صدای معلم سایت اخبار آموزش و پروش معلمان فرهنگیان

دبیر کل سازمان معلمان ایران : "از همکاران و معلمان به جد خواسته ایم به جای « حرکات خیابانی » حضور خود را در فضای افکار عمومی ( رسانه ) جدی بگیرند "

گفت و گوی صدای معلم(سخن معلم) با دبیر کل سازمان معلمان ایران (سونامی ناکارآمدی و عصبانیت )

گروه گزارش / تحرکات اخیر و به ویژه تجمع و یا تحصن و پرسش های فراوان فرهنگیان و همکاران موضوعی شد تا این بار با آقای"  علیرضا هاشمی سنجانی " به گفت و گو بنشینیم .

متن گفت و گو را می خوانید

نظر دبیر کل سازمان معلمان ایران در مورد اعتراض و تجمع معلمان *این روزها خبرهای خوبی از آموزش و پرورش به گوش نمی رسد ، نظر سازمان معلمان ایران در این زمینه چیست ؟

همان گونه که در بیانیه اخیر سازمان معلمان ایران ( این جا ) آمده بود ، اوضاع آموزش و پرورش به قدری بد است که واقعا باید فکری به حال آن کرد ، از یک طرف نیروهای ستادی آموزش و پرورش و از جمله وزیر آموزش و پرورش محافظه کارانه و با حرکتی کند و خسته کننده ناتوان در حل مشکلات اند و از طرف دیگر ، عصبانیت فرهنگیان از اوضاع نابه سامان شان به قدری است که آن ها حتی دل و دماغ خواندن این افاضات را هم ندارند !

صاحبان تصمیم در آموزش و پرورش زیر چهارهزار میلیارد تومان کسری گیر کرده اند و شجاعت لازم حتی برای بازگو کردن مشکلات با معلمان را هم ندارند چه رسد به نوآوری و...و این که معلمان راه حل های بلند مدت را هم پذیرا نیستند !

لازم به ذکر است بسیاری از نیروهای ستادی کسانی هستند که هر جا سفره ای پهن باشد ، حضور موثر خواهند داشت و تنها چیزی که دغدغه شان نیست ،دولت یازدهم و  آموزش و پرورش کشور است .

ما با سونامی ناکارآمدی از یک طرف و سونامی عصبانیت از طرف دیگر روبه رو هستیم .

 

* راهبرد شما در این وضعیت چیست ؟

ما پس از 15 سال تجربه و دادن هزینه های فراوان نگاه مان به آموزش و پرورش و فعالیت هایمان تغییر کرده است .ما نگاه تخصصی و حرفه ای به آموزش و پرورش پیدا کرده ایم و عرصه فعالیت های خود را پرهیز از " ساده انگاری " ، " شعر و شاعری " و " دیدگاه های انتزاعی " تعریف می کنیم .

ما فعالیت های خود را ذیل " وظیفه گرایی " تعریف نکرده به کارآمدی و تاثیر عمل توجه ویژه می نمائیم و آن را عرصه کنش جمعی می دانیم .سازمان معلمان ایران به عقلانیتی تن داده است که دغدغه اش در درجه اول نه تحقق " همین جایی " و " هم اکنونی " اهداف است ، بلکه تن دادن به انتخاب هایی است که می خواهند :

1) موثر باشند.

2) به عوارض آن توجه شده باشد .

3) احتمالات مختلف را پیس بینی کرده باشد .

هر چند ما به نوعی به عمل گرایی ( پراگماتیزم ) و امتیاز دادن به وضع موجود متهم می شویم ؛ ولی ما این نگاه را که در آن هم سویی اهداف و وسایل ، امتیاز اصلی اش است را باور داشته و فکر می کنیم این نگاه ما است که قادر است در جامعه ما از طریق راه های مختلف ، محدودیت ها را درو بزند و تجربه " آزادی " را ممکن سازد .

 

* نظر شما و به طور خاص درباره تحرکات اخیر و احتمالا آتی ( تجمع ) چیست ؟

ما موضوع را به آموزش و پرورش محدود نکرده و در سطح بالاتری به پاسخ رسیده ایم .با آن که دولت آقای روحانی دولت اصلاح طلبان نیست ولی در مقابل اقتدارطلبان از این دولت حمایت می کنیم .قصد آن را هم نداریم هم صدا با اقتدارطلبان به دولت منتخب مردم فشار بیاوریم . ما اوضاع بسیار بد آموزش و پرورش را به صورت علنی و با صدای بلند فریاد زده و می زنیم و از همکاران و معلمان به جد خواسته ایم به جای « حرکات خیابانی » حضور خود را در فضای افکار عمومی ( رسانه ) جدی بگیرند ، عضویت و تقویت تشکیلات را بر اولویت بندی خواسته ها و زمان بندی پی گیری آن ها اصل بدانند .

به باور ما ، « قدرت را قدرت تغییر می دهد و از حرف هر چند با صدای بلند کاری ساخته نیست »البته برخی از دوستان ما ، نابرده رنج گنج طلب کرده و طمع در میوه ه ی باغ دیگران نموده اند !

نارفته راه ، رسیدن را جست و جو کرده و نکاشته بذر ، عزم برداشت نموده اند ....

از نظر ما ، اعتراض حق همه اقشار از جمله معلمان است ولی به طور مشخص حرکات اخیر و احتمالا آتی مقصدش جز " ناکجاآباد " جای دیگری را نخواهد پیمود ...

پایان گزارش /

جمعه, 08 اسفند 1393 ساعت 17:59 خوانده شده: 3674 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +38 -16 --
معلم 1393/12/08 - 19:27
حرف گزافه می زنید.
سنگین تر بودید اگر حرافی نمی کردید.
35 سال عقلانیت شما زندگی و شان معلمی رو به ویرانه تبدیل کرده و نگذاشته تا در برابر بی عدالتی ها اعتراض کند.
ظاهرا شما رو هم به عنوان مهره آوردن تا کمی این اعتراضات رو بی ارزش نشون بدی.
راهکار شما در این مدت به جز عقب نگه داشتن فرهنگ چیزی نبوده است.
پاسخ + 0 0 --
همکار شما 1393/12/09 - 15:27
ای بزرگ پرچمدار عقلانیت چرا زودتر نگفتی واقعا نمیدونستیم آموزش و پرورش این مشکلات رو داره
آخه ای مرد بزرگ چرا روز آخر داری میگی آخر این حرکت ناکجا اباده خوب زودتر میگفتی به همکارا خبر نمیدادیم
قربونت بشم وقتی فانی از امثال شما استفاده نمیکنه فرار مغزها اتفاق می افته
ولی خاج آغا ما که نفهمیدیم بالاخره شما اصلاح طلبید ؛ اصول گرائید چون هر وقت فرصت مغتنمی گیرتون اومد ابراز وجود فرمودید
پاسخ + +23 -2 --
reza 1393/12/08 - 20:01
مسئله خیلی ساده است ...کسر بودجه آموزش و پرورش و نیاز بودجه سال آینده باید توسط دولت و مجلس تهیه و جبران شود ....تا مشکل حل شود ..... منتها هنوز دولت و اکثر مجلسیان به چنین ضرورتی در رفع کمبود ها نرسید ه اند ...به امید آن روز که برسند
پاسخ + +29 -1 --
کریم بستانچی 1393/12/08 - 20:05
باسلام
ضمن تشکر از همه معلمان فرهیخته وهمکاران عزیز.به نظر می رسد دوران غفلت وساده انگاری به سر آمده است.این حقیر گاهی ازانفعال همکاران خودم متاسف می شوم.بعضی از همکاران حتی حاضر نیستند به سایت های انعکاس دهنده اخبار آ.پ وارد شوند در حالیکه باید با به اشتراک گذاشتن مطالب مربوط این فضای خسته کننده و تبیض آلود پرداختها را شکست.35 سال تعریف و تمجید بیهوده واقعا آزار دهنده شده است.
سرنوشت ما معلمان درآموزش و پرور ش قطعا باید به دست خودمان رقم بخورد واین امر با ترس و نظاره و انفعال ره به جایی نخواهد برد.
به امید روزهای باشکوه
پاسخ + 0 0 --
فرخنده قربانی 1393/12/08 - 20:49
"سرنوشت ما معلمان درآموزش و پرور ش قطعا باید به دست خودمان رقم بخورد واین امر با ترس و نظاره و انفعال ره به جایی نخواهد برد.
به امید روزهای باشکوه"
پاسخ + +30 -1 --
ناشناس 1393/12/08 - 20:15
بخدا دیگه ما معلما خسته شدیم نمیدونیم شکایتمون رو کجا ببریم به کی بگیم؟؟
پاسخ + 0 0 --
فرخنده قربانی 1393/12/08 - 20:50
ماپیروزیم چون برحقیم.ووقتی حق بیاید باطل حتما رفتنیست.وما آمده ایم...
پاسخ + +23 -1 --
ناشناس 1393/12/08 - 20:44
همکارا تورو خدا بیاید دست به دست هم بدیم و خودمون اعتراض کنیم...والا از ما از پرستارا کمتر نیستیم که با این همه افزایش حقوقشون بازم امدن جلوی مجلس اعتراض کردن...
پاسخ + 0 0 --
روابط عمومي 1393/12/08 - 21:05
باسلام به همكاري كه مي خواد بدونه بايد به كجا شكايت كنه خواستم بگم انتقادات و نظرات خود را به روابط عمومي فاني بگيد حتما در اسرع وقت تا فيها خالدون قضيه رو براتون پيگيري مي كنن ...
پاسخ + +19 -9 --
حسيني 1393/12/08 - 21:11
جناب آقاي دبيركل سازمان معلمان لطفا بفرماييد اون رفقاي مثلا اصلاح طلبتون كه با حمايت همين سايت و جنابعالي به قدرت رسيدند الان كه وقت حمايت از خواسته هاي به حق معلمانه توي كدام پناهگاه خودشونو مخفي كردن؟
چرا آقاي روابط عمومي بازم گم و گزر شده؟ آقاي پورسليمان كجاي اين رفتار هم حزبي هاي شما اصلاح طلبيه؟ شفافيته؟ چرا واقعيت رو كتمان مي كنين؟
پاسخ + +10 -7 --
ناشناس 1393/12/08 - 21:35
بالاخره چي شد؟ عقب نشيني كردين يا مجبورتون كردن؟
پاسخ + +16 -6 --
شهر تهران 1393/12/08 - 21:37
باتو مي گويم كه نفس ها را حبس و صداها را خفه مي خواهي اي "ناروابط عمومي":
تو را به جان مادر سانسور نكن برادر
پاسخ + +19 -2 --
کامران 1393/12/08 - 21:43
آخه کی 35 سال تحقیر و تبعیض را تحمل می کند؟
چرا رئیس جمهور، رئیس مجلس و وزیر آموزش و پرورش به خودشان زحمت گفتگوی با این قشر عظیم ، فداکار و مظلوم را نمی دهند؟
شعار و شعر گفتن در وصف معلم بس است!
پاسخ + +11 -4 --
ناشناس 1393/12/08 - 21:59
خیلی رو داری این همه کامنت رو میبینی باز میای مصاحبه ، بفهم ...تو و دارو دستت برای معلم پشیزی ارزش ندارین !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
پاسخ + +12 -2 --
ع 1393/12/08 - 22:03
مشكل فاني با تغيير چند نفر حل ميشه روابط عمومي. امورمجلس. اداري مالي و مشاور سالخورده
پاسخ + 0 0 --
احمدي 1393/12/08 - 22:46
نظر ع را كاملا قبول دارم
روابط عمومي ، فاني را بين رسانه ها و مردم خراب كرد و بيشتر دنبال تخريب هستن و توهم دارن
بطحايي كه أصلا تجربه كار مالي نداره و لابي قوي هم نداره
ناصري كه خيلي ضعيفه مجلسم قبولش نداره
نصف مشاوران فاني هم كه كلا تعطيلن
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1393/12/08 - 22:48
اين ليست كمه بايد يه بيست تا مديركل بي كفايت ديگرم أضافه كني
پاسخ + 0 0 --
امیر 1393/12/10 - 16:35
فانی به فنا دادی باقی همه پیکش باد...شعار دلخوش کنک منه برای کسی که همه چیز را به فنا می دهد...لابد آقای فانی هم یکی از به فنا دهندگان است..
پاسخ + +11 -1 --
شهسوارزاده 1393/12/09 - 00:52
به نام دوست
استاد گرانقدر جناب آقاي هاشمي دبير کل محترم " سازمان معلمان ايران " بدرستي و هوشمندانه از همکاران و معلمان به جد خواسته اید به جای « حرکات خیابانی » حضور خود را در فضای افکار عمومی ( رسانه ) جدی بگیرند ، عضویت و تقویت تشکیلات را بر اولویت بندی خواسته ها و زمان بندی پی گیری آن ها اصل بدانند .
بلا فاصله مشخص شد که فرهنگيان ، به قسمت اول فراخوان داهيانه شما پاسخ مثبت داده اند . قطعأ در آينده نچندان دوري با تقويت تشکل هاي مدني ، موفقيت قسمت دوم فرخوان حضرتعالي هم نمايان مي گردد . نگاهي اجمالي به رسانه هادر فضاي واقعي و مجازي فراگير شدن ديالوگ را تأئيد مي کند . بنده 114 نفري هستم که مطالب ارزشمند حضرتعالي و 15 نظر ارائه شده را بادقت مطالعه کردم .
نظر ادامه دارد
پاسخ + +12 -3 --
شهسوارزاده 1393/12/09 - 00:54
ادامه نظر :
با حضرتعالي ، تجربه 15 سال قبل را مرور مي کنيم: آيا در 15 سال قبل ، طي 4 ساعت 49 دقيقه ( از ساعت 17:59 انتشار گفتگو تا 22:48که پانزدهمين نظر اعلام شده ) 15 فرهنگي با شما ديالوگ داشتند ؟ امروز بطور متوسط هر ساعت سه نفر نظر مکتوب خود را ارائه داده اند . از 15 نفر 5 ناشناس ، يک معلم ، يک شهر تهران ،يک روابط عمومي ، يک ع و شش نفر مشخص ، با شما سخن گفته اند .
فرهيختگان باور دارند که ريگ کف رودخانه آموزش و پرورش تشکل هاي مدني مي باشند و فرصت طلبان عوام فريب هرچند غوغا سالارند ولي ماندگار نمي باشند .
بدانيد ، کم نيستند فرهيختگاني با نظر حضرتعالي به طور مشخص حرکات اخیر و احتمالا آتی مقصدش جز " ناکجاآباد " جای دیگری را نخواهد پیمود ... موافقند .
با تقديم شايسته ترين احترامات به شايسته ترين ها - ارادتمند شما شهسوارزاده
پاسخ + +8 -4 --
حجت حضرتی 1393/12/09 - 11:19
ظریفی گفته؛ اگر حق با شماست دلیلی برای عصبانیت نیست و اگر حق با شما نیست، جق ندارید عصبانی شوید.
مثل ما معلم‌ها مثل بادبادک‌ بازی است که یا از این طرف بام می‌افتد و یا از آن طرف بام. سال‌ها سکوت و حالا با کوچکترین فضای تنفس، انفجار و اعتراض؛ آن هم بدون اندیشه و بی توجه به نتایج.
دوستانی که دیگر همکاران را متهم به سکوت، دست نشاندگی و ... می‌کنند بفرمایند برای احقاق حقوق معلمین چند سیلی خورده‌اند و بروند و ببینند کسانی را که متهم می‌کنند چه هزینه‌هایی داده‌اند.
فراموش نکنیم که حرمت امامزاده دست متولی آن است؛ مبادا از سر خشم، استیصال، فشار مالی و.... آن چه در ته کیسه از شان و منزلت مان مانده را خود به باد هوا دهیم!!!
پاسخ + 0 0 --
محمد 1393/12/09 - 14:35
خود جنابعالی کی هستی که رفتی بالای منبر داری خلق الله را نصیحت می کنی؟ تو چندتا سیلی خوردی؟ تو که خودتو حجت حضرتی معرفی کردی ثابت کن این اوضاع و احوال برازنده معلمان هست که بخاطرش عصبانی نباشن؟
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1393/12/09 - 14:38
آقای حجت حضرتی شما که بلدی بگو ببینیم کسانی که امروز به نون و نوا رسیدند چند تا سیلی خوردن؟ تا دیروز که سر سفره شهرداری تهرون بودن امروزم سر سفره فانی. این شد هزینه مرد حسابی؟
(آقای پورسلیمان آزاده باش و منتشر کن)
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1393/12/09 - 17:39
مثل اینکه فانی هم عمله و مزدوراش رو حسابی فعال کرده عزیز دل برادر جز این است ، چون دم خروس حسابی زده بیرون !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
پاسخ + +6 -4 --
داود 1393/12/09 - 12:10
هرکس با توجه به جیب خودش حرف میزند آقا سازمان معلم چون جیبش پر است برای اون خطر داره ...موقعیتش به خطر میافته ولی خیلی از ما دیگر چیزی برای از دست دادن نداریم عژت و شرف و آبرو و...همه چیز را بخاطر عده ای محافظه از دست داده ایم شرمنده زن و بچه شدن را آقا فانی و دیگر محافظه کاران نمی فهمند ... پس طبق حدیثی از پیامبر بزرگوار :ملعون است کسی که توان انجام کاری را ندارد ولی بر آن اصرار ورزد...روی سخن با اونایی است که لیلقت سمتشان را ندارند اما به دلایل روابط کاری جامه ی آن را بر تن کرده اند
پاسخ + +8 -1 --
دشتی 1393/12/09 - 16:24
سپاس و سلام بر همه تلاشگران آبادانی تعلیم و تربیت به ویژه جناب هاشمی بزرگوار

سخت است مرور خاطرات عملکرد برخی همکاران. هشت سال سکوتی چون سکوت قبرستان بر وجودشان حاکم بود. جایی که امثال جناب هاشمی در سکوت انفرادی بودند آنها سر در گریبان خفته بودند و خوابشان چنان سنگین بود که نمیشد تشخیص داد که زنده اند یا مرده. به مدد رنجهای این بزرگان امروز گرمای آزادی آمده اژدهای اعتراض بلند گشته می خواهند بسوزانند همه چیز را. به جای تقدیر از این بزرگواران که با تلاش خود فضایی ولو اندک برای نفس کشیدن به ارمغان آورده اند ناسزاگویان می پرسند حالا که شما با حمایت خود این دولت را به ثمر رساندید مطالبات 35 ساله ما را محقق کنید آن هم در ظرف مدت کوتاه. سخن در مقابل این همه بی درایتی و ناسپاسی الکن است.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1393/12/10 - 21:26
همان بهتر که الکن بماند
پاسخ + +2 -4 --
ناشناس 1393/12/09 - 20:35
جوابت رو داده بودم حسابی اما دوستات تو سایت سانسورش کردن!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1393/12/09 - 21:38
روی سخنم با کسیه که خودش رو دشتی معرفی کرده
پاسخ + +5 0 --
شهسوارزاده 1393/12/09 - 21:38
به نام دوست
استا گرانقدر سرکارخانم / جناب آقاي ناشناس 20:35 روز نهم اسفند
تا قبل تصور مي کردم ، حضرتعالي عادت داريد بيشتر ازعلامت تعجب استفاده نماييد تا با فرهنگيان وارد ديالوگ شويد . قبلأ هم به شما همين موضوع را تذکر داده بودم ( در نظر حدود سي کلمه اي از سي ويک علامت تعجب بهره برده بوديد . در اين نظر يازده کلمه اي از 44 علامت تعجب استفاده کرده ايد ) ظاهرأ جوابي که داده بوديد بيش از حد انتظار و معمول علامت تعجب داشته است که مديريت محترم سايت وزين " گروه سخن معلم " نتوانسته اند آنرا منعکس کنند .
عزيز دل ، بزرگوار ، لحن سخن فرهيختگان با لحن بيان ... بسيار متفاوت است .
با تقديم احترامات شايسته – ارادتمند شما شهسوازاده
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1393/12/10 - 12:07
شما خیلی اشتباه کردید تذکر دادید
پاسخ + +6 0 --
شهسوارزاده 1393/12/09 - 21:56
به نام دوست
با سلام وعرض ادب و احترام خدمت استاد گرانقدر و پر تلاش جناب آقاي پورسليمان ، معلمي که باوجود مراقبت و همراهي پدر بزرگوارشان در بيمارستان ، وظيفه رسانه اي خود را به نحو احسن پيگيري مي نمايند .
بنده در دقايق اوليه بامداد نهم اسفند ، نظر دو قسمتي ارائه نمودم . و نظر بنده در 52 و 54 دقيقه بامداد همانروز منتشر شد. بطور اتفاقي مطلع شدم که در همان شب آقاي پور سليمان به عنوان همراه پدرشان در بيمارستان بودند . همان روز نهم هم پدرشان به اتاق عمل رفتند . از اين همه احساس مسئوليت در مقابل رسانه تحت تأثير قرار گرفتم . برخود واجب دانستم از نامبرده تشکر نمايم و از خداوند منان سلامتي هرچه عاجل براي اين پدر بزرگوار خواهانم .
با تقديم شايسته ترين احترامات –ارادتمند شما شهسوازاده
پاسخ + +6 0 --
شهسوارزاده 1393/12/09 - 22:41
به نام دوست
نظري از استاد بزرگوار جناب آقاي حجت حضرتي ( چه اسم شناسنامه اي باشد يا مستعار از ناشناس به مراتب بهتر است . زيرا ناشناس رابايد مانند زندانيان با شماره خطاب کرد و از متني به متن ديگر و حتي در يک متن هم نمي توان نظر وي را پيگيري کرد ) ديد م که پي آن سه نظر از اساتيد گرانقدر محمد ، ناشناس 14:38 و ناشناس 17:39 ،آمده است . بدون توجه به آنکه حجت حضرتي از خود ،سخن نگفته است بلکه از ديگري سخن گفته است . استاد محمد کنکجاو است که حجت حضرتي چند سيلي خورده است ؟ ناشناس 14:38 مي خواهد بداند سفره نشينان ديروز شهرداري و امروز فاني چه کساني هستند ؟
نظر ادامه دارد .
پاسخ + +7 0 --
شهسوارزاده 1393/12/09 - 22:42
ادامه نظر :
در نظر ناشناس 17:39 متبلور مي شود که مي فرمايند : مثل اينکه فاني هم ....( 23 کلمه با 29 علامت تعجب ) بطور کلي هر سه استاد فراموش نمودند که استاد حجت حضرتي مي فرمايند : " فراموش نکنیم که حرمت امامزاده دست متولی آن است؛ مبادا از سر خشم، استیصال، فشار مالی و.... آن چه در ته کیسه از شان و منزلت مان مانده را خود به باد هوا دهیم!!! "
استاد گرانقدر ناشناس 17:39 لطفأ يک بار ديگر با دقت نظر خود را مطالعه فرماييد . آيا در شان و منزلت انسان است که چنين با همکار خودش صحبت کند ؟ اگر صلاح دانستيد از آقاي حجت حضرتي حلاليت بطلبيد .
با تقديم شايسته ترين احترامات – ارادتمند شما شهسوارزاده
پاسخ + 0 0 --
امیر 1393/12/10 - 16:45
همکار عزیزم جناب شهسوار زاده متشکرم از دقت و متانت کم نظیرتان...از پیگیری کامنتها (نظریات منطقی) جنابعالی لذت بردم و امیدوارم آن دوستی که کم منطقی به خرج داده دقت بیشتری داشته باشد..ما جایز الخطا نیستیم بلکه ممکن الخطاییم...اگر خطایی سر زد جایز نیست ولی امکانش برای همه ما وجود دارد.. به هر حال ادامه می دهیم.
پاسخ + +6 -3 --
كارشناس سازمان پژوهش 1393/12/09 - 22:49
به آقاي هاشمي احترام مي گذاريم به پاس همه سختي ها و سيلي هايي كه براي احقاق حق معلمان كشيد و متحمل شد اما جاي يك سوْال باقي مي ماند:
تكليف معلمان فعال با سيستم رسمي اطلاع رساني وزارت آموزش و پرورش كه هم قدرت دارد هم پول دارد هم سايت دارد هم نشريه با ١٦٠ هزار تيراژ چيست؟
آيا شما فكر نمي كنيد كمي ساده به مسأله نگاه كرده آيد؟ آيا اين آقايان كه مثل فاتحان عثماني بر اريكه مركز اطلاع رساني تكيه زدند و مثلا ما خوش خيالان فرهنگي بايد به وجودشان افتخار كنيم كه به به چه اصلاح طلباني!!! آيا ضعيفتر سانسورچي تر و ... از دوستانتان در اين مركز سراغ داريد؟ چرا آدرس غلط ميديد جناب هاشمي؟ چرا به جاي دعوت به حضور معلم در رسانه اين آقايان فرصت طلب را متوجه ظرفيتهاي موجود نمي كنيد؟ چرا سينه چاكهاي ... را كه امروز براي ما پز اصلاح طلبي مي دهند را نقد نمي كنيد؟ چرا؟؟
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1393/12/09 - 23:16
دقيقا!!!!
پاسخ + 0 0 --
امیر 1393/12/10 - 16:49
این دقیقا با آنهمه علامت تعجب که به نظرم چندتایشان را شما نگذاشته اید بلکه خود علامت تعجب به تجب باعث تکرار شده...یاد جهان جهان دوران دانشجویی می افتم...جهان..جهان...جالب بود.
پاسخ + +4 0 --
نام محفوظ 1393/12/09 - 23:06
خبر فوري
يكي از بهترين و نجيب ترين نيروهاي روابط عمومي سركارخانم عليمحمدي با سالها سابقه حرفه اي و تجارب ارزنده از روابط عمومي رفت.
اگه اوضاع به همين منوال پيش بره همه نيروهاي قديمي اينجا را ترك مي كنند چون جاذبه اي نمونده.
برادر پورسليمان اوضاع اطلاع رساني نياز مبرم به آسيب شناسي داره
بهتره در اين زمينه هم مطلبي منتشر كنيد
سپاسگذارم
پاسخ + +4 -1 --
فولادوند - لرستان 1393/12/10 - 00:11
با سلام
پیوند کانون صنفی معلمان و کانون تربیت اسلامی را به عموم فرهنگیان ایران تبریک و تسلیت می گویم .
مراسم ختم متعاقبا اعلام می شود .
پاسخ + +4 -4 --
ناشناس 1393/12/10 - 01:09
تاکنون چه غلطی کردین و کدوم ...بودید?
پاسخ + +3 -3 --
ناشناس 1393/12/10 - 14:14
این همه دعوت به ارامش وجلوگیری ازتجمع یک دلیلی دارد ظاهرا اوضاع بر وفق مراداست دوست عزیز متاسفانه از سخن معلم هم داریم ناامید میشیم دیگه سعی میکنم به اینجا سر نزنم تا بیش از این خودم را سرزنش نکنم وای برماااااااااااااا
پاسخ + +4 -1 --
دشتی 1393/12/10 - 21:11
جناب پورسلیمان از زحمات بی دریغ شما برای انتشار اخبار تشکر می کنم. سلامتی پدر محترمتان را آرزو دارم.
جناب شهسوار زاده گرانقدر، ادب و متانت شما سوای اینکه در مخالفت یا موافقت سخن بگویید تحسین برانگیز و شایسته تقدیر است.
از خوانندگانی که نقد داشتند نیز تشکر می کنم. قطعا با نقد آرای یکدیگر می توانیم به نظرات صحیح تر و متعاقب آن عمل وزین تر دست یابیم.
پاسخ + 0 0 --
رحمان نوريان 1393/12/11 - 00:56
به عنوان يك علاقمند به كارهاي صنفي همه ي نظرات را خواندم . آنچه بيشتر به نظر مي رسد بي اعتمادي و تكنوازي معلمان است كه هم اين دو براي به نتيجه نرسيدن كافي است . متاسفم
پاسخ + +1 0 --
شهسوارزاده 1393/12/12 - 00:13
اساتيد محترم ،سروران گرامي
به قول استاد گرانقدر رحمان نوريان بي اعتمادي و تكنوازي معلمان اين دو براي به نتيجه نرسيدن كافي است .از فرهيختگان و همکاران گرانقدر، تقاضا دارم پس از آنکه مجددأ با دقت متن اين گفتگو را مطالعه کردند به مقالات ارزشمند ي که به نقش تشکل ها اشاره شده است مراجعه نمايند از جمله مي توانيد مقاله پر از نکته استاد گرانقدر سرکار خانم دشتي را به نام چه کسانی از حرارت آتش اعتراضات نان می پزند ؟! مطلب ویژه
را با دقت مطالعه فرمايند. تا شما هم با استاد گرانقدر جناب آقاي هاشمي همنوا شويد و بگويد :
قصد آن را هم نداریم هم صدا با اقتدارطلبان به دولت منتخب مردم فشار بیاوریم . ما اوضاع بسیار بد آموزش و پرورش را به صورت علنی و با صدای بلند فریاد زده و می زنیم و از همکاران و معلمان به جد خواسته ایم به جای « حرکات خیابانی » حضور خود را در فضای افکار عمومی ( رسانه ) جدی بگیرند ، عضویت و تقویت تشکیلات را بر اولویت بندی خواسته ها و زمان بندی پی گیری آن ها اصل بدانند .
با تقديم شايسته ترين احترامات ارادتمند شما شهسوارزاده
پاسخ + +1 0 --
عبداله 1393/12/14 - 23:13
فرهنگیان عزیز
دراینکه حرکت اخیر همکاران به حق است شکی نیست.دراینکه مجموعه دولت روحانی در رسیدگی به فرهنگیان تعلل کرده اند هم شکی نیست.اما مواظب باشیم گول کسانی را که به ظاهر از معلمان در جهت فقط اهداف خودشان حمایت می کنند را نخوریم وآب به آسیاب آنها نریزیم .من حرف نویسنده مطلب ، آقای هاشمی را مبنی بر سعی در حضور بیشتر در فضای رسانه ای نفی نمیکنم اما آیا در این فضا قواعد بازی توسط طرف مقابل رعایت می شود؟ حضور خیابانی را کوچک نشماریم!!!
و......البته تبری بجوییم از کاسبان حریص وخوش خط و خالی که در لوای اعتراضات معلمین قصد ضربه زدن به دولت را دارند وتنها اهداف خودشان را دنبال می کنند . ما معترضیم ، اما هوشیار!!
وضعیت خراب معیشتی ما ، محصول سو‌‍؛ مدیریت هایی زیادی هست که تاکنون اتفاق افتاده وبه یکباره ایجاد نشده .
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1394/03/07 - 21:55
ما معترضیم ، اما هوشیار!!
سرنوشت ما معلمان درآموزش و پرورش قطعا باید به دست خودمان رقم بخورد و این امر با ترس و نظاره و انفعال ره به جایی نخواه برد.
به امید روزهای باشکوه
پاسخ + 0 0 --
نادر کارمند بانک 1394/03/08 - 15:04
نادر کارمند بانک
چگونه می توانیم بر سهم خود از مزایای اجتماعی بیفزاییم؟ گام اوّل در این راه تشکیل گروه ها و تجمّعات صنفی، مانند جمعیّت، انجمن، اتّحادیّه، سندیکا، و به عبارتی، تشکّل های مدنی است. افرادی که در یک نقش خاصّ فعّالیّت می کنند، بعد از آن که احساس کردند که به صورت فردی نمی توانند سهم خود را از مزایا افزایش دهند، به گفتگو با یکدیگر می پردازند. گفتگو درباره ی ناعادلانه بودن سهم خود از مزایا در آن ها احساس و آگاهی مشترکی پدید می آورد ؛ مبنی بر این که باید خود برای افزایش سهمشان اقدام کنند. این احساس و آگاهی مشترک و لزوم اقدام دسته جمعی، آن ها را به ایجاد تشکّل های مدنی و صنفی سوق می دهد. در مرحله ی دوّم، تشکّل ها به عنوان نماینده ی افرادی که در آن نقش خاصّ فعّالیّت می کنند، با دولت و سایر گروه های اجتماعی وارد گفتگو می شوند. این گفتگو می تواند از طریق نشست های مشترک، دیدار با مقامات دولتی و نمایندگان گروه های دیگر، صدور اطّلاعیّه، انتشار یک نشریّه (به صورت مستمر) و اعلام مواضع در آن باشد.
پاسخ + 0 0 --
نادر کارمند بانک 1394/03/08 - 15:05
ادامه مطالب نادر کارمند بانک
در گام سوّم، در صورتی که گفتگوها ثمری نداشته باشد، تشکّل های مدنی ممکن است به اقدامات دیگری چون راه پیمایی و اعتصاب دست بزنند تا از این طریق دیگران را وادار سازند که سهم واجدین نقش مورد نظر آن ها را از مزایا افزایش دهند.
پاسخ + 0 0 --
نادر کارمند بانک 1394/03/10 - 17:17
تا نگرید کودک حلوا فروش بحر رحمت در نمی‌آید به جوش
ای برادر طفل طفل چشم تست کام خود موقوف زاری دان درست
گر همی‌خواهی که آن خلعت رسد پس بگریان طفل دیده بر جسد
پاسخ + 0 0 --
مهدی 1394/03/21 - 13:52
به فرمایش امام حسین (ع) آزاده مرد باشید وبپذیرید که تا کنون به آموزش وپرورش ظلم شده می شد به این وزارت مصرف کننده از وزارت خانه های تولید کننده درصدی اختصاص داد تا همتراز با سایر کارمندان معلمان هم در رفاه نسبی به سر برند ویا می شد مدارس آموزش وپرورش راکه در مراکزشهر هاقرارگرفته اندودر بهترین نقاط شهر قرار دارندبه جای واگذاری به شهرداریها توسط خود این وزارتخانه تبدیل به پاساژهای درآمد زا تبدیل نماید!!!
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1394/03/24 - 12:45
وظيف روابط عمومي تخريب يا دفاع از كسي نيست متاسفم براي همكاري كه در نظر دادنش ديد سياسي كوته بينانه داره اگر معناي والاي معلمي را بدونيد ميبينيد كه همه ملت هاي آزاده روابط عمومي اند چرا كه در پي عدالت برادري معرفت و همكاري براي ساخت ارزش هاي والا هستند نه دفاع يا تخريب فاني فاني شده .
همچنين ايشان در خصوص كار رسانه ها هم هيچ مطالعه اي نداشته زيرا دور كردن افكار از دست يابي به حقيقت بخشي از كار رسانه هاست همنطور كه تبليغات دروغين رسانه اي كشور عزيزمان را در نزد جهانيان كشوري بياباني وباديه نشين نشان داده يا در بين تهراني ها فكر غلط اينكه در فلان شهر زيبا وامن كشور تو نمي توني سرمايه گذاري كني يا زندگي كني را ترسيم نموده مثل زاهدان زيبا با اون مردم مهربون و مهمان نواز و....پس معلم نظرت را به مانند معلمان ازاده اي چون جلال ال احمد ، پرفسور حسابي ، پروين اعتصامي و... نگارش كن كه انها به ما كلمه فرهنگي را اهدا نمودند ايا ما نيز كاري كرده ايم كه نسل هاي اينده از آن بهرهمند شوند وبه ما افتخار كنند .
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1394/04/09 - 16:56
واقعا شما خسته نشدید ؟ اقا جان در دولت و اکثریت نما یندگان چه الان و چه در اینده هرکی هم بیاد ..اعتقادی به افزایش حقوق معلمان به اندازه سایر وزارت خانه ها نداره ... تعدادی اندکی از نما یند گان مجلس که اکثرا جنا ح سیاسی مخالف دولت فعلی هستند به امید رای معلمان نگون بخت یه داد و فریاد هایی میکنند ....نتیجه ای نداره ....مگر وزیر بدش میاد حقوق معلمها اضافه بشه ؟ اون از خدا می خواد ... اگه یهو بیان حقوق همه رو یک میلیون تومان ببرن بالا که ارزش پول ملی دوباره میاد پایین ...یه موقع ما 3 هزار تومان حقوق می گرفتیم ارزش بیشتری داشت از حقوق میلیونی امروز ...تسهیلات غیر نقدی باید در دستور کار قزار بگیره بصورت بن های ما هانه ...تا حقوق معلم براش کمی بیشتر بمونه

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

در مقایسه با وزرای آموزش و پرورش دولت های پس از انقلاب اسلامی ، میزان دخالت افراد و نهادهای غیرمسئول در وزارت سیدمحمد بطحایی را چگونه ارزیابی می کنید ؟

پربازدیدترین

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور