صدای معلم سایت اخبار آموزش و پروش معلمان فرهنگیان

دکتر سعید ربوشه/ مدیر آموزش و پرورش منطقه 9 تهران

وقتی خلبانی سهمیه صندلی خود را در اختیار یک " معلم " می گذارد ... وقتی مهم ترین مسائل منطقه برای فرماندار و نمایندگان مجلس و... می شود : " آب و فاضلاب " !

امروز در خبرها آمده بود خلبانی محترم و فهیم با در اختیار گذاردن سهمیه صندلی خود و توجه به یک معلم در طول پرواز، مقام معلم را تکریم نموده است/ بنده در آن جلسه دعوت نبودم و از جزییات آن نیز بی خبر بودم/ مهمترین مسائل منطقه را به ترتیب زیر اعلام نمودند/ مسئولان محترم جلسه اعلام کردند: از بین موارد مطروحه از سوی مردم ما این پنج مورد را مهمترین مسائل دانسته ایم/ سرکار خانم مافی نماینده محترم اعلام کردند مهمترین مسئله از نظر من "کارخانجات منطقه و فقدان علائم راهنمایی کننده مردم هنگام ورود به تهران" می باشد/ من تقریبا در اوایل جلسه با جمله ای معترضه مبنی بر اینکه اگر آب و فاضلاب بحثش تمام شد اجازه بفرمایید من هم چند جمله ای از آموزش و پرورش بگویم، که قول مساعد دادند و .../ تقریبا همه آبها، فاضلاب ها و روشنایی ها و گازها را کشیدند و همه از اینکه بالاخره بعد از دوساعت به مهمترین مسائل پرداخته اند و گره ها را باز کرده اند شاد و خندان شدند و البته دیگر حوصله ها نیز سر رفت/ اول پرونده تربیت و آموزش و پرورش را باز کنید/ آیا واقعا بحث تربیت پنجاه هزار دانش آموز جز مهمترین مسئله های شما نبود/ آیا واقعا بحث کمبود فضای آموزشی به تعداد حداقل ده مدرسه در تهرانسر به اندازه آب و فاضلاب منطقه اهمیت نداشت/ گفتم آن روزهایی که با مدیریت پنج هزار نفر انتخابات دو منطقه را برگزاری می کنیم اولویت داریم و عزیز هستیم و ....!/ تو به خاطر اینکه معلم منطقه ۹ هستی کسی نمی تواند از ترس تو دست توی بینی اش هم بکند، پس کجایی که این مهمترین مسائل را ببینی...

جایگاه معلمان و آموزش و پرورش و جایگاه آب و فاضلاب

امروز در خبرها آمده بود خلبانی محترم و فهیم با در اختیار گذاردن سهمیه صندلی خود و توجه به یک معلم در طول پرواز، مقام معلم را تکریم نموده است.
اگر چه قصد نوشتن این مطالب را نداشتم اما به جهت مسئولیتم و خبر مورد اشاره، یکی از صدها درد دلی را که در مدت مسولیتم داشته ام را با شما در میان می گذارم :


چندی پیش جناب آقای فرهادی فرماندار محترم تهران و چند نفر از نمایندگان محترم تهران با حضور در مسجد النبی (صلوات الله علیه) تهرانسر مسائل و مشکلات منطقه ۲۱ را مورد بحث و بررسی قرار می دهند که البته بنده در آن جلسه دعوت نبودم و از جزییات آن نیز بی خبر بودم.
نهایتا امروز مقرر شده بود در محل فرمانداری آن موضوعات و مشکلات مورد بررسی و پیگیری قرار گیرد.
بنده نیز به عنوان نماینده آموزش و پرورش دعوت شده بودم. از تمام مسئولان ادارات و شورایاران منطقه نیز دعوت شده بود.
حضور نمایندگان شهر تهران از جمله آقایان کواکبیان و صادقی و خانم مافی و چند نفر دیگر که بنده نمی شناختم و همچنین چند نفر از اعضای شورای شهر تهران فرصت مغتنمی بود تا مسائل و مشکلات سخت افزاری و نرم افزاری آموزش و پرورش منطقه را به سمع و نظرشان برسانم.
جلسه با بیان علت بررسی و پیگیری و اتخاذ تصمیماتی درباره مهمترین مسائل منطقه شروع شد.
مهمترین مسائل منطقه را به ترتیب زیر اعلام نمودند:


آب
فاضلاب
برق
روشنایی معابر
گاز
بحث اتباع خارجی
اسناد و املاک


گفتم آن روزهایی که با مدیریت پنج هزار نفر انتخابات دو منطقه را برگزاری می کنیم اولویت داریم و عزیز هستیم و ....!  و الحق و الانصاف یکی یکی این مهمتربن مسایل را مطرح و درباره اش بحث و گفت و گو کردند.
مسئولان محترم جلسه اعلام کردند: از بین موارد مطروحه از سوی مردم ما این پنج مورد را مهمترین مسائل دانسته ایم.
مثلا سرکار خانم مافی نماینده محترم اعلام کردند مهمترین مسئله از نظر من "کارخانجات منطقه و فقدان علائم راهنمایی کننده مردم هنگام ورود به تهران" می باشد.
و از این دست ارزیابی ها!
من تقریبا در اوایل جلسه با جمله ای معترضه مبنی بر اینکه اگر آب و فاضلاب بحثش تمام شد اجازه بفرمایید من هم چند جمله ای از آموزش و پرورش بگویم، که قول مساعد دادند و ...
تقریبا همه آبها، فاضلاب ها و روشنایی ها و گازها را کشیدند و همه از اینکه بالاخره بعد از دوساعت به مهمترین مسائل پرداخته اند و گره ها را باز کرده اند شاد و خندان شدند و البته دیگر حوصله ها نیز سر رفت.

من هم که دو ساعت منتظر اذن مسولان جلسه بودم با به هم ریختگی و بغض و عصبانیت در پایان جلسه اعلام کردم:
آقای فرماندار، نمایندگان و ...اگر قرار شد به منطقه دیگر بروید و قرار شد به اصطلاح مهمترین مسایل آن منطقه را بررسی و پیگیری کنید، اول پرونده تربیت و آموزش و پرورش را باز کنید !
با بغض و اشک می گفتم اختلافات و عدم توافقات و جر و بحث های این جلسه به خاطر این است که شما آموزش و پرورش و تربیت را نمی بینید.
با عصبانیت می گفتم توقعم این بود که در ابتدای جلسه آقای فرماندار و نمایندگان از من به عنوان مسول تربیت بچه هایشان سوال و جواب کنند! اجازه دهند مشکلاتم را در میان بگذارم!
به خاطر اینکه گمان نکنند حرفهایم و داد و بیداد هایم شخصی است گفتم من ربوشه کسی نیستم و البته کوچک همه شما، اما نماینده قریب به چهار هزار نفر معلم و پنجاه هزار نفر دانش آموز هستم و بحثم و دردم تربیت است.
آیا واقعا بحث تربیت پنجاه هزار دانش آموز جز مهمترین مسئله های شما نبود؟!
آیا واقعا بحث کمبود فضای آموزشی به تعداد حداقل ده مدرسه در تهرانسر به اندازه آب و فاضلاب منطقه اهمیت نداشت؟!
گفتم و بار و بندیلم را جمع کردم و با اظهار ناخشنودی جلسه را  ترک کردم!
گفتم جلسه را ترک می کنم تا شاید در منطقه دیگر یادتان باشد تا بحث تربیت مطرح نشود پرداختن به سایر مباحث آب در هاونگ کوبیدن است و گرفتاری ها و نارسایی های کشورمان از نوع نگاه شما به جایگاه و اهمیت و اولویت تربیت و مربی و متربی ست!
شما بزرگ ما هستید و همه اینجا از شما یاد می گیرند که کدام مسائل اولویت دارد و ....!
گفتم آن روزهایی که با مدیریت پنج هزار نفر انتخابات دو منطقه را برگزاری می کنیم اولویت داریم و عزیز هستیم و ....!

جایگاه معلمان و آموزش و پرورش و جایگاه آب و فاضلاب

پله ها را دوتا یکی پایین می رفتم و غرولند کنان و شوخی کنان آقای پورسلیمان برادر عزیز را خطاب قرار می دادم که:


تو به خاطر اینکه معلم منطقه ۹ هستی کسی نمی تواند از ترس تو دست توی بینی اش هم بکند، پس کجایی که این مهمترین مسائل را ببینی و ...!
خدا پدر این طراح تلگرام را بیامرزد که بعد از خدا کمی آرامم کرد و ...

کانال سعید ربوشه

سه شنبه, 16 آبان 1396 ساعت 20:48 خوانده شده: 782 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +14 0 --
مینو امامی 1396/08/16 - 21:32
جناب معلمین سیاه لشکر انتخابات هستند هم از حیث رای دادن هم نیروی
پشت صندوق آنهم شبانه روز. تنها زمانی که دیده می شویم .
مابقی نه رسالت شغل مان و نه خودمان هیچ در هیچ .
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1396/08/19 - 19:27
حق شماست قبل ازانتخابات هی شعارپشت شعار
وبعد اولین نفرات حاضربرسرصندوق ها ودرآخرهم بسرزنان نظارگربر
رفتارومنتخبین خود هستید ازمست که برماست
پاسخ + +24 0 --
سیناسلیمی 1396/08/16 - 22:19
شما عزت و احترام معلم را در منطقه تحت مدیریتتان حفظ کنید . دفاع از شأن معلمی در سایر جاها پیشکش .
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1396/08/17 - 00:31
آنچنان میگوید یک خلبان جای خود را به یک معلم داد انگار یک مرد دانشمند جای خود را به یک منگول داده است واقعا جای تاسف دارد انگار به یک فقیر از طرف یک امپراطور پولی داده شده آبروی هرچه معلم را برده اید وگرنه یک خلبان را به رخ یک معلم نمیکشیدید در ژاپن وزیر به معلم تعظیم میکند شما که آبروی هرچه فرهنگ و فرهنگی را برده اید
پاسخ + 0 0 --
در عجبم 1396/08/17 - 07:23
جناب ناشناس برای من معلم بازنشسته هم این خوشحالی قدری مسخره به نظر رسید. از بس حرمت ندیدیم لابد ذوق زده شدیم
پاسخ + 0 0 --
شهاب 1396/08/17 - 16:15
جناب ناشناس وقتی مسئولی درآ.پ چنین موضوعی را مطرح می کند نباید گله کرد چون همین ها چنین وضعیتی را برسر آ.پ آورده اند باید انتظار تحقیر بیشتر از این راازچنین مسئولانی داشته باشیم خدا به ما رحم کند
پاسخ + 0 0 --
م.ن 1396/08/19 - 22:16
سلام وادب با هر سع شما عز یزان موافقم
همه این بلا ها را خود ایشان وهم نوعانشان سر منطقه آورده اند
پاسخ + +4 0 --
Mortza 1396/08/16 - 22:25
با یک گل بهار نمی شود.
پاسخ + +2 0 --
رضایی ر 1396/08/16 - 23:43
جناب دکتر اموزش وپرورش در کلیه شوراهای عالی واداری استانی و شهرستان عضویت دارد وبنده فکر میکنم که مطمئنم در همه جلسات همینطوره. حتی در جلساتی که مستقیما به امور اموزشی وتربیتی میپردازند شاید باید کاری کرد
پاسخ + +4 -5 --
خانم فرهنگ 1396/08/17 - 00:15
دانشجوی خانم پروانه مافی مدرس تربیت معلم شهید رجایی در سال ۱۳۷۰ بودم. آن زمان این استاد گرامی همراه خواهر بزگوارشان استاد فرزانه مافی وهمکاران گرامیشان خانم شجاعی، مشاور آقای خاتمی و خانم نوری عضو شورای شهر وخانم احراری ،دغدغه تعلیم وتربیت را داشتند.نمیدانم چه اتفاقی در آوپ بوجود آمد که این عزیزان تغییر شغل وبرخی تغیر موضع دادند. این گرامیان برا من همیشه سنبل یک استاد دلسوز بودند ولی نمیدانم چرا...
پاسخ + 0 0 --
م 1396/08/20 - 14:31
سرکارخانم فرهنگ بنده نیزهمچون سرکار, از دانشجویان یرکارخانم مافی بوده ام, ظاهرا ایشان آموزش و پرورش اقناعشان نکرد که تغییر کارداده مدتی فرماندارشمیرانات گردیدندو اکنون نیز نماینده مجلس که در اوج تصویب وزرا که یکی از مهمترین کارهای مجلس می باشد در سفریکماهه خارج بسر می بردند, بگذریم.گویا این رسم روزگاراست افراد به محض اینکه به جایی میرسند دیگه رسالت ها , دیگران و زیر دستان فراموش می گردد, آقای دکتر ایشان و همچنین شما محترم هستیدو دغدغه شما در مورد آموزش وپرورش ستودنیست و اکنون که این مسأله ناراحتتان نموده است خودتان نیزچنین شرایطی را برای نیروهایتان بوجود نیاورده و اجازه فرمایید آنان نیز اجازه گفتن واقعیات را داشته باشند. چراکه همانطور شما آزرده خاطرشده اید آنان نیزاز آنکه نتوانند صحبت هایشان راعنوان نمایند آزرده می گردند.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1396/08/22 - 16:00
اقای دکتر و امثال ایشان فقط تحمل شنیدن واقعیاتی را دارند که به نفع شان باشد
این همه ادعای دلسوزی و شعار جای تاسف دارد
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1396/08/22 - 23:28
ببخشید خانم فرهنگ بنده منظور شما از اعلام رزومه تحصیلی تان را متوجه نشدم!!!! و اینکه اسامی اساتیدتان و هر کدام در چه سمتی هستند را ذکر کردید هر کدام از این عزیزان با تعارض در گفتار و عمل لطماتی کاری به این مملکت فلک زده وارد کرده اند و اینکه زمانی در کلاس شان حاضر بوده اید نباید مایه مباهاتتان باشد بیشتر باید شرمنده باشید که بدون تحلیل درست مدت زمانی تحت تاثیر این افراد بوده اید
از بی توجهی سایر ارگانها نسبت به اموزش و پرورش گله مندیم ولی از اینکه زمانی در کلاس این افراد حضور داشته ایم به خود می بالیم ،از ماست که برماست
پاسخ + +2 0 --
روح الله 1396/08/18 - 00:43
تیتر این مطلب بهتر بود اینچنین مینوشتین:
وقتی خلبانی سهمیه صندلی خود را در اختیار یک معلم میگذارد .. وقتی رئیس ممکلت خطاب به معلماش میگه اگه از حقوقتون ناراضی هستید برید.رأیتونو گرفتیم دیگه به کارمون نمیاین.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1396/08/19 - 00:22
بله دوست گرامی ، درسازمانها و دستگاههای دولتی که حداقل حقوقشان معادل 3 یا 4 برابر یک معلم است و مدیرانی که بالای 10 میلیون تومان حقوق میگیرند کجا بروند ؟ یعنی وقتی که هر کارمند بجای 3 معلم حقوق میگیرد پس نتیجه میگیریم آن سه نفر جا را برای دیگران تنگ کرده اند و اضافی هستند . . . بله این است تفکر احمقانه نسبت به معلم . اگر خزانه و ثروت کشور حیف و میل می شود فقط کافی است ببینید و بدانید که جمع حقوق معلمان درمقایسه با تعداد سایر کارکنان دولت چند درصد می شود . تعداد کمتر سهم بیشتری می برند و تعداد بیشتر سهم اندک . به قول دکتر شریعتی اگر نمی توانی خدمت کنی برو تا خیانت نکنی !
پاسخ + 0 0 --
معلم 1396/08/18 - 18:57
ازچه بنالم که به جای اصل موضوع همه فقط هرس کردن را می خواهندنه علاج
پاسخ + +8 0 --
ناشناس 1396/08/18 - 21:17
جناب ربوشه عزیز ک کارکرد شما رو در منطقه 18 دیده بودم . از کلاس رفتنت تا معاونت و ... .
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1396/08/22 - 17:58
ایشان به پشتوانه مهندس باقری از صندلی به صندلی دیگر سر میخورند عملکردشان اصلا مهم نیست
توانایی اداره یک کلاس را هم نداشتند
پاسخ + 0 0 --
درویش خرسند 1396/08/19 - 00:50
جناب دکتر ربوشه هوشمندی شما قابل تحسین است گفتن حقیقت که با چه هدف و نیتی انجام می شود قابل تردید ! اگر به این مقاله اینگونه نگاه شود (طنز) جالب تر است . . . که آب همیشه مهم تر از آموزش و پرورش است چون آسیاب خیلی ها با آب آموزش و پرورش می چرخد و اگر برای ما آب ندارد برای دیگران که نان دارد! و اما فاضلاب اگر نباشد گند کاری دیگران را کجا باید هدایت کرد ! و گاز باید باشد تا آب دیگ و تنور دیگران داغ بماند ! و اگر دزدی با چراغ آید گزیده تر برد کالا . . . پس روشنایی هم مهم است ! بحث اتباع و املاک هم برای خود . . . . دارد که زورمان به آن نمی رسد . راستی برای نقطه چین جمله آخر خودتان کلمه مناسبی پیدا کنید ؟ امان از دست این دکترا؟
پاسخ + +4 0 --
فرهنگی9 1396/08/20 - 13:53
جناب رییس شما از مجلسی که برای رفع مشکلات کل منطقه بوده انتظار داشتید که اولویت اولشان منطقه 9 وآموزش باشد.!
از خودتان که مسول ومتولی آموزش هستین چه انتظاری دارید؟جای دکر ترویم وشعار ندهیم ولباس تزویر را هم تن نکنیم...ما فرهنگیان 9 با شعارها وسخنان زیبایتان آشنا هستیم ولی وقوف کامل داریم که در حد شعار است .برای مثال در حیطه آموزش یکی از نا کار امد ترین و.... افراد منطقه معاون متوسطه شماست .کارشناس مسولان این حیطه که بمانند که نوبری هستند برای خود
در حیطه علمی وپرورشی هم انتخاب نابجای شما را دریکی از پستهای مدیریت دیدیم .بهتان هشدار دادیم گوشزد کردیم ولی........
اقای ربوشه وطیفه شما تصمیمات فرامنطقه ای نیست ویا نسخه پیچی های سرشار از شعار وقتی منطقه تحط مدیریت خودتان روی آب است ...
پاسخ + +12 0 --
فرهنگی 1396/08/22 - 15:35
مرحبا رییس جان :حتلاکه تا این حد از عدم توجه به فرهنگ آن هم از طرف چند غیر فرهنگی دردمند وبر آشفته اید بهتر میفهمید که ما فرهنگیان از دست شما و همکارانتان آن هم در اداره وهدایت پر از غرض ورزی و کاستی وبی کفایتی چه میکشیم!!!!
پس بالا غیرتا این صندلی فرهنگی را خالی کنید وبه اهلش بسپارید ....
البته اگر پثل همیشه شعار نمیدهید ...
پاسخ + +3 0 --
معلم 1396/08/22 - 18:01
جناب رئیس شما بر عملکرد معاونین خود نظارت کنید تا منطقه 9 رو هوا نباشد
دلسوزی برای مناطق دیگر پیش کش
پاسخ + +4 0 --
فرهنگی 1396/08/22 - 18:17
حضور اقای پورسلیمان دلیل بر تعدد مطرح شدن مشکلات منطقه در سایت صدای معلم نیست ،که همه اسمان ریسمان بافتنهای شما در نهایت به این موضوع ختم شود

مشکل از مدیریت ناکارامد و معاونین بی کفایت منطقه است که منطقه 9 را به بدترین منطقه تهران بدل کرده
پاسخ + +4 0 --
فرهنگی 9 1396/08/27 - 14:33
متاسفم برایتان جناب ربوشه:
انگار قصد داشتید با انتشار این مطالب گمی از آبروی رفته وآب ریخته را برگردانید.
ولی انگار این تیر در تاریکی بدتر به خودتان برخورد کرد.
وته مانده آبرویتان راهم به حراج گذاشت.
از مطالب ونظرات ارایه شده در این تارنما کاملا مشخص است پایگاه وجایگاه شما به عنوان رییس ممنطقه بسیاز سست و بی بنیان است .
دریغ از یه مطلب تعریف یا جانبداری از شما..
من جای شما بودم محترمانه صندلی رو تحویل یکی دیگه میدادم...

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

آیا با طرح " معلم تمام وقت " وزارت آموزش و پرورش موافقید؟

پربازدیدترین

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور