران با تأکید بر اجرای سند تحول بنیادین امیدوار است وضع موجود به وضعیت مطلوب ارتقاء یافته تا بتوان با تبیین تفکر راهبردی و برنامه ای ، فقدان نظام آموزش  پژوهش محور را جبران کرد و این وزارتخانه مهم را از حاشیه نشینی در آورد. "

در ادامه این بیانیه تاکید می کند :

" علیرغم حمایت گفتاری و قرائت شعار گونه درباره حمایت از فرهنگیان عزیز و توجه به کرامت آنان ، متأسفانه عده ای مغرضانه حقوق صنفی و منزلت این عزیزان را دست خوش هجمه قرار داده و ناگوارتر این که بخشی از نظام اجرائی و سایر قوا از سر بی توجهی و به سهولت از کنار آن گذشته اند .
وجود تعداد قابل توجهی از فرهنگیان زندانی و تبعید شده به دلایل خواسته های صنفی و تهدید و ارعاب خانواده های محترم آنان و سایر فرهنگیان معترض به تبعیض نشانه این بی توجهی و بی حرمتی است . لذا انجمن اسلامی معلمان ایران مصرانه خواستار حمایت واقعی و تأثیر گذار از این قشر فرهنگی و تشکل های منتسب به آن است .

موضوع  برخوردهای دوگانه در مسائل سیاسی ، اقتصادی و فرهنگی بهانه ای شده است که برخی اشخاص و رسانه ها  با توسل به آن گستاخی کنند و با منفعت طلبی حزبی و جناحی بار منفی افکار عمومی در قبال اختلاس های کلان را کم کرده و با فرار رو به جلو ، این فسادها را در اولویت دست چندم قرار دهند تا به محاق رود ."

در پایان ، نویسندگان قطع نامه چنین آورده اند :

" واقعه ی غائله قطعنامه های سازمان ملل از جمله بی تدبیری هائی بود که به دستان پرتوان دولت تدبیر خاتمه یافت و اوج هنر دیپلماسی ایران را در توافق با 5 قدرت جهانی به نمایش گذاشت .
 در همین راستا ، انجمن اسلامی معلمان ایران ضمن خرسندی از توافق موسوم به "برجام " و نتایج مثبت آن در عرصه های داخلی و بین المللی ، بر اهمیت ویژه این روند پیچیده در پسابرجام نیز تأکید می نماید و با گوشزد کردن مخاطرات و تنش های داخلی و خارجی  ، همچنان به حرکت های مسالمت جویانه دولت محترم صحه گذاشته ؛ امیدوار است دستگاه دیپلماتیک با حفظ هوشیاری و بیداری و کرامت ملت ایران ،  به عنوان قدرت مندترین بازیگر منطقه ، همچنان نقش خود را به خوبی ، در منطقه آشوب زده خاور میانه ایفا نمایند .
در پایان ضمن توصیه همه گروه ها و احزاب به نقد پذیری امید است تقوای سیاست و حق جوئی فضیلت سرلوحه عمل همه قرار گیرد ."

پایان گزارش/

یکشنبه, 07 شهریور 1395 ساعت 14:37 خوانده شده: 962 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +1 0 --
سید محمد حسن حسینی 1395/06/07 - 18:15
خوب بود اطلاع رسانی می کردند ما هم می رفتیم. امیدوارم این کنگره! مثل همایش انتخاب سرگروهها در اینجا (مشهد) نباشد! در اینجا رسم است که حراست چند نفر را به گروهها پیشنهاد می دهد و نهایتا باز خودش یک نفر را به عنوان سرگروه انتخاب می کند و بعد - در جاهایی دیگر - هر جا همکاری را می بینند از او برای تایید سرگروهی که در پروسه انتخابش هیچ نقشی نداشته امضا می گیرند! امسال هم سر گروه زبان انگلیسی استان خراسان رضوی یک دانشجوی فوق لیسانس "ادبیات زبان" شد. در حالیکه حداقل 3 نفر دکترای "آموزش زبان" داریم (یکیش خودم). سرگروه ناحیه ما (7) هم یک فوق لیسانس مترجمی - طبق همان پروسه که گفتم - انتخاب شد! دولت تدبیر و امید هم!؟:
http://www.nedayeazadi.net/1394/11/17832
پاسخ + 0 0 --
علی محمد مصلحی 1395/06/08 - 11:04
درود
مجمع انجمن اسلامی در هر استان، هر دو سال یکبار، تنها از اعضای شوراهای هماهنگی و اجرایی انجمن در شهرستانها-مناطق-نواحی آن استان تشکیل میگردد. مجمع انجمن در هر شهرستان، منطقه و ناحیه نیز هر دوسال یکبار از بین اعضای انجمن که پس از مطالعه اساسنامه و دیدگاههای انجمن فرم درخواست عضویت را پرکرده و عضویت آنها به تایید رسیده تشکیل شده و اعضای شورای هماهنگی و اجرایی با رای مستقیم آنها انتخاب میگردند.
لذا دعوت به مجمع عمومی نیست و منحصر به اعضای انجمن است
پاسخ + +3 0 --
روح الله 1395/06/08 - 00:02
هی بشینید و قطعنامه صادر کنید.‌ما رو باش به کی دلخوش کردیم. بساطتتونو جمع کنید بابا ازین دولت مزخرف هیچ آبی‌گرم نمیشه برای معلمای بدبخت همیشه در صحنه
پاسخ + +1 0 --
ناشناس 1395/06/08 - 00:24
عالی

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

در مقایسه با وزرای آموزش و پرورش دولت های پس از انقلاب اسلامی ، میزان دخالت افراد و نهادهای غیرمسئول در وزارت سیدمحمد بطحایی را چگونه ارزیابی می کنید ؟

پربازدیدترین

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور