صدای معلم سایت اخبار آموزش و پروش معلمان فرهنگیان

احمد غفوریان/ خراسان رضوی

همه ما سال 89 را به یاد داریم، سالی فاجعه آمیز برای نظام آموزشی کشور ! باید منشا این فشارها و جدی بودن استخدام های فله ای در آموزش و پرورش مشخص گردد !

سالی که صدها هزار نفر را به اسم حق التدریسی و آموزشیار و ... به استخدام بنگاه کارآفرینی آموزش و پرورش درآوردند/ مجلس شورای اسلامی به بهانه " تجمعات زنجیره ای این دسته از معلمان "  اهرم فشار به وزارت آموزش و پرورش برای استخدام این دسته از معلمان شده است/ کیست که نداند که همه در کشور به آموزش و پرورش به عنوان یک بنگاه کاریابی و استخدام نگاه می کنند و هرکس از هرجا مانده باشد توقع دارد در آموزش و پرورش مشغول کار شود اما اشکال کار کجاست/ اگر آماری از استخدامی های سال 89 تهیه شود، خواهید دید که چه حجم گسترده ای از این عزیزان از روابط به نحو مطلوب بهره برده اند/ امروز نیز نمایندگان مجلس به جای رسیدگی به دغدغه های اساسی فرهنگیان شاغل در آموزش و پرورش مساله استخدام این نیروها را بُلد و پررنگ می کند و باید انگیزه نمایندگان مجلس از این اقدام نیز بررسی شود/ اما استخدام نیروهای حق التدریسی بی ضابطه در حکم استامینوفن کدئین هستند که به طور موقت سردرد نیروی انسانی را التیام می بخشد اما در دراز مدت اثرات آن را بر کل جامعه وارد می سازد

آموزش و پرورش بنگاه کاریابی و استخدام فله ای معلمان حق التدریس و مربیان پیش دبستانی و آموزشیاران نهضت سواد آموزی

همه ما سال 89 را به یاد داریم، سالی فاجعه آمیز برای نظام آموزشی کشور !

سالی که صدها هزار نفر را به اسم حق التدریسی و آموزشیار و ... به استخدام بنگاه کارآفرینی آموزش و پرورش درآوردند.

نکته تاسف آورتر اینکه همین نیروها به نام خدماتی در قالب سرایدار و.. به استخدام درآمدند و بعد در یک مکانی به اصطلاح « دانشگاه» مشغول به تحصیل شدند و بدون هیچ رنجی مدرک کاردانی و کارشناسی خود را گرفتند و از آبدارخانه اداره و ساندویچ فروشی بوفه مدارس به عنوان معلم در کلاس مشغول آموزش شدند!

از چنین سیستم آموزشی چه انتظاری دارید؟

متاسفانه اکنون دوباره فشار بر آموزش و پرورش مضاعف شده است .

آموزش و پرورش بنگاه کاریابی و استخدام فله ای معلمان حق التدریس و مربیان پیش دبستانی و آموزشیاران نهضت سواد آموزی

مجلس شورای اسلامی به بهانه " تجمعات زنجیره ای این دسته از معلمان "  اهرم فشار به وزارت آموزش و پرورش برای استخدام این دسته از معلمان شده است .

در اینجا و در این مجال نافی زحمات و انگیزه خوب همکاران حق التدریس نیستیم، اما باید منشا این فشارها و جدی بودن استخدام این افراد مشخص گردد.

آموزش و پرورش بنگاه کاریابی و استخدام فله ای معلمان حق التدریس و مربیان پیش دبستانی و آموزشیاران نهضت سواد آموزی

کیست که نداند که همه در کشور به آموزش و پرورش به عنوان یک بنگاه کاریابی و استخدام نگاه می کنند و هرکس از هرجا مانده باشد توقع دارد در آموزش و پرورش مشغول کار شود اما اشکال کار کجاست؟

متاسفانه طیف وسیعی از نیروهای حق التدریسی اگر بخواهیم بی پروا و البته صادقانه سخن بگوییم( هرچند مورد رنجش عده ای می شود) مرتب با مسئولان و اقوام و آشنایان آنان در ادارت دولتی خصوصا آموزش و پرورش  در ارتباط هستند که به راحتی این افراد قابل رصد هستند و اگر آماری از استخدامی های سال 89 تهیه شود، خواهید دید که چه حجم گسترده ای از این عزیزان از روابط به نحو مطلوب بهره برده اند !

آموزش و پرورش بنگاه کاریابی و استخدام فله ای معلمان حق التدریس و مربیان پیش دبستانی و آموزشیاران نهضت سواد آموزی

امروز نیز نمایندگان مجلس به جای رسیدگی به دغدغه های اساسی فرهنگیان شاغل در آموزش و پرورش مساله استخدام این نیروها را بُلد و پررنگ می کند و باید انگیزه نمایندگان مجلس از این اقدام نیز بررسی شود.

آموزش و پرورش بنگاه کاریابی و استخدام فله ای معلمان حق التدریس و مربیان پیش دبستانی و آموزشیاران نهضت سواد آموزی

هرکس از هرجا مانده باشد توقع دارد در آموزش و پرورش مشغول کار شود اما اشکال کار کجاست  واقعیت این است که تا سال های آینده رقمی نزدیک به 600 هزار فرهنگی بازنشسته می شوند. از سویی ظرفیت دانشگاه فرهنگیان نیز محدود است. همچنین توزیع نامتوازن نیروها و همچنین عدم توازن تعداد همکاران از لحاظ جنسیت، منطقه جغرافیایی، مقطع از پرچالشی ترین بحران های نیروی انسانی در آموزش و پرورش هستند که هرسال وقت و هزینه و نارضایتی گسترده بر بدنه آموزش و پرورش و اجتماع وارد می آورد ؛  اما استخدام نیروهای حق التدریسی بی ضابطه در حکم استامینوفن کدئین هستند که به طور موقت سردرد نیروی انسانی را التیام می بخشد اما در دراز مدت اثرات آن را بر کل جامعه وارد می سازد.

بنابراین لازم است تدابیری دیگری اندیشه شود و به نظر می رسد یکی از مهمترین اقدامات افزایش ساعات اضافه کاری  و حق التدریس منعطف برای همکاران رسمی باشد.

آموزش و پرورش بنگاه کاریابی و استخدام فله ای معلمان حق التدریس و مربیان پیش دبستانی و آموزشیاران نهضت سواد آموزی

از سویی گسترش کمی دانشگاه فرهنگیان باید مورد مطالعه دقیق قرار گیرد و برای موقعیت جدید، ظرفیت های جدیدی ایجاد شود تا هرگاه کمبود شدید نیرو احساس گردید، دانشگاه فرهنگیان این ظرفیت بالقوه را داشته باشد تا نیروهای جدید به بدنه آموزش و پرورش تزریق کند.


ارسال مطلب برای صدای معلم

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

یکشنبه, 14 آبان 1396 ساعت 08:36 خوانده شده: 1080 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +13 -2 --
فریاد 1396/08/14 - 09:31
فقط خواهشا افرادی که از ا.پ مامور دیگر وزارت خانه ها شده اند را بر گردانید اونوقت خواهید دید چقدر ا.پ نیروی مازاد دارد .
البته تا قیامت هم این دستور را نخواهید داد چون ا.پ پل استخدام ژنهای خوب یا همان شایستگان است .ترا خدا جمع کنید . معلمها همه چیز را می دانند.
پاسخ + 0 0 --
آن دگر معلم«اقا» 1396/08/14 - 13:58
کدام ژن خوب؟ ژن خوب مرد. این ها هم که می بینی لباس ژن های خوب پوشیده اند که اگر این لباس برداری می بینی چه نیت های پلیدی زیر آن خانه کرده.
پاسخ + 0 0 --
دبیرم 1396/08/14 - 14:57
متاسفانه با مقاله موافقم!!
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1396/08/14 - 22:03
ژن خوب مخصوص شریف و درستکار وراستگوست هر کاران و نوکیسه ای نمیتواند ژن خوب داشته باشد اتفاقا ژن حماقت در وجودشان نهفته است
پاسخ + 0 0 --
معلم 1396/08/24 - 22:32
ژن‌ کلاهبرداری دارند . آدم ساده لوح که نمی تواند اختلاس کند و ...
پاسخ + +29 -17 --
ناشناس 1396/08/14 - 10:49
طوری می فرمایند سالی فاجعه آمیز که انگار قبل از آن تمام معلمان فارغ التحصیل آکسفورد بوده اند.همه میدانند قبل از آن یک دانشسرا داشتیم که در حد دبیرستان هم نبود و یک دوره دوساله تربیت معلم که انصافا رتبه های ضعیف کنکور وارد آنجا می شدند.
اتفاقا با ورود نیروهای حق التدریس،اکثر افراد دانشگاه دیده وارد سیستم آموزشی کشور شدند و منشا تحول مثبت بودند.در ضمن کسی که در ادارات و مجلس و ...پارتی داشته باشد،خنده دار است که معلم حق التدریس شود!
پاسخ + 0 0 --
آن دگر معلم«اقا» 1396/08/14 - 13:49
دانشسرا که نبود بلکه کارخانه معلم سازی بود. انسانی که به آن جا می رفت همه جوره پخته می شد هر چند که معلم نماهایی هم بیرون می داد اما تعدادشان بسیار انگشت شمار بود. بعضی از این عزیزان یک پایشان در دانشسرا و پای دیگر در جبه ها بود و از خاک و ناموسمان دفاع می کردند. اکثرا انسان های شریفی شدند و بسیار قابل احترام. یکی از این ها معلم قزوینی بود که کلیه اش را به دانش آموز روستایی هدیه داد و تا شانزده سال کسی پی نبرد. عزیز ناشناس آن روز عشق بود نه چیز دیگر.
پاسخ + 0 0 --
معلم 1396/08/15 - 20:16
آن قدر مهارت معلمی معلمانی که از نهضت و پیش دبستانی آمده اند ، پایین هست که معلمان رسمی دوره دیده قدیم را نمی توانند ببینند و می خواهند برای معلمان باتجربه دردسر درست کنند تا نابلدی خود را روپوشانی کنند. خدا نگذرد از وزیری که باعث ورود این افراد به آپ شد.
پاسخ + 0 0 --
علی 1396/08/15 - 21:20
همکار محترم نفرمایید رتبه های ضعیف ، بنده سال 72با رتبه 849 انتخاب اولم را تربیت معلم علامه امینی تبریز زدم اما اکنون سخت پشیمانم .
از این گذشته چند مورد ازتحولات مثبتی را که به نظر شما پس از ورود نیروهای حق التدریس اتفاق افتاده است را خواهشمندیم جهت اطلاع نام ببرید.
پاسخ + 0 0 --
معلم 1396/08/15 - 21:32
ناشناس محترم ، بفرمایید شما به عنوان حق التدریس چه طور وارد آپ شدید ؟ وقتی اعلان عمومی و آزمونی در کار نیست ، یعنی پارتی بازی .
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1396/08/19 - 19:43
چراچک وچونه می زنید گرفتاری ا.پ. اززمانی اغازشد که دیپلمه ها ودانشسراهاوخصوصا نهضتی ها وارد ا.پ. شدند
نتیجه ان بی سواد بچه های امروزی است
پاسخ + +12 -10 --
disgruntled 1396/08/14 - 10:52
استخدام های فله ای دوران احمدی نژاد در آموزش و پرورش مثل چاپ اسکناس های بدون پشتوانه می ماند ، من از این تعجب می کتم افرادی که در این دوران به پست خدماتی استخدام شده اند پس از گرفتن مدرک تحصیلی داعیه ی و طلبکار پست کارشناسی در ادارت آموزش و پرورش هستند و مائی که 19 سال کارمند رسمی این وزارت هستیم با مدرک لیسانس ، باید هفت خوان رد بشیم موقعیت شغلی آنها بهتر از ما رسمی هاست
پاسخ + +17 0 --
توهین نکن 1396/08/14 - 11:48
هرکس از هرجا مانده باشد توقع دارد در آموزش و پرورش مشغول کار شود اما اشکال کار کجاست
جمله فوق در متن توهین به اینجانب است، به جای هر کس باید می نوشتی شاید فردی که از هر جا .......
تمایل بنده به اموزش و پرورش به خاطر گشنگی یا علیل بودن در اشتغال نیست
اشکال در قوانین معیوب و تداوم غصب در برخی مشاغل دولتی است
پاسخ + +15 -10 --
حق التدریس سال 89 1396/08/14 - 13:34
شاید بعضی از استخدامی های سال 89 از نظر سواد ، اخلاق و....از شما به مراتب بالاتر باشند.
پس مؤدب باش.

راستی خودت مدرک تحصیلی رو از کجا گرفتی ؟
در این مدت برای آموزش وپرورش چه کارکردی که ما نکردیم؟
دکتررررررررر؟
پاسخ + 0 0 --
مهدی 1396/09/03 - 23:03
برادر من این سایت سیاسی است و نویسندگانش هم فکر می کنند از با نوشتن های احساسی از نمد جناه فعلی میتوان کلاهی دست و پا کرد. بنده سال 77 وارد آموزش پرورش شدم. از طریق تربیت معلم. انصافا که تربیت معلم در سطح مهد کودک هم بار علمی نداشت. بعد از سالها تلاش و ضرر مالی دکترا گرفتم. هرچند از این تلاش ثمری نصیبم نشده اما مانده ام چرا برخی همکاران که چون من وارد آمورش و پرورش شدند الان همکاران جوانتر را به سخره میگیرند. خداییش بیشتر کارمندان ستادی در سالهای اخیر با افزایش ظرفیت دانشگاه ها یا به لطف صندلی خالی دانشگاه آزاد و دوره های فراگیر پیام نور مدرک گرفتند و بعدشم پست گرفتند. دولت احمدی نژاد هر کاری نکرد دست کم دانشگاه رو چنان آبکی کرد همه ستادی ها مدرک دار شدن. جالبه حالا خودشون شدن علامه دهر جدید الاستخدامها شدن بی سواد
پاسخ + +8 -9 --
آن دگر معلم«اقا» 1396/08/14 - 13:41
نه ضرب بلد بود نه تقسیم و نه نحوه ی آموزش آن. بیچاره از کسرها که هیچ سر در نمی آورد همیشه زنگ می زد فلان کسر را چه کنم دیگری را چگونه آموزش دهم کلافه شده بودم از زنگ هایش. از طرفی هم می دانستم پای دانش آموزان در کار است و مجبور بودم نصف نیمی را گوشی بردارم به این هم فکر نمی کرد که خوم هم کلاس دارم و نمی رسم. نهضتی بود و به واسطه فامیلش در اداره ما استخدام شده بود. خدا رحمتش کند.
پاسخ + +3 -4 --
معلم 1396/08/14 - 14:24
افای پور سلیمان لطفا در مورد استخدامی های این سال مقاله ای بنویس. وسره از ناسره رومشخص کن
پاسخ + 0 0 --
صوفیا 1396/08/14 - 19:11
سال 89 در شهر من اینقد نیروی هنرستان حسابداری استخدام شده که امسال برای 10 دانش اموز 2 معلم در کلاس هستن و معاون اموزشی را از ریاضی راهنمایی اوردن و به قول همکاران بلده ارایش کنه و ناز کنه و حرف بیاره و ببره اداره کارشناس ها این افراد را میخوان
معاون اموزشی که به بچه ها میگه استثنایی و ....
ای کاش مدیر و معاون را به کسانی بسپارند که حداقل یک سال سابقه کار اجرایی در مقظع کاری خودشان راداشته باشن نه هر کس را به صرف ارایش و فساد اخلاقی معاون و مدیر کنن (سند 2030)و بیارن هنرستان و دبیرستان
پاسخ + +19 -9 --
فرهنگی 1396/08/14 - 14:27
فقط وقتی موقع استخدام می رسد حق التدریس ها بد میشوند و کم دانش و کم مهارت
نیروی حق التدریس قبل از اینکه استخدام شود پنج تا 10 سال سابقه کار داشته است. ان موقع که همین نیروها کلاسهای مناطق محروم را پر میکردند کم دانش نبودند....
در جمع نیروهای حق التدربس که سال 89، سال 84 و سالهای قبل از آن به استخدام آموزش و پرورش در آمدند، اکثریت لیسانس و عده ای زیادی مدرک کارشناسی ارشد داشتند.
در حالی که بسیاری از نیروهای رسمی اموزش و پرورش مدرک دیپلم و کاردانی داشتند.
برخی از این همکاران دیپلمه زحمت ادامه تحصیل را به خود نداده اند و اکنون به مرز بازنشستگی رسیده اند.

لطفا اگر حرفی دارید درست و منطفی بیان کنید.
چیش از آنکه به استخدام نیروهای حق التدریس اعتراض کنید به دلیل استفاده از چنین نیروهایی- با وجود داشتن نیروهای ماذاد در مدارس- اعتراض کنید.
پاسخ + 0 0 --
حق الپارتی 1396/09/03 - 09:15
به شرطی که حق التدریس باشند و نه حق الپارتی!
پاسخ + +10 -1 --
فرهنگی خانم 1396/08/14 - 16:14
من چند نفر نیروی خدماتی می شناسم که از آزاد مدرک گرفتن و الان کارمند اداره آ.پ و معلم شدن در حالی که یه مسئله ساده ریاضی رو نمیتونن حل کنن.

فقط میتونم بگم متأسفم برا این آ.پ.
پاسخ + 0 0 --
بانه کردtvjdhdfdfdg 1396/08/14 - 19:04
معاون اموزشی مدرسه ما 12 سال پاره وقت ریاضی راهنمایی بود و هر چند سال که استخدام میکردند استخدام نمیشد از نظر علمی پایین بود بعد چنذ سال پیش امد و خودم امار و یک استاد حمزه پور نامی در بانه که استاد پیام نور بودن ریاضی و .... تا استخدام بشه نشد
سال 89 یه هو استخدام شد و رفت دانشگاه ازاد سقز لیسانس حسابداری گرفت و شد هنر اموز و بعد انتقال به شهر سقزوامسال شد معاون اموزشی هنرستان
گزینش و ماجراهای این خانم بماند و پرونده دادگستری و ...... در شهرستان بانه
جالبتر انکه همکار دیگرمان که فارغ التحصیل دانشکده تربیت دبیر شریعتی تهران بودن و با 7 سال سابقه ندریس حسابداری را بردن ریاضی راهنمایی و معاون پرورشی ابتدایی و بیچاره اعتراض کرد تمام کارکنان ا.پ تخریبش کردن و .....
پاسخ + +1 -5 --
شکوه ساداتمیرزاده 1396/08/14 - 17:13
بهترین ونخبه ترین ودوره دیده ترین معلم ودبی آنوزش وپرورش به صورت فله ای درزمان ریاست علی احمدی وزیر وقت وطرح احمدی نژاد ه سال ارفاقی ،اتفاقا به خاطر اینکه همون سال ایشان پیروز انتخابات ۸۸ شده بودند ودرمناطق کوچک که کوچکترین انتقاد وابراز عقیده را بعصا بعصی از مدیران رده بالاتر وپایین تر تاب نمی اوردند افرادی که هنوز جوان بوده وامادگی وعشق وافر به کار داشتند ناگزیر شدند از این طرح استفاده کنند ومقامات بالاتر هم بدون بررسی همه را به ثورت فله از باز نشسته کرو غافل از اینکه چقدر به سیستم ضرر وارد میشود هرچند برخی از افراد بیمار وناتوان هم از این طرح استفاده کردند وچون نیروی دلسوز واموزش صحیح وپایش ثحیح طرحهای جدید بدون آن که بدانند ویا پیگیری نمایند که ایا این طرحهای جدید پیاده میشودف
پاسخ + +16 -15 --
ناشناس 1396/08/14 - 19:39
بهترین نیروهای فعلی آ.پ همان استخدامی های سال 89 هستند که از بین 840 هزار نفر در چندین آزمون تخصصی پذیرفته شده اند.تنها گروهی که بر ای استخدام آزمون های علمی و عملی دادند.تربیت معلمی ها و دانشسرا ییها که از نطر علمی در پایین ترین سطح ممکن قرار دارند.اگر همین فردا آزمون علمی از معلمان گرفته شود انوقت نتیجه خود گویای همه چیز است.استخدام فله ای اتفاقا در مورد کسانی صدق میکند که بدون آزمون استخدامی پذیرفته شده اند.
پاسخ + +15 -4 --
ناشناس 1396/08/14 - 19:41
سلام
کافیست دروسی را که یک مهندس مکانیک استخدامی 89 گذرانده با یک معلم تربیت معلمی یا دانشسرایی مکانیک مقایسه کنید.از نظر علمی و عملی اختلافشان محسوس و قابل درک است.وضع فعلی ا.پ نتیجه تفکر حاکم بر تربیت معلم و ... میباشد.
پاسخ + 0 0 --
سقز 1396/08/15 - 11:39
تربیت معلم فقط به ما چادر اجباری و ترس و کینه و بز دلی یاد داد و انهایی که دو رو و جاسوس بودن الان همشان مدیر و معاونند
پاسخ + +4 -6 --
شریفاد 1396/08/14 - 21:27
باید فشار بر کمیسیون آموزش مجلس و دیگر نمایندگان بیشتر شود.استخدام این نیروها واقعا اجحاف به دیگر فارغ التحصیلان است.تا کی باید حق التدریس ها و نهضتی ها بدون آزمون و فله ای و پارتی بازی وارد شوند. از اون طرف برای استخدام دانشگاه فرهنگیان چه سخت گیریهایی که نمی شود و از این طرف حق التدریس و شرکتی .........
از اقای پور سلیمان و اقای شهسوارزاده بابت نوشتن مطالب در این خصوص سپاسگذارم. کاش این مطالب مستند و تجزیه و تحلیل ها به دست تک تک نمایندگان میرسید البته اگر گوش شنوا و دلسوزی باشد. این نیروها اکثراً خانم با سن بالا،ساکن شهرهای بزرگ، با پرونده سازی، پارتی بازی وارد شده اند. من چند تا از مربی مهدکودک که خصوصی کار میکردند میشناسم الان حق التدریس شده اند. در استان فارس صدها مورد. در استاهای دیگر هم همچنین....
پاسخ + +7 -2 --
ناشناس 1396/08/15 - 14:03
این بنده خدا راست میگه چرا استخدام کردن باید این پولا میرفت تو صندوق ذخیره تا ی عده از خدا بیخبر بدزند ن اینکه صد هزار نفر نون ببره برا زن و بچش؟؟؟
پاسخ + +3 -9 --
ناشناس 1396/08/15 - 14:39
اینو برایتان بگم خیلی از این خانمها که تازه از طریق دیوان و......استخدام شدند نوه ونتیجه دارند از طریق بزرگسالان وداوطلبان ازاد دیپلم گرفته اند وبعد دیوان حکم به استخدام انان نموده وبعد از استخدام چون هم سنشان بالاست وهم سوادشو ندارند دنبال مدیریت ومعاونت هم میگردند در کل خداوند لعنتت کند حاج بابائی با این قانون استخدامت که بچه های مردم را بدبخت نمودی
پاسخ + 0 0 --
معلم 1396/08/17 - 21:15
واقعا این طور هست . همکار از نهضت آمده به علت کهولت سن به سختی راه می رود و معلم ابتدایی هست . این معلم نمی تواند تحرک لازم را داشته باشد . اصلا چرا باید مربیان نهضت معلم شوند ؟!
پاسخ + +10 -7 --
معلم 1396/08/15 - 20:09
در منطقه ... تهران تعداد بسیار زیادی از نیروهای استخدام شده در سال ۸۹ هستند . روند ورود آن ها به آپ بدین صورت بوده که ابتدا به عنوان نیروی شرکتی جذب آپ شدند ، بعد قراردادی شدند و بعد در سال ۸۹ در آخرین سال ریاست جمهوری احمدی نژاد ، همه پیمانی شدند تا دولت بعد نتواند کاری کند . تا آن جا که من دیدم ، این معلمان پیمانی فامیل و یا آشنا و همشهری روسای اداره های آپ هستند .
پاسخ + 0 0 --
عدالت کشک 1396/08/30 - 00:54
شاغل قراردادی که تو آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی هر سال دو در صد امتیاز می گیره یه جور پارتی بازی قانونیه
الان وزارت نفت یه آزمون گذاشته برو سرچ کن تا 40 در صد امتیاز اونم برای کی ؟ یعنی رفیق محترم که قرارداد برات نوشتم بیا برو تو و علامه محترم پشت در وزارت خانه آنقدر بمان تا دندان هایت کمتر از بیست تا شود!
پاسخ + +13 -4 --
خبیب 1396/08/15 - 20:24
با سلام من فوق لیسانس شیمی در سال 89 بودم و در ان سال استخدام شدم از حاجی بابایی تشکر می کنم
پاسخ + +19 -1 --
مکانیک 89 1396/08/16 - 01:31
در جق التدرسی ها هم با سواد هست و هم کم سواد
خودم سال 89 امتحان دادم و احتمالا کسی برام گزارش غلط داد خدا او را به روزگار سیاه بکشاند
سر جلسه امتحان یکی از آزمون دهندگان می پرسید رادیکال 2 چند میشه ؟ این سوال برای یک لیسانسیه فنی فاجعه است.
شفاف سازی نکردن و کارنامه ندادن و مسخرشو دادن
تست ها مو خیلی خوب زدم . هر چی کارنامه خواستم ندادن
بعد از چند ماه که احتمالا فرصت خوبی برای دست بردن تو کارنامه ها رو داشتن.(خودم خیابان اگه اشتباه نکنم ایرانشهر رفتم و کارنامه رو تو دست مسئول کامپیوتر می تونستی ببینی.). این مسخره نیست بعد از چند ماه و چند سال هنوز کارنامه نمی دن؟! یعنی ت تقلب . آخرش بصورت شفاهی در صد چند برابر ظرفیتی ها رو دادن
عدالت و بی عدالتی رو با هم قاطی کردن
پاسخ + +16 -4 --
ناشناس 1396/08/16 - 06:59
تا قبل از سال 89 اصلا تعداد معلمان با مدرک ارشد انگشت شمار بوده.بعد از 89 معلمان جدبد اکثرا تحصیلات تکمیلی دارند تازه باعث شدند معلمان قدیمی هم انگیزه ای برای ادامه تحصیل داشته باشند و مدارک بالاتری بگیرند.وقتی صحبت از توان علمی میشود دیگر بحث حزب و چپ و راست کردن نادانی است.
پاسخ + 0 0 --
معلم 1396/08/16 - 13:36
مدرک از کجا ؟ دانشگاه هایی الان هستند که علمی کمی از دبیرستان بالاتر هستند . مدرک بدون تخصص مهارت معلمی نمی آورد . معلم لیسانس کامپیوتر داریم نصف معلم کاردانی تربیت معلم ، مهارت معلمی ندارد.
پاسخ + +8 -3 --
مملی زاده 1396/08/17 - 09:16
اتفاقا بر عکس نویسنده که عقده های سیاسیش باعث شده چنین سخنان نامربوط بزند باید گفت در سال 89 بهترین ها جذب اموزش و پروش شدن!!! خاصه در دوره ابتدایی چیزی که خودم بارها تجربه کردم سواد عملی تسلطشان بر امور رایانه ایی و رویکرد ونگاه مدرن و جدیدشان به امر آ پ اصلا قابل قیاس با معلمین قبل نبود انگار از جنس لون دگری بودند که در اسمان ها سیر می کردند! روش های مدرن جدید به واقع در زمان ورود این ها بود که وارد مدارس شد هر چند مدیریت فسیل وعقب مانده مدارس که در دست معلمین سابق بود و هست نمی گذارد کار انها به فرجام برسد اما توانسته اند تاثیرات خود را تا حدودی بگذارند!!!
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1396/08/17 - 10:15
اگر مدرک کیلویی هست برید بگیرید وقتی نمیتوانید پس حرف بی منطق نزنید.
اگر تربیت معلم اینقدر که شما میگویی موفق بود پس چرا جمع شد.
چون خروجی اش با توان علمی روز جور نبود.
چند با را تا حالا از روشهای تدریس که یادت دادن تو کلاست استفاده کردی!!!
پاسخ + 0 0 --
معلم 1396/08/17 - 21:12
من معلم رسمی ابتدایی هستم . معلمان حق التدریس فعلی قبلا مربی پیش دبستانی بودند و مهارت تدریس پایین و ادعای فراوان دارند و مربیان نهضت که معلم شده اند و دولت احمدی نژاد این ها را پیمانی کرد . بین این ها معلم واقعی کم است . دوره ای ندیده اند ، امت ادعای فراوان مانند مملی زاده محترم !
پاسخ + 0 0 --
معلم 1396/08/18 - 01:39
ناشناس محترم ، تو انقدر سواد نداری که جواب خودت به کامنت بالایی رو اینجا می گذاری ! این سواد و مدرک شماست که گویای همه چیز هست .
پاسخ + +6 -18 --
روحی 1396/08/17 - 10:01
درود بر حاجی بابایی
پاسخ + 0 0 --
معلم 1396/08/18 - 01:41
و درود بر همه نیروهای شرکتی که به مدد فامیل و همشهری بودن با کارکنان و روسای اداره های آپ معلم شدند .
پاسخ + 0 0 --
فادیا 1396/09/11 - 10:28
درود بر ذی حق و لعنت بر خورندۀ حق
پاسخ + +6 -5 --
من 1396/08/17 - 21:53
واقعا با چه رویی این همه تخریب برای استخدامی های 89؟ حقا که همه چیز با جوسازی هست. من کار با شرکتی ها و غیره ندارم ولی کسانی که سهمیه ازاد بودند و در استخدام 89 استخدام شدند هنوز بعد از 8 سال جزء کاری ترینها هستند. خدا لعنتشان کند تمام سهمیه ای های آن سال را استخدام کردند و زورشان به سهمیه آزادها رسید
پاسخ + 0 0 --
معلم 1396/08/18 - 01:36
در منطقه ما حق التدریس هایی که ما می بینیم قبل مربی پیش دبستانی بودند . اصلا معلوم نیست این همه معلم پیمانی از کجا آمده اند ؟ شرکتی در آپ یعنی چه ؟ نیروی شرکتی از ابتکارات بزرگان آپ بود تا فامیل و همشهری های بیکار خود را شاغل کنند . شرکتی بعد معلم پیمانی شد .
پاسخ + +20 -4 --
امتحان 89 1396/08/18 - 02:47
دقت کنید سال 89 کارنامه آزمون ندادند چرا؟؟؟
پاسخ + 0 0 --
معلم 1396/08/18 - 11:59
آپ و کارنامه آزمون استخدام ؟! پس چطوری پارتی بازی کنند ؟
پاسخ + +12 -3 --
اموزگار 1396/08/18 - 19:52
اون دوران کارنامه ندادند این دوران معلم گرفتن فقط با امضا مدیر خنده داره هیچ چیز فرق نکرده کسانی حق التدریس شدند وبعد هم به همت والای مجلسیان استخدام میشوند که هیچ مدرک وحتی نیم کاغذی ندارند که مشخص کند ان بزرگواران مربی بوده اند
در شهرستانهای فارس ارایشگر محله به همت خاله مدیرش معلم شد
به این میگن شایسته سالاری
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1396/08/27 - 10:28
حرفت خیلی بی منطق بود خوب دختری مهارتی را دارد.....ومدرک تحصیلی هم دارد ..باید بمیرد چون تا زمانی که شغل رسمی و دولتی پیدا کند بخودش متکی بوده.....قرار است؛هر دانش آموزی در فراغت از تحصیل مجهز به یک مهارت باشد؛پس دیگه یکی مکانیکی و یکی خیاطی ویکی....و هر کدام خدای ناکرده وارد آموزش وپرورش شوند باید به سخره گرفته شوند.....
پاسخ + 0 0 --
اموزگار 1396/08/27 - 17:09
ناشناس گرامی منظورما متوجه نشدی
این خانمهای محترم هرگز مربی پیش نبودند چون امضا مدیر فقط ملاک بود در استان فارس پس هر کسی مدیر اشنا داشت یک شب معلم شد کسی که هرگز سر کلاس نرفته وهیچ دوره ای نگذرونده بعد یک دفعه معلم شود ودعوی استخدام کند این جالب وغمنگیز هست
وگرنه مهارت داشتن هیچ اشکال که ندارد بلکه بسیار خوبم هست ولی هرچیزی جای خودشا داره که در ا پ ما خلاف این هست هر کسی که پارتی کرابطه داره موفق هست.بدرود
پاسخ + +14 -7 --
دفتردار 1396/08/23 - 08:55
خدا خير بده به آقاي حاج بابايي كه حداقل مثل شما بدون درك وفهم نبود و فهميد ماهم خانواده اي داريم و اگر استخدام شويم جاي كسي را تنگ نمي كنيم
پاسخ + 0 0 --
پاسخ دستک دار 1396/08/24 - 13:45
حاجی بابایی بی درک و فهم نبود پس باید بهتر عمل می کرد
مگر پیامبر(ص) نفرمودند:" اکثر اهل جهنم علما هستند"
چون به اندازه ای که می دانند عمل نمی کنند.
ندادن کارنامه یعنی امکان پارتی بازی
بیا از نو امتحان بده ببینیم چقدر حقته؟
اگر واقعاً مردی از نو آزمون استخدامی شرکت کن.
پاسخ + 0 0 --
معلم 1396/08/24 - 20:42
بله که امثال شما باید دعاگوی حاجی بابایی باشید . حاجی بابایی دفتردارها را کرد معاون اجرایی و حق معاونت گرفتند. در حالی که کار مفید دفتردارها یک ماه در سال هست.
پاسخ + +9 -1 --
معلم 1396/08/23 - 21:59
اين وزير... يك نفر هم نميتونه استخدام كنه حتي فرزندان معلمان رو
پاسخ + 0 0 --
نا شناس 1396/09/03 - 08:33
مگه اینحا وزارت نفته
پاسخ + +11 -2 --
ناشناس 1396/08/26 - 23:09
این مقاله عجب منو یاد خاطره یکی از همکارانم انداخت که زمانی که دانش آموز ضعیف و کند ذهنش درس نمی خواند؛ولی دانش آموز فوق الذکر گفته ازدفرزندمان بود خیلی انتظار نداریم؛ کافیه یکی مثل خودت بشه؛.......

نویسنده به همه معلمان توهین کرده....اگر معلم نیستی حداقل حرمت نگه دار؛یعنی چه هرکس را هر جا راه ندادند؟؟؟؟

لطفا کمی چشماتون رو باز کنید ببینید چند درصد از همین استخدامی های ۸۹ در دوره های دکتری معتبری ترین دانشگاهها در حال ادامه تحصیل هستند.....

فاجعه است چون بی سوادهایی مثل شما را قبول ندارند.
پاسخ + 0 0 --
AHIN 1396/08/28 - 22:37
آهایم
نویسنده به همه معلمان توهین نکرده! اصلا توهین نکرده، حالتی را ذکر کرده!
تازه خیلی حرمت نگه داشته! در کدام مورد حرمت نگه نداشته؟ صریح مورد را بفرما.
خیلی ها معلم نیستند ولی از معلم های آموزش و پرورش معلم تر هستند!
البته اینکه گفته هر کس را که هر جا راه نداده اند اشتباهست و قسمتی اینگونه هستند.
و اما دکتری حتما دیده ای که بعضی هاشون که تو همون دانشگاههای معتبرن از بی سوادی که سواد خواندن و نوشتن ندارد کند ذهن ترند!! ببین گفتم کند ذهن تر.
چشمامو باز کردم که بارها، تو خالی بودنشون رو دیدم ، فقط میان برای افزایش حقوق بازنشستگی یا چسبیدن به میزی که قبلا با پارتی بازی معمولی یا قانونی بهش رسیدن. چند سند و چند مثال دارم. در چند فوق لیسانسی که گرفتم و چند مصاحبه دکتری در رشته های مختلفی که دادم این تیب آدما رو شناختم. سوتی هایی می دادند در حد فاجعه! با همون حقوق مستقیم و فرصت های غیرمستقیمی که بعد از 89 نصیبش می شد تعدادی مقاله خریده و ظاهر دروغین بهتری برای مصاحبه ارائه کرد! چغندری برای ارتقاء هیئت علمی!
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1396/08/28 - 23:04
Ahin
خدا شفات بده
پاسخ + +13 0 --
نخود آش 1396/09/02 - 23:52
شنیدم تو همدان به یکی هنگام مصاحبه امروز و فردا می کردن تا اینکه گفتن ردّی.
اونم پیگیر شده و طی سه سال اثبات کرده حق اون بوده و دیگری رو مجبور شدن از کار اخراج و خلع کنن.
پاسخ + 0 0 --
وزیر همدانی 1396/09/03 - 20:42
نکته: همدان یعنی شهر وزیر آپ تاپ اون زمان.

یا صاحب الزمان؛ ای ذکر و ای امان
زخم است دیده ام از تیر این کمان
بند است این گلو از نالۀ غمان
این هم شقی شقی است یک گوشه از همان
آن خوش چریدگان مست اند و لمان
ما در چه عالمیم اینان به صد گمان
هی می کنند فقان از سرّ یک نهان
دعوا سر چی بود؟ بازم برای نان؟
ای هم بشر سلام بر این نظر نمان
مظلوم کند دعا زلزال شود جهان!
از طرف یکی از شرکت کنندگان در آزمون استخدامی فول تاپ آپ(شیخ مهندس ایکس نامیان پرپری آخوند)
پاسخ + 0 0 --
هم وطن 1396/09/10 - 21:53
شعر زیبا
پاسخ + 0 0 --
علی تاجیک 1397/03/14 - 07:27
سلام به هموطنان عزیز
بنده سال ۸۵ کنکور ریاضی دادم و با توجه به رتبم قبولیم در تربیت معلم قطعی بود ولی با توجه به ناله هایی که از معلما شنیده بودم و سطح پایین توانایی علمی معلمان و محیط غیر علمی آ.پ به تربیت معلم که قبول شده بودم نرفتم و رشته مهندسی مکانیک دانشگاه فردوسی خوندم
حالا با ۳۰ سال سن دنبال کار هستم و کار مناسب هم که نیست، زیرا در استخدامی ها که رابطه بر ضابطه مقدم است
الآن افسوس می خورم که چرا مسیر فوق العاده آسان تربیت معلم را نرفتم
تا الان ۱۲ سال سابقه کار داشتم و با توجه به توانایی هوشی و علمیم مطمئنن بین این آ.پی های سطح پایین به راحتی پله های ترقی را طی می کردم

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

آیا با طرح " معلم تمام وقت " وزارت آموزش و پرورش موافقید؟

پربازدیدترین

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور