صدای معلم سایت اخبار آموزش و پروش معلمان فرهنگیان

" خبرگزاری جمهوری اسلامی نامه صدای معلم به وزیر پیشنهای آموزش و پرورش و دولت یازدهم را منتشر کرد "

دانش آشتیانی در صورت اخذ رای اعتماد ، راه وزیر سابق در برخورد با رسانه های مستقل را ادامه ندهد !

در برخی بندهای برنامه گزینه پیشنهادی وزیر آموزش و پرورش به نقش اصحاب رسانه برای موفقیت در برنامه و ارتقای جایگاه آموزش و پرورش اشاره شده است/ مدیر موفق ، مدیری است که بتواند با رسانه ها تعامل مناسبی داشته و عملکرد خود را از طریق رکن چهارم دموکراسی در یک اتاق شیشه ای و در معرض قضاوت مردم قرار دهد/ وزیر سابق نتوانست با همه رسانه ها تعامل مناسبی برقرار کند و ارتباط خود را محدود و منحصر به رسانه های رسمی دولتی و چند مورد خاص بویژه رسانه های مخالف دولت کرد/ انتظار می رود وی در صورت اخذ رای اعتماد از مجلس، ارتباط با رسانه ها و شکستن حصر خبری در این وزارتخانه را در اولویت قرار دهد و ضمن ارتباط مستمر و دو سویه با همه رسانه ها هرگز از روبه رو شدن با بخش واقعی و بدون سانسور بدنه معلمان واهمه ای نداشته باشد/ از وزیر پیشنهادی و دولت یازدهم انتظار داریم تا فضای باز اطلاع رسانی صرف نظر از دولتی و غیردولتی بودن رسانه ها و به دور از بوروکراسی اداری برای خبرنگاران فراهم شود تا این ادعا که اکنون دولت یازدهم مطرح می کند که درباره فعالیت ها درست اطلاع رسانی نشده، از بین برود

نامه صدای معلم به دانش آشتیانی وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش در مورد جایگاه رسانه

تهران - ایرنا - پایگاه خبری و تحلیلی معلمان ایران 'صدای معلم 'در نامه ای از وزیر پیشنهادی وزارت آموزش و پرورش خواست تا در صورت اخذ رای اعتماد ،فضای باز اطلاع رسانی صرف نظر از دولتی و غیردولتی بودن رسانه ها را به دور از بوروکراسی اداری برای خبرنگاران فراهم کند.

به گزارش روز دوشنبه گروه فرهنگی ایرنا، در این نامه که رونوشت آن در اختیار خبرگزاری جمهوری اسلامی قرار گرفت، آمده است: در برخی بندهای برنامه گزینه پیشنهادی وزیر آموزش و پرورش به نقش اصحاب رسانه برای موفقیت در برنامه و ارتقای جایگاه آموزش و پرورش اشاره شده است.
در این نامه با بیان اینکه در فضای مدیریتی آموزش و پرورش همین مقدار هم ، هر چند کافی نیست اما نقطه مثبتی است، آمده است: امروز رسانه ها نقش مهمی در معادلات اجتماعی و آگاهی بخشی به افکار عمومی جامعه دارند و مدیر موفق ، مدیری است که بتواند با رسانه ها تعامل مناسبی داشته و عملکرد خود را از طریق رکن چهارم دموکراسی در یک اتاق شیشه ای و در معرض قضاوت مردم قرار دهد.
نامه افزوده است: انتظار این است که وزیر جدید برای تبدیل آموزش و پرورش به دغدغه عمومی و در اولویت قرار دادن آموزش و پرورش در سطح جامعه و حکومت، به نقش رسانه ها توجه ویژه ای کند.
نامه یادآورشده است: وزیر سابق نتوانست با همه رسانه ها تعامل مناسبی برقرار کند و ارتباط خود را محدود و منحصر به رسانه های رسمی دولتی و چند مورد خاص به ویژه رسانه های مخالف دولت کرد.
در نامه صدای معلم آمده است: رسانه ها طیف گسترده ای از سلایق و دیدگاه های جامعه را نمایندگی می کنند و ارتباط دو سویه وزیر آموزش و پرورش با همه رسانه ها می تواند میزان موفقیت او را در پیشبرد برنامه ها تضمین کند.
« صدای معلم » در این نامه ضمن تشکر و قدردانی از دانش آشتیانی به جهت توجه بیشتر به جایگاه رسانه در برنامه اعلام شده اش، آورده است: انتظار می رود وی در صورت اخذ رای اعتماد از مجلس، ارتباط با رسانه ها و شکستن حصر خبری در این وزارتخانه را در اولویت قرار دهد و ضمن ارتباط مستمر و دو سویه با همه رسانه ها هرگز از روبه رو شدن با بخش واقعی و بدون سانسور بدنه معلمان واهمه ای نداشته باشد.
نامه خاطرنشان کرده است: روابط عمومی وزارتخانه هم می تواند پلی برای ارتباط مسئولان، معلمان و اولیا از یک سو و وسیله ای برای تبلیغات رسمی و مانعی در راه ارتباط دو سویه مسئولان و مردم از سوی دیگر باشد.
در این نامه آمده است: « صدای معلم » امیدوار است در دوره جدید، روابط عمومی در جایگاه واقعی خود قرار گیرد و شرایطی فراهم شود تا معلمان به جای خبرهای تبلیغاتی در مدح وزیر و مسئولان ، از تریبون های وزارتخانه خبرها و گزارش های واقعی را بشنوند و وزارتخانه نیز به جای تلاش در راستای مهندسی کردن و جهت دادن به اخبار آموزش و پرورش در رسانه ها ، به گردش آزاد اطلاعات اعتقاد داشته باشد و در عمل آن را رعایت کند.
نامه افزوده است: از وزیر پیشنهادی و دولت یازدهم انتظار داریم تا فضای باز اطلاع رسانی صرف نظر از دولتی و غیردولتی بودن رسانه ها و به دور از بوروکراسی اداری برای خبرنگاران فراهم شود تا این ادعا که اکنون دولت یازدهم مطرح می کند که درباره فعالیت ها درست اطلاع رسانی نشده، از بین برود.
رییس جمهوری یکشنبه هفته گذشته در نامه ای به رییس مجلس شورای اسلامی، فخرالدین احمدی دانش آشتیانی، سیدرضا صالحی امیری و مسعود سلطانی فر را به ترتیب به عنوان نامزدهای پیشنهادی برای وزارتخانه های آموزش و پرورش، فرهنگ و ارشاد اسلامی و ورزش و جوانان به مجلس شورای اسلامی معرفی کرد.
روز سه شنبه هفته جاری زمان رای گیری برای این وزرای پیشنهادی در مجلس شورای اسلامی است.
فراهنگ ** 1883 ** 1568 دریافت کننده: مریم جلوداران **‌ انتشار دهنده: حسن فتحعلی

انتهای پیام /*

دوشنبه, 10 آبان 1395 ساعت 21:58 خوانده شده: 965 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +11 0 --
معلم 1395/08/10 - 22:43
معلمان بی نصیب ترین قشر انقلابی هستند

واقعا دست تمام مسولان درد نکند

دل معلم به چه چیز خوش باشد
پاسخ + 0 0 --
معلمی پایینتر از گدا 1395/08/11 - 01:33
حقوق معلمان با مدرک و سوابق بالا را مثل کارمند موقت بی سابقه اداره مالیات کنید

کارمند موقت اداره مالیات سه میلیون تا ... حقوق ش است.
پاسخ + 0 0 --
معلم ناامید 1395/08/11 - 16:34
انشاا...
پاسخ + +6 0 --
محمد باقر 1395/08/10 - 22:53
شاید الان به فضای باز رسانه ای به صدای معلم، قول دهند و این مطلب را به صورت علنی جزء باورهایشان برشمارند اما آیا پس از اخذ رای اعتماد به این باور ،جامهء عمل خواهند پوشاند؟ یادمان نرود باور های گفته شده ،صورت قضیه است وباید به باورهای ناگفته شده اندیشید. دغدغهء من این است.با احترام ارشد فرهنگی
پاسخ + +14 0 --
معلم 1395/08/11 - 00:08
حقوق معلمان را زیاد کند. بقیش اضافات و افاضات است.
مساله این است.
پاسخ + +7 0 --
teacher 1395/08/11 - 00:37
متاسفانه ما ملت ساده و خوش باوری هستیم.بویژه معلمان.
در این سالها این همه وزیر آمدند و رفتند و شعارها و وعده های زیبا دادند.و ما برای همه هورراا سر دادیم و چیزی ندیدیم.
آموزش و پرورش ایران را وزیر اداره نمی کند بلکه تیمی در سایه اداره می کنند و وزیر فقط دکور است. تا کی میخواهیم خودمان را گول بزنیم.
باید مطالبات از وزیر به سمت رییس جمهور و حاکمیت چرخش کند و الا نتیجه ای عاید نمیشود. این وزیر هم چند صباحی میآید و با ناله و چه کنم چه کنم می رود.
متاسفانه تا زمانیکه به جای واقعیات به شعارها و آرمانها دل مشغول شویم همین آش و همین کاسه خواهد بود.
کودکی که بیمار است با لالایی خواب نمی رود باید درمان شود.!!
پاسخ + 0 0 --
شهاب 1395/08/11 - 19:06
واقعا عالی فرمودید این وزیر هم وعده وعید خواهد داد تا دولت بتواند بخشی از رای فرهنگیان را کسب کند بهترین راهکارنه گفتن به دولت در سال 96است تا دولت بعدی متوجه شود فرهنگیان وزنه ی سیاسی سنگینی هستند وباید به خواسته هایشان توجه کرد
پاسخ + +3 0 --
علیرضا 1395/08/11 - 13:25
من بعید می دانم دانش آشتیانی را ه فانی را ادامه بده ایشان از خیلی جهات با فانی تفاوت داره حمله شدید نقوی و دیگر تندروها به ایشان وتلاش برای رای نیاوردنش نشان از این داره که احتمالا تندرو ها نتوانند همه خواسته های خود را تحمیل نکنند مانند فانی که برای ماندن رضایت مخالفین دولت و پایداری ها...را جلب می نمود نیست
پاسخ + 0 0 --
حسن 1395/08/11 - 21:03
اینها همه بازیست برای انتخابات ریاست جمهوری اقای روحانی بازیگر خوبی است و معلم هم بازی خور خوبی
پاسخ + +6 -1 --
کلهری 1395/08/11 - 15:24
شما اگر قرار است چیزی را درست کنی

اولا وضعیت حقوق معلمین را درست کن

دوما نظام شایسته سالاری و مقابله با باند بازی و مدیران ناشایست را اصلاح کن
پاسخ + +1 0 --
معلم 1395/08/11 - 19:26
چرا هیچکس صدای ما پیمانی ها را که 7 سال است بلاتکلیفیم مشخص نمی کند؟
پاسخ + +1 0 --
بازنشسته 1395/08/13 - 13:08
سخنرانی ها دیگر در اموزش وپرورش داروی درد ما نیست اقای محترم وزیر مسله تامین داخل شکم ونیز انحراف های فگری معیشتی همکاران وبازنشبسته ها است اگر قبول اکی ولیکن صم بگم ماندن شما در طول دوران وزارت بهتر از نغمه سرایی ها

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

در مقایسه با وزرای آموزش و پرورش دولت های پس از انقلاب اسلامی ، میزان دخالت افراد و نهادهای غیرمسئول در وزارت سیدمحمد بطحایی را چگونه ارزیابی می کنید ؟

پربازدیدترین

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور