صدای معلم سایت اخبار آموزش و پروش معلمان فرهنگیان

محمود فرشیدی وزیر اسبق آموزش و پرورش داعیه دار رسیدگی به معیشت و وضعیت معلمان شد !

در سالگرد تاسیس امور تربیتی،" کانون تربیت اسلامی" هم خواهان توجه به معیشت معلمان شد !

منتقدان این سند می گویند این آن سندی نیست که ما می خواستیم، و آنها قبل از سندتحول، سندی با عنوان" سند ملی " تهیه کرده بودند که در آن، درنظام جدید متوسطه هیچ کاری راجع به پرورشی نداشت/ دولت لایحه ای در جهت کمک به حل معیشت معلمان به مجلس نیاورده است،در حالی که مجلس مایل به حل مشکلات معلمین است/ سخنران بعدی «  رییس سازمان بسیج فرهنگیان »بود. ایشان نیز ضمن نگرانی از جنگ نرم بر لزوم آمادگی فرهنگیان ولایت مدار برای مقابله با آن سخن راند/ عده ای می خواهند معلمان را تحریک کرده و با نام مشکلات معیشتی مقابل نظام قرار دهند/ کسانی که وقتی سابقه آنان را بررسی می کنید معلوم می شود چه سابقه ای دارند می خواهند معلم ها را برای اغتشاش تحریک کنند/ مگر نه اینکه از معلمین به عنوان مجریان انتخابات استفاده کرده و در همه راهپیمایی های مهم و تظاهرات دفاع از نظام در صف اول است،پس چرا به حقوقش رسیدگی نمی شود/ می گویند معلم که همیشه تعطیل است و سه ماه تابستان و تعطیلات عید رامطرح می کنند/ مگر نه اینکه معلمین دهه فجر را برگزار می کنند ولی چرا فجرانه اش را دیگران می گیرند/ آقای فرشیدی تا کنون و پس از گذشت چندین سال در برابر این سرکوب گسترده سکوت کرده است

 گروه گزارش /

امور تربیتی و کانون تربیت اسلامی و مطالبات فرهنگیان و معلمان
همایش بزرگ فرهنگیان تهران روز پنج شنبه هفتم اسفند به مناسبت روز امور تربیتی و تربیت اسلامی و با هدف "بررسی مشکلات معیشتی معلمان و ارایه راهکارهای عملی" با حضور نمایندگان مجلس و کارشناسان و معلمان برگزارشد.
موضوع همایش " تربیت اسلامی در تقابل با جنگ نرم "بود. در ابتدا آقای فرشیدی، وزیر آموزش و پرورش دولت احمدی نژاد و دبیر کانون تربیت اسلامی سخنرانی کرد.
از اهم سخنان ایشان، انتقاد ایشان در مورد عدم اجرای سند تحول بنیادین بود.
وی گفت منتقدان این سند می گویند این آن سندی نیست که ما می خواستیم، و آنها قبل از سندتحول، سندی با عنوان" سند ملی " تهیه کرده بودند که در آن، درنظام جدید متوسطه هیچ کاری راجع به پرورشی نداشت.
ایشان تاکید نمود آموزش و پرورش یک امرحاکمیتی است و ازخصوصی سازی بدون نظارت انتقاد کرد .
ایشان ازتوجه ویژه رهبر معظم انقلاب به معلمین صحبت کرده به بیاناتی از ایشان اشاره نمود "همه دستگاه ها در دولت، وظیفه پشتیبانی از آموزش و پرورش را دارند و پول خرج کردن برای آموزش وپرورش یکی از کارهای اساسی است."
سخنران بعدی آقای کوچکی بود. وی در صحبت هایش گفت: دو سه سال است که سند رونمایی شده است ولی خبری از اجرای آن نیست.
در ادامه وی تاکید کرد دولت لایحه ای در جهت کمک به حل معیشت معلمان به مجلس نیاورده است،در حالی که مجلس مایل به حل مشکلات معلمین است.
 ما به آموزش وپرورش هر استانی که رفتیم گفتند ازاین 25 میلیارد بودجه سرانه ای به ماندادند.
ایشان تصریح نمود دولت نظام رتبه بندی معلمان را به مجلس نیاورده است ولی مجلس 2 درصد از منابع بانک ها و یک درصد ازجای دیگری را برای هزینه کردن در بند"سایر"آموزش و پرورش در نظر گرفته است که باعث ارتقای حقوقی معلمان می شود.
او گفت زمانی که نظام 6-3-3 اجراشد ما نگرانی خود را از این طرح اعلام کردیم، زیرا زیرساخت های آن آماده نشده بود و هزینه های زیادی را به امکانات و منابع آموزش و پرورش تحمیل کرد.
سخنران بعدی «  رییس سازمان بسیج فرهنگیان »بود. ایشان نیز ضمن نگرانی از جنگ نرم بر لزوم آمادگی فرهنگیان ولایت مدار برای مقابله با آن سخن راند .
وی از معلمین به عنوان موثرترین قدرت نرم نام برده و گفت که دشمن می خواهد به وسیله این قدرت مهم، نظام رابه چالش بکشد.
وی در ادامه افزود دشمن به این عنصر امید بسیار پیدا کرده و باید مراقب باشیم که دشمن از این عنصر سوءاستفاده نکند و باید پیگیر باشیم که حق معلم با سرعت بیشتر و زمان کمتری عملی شود.
وی همچنین با اشاره به سند تحول عنوان نمود که این سند باید باز مهندسی شود و یک جور دیگر آن را باید چید تا مشکلات معلمان حل گردد.
او تاکید نمود عده ای می خواهند معلمان را تحریک کرده و با نام مشکلات معیشتی مقابل نظام قرار دهند.
در ادامه ایشان تاکید کرد کسانی که وقتی سابقه آنان را بررسی می کنید معلوم می شود چه سابقه ای دارند می خواهند معلم ها را برای اغتشاش تحریک کنند.
در انتهای برنامه ،مجری از دوتن ازنمایندگان فرهنگیان دعوت کرد تا مشکلات معیشتی فرهنگیان رابیان کنند.
در ابتدا خانم وثوقی از تبعیض بین فرهنگیان و سایر کارمندان دولت انتقاد کرد.
او بیان کرد معلمان 4 هزار شهید معلم و 36 هزارشهید دانش آموز داشته اند،پس چرا مطالبات به حق من اجرا نمی شود؟
او در ادامه تصریح گفت ما می خواهیم به شکل آرام و ظریف و دور از اغتشاش مطالبات خود را بگوییم و مخالف تجمع جلوی مجلس و تحصن هستیم.
ایشان اضافه کرد: چرا دولت به فکر فرهنگیان و تبعیضی که در حق وی می شود نیست؟ چرا نظام رتبه بندی که موجب انگیزه در معلمین می شود را اجرا نمی کند؟ چرا دولت در لایحه بودجه؛بودجه ای برای بهبود وضعیت فرهنگیان در نظرنگرفته است،درحالی که نمایندگان محترم نهایت همکاری را داشته اند؟
وی همچنین عنوان نمود چرا بیمه پوشش خوب و در شان معلم نمی دهد؟ چرا معلم حداقل حقوق را دریافت می کند؟ معلم نباید برای اجرای ضریب افزایش حقوق به دیوان عدالت اداری برود.
وی گفت نمایندگان « حرکت بسیار زیبایی » در وزارت علوم انجام دادند که امیدواریم این اتفاق بسیارنیکو در قسمت های دیگر هم انجام شود.
آقای احمدی معلم دیگری بود که به بیان مشکلات معیشتی معلمان پرداخت .البته وی گفت من خود را نماینده معلمین نمی دانم و فقط می خواهم حرف دل آنها را بگویم.
وی در ابتدا گفت خوشحالم که در جمعی هستم که نقطه مشترک آنها ولایت است.همچنین تاکید نمود معلمان علاقه مند به نظام و صیانت از ولایت هستند.
وی در صحبت هایش به عدم آرامش معلمان و  صدماتی  که به نسل آینده وارد خواهد شد سخن راند .
وی از معلمی به عنوان شغلی پر استرس یاد نموده، و به کارکرد پرسش برانگیز صندوق ذخیره فرهنگیان اشاره نمود و اینکه آیا واقعا این اتومبیل سانتافه نیازضروری فرهنگیان بوده است؟
از مسائل مهم دیگر ،محقق نشدن سند تحول، افت شدید منزلت معلمین بر اثر حقوق بسیار پایین تا حدی که مردم مخالف ازدواج فرزندشان بایک فرهنگی هستند و این که  کارکرد فرهنگیان فقط برای ضمانت بانک بوده و می باشد .
وی در ادامه تاکید کرد مگر نه اینکه از معلمین به عنوان مجریان انتخابات استفاده کرده و در همه راهپیمایی های مهم و تظاهرات دفاع از نظام در صف اول است،پس چرا به حقوقش رسیدگی نمی شود؟
ایشان نیز گفت ای کاش روز معلمی و هفته معلم وجود نداشت و در هفته معلم، در زبان ،مقام او را به عرش نمی رساندند و به عنوان تقدیر چند کاغذ بی مصرف به او نمی دادند، ولی به وضعیت اسفبار معیشتی او توجه می شد .
وی همچنین به عدم اجرای نظام هماهنگ حقوق اعتراض کرد و گفت تنها کاری که اجرای این قانون کرد این بودکه حقوق معلمان رابا خودشان هماهنگ کرد.
وی از وضعیت تاسف بار معلمین و اینکه مجبورند دوشغله و سه شغله باشند یاد نموده و اینکه در واقع باید این ساعات صرف تحقیق ومطالعه شود نه اشتغال اجباری به شغل دیگر.
ایشان نیز گفت دردناک است که شاگرد من با دوسال سابقه کاری صاحب خانه و ماشین وزندگی خوب شده است ولی معلم با25سال سابقه هنوزناتوان از پرداخت هزینه خوراک و پوشاک روزمره خود است.
 معلم بخیل نیست که اگر کسی را با ماشین خوب ببیند بگوید چرا او این امکان را دارد،نه نوش جانش، بلکه معلم به تبعیض معترض است.
مورد دیگری که هست و دل معلمین رابه درد می آورد این است که می گویند معلم که همیشه تعطیل است و سه ماه تابستان و تعطیلات عید رامطرح می کنند.درحالی که این مورد برای اساتید دانشگاه که جنس کارشان شبیه ماست و چه بسا کار ما مشکل ترباشد نیز وجوددارد،در حالی که آنان همچنین یک یا دوهفته قبل از امتحانات ترم تعطیل می شوند، یک یا دوهفته قبل از تعطیلات عید تعطیل می شوندو... ولی کسی هم معترض آنان نیست،و دو یاسه برابر ما نیز حقوق می گیرند.
ایشان همچنین در ادامه افزود مگر نه اینکه معلمین دهه فجر را برگزار می کنند ولی چرا فجرانه اش را دیگران می گیرند؟
و مگر نه اینکه معلم باید سرباز جنگ نرم باشد، آیا یک سرباز بدون سلاح قادر به جنگیدن هست؟
ایشان مسائل زیادی رامطرح کرد که به راستی زبان حال بد معلمین بود ولی در انتها نیز گفت از دولت محترم می خواهیم به آموزش وپرورش نگاه ویژه داشته و از مجلس محترم درخواست نظارت براجرای قوانین را داریم.
در طول صحبت های دونماینده معلمین، خصوصا آقای احمدی،حضار با کف زدن چند بار آنان را تشویق کردند ."
گفتنی است  محمود فرشیدی اولین وزیر آموزش و پرورش در دوره اول ریاست جمهوری آقای احمدی نژاد بود. دوران آغازین وزارت آقای فرشیدی با بحث قانون مدیریت خدمات کشوری تلاقی پیدا کرد. معاون اول آقای احمدی نژاد در دی ماه 1385 با ارسال نامه ای به رئیس مجلس ،خواستار باز پس گیری لایحه شد و متعاقب این حرکت دولت و سکوت وزارت آموزش و پرورش، دو تشکل عمده فرهنگیان یعنی سازمان معلمان ایران و کانون صنفی معلمان به این حرکت دولت و نیز عملکرد ضعیف مجلس اعتراض کردند.
سازمان معلمان ایران و کانون صنفی معلمان در بیانیه‌ها و مواضع خود بارها نسبت به عملکرد وزیر آموزش و پرورش اعتراض کردند و حتی خواهان استعفا يا برکناری ایشان توسط رئیس‌جمهور شدند. پس از فرو کش کردن اعتراضات معلمان و تشکل‌هاي آنان ، سرانجام محمود فرشیدی در تاريخ آذر 1386 از وزارت آموزش و پرورش استعفا داد.فرشیدی ،دبیر کانون تربیت اسلامي‌ است و سال‌هاست که نشریه " زمزمه " را در آموزش و پرورش منتشر مي‌کند.
-برخوردی که در زمان وزارت آقای فرشیدی در مورد معلمان و فعالان تشکل‌ها به خاطر یک مسئله صنفی صورت گرفت ، در نوع خود کم نظیر بود !
بنا بر اخبار رسمي‌ در آن زمان ، بیش از هزار نفر از معلمان و تنها در یک روز بازداشت شدند و بسیاری از این معلمان در برابر تودیع کفالت آزاد شدند.
برای بسیاری از فعالان صنفی و تشکل‌ها پرونده‌هاي قضایی و اداری تشکیل شد و خود آقای فرشیدی و با اختیارات خود بدون آن که منتظر تشکیل جلسه هیات‌هاي تخلفات اداری در آموزش و پرورش شود ، راسا برخی از فعالان تشکل‌ها را منفصل از خدمت کرد !
آقای فرشیدی تا کنون و پس از گذشت چندین سال در برابر این سرکوب گسترده سکوت کرده است.
آقای احمدی نژاد نیز پس از گذشت چند ماه سرانجام در مقابل افکار عمومي‌فرهنگیان تسلیم شد و رضایت به رفتن آقای فرشیدی داد. هر چند در همان زمان و در بهار 1386 ، طرح استیضاح فرشیدی توسط مجلس و با محوریت برخی موضوعات مانند " نمود برخي افکار تحجرآميز در آموزش‌ و پرورش"، "‌سوالات توهين‌آميز در آزمون ضمن خدمت فرهنگيان"، "سوءمديريت"، "عمل نکردن به وعده‌هايي که هنگام رأي اعتماد گرفتن از مجلس داده شد"، "عملي نشدن وعده دو ماه پاداش به فرهنگيان و عدم اقدام جدي در اين راستا"و "بي‌توجهي به وضعيت معيشتي فرهنگيان ، صورت گرفته بود."
پایان گزارش /

فرخنده قربانی مقدم - علی پورسلیمان

tajammospecial


ارسال مطلب برای صدای معلم

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

جمعه, 08 اسفند 1393 ساعت 21:54 خوانده شده: 2438 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +7 0 --
ناشناس 1393/12/08 - 22:48
4 گروه از معلم کم شد به بهانه هماهنگ ! که فراموش شده است
اگر ین 4 گروه منظور شود یعنی همان که قبلا بود حقوق معلمان شاید درست شود
پاسخ + +9 -8 --
محمد 1393/12/08 - 23:05
فرشیدی در گذشته چه کارهایی کرده را همگی می دانیم و در حافظه داریم و خواهیم داشت اما اگر در حال حاضر به هر دلیل در جبهه فرهنگیان قرار گرفته و دردفاع از فرهنگیان صحبت یا اقدامی می کند باید حمایت کنیم .هر چند او وزنه ای به حساب نمی اید ولی اگر حتی به اندازه یک وزنه ۱ گرمی هم به نفع فرهنگیان موثرباشد نباید او را تخریب ویا طرد کرد
پاسخ + +5 -2 --
کریمی 1393/12/08 - 23:19
درود بر خانم وثوقی معلم شجاع منطقه دو که در مقابل استبداد و زور گویی ظالمان در منطقه و ... می ایستدو حرف معلم را میزند .
پاسخ + +12 0 --
دادا 1393/12/08 - 23:27
جناب آقای فانی

آیا وقت آن نرسیده که از خواب گران خواب گران برخیزی ؟به خدا استعفا یت مرهمی خواهد بود بر دل خسته معلمان….باچه زبانی بگوییم عبای آموزش وپرورش بر قامت تو خیلی خیلی گشاد است. بدانید برای احقاق حقمان (حق معیشتمان همچمون سایر کارمندان) ازپا نخواهیم نشست.
نه معاند نه معارض نه مخالف فقط خسته ومعترض
پاسخ + +6 -1 --
مانی 1393/12/09 - 01:18
باید اسم این همایش را همایش بیعت معلمان با ولایت می گذاشتند نه حمایت از قشری که نامش فرهنگیان بوده .معلمان در هیچ دسته بندی سیاسی وارد نمی شوند و از هرکسی که حقوق ملت را تضییع نماید بدون استثناء انتقاد می کند .معلم مطیع محض هیچ کسی نیست جز خداوند متعال و اینکه معلمان مورد طمع دشمن قرار گرفته اند حرف بی ربطی است .معلمان خود دارای قدرت تشخیص دشمن وغیر دشمن هستند و نباید عده ای به بهانه ی دفاع از آنان ،فرهنگیان را در دسته بندی های سیاسی وارد نمایند .در مورد وضعیت فعلی آموزش و پرورش تنها دولتها مقصر نیستند بلکه کل نظام مقصر است . چون آموزش و پرورش یکی از ارکان تاثیر گذار در پویایی یک نظام سیاسی است . ودیدگاه کلی نظام متاسفانه در مورد آموزش وپرورش درست نیست . و حرف با اراده خیلی فرق دارد میتوان حرفهای قشنگی در مورد اهمیت آموزش و پرورش زد ولی اراده ونظارت برای عملی شدن این گفته ها مهمتر است.
پاسخ + 0 0 --
فرخنده قربانی 1393/12/09 - 12:37
معلم مطیع محض هیچ کسی نیست جز خداوند متعال و اینکه معلمان مورد طمع دشمن قرار گرفته اند حرف بی ربطی است .معلمان خود دارای قدرت تشخیص دشمن وغیر دشمن هستند و نباید عده ای به بهانه ی دفاع از آنان ،فرهنگیان را در دسته بندی های سیاسی وارد نمایند .در مورد وضعیت فعلی آموزش و پرورش تنها دولتها مقصر نیستند بلکه همه مقصر هستند .
پاسخ + 0 0 --
امیر 1393/12/10 - 16:03
مانی عزیز عجب نقشی زدی به رنگ بهار دمت گرم و سرت خوش باد.. ولی اینجا ...زمستان است.؛؛ ،( معلم مطیع محض هیچ کسی نیست جز خداوند متعال و اینکه معلمان مورد طمع دشمن قرار گرفته اند حرف بی ربطی است .معلمان خود دارای قدرت تشخیص دشمن وغیر دشمن هستند و نباید عده ای به بهانه ی دفاع از آنان ،فرهنگیان را در دسته بندی های سیاسی وارد نمایند .در مورد وضعیت فعلی آموزش و پرورش تنها دولتها مقصر نیستند بلکه همه مقصر هستند .)
پاسخ + +11 -2 --
داود 1393/12/09 - 10:34
سلام فرشیدی موقعی که خودش وزیر بود چه کاری برای فرهنگیان انجام داد که دایه ی مهربانتر از مادر شده ...ما فرهنگیان در راستای تشکل های صنفی خواستار احیای حق خودمان هستیم اما نه به شکل عروسک گردان.....ما دیگر ابزار نیستیم که از ما جهت پیشرفت خودشان استفاده کنند
پاسخ + +10 -5 --
علی توانا 1393/12/09 - 11:38
سلام
این آقای فرشیدی عجب رویی دارد ؟!
خودش در زمان وزراتش اجازه حرف زدن را به احدی نمی داد ، اکنون کاسه داغ تر از آش شده است !
البته کرم و جوانمردی دولت آقای روحانی آن قدر بالاست که این افراد را با هر نیتی تحمل کند .
دولت قبل اجازه صحبت را به کسی نمی داد .
معلمان باید ظرفیت هضم آزادی و مدیریت آن را داشته باشند .
پایدار باشید .
پاسخ + +12 -2 --
وحیدی 1393/12/09 - 13:44
سلام
واقعا جسارت و شجاعت جناب فرشیدی ستودنی است !
جناب فرشیدی فراموش کرده اند که روز 23 اسفند پس از سرکوب هزاران معلم با باتوم به دستان و ضاربین فرهنگیان ، " چلوکباب " و " جوجه کباب " در طبقه هم کف وزارتخانه مرحمت فرمودند !
آقای فرشیدی !
چاه نفت تان کجا رفت ؟
دو ماه پاداش معلمان کجا رفت ؟
معوقات قانون مدیریت خدمات کشوری چه شد ؟
و...
این ها چه ربطی به سند تحول دارد ؟
لطفا پاسخ دهید .
با تشکر .
پاسخ + +7 0 --
همکارفرهنگی 1393/12/09 - 18:05
به جناب آقای فرشیدی بفرماییداین سند بنیادین شما همانندآن سرکوب بنیادین تان، نه سری دارد و نه تهی،آن
روزکه وزیر بودید با جنگ سخت معلمان فرهیخته رااخراج کردید وامروز می خواهید با جنگ نرم تان بااجرای این سند،بیش از25درصدمعلمان متوسطه که رکن اصلی آموزش وپرورش هستندرااز گردونه خارج کنید.
پاسخ + +7 0 --
شهسوارزاده 1393/12/09 - 21:05
به نام دوست
سخني با بزرگاني چون جناب آقاي فرشيدي و کوچکي ،همانگونه که استحضار داريد ، سند تحول شش زير نظام دارد که رتبه بندي يکي از آنهاست تاهر شش زيرنظام آن تدوين نگردد و اثرات متقابل آنها نقد نشود . رو نمايي دو يا سه ساله آن دليل بر تعجيل نمي باشد . بياد داريم ، بالا ترين مقام کشور در دیدار معلمان و فرهنگیان سراسر کشور18/02/92مي فرمايند : در اجرای سند تحول آموزش و پرورش باید از هرگونه شتابزدگی پرهیز کرد و با در نظر گفتن همه جوانب و با تدبر و تأمل پیش رفت . و يا رییس سازمان بسیج فرهنگیان در همين گزارش مي فرمايند : این سند باید بازمهندسی شود و یک جور دیگر آن را باید چید تا مشکلات معلمان حل گردد.
لايحه رتبه بندي معلمان در اواخر دولت دهم ، عجولانه به مجلس شوراي اسلامي اراده شد ه است اين لايحه، از سوي تشکل هاي مدني ، و کارشناسان بسيار نقد شده است .
ادامه دارد
پاسخ + +7 0 --
شهسوارزاده 1393/12/09 - 21:07
ادامه :
. يکي از مهمترين نقدها ، به خطر افتادن امنيت شغلي معلمان است . زيرا قرار است ، مقررات اداري و استخدامي كاركنان وزارت آموزش و پروش بدون الزام به رعايت قانون مديريت خدمات كشوري و ساير مقررات عمومي کنار گذاشته شود و تحت عنوان امر حاکميتي ، براساس آيين نامه هايي كه توسط وزارت آموزش و پرورش پيشنهاد و حسب مورد به تصويب دولت مي رسد.عمل شود . طراحان ، حاکميت را در حدˏ اموزش و پرورش و دولت خود تنزل داده اند .
فرهيختگان محترم مي دانند که اين نظام رتبه بندي پس از رفع چالش هايش در نهايت مکانيسمي بلند مدت ، براي ايجاد انگيزش در بين فرهنگيان است تا کيفيت آموزشي ارتقاء يابد و با اين فرمول ، معضلات معيشتي فرهنگيان که نياز عاجل امروز آنهاست برطرف نمي شود .
فرهيختگان مي دانند دولتي با درآمد افسانه اي 670 ميليارد دلار درآمد نفتي و 783 ميليارد دلار مجموع درآمد هاي ارزي ، اين لايحه را تقديم مجلس محترم شوراي اسلامي نمود . ولي مجلس آنرا بدليل عدم تأمين منابع مالي عودت نمود .
ادامه دارد
پاسخ + +8 0 --
شهسوارزاده 1393/12/09 - 21:08
ادامه:
جاي بسي تعجب است که بزرگاني که عامل شرايط رکود و تورم اقتصاد کشور رامي شناسند و مي دانند که نظام رتبه بندی ... قصد دارد 70درصد اعتباراتش را از محل مهندسی نیروی انسانی فراهم آورد. در آين آشفته بازار بگونه اي وانمود مي سازند که اگر نظام رتبه بندي به مجلس مي آمد همه مشکلات حل مي شد.
تشکر و سپاس از رییس سازمان بسیج فرهنگیان که مي فرمايند : باید پیگیرباشیم که حق معلم با سرعت بیشتر و زمان کمتری عملی شود.
سپاس از استاد گرانقدر سرکار خانم وثوقي که مي فرمايند : ما می خواهیم به شکل آرام و ظریف و دور ازاغتشاش مطالبات خود را بگوییم و مخالف تجمع جلوی مجلس و تحصن هستیم.
تقدير از استاد گرانقدر جناب آقاي احمدي که فرمودند : از دولت محترم می خواهیم به آموزش وپرورش نگاه ویژه داشته و از مجلس محترم درخواست نظارت براجرای قوانین را داریم.
با تقديم احترامات شايسته –ارادتمند شما شهسوازاده
پاسخ + +3 -1 --
محمدی 1393/12/09 - 21:37
از ماست که بر ماست
باسلام خدمت همه ی همکاران عزیز و با شرف که با وجود تبعیض های ظالمانه و تحقیرآمیز و به دور از انصاف و انسانیت و عقلانیت، همچنان می سوزند و می سازند.
اگر در آن جمعی که فرشیدی ... در مسند دیروز، باز همچنان نان فرهنگ و فرهنگی می خورد و تازه به فکر فرهنگیان افتاده ، یک نفر به خود جرات میداد و با ذکر چند مورد از اقدامات ... یه تو دهنی بهش میزد، من بعد چنین آدمایی کمتر به خودشون اجازه خیانت و جسارت به معلمان میدادند.
پاسخ + +6 0 --
فولادوند - لرستان 1393/12/10 - 00:10
با سلام
پیوند کانون صنفی معلمان و کانون تربیت اسلامی را به عموم فرهنگیان ایران تبریک و تسلیت می گویم .
مراسم ختم متعاقبا اعلام می شود .
پاسخ + 0 0 --
امیر 1393/12/10 - 16:08
آقای فولادوند عزیز من بعد از خواندن متن به چنین پیوندی دست پیدا نکردم...به مزاح فرموده اید یا نه جدی عرض کرده اید؟
پاسخ + 0 0 --
امیر 1393/12/10 - 16:20
در شهرستان محل خدمت من دو کارخانه وجود دارد و زمانی که دریافتی من حدود 300 الی 400 هزار بود کارگران محترم آنجا نزدیک به یک میلیون دریافت می کردند و با کار اضافه به 1 و نیم هم می رسید...دلار هم 600 تومان نبود و سکه 250 هزار ..انصافا من که تک حقوق بودم با مشکل هر چه بود جلو می رفتم و آمد سالهای در آمد افسانه ای و بپاش بپاش ها و دلارهایی که به ناکجا ها می رفتند..7 الی 8 سال گذشت و امروز که من کل خالص و ناخالص حکمم به 1و300هم نمی رسد با کمال تعجب دیدم همانهایی که قبلا سه برابر من دریافت می کردند الان شاکی شده اند که با این تورم زندگیشان سخت شده... (از قرار معلوم 2 میلیون ونیم دریافت خالص منهای ا میلیون اضافه کاری در ماه)..بسیار جالب این است که اکثرشان با مدرک دیپلم وارد شده و بصورت داخلی الان معادل کارشناس ارشد هستند و شاکی از دریافت 3 و نیم میلیونی و دارن فشار میارن تا برای سال آینده 100در 100 افزایش حقوق داشته باشند....البته نوش جانشان باشد لابد حقشان است که در اکثر جلسات نمایندگان دولت هم ناییدشان می کنند..ا
پاسخ + 0 0 --
امیر 1393/12/10 - 16:27
ادامه: ما به من معلم تک حقوق زیر 1 میلیون دریافت واقعی هم حتما زیاد است...ببینید کار ما به جایی رسیده که در نیازهای اولیه مانده و درمانده ایم آنوقت در کلاس به دانش آموزان می گوییم: عزیزان من مازلو جدولی دارد....بله (بعد از مکث و آهی جانکاه) در این جدول نیازهای اولیه یعنی خوراک و پوشاک و مسکن (که معلم بینوا که من باشم واجد هیچکدامشان نیستم به والله ..) و تا این ها ارضا و اطفا نشوند از این قاعده مثلث نمی شود بالا تر رفت..نمی شود به نیازهای خود شکوفایی رسید..نمی شود واقعا و صمیمانه خدای خود را پرستید...(در این هنگام چیزی از درون به من می گوید: چگونه انتظار داری دانش آموزانت صادق و راستگو و انسان بار بیایند در حالی که به خودت هم دروغ می گویی..)..در این هنگام صدای اذان بلند می شود و من معلم به دانش اموزانم می گویم: بچه ها نماز...آیا واقعا به آن شکوفایی رسیده ام که خدا خوب خود را به خاطر خدا بودنش اورا بپرستم یا نه موضوع چیز دیگریست؟...
پاسخ + +2 0 --
امیر 1393/12/10 - 15:54
این ... در کجا و تحت چه نامی هم می برند و هم می درند.....
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1393/12/16 - 10:08
این فرشید بین معلمین به بدی استنتاج مشهور است
سایتت رو خراب نکن
پاسخ + 0 0 --
زهرا.م از اهواز معلم 1394/05/03 - 10:22
ازمعاون شجاع وزارت آموزش وپرورش خانم فرشته حشمتیان که مدال پر افتخار جانبازی برسینه دارد وسرباز وفادار امام خامنه ای است که درمقابل سخنان بی اساس ونسنجیده0(فانی سرپرست وزارت که مسئول کمیته فرهنگیان موسوی )بوده را لب به سخن گشوده وپرده تملق وچاپلوسی را درموضوع رونمایی خواب یک فتنه گر نموده واقعا دستمریزاد وتحسین وتشکر مینماییم

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

آیا با طرح " معلم تمام وقت " وزارت آموزش و پرورش موافقید؟

پربازدیدترین

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور