صدای معلم سایت اخبار آموزش و پروش معلمان فرهنگیان

فرهنگی/ تهران

نامه ی دریافتی : در باب تغییرات مدیریتی آموزش و پرورش: حکیم زاده هم از قطار پیاده می شود؟!

گروه اخبار/

نامه ی زیر توسط یکی از مخاطبان برای صدای معلم ارسال گردیده است .

« صدای معلم " پیش از این گفت و گوی تفصیلی با « رضوان حکیم زاده » معاون ابتدایی وزارت آموزش و پرورش داشت . ( این جا )

همان گونه که قبلا نیز گفته شده است ؛ « صدای معلم » رسانه ای برای انعکاس نظرات و ایده های گوناگون است و انتشار آن ها  الزاما به منزله تایید محتوای آن نیست .

عزل و نصب مدیران آموزش و پرورش و نقد عملکرد رضوان حکیم زاده

" هر کس از دانشگاه آمده حکم ماموریتش تجدید نمی شود و باید آموزش و پرورش را ترک کند! " این جمله آقای بطحایی است که در توجیه انتصابات اخیر خود گفته و تا این لحظه منجر به انتصاب دو معاون جدید وزیر شده و شاید هفته آینده خانم دکتر حکیم زاده "از دانشگاه آمده" هم را شامل شود.  

حکم ماموریت حکیم زاده معاون آموزش ابتدایی فعلی بطحایی در تاریخ یازدهم دی تمام می شود، در صورتی که ۱۲ دی ماه همایش ملی تدبیر در سمنان با حضور معاونین آموزش ابتدایی سراسر کشور برگزار خواهد شد یعنی حکیم زاده میزبان همکاران خود است و اتفاقا وزیر آموزش و پرورش هم دعوت شده اما بی شک شرکت نخواهد کرد، نتیجه اینکه اگر حکم حکیم زاده تمدید نشود معماری عجیبی از آمد و شد های خانواده « از بدنه هست یا از بدنه نیست » را در کمپانی آموزش و پرورش خواهیم دید.
 پس در این چند روز باید بطحایی تصمیم بگیرد یا برایش تصمیم بگیرند که حکیم زاده ای که در یک برهه گزینه اصلی وزارت آموزش و پرورش بود، در کنارش بماند یا به قول خودش از بدنه آموزش و پرورش نیرو انتخاب کند، آن هم نیرویی که حتما جنسیت خانم داشته باشد تا صدای دولت در نیاید؛ چقدر کار وزیر سخت خواهد شد تا خانمی پیدا کند که به ظاهر پنجاه درصد توانایی حکیم زاده را داشته باشد.

دکتر فیض معاون پیشین پرورشی و فرهنگی این کمپانی، دو روز قبل از برکناری موضوع را مطلع می شود و دقیقا یک روز بعد از اتمام حکم ماموریتش در مراسم تودیع خود شرکت می کند و داخل اتاق جلساتی می نشیند که اکثر صندلی های آن را نمایندگان مجلس اشغال کرده اند،  همان نمایندگان استان خراسان رضوی که چندی قبل با یک اشاره به وزیر، کاظمی مدیرکل آن زمان و معاون پرورشی امروز چندین مدیر آموزش و پرورش شهرستانی را تغییر داد، و چهارشنبه مزد « هم بدنگی » را گرفت.  اما حکایت دکتر نظرپور رئیس سازمان نوسازی و تجهیز مدارس کشور عجیب تر است، او در جلسه کاری بوده که حکم جانشینش را می زنند و به اطلاعش می رسانند.
اینها رفتارهایی از جنس احمدی‌نژاد در دولت حسن روحانی است که باید از این حیث به رئیس جمهور تبریک گفت.
سوال این است که  حکیم زاده اجازه می دهد « متکی وار » با او رفتار شود؟!

دکتر نجفی که به عنوان نماد وزیر موفق آموزش و پرورش در جمهوری اسلامی ایران شناخته می شود از دانشگاه وارد این مجموعه شد و از بدنه نبود، یعنی آن زمان هم این بحث خودی و غیر خودی از  در آموزش و پرورش مطرح بود؟

به دلایلی اشاره کنیم که  مشخص می کند بطحایی بر خلاف مصاحبه اخیرش با سایت « صدای معلم  » که بر ابقاء حکیم زاده صحه گذاشته بود چندان هم از تداوم حضور این خانم راضی نیست و آن مصاحبه و نیز سخنرانی در جمع مدیران ستادی، همگی شو تبلیغاتی بیش نبوده است.
دلایل حذف حکیم زاده برخلاف دیگر معاونین مانند فیض یا نظرپور، بیشتر به خاطر کارآمد بودن این معاون وزیر است!

عزل و نصب مدیران آموزش و پرورش و نقد عملکرد رضوان حکیم زاده

انتقادات تند این خانم تحصیل کرده در جلسات شورای معاونان به مدارس تیزهوشان و تنوع مدارس و مهمتر از همه صدور بخشنامه ای است که از طرف حکیم زاده به مدارس ارسال می شود مبنی بر عدم حضور موسسات جهت تست و آزمون در مدرسه هم دلیل مهمی است.
این کار حکیم زاده یعنی مقابله با مافیایی زر و زور که وزیر آموزش و پرورش در داخل آن گم است و دلیل جالب تر تحصیلات حکیم زاده است و

بعد از جدا شدن دکتر مهر محمدی از آموزش و پرورش تنها شخص تحصیل کرده مرتبط، دکتر حکیم زاده است و پذیرش این حقیقت برای آدم های فریز شده این کمپانی سخت می شود.

اکثر کسانی که وزیر آموزش و پرورش منصوب کرده تحصیلات غیر مرتبط دارند، جایگاه دکتر حکیم زاده به عنوان دانشیار بهترین دانشگاه ایران در جمع کسانی که مدارک خود را از مراکز علمی کاربردی گرفته اند، دست نایافتنی می شود و این حتی برای وزیری که مدرک تحصیلی اش شبهه انگيز است هم قابل تحمل نیست.

حکیم زاده حاضر نشد عضو هیچ یک از تشکل های معلمان شود و از احزاب دوری کرد. اصولا او سیاست را با کارش قاطی نکرد، البته وی قبل از انتخاب شدن دکتر روحانی جزو معدود مدیرانی بود که صراحتا از کاندیداتوری حسن روحانی دفاع کرد .

سخنرانی های تند او در حمایت از روحانی تاکنون باعث نشده تا حامیان دولت قدرشناس بوده و امروز از او پشتیبانی کنند!

ترس از حکیم زاده وقتی شروع شد که او آرام آرام بر فعالیت های معاونت آموزش ابتدایی مسلط شد و با احاطه علمی توانست جلو ورود  موسسات مختلف به مدارس را بگیرد و با سفرهای متعدد استانی به صورت میدانی با مشکلات روبه رو شد و نظر بسیاری از منتقدین اولیه خود را تغییر داد و بهبود بخشید و با گذشت زمان منتقدان روزنامه نگار هم او را به عنوان یک مسئول متخصص پذیرفتند و با طیب خاطر حرف هایش در هر زمینه ای منعکس می کردند .

او مدت ها مرکز ثقل خبری بود و هست، حتی کوچکترین اظهارنظر یا سخنرانی اش در ابعاد وسیع نشر پیدا می کند.
بی شک حکیم زاده امروز با حکیم زاده یک سال پیش قابل مقایسه نیست، حتی می توان به منتقدان اولیه او حق داد و با آنها همراه شد اما تسلط فعلی او به مسائل ریز و کلان آموزش و پرورش باعث گردیده بسیاری از مدیران کل استان ها و معاونین آموزش ابتدایی کشور با غرور از او برای حضور در استان خود و ایراد سخنرانی دعوت کنند.

 دلیلی که کمپانی شدن وزارت آموزش و پرورش را تایید می کند ماجرای شنیدنی معاون پارلمانی بطحایی است .

نجفی امیدوار بود به جای اللهیارترکمن معاون پشتیبانی شود و حتی به بطحایی یک ضرب العجل چند روزه داد، امیدوار بود ریاست دانشگاه فرهنگیان را به چنگ آورد که آنجا را هم از دست داد.

به هرحال او در جمع آوری آرای نمایندگان و لابی های گسترده بیشترین نقش را داشته است، پس سهم بیشتری می خواهد، همه می دانند که معاون پارلمانی بطحایی به حکیم زاده دستور می دهد تا برای فولادوند مدیرکل فعلی شهر تهران حکم مدیرکل دبستان معاونت آموزش ابتدایی را صادر کند تا آب ها از آسیاب بیفتد و مشکلات عدیده فولادوند حل شده و بعد از یک ماه این شخص بازنشست شود و هجمه ها به یکی از اعضاء کمپانی متوقف شود.
اما حکیم زاده می گوید من این پست را به شخصی که ۱۸ سال معاون مدیر کل بوده قول دادم و او را معرفی کردم از نظر اخلاقی این کار صحیح نیست و انجام نمی دهم.
به هرسو حکیم زاده پژوهشگر قرآنی است و در جمع نمایندگان حوزه علمیه در مشهد سخنرانی خاصی در باب اخلاق داشته است، رطب خورده منع رطب نمی کند.

عزل و نصب مدیران آموزش و پرورش و نقد عملکرد رضوان حکیم زاده
 

حکیم زاده چه مسافر باشد چه نباشد، ادبیات جدیدی را در آموزش و پرورش به وجود آورد و نمی توان نقش پررنگ او را نادیده گرفت:

" کودکی ما را دزدیده اند، سند تحول بنیادین باید از ابتدا برنامه عمل داشت، ارزشیابی کیفی توصیفی مشکلات آموزش را حل نکرد، دو طرح تدبیر و تعالی نباید همزمان در مدرسه اجرا شود، هر طرحی که نتیجه اثربخشی ندارد اجرا نمی کنیم ... "
اینها بخشی از تیترهای یک سال گذشته در خبرگزاری هاست که به نوعی برند حکیم زاده شده است .
اگر بطحایی حکیم زاده را از قطار پیاده کند هزینه های جانبی بسیاری را متحمل خواهد شد چون حکیم زاده بر خلاف دیگر معاونین بدون هیچ ترسی تمام زد و بند های وزیر متزلزل آموزش و پرورش را افشا خواهد کرد و این بار نه تنها وزیر روحانی کارت قرمز پررنگ خواهد گرفت بلکه خود روحانی هم تعداد قابل توجهی از حامیان اصلاح طلب خود را از دست خواهد داد.
امیدواریم یک بار هم کمپانی آموزش و پرورش به جای" خانواده بازی" و "خودی انگاری"،" بدنه پروری" و "طرد دانشگاهیان " عاقلانه عمل کند تا در این وانفسای بی پولی دولت و نبود سرانه مدارس، موضوعات این چنینی حاکمیت را آزار ندهد.


ارسال مطلب برای صدای معلم

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

پنج شنبه, 07 دی 1396 ساعت 13:51 خوانده شده: 996 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +8 -4 --
کارشناس حوزه ابتدایی 1396/10/07 - 15:16
به نظر من ایشون هرچه قدر باسواد باشن برای این پست مناسب نبودند ونیستند باید معاونت ابتدایی از بدنه خود آموزش و پرورش باشه که استخون خرد کرده ایشون قابل احترام هستند به خاطر تحصیلات ولی تا 6 ماه فقط با آیه و حدیث در باره آموزش صحبت می کردند اگرم الان جیزهایی یاد گرفتن بعضی ستادیا تو ابتدایی اند برای موندن خودشون به ایشون یاد میدن نه اینکه از ایشون خوششون بیاد پشت مسخره میکنند ولی چون با بودن این خانم دکتر ماندگار میشن حمایت می کنند وگرنه در باره ابتدایی ایشان مناسب نبوده و نبستند آموزش و پرورش جایی نیست بیان بعد دوسال تازه کار یاد بگیرن به نظرم شایسته است تشریف ببرن دانشگاه برای بزرگسالان مناسب ترن یا حوزه معاونت متوسطه
پاسخ + 0 0 --
ستادی 1396/10/08 - 10:25
کارشناس عزیز در نظراتت ردی از کارشناسی نیست . حکیم زاده بر خلاف برخی معاونت ها برای معاون شدن آویزان نوبخت و واعظی نشدند . ایشان دانشگاهی و با سواد هستند . تملق وزیر را نمی کنند و روحیه ای شفاف و انتقادی دارند . او به خوبی از کنکور زدگی و ایجاد رقابت ها به جای رفاقت در آموزش انتقاد می کند . اگر منظور شما از این که معاون باید از بدنه باشد امثال خانم مینایی پور و مهناز احمدی است که خوشحابحال شما به لطف انجمن اسلامی و فرج کمیجانی الان هم این پدیده ها وجود دارند . نقدتان غرض ورزی است تا نقد
پاسخ + 0 0 --
کارشناس حوزه ابتدایی 1396/10/08 - 14:54
جناب ستادی عزیز من اصلا سیاسی نیستم متن هم غرض ورزی نیست اتفاقا کارشناسی شده است به من مربوط نیست خانم دکترسیاسی هستند یا خیر من آموزشی تحلیل کردم ایشون خیلی قابل احترام هستند ولی بهتر است در جایگاه خودشان از ایشان استفاده شود برایشان آرزوی موفقییت دارم ولی باید معاون ابتدایی ازرخود بدنه ابتدایی باشد
پاسخ + +6 -2 --
فریاد 1396/10/07 - 17:03
چند نکته...
1)اینکه بجای ایشان خانم بیاید یا نه الزامی نیست. چراکه چندین معاون و مدیر کل در اموزش و پرورش انتصاب شده واز این بابت هیچ انتقادی بر بطحایی وارد نیست.
2)مقاله بالا بسیار حق بجانب دکتر حکیم زاده نگارش شده .ایشان فردی محترم و قابل تقدیر می باشند ولی ما نیرو هایی داریم که از زوایای کلاس های ابتدایی را داریم وبسیار مسلط تر بر امور ابتدایی می باشند که میبایست منتظر تغییر و تحولاتی بود.
3)آیا وزیر حق انتخاب معاون ندارد ؟؟؟که جواب مثبت است.
4)خانم حکیم زاده قطعا با تجربیات بدست اورد ه در این مدت یک ساله در حوزه ابتدایی قطعا در حوزه پژوهشی دانشگاه وبا تحقیقات دانشگاهی اینده قطعا بیشتر مفید خواهند بود تا در حوزه معاونت ابتدایی.
5)تحرک .پویایی. قبول نظرات معلمان. بسته نبودن دفتر کار. ملاقاتهای هفتگی با معلمان.توجه به مناطق محروم. عدالت اموزشی. صلاح دید دانش اموزان. ارائه طرحهای قابل اجرا.تشویق های نامحدود.وعزت مندی معلمین عزیز و گرامی و.... پیشنهاد به معاونت اینده ابتدایی ویا معاونت ابتدایی متوسطه(عمومی) ارائه میگردد. معاونت اینده موفق باشید.
پاسخ + +5 -5 --
دبیر م 1396/10/07 - 18:43
مقاله جالبی بود انشاا...یا بطحایی تسلیم طیف پایداری و... نشه و یا استیضاح بشه!
پاسخ + 0 0 --
دبیر م 1396/10/08 - 07:15
چرا منفی دادین ؟نکنه...!!
پاسخ + +7 -3 --
فرهنگی 1396/10/07 - 19:17
فرهنگ مدرک گرایی در کشور به نحوی نشر پیدا کرده که فردی که دارای مدرک دکتری از بهترین دانشگاه باشد حتما بهترین گزینه مدیریتی خواهد بود. متاسفانه این نگاه مکانیکی در حوزه اداری آموزش و پرورش مشکلات زیادی را در اجرا بوجود آورده است. متاسفانه این رویکرد موجب شده افرادی که در دانشگاه ها عضو هیات علمی هستند خود را تافته جدا بافته میدانند و برای آموزش و پرورش و نیروهایش ارزشی قائل نیستند. در حالیکه همه میدانیم دلیل عمده ضعف علوم انسانی در کشور از همین دانشگاه های به ظاهر برند در کشور است که همین اساتید بدلیل ضعف در نظریه پردازی و خودنمایی در بخش تولید دانش و برای شهوت دوربینی شدن به ادارات آموزش و پرورش روی می آورند تا خودی نشان دهند. من معتقدم وزیر آموزش و پرورش الزاما نیاز نیست که از دانشگاه تاب مدرک اخذ کند بلکه باید از کف مدارس آشنایی کامل داشته باشد اگرچه نیازمند مشاورین دانشگاهی نیز دارد.بنابراین مقایسه مدرک وزیر ، مقایسه ای غیر علمی و کارشناسی و حاصل غرور کاذبی است که نویسنده خود را از بدنه جامعه آموزش و پرورش جدا می داند.
پاسخ + +5 -4 --
کارشناس حوزه ابتدایی 1396/10/07 - 19:26
در ادامه صحبت های قبلی خود باید بگم معاونین ابتدایی استانها بهترین گزینه ها هستند معاونین ابتدایی که درس پس داده اند نظر سنجی کنید از همکاران ابتدایی امثال دکترحمیدی معاون ابتدایی اسبق شهر تهران کارهای ارزنده ای رو در زمان معاونتش انجام داده همین حرفهای خانم حکیم زاده را آقای دکتر حمیدی 4 سال پیش میزدند متاسفم برای خودمون که نمی تونیم خود دمون رو ببینیم همین حرفهای مربوط به مدارس تیز هوشان و ... ان شالله روزی برسه که بشه راحت صحبت کرد و افراد شایسته انتخاب بشن
پاسخ + +7 -1 --
امامی 1396/10/07 - 19:43
حضور چند زن در وزارتخانه یا کابینه ،نمایشی بود برای پاسخگویی به محرکه های فمینیستی. و گر نه هنوز
اعتماد جامعه ما به زنان در خور قرن حاضر نیست.
باوری در خور قرن 17 شاید بله باشد.
شما فیلم های اروپایی و آمریکایی را ببینید برای باور
جامعه هم که شده بیشتر نقش های کلیدی چون مدیر
عامل یک سازمان یا مؤسسه بسیار بزرگ و حیاتی یا
رئیس پلیس و... به زنان سپرده می شود. یعنی عادت
به باور مسأله .یعنی برابری زن و مرد یعنی خانواده
هسته ای و ما از زنان برای نقش های زائیدن و طلاق
و گریستن و زاری یا کار در آشپزخانه و نظافت منزل
برای تثیبت انتظارات مردان جامعه استفاده می کنیم.
مردسالاری حاکم بی قید و بند مطیع و خاموش بودن
زنان را می خواهد.

ادامه دارد
پاسخ + 0 0 --
مهدی 1396/10/08 - 02:15
حکیم زاده با سواد و خوش فکر است . زن آموزش و پرورشی که بیارن میشه مدیر کلی مینایی پور . ....تاریخ انتصاب مینایی پور را مبدا مرگ مدیریت با کیفیت اعلام کرده است . خدا وکیلی با آوردن امثال مینایی پور عرصه را به مدیران زن با سواد مانند حکیم زاده تنگ نکنید . از وقتی مینایی پور مدیرکل شده سحر بیات همه جا میگه حق من وزارته
پاسخ + 0 0 --
313 1396/10/12 - 09:48
صددرصد با نظر مهدي موافقم. پيشينه كاري ،سوابق اجرايي و پرونده خانم مينايي پور و امثال ايشان (قبل از دستكاري احتمالي) بايد بررسي بشه تا صلاحيت ايشون مشخص بشه. در آن صورت مشخص ميشود كه حتي سپردن مسئوليت كارداني يك منطقه نيز نيز براي ايشان به صلاح نيست.
پاسخ + 0 0 --
110 1396/10/12 - 09:59
چرا فقط مبدا مرگ مديريت با كيفيت را در نظر مي گيريد. امثال مينايي پور و بيات و احمدي و ... كه بدون هيچ تجربه و صلاحيت لازم منصوب شدند خطاهايي غير قابل بخشش هستند. ليكن در همين بدنه ستاد خانم هايي هم هستند كه با طي جايگاه هاي مختلف و بدون انتساب سياسي، اقتصادي و ... بدون هيچ لابي گري ، فقط و فقط با اتكا به علم و مهارت خودشان به جايگاه هاي مناسبي رسيده و در سكوت انجام وظيفه مسئولانه و خداپسندانه خود را انجام مي دهند.
چرا راه دور برويم در همين معاونت ابتدايي خانم هاي مجموعه پيش دبستاني به ويژه دكتر فضلي از افراد شايسته و از هر نظر واجد صلاحيت و پرستيژ علمي، ارزشي، اداري و .... است.
پاسخ + +8 -1 --
امامی 1396/10/07 - 19:44
بقیه :

خانم حکیم زاده چه لایق سِمت معاونت وزیر باشند چه
نباشند، همچنانکه تا مدیران پیر نالایق هست چه نیازی
به مدیریت لایق جوان ، وقتی مردان ما بی نهایت مدرک
دکتری و... دارند و عطش مدیریت آنان را بی تاب ساخته
چه نیاز به مدیریت یک دو سه تن از زنان کمتر از انگشتان
یک دست !!!!
انسان در محیطی که باورش نداشته باشند دوام نمی آورد.
پاسخ + +7 -8 --
شهاب 1396/10/07 - 19:49
خانم حکیم زاده آموزش ابتدایی رابه خاک سیاه نشاندند فقط بلد هستند سخنرانی کنند ولی در عمل بسیار ضعیف هستند مخالفت ایشان با مدارس سمپاد وآزمون های تستی وعدم اجرای سند تحول گرچه با سخنان ایشان موافقم برای ارتقای آ.پ نیست بلکه برای ابقای خود درپست فعلی می باشد باید از نیروهای مرد جوان وتوانمند برای این پست حساس استفاده شود یا این معاونت در آموزش متوسطه ادغام شود تا شاهد ارتقای آموزش ابتدایی باشیم
پاسخ + 0 0 --
مهدی 1396/10/08 - 02:16
با این حساب یا مینایی پور یا سحر بیات . آخه بمیرم بهتر از دیدن مدیر کلی این آدمها نیست
پاسخ + 0 0 --
امامی 1396/10/08 - 08:10
سلام آقای شهاب شما صلابت خود در ضدیت با زنان را هیچوقت از دست ندهید.
ثابت قدم باشید.
پاسخ + 0 0 --
شهاب 1396/10/09 - 06:44
خانم امامی من ضدیتی با خانم ها ندارم از زمانی که این خانم معاون وزیر شده اند اوضاع آموزش ابتدایی وخیم شده است برای صحت این ادعا فقط نیاز به یک نظرسنجی ساده است پیشنهاد نیروی آقا برای این است که بتوانددردورترین نقاط محروم کشور حضور پیدا کند وبرروندحل مشکلات رسیدگی ونظارت کند
پاسخ + 0 0 --
امامی 1396/10/09 - 20:05
جناب آقای شهاب، با سلام مجدد،
ما مدیریت آقایان را هم دیده ایم،
مشکل در نفس ماهیت مدیریت ها
است نه زن یا مرد بودن. در ضمن
انکار نفرمایید در همه نظرا تتان
ضدیت حضرنعالی با زنان یا
اشنغال آنان مشهود است.
پاسخ + 0 0 --
شهاب 1396/10/11 - 13:42
خانم امامی سلام
بنده مدیریت آقایان را تایید نمی کنم وبه جنسیت خاصی تعصب ندارم درزمان آقای دیمه ور مبلغی به حقوق فرهنگیان ابتدایی اضافه شد اوضاع مدارس ابتدایی اینگونه وخیم نبودالان برخی از مدارس مستخدم ومربی تربیت بدنی ندارند طرح های ابکی بیشتری را وارد این مقطع کرده وبسیاری مشکلات دیگر از نوشته ی شما چنین استنباط می کنم که شما مرد ستیز هستید امیدوارم استنباط من درست نباشد
پاسخ + +4 0 --
احمد 1396/10/07 - 23:10
نویسنده محترم زیاد ناراحت نباش..!
انشاءالله ایشان تشریف می برند دانشگاه، کاری به مراتب ساده تر از آموزگاران یعنی تدریس در دانشگاه را انجام داده و پایه حقوقشان هم بسیار بالاتر از امثال من و شماست..!؟
نوش جانشان...
پاسخ + +5 0 --
امامی 1396/10/08 - 11:15
از دیدگاه حاکمت بر زنان در جامعه بگذریم ،
اصل مهم انتخاب فرد شایسته است. فردی
که بتواند طرحی نو در اندازد و از تابعیت مطلق
به دور باشد که وقتی وزرایش نیستند معاونانش
از کجا مستقل باشند.. لذا مهم انتخاب یا انتصاب
فرد شایسته است نه زن و مرد بودن آن. هر چند
مظلومیت حضور زنان ما در جامعه آن هم برای
مدیریت سطوح بالا قصۀ در آغاز حرکت مانده است
که هرگز اجازه رشد و توسعه نیافته است.و اگر گاه
بدان پر و بال دادند برای رأی دهی تقریبا نصف
جمعیت جامعه بوده است نه چیز دیگر.
پاسخ + 0 0 --
احمد 1396/10/08 - 14:32
نه خیر...
اصل مهم در اولویت نبودن آموزش و پرورش ماست... نه رقابت کوتوله های سیاسی برای رسیدن به صندلی بزرگتر..!؟
برای ما آموزگاران و ایضا دانش آموزگاران مهم این است که هر مدیری چه زن، چه مرد و...! اولویت آموزش و پرورش را از رده های نزدیک به ته جدول به اولویت های اول مردان سیاسی ما تبدیل کند که البته به احتمال زیاد شوربختانه به عمر بنده قد نخواهد داد... الله اعلم...
پاسخ + +1 -2 --
کارشناس 1396/10/08 - 14:04
سلام چرا متن من پاک شد فکر کنم درست بود حدسم
پاسخ + 0 0 --
صدای معلم 1396/10/08 - 14:10
سلام

دوست عزیز کارشناس !!

خانم حکیم زاده پیام دادند که این متن هیچ ارتباطی به ایشان ندارد و حتی روح ایشان هم خبردار نبوده است .

بهتر است مستدل و مستند سخن بگوییم .

پایدار باشید .
پاسخ + 0 0 --
کارشناس 1396/10/08 - 14:48
ممنونم ولی نوشته متن خیلی به نگارش صحبتها و سخنرانی های ایشان نزدیک است کاش فرد نویسنده با نام کامل می آمد که شبهات بر طرف شود چرا متن بی نام است
پاسخ + 0 0 --
صدای معلم 1396/10/08 - 15:04
سلام

دوست عزیز

به جای عذرخواهی بابت قضاوت نادرست بر مواضع خود اصرار می کنید .

در صدای معلم این گونه نامه ها و یادداشت ها برای بار اول نیست که منتشر می شوند ؛ درست مانند شما که نه نامی دارید و نه نشانی !

امااکثریت قریب به اتفاق کامنت ها منتشر می شوند .

پایدار باشید .
پاسخ + 0 0 --
معلم ساده 1396/10/08 - 21:07
از قوانین صدای معلم این بود که برای ارسال مقاله حتما نام و نام خانوادگی وحتما عکس ارسال گردد. این مقاله نه نویسنده اش معلوم ونه عکس دارد.
پاسخ + +4 -1 --
ستادی 1396/10/09 - 00:23
با سلام به آقای پورسلیمان حکیم زاده چند ویژگی دارد که معاونین مرد هم عموما ندارند. ابرای ماندن دست به دامن هیچ یک از کانون های قدرت نشده دکترایش برخلاف زنان اعتدالی مانند مهاجرانی و بسیاری از معاونان مرد واقعی و درست است .دغدغه اصلاح دارد . صریح و رک و در زبان و عمل اصلاح طلب است و آلوده مافیای کنکور و کتابهایی کمک آموزشی نشده و به جوانها اعتقاد دارد . در ستاد زنان لابی گر و آویزان به مجمع فرهنگیان و برخی مدبران پیر با او مخالف هستند . شک نکنید اگر برود اگر قرار باشد زن جایگزین او شود اوج نخبگی زنان درون سیستم می شود سرکار خانم مینایی که دوست و دشمن جناب وزیر را بابت این انتخاب سرزنش کرده اند.پس قدر این بانوی آزاده در عمل و گفتار را بدانیم
پاسخ + 0 0 --
کارشناس 1396/10/09 - 22:05
آقای وزیر باید واین حق را دارد معاونش را خودش انتخاب کند خانم دکتر انتخاب آقای آشتیانی بود قرار نیست خانم باشد اتفاقا باید آقا باشد
پاسخ + +1 -3 --
کارشناس 1396/10/09 - 01:33
در مورد خانم حکیم زاده به چند نکته باید توجه کرد:1- توجه داشته باشید که روشن نیست بر چه اساسی وی از سوی دانش به عنوان معاون منصوب شد.ارتباط سیاسی، همسری، خانوادگی، سیاسی یا ...-2- ایشان دکترای برنامه ریزی درسی دارد که مرتبط با حوزه وظیفه ایشان در معاونت نبود.3- ایشان در بدو ورود به معاونت برخوردی از بالا به پائین با نیروهای آموزش و پرورش داشتندو گوئی چنین برایش تداعی شده بود که از دانشگاه به نهادی سطح پائین انتقال یافته است که در آن مجموعه ای از انسانهای بدوی ،بیسواد و عقب افتاده حضور دارند. البته این رویکرد دانش بود که متاسفانه دامنگیر این خانم هم شد و رفتار تبختر آمیزش سبب شد تا دافعه ای نسبت به او شکل بگیرد. 4- متاسفانه این خانم در موارد بسیاری که به او ارتباط ندارد و نیز در آن تخصصی ندارد به گونه ای بسیار قاطع اظهار نظر می کند. گوئی که این نکات به عقل دیگران نمی رسیده و منتظر بودند تا ایشان ظهور کند و تعیین تکلیف کند.
پاسخ + 0 0 --
کارشناس 1396/10/09 - 22:06
تحلیل خوبی بود ممنونم از نگاه کارشناسانه شما همکار گرامی
پاسخ + +1 -4 --
کارشناس2 1396/10/09 - 01:34
5- ایشان علاقه وافری به مطرح کردن خود دارد. تقلا برای انواع مصاحبه ها و پرداختن به مسائل جنحالی و طرح مسائل به گونه سطحی و داشتن روحیه تهاجمی نسبت به دیگران دلالت بر جاه طلبی وی دارد که قطعا با موضع دفعی دیگران روبرو خواهد شد که از مدتها پیش چنین شده بود.6- ایشان از تخصص و تجربه در حوزه ابتدائی برخوردار نبوده و نیستند7- به نظر صحیح نمی رسد که ایشان را یگانه مبارز در عرصه نبرد با مافیای کنکور قلمداد کنیم. با همین منطق می توان ایشان را وابسته به مافیای مدارس غیر انتفاعی منتسب کرد که مدتها است به دنبال حذف مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی برای جذب دانش آموزان هستند. فراموش نکنید که برای مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی تقاضای اجتما عی قوی وجود دارد و حذف آنها مقابله با اراده بسیاری از خانواده هااست.
پاسخ + +1 -4 --
کارشناس3 1396/10/09 - 01:35
8- برنامه ویژه و خاصی از ایشان برای معاومنت مربوطه ملاحظه نشده است9- دادن پست به ایشان تنها به واسطه زن بودن همان اندازه تبعیض آمیز و منفور است که پستی را از زنی به خاطر زن بودنش دریغ کنیم. متاسفانه انتصاب ایشان از ابتدا نیز بیشتر به جنسیت ایشان ارتباط داشت تا تخصص و تجربه وی.9- در نهایت زیاد نگران نباشید. فارغ از اینکه جانشین وی چه کسی خواهد بود ، نبودش به آوپ لطمه نخواهد زد. شاید تجربه این دوره در بلوغ اجتماعی ایشان موثر باشد و آوپ در آینده بتواند از وجود او بهره مند شود. اما حالا نه . او در حال تجربه اندوزی و یادگیری با صرف هزینه فراونی است که مردم متحمل می شوند. شاید وقتی دیگر
پاسخ + 0 0 --
........ 1396/10/09 - 21:21
جناب کارشناس چی هستید بماند، این همه
ضدیت با ایشان برای یک معاون زیادی است، وقتی وزیر اختیارواراده ندارد انتظار
آن از معاون داشتن عبث است.
حذف مدارس خاص بهترین جنبه دیدگاه
ایشان بود که ضرورت جامعه آن را حذف خواهد کرد. در کشور ما بر زمین خورده یا
می خندند یا سنگ پرت می کنند.
پاسخ + 0 0 --
کارشناس حوزه ابتدایی 1396/10/09 - 22:03
احسنت برشما درست تحلیل نمودین تشکر
پاسخ + +5 -1 --
........ 1396/10/09 - 21:28
در ضمن بدون شناخت واقعی داشتن با
مشاهده یک مصاحبه یا گفتگو چنین کارشناس شناخت یک فرد آنهم معاون وریر
شدن هم فقط هنر ایرانیان است.
گناه دیگران را پاک کردن برازنده همچون
شما کارشناسان برجسته ایرانی است.
پاسخ + 0 0 --
دانش 1396/10/12 - 10:05
يكي از گزينه هاي مناسب داخل بدنه براي معاونت، كه :
- خانم است
- مدرك معتبر دكترا دارد
- مرتبط ترين رشته با آموزش و پرورش را خوانده است
-مراتب اداري را از معلمي تا كارشناسي و كارشناس مسئولي و رياست اداره و مديركلي طي كرده است
- با همه اركان آموزش و پرورش كاملا آشناست
-دقيقا به چالش ها و مسايل آموزش و پرورش به ويژه دوره ابتدايي واقف است
- و ....
خانم دكتر رخساره فضلي است.
انشاله جناب آقاي بطحايي بهترين انتخاب دوران وزارت خود را داشته باشند و اين جايگاه فوق العاده خطير را به دست فرد با درايتي چون ايشان بسپارند.
كسي كه با تيم خوبش جايگاه پيش دبستاني كشور را با دست خالي، فقط و فقط در عرض يك سال بيش از 14درصد در بخش پوشش كمي توسعه داد.

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

آیا با طرح " معلم تمام وقت " وزارت آموزش و پرورش موافقید؟

پربازدیدترین

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور