صدای معلم سایت اخبار آموزش و پروش معلمان فرهنگیان

دکتر بهروز صادقی/ متخصص بیماریهای داخلی- خرم آباد

در حاشیه ممنوعیت آموزش زبان انگلیسی در مقطع ابتدایی : پرسش: ؟ how are you پاسخ:!yes

فهمیدیم دنیا دنیای زبان  انگلیسی است.کتابها به زبان انگلیسی، مقالات به زبان انگلیسی و نام بیماری ها و داروها به زبان لاتین و انگلیسی است و دستگاه ها و آناتومی بدن و خلاصه هر چیز دم دست و دوردست به زبان انگلیسی است/ در مجامع و کنگره ها ضروری بود( هست) و در مجموع زبان علم و دانش در جهان همین است که هست/ آن کسی که در محافل و مجامع جهانی متضرر خواهد شد بازهم ما هستیم که " ایدئولوژی خودزنی" را به عرصه زبان کشانده ایم/ باید دید که آن مغز متفکری که می خواهد به زور آیه شریفه" ولا تستوی الحسنه ولا السیّیئه" را در ذهن یک کودک فرو کند ، آیا نمی داند بعدها در مقابل حس نفرت شکل گرفته در ذهن این کودک باید پاسخگو باشد

ممنوعیت آموزش زبان انگلیسی در مقطع ابتدایی  این گفت و گو خیلی آشنا نیست؟حتما هست و جالب اینجاست که میان سران دو کشوری صورت گرفته که اولا هیچ کدام " انگلیسی زبان " نیستند و دوم آنکه هر دو در مقاطعی داعیه غرب ستیزی داشتند و دارند.

یادش به خیر سال ۶۶ که من دانشجوی سال اول پزشکی بودم و با شروع سال تحصیلی، استاد زبان آقای بقایی ( امیدوارم زنده و سالم باشند) ، با بی رحمی خاصی! به زبان انگلیسی گفت و گو را شروع کردند و این موضوع برای من شهرستانی بسیار سنگین بود. با لبخندهای سایر همکلاسی ها می خندیدم و با سکوت آنها سکوت می کردم!

بعدها متوجه شدم که خنده های اولین جلسه کلاس ما به خاطر توصیف کارتون " پسر شجاع" بوده و البته من چیزی نفهمیده بودم.
خیلی طول نکشید تا فهمیدیم دنیا دنیای زبان  انگلیسی است.کتابها به زبان انگلیسی، مقالات به زبان انگلیسی و نام بیماری ها و داروها به زبان لاتین و انگلیسی است و دستگاه ها و آناتومی بدن و خلاصه هر چیز دم دست و دوردست به زبان انگلیسی است.
جالب اینجا بود که در دانشکده های فنی و انسانی هم همین طور بود.

زبان انگلیسی برای معرفی بهتر زبان "فارسی"! در مجامع و کنگره ها ضروری بود( هست) و در مجموع زبان علم و دانش در جهان همین است که هست.

به این آمارها از سایت اقتصاد نیوز توجه کنید:
۹۲ درصد مقالات چاپ شده در جهان به زبان انگلیسی است.
در ۴۵ کشور غیر انگلیسی زبان جهان در صورت تسلط به زبان انگلیسی ، مترجم نمی خواهید( توجه کنید که غیر انگلیسی زبان!)
زبان رسمی سازمان ملل متحد ، شورای امنیت، ناتو، فائو ....انگلیسی است.
۸۰ درصد اطلاعات کامپیوترها به زبان انگلیسی است.
انگلیسی زبان دوم بسیاری از کشورهای صاحب تمدن و قدیمی است مانند چین، هندوستان ،پاکستان و ژاپن و...

بله! می شود انگلیسی را نیاموخت! اما روز بعد نباید منتظر توییت ترامپ بود که بنویسد: لطفا زبان انگلیسی را تحریم نکنید، و یا اینکه بگوید : قول می دهم به شما ۱۰۰ فروند بویینگ بدهم و یا اینکه برجام را نقض نمی کنم! خیر! آن کسی که در محافل و مجامع جهانی متضرر خواهد شد بازهم ما هستیم که " ایدئولوژی خودزنی" را به عرصه زبان کشانده ایم. کاری عبث و بی سرانجام که نتیجه آن سخنرانی یکی از نمایندگان دوره قبل مجلس بود که گفته بود: آقای ظریف به زبان انگلیسی در مورد برجام می گوید و می نویسد برای این که ما نفهمیم چه می کند!

مثال دوم: در روزگاری نه چندان دور، سفیر فرانسه نامه ای از ناپلئون بناپارت برای فتحعلی شاه آورد که مدتی ترجمه آن به علت نداشتن مترجم مسلط  طول کشید،چندی بعد یکی از خواص دربار به شاه گفت: اعلیحضرت به سلامت باد، " بناپارت نامی است از یوروپ ( اروپا) که اظهار چاکری کرده است!

بسیاری از کودکان ابتدایی ما شب قبل از امتحان " هدیه های آسمانی" تب و لرز دارند و از تلفظ و تکرار برخی جملات انتخاب شده عاجزند در حالیکه به آنها اجبار شده که آن جملات را بخوانند و بنویسند و حفظ کنند.

اغلب مردم کشورهای عربی جنوب ایران به زبان انگلیسی مسلطند و در واقع زبان دوم آنهاست.

باید دید که آن مغز متفکری که می خواهد به زور آیه شریفه" ولا تستوی الحسنه ولا السیّیئه" را در ذهن یک کودک فرو کند ، آیا نمی داند بعدها در مقابل حس نفرت شکل گرفته در ذهن این کودک باید پاسخگو باشد؟

ممنوعیت آموزش زبان انگلیسی در مقطع ابتدایی

قرار است وزارت آموزش و پرورش  که به " وزاره التربیت الرسمیه و العمومیه!!...تغییر نام داده، آموزش زبان انگلیسی را در مقطع ابتدایی ممنوع کند. از این وزاره جدید درخواست می کنیم که به عواقب کار خود بیندیشد و بداند که این روش مبارزه فقط و فقط بر سر شاخ نشستن و بن بریدن است.نه با آموزش صرف و نحو عالی به کودکان آنها به سمت حجره ها خواهند رفت و نه با حذف زبان انگلیسی، مشت یا لگدی بر دهان آمریکا نواخته خواهد شد، بلکه بازنده نهایی خود ما خواهیم بود که به عنوان رئیس جمهوری در مقابل جمله"چطور هستید؟" همتای روس خودمان بگوییم: yes و بعد از آن  در همانجا و ریاکارانه ادامه دهیم که: وجعلنا من خیر اعوانه و انصاره و المستشهدین بین یدیه!!
 
کانال دکتر بهروز صادقی

چهارشنبه, 20 دی 1396 ساعت 15:49 خوانده شده: 702 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +9 0 --
امیرحسین محمودوند 1396/10/20 - 16:13
حقیقتا لذت بردم دکتر جان

قلمتان ستودنی است

برقرار و موفق باشید
پاسخ + +4 0 --
دبیر م 1396/10/20 - 17:30
بسیار خوب بود اما ایا گوش شنوایی هم هست؟؟!!
پاسخ + +6 0 --
باکسر 1396/10/20 - 19:12
دکتر جان درد اینه که این به اصطلاح مسولان ، به قصد، نادانی رو تشویق و تکثیر میکنند.
حکومت نادانها بر مردم نادان خیلی آسان تره.
به قول شاملو؛

"احمد شاملو سخت است فهماندن چیزی به کسی که برای نفهمیدن آن پول می گیرد."
پاسخ + +2 0 --
معلم 1396/10/20 - 21:27
با این وضعیت بزرگان پیش برویم ، چند سال دیگر کشوری مانند افغانستان با حاکمیت تفکر طالبانی خواهیم شد.
پاسخ + 0 0 --
باکسر 1396/10/21 - 08:35
خیلی وقته گرفتار افکار طالبانی هستیم برادر.
پاسخ + +6 -3 --
شهاب 1396/10/20 - 22:21
جناب دکتر سالها زبان انگلیسی خواندیم ولی یک مکالمه ی ساده را یاد نگرفتیم این آموزش به چه کار می آید نباشد بهتر است چون حداقل وقت با ارزش افراد تلف نمی شود اگر آموزش زبان صحیح انجام شود همان دوره ی متوسطه ی اول ودوم کافی است ولی افسوس
پاسخ + +1 -1 --
سقز 1396/10/21 - 00:33
والا زمان ما دبیر زبان داشتیم که چهره زبان انگلیسی را از بین بردن و ما را متنفر کردند از زبان تا اینکه فیس بوک امد و من از طریق فیس بوک زبان یاد گرفتم ولی افسوس .......
پاسخ + +2 0 --
عدالت جو 1396/10/21 - 05:12
مقاله دکتر حسینی درباره اهمیت زبان انگلیسی و راهکارهای برونرفت از ناکامی آموزش زبان در ایران

http://news.gooya.com/politics/archives/2016/05/211961.php
پاسخ + +2 0 --
حسین پور 1396/10/21 - 05:34
مصاحبه گروه پژوهندگان کانون صنفی معلمان ایران با دکتر حسینی پیرامون مسایل آموزش زبان در ایران

http://melliun.org/iran/109098
پاسخ + +5 0 --
ناشناس 1396/10/21 - 14:38
فعلا که ایران ما بهشت پزشکان است،و هزاران نفر با مدرک فوق لیسانس و دکتری مسلط به زبان انگلیسی و البته دانش آموختگان رشته زبان انگلیسی دربه در به دنبال کار هستند و تسلط به زبان دردی از آنها دوا نکرده. چرا همه چیز را سیاسی می بینید؟
پاسخ + +1 0 --
ناشناس 1396/10/21 - 18:32
ای کاش دراین کشور معلم نمی شدم. ای کاش دراین کشور فرزندانم را به دنیا نمی آوردم. وای کاش فرزندم مجیور نبود کتاب زیست شناسی دهم ویازدهم را با اصطلاحات من در آوردی حفظ کند وافسوس...
پاسخ + 0 0 --
معلم 1396/10/21 - 20:17
مسئولان آ.پ سخت به دنبال درآمد بیشتر هستند ، به نظر می خواهند آموزشگاه های زبان را رونق ببخشند و پورسانت بگیرند. از آ.پ که پیشینه اختلاس در صندوق ذخیره فرهنگیان را دارد و بسیاری معضلات دیگر ، گرفتن پورسانت عجیب هست ؟
پاسخ + +1 0 --
حقی 1396/10/21 - 22:47
امام حسین (ع) می فرمایند اگر کسی به کاری اقدام کند و بداند بهتر از او هم کسی هست ،خائن است. آیا کسانی که آموزش زبان انگلیسی را در مقطع ابتدایی ممنوع می کنند کوچکترین صلاحیتی در این زمینه دارند؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
پاسخ + 0 0 --
محمد 1396/10/23 - 09:28
آقای دکتر،
واقعا لذت بردم. فقط یک سوال. آیا شما در مورد بیماری های مربوط به تخصص خودتان هم به همین راحتی ریشه یابی می کنید و به جواب می رسید؟

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

آیا با طرح " معلم تمام وقت " وزارت آموزش و پرورش موافقید؟

پربازدیدترین

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور