صدای معلم سایت اخبار آموزش و پروش معلمان فرهنگیان

کرامت رنجبر دستنایی/ دبیر و دانشجوی دکتری جغرافیای سیاسی دانشگاه تهران

وقتی معلم در خط مقدم جبهه آموزش مورد توهین و حمله قرار می‌گیرد مقصر کیست؟ چرا بعضی از اولیاء و دانش‌آموزان به هر دلیلی به خود جرئت می‌دهند به معلم و کادر مدرسه توهین کنند؟

آنچه پیرامون هتک حرمت به معلمین مسلماً می‌توان گفت؛ ضعف عقبه و ستادی نیروهای آموزش‌ و پرورش و ضعف اجرایی قوانین موجود توسط نیروهای اداری است/ تا الآن جایی نشنیده‌ام و نخوانده‌ام که کسانی که به معلمین هتک حرمت کرده‌اند مجازات شوند و نیروهای بازرسی و حقوقی با کدخدا منشی و با توجه به رودربایستی بین همکاران، رضایت معلمین را جلب می‌کنند/ نوع نگاه مسئولین به آموزش‌ و پرورش اولین آسیبی است که معلم کلاس ضربه آن را می‌خورد/ پرداخت معوقات معلمان که بعد از یک سال یا دو سال پرداخت می‌شود که حق آنان بوده و به‌روز پرداخت‌نشده با چه منطقی رسانه‌ای می‌شود/ تدوین برنامه و راهکار برای ارتقاء شأن و منزلت معلمین می‌تواند جایگاه ازدست‌رفته را برگرداند و از جذب نیروهای رانده و مانده از استخدام سایر دستگاه‌ها جلوگیری شود و علاقه‌مندان به شغل معلمی باانگیزه و سطح علمی بالا را نیز جذب کند

آسیب شناسی معضل هتک حرمت به معلمان در مدرسه وآموزش‌ و پرورش

در زمان جنگ سرباز خط مقدم تمام امیدش به عقبه خود و نیروهای پشتیبانی‌کننده است و نیروهای پشتیبانی از چند جنبه می‌بایست نیروهای پیشتاز را پشتیبانی کنند . رساندن مهمات، حفاظت اطلاعاتی، بررسی منطقه درگیری، استراتژی و تاکتیک عملیاتی، ... اگر نیروهای پشتیبانی به هر دلیلی خیلی ضعیف عمل کند نیروهای خط مقدم کشته می‌شوند یا اسیر می‌شوند و اگر ضعیف عمل کنند نیروهای خط مقدم عقب‌نشینی می‌کنند تا خسارت انسانی کاهش یابد و در زمان بهتری بتوانند منطقه ازدست‌رفته را پس بگیرند.

تدوین برنامه و راهکار برای ارتقاء شأن و منزلت معلمین می‌تواند جایگاه ازدست‌رفته را برگرداند و از جذب نیروهای رانده و مانده از استخدام سایر دستگاه‌ها جلوگیری شود و علاقه‌مندان به شغل معلمی باانگیزه و سطح علمی بالا را نیز جذب کند  با این مثال ساده به بررسی معضل هتک حرمت به معلمین در مدرسه خط مقدم آموزش‌ و پرورش می‌پردازم .

صف و ستاد در آموزش‌ و پرورش دقیقاً در مثال فوق مصداق پیدا می‌کند. یک دهه اخیر شاید از معدود سال‌هایی باشد که شاهد بی‌حرمتی به معلمین و مدیران توسط اولیا و دانش‌آموزان هستیم و این وضعیت بحران شدیدی را در ذهن معلمین و مدیران مدارس ایجاد کرده و به نظر می‌رسد با این روند در آینده با معضلات عدیده‌ای پیرامون این موضوع گریبان گیر آموزش‌ و پرورش شود و رغبت معلمین و جذب نیروهای علاقه‌مند در آموزش‌ و پرورش را دچار تردید نماید و نیروهای ضعیف و از سر ناچاری و درمانده از استخدام را روانه این دستگاه نماید و زیرساخت پیشرفت و سازندگی که همان نیروی انسانی است نیز دچار تزلزل شود ؛ لذا به نظر می‌رسد آسیب‌شناسی علت هتک حرمت به معلمین و کادر دفتری ضروری به نظر می‌رسد.

شأن و منزلت معلمین در دهه اخیر به‌شدت به نسبت سال‌های گذشته کاهش یافته است و دیگر شغل معلمی آن جایگاهی که قبل داشته ندارد و نگاه عمومی به معلم نیز دچارِ حفره‌هایی شده است که سیستم آموزشی را نیز به همراه خود به قعر این حفره خواهد برد.

چرا این اتفاقات افتاده؟ و علل آن به کجا برمی‌گردد؟ نیاز به واکاوی جدی و ارائه راه‌حل بکر دارد.

آنچه پیرامون هتک حرمت به معلمین مسلماً می‌توان گفت؛ ضعف عقبه و ستادی نیروهای آموزش‌ و پرورش و ضعف اجرایی قوانین موجود توسط نیروهای اداری است .

این روزها در هر اداره‌ای که وارد می‌شوی در پشت سر هر کارمندی پوستری نصب‌ شده که در خصوص توهین عادی به کارمند دولت مطابق ماده ۶۰۸ و ماده ۶۰۹، ماده حمایتی از کارمندان دولت است، به‌ طوری‌که هرکسی به کارمندان دولتی توهین کند، علاوه بر جزای نقدی و شلاق به مجازات حبس نیز محکوم می‌شود؛ اما من تا الآن جایی نشنیده‌ام و نخوانده‌ام که کسانی که به معلمین هتک حرمت کرده‌اند مجازات شوند و نیروهای بازرسی و حقوقی با کدخدا منشی و با توجه به رودربایستی بین همکاران، رضایت معلمین را جلب می‌کنند !

آسیب شناسی معضل هتک حرمت به معلمان در مدرسه وآموزش‌ و پرورش

چرا تنبیه دانش‌آموزان (که تقبیح می‌شود) رسانه‌ای می‌شود و معلم توسط بازرسی و ارزیابی عملکرد و هیئت بدوی توبیخ و گاهی منجر به اخراج همکار می‌شود و کسی هم از معلم حمایت خاصی نمی‌کند؟ اما عکس موضوع صادق نیست و برخورد با عاملین هتک حرمت به معلمین رسانه‌ای نمی‌شود و با این موضوع بدون اغماض و به‌شدت برخورد نمی‌شود ...

نوع نگاه مسئولین به آموزش‌ و پرورش اولین آسیبی است که معلم کلاس ضربه آن را می‌خورد  .

مسئولین در حرف قشنگ می گویند اما در عمل زشت رفتار می‌کنند زمانی که در بوق و کرنا می‌کنند که به معلم 50 میلیون وام می‌دهند که آن‌هم در عمل با هزار اما و اگر مواجه می‌شود ، مسلم است که ولی دانش‌آموز ماشین 150 میلیونی خود را به رخ معلم بکشد و نوع نگاهش به معلم متفاوت باشد چه لزومی دارد این موارد رسانه‌ای شود؟

مگر هزاران بخشنامه صادر نمی‌شود؟ این را هم با بخشنامه ابلاغ کنید. مگر کانال ندارید؟ مگر نشریه ندارید؟ مگر سایت ندارید؟ مگر اینکه هدف صرفاً برای رسانه‌ای کردن شخص است؛ که معلم کلاس باید عواقب منفی خودنمایی مسئول ارشد را بپردازد.

آسیب شناسی معضل هتک حرمت به معلمان در مدرسه وآموزش‌ و پرورش

پرداخت معوقات معلمان که بعد از یک سال یا دو سال پرداخت می‌شود که حق آنان بوده و به‌روز پرداخت‌نشده با چه منطقی رسانه‌ای می‌شود؟ اگر پرداخت شود مگر بازهم مطالبه می‌کنند که همگانی می‌شود؟ مگر پرداخت معوقه سایر سازمان‌ها رسانه‌ای می‌شود؟ مگر جز این است که در انظار عمومی و افکار عمومی بازتاب منفی در مورد شأن و منزلت معلمین دارد؟ وضعیت معیشتی معلمین با نگاه مادی گرایانه جامعه امروزی منافات دارد و قسمتی از این نوع نگاه به بی‌سلیقگی و بی‌تدبیری مسئولین در آموزش‌وپرورش و خارج از سیستم است که حتی افکار دانش‌آموزان را نیز در مورد معلم، حقوق و وضعیت معیشتی به‌واسطه رسانه و بحث پیرامون موضوع در خانواده منفی کرده است.

آسیب شناسی معضل هتک حرمت به معلمان در مدرسه وآموزش‌ و پرورش

بنابراین تدوین برنامه و راهکار برای ارتقاء شأن و منزلت معلمین می‌تواند جایگاه ازدست‌رفته را برگرداند و از جذب نیروهای رانده و مانده از استخدام سایر دستگاه‌ها جلوگیری شود و علاقه‌مندان به شغل معلمی باانگیزه و سطح علمی بالا را نیز جذب کند و از سوی دیگر رفتار و گفتار مسئولان ارشد و تدقیق در روابط عمومی و رسانه‌ای از آسیب‌های ناشی از همگانی شدن بعضی مسائل مبتلابه جلوگیری نماید و همچنین برخورد جدی و قاطع مسئولین حقوقی ادارات و عدم اغماض در هتک حرمت و توهین به معلمین و کادر اداری مدرسه می‌تواند از اعمال مجرمانه محدود اما تأسف‌بار و ویرانگر جلوگیری نماید.


ارسال مطلب برای صدای معلم

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

شنبه, 04 آذر 1396 ساعت 14:54 خوانده شده: 1572 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +20 -2 --
شهاب 1396/09/04 - 15:29
معلمان محلی شده اند تا مردم بتوانند عقده های فروخورده ی خود را خالی کنند وخدای نکرده این عقده ها در جامعه وکف خیابان آزاد ومایه ی درد سر نشود
پاسخ + 0 0 --
خ 1396/09/04 - 19:35
آره مواظب باشید پیراهن عثمان رنگین نشود
پاسخ + 0 0 --
خ 1396/09/04 - 19:47
آری مواظب باشید پیراهن عثمان رنگین نشود
چون علی(ع) نهی کرده بود
فقط نباید پسرش را پای منبر عمر می فرستاد!
پاسخ + +11 -1 --
ناشناس 1396/09/04 - 15:39
باسلام سخن کوتاهی میگویم تا قضیه روشن شود در یکی ازشهرها معلمی دانش اموز راتنبیه کرده واولیااو به اداره مراجعه کرده تا به این مساله رسیدگی شود کارمند اموزش وپرورش به مدیر پیغام میدهد که به دانش اموزان بگویید معلم مورد نظر را کتک بزنند حالا خودتان تا اخر خط را بخوانید
پاسخ + 0 0 --
خ 1396/09/04 - 20:01
کارمند آموزش و پرورش که اشتباه نمی کند
چون اولاً از نظر جانب حاجی بابایی نخبه اند. (البته به معلم ها گفته بود)
و ثانیاً گزینش شده اند و همیشه گزینش کنندگان از گزینش شوندگان گزینش شده ترند.
و ثالثاً طبق قوانین به مصاحبه معرفی شده اند و قانون نویسان علمای اصلحند.
و رابعاً شرمنده ؛ اگر چند ثانیه بیشتر بنویسم می ترسم 40 سال و چند ثانیه بشوم و بابت چند ثانیه از فردی ارزشمند به فردی بی ارزش تبدیل شوم!
پاسخ + +17 0 --
ناشناس 1396/09/04 - 15:44
افرین بر این مقاله موافقم اما کو گوش شنوا و چشم بینا و...؟؟؟؟
پاسخ + 0 0 --
خ 1396/09/04 - 20:08
بله مقاله کلاً خوب است
ایراداتی وارد است
اشارات خوبی هم دارد
از ذکر مطالبی هم محروم است
پاسخ + +15 0 --
قایمی 1396/09/04 - 17:15
با تشکر از نویسنده متن بالا. متاسفانه هیچ مسئولی به این نوشته ها توجهی ندارد. قلم معلم هیچ نقشی در جامعه ندارد.بی ارزشترین کارکنان دولت معلمین هستند.حق بیمه از 17000 به 27000 و حق فرانشیز از 20درصد به 30 درصد افزابش یافته و دندان معلم حق ندارد که درد بکند!!! آنوقت شما متن می نویسید؟1
پاسخ + 0 0 --
خ 1396/09/04 - 21:00
اولاً مسئول کسی است که حس مسئولیت پذیری داشته باشد که گاهاً فرد مسئولیت پذیر ممکن است بابت برخی لیاقت ها و فداکاری های بدون تعریف در قانون برای همیشه مستخدم و مسئول نشود.
دوماً قلم معلم اگر قلم باشد در جامعه نقش دارد.
سوماً با ارزشترین کارکنان معلم ها هستند و میزان حقوق دلیلی بر آن نیست. مگر پیامبر مکرم اسلام(ص) نفرمودند"ساقی قوم پایان قوم می نوشد". چه سقایتی بهتر از سقایت علمی! و ساقی قوم بهتر است مسئول باشد نه رباینده بیت المال! مدیر اسلامی ....
چهارم: مبحث دندان معارفی بالا دارد. دربارۀ دندان اویس قرنی و کربلایی محمد کاظم کریمی ساروقی و آیت الله مرعشی نجفی تحقیق کن! اصلاً رموز و رازی را حس نخواهی کرد که کشفش کنی!
پاسخ + +13 -2 --
ناشناس 1396/09/04 - 17:26
احترام امامزاده به متولی آن است.
چه کسی احترام معلم را دارد که حالا از اولیا دانش آموز انتظار داشتهوباشیم.
مدیر و معاون مدرسه وقتی به معلم احترام نمیگذارند
پاسخ + 0 0 --
خ 1396/09/04 - 21:19
اولین احترام به معلم، احترام به علم اوست.
و علم نسبی او قطعاً نمرات او نیست.
و علم نسبی او قطعاً سابقۀ او نیست.
و علم نسبی او قطعاً فارغ التحصیل شدن از دانشگاه فرهنگیان نیست.
و علم نسبی او قطعاً رفتن به تربیت معلم نیست.
و علم نسبی او قطعاً قرار گفتن در لیست نخبگان با معیارهای ناقص و گاهاً معیوب نیست.
و نبود علم نسبی او قطعاً، بود و نبود ثبت و پیگیری و ارزش گذاری خلاقیت های او نیست.
و علم نسبی او قطعاً ثبت اختراع نیست.
و علم نسبی او قطعاً ارائۀ مقاله یا پایان نامه نیست.
و نبود علم نسبی او قطعاً دانشی که عمداً پنهان کرده است نیست.
بلکه علم نسبی او ترکیبی غیر خطی از تمامی موارد بالاست.
پاسخ + +13 -1 --
حسینی 1396/09/04 - 17:28
همکار ارجمندشاید یکیداز دلایلش بی اعتبار شدن فرهنگیان است. معلم و مدیر زمانی در مدرسه سیادت و برتری داشتند که آمورش وپرورش به معنی واقعی آن رایگان وبرابر بود .اولیا امروز از پول کاغذ وآب وبرق و..را می پردازند که هیچ بسیا ی از کسری های منطقه و سازمان را هم جبران میکنند.
خوب معلوم است نسبت به هر چه که برایش پول پرداخت کنی احساس مالکیت میکنی ،به بیانی دیگر :اولیا ودانش آموزان هردو مدعی و طلبکارند چون در بسیاری جهات از مکان و نحوه هزینه کرد این وجوه یاا بی اطلاعند یا ناراضی .
دیگر حتی دلسوزیهای همکاران هم با پوششی از مادیات تصنعی به نظر می آید پدر فراگیر با کوچکترین عتاب از طرف مدیر سریع اقدام به تعویض مدرسه میکند چون خوب میداند که: دو کوچه بالاتر باز هم مدرسه ای با مدیری مستاصل وجود دارد که میز ونیمکت وگچ وتخته ندارد !!!!
بنابر این با یک معامله پایاپای مشکل هر دو حل خواهد شد...،
پاسخ + 0 0 --
خ 1396/09/04 - 21:23
شایدم از قید فرستادن فرزند به آموزش و پرورش منصرف شود.
چند کودک 12 ساله بی سواد دیدم.
پاسخ + +9 0 --
Agent of Change 1396/09/04 - 18:17
مقاله دکتر حسینی در همین زمینه:

http://degarbavaran.blogspot.co.uk/2016/07/blog-post_894.html
پاسخ + 0 0 --
خ 1396/09/04 - 21:32
فرصت خواندن مقاله را ندارم خداوند خیرشان دهد.
کاش به هر مطلب مفیدی مقاله می گفتند تا قیل و قال های مفید نیز مقاله می شد!!
دانشجوی دکتری تا زمانی که مدرک خود را نگرفته نباید اجازه دهد او را دکتر خطاب کنند!! و الا افرادی که چند بار در دورۀ دکتری انصراف داده اند باید دکتردکتردکتردکتر خطاب شوند!!
پاسخ + 0 0 --
Attitude Reorienter 1396/09/05 - 06:18
آقای خ! این مقاله دکتر حسینی رو نخونی از دستت رفته. 3 دقیقه بیشتر وقتتون گرفته نمیشه. همکارای دیگه هم حتما بخونن.
پاسخ + 0 0 --
مستضعف ستمدیده 1396/09/05 - 06:32
حاج آقا خ! شما که اینقدر زود عصبانی می شوید مقالات آقای دکتر حسینی رو نخونید. ضمنا ایشان سال 2009 دکترای روش تدریس خودشون رو از دانشگاه میسور هندوستان گرفتند اما بخاطر نگرش سیاسیشون به آموزش مانع جذب ایشون در دانشگاه شدید. این هم وبلاگشون. اگه قلب تون ضعیفه فقط عناوین مقالاتشون رو ببینید. مطالعه نکنید:

http://beyondelt.blogfa.com/
پاسخ + 0 0 --
خ 1396/09/05 - 15:45
سلام مجدد
سوء تفاهم متقابل شد
اولاً من یک لحظه متوجه لغت دکتر حسینی نشدم و همان لحظه چون داشتم صفحه ای دیگر را هم همزمان مطالعه می کردم یک اشتیاه تصویری و ذهنی پیش اومد. چون ... و از این اشتباه سهوی عذر خواهم
دوماً اون صفحه دیگه کمی ناراحتم کرد و باعث شد فکر کنید فردی زود عصبانی هستم
سوماً هر مدیر وبلاگی می تواند این پاسخ را همراه با پاسخ های فوق مرتبط با این اشتباه اینجانب را حذف کند
پاسخ + 0 0 --
Attitude Reorienter 1396/09/06 - 18:11
حاج آقا! اگه میخواین "مقالات علمی" دکتر حسینی رو بخونید باید اونا رو از سایت های مجلات علمی در آمریکا و ... بخرید و بخونید! نمونه اش مقاله زیر ایشان در یک مجله علمی آمریکایی هست که غربی ها 30 دلار میدن تا بخوانندش:

https://www.igi-global.com/article/study-effects-competitive-team-based/73802
پاسخ + 0 0 --
خ 1396/09/06 - 22:51
سلام
ببین من معلم و کارمند نیستم یک فرد تحصیلکرده با شغل آزادم متاسفانه.
افسوس می خورم که از توانمندی هایم بطور بهینه استفاده نمی شود.
بصورت آزاد هم تدریس می کنم چه به بچه کم سن و سال چه به پیر 60 ساله! چه خواندن و نوشتن و چه به کارشناسی ارشد! کلاس رفع اشکال دارم و هنوزه در هیچ دانشگاهی یا دبیرستانی تحت هیچ عنوانی حتی حق التدریس هم درس نداده ام و قابل توجه است با وجود اینکه خلاف قانون است که مدیران در مدارس از فردی چون اینجانب استفاده کنند ولی به اصرار دانش آموزان چند جلسه ای را در مدارس دولتی آموزش داده ام، تو خود بخوان حدیث مفصل !!
فردی را دیدم که جالبتر از اینجانب بود ، کمترین کارش این بود که غیر مسلمانی را مسلمان کرده بود ولی قوانینی او را منع از استخدام در مربی پرورشی کرده بود!
در ضمن عناوین مطالب دکتر سید محمد حسن حسینی را ملاحظه کردم.
پاسخ + +11 0 --
ناشناس 1396/09/04 - 18:24
ضرورت تدوین دستورالعمل مشخص و مدون جهت حفظ امنیت همکاران ضروری به نظر می رسد
در سازمانی که در تولید طرحهای بی بازده و گزارش ساز گوی سبقت را از همه ارگانها ربوده ،چطور دستورالعمل کارامد و مشخصی در این مورد ابلاغ نمی شود

شاید هم هدف در گیری فیزیکی معلم و دانش اموز و تخریب بیشتر شان و مقام معلم است
پاسخ + 0 0 --
خ 1396/09/04 - 21:42
مواظب باشید رنگین نشود، امنیت همان است.
مگر دانایان تصمیم نمی گیرند که طرح ها بی بازده است. آخی نگو جذب نیرو عالی بوده، علوّ است و متعالی خواهد بود. اصلاً چرا تولید؟ مگر نقصی یا نقضی بوده است؟
و ....
پاسخ + +10 -1 --
چغندربگ 1396/09/04 - 20:48
اینها به دلیلی خواست مستقیم مدیران ارشد آوپ می باشد، چرا در ادارات دیگه کسی جرات این کارها و برخوردها را با کارمندان اونها نداره؟
پاسخ + 0 0 --
خ 1396/09/04 - 21:53
به چه دلیل شوم و خواست مستقیمی؟ هنوزه اینقدر بد نشده ام که بفهمم!!!!
شاید بابت عرضه و تقاضای شایسته است.
و شاید ...
پاسخ + +13 -1 --
ناشناس 1396/09/04 - 22:27
معلم نه امنیت مالی دارد نه امنیت جانی دارد و نه امنیت حیثیتی.پناه بر خدا
پاسخ + +12 -1 --
!!!!! 1396/09/06 - 12:09
جناب خ
ما نفهمیدیم شما مقاله نوشته بودید یا
جناب آقای کرامت رنجبر!!!!!!!!
جسارت کردید یا ...رویی .......
پاسخ + 0 0 --
خ 1396/09/06 - 21:38
جناب !!!!!
خوشگل پرسیدی مسلماً جناب آقای کرامت رنجبر!!
جسارت نکردم، پر رویی هم نکردم. چون همزمان چند صفحه وب رو باز کردده بودم سوء تفاهمی برام پیش آمد همین
پاسخ + +8 -3 --
!!!!! 1396/09/07 - 12:39
جناب خ
با سلام و احترام،
عجب سوء تفاهم موثری ، باعث و بانی آن شما را بر این صفحه مسلط کرده است. یک پوزش از آقای رنجبر بجا نیست ؟
پاسخ + 0 0 --
خ 1396/09/09 - 19:07
با سلام و احترام جناب !!!!!
اشتباهی پیش آمد. بله بنده داشتم وبلاگی را مطالعه می کردم حالا باید تمام داستان را از سیر تا پیاز بنویسم؟؟!!
من فردی دیگر را لحظه ای اشتباه گرفتم!! به در هم نگفتم که دیوار بشنود، حالا چرا به دیوار بر بخورد، شما وکیل هستید؟!
چندین مدل دانشجوی دکتری داریم به عنوان مثال یکی آنکه به خود دکتر می گوید؛ یکی آنکه دیگران به او می گویند و او سکوت می کند؛ یکی آنکه پس از مدتی سکوت اعتراف می کند که کارشناس ارشد است و مردم را منع می کند که به او دکتر بگویند و یکی آنکه پس از اعتراف پشیمان از منع مردم می شود چون می بیند مردم سخن نیکوی او را از یک دکتر بهتر از کارشناس ارشد می شنوند پس اجازه می دهد مردم با باور خودشان او را خطاب کنند. خلاصه می کنم الاعمال بانیات نه به ظواهر. گویند امامان معصوم در مواقعی شیک پوش و در مواقعی کهنه پوش بودند اما همیشه تمیز پوش بودند.
در هر صورت نوشته های آقای رنجبر چالش بسیار مفیدی است که به دلایلی نظر ندادم و فقط پاسخ هایی برای نظرات دادم.
پاسخ + 0 0 --
امامی 1396/09/11 - 09:16
با سلام جناب خ،

هدف همه اصلاح رفتار است . برخورد آرا
موجب رشد فرهنگ می شود. این خود
ما هستیم که دوست داریم هر نویسنده
یا فرد بنامی را فوری با عنوان دکتر مهندس
خطاب کنیم.
در ماحرای انتخابات دقت کنید همه یا دکتر
می شوند یا مهندس. تا حال دیده اید برای
عنوان کسی بنویسند معلم فرهیخته
............از ماست که بر ماست. خود
کرده را تدبیر نیست. یاد بگیریم که با خود
حقیقی افراد سر و کار داشته باشیم نه
پس و پیش عنوان آنها.
آنقدر غافل از احوال دل خویشیم که
فرزند و داماد و پدر شوهر و پدر زن و...
یعنی خویشاوندان خود را نیز با چنین
عناوینی خطاب می کنیم. ما مریضیم.
هدف اصلاح رفتار است .
حال منظور جناب !!!!! چیست خود دانند.
موفق و مؤید باشید.
پاسخ + 0 0 --
فایزه 1397/02/15 - 00:05
وقتی معلم شدن هم هزارتا مانع میاد سر راهش و برای عده ی مخصوصی سهل و ممتنع میشه؛ انتظار همین عقده گشایی ها رو هم داشته باشند.

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

آیا با طرح " معلم تمام وقت " وزارت آموزش و پرورش موافقید؟

پربازدیدترین

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور