صدای معلم سایت اخبار آموزش و پروش معلمان فرهنگیان

مادر یک دانش آموز مدارس تیزهوشان/ اصفهان

انتقاد یک ولی دانش آموز از وزیر آموزش و پرورش در مورد مصوبه انحلال مدارس سمپاد

گروه استان ها و شهرستان ها/

مصوبه اخیر وزارت آموزش و پرورش در مورد ممنوعیت برگزاري هر نوع آزمون از جمله تيزهوشان ، نمونه دولتي و ساير مدارس خاص و یا انحلال مدارس سمپاد واکنش های متفاوتی را برانگیخته است .

«  مادر یک دانش آموز مدارس تیزهوشان » از اصفهان در این مورد برای صدای معلم نامه ای ارسال کرده است .

« صدای معلم » از همگان به ویژه فرهنگیان دعوت می کند تا دیدگاه های خود را در این باره برای ما ارسال کنند .

مصوبه انحلال مدارس سمپاد و نظر مادر یک دانش آموز

به نظر بنده انحلال مدارس تیزهوشان ضربه روانی محکمی برای دانش آموزان آن مدرسه است که با قصد و آرزوی کسب مدارج بالای علمی و پژوهشی وارد این مدرسه شدند.

آقای وزیر  !

شما بدترین خیانت را به این بچه ها کردید و آنها این اقدام شما را فراموش نمی کنند.
دانش آموزی که تلاش و کوشش کرده و از استعداد خوبی هم برخوردار است و هم اکنون امکان ثبت نام در مدارس غیر انتفاعی را ندارد، بایستی در یک مدرسه دولتی هم کلاس با بچه های با سطح هوش پایین درس بخواند.

شما مکانی را که این جور دانش آموزان می توانستند به اهدافشان برسند را از آنها گرفتید. این همه برنامه المپیادها، شور و شوق بچه ها در شرکت در کلاسهای آنها، کتابهای اضافی که خود سمپاد می داد و به حق عالی بود اینها را شما از بچه های ما گرفتید. شما فضای رشد و بالندگی را از فرزندان باهوش این مملکت گرفتید .

این به نظر شما افتخار دارد؟ یا مایه تاسف است؟
فرزندان تیزهوش ما بایستی با بچه های عادی در یک کلاس باشند و در کلاس منتظر بمانند تا دانش آموز ابتدایی ترین مفاهیم را بفهمد و آنها از مفاهیم عالی تر باز بمانند ...چرا  ؟چون شما این را می خواهید؟ چون شما می خواهید دانش آموزان تیزهوش جدا از بقیه نباشند؟
واگذاری شما به خدای عادل.
امیدوارم صدای ما اولیا را به ایشان برسانید.


ارسال مطلب برای صدای معلم

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

شنبه, 21 بهمن 1396 ساعت 11:26 خوانده شده: 909 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +4 -3 --
سروش محمدی 1396/11/21 - 11:59
ضمن سلام وعرض ادب خدمت همکاران صدای معلم؛ جناب وزیر خانه ازپای بست ویران است خواجه دربندنقش ایوان است ؛آموزش وپرورش نیاز اساسی به انقلاب ریشه ای وفراگیردارد چون دچار بیماری های بسیار خطرناکی شده وجز بانابودی انقلابی آن درمان نشده وتغییر نخوا
هد کرد؛ ابتدا به ساکن باید خود وزیر و......کناربروندوبعد.....
پاسخ + +5 -11 --
علی 1396/11/21 - 11:59
با سلام

آفرین بر این اولیای دلسوز . من هم به عنوان یک استاد دانشگاه کاملا با حذف مدارس تیز هوشان از پایه هفتم مخالفم.
اولیای محترم به دفتر مقام معظم رهبری، ریاست محترم جمهور و دیوان عدالت اداری شکایت نامه بنویسند.
با تشکر
پاسخ + 0 0 --
معلم 1396/11/21 - 22:50
واقعا شما استاد دانشگاه هستید یا از طریق این مدارس ارتزاق می کنی
به کسی درصد بالایی از لغات را حفظ می کند یا فرمول های انچنانی نمی توان باهوش گفت متاسفانه هوش در کشور ما درست تعریف نشده الان حدود نه هوش شناسایی شده و از میان این نه هوش تنها به هوش کلامی و منطق ریاضی بها داده می شود ودیگر هوش ها نادیده گرفته می شود چون روزی که انقلاب صنعتی شد برای گردش چرخ صنعت به این دو هوش بیشتر نیاز بود و الان هم در کشور ما اینگونه فکر می کنند قبل از دکتر و مهندس، انسان تربیت کنیم
پاسخ + 0 0 --
ولی 1396/11/21 - 23:01
اولیایی گرامی اینکه بچه شما دیوان حافظ را از حفظ می خواند تما م فرمول های ریاضی را در طرفه العینی می گوید در کشور های دیگر به او باهوش نمی گویند بچه شما فردا باید در کنار دیگر همنوعان خود در همین جامعه زندگی کند جدا کردن آنها از دیگر هم جفا در حق ان هاست هم در حق دیگران شاید شما ها به مدد پول خود مهندس و دکترش کنی اما چه سود که انسانیت را ازا و می گیری پزشکی می شود که اگر مریضش حق ویزیت نداشت بخیه از زخم او می کشد
پاسخ + +10 -5 --
امامی 1396/11/21 - 12:23
مادرمحترم،
با سلام و احترام،
کارتونها و قصه های کودکان،
حقایق دنیای واقعی است.
داستان کوتوله ها که در آن دو گروه سر
شکستن تخم مرغ از نوک تیز یا پهن
آن جنگ می کردند، داستان حماقت
انسانها بود. این که وزارت وظیفه داشت
حداقل از شهریورماه چنین. تصمیمی
اتخاذ نماید حق شماست، اما لطفا با ایجاد
جنجال حق فرزند باهوش من، در رکاب
اما و چراها گام نگذارید که رشته بی انتهایی
دارد. عمق فاجعه انقدر زیاد است که با
یک حذف یا اضافه ظاهری امیدی به
اصلاح نیست.
برای همه آنانی که ازتابستان مشغول
مطالعه بودند متاسفم اما به حساب
مطالعه اجباری برای دانش افزایی بگذارید.
شما ببینید جامعه فرهنگیان چه چیزهایی
را تحمل می کند؟
پاسخ + +13 -3 --
یک معلم ۳۰سال خدمت 1396/11/21 - 12:36
باسلام ...
به نظر می رسد این ولی محترم دانش آموز اطلاعات شون از جزئیات حذف آزمون های ورودی ناقص است.
اولا که اینگونه دانش آموزان قرار نیست رها شوند. بل بابرنامه ی طرح شهاب شناسایی و‌مورد حمایت قرار خواهند گرفت.
دوم اینکه مگر ما خیابان جداگانه ای ومحل های جدایی برای این عزیزان داریم؟ بالطبع اینها هم باید دربین همین شهروندان زندگی کنند و اینقدربااینگونه تفکرات به اینها آسیب نرسانیم.
اینها هم شهروند هستند‌ . فقط از توانایی هایشان باید درست استفاده شود .
چه جایی بهتر از هم زیستی باهمه در مدرسه؟!
لطفا مبانی را مطالعه بفرمایند
جان کلام اینکه ما چیزی به نام انسان برتر نداریم .
برخود نبالید همان فرزند شما ممکن است توانایی برخی کارها را که یک کودک در مدرسه عادی انجام می دهد نداشته باشد...
پاسخ + 0 0 --
همکار فرهنگی 1396/11/21 - 17:30
همکار ارجمند،، طرح شهاب هم در حال اجرای صوری است،متأسفانه
و دردی رو درمان نمی کنه
کاش مدارس دولتی رو به حد مدارس سمپاد برسونن،نه این که مدارس سمپاد رو به دولتی برسونن به قول جناب سروش محمدی خانه از پای بست ویران است
یه اتاق فکر درست درمون نداریم،یه واحد پژوهشی نداریم که چالش‌های کار رو بررسی کنه،فقط ناگهان اعلام حذف میکنن خانم مهاجرانی هم که میاد اون جوری توی رسانه صحبت میکنه
پاسخ + 0 0 --
مرد حق 1396/11/21 - 18:24
درست میفرمایید معلوم است که در اموزش و پرورش زحمت کشیده اید بارک الله به این انصاف که فرق بین بندگان خدا قائل نیست. خداوند خیرتان بدهد. بهترین درس را به این مادر خودبرتر بین دادید
پاسخ + 0 0 --
معلم 1396/11/21 - 20:49
تعداد بسیاری از اولیا در دوره ابتدایی ، متاسفانه نگاه دور از واقعیت به فرزندشان دارند و هر کدام فرزندشان را یک نخبه می بینند.‌در صورتی که اکثریت دانش آموزان ما ، هوش معمولی دارند و همین کتاب های درسی را به راحتی یاد نمی گیرند. این تجربه ی من معلم با ۲۹ سال سابقه کار در ابتدایی می باشد.‌
پاسخ + +10 -1 --
ناشناس 1396/11/21 - 12:50
می تونی مثل من فرزندت رو هیچ مدرسه ای نفرستی - راحت
پاسخ + +12 0 --
واقع نگر 1396/11/21 - 13:04
والدینگرامی باید واقع نگرانه به مباحث بنگرند. بسیار دانش آموزان مدارس استعدادهای درخشان هستند که از این حسی که خود را جدا از سایر دانش آموزان دانستن ضربه خورده اند و بیشتر این حس متاسفانه از والدین به آنها تحمیل شده است. متاسفانه بعضا بدلیل نتیجه معکوس این دانش آموزان پس از فارغ التحصیل شدن موجب فروپاشی خانواده و فروپاشی روانی دانش آموز با استعداد شده است.
پاسخ + +9 -5 --
محتبي 1396/11/21 - 13:21
غير انتفاعي مديران نمي چرخد پس بايد مدارس سمپاد حذف شود.
پاسخ + +8 -8 --
عاشق سمپاد 1396/11/21 - 13:33
دقیقا درست گفته.به قول قدیمیا طرف اومد زیرابروشو درست کنه زد چشمشم کور کرد.اگه هدف از این کار جلوگیری از درآمدهای پشت پرده موسسات جانبی و هزینه های پیرامون اون بوده.راهش ممنوع الفعالیت کردن این موسسات در دوره ی ابتدایی ونظارت برگردش مالی شون بود.نه اینکه کلا سمپادی که هم نوستالژی چندین نسل بوده وهم بیشترین حجم افتخارات ومدالهای بین المللی رو برای ایران به ارمغان آورده رو بخوان حذف کنند.این کارپاک کردن صورت مسئله است فقط.حالا اگه فرضا سمپاد متوسطه اول حذف شه چطوری با طرح فشل وشکست خورده و دکوری شهاب می خوان استعدادها رو شکوفا کنند مثلا؟؟؟!!!
خیلی از بچه ها بودن که سطحشون از بقیه بالاتربود.ومعلم توی مدارس عادی چیزی نداست که به اینا بخواد ارائه کنه.حالا تکلیف اونا چی می شه؟؟،محکوم به زجر کشیدن وگوش دادن به نکات تکراری وکسل کننده ی کتاب درسی هستن ؟؟؟
پاسخ + +12 -5 --
معلم 1396/11/21 - 14:48
فردی که سالیان سال هست که در سمپاد مسئولیت دارد، گفت: اکثریت دانش آموزان ما فرزندان مسئولان و نمایندگان مجلس هست . دست بطحایی درد نکند که سفره پارتی بازی و بی عدالتی را از سمپاد جمع کرد.
پاسخ + 0 0 --
آموزگار 1396/11/21 - 15:36
مجبوري دروغ بگوئي؟ اتفاقا برگزاري آزمون سبب مي شد كه صاحبان قدرت و رابطه نتوانند در اين مدارس ريشه بدوانند. در ضمن سطح آموزشي به گونه اي است كه دانش آموز ضعيف نمي تواند در آنجا بماند و ادامه دهد.اگر مخالفي مخالفت كن اما چرا حرف بي پايه و اساس مي زني؟ اگر اين طور بود كه تو ميگوئي مگر مي توانستند حذفش كنند؟
پاسخ + 0 0 --
معلم 1396/11/21 - 17:29
منم مثل شما فکر می کردم. منبع موثق و در حال حاضر نیز در سمپاد مسئولیت دارد. اکثریت دانش آموزان و معلمان سمپاد فرزندان مسئولین هستند. من نیازی به دروغ گفتن ندارم. یک معلم ساده در مدرسه دولتی هستم.
پاسخ + 0 0 --
ادامه - معلم 1396/11/21 - 17:33
در بین فرزندان مسئولان، چند تا نخبه مانند مریم میرزاخانی هم وارد سمپاد می شدند. این جریان سمپاد هست.
پاسخ + +8 -1 --
ناشناس 1396/11/21 - 15:11
با عرض سلام. بنده مدت زمان زیادی به بازنشستگی ندارم وسالهاست مدرس تیزهوشان و پایه ششم ابتدایی هم هستم و فرزندم هم دانش آموز تیزهوشان بوده. پس با آگاهی کامل نه از روی احساس خدمت این اولیای محترم عرض کنم که نه تنها حذف به ضرر بچه های معصوم شما نبوده که هزاران برابر عزیزان شما سود بردند و درآینده نتیجه این تصمیم گیری بجا را درک میکنم. متضرر وافعی افرادی هستند که با نام آماده کردن بچه ها برای مدارس خاص فقط به فکر منافع خود بوده و استفاده ابزاری از این فرشته های بی گناه کردن. سالها شاهد اتغاقات دردناکی بوسیله بعضی از مدیران مصلحت اندیش بودم .امسال با همه تلاشی که برای به ثمر رساندن عزیزانم داشتم وقتی این خبر را شنیدم با تمام وجود خوشحال شدم چون اثرات مخرب این نوع آموزش و آزمون از ذهن عزیزان ما محو نمیشود کمااینکه چند روز پیش با دانش آموزان پایه هشتم درکلاس صحبت میکردیم بعضیها با اشک ودرد از خاطرات سال ششم صحبت میکردند.کاش بدانیم چه میغروشیم و چه میخریم!!
پاسخ + 0 0 --
عاشق سمپاد 1396/11/21 - 15:40
من هم پای صحبت هزارن دانش آموز وفارغ التحصیل نخبه ومدال اور سمپادی نشستم.همشون دارن حکیم زاده وبطحایی رو لعنت می کنند.که با این کار خیانت نابخشودنی به سیستم نخبه پروری کشور کرده.درضمن این حکیم زاده که .... و بلد نیست چهارجمله درست وحسابی صحبت کنه کی باشه که بخواد جلوی دستور رهبری مبنی بر احیلی سمپاد ایستادگی کنه؟؟؟اجازه نخواهیم داد آب خوش از گلوی مافیای غیر انتفایی پایین بره !
پاسخ + +3 -4 --
باران 1396/11/21 - 15:48
خانم معاون وزیر از کارشان بسیار راضی هستند واین رضایت را به اولیا وبچه ها نیز نسبت می دهند ای کاش قبل از این کار ازدانش آموزان سال ششم نظر خواهی می کردند .بماند که اولیا هزینه کردند وبچه ها هدفمند مطالعه .حالا بچه ها فهمیدند که مسئولین به موقع تصمیم نمی گیرند وبسیاری از بچه ها این مسئله را همیشه به یاد خواهند داشت؟حالا قراراست بچه هابا طرح شهاب سر گرم شوند . یکی از بچه های ششمی که خود را برای آزمون تیز هوشان آماده می کرد گفت این تصمیم ، سرنوشت مرا خراب کرد.ای کاش جناب وزیر در ابتدای وزارتشان چنین تصمیمی می گرفتند درضمن حالا دانش آموز کلاس ششمی سه سال دیگر هم اضطراب خواهد داشت برای آزمون تیز هوشان دبیرستان پس لطفا کلا این مدارس نباشند وخواهشا اگر جایگزینی در نظر می گیرید تمام جوانب را بسنجید تا مسئولین بعدی خواب های دیگری دروسط سال تحصیلی نبینند.
پاسخ + 0 0 --
عاشق سمپاد 1396/11/21 - 16:02
اتفاقا شک نکن وزیر بعدی نه تنها دوباره سمپاد رو برای متوسطه اول احیا می کنه.بلکه زمزمه های بود که سمپاد برای دوره ی ابتدایی هم ایجادبشه.مثلا می دونم حاج بابایی موافق سمپاد برای دوره ی ابتدایی هم هست.
پاسخ + 0 0 --
معلم از ... 1396/11/21 - 17:31
عاشق سمپاد، چیزی نمانده سکته کنی. خدا روزی رسان هست ...
پاسخ + +2 -11 --
آیت ا.. خامنه ای 1396/11/21 - 16:48
این سمپاد خیلی مهم است. این کار خیلی مهمی است و آن نکته هم که اشاره کردند که یک تعداد زیادی مدرسه بر اساس این [طرح تأسیس شده]، این متوقف به این است که این سازمان خوب بچرخد و خوب اداره بشود

منبع خبر : سایت خبری شعار سال

http://shoaresal.ir/fa/news/109203/نگرانی-رهبر-انقلاب-سر-باز-کرد-نسل-مریم-میرزاخانی‌ها-تمام-می‌شود
پاسخ + 0 0 --
.......... 1396/11/21 - 18:05
این را عاشق سمپاد نوشته است.
اولا اجاازه ندارید با نام دیگری آن
هم رهبری کامنت بگذارید .
ثانیا ما در جریان نظرات موافق و
مخالف به غربالکری واقعیت مشغولیم
نیازی به لشکرکشی نیست.
پاسخ + 0 0 --
عاشق سمپاد 1396/11/22 - 10:44
من با نام وایمیل خودم نظر می گذارم. ونیازی هم ندارم با نام کس دیگه ای کامنت بگذارم. اون قدر به خودم ونظراتم اطمینان دارم که نیاز به ساختن اکانت دیگه نداشته باشم. شما هم برو یه سر به اینستای بطحایی بزن ببین صدها کامنت اعتراضی بهش در همین زمینه داده شده. نکنه همه ی اونها هم من بودم؟؟؟توهم دایی جان ناپلئون رو بگذار کنار!!
پاسخ + 0 0 --
معلم از ... 1396/11/22 - 14:18
عاشق سمپاد گماشته مسئولان طرفدار سمپاد هست. پول می گیرد دفاع می کند، جانانه .
پاسخ + +1 -5 --
دکتر اژه ای 1396/11/21 - 17:23
دکتر اژه ای از پیشگامان تاسیس سمپاد

سمپاد در آن زمان، زیر بمباران و موشک باران ایجاد شد و نامه درخواستش در روزهای سخت جنگ به ریاست جمهوری ارسال شد. آن روز، یکی از اساتید آموزش و پرورش دلیل مخالفتش با تأسیس را این موضوع اعلام کرد که پذیرش دانش‌آموز با معدل 19 و تحویل دادن دانش‌آموز با معدل ۱۹ هنر نیست. رهبر انقلاب در پاسخ فرمودند، این گفته وقتی صحیح است که فرض کنیم در شرایط فعلی دانش‌آموزان با معدل ۱۹وارد مدارس می‌شوند و با معدل 19 از همان مدارس خارج می‌شوند، در حالی که عملاً این طور نیست.
پاسخ + 0 0 --
امامی 1396/11/22 - 15:40
جناب آقای پورسلیمان ،
با سلام ،
همه کامنت هایی که با نام اشخاص چون مقام رهبری
یا دکتراژه ای و...... گذاشته می شود توسط فردی
است که همه ما ایشان را می شناسیم و اخلاقا نام
نمی برم. اما آیا از نظر رسالت رسانه انجام چنین کاری
مجاز است ؟
در صورت عدم کنترل و محدویت برای این امر سنگ روی
سنگ نمی ماند. حیثت افراد مشهور بازیچه ما نیست.
لطفا با نام خود یا یا نام مستعار بنویسند اما دیدگاه
شخصیت ها را قید کنند.
از همکاری تان سپاسگزارم.
پاسخ + 0 0 --
عاشق سمپاد 1396/11/22 - 19:50
من با نام خودم کامنت می گذارم.نیازی هم ندارم با نام کس دیگه ای کامنت بگذارم.از مسئولان سایت هم درخواست می کنم ایمیل ونظرات رو چکن کنند وببینند نظراتی که ایشون بهش اشاره کرده آیا توسط من نوشته شده یا فرد ثالث.ظاهرا خانوم امامی سر به اینستای وزیر خطاکار آموزش وپرورش نزده که ببینه سیل کامنت اعتراضی کل پیج ایشون رو پرکرده.برخلاف تصور بعضی کاربران سایت اکثریت جامعه دانش آموزی و نخبگان با این طرح جدید مخالفن وپیج وزیر هم پر از کامنتهای انتقادیه.لابد همه ی اونارو هم من نوشتم!!من هروقت هر نظری داشته باشم با همین حسابم ارسال می کنم ازکسی ترسی ندارم که بخوام با حساب یدکی نظر بدم.
اگر استدلال خانوم امامی برای مخالفت با سمپاد هم مثل همین نتیجه گیری اخیرش باشه که جای تاسف داره!
پاسخ + 0 0 --
امامی 1396/11/22 - 22:57
جناب ...... سمپاد
اولا بنده اسم نبردم شما خودتان وارد بازی شدید.
ثانیا اگر ما معلمان نیز اخلاقیات را رعایت نکنیم
وای به حال جامعه.
ثالثا حرمت حریم اندیشه و پنداشت چه ربطی به
اعتقاد بنده دارد.
شنا لطف کنید بر اصرار خود بمانید و انتخاب را
به شعور ودرک همکارانتان واگذار نمایید.
بعد از این اگر نام کامل و درست و سمت خود
را ذکر نکنید بنده به هیچ گفته شما شخصا پاسخ
نخواهم داد.
این علاقمندی از یک باور فردی فراتر رفته است.
پاسخ + +2 0 --
ایرانی 1396/11/21 - 18:38
آیا می دانید مردم بیچاره چرا به ثبت نام فرزندانشان در مدارس نمونه و تیزهوشان بیشتر بها می دهند؟ چون مدیریت مدارس عادی بقدری گند و ول انگارانه است، که مردم علاوه بر وضعیت آموزش، نگران وضعیت پرورشی فرزندانشان هستند. که مبادا فرزندانشان در مدارس آسیب ببیند و از دستشان برود. ولی چون حساسیت رو ی مدارس نمونه و تیزهوشان بیشتر است و مدیریت،کادر و معلمان این مدارس انتخاب شده هستند، آسیب بچه ها در این مدارس کمتر است. خداوند هدایت کند و در صورت هدایت نشدن به اعمالشان گرفتار کند مدیران خائن ادارات را که با سیاسی بازی همه جا را به گندکشانده اند و منافع فرد را بر منافع جمع ترجیح داده و سرنوشت فرزندان مردم را بخاطر دلخوشی چند صباح افراد، به این و آن هدیه می کنند و مردم را دائماً غرق در اضطراب و استرس می کنند و آخر سر به خاک سیاه می نشانند. بنده مدارسی سراغ داشته و دارم که بخاطر مدیریت قوی این مدارس، مردم به ثبت نامه فرزندانشان در این مدارس بیشتر از مدارس نمونه و تیزهوشان رغبت نشان می دهند.
پاسخ + 0 0 --
معلم 1396/11/21 - 23:17
اینکه مدیریت مدارس دولتی مشکل دارد، واقعیت دارد و حتی ما معلمان از دست برخی مدیران جانمان به لب رسیده . برای اینکه آقازاده ها یا مدارس غیرانتفاعی می روند یا سمپاد و وضعیت مدارس دولتی برای مسئولان اهمیتی ندارد.
پاسخ + 0 0 --
فرهنگی 1396/11/24 - 15:30
دانش آموزان سخت کوش نیازهای ویژه ای دارند که می توان در آینده در تحول اقتصادی واجتماعیی کشوراز آنها استفاده کرد د سوال اینجاست وقتی وزارت آموزش وپرورش قادر نیست سرانه مدارس عادی را بپردازد وحق التدریس معلمان را به موقع بدهد ؛چگونه در طرح شهاب که نحوه اجرای آن ومیزان اعتبارات مورد نیاز طرح نیز مشخص نیست می خواهد تحول ایجاد کند ؟!آیا سند بنیادین آموزش وپرورش اجرایی شده ؟آیا رتبه بندی معلمان بعد از چندین سال اجرایی شده ؟ به هرحال به نظر میرسد با شانه خالی کردن از زیر بارهزینه مدارس نمونه دولتی وتیزهوشان به دنبال پر کردن جیب مدارس غیر دولتی هستند که تعدادی از مسئولان گذشته بلند پایه آموزش وپرورش یا حامی موسسان این مدارس هستندویا خودموسس آن ؟! واز آن بهره خواهند برد البته در صندوق ذخیره هم شاهد این مسئله بوده ایم وزارت آموزش وپرورش به واعتراضات مردمی توجه کرده واز مردم نیز نظر سنجی کند تا والدینی که به تربیت وتحصیل فرزندان توانمند خود اعتقاد راسخ دارند؛ جواب قانع کننده ای بدهد در ضمن فارغ التحصیلا ن مدارس تیز هوشان نه افسرده هستند بلکه از افراد موفق جامعه هستند
پاسخ + 0 0 --
حسن مجید اردبیل 1396/11/28 - 22:00
با سلام
خانم اصفهانی جدا کردن انسانها از یکدیگر با عنوان تیزهوش و به قول شما " سطح هوش پایین" ظلم مضاعف به هر دوی آنها ست به هزار دلیل پیدا و پنهان!
فرهاد دانش آموزم فقر مانع تحصیلش در مدرسه دولتی عادی هم شده بود با هزاران بدبختی او را به مدرسه کشاندم ضمن کار و تحصیل هم کرد مسکن خانواده را سر و سامان داد بالاجبار در هنرستان درس خواند آرزوی پزشک شدن را در سینه محبوس کرد در مهندسی وارد دانشگاه دولتی شد
توجه کن تحصیل در هنرستان و کار برای تأمین زندگی خانواده
دو سال آخر کارم در مدرسه تیزهوشان گذشت غیر از ادعای تیزهوشی از آنها چیزی به درد خوری ندیدم
ادبیات ارتباطی آنها؛ یکی گفت "نوکر مایید "
دلیل : "چون به مدرسه پول داده ایم "
جواب : نوکر شما آقایانی است که به هر دلیل از شما پول گرفته است
نگاهش بی معنی و مفهوم !
خانم اصفهانی دانش آموزی که به یک مواد درسی پنج دبیر خصوصی می گیرد کجا تیزهوش است ؟
دلیل تیزهوشی فرزندتان چیست؟

عزت زیاد
پاسخ + 0 0 --
ناصر 1396/11/30 - 11:08
.... وزير
پاسخ + 0 0 --
مهدیه 1396/12/11 - 16:53
سلام
ابتدا که دانشگاهها و رشته ها پولی شدند و عدالت آموزشی دانشگاهها از بین رفت.
حالا هم که سمپاد منحل می شود تا آن عدالت آموزشی که امثال دکتر اژه ای و مقام رهبری پایه گذارش در مدارس بودند از بین رود.
به قول دکتر اژه ای افتخار این است که فرزند بلال فروش روبروی فلان استانداری با هوش و استعدادش به این مدارس راه یابد و فرزند استاندار نه. این یعنی عدالت آموزشی. با گذشت مدتها وقتی آنقدر از عدالت فاصله گرفتیم که وقتی به زور فلان مدرسه غیرانتفاعی و فلان دانشگاه پولی و فلان دانشگاه زوری مدرک به دست همان آقایان و آقازاده ها داده شد حالا باید تیشه به ریشه عدالت آموزشی به اسم نشاط گستری برای آقازاده ها و به قول خودشان برای مردم بزنند.
اللهم عجل لولیک الفرج
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/02/20 - 14:47
سلام . من یک سمپادی ام . به نظر من برواشتن سمپاد کار اشتباهیه چون مطالبی که ما اینجا یاد می گیریم خیلی جذابه و برای پایه های بالاتر و بخوص کنکور مفیده اما باید توجه کنند توی انتخاب معلمان خمچین مدارسی چون واقعا معلم های عالی خیلی گلچین هستند. از طرف دیگه من موافق با این هستم که اینقدر نبای روی درس تاکید داشته باشنند و باید از استعداد های دیگر بچه های سمپاد هم استفاده بشه . خیلی از این بچه ها هستند که واقعا در زمینه هنر استعداد دارن ولی متاسعانه شاید همون 1ساعت و نیم کلاسی که ما توی هفته داریم اکثرا برای کارهای فوی برنامه گرفته میشه که این خیلی بده . به نظر من طرح هنرستان های سمپاد خیلی عالیه و از خدا مز خوام که این طرح اجرا بشه.

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

آیا با طرح " معلم تمام وقت " وزارت آموزش و پرورش موافقید؟

پربازدیدترین

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور