صدای معلم سایت اخبار آموزش و پروش معلمان فرهنگیان

مینو امامی/ همکار گروه صدای معلم

وزیر آموزش و پرورش: استفاده از واژه گلزار شهدا در بخشنامه اخیر آموزش و پرورش کم دقتی بوده است ... چه زود تسلیم شدید جناب وزیر!

ما هر روز شاهد تصویب و تدوین تبصره ها و ماده ها و آئین نامه ها و دستورالعمل ها درمجلس شورای اسلامی یا سایر وزارتخانه ها هستیم که به ضرر منافع شاغلین گروه های متفاوت هست اما صدای اعتراض مان به جایی نمی رسد/ فقط دو کلمه یک تبصره از یک بخشنامه این همه برای حضرات حساسیت آفرید تا جایی که وزیر به کم دقتی وزارت در این خصوص اشاره می کند/ با دو تذکر از مقام معاونتی ادوار گذشته و یک روحانی که تا دیروز از غم ها و رنجهای موجود در آموزش و پرورش در بالای مَنبر هیچ سخنی در عدالت خواهی و ابراز همدردی با فرهنگیان ننموده است شما جا زده و می گویید کم دقتی کرده اید/ چرا به حرمت همان خون شهدا نگفتید که هیچ یک از شهدا و جانبازان راضی نیستند سبب شب ادراری و گریستن کودک ترسیده از حقیقت مرگ یا شهادت گردند/ ما از ترس ها و محدویت های شما مطلع ایم برای همین در صفحات گوناگون این سایت خواستار استقلال رأی شمائیم/ تا کی آموزش و پرورش توپ بستکبال زمین سیاست خواهد ماند و هر کسی جرأت پرتاب آن به داخل تور دلخواسته و تمنیّات خود را خواهد داشت/ کاش به جای بیان جمله کم دقتی ، قدری ایستادن و پافشاری را با حمایت فرهنگیان جامعه خود مَحک می زدید/ کاش قدری چون مردان تاریخ کشورمان مقاومت را در برابر ناراستی بر می گزیدید در نهایت شاید وخامت اوضاع به استعفا منتهی می شد اما شما نیز مرد تاریخ آموزش و پرورش در اذهان ما باقی می ماندید / جناب سحر خیز ! فقط یک نظریه یا تئوری تربیتی درست و منطقی نه شعارگونه دهید بنده به شما و دانش غیر غربی شما ایمان می آورم/ آموزش و پرورش برای نفس کشیدن و رشد طولی و عرضی خود نیازمند استقلال رأی است. نیازمند قاطعیت در تصمیم گیری و اجرای آن است/ رنجوری یک دبیر بازنشسته از قصور ولی نعمت خویش است که به 14 - 15 میلیون فرزند خود تسلیم شدن و عقب نشینی را آموزش داد . بعد کسی نگوید معلمان زن یا مرد سرزمین من ترسو هستند ...

انتقاد از حرف های علیرضا پناهیان و ابراهیم سحر خیز در مورد بخشنامه گلزار شهدا و اردوهای دانش آموزشی و انفعال وزیر آموزش و پرورش  وزیر آموزش و پرورش:

استفاده از واژه گلزار شهدا در بخشنامه اخیر آموزش و پرورش کم دقتی بوده است.

وی افزود: منظور حضور دانش آموزان کلاس های اول و دوم ابتدایی و پیش دبستانی ها در آرامستان ها بوده که متخصصان علوم تربیتی با حضور کودکان خردسال در آرامستان ها مخالف هستند.

بطحایی خاطر نشان کرد: این دستورالعمل تا اسفند ماه به صورت آزمایشی اجرا می شود و در دستورالعمل تکمیلی که در فروردین ماه 97 ارائه خواهیم کرد، آن را تصحیح خواهیم کرد.

وی افزود: در آن بخشنامه آمده است که کودکان خردسال و کودکستانی ها و دانش آموزان کلاس های اول و دوم ابتدایی در برخی از مراکز درمانی و بهداشتی و آرامستان ها حضور پیدا نکنند اما آوردن واژه گلزار شهدا کم دقتی بوده است که در دستورالعمل بعدی آن را تصحیح خواهیم کرد.**

ما از ترس ها و محدویت های شما مطلع ایم برای همین در صفحات گوناگون این سایت خواستار استقلال رأی شمائیم

چه زود تسلیم شدید جناب وزیر!

ما هر روز شاهد تصویب و تدوین تبصره ها و ماده ها و آئین نامه ها و دستورالعمل ها درمجلس شورای اسلامی یا سایر وزارتخانه ها هستیم که به ضرر منافع شاغلین گروه های متفاوت هست اما صدای اعتراض مان به جایی نمی رسد و این اوضاع و روال عادی زندگی ما می گردد و به قول نوشته همکار محترم ، جناب آقای کرامت رنجبر دستنایی در : آقای وزیر فقط اگر تعداد "ضاربین " را بیشتر کنید بهتر است!  ( این جا ) ما نیز به زودی فشار یا ناعادلانه بودن آن را فراموش می کنیم.


اما فقط دو کلمه یک تبصره از یک بخشنامه این همه برای حضرات حساسیت آفرید تا جایی که وزیر به کم دقتی وزارت در این خصوص اشاره می کند.

انتقاد از حرف های علیرضا پناهیان و ابراهیم سحر خیز در مورد بخشنامه گلزار شهدا و اردوهای دانش آموزشی و انفعال وزیر آموزش و پرورش

جناب وزیر !

از سادگی و در خواب بودن ملت 40 سال گذشته است ما در سایه همین خون شهدا نسلی روشن اندیش هستیم و نیک می دانیم چه چیز قابل باور یا انکار است.

جناب وزیر !

ما از شما جرأت و جسارت در تمامی امور مربوط به وزارتخانه را انتظار داریم شما نیز همراه ما در این انقلاب نفس کشیده اید. شما نیز هر روز شاهد پرَپرَ شدن نوجوانان و جوانان و پیرمردان و حتی زنان سرزمین خود بوده اید. آنان که رفتند کار حسینی کرده اند و انتظار می رود آنان که مانده اند کار زینبی کنند.

جناب وزیر!

با دو تذکر از مقام معاونتی ادوار گذشته و یک روحانی که تا دیروز از غم ها و رنجهای موجود در آموزش و پرورش در بالای مَنبر هیچ سخنی در عدالت خواهی و ابراز همدردی با فرهنگیان ننموده است شما جا زده ومی گویید کم دقتی کرده اید؟  کاش به جای بیان جمله کم دقتی ، قدری ایستادن و پافشاری را با حمایت فرهنگیان جامعه خود مَحک می زدید

چرا به حرمت همان خون شهدا نگفتید که هیچ یک از شهدا و جانبازان راضی نیستند سبب کابوس شبانه کودکان سرزمین ات گردند؟

چرا به حرمت همان خون شهدا نگفتید که هیچ یک از شهدا و جانبازان راضی نیستند سبب شب ادراری و گریستن کودک ترسیده از حقیقت مرگ یا شهادت گردند؟

امروز فرزند شهید نیز در زیر نوشته ای خطاب به آقای پناهیان موافقت خود را با اجرای این بخشنامه روشن می سازد چون او نیز فرهنگی روشن ضمیر است.

جناب وزیر !

بعد از 40 سال گفتیم یک وزیر با شجاعت و درایت خود جرأت همفکری با کارشناسان امر تربیتی را یافته اما در کمتر از یک هفته مجبور شدید که بگوئید: استفاده از واژه گلزار شهدا در بخشنامه اخیر آموزش و پرورش کم دقتی بوده است !
ما از ترس ها و محدویت های شما مطلع ایم برای همین در صفحات گوناگون این سایت خواستار استقلال رأی شمائیم.

انتقاد از حرف های علیرضا پناهیان و ابراهیم سحر خیز در مورد بخشنامه گلزار شهدا و اردوهای دانش آموزشی و انفعال وزیر آموزش و پرورش

تا کی آموزش و پرورش توپ بستکبال زمین سیاست خواهد ماند و هر کسی جرأت پرتاب آن به داخل تور دلخواسته و تمنیّات خود را خواهد داشت؟

کاش به جای بیان جمله کم دقتی ، قدری ایستادن و پافشاری را با حمایت فرهنگیان جامعه خود مَحک می زدید.
کاش قدری چون مردان تاریخ کشورمان مقاومت را در برابر ناراستی بر می گزیدید در نهایت شاید وخامت اوضاع به استعفا منتهی می شد اما شما نیز مرد تاریخ آموزش و پرورش در اذهان ما باقی می ماندید. بدین نحو ماجرای ترس ها و دخالت ها و دیوار کوتاه بودن آموزش و پرورش سالهای متمادی ادامه خواهد داشت. و این روند یعنی عدم حل مشکلات و معضلات موجود در آموزش و پرورش و قصه پُر غصه دردهای درمان ناپذیر آموزش و پرورش در سایه ابراز دو دیدگاه غیر منطقی و غیرعلمی با برچسب غرب زدگی یا حساسیت سیاسی ،ادامه خواهد داشت.

انتقاد از حرف های علیرضا پناهیان و ابراهیم سحر خیز در مورد بخشنامه گلزار شهدا و اردوهای دانش آموزشی و انفعال وزیر آموزش و پرورش

جناب سحر خیز !

شما در سایه همان تئوری های غربی برای خود کسی شدید . ما از شما فرهیخته غیر غربی انتظار نگارش متونی از تئوری های ایرانی الاصل را داریم این گوی و این میدان . فقط یک نظریه یا تئوری تربیتی درست و منطقی نه شعارگونه دهید بنده به شما و دانش غیر غربی شما ایمان می آورم.

شما را به خدا به نفس کشیدن کودکان این سرزمین نیز ماهیت و هویت سیاسی ندهید که دنیای کوچک و معصوم آنان تحمل چنین بی دقتی را ندارد.

شتاب زدگی وزیر در اعلام کم دقتی نگارش دو واژه "گلزار شهدا " تا حدی است که متوجه نشده اند که آرامستانها و این واژه هر دو مربوط به دنیای رفتگان است . تفاوت در ذات مرگ نیست تفاوت در مسیری است که به مرگ منجر شده است اما به هر حال کودک با مفهوم فلسفی مرگ نا آشناست.

در گذشته دور اوایل انقلاب ،کارتونی در تلویزیون پخش می شد که یک سلطان هر تصمیم یا لباسی می پوشید ، خلق تأیید و تحسین می کرد. یک روز سلطان عریان در بین خلق حاضر شد، شروع کردند به تعریف و تمجید تا جایی که سلطان خود نیز باورش شد که لباسی زربافت زیبایی بر تن دارد.

ما هم باورمان شده که شرایط موجود ایده آل و بهترین است ، برای همین خبری از تغییر و تحول نیست. یک تصمیم وقتی درست است که منطقی و عقلانی هم باشد. آموزش و پرورش برای نفس کشیدن و رشد طولی و عرضی خود نیازمند استقلال رأی است. نیازمند قاطعیت در تصمیم گیری و اجرای آن است.

مدارس مکانی برای تعلیم و تربیت است و وظیفه معلم هدایت آن. خارج از این تعهد و وظیفه آموزش و پرورش نیست.

دلیل این نوشته خریدن خطر به جان نیست !

رنجوری یک دبیر بازنشسته از قصور ولی نعمت خویش است که به 14 - 15 میلیون فرزند خود تسلیم شدن و عقب نشینی را آموزش داد . بعد کسی نگوید معلمان زن یا مرد سرزمین من ترسو هستند ...

و اما جناب آقای نظری چطور شد که رفتار شجاعانه وزارت ، افکار شجاعانه را نیز از خاطره ها زُدود ؟

به امید روشنگری و واقع بینی و استقلال رأی وزیر آموزش و پرورش.


**کد خبر: 668306 - تاریخ خبر: ۱۳۹۶/۱۱/۰۷


ارسال مطلب برای صدای معلم

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

سه شنبه, 10 بهمن 1396 ساعت 17:26 خوانده شده: 1253 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +42 -1 --
معلم 1396/11/10 - 17:56
ایول ، احسن و بارک الله ! زدی تو برجک وزیر نان به نرخ روز خور نالایق
پاسخ + 0 0 --
دبیر م 1396/11/10 - 21:23
کاملا با مقاله شما موافقم همکار محترمه سرکار خانم امامی عزیز
افسوسس که بطحایی هم مقهور قدرت و زور اصولگرایان تندرو و تیم دولت پاکدستان سابق شده که از دین به عنوان ابزار تخریب رقیب استفاد میکنند
کاش در این کشور جناح و تیم بازنده باخت را قبول و به رقیب فرصت ارایه برنامه و کار بدهد تا سنگ اندازی و تهمت و...
پاسخ + +16 -1 --
کفش فروش 1396/11/10 - 18:30
خانم امامی واقعا شما از اینها توقع دارید عافیت طلبی و صندلی وزارت را به یکمشت حرف صد من یک غاز ترجیح بدهند؟اگر بنا بود مصلحت اندیش و کنج نشین و عافیت طلب نباشند که اصلا وزیر نمیشدند. چرا نمیروید به سایت رسمی بطحایی سری بزنید تا ببینید که جامعه اموزش و پرورش با این تخم مرغ شانسی روحانی گرفتار چه بدبختی بزرگی شده است؟واقعا شما فکر میکنید موجوداتی مثل نظری و بطحایی اصلا توی این مجموعه مولکول حساب میشوند؟ چه برسد به ادم و تازه چه برسد به تاثیرگذار!اگر بطحایی یا نظری عرضه دارد همینجا یا هرجای دیگر وعده کند تا در مقابل خلق الله گلکاریها و زیباسنجی هایشان را بنمایش بگذاریم. متاسفانه انتصابی ها که از صدر تا ذیل این مملکت گل و بلبل را فراگرفته اند اصلا مقبول جامعه نیستند. یکمشت مزدور هزار تومنی دارند که حاضرند برای یک هزار تومنی مچاله کثیف سر ببرند. اینها هم از همان قماشند فقط دشنه شان شده قلم بی زبان و بدبخت!
من خودم را لعنتن میکنم که گرفتار اینو...شما را نمیدانم
پاسخ + +12 -1 --
محمد 1396/11/10 - 19:07
چه وزیری چه کشکی.
وزیری که از خودش استقلال رای نداره و مدام در جلسه رای اعتماد مجلس نوبخت نوبخت می کرد معلومه فقط یک فرستاده هست نه چیزی بیشتر.
کم و کیف آموزش و پرورش را فقط معلمان تعین می کنند نه وزرا.البته اگر بخواهند و اراده ای باشد.
این آقا خوابشم نمی دید بشه وزیر.اوایل وزارت مدام ویدئوهای آبکی و احساسی منتشر میکرد غافل ازینکه اون و سلفش فقط مامور اجرای اوامر مافوق خود هستند نه چیزی بیشتر.!
پاسخ + +29 -2 --
فرهنگ 1396/11/10 - 19:29
مثل همیشه نوشته هایتان گویای واقعیت بود. سخنرانی جناب پناهیان ،چند روز پیش از شبکه ۳ در اولین ساعات صبح : کی مردم در گذشته مرغ وماهی می خوردن؟ کی در گذشته مردم با این امکانات زندگی میکردند؟ کی در گذشته ....؟ البته فکر کنم منظورش تنوع نیاز های‌مردم بود ونه مقایسه دوره های تاریخی البته شاید. چون از ابتدا افتخار گوش دادن به اراجیف این بزرگوار را نداشتم. سوال این است پس سازمان غذا ودارو هم باید از ایشان به خاطر  تنوع طلبی مردم عذر خواهی کند. باید سخنرانیهای این استاد را بشنویم  تا متوجه شویم که وزیرمان چقدر ضعیف وکم سواد است
پاسخ + 0 0 --
آریا 1396/11/16 - 13:03
برادر / خواهر عزیز ، اگر شما معلم هستید و فرهنگی و الگوی فرزندان این سرزمین.
استدعا دارم در موقع صحبت در مورد دیگران و اظهارنظرهایتان، به شکل منطقیو نه توهین آمیز اعلام موضع بفرمایید.
آقای پناهیان هم یک انسان مثل بنده و شماست و نظرش را گفته که ای بسا ممکن است اشتباه باشد و یا درست، و ما قبولش نداشته باشیم
با احترام
پاسخ + +14 0 --
معلم 1396/11/10 - 19:34
آموزش و پرورش وزیری شجاع میخواهد...
پاسخ + +16 0 --
فرهنگی 1396/11/10 - 19:57
با سلام و احترام
من با کرامات واژه سلام بیگانه نیستم سلام شما از دیده افتاده بود. در نظرات قبلی به شما انتقاد داشتم که تمرکز شما بر یک روحانی محترم که نظر خودش را در باب موضوعی بیان کرده بوی لجاجت دارد اما در این نوشتار سخن شما را تایید میکنم.
"اگر این روحانی در گذشته از غم ها و رنجهای موجود در آموزش و پرورش در بالای مَنبر سخنی در عدالت خواهی و ابراز همدردی با فرهنگیان بیان می نمود طرز فکر مردم نسبت به روحانیت بهتر بود و امروز به سخنش با ادب و احترام بیشتری پاسخ داده میشد"
پاسخ + 0 0 --
امامی 1396/11/11 - 10:30
با سلام خدمت همکار محترم سرکار خانم فرهنگی ،

از لطف تان ممنونم. تصور بنده بر این است که شما فقط
مشکل پسند هستید . درنوشته قبلی بنده با کسی لج
نکرده بودم ، یعنی در کل آدمی لجبازی نیستم. اما متن
سخنرانی آن جناب را نتوانستم هضم کنم. به غرور
فرهنگی ام بر خورد. فقط همین. و گرنه به هنگام نوشتن
اگر از خیلی از مسایل عاری نباشید خط و ربط پیدا می کنید
و بنده هیچ کدام را ندارم. فقط خالص برای دفاع از حق و
حقوق خودمان یعنی معلمان می نویسم.
باز تشکر منتظر نقدهای مفیدتان هستم.
پاسخ + +13 -1 --
ناشناس 1396/11/10 - 21:05
جلوی پناهیان وا داد.!!!!!!!
یعنی وزیری که توسط دیگران گماشته بشه، از یک گربه هم ترس خواهد داشت.
به این میگن بزدلی و ترسو بودن. شما که از حرف یک فرد معلوم الحال که هیچ مسولیتی در این مملکت ندارد، اینقدر ترس دارید، چگونه میخواهید از حق و حقوق یک میلیون معلم دفاع کنید؟!!!!
جناب بطحایی فقط اسمت وزیره، در عمل مترسک جناح تندرو مملکت هستی.
پاسخ + +12 -1 --
احمدی 1396/11/10 - 21:05
دست کشیدن از پست ومقام برای کسی که عمری برای رسیدن به ان دویده وتازه داره داره طعم انرا می چشه خیلی سخته, چنین افرادی کاری نمیکنند که مقام وموقعیتشان به خطر بیفته ,کسی اگر بخواهد نام نیکی از خود بجا بگذاره در هر پست و مقامی میتونه این کار را انجام بده مثل بسیاری از معلمان که در راه تعلیم وتربیت فرزندان وطن جانشان را فدا کردند ونام نیکی از خود به جا گذاشتند.
پاسخ + +11 0 --
معلم 1396/11/10 - 21:20
وزیرازاین .... زیاد ارایه می‌کنند ناراحت نشین
پاسخ + +26 -1 --
محمدسالار 1396/11/10 - 22:45
آفرین به زنان ومردان شجاع عرصه تعلیم وتربیت که حقیقت را فدای مصلحت نمی کنند و بدون وابستگی سیاسی حرف دل هزاران معلم گمنام را شجاعانه بیان میکنند این یعنی رسالت بزرگی که بر دوش من وشماست دست مریزاد خدا قوت
پاسخ + +9 -1 --
ناشناس 1396/11/10 - 23:30
ایران ورژن کمی پیشرفته کشوری مثل افغانستان هست و بس.
در این چهل ما در خیلی جهات عقب رفتیم.
پاسخ + +21 -2 --
امامی 1396/11/11 - 10:23
با سلام و احترام خدمت همکاران فهیم و خردمند،

از همراهی همه سروران سپاسگزارم.
پاسخ + 0 0 --
امامی 1396/11/11 - 14:02
همکار محترم برای تشکر و قدردانی هم امتیاز منفی می دهید
برای لطف تان نیز تشکر !!!!!!
پاسخ + +2 -27 --
معلم 1396/11/11 - 12:38
خوب راست میگه کم دقتی بوده لابد .شما چرا ناراحت می شید .تسلیم شدن!!!!

مگه جنگه تا تسلیم شده باشد .....بخشنامه که وحی منزل نیست .گاهی اشتباه میشه ...کم دقتی میشه .....زیاد بزرگش نکنین دوستان ......

باتشکر
پاسخ + 0 0 --
امامی 1396/11/11 - 14:22
سلام همکار محترم ،
ظاهرا شما خیلی راحتید. خوش به سعادتتان.
بعد چهل سال دو سطر جمله علمی و منطقی
از سوی و زیر ابلاغ ودر کمتر از چند روز لغو
گردیده است. خموشی من و شما یعنی ادامه
وضع موجود. شما راضی اید نه؟

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

آیا با طرح " معلم تمام وقت " وزارت آموزش و پرورش موافقید؟

پربازدیدترین

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور