صدای معلم سایت اخبار آموزش و پروش معلمان فرهنگیان

مینو امامی/ دبیر بازنشسته - آذربایجان شرقی

اگر منبع مالی برای پرداخت مطالبات نیست ، افزایش صعودی حقوق برخی مشاغل چرا به روند خود هر ساله ادامه می دهد؟

تبعیض برای معلمان  التماس همکاران در بخش نامه های این سایت برای دریافت حقوق به تأخیر افتاده با عناوین مختلف اما نهایتا معلم و دبیر ، بسیار آزار دهنده است. بیگاری مطلق است. فرقی با برده داری قرون قبل 18 یا 19 ندارد. یعنی در واقع نوع جدیدی از برده داری است . نیک می دانید که لغو قانون برده داری به منزله حذف آن نبود، بلکه در هر قرنی شکل خود را عوض نمود: برده داری فرهنگی ، برده داری جنسی ، برده داری اندیشه و .....

اگر این معلمین با هر عنوانی که شما در مواقع نیازتان بر چسب دلخواه خود را بر آنها زده اید بیکار بمانند یا به کارهای خلاف روی بیاورند یا دزدی کنند شرایط یک جامعه در چه وضعیتی قرار می گیرد؟ هر جوانی دنبال آرزوهای خود وارد شغلی می گردد و آنان معلم شده اند، چون تصور می کردند اوج توانایی در تعلیم و تربیت است و متأسفانه امروز متوجه شدند که اشتباه کرده اند.

حقوق معلمین حق التدریس ، خرید خدماتی ، آموزش دهندگان نهضت سوادآموزی یا سرباز معلمین و همه مطالبات معلمین رسمی ، چگونه و با کدامین مجوز قانونی نباید به موقع پرداخت شود؟

اگر منبع مالی برای پرداخت مطالبات نیست ، افزایش صعودی حقوق برخی مشاغل چرا به روند خود هر ساله ادامه می دهد؟

فاصله حقوق معلمین با سایر مشاغل را ، کم کم نجومی کرده اید. سه برابر حقوق یک ساله معلم را مشاغلی!! یک ماهه دریافت می کنند؟ این یعنی دامن زدن به فاصله طبقاتی یا تضاد طبقاتی یا شکاف درآمدی ، که نتیجه آن نیز مشخص است.

محرکه تحولات اقتصادی و اجتماعی و حتی سیاسی فقر است . عدم تأمین مالی است . ناتوانی در برآوردسازی مایحتاج اولیه زندگی است. امروز شما مسئولین داغ فقر را بر پیشانی من برده بی حقوق و مواجب زده اید. این پیشانی در سجده گاه خداوندی نیز برای ناتوانی خودش شرمنده و عاجز است. اما فقر چهره زیبای دیگری دارد و آن کارکرد موریانه مانندش است که دیری نمی گذرد تمامی ستونهای جامعه را با حرکت برق آسای خود می خورد و تمامی ارکانهای آنرا نیست و نابود می سازد.

تبعیض برای معلمان   یعنی دولت و قانونگذاران برای سرشکن کردن منابع مالی موجود ، هیچ سهمی برای معلمین قائل نیستند؟
امروز نباید در کتاب فارسی کلاس اول ابتدایی نوشت بابا نان داد یا بابا آب داد بلکه توصیه می شود بنویسید بابا حقوق ندارد یا به بابا حقوق ندادند. بابا برده ای بیش نیست. ادبیات هر زمان باید با واقعیت های ساری و جاری خود سنخیت داشته باشد.

شما مسئولین محترم ، وقتی کارگری برای تعمیر یا ساخت چیزی به منزل می آورید جرأت ندادن دستمزد او را دارید؟ یا فورا به یاد سفارش رسول اکرم "ص" افتاده و با یک هیبت مذهب مآبانه و با یک حس معنوی ، عرق کارگر خشک نشده ،دستمزدش را می پردازید؟ پس چگونه می شود که من معلم را بی هیچ بهایی به کار می گمارید و ماهها و سالها حق و حقوقم را نمی پردازید؟

هیچ از نگرش فرزندم نسبت به من بینوا خبر دارید؟ کم مانده قهرمان داستان ویکتور هوگو شوم و برای دزدی قرص نانی یک عمر فراری گردم.

نه التماس ، نه اطلاع رسانی نه نوشته های رنج آمیز ، نه تحصن و تجمع ، هیچ کدام در بیداری وجدان شما مسئولین ذی ربط اثر ندارد. شما اراده ، اعتماد ، امید ، باور ، اعتقاد ، عشق ، شادابی ، ایثار ، عزت نفس ، منزلت و ارج مندی ما معلمین را در قتلگاه بی عدالتی پرداخت حقوق مثله کرده اید.

اول جمیع مطالبات فرهنگیان با هر عنوانی را بپردازید ، دوم حقوق سایر مشاغل را ثابت نگه دارید تا ما معلمین حداقل با قدم های ناتوان خود ، به عرش حقوق آنان خیر که به نزدیکی چند قدمی آنها برسیم.

در بخش های مختلف سایت وزارت آموزش و پرورش توسط نمایندگان مجلس یا کارشناسان مختلف از حال ، مرثیه بودجه سال 97 اشک ها را جاری ساخته است ، این برای من معلم خبر خوشایندی نیست وظیفه شما دولتمردان اندیشیدن برای پیدا کردن راه حل مناسب است نه کشیدن دندان طمع شاغلین. که باید گفت دندان حق خواهی نه طمع . طمع مربوط به از ما بهتران است.

تنها 66 روز تا پایان سال باقی است یا علی .


ارسال مطلب برای صدای معلم

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

یکشنبه, 24 دی 1396 ساعت 09:17 خوانده شده: 1154 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +41 0 --
امامی 1396/10/24 - 09:47
قابل توجه وزیر و مجلس محترم ،

امروز همکارانمان آنقدر در مضیقه و فشار هستند
که شماره تلفن یا شماره پرسنلی یا دفتر کل یا
کارت بانکی خود را برای کمک و یاری دیگرا ن در
سایت صدای معلم می گذارند ، شما نمایندگان محترم
وقتی لایحه بودجه را تصویب می کردید وجدانتان پنهان
و خنثی خوابیده بود؟!!
پاسخ + 0 0 --
دبیر م 1396/10/24 - 17:45
افرین بر شما و مقاله های خوبتان جناب امامی
پاسخ + 0 0 --
دبیر 1396/10/29 - 17:21
یکی از مشکلات اصلی در جامعه ما اینه که فکر می کنن، همه ی مشکلات کشور ناشی از بی لیاقتی مسئولان و ناکارآمدی .... هست، غافل از اینکه تک تک مشکلات ما نتیجه مستقیم برنامه ریزی های بیگانگان علی الخصوصوص .....ـا و ........ ئیل هست و سایر بستگان و آشنایان
پاسخ + +34 -2 --
بازنشسته 1396/10/24 - 10:12
با تشکر از خانم امامی که به درد اصلی معلمان اشاره کردند ۰ به نظر من این دولت از اول هیچ اعتقادی به عدالت در پرداخت حقوق و مزایا نداشت و الان هم ندارد وحلا هم که صحبت از افزاش پلکانی حقوق است که حداقل یک قدم به عدالت نزدیکتر است تصمیم بعضی از نمایندگان مجلس است نه این دولت ۰ یک نمونه بارز از بی عدالتی را در پرداخت فوق العاده ویژه به همه کارکنان دولت غیر ازمعلمان دیدیم در صورتی که اگر دولت پولی داشت اول مطالبات یا بدهی خود به معلمان که از ۱۰ سال قبل مانده پرداخت می کرد و اگر پولی می ماند به همه کارکنان با عدالت پ داخت می کرد ۰
پاسخ + 0 0 --
امامی 1396/10/24 - 14:29
با سلام و تشکر.
پاسخ + +38 0 --
مهرپور 1396/10/24 - 11:54
عالی نوشته اید خانم امامی عزیز،درود بر شما.کلمه مطالبات در این کشور فقط در مورد فرهنگیان کاربرد دارد و چقدر زشت و دور از شان وزارت آموزش و پرورش است.افزایش حقوق فرهنگیان و پرداخت به موقع،خواسته همه ماست.
پاسخ + 0 0 --
امامی 1396/10/24 - 14:30
با سلام و تشکر.
پاسخ + 0 0 --
دبیر م 1396/10/24 - 21:38
با سلام و تشکر با نظر شما موافقم
پاسخ + +25 -1 --
ممقانی 1396/10/24 - 12:21
جالب است که همین دولت ها به ظاهر با قوانین مختلف جلو تعدی کارفرمایان به کارگران را در بخش های خصوصی می گیرند . بارها با اعزام ناظران بیمه در شرکت ها و کارخانجات و ... جلو تضییع حق کارگران را می گیرند که بدون بیمه کار نکنند . بارها کارفرمایان ورشکست شده که بیشتر حاصل ناکارآمدی سیستم اقتصادی همین آقایان است ، مجبورند در دادگاه جواب کارگران را بدهند که خواسته به حق دارند !
آیا کسی می داند که حقوق برخی از کسانی که برای همین سیستم دولتی کار می کنند چند سال یا ماه است پرداخت نشده ؟ یا حتی برخی از آنان به خاطر واریز نکردن حق بیمه این افراد علی رغم کسر ماهیانه از حقوق ، خود یا خانواده شان دفترچه بیمه ندارند ؟
ولی به قول شما افزایش حقوق برخی ها کمبود بودجه و ندارم و نیست و قسم حضرت عباس و ... نمی شناسد !!
شکایت به کجا می شود برد ؟ از چه کسی به کجا ؟؟!!
پاسخ + 0 0 --
امامی 1396/10/24 - 14:33
با سلام ،

شکایت را باید از خودشان به خودشان کرد. هرچند مسخره است اما چون راهبرد عقلانی و منطقی حاکم نیست، چاره ای جز این نیست. کارکرد نامناسب سازمانها نبود منبع معتبر پاسخگویی را هم تحمیل می کند.

متشکرم
پاسخ + +19 0 --
معلم 1396/10/24 - 13:57
به نظر شما چه راهکارهایی برای برون رفت از این مشکلات وجود دارد؟؟
پاسخ + 0 0 --
امامی 1396/10/24 - 14:36
با سلام ،

لطفا نوشته اینجانب مبنی بر :

تأمین بودجه مناسب برای آموزش و پرورش فقط در خصوصی سازی نیست ! راه های دیگری هم دارد ....نگاهی هم به بیرون داشته باشید !

در 16 دیماه 96 صفحه اول بخش اقتصاد همین سایت رامطالعه نمایید.

متشکرم.
پاسخ + +21 0 --
امامی 1396/10/24 - 15:54
مهرداد بائوج‌ لاهوتی عضو کمیسیون تلفیق بودجه سال 97 مجلس شورای اسلامی با اشاره به جلسه (شنبه 23 دی) کمیسیون متبوعش، گفت: در این جلسه مصوب شد تا حقوق‌های کمتر از 5 میلیون تومان ( فرهنگیان، کارگران و کارمندان) بین 10 تا 18 درصد افزایش یابد.
وی با بیان اینکه در جلسه مذکور مصوب شد تا حقوق‌های بیش از 5 میلیون در سال آینده افزایش نیابد، افزود: این عدم افزایش حقوق شامل مقامات کشوری (ماده 71 قانون خدمات کشوری)، استانداران، وزرا و همچنین نمایندگان مجلس شورای اسلامی می‌شود.

برای همین با شتاب ، اخیرا حقوق نمایندگان مجلس افزایش قابل توجهی یافت که سال بعد را نیز جبران کند.
پاسخ + +29 0 --
حمید قاسمی 1396/10/24 - 17:47
با تقدیر و تقریظ از متن بسیار زیبا و ابراز واگـویه های صورت پذیرفته در حق معلمین رسمی و غیر رسمی و همچنین تشکر ویژه بابت لحاظ نمودن نام آموزش دهندگان نهضت سوادآموزی در متن فوق و متون قبلی،از زحمات بی شائبه حضرتعالی سپاسگزارم.
پاسخ + 0 0 --
امامی 1396/10/24 - 19:34
با سلام و احترام،

همکار محترم،
اگر قصوری موجود است همه
کسانی که با آموزش در ارتباط
هستند را شامل می شود.
عدالت اجتماعی برای همه نیاز
اجتناب ناپذیری است.
موفق و موید و سربلند باشید.
پاسخ + +19 0 --
ناشناس 1396/10/24 - 22:24
برای ما فرهنگیان کیسه خلیفه خالیست ، از خرداد ۹۵ حدود ۱۸ ماه داره میگذره خم به ابرو نمیارن که حق امتحانات رو نمیدن خدا لعنت کنه مدیران نالایق خراسان جنوبی رو که فقط به فکر میزشون هستند.
پاسخ + +20 0 --
ناشناس 1396/10/25 - 00:21
دولت به چه حقی حق التدریس فروردین96راهنوز پرداخت نکرده است؟بر مبنای چه قانونی دستمزد معلمان را با یک سال تاخیر پرداخت می کند؟همه کارمندان پایان هرماه 120ساعت پول اضافه کارنکرده را دریافت می کنند بعد معلم سر کلاس 40نفری رفته و تدریس کرده وپولش را بعد یک سال می گیرد.چرا شکایت نمی کنید؟؟؟؟؟
پاسخ + +19 0 --
بازنشسته 1396/10/25 - 12:40
برای پی بردن به این نابرابری هافقط کافی بودجه بعضی ازنهادهامانندحوزه ی علمیه ویاجامعه المصطفی رابامثلاسازمان نوسازی مدارس کشور مقایسه کنید.عزم واراده ایی که این بی عدالتیها ونابرابری هارابه خداقل برساندوجودندارد.
پاسخ + 0 0 --
امامی 1396/10/25 - 12:50
با سلام ،
برخی واژه ها در جامعه ما قربانی امیال و هوس ها
و جاه طلبی های عده ای ، گردیده اند که از اصل خود
مهجور واقع شده اند که عدالت اجتماعی از آن جمله
است. مفهوم و جایگاه اصلی عدالت اجتماعی لوث شده
است.
پاسخ + +19 0 --
کارگری 1396/10/25 - 20:08
سرکار خانم امامی
سلام و وقت بخیر
از اینکه تلاش می کنید با نوشته هایتان نه تنها مرهمی بر زخم های فرهیختگان باشید سپاسگزارم. بیان مشکلات نیروهای آموزش دهندگان نهضت سوادآموزی از زبان روشنفکرانی چون شما برای ما بسیار با ارزش ست. امیدوارم قلم های نیک بتوانند فکرهای بسته را باز کنند و وسعت بیشتری از جهان در پیش چشمان همه باز شود.
از رسانه خوب و متفکر صدای معلم هم قدردانی می کنم. از این که هستند و حضورشان پررنگ است.
پاسخ + 0 0 --
امامی 1396/10/25 - 21:31
سلام همکار محترم ،
خوشحالم که در خدمت همکاران فهیم هستم.
آرزوی بهترین ها برای تمامی مدرسین .
موفق و موید باشید.
پاسخ + 0 0 --
امامی 1396/10/25 - 21:32
در ضمن بنده فقط یک دبیر بازنشسته ساده ام. هیچ پیشوندی جز افتخارم
یعنی معلم ندارم.
پاسخ + +18 0 --
امامی 1396/10/26 - 20:35
متاسفانه با افزایش 10 درصدی حقوق افرادی که 5میلیون تومان
حقوق دارند ، حقوق زیر 2میلیونی معلمان با 18 درصد احیا نمی شود.
شما به نفع چه کسانی خدمت می کنید نمایندگان محترم مجلس ؟!
شما باید بالاتری را ثابت نگه دارید حداقل 5 سال ، تا ما خود را بالا بکشیم .
نمی دانم چرا فهم مساله اینقدر دشوار است .

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

آیا با طرح " معلم تمام وقت " وزارت آموزش و پرورش موافقید؟

پربازدیدترین

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور