صدای معلم

همکار فرهنگی/سمنان

آقای وزیر ! چرا در آموزش و پرورش سمنان به مفاد قانون مدیریت خدمات کشوری و سند تحول بنیادین در خصوص « شرایط احراز مدیریت مدارس » عمل نمی شود ؟ چرا کار به کاردان سپرده نمی شود ؟

گروه استان ها و شهرستان ها/

نامه زیر  توسط یکی از « معلمان سمنانی » برای صدای معلم ارسال شده است .

این نامه خطاب به وزیر آموزش و پرورش نوشته شده است .

« صدای معلم » از پاسخ گویی اداره کل آموزش و پرورش سمنان و مسئولان وزارت آموزش و پرورش بر اساس اصل " پاسخ گویی و شفافیت " استقبال می کند .

انتقاد از اداره کل آموزش و پرورش سمنان در مورد عزل و نصب های مدیران مدارس

جناب آقای بطحایی

مقام عالی وزارت آموزش و پرورش
متاسفانه در سالهای اخیر و به ویژه دردولت یازدهم و دوازهم دراستان سمنان مسائلی در تغییرات و جابه جایی و انتصابات برخی از مدیران مدارس در دوره های مختلف تحصیلی پیش آمد که صراحتا عدم پختگی ،دور بدون از شعارها و منش اعتدال و صداقت برخی مسئولین آموزش و پرورش استان و مناطق و شهرستان ها و خط و ربط سیاسی و توصیه خواص را در این گونه انتصابات مشاهده نمودیم که خسارت های مادی و معنوی بسیاری را حداقل برای طیفی از فراگیران و افراد ذینفع به جا گذاشت که شاید کمترین آن ایجاد نظرگاه منفی به این رویکرد و طریق و درکل نظرمنفی به دولت یازدهم و دوازدهم بوده است .

جابجایی هایی که کوچکترین اصول اداری درآیین نامه عزل و نصب ،و حتی اخلاقی و انسانی و عرف را رعایت نکرده و فقط رعایت مسائل سیاسی و هواخواهی طیف سیاسی ،یک دندگی و لجاجت (پيامبر خدا صلى الله عليه و آله: زنهار از لجاجت؛ زيرا كه آغاز آن نادانى و فرجامش پشيمانى است.) منش مدیریتی خاص را به دنبال داشته است .

بررسی سامانه های رسیدگی به شکایات وزارت متبوع در این استان و پرونده های ایجاد شده در این سامانه و حتی حوزه تخلفات اداری مرکز استان در دو یا سه سال اخیر موید این قصه غم انگیز و پرملال می باشد. مدیرانی که فقط به زعم انتقاد از طرح ها و برنامه ها به حاشیه رانده شدند و حتی حاضر به ترک خدمت از این سیستم با قبول ضررها و زیان های آن به صورت تعجیل شدند ؛ چرا باید توسط برخی از مسئولین سیستم تعلیم و تربیت استان سمنان که مروج و آموزش دهنده اصول اولیه روانشناسی، روابط انسانی ،گفتمان رودرو می باشند به راحتی اصل لیاقت و شایستگی کنار گذاشته شود و فقط به صرف هم خط نبودن و منتقد یک مدیر را عزل و یا تنزل پست دادند در حالی که در اجرای ماده 54 قانون مدیریت خدمات کشوری ،راهکار 6-22 سندتحول بنیادین آموزش و پرورش مبنی بر گزینش مدیران در سطوح مختلف بر اساس شایسته سالاری و اجرای دقیق مصوبه ی ششصد و هفتاد و سومین جلسه ی شورای عالی آموزش و پرورش در خصوص ،« شرایط احراز مدیریت مدارس دستورالعمل شماره 96594-25/5/94  » وزارت متبوع صراحتا آمده است .کمیته ی انتخاب و انتصاب مدیران واحد های آموزشی در هفته اول اسفند ماه هر سال ضمن بررسی وضعیت مدارس تحت پوشش، نسبت به مشخص نمودن آن دسته از مدارسی که به دلایل قانونی از جمله: (جدیدالتاسیس بودن، بازنشسته شدن مدیر ، استعفای مدیر، جابه جایی مدیر و یا ضعف عملکرد مدیر) (با ارائه مدارک و مستندات ضعف عملکرد) نیازمند مدیر جدید می باشند، اقدام می نماید.

حال بررسی کنید دراین استان در این سه سال اخیر مدیرانی که به انحاء مختلف و صرفا بر اساس فشارهای سیاسی و بعضا غیرسیاسی و سلیقه ای و انتقادات وارده به مدیران مناطق کنارگذاشته شدند و یا تنزل پست داده شدند. هیچ گونه از مولفه های تصریح شده در بندهای فوق را شامل نمی شدند. درکدام ظرف و سبد اقدامات مدیریتی منتسب براصل شایسته سالاری قراردارد ؟ مدیری که نه استعفاداده است .نه بازنشسته شده است .نه ضعف مدیریتی داشته است ؛ چرا به راحتی باید کنار گذاشته شود و این گونه با احساسات و روحیات این مدیران بازی شود.

جناب وزیر!

چرا در برابر اقدامات این چنینی در استان سمنان سکوت کرده اید ؟

چرا حداقل در عزل و جابه جایی مدیران مدارس آیین نامه ابلاغی وزارتخانه دراین استان کمتر منظور می گردد ؟

این مکتوب فقط انتقاد از شیوه مدیریتی سیستم تعلیم و تربیت استان سمنان حداقل در عزل و نصب مدیران و آن هم درتعدادی خاص بوده است ؛ لذا خواهشمندیم بر اساس اصل پاسخگویی نسبت به بررسی این موضوع دستورات لازم را ابلاغ نمایید.


ارسال مطلب برای صدای معلم

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

پنج شنبه, 09 آذر 1396 22:42 خوانده شده: 4050 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +27 -1 --
ناشناس 1396/09/09 - 23:17
جناب وزیر....من هر روز بخاطر ۱۷ ماه تاخیر در پرداخت معوقات اوراق امتح امتحانات نهایی تو و رییس جمهور را نفرین میکنم و شک ندارم این نفرین ها اخر گریبانگیرتان خواهد شد
پاسخ + 0 0 --
معلم 1396/09/10 - 15:12
دیوان عدالت اداری سر بزنید و اگر امکان شکایت دارد از منطقه محل کار خود شکایت کنید.
پاسخ + +22 0 --
دبیر م 1396/09/10 - 07:24
من دبیر مطالبات وخواسته های فراوانی دارم از بیمه طلایی امکان تحصیلات تکمیلی ارشد در دانشگاه فرهنگیان اعزام بخارج دبیران نظام عادلانه در نقل وانتقال دبیران و سازمان نظام معلمی و نظام عادلانه پرداخت و رتبه بندی منصفانه و....
کوووووووووووووو گووووووووووووووووووووووش شنواااااااااااااا و چشم بینااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااا اااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااا ااااااااا؟؟
پاسخ + 0 0 --
......... 1396/09/10 - 13:24
عجب نگارشی !!!!!!
دانش آموزتان چنین بنویسد چه واکنشی نشان می دهید؟
پاسخ + +23 0 --
معلم 1396/09/10 - 11:55
و همچنین، آقای وزیر در مناطق مختلف تهران مدیران بر اساس میزان رابطه با مسئول حراست و ریاست منطقه و معاونین انتخای می شوند و نتیجه ی چنین گزینشی مدیران ضعیف شده است. چه کسی باید حرف های معلمان چنین مدارسی را بشوند . لطفا زحمت بکشید و برای انتخاب مدیران رابطه را حذف کنید . آ.پ فعلی شبیه یک باند شده که به صورت قوم و قبیله ای اداره می شود.
پاسخ + +17 0 --
ناشناس 1396/09/15 - 15:47
خدا را شکر که مدیر کل استان سمنان داره عوض میشه. چقدر این بشر سیاسی کارکرد
پاسخ + +15 0 --
ر 1396/09/18 - 01:45
آقای وزیر اگر به ایده ها و شعارهای خود در هنگام انتصاب و اخذ رای اعتماد پایبند هستید به این معضل در استان سمنان رسیدگی کنید و هیئتی را برای رسیدگی به این موضوع به استان سمنان اعزام کنید تا با گفتگو با معلمان این مدارس و مدیران عزل شده و بررسی سوابق آنها و افراد جایگزبن که بعضا حتی الفبای مدیریت را بلد نیستند و یا توان روشن کردن و ورود به یک برنامه ساده رایانه ای را ندارند و دائم دست نگاه کن دیگران هستند تا به فریاد آنها برسند و یا در دوره تدریس خود هیچ اعتقادی به برخی برنامه های محوری و ارکان آموزش و پرورش مثل شرکت در نماز در کنار داتش آموزان و یا شورای دبیران نداشتند ولی الان سالوسانه جهت تدوین گزارش های دروغین گهگاهی با دوربین در نماز شرکت می کنند و یا در نشست های ساعت تفریح که حتی هیچ بحث آموزشی و پرورشی در آن نیست با گرفتن چند عکس گزارش کذب شورای دبیران یا کمیته پیشرفت تحصیلی و حتی متاسفانه حلقه صالحین بسیج می نویسند و مورد تشویق و تحسین روسای ادارات قرار می گیرند وآنها را از انتخاب خود سرمست می کنند ، به عمق عملکرد آقای جهان و رفتار سیاسی وی و یرخی روسایش پی ببرید.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1396/09/22 - 06:37
مدیر اصلح را برمیدارند ویک بنگاه دار املاک را جای مدیر اصلح میگذارند .جای بسی تاسف است
پاسخ + +14 0 --
ناشناس 1396/09/20 - 05:48
جهان آموزش وپرورش استان سمنان را داغون کرد .وباید در پیشگاه احد واحد درآخرت پاسخگوباشد.
پاسخ + 0 0 --
معلم 1398/01/24 - 14:23
با سلام احترام
آقای وزیر برای انتصاب مدیران چندبار باید در آزمون نمره فبولی دریافت نمود در سال گذشته ما عده ای زیادی از فرهنگیان در آزمون انتصاب مدیران شرکت نموده ایم در امتحان الکترونیکی وهم مصاحبه امتیاز بالا گرفتیم اما به علت جاخالی نبودن پست مدیریت . این پست نگرفتم امسال بخشنامه شد اگر متقاضی مدیریت هستید دوباره باز هم باید این مراحل طی کنید این روش اصلا عادلانه نیست

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

آیا با تصاحب صندوق ذخیره فرهنگیان توسط دولت ( هر دولتی ) موافق هستید ؟

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور