صدای معلم سایت اخبار آموزش و پروش معلمان فرهنگیان

محمدرضا حیدری/ آموزگار - قم

به نام فرهنگ، شکم را پر می‌کنید. به‌ ‌خاطر خدا، بس کنید !

فاکتور دومیلیاردی کار فرهنگی برای شهرداری تهران و رقص دختران آقایی فاکتوری به ارزش دو میلیارد تومان را پیش شهردار یکی از مناطق تهران برده تا در قالب کار فرهنگی پولش را از شهرداری طلب کند. فاکتور، فاکتور نخود و لوبیای آش نذری بوده! مردِ مؤمن! آش چی؟ کشکِ چی؟ از کی تا حالا جایگاه کار فرهنگی از مغز به شکم تنزّل یافته؟ کار فرهنگی با اندیشه‌ی آدمی سروکار دارد یا با روده و معده‌اش؟


صبح تلویزیون داشت اوّلین همایش سادات را پخش می‌کرد. تا من بروم آشپزخانه و برای خودم چای بریزم و برگردم، خانم سخنران مراتب خاکساری خود را به مجری و بانی این همایش ابراز کرد. اوّلی را با عبارت برادر حاج آقا ابوترابی معرّفی کرد و دومی را به نام فرزند آیت الله اراکی. گویا این دو نفر جز رابطه‌ی نسبی با پدر و برادر، چیز باارزش‌تری در چنته نداشتند تا عرضه کنند.

همان موقع که مجری، سخنران و بانی همایش داشتند در حضور صدها مهمان ایرانی و خارجی برای همدیگر نوشابه باز می‌کردند و نبوغ‌ و حُسن نیت‌شان در پایه‌گذاری این مراسم را تحویل می‌گرفتند، موتور جست و جوگرهایم را روشن کردم تا بدانم برگزاری چنین مراسمی در سالن اجلاس سران و پخش زنده‌ی آن چه هزینه‌ای روی دست بانیان می‌گذارد.


بی‌تفاوتی شهردار به حرکات موزون دخترکان خردسال غیرتِ انقلابی‌تان را به جوش و خروش آورد، با نگاهِ حسرت‌بار دختر آن کارگری که شش ماه است زندگی‌اش را با صفر می‌چرخاند چه می‌کنید؟  به گزارش فردا، هزینه‌ی رزرو سالن اصلی این مجموعه با گنجایش ۳۰۰۰ نفر و برای یک روز در سال ۱۳۸۸، ۲۰۰میلیون تومان بوده است که با احتساب هزینه‌ی خدمات جانبی مورد درخواست چون ترانسفر از محل در اصلی به سوی سالن اصلی،‌ گل‌آرايی، چاپ استند و بنر، فيلمبرداری داخلی، اتاق انتظار مقامات و پذيرايی ميان‌وعده و البته بدون غذا تا ۲۲۰ میلیون تومان هم خرج می‌تراشیده است.

با عنایت به هزینه‌هایی که معمولاً در چنین همایش‌هایی به‌عنوان حقّ ایاب و ذهاب و قدم‌رنجه به حساب مهمانان و مجریان واریز می‌شود، مطلوب است محاسبه‌ی هزینه‌ی رزرو یک روزه‌ی سالن اجلاس سران در سال ۱۳۹۶.


اقدامات فرهنگی بالا را از دید کارگری که شش ماه است حقوق نگرفته و دمِ عیدی سرخورده از وعده‌های سرخرمن کارفرمایان و شرمنده پیش خانواده پای تلویزیون نشسته، ببینید. در سالی که رهبر انقلاب آن را سال اقتصاد مقاومتی نامیده‌ و در دوران دولتی که رئیسش بارها و بارها از لزوم قطع بودجه‌ی مؤسساتی که به نام فرهنگ بیت‌المال را می‌بلعند سخن گفته، با دیدن این همایش پرخرج و کم‌بازده‌ چه حالی خواهید داشت؟

فاکتور دومیلیاردی کار فرهنگی برای شهرداری تهران و رقص دختران

رقص دخترکان خردسال در سالنی نه چندان بزرگ و در حضور جمعی محدود دلتان را به درد آورد، خوش‌رقصی دسته‌گل‌های چندصد هزار تومانی در قاب رسانه‌ی ملّی را چگونه تاب آوردید؟

بی‌تفاوتی شهردار به حرکات موزون دخترکان خردسال غیرتِ انقلابی‌تان را به جوش و خروش آورد، با نگاهِ حسرت‌بار دختر آن کارگری که شش ماه است زندگی‌اش را با صفر می‌چرخاند چه می‌کنید؟

کانال گیومه باز

شنبه, 19 اسفند 1396 ساعت 14:14 خوانده شده: 548 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +2 -21 --
رئوف 1396/12/19 - 16:30
برادر هر چیزی سر جای خودش
حرف شما هم صحیح
کار سخیف شهرداری تهران هم سرجای خودش
اینگونه نتیجه گیری نشان از عدم تفکر عمیق دارد.
پاسخ + 0 0 --
محمدرضا حیدری 1396/12/19 - 19:44
اگر فرصت و‌ اجازه‌اش رو داشته باشید تا فقط به یکی از این دو اتفاق اعتراض کنید، انتخاب شما کدوم بود؟ اعتراض به رقص دختر بچه‌های زیر نه سال در سالن میلاد یا برگزاری همایشی پرهرج و کم‌بازده در سالن اجلاس سران؟
پاسخ + +17 0 --
مهرپور 1396/12/19 - 17:45
با سلام حضور همکاران.به راستی که چنین است.همه جا فقط جلسه و همایش های پوچ و بی محتوا و بخور بخور.و دیگر هیچ....
پاسخ + +6 0 --
دبیر م 1396/12/19 - 19:10
مقاله جالبی بود
پاسخ + +4 0 --
دبیری از شهر قم 1396/12/20 - 01:40
مقاله جالبی است ولی در پس پرده مارا تمسخر میکنند واصلا به این مقاله ها نگاه هم نمیکنندولی بابت نگاه تیزیبین شما به نوبه خودم تشکر میکنم
پاسخ + +3 0 --
فرورتیش رضوانیه 1396/12/20 - 09:04
مشکل اصلی و مهم مملکت ما این بود که دخترها در چه سنی رقصیده بودند.

شکر خدا با جدیت و سرعت پیگیری کردند و ابهام برطرف شد.

علت سقوط هواپیمای یاسوج هم در اولویت نیست و برای روشن شدن ماجرا زمان بسیار است.
پاسخ + +1 -7 --
حقی 1396/12/20 - 09:10
در تائید فرمایشات برادر بزرگوار آقای حیدری سوال این است که چرا راجع به ربا خوری مطلق در بانکها که اشک مراجع تقلید را درآورده واکنش نشان نمی دهید؟چرا راجع به بی عدالتی وتبعیض واکنش نمی دهید؟چرا راجع به 12000000 میلیون جوان تحصیل کرده بیکار و ازدواج نکرده عکس العملی ندارید؟ چرا در مورد اختلاف طبقاتی ،ظلم ، حیف ومیل بیت المال،رشوه گیری،اختلاسهای صد میلیاردی و........... آتش به اختیار نیستید؟؟؟
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1396/12/20 - 10:21
دوست عزیز لازم نیست مراجع برای سود بانکی اشک بریزند فقط کافیه اگه شجاعت دارن ( که از شرایط مرجع بودنه) فتوا بدن و به مقلدانشون بگن که پولهاتون رو از بانکها بکشید بیرون فقط همین!
در باره بقیه مسایل هم به دنبال راه حل باشن و اقدام عملی کنن چون که اشک ریختن دردی از مردم دوا نمیکنه.
پاسخ + +12 0 --
فرهنگی 1396/12/20 - 13:06
مملکت ما شده کشور سمینارها و نشست ها و جلسات پر هزینه.
نشست هایی که هیچ خروجی مثبتی ندارد.
نصف بودجه فرهنگی کشور به جای آنکه در جای مناسب خودش مثل آموزش و پرورش که وظیفه و رسالت اصلی و سازمانی را برعهده دارد صرف نهادهای موازی و بدون نتیجه میشود.
معلمان و دانش آموزانمان از کمبود و فقر افسردگی گرفتن و یک عده به نام دین و مذهب دارن پولهای این بخش فراموش شده را می بلعند متاسفانه.
هم دولت و هم حاکمیت این را می داند ولی عمدا کاری نمی کنند.
پاسخ + +1 0 --
سید محمد حسن حسینی 1396/12/20 - 16:11
همایش برای بزرگداشت "سادات"!؟

این نمایش ها همه جزی از سیاست قرآن بر سر نیزه کردن ... است. من و خانواده ام هم سادات بودیم اما چون درباری نبودیم با ما این کردند:

http://bit.ly/2hdn653
پاسخ + +4 0 --
حسین پور 1396/12/20 - 18:48
اگر به خدا التزام عملی داشتند که به نام فراگیر کردن فرهنگ اسلامی به چپاول مردم نمی پرداختند.

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

آیا با طرح " معلم تمام وقت " وزارت آموزش و پرورش موافقید؟

پربازدیدترین

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور