صدای معلم سایت اخبار آموزش و پروش معلمان فرهنگیان

بهتر می بود وزیر آموزش و پرورش به کوتاهی خود در مورد برآورده ساختن مطالبات و حقوق قانونی معلمان که ماه ها و حتی سال هاست به تاخیر افتاده است اشاره ای نیز می کرد

سخنان سیدمحمد بطحایی در مورد بازداشت معلمان و برخی چیزهایی که از قلم افتاده اند !

علی پورسلیمان/ مدیر صدای معلم

بازداشت معلمان و  آسیب شناسی مواضع وزیر آموزش و پرورش

بطحایی نتوانسته است " امنیت فرهنگی " را در حوزه آموزش برقرار کند و می باید که در این زمینه پاسخ گو باشد بیش از یک هفته است که از بازداشت « محمد حبیبی » عضو کانون صنفی معلمان می گذرد .

با این حال اتهامات وی از سوی مراجعی که اقدام به بازداشت وی کرده اند اعلام نشده است .

در این مدت برخی از تشکل های صنفی معلمان اطلاعیه ها و بیانیه های مختلفی در مورد ایشان صادر کرده اند .

نکته قابل توجه در بازداشت محمد حبیبی نحوه دستگیری ایشان بوده است .

گفته می شود این معلم در محل کار خود و با توسل به زور و خشونت بازداشت شده است .

چنان چه این روایت ها صحت داشته باشند ؛ نخستین پرسش آن است که آیا راه دیگری برای تفهیم اتهام و یا دستگیری حبیبی وجود نداشته است ؟

آیا این رویه مطابق قانون بوده است ؟

بر این باورم حتی اگر فردی مجرم باشد باید شان انسانی وی و موازین قانونی رعایت شود به ویژه آن  که محمد حبیبی هم معلم است و در حال حاضر متهم .

وزیر آموزش و پرورش پس از گذشت 8 روز از دستگیری این معلم در گفت و گو با خبرآنلاین چنین گفته است  ( این جا ):

" تعدادی از همکاران ما به دلایل مختلف امروز در زندان هستند. به نظرم می‌آید بخشی از این دلایل قابل حل و رفع است. به شرط آنکه معلمان عزیز ما در تشکل‌ها در حوزه‌های صنفی، حرفه‌ای و تخصصی کار کنند. اگر در این زمینه‌ها فعالیت‌های صنفی باشد، بعید است کسی بتواند اتهامی بزند. به عنوان مثال معلمی درباره شایستگی‌های معلمان یا معیشت معلمان اظهارنظر کند،‌ کسی نمی‌تواند به او خدشه‌ای وارد کند که چرا در حوزه تخصصی اظهار نظر کرده‌ است.  

اما وقتی فراتر از حوزه حرفه‌ای و تخصصی به نام حرفه معلمی وارد می‌شویم و اظهارنظر می‌کنیم، بعضا اتفاقاتی می‌افتد که برطرف کردن آنها، خارج از توانایی وزیر آموزش و پرورش است. من به عنوان یک همکار وظیفه دارم پیگیر وضعیت همکارم که گرفتار شده و بازداشت است،‌ باشم. باید با توجه به ارتباطاتی که دارم، موضوع را از جایگاه‌های بالاتر در حوزه قضایی و اطلاعاتی و امنیتی پیگیری کنم تا ببینم مشکل چیست و به چه ترتیبی است. فکر می‌کنم موفقیت‌هایی در آینده در این زمینه داشته باشیم.

بازداشت معلمان و  آسیب شناسی مواضع وزیر آموزش و پرورش

بطحایی گفته است :  به نظرم وقتی یک معلمی بازداشت می‌شود، شفاف‌سازی اتهام به آرامش جامعه معلمان کمک می‌کند. معلم ها مطمئن می‌شوند اتهام همکارشان چه بوده است و چرا بازداشت شده و اکنون بازپرسی در چه مرحله‌ای است. اینها به آرامش جامعه معلمان کمک می‌کند. امکان سوءاستفاده رسانه‌های خارجی برداشته می‌شود. درخواست می‌کنم دوستان قضایی و امنیتی تا جایی که امکان دارند، درباره پرونده اطلاع‌رسانی کنند. بهتر می بود وزیر آموزش و پرورش به کوتاهی خود در مورد برآورده ساختن مطالبات و حقوق قانونی معلمان که ماه ها و حتی سال هاست به تاخیر افتاده است اشاره ای نیز می کرد

نخستین پرسش از وزیر آموزش و پرورش آن است که چرا به نحوه دستگیری این معلم اشاره ای نکرده است ؟

و اما مهم ترین بخش سخنان وزیر آموزش و پرورش که به نوعی می تواند با اتهامات حبیبی ارتباط داشته باشد حوزه و نوع فعالیت های تشکیلاتی معلمان است .

بطحایی فعالیت صنفی را پذیرفته شده می داند و نکته مهم سخنان وی آن است که می گوید : اگر در این زمینه‌ها فعالیت‌های صنفی باشد، بعید است کسی بتواند اتهامی بزند. به عنوان مثال معلمی درباره شایستگی‌های معلمان یا معیشت معلمان اظهارنظر کند،‌ کسی نمی‌تواند به او خدشه‌ای وارد کند که چرا در حوزه تخصصی اظهار نظر کرده‌ است.

به عنوان فردی که هم در حوزه تشکل ها و هم در حوزه رسانه کار کرده ام این سخن بطحایی را قبول دارم .

حوزه حرفه ای و تخصصی و مسائل تابعه آن را در آموزش و پرورش باید کدام مرجع تشخیص دهد ؟  به عنوان مثال ؛ همیشه برای من این پرسش مطرح بوده است و بارها نسبت به آن گفته و نوشته ام که وجه قرابت  و یا تشابه"  معلم و کارگر " چیست ؟

چرا برخی از کانون های صنفی معلمان دائما قصد دارند که بین این دو پیوند و یا لینکی ناگسسته برقرار کنند ؟

متاسفانه و علی رغم هشدارهای قبلی به کرات مشاهده کرده ام که در رسانه های متعلق به  این تشکل اخبار کارگران به فور منتشر می شوند .

حتی قبلا در یادداشتی نوشته ام با وجود احترام فوق العاده ای که برای قشر " کارگر " قائل هستم اما هم تراز کردن این دو گروه را توهین به " مقام معلم " می دانم .

آیا برخی فعالان صنفی معلمان و از جمله آقای حبیبی خود را متولی انحصاری کارگران فرض کرده اند ؟

آیا از مطالبه گری در حوزه کار آموزش و پرورش و معلمان اقناع شده ویا عبور کرده که نوبت به احقاق حقوق کارگران رسیده است ؟

هنوز طرفداران نظریه امتزاج دو صنف کارگر و معلم نظریه و یا استدلال قانع کننده ای برای این مدل طراحی های تشکیلاتی ارائه نکرده اند مضافا بر آن که متاسفانه این گروه از معلمان خیلی هم اهل گفت و گو نیستند .

آیا کانون های صنفی در فعالیت های صنفی شریکی که حداقل جنس کارشان مشابه باشند با سایر اصناف پیدا نکرده اند که معلم  و کارگر را گویی همزاد یکدیگر کرده اند ؟

قصد وارد شدن در تحلیل محتوایی اخبار و گزارش های منتشر شده در " کانال کانون صنفی معلمان " را ندارم اما کثرت اخبار منتشر شده در حوزه " کارگران " و به ویژه تحرکات بیرونی  و اعتراضی آنان یک علامت سوال بزرگ برای هر مخاطبی ایجاد می کند ...

از نظر نگارنده سعی در برقراری اجباری بین دو گروه معلم و کارگر یک مغالطه بزرگ بوده و موجب بالا رفتن هزینه فعالیت های صنفی بدون تحصیل نتایج مناسب و در خور خواهد شد و شاینده و شایسته است که طرفداران این گونه تئوری های خود ساخته در آموزه های ذهنی و فرضی خویش تجدید نظر کنند و یا پاسخی  اقناع گرانه برای منتقدان ارائه کنند .

تحول در حوزه آموزش نیاز به گفتمان سازی دارد .

محتوای گفتمان باید در همه زمینه ها و حوزه ها بوده و فرضا فقط در حوزه " معیشت " نایستد و دارای پویایی باشد .

به نظر می رسد با توجه به رویکرد محافظه کارانه غالب در جامعه آموزش و پرورش که هم شامل " ستاد " و هم " صف " می شود باید سعی کرد تا حد امکان هزینه فعالیت ها را برای معلمان کاهش داد و این نیازمند تدبیر و طراحی یک " اتاق فکر " مناسب و اقتضایی باشد .

بازداشت معلمان و  آسیب شناسی مواضع وزیر آموزش و پرورش

 کانون های صنفی معلمان در این حوزه به شدت " فقر تئوریک " داشته و قصد دارند بدون پردازش داده ها مسیری میان بر برای احصا و احقاق مطالبات معلمان در سطوح مختلف آن ایجاد کنند .  بارها گفته و نوشته ام که بهترین مرجع برای تشخیص و احراز صلاحیت های حرفه ای معلمان که حتی در مبانی سند تحول بنیادین هم مورد تاکید قرار گرفته است همان " سازمان نظام معلمی " است

هسته فعالیت صنفی ؛ کار کارشناسی است و لازم است که فعالان صنفی با واقع نگری مواظب غلتیدن در دام پوپولیسم باشند .

نکته مهم دیگری در سخنان وزیر آموزش و پرورش شفاف سازی اتهام برای تنویر افکار عمومی است .

بارها اتفاق افتاده است که فردی پس از بازداشت تا مدت ها بلاتکلیف است . این در حالی است که در قوانین این گونه " بلاتکلیفی ها " بلاموضوع است .

اگر مدارک و مستندات کافی و وافی برای برخورد قانونی با این معلم وجود دارد در این زمینه شفاف سازی شود .

نتیجه منطقی معطل ساختن افکار عمومی  جامعه و معلمان چیزی جز تشدید ابر بحران " اعتماد " در جامعه نامتوازن ما نخواهد بود .

و اما بخش دیگر مخاطب سخنان من خود وزیر آموزش و پرورش است .

حوزه حرفه ای و تخصصی و مسائل تابعه آن را در آموزش و پرورش باید کدام مرجع تشخیص دهد ؟

جدا کردن سیاست و آموزش در جامعه کاملا " سیاست زده " که آموزش و پرورش هم به  نوعی یکی از زیرسیستم های آن است چگونه باید طراحی و اجرا شود ؟

" تربیت سیاسی " و " آموزش حقوق شهروندی " که از وجوه مهم " تربیت " و حوزه کار همه " معلمان " است چگونه باید در این سیستم بازیابی و یا بازتعریف شوند ؟

بارها گفته و نوشته ام که بهترین مرجع برای تشخیص و احراز صلاحیت های حرفه ای معلمان که حتی در مبانی سند تحول بنیادین هم مورد تاکید قرار گرفته است همان " سازمان نظام معلمی " است .

بازداشت معلمان و  آسیب شناسی مواضع وزیر آموزش و پرورش

آقای بطحایی پاسخ دهند دلیل این همه تعلل در راه اندازی این سازمان حرفه ای و تخصصی چیست ؟

اگر راه اندازی این تشکیلات در برنامه ارائه شده ایشان بوده است چرا تاکنون جامه عمل به خود نپوشیده است ؟

چرا بطحایی از پاسخ گویی به افکار عمومی سر باز می زند و آدرس های اشتباه می دهد ؟

به نظر می رسد که وزیر آموزش و پرورش نیز در حوزه خود دچار نقص تئوریک و بیان براهین و ادله می باشد .

اگر فرضا سازمان نظام معلمی وجود می داشت به عنوان یکی از  " مراجع ذی صلاح " می توانست در این موارد نظر تخصصی و حرفه ای خود را اعلام کند و این موجب شفاف سازی واقعی امور می شد .

آن چه که برای من قابل تامل و البته تاسف می باشد علی رغم تاکیدات مکرر صدای معلم در مورد تاسیس سازمان نظام معلمی تاکنون مشاهده نکرده ام که  کانون های صنفی معلمان در این موضوع با جدیت وارد شوند و آن را به عنوان یک " مطالبه مهم " مطرح کنند .

هر چند بارها متذکر شده ام که سازمان نظام معلمی ذاتا رقیب تشکل ها نیست و حتی می تواند  راهنما و مشاور آنان باشد .

و اما سخن آخر در مورد " فرهنگ امنیتی و امنیت فرهنگی " در وزارت آموزش و پرورش  است .

فانی در ابتدای وزارت خویش مهم ترین وجه کار و برنامه خود را تبدیل فرهنگ امنیتی به امنیت فرهنگی اعلام کرد و البته این گزاره توسط وزرای بعدی به نوعی تکرار و تایید شد .

ارزیابی من این است که سید محمد بطحایی در این زمینه موفق عمل نکرده است .

پس از اعلام موضع صدای معلم در مورد مدرک علی الهیار ترکمن این رسانه تهدید به شکایت در مراجع قضایی شد . ( این جا )

در  وزارت بطحایی مدیر آموزش و پرورش بناب از معلمان شکایت کرد .

در وزارت بطحایی مدیر آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی از معلمان منتقد شکایت کرد .

در وزارت بطحایی مدیر کل آموزش و پرورش استان خوزستان از سایت عصر خبر شکایت کرد . ( این جا )

حتی شنیده شده است که مدیر کل آموزش و پرورش قم به علت بالا گرفتن انتقادات  نیز یکی از شاکیان می باشد .

بازداشت معلمان و  آسیب شناسی مواضع وزیر آموزش و پرورش

اگر چه وضعیت محمد حبیبی به هیچ وجه قابل مقایسه با موردهای مفروض نیست اما نشان می دهد که بطحایی نتوانسته است " امنیت فرهنگی " را در حوزه آموزش برقرار کند و می باید که در این زمینه پاسخ گو باشد .

بهتر می بود وزیر آموزش و پرورش به کوتاهی خود در مورد برآورده ساختن مطالبات و حقوق قانونی معلمان که ماه ها و حتی سال هاست به تاخیر افتاده است اشاره ای نیز می کرد .

دوشنبه, 21 اسفند 1396 ساعت 22:08 خوانده شده: 614 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +8 0 --
معلم 1396/12/22 - 13:42
به نظر شما اصلا بطحایی کاری تا الان برای فرهنگیان انجام داده؟؟
پاسخ + 0 0 --
علی پورسلیمان 1396/12/23 - 17:19
سلام

دوست عزیز معلم

بنده در این یادداشت بخشی از عملکرد آقای بطحایی ر نقد کرده ام .

قطعا هر فردی هم نقاط مثبت و هم منفی دارد .

پایدار باشید .
پاسخ + +11 0 --
امامی 1396/12/22 - 13:51
با سلام و احترام

پدر ترس بسوزد که کسی جرأت نوشتن
نظر خود را نیز ندارد. کاش ما معلمین
نمی ترسیدیم یا کاش دولت به ما معلمان
میدان عمل بیشتری می داد. اگر هر چیز
سر جای خود باشد از چه چیز باید ترسید؟
کاش نظام آموزشی ما آنقدر ایده آل باشد
که دلیلی برای خرده گیری آن نباشد. کاش
پاسخ + 0 0 --
علی صادقی 1396/12/22 - 22:37
فرخی یزدی:
« وای بر شهری که در آن مزد مردان درست از روزگار
غیر حبس و کشتن و تبعید نیست! »
پاسخ + 0 0 --
دبیر م 1396/12/23 - 06:09
ترس.... کاش...
نفرین بر رانت اختلاس وتجاوز و...
نفرین بر زر زور تزویر و...
پاسخ + 0 0 --
علی پورسلیمان 1396/12/23 - 17:24
سلام

خانم امامی

بنده در بخشی از یادداشت خود به این نکته اشاره کرده ام .

مهم فرهنگ مطالبه گری است .

این که معلمان و جامعه نسبت به خود ، هم ردیفان و بالادستان بی تفاوت نباشند .


شب دراز است و قلندر بیدار .

جامعه ما هنوز در ابتدای راه است .

پایدار باشید .
پاسخ + 0 0 --
علی پورسلیمان 1396/12/26 - 09:58
سلام

دبیر م

بزرگ ترین دشمن ما ، " بی تفاوتی " و " انفعال " است .

وقتی این ها در جامعه باشند و فرهنگ مطالبه گری و کنش گری درست و علمی در جامعه نباشد با مرگ گرفتن و زنده باد و مرده باد صورت مساله تغییری نمی کند .

پایدار باشید .
پاسخ + +7 0 --
دبیر م 1396/12/22 - 14:05
ضمن تشکر از مقاله شما پیگیری کنید افزایش حقوق سال بعد فقط10 درصد است یا پلکانی و از10 تا20 درصد؟؟؟؟؟؟؟!!!!
پاسخ + 0 0 --
علی پورسلیمان 1396/12/23 - 17:25
سلام

دوست عزیز

از نظر شما تشکر می کنم .

فکر می کنم در این رسانه در این مورد به اندازه کافی اطلاع رسانی شده است .


پایدار باشید .
پاسخ + +6 0 --
سید محمد حسن حسینی 1396/12/22 - 14:59
صرفا بخاطر نوع روش تدریس و فعالیتهایم در فضای مجازی و مقالات انتقادیم "هنوز" هم - در دولت به اصطلاح تدبیر و امید - ای میلهایم، فیسبوکم، تویترم، تلفنم و موبایلم تحت رصد و کنترل است و به من اثبات هم شده که در داخل آپارتمانم هم دوربین گذاشته اند! آقای روحانی! جلوی این نامحرمان و ناپاکان را که از تعاملات من با خانواده و خواهرهایم و ... در جهت آذار و اذیت و تهدید و ارعاب و مجبور کردن من به سکوت در برابر ستمگر سو استفاده می کنند را بگیرید. به خدا قسم هیتلر هم اینگونه با منتقدان حکومتش رفتار نمی کرد:
http://bit.ly/2hdn653
پاسخ + 0 0 --
علی پورسلیمان 1396/12/23 - 17:28
سلام

آقای دکتر حسینی

امیدوارم که مشکلات شما هر چه زودتر و ریشه ی حل شود .

پیش تر به شما پیشنهاد دادم با توجه به تخصص و تجربیات شما بهتر است با ترجمه و تالیف مطالب جدید در حوزه آموزش معلمان را بی بهره نگذارید .


شاید این وضعیت قضاوت اطرافیان را نسبت به شما تغییر دهد .


پایدار باشید .
پاسخ + 0 0 --
سید محمد حسن حسینی 1396/12/24 - 14:07
آقای پورسلیمان گرامی، به خداوندی خدا با کار علمی کردن من هم مخالفند. اگر موافق بودند من را در کار و دانش نمی انداختند تا به آقایان رشته خیاطی الفبای زبان را آموزش دهم. ببینید با آثار علمی بی نظیر من چه کار می کنند و چگونه آثارم را هم زنده به گور میکنند: - 24 ساعته در حال آزار و اذیت و کارشکنی در "تمام" امور زندگی من هستند. به دفتر روحانی هم زنگ زده ام اما...:

http://sedayemoallem.ir/%D9%85%D8%B9%D8%B1%D9%81%DB%8C-%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8/item/10448-%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8-%DB%8C%D8%A7%D8%AF%DA%AF%DB%8C%D8%B1%DB%8C-%D8%AA%DB%8C%D9%85%DB%8C-%D8%B1%D9%82%D8%A7%D8%A8%D8%AA%DB%8C-%D9%85%D9%86%D8%AA%D8%B4%D8%B1-%D8%B4%D8%AF
پاسخ + 0 0 --
علی پورسلیمان 1396/12/24 - 14:14
سلام مجدد

آقای حسینی

من هم مثل شما در مدرسه کار و دانش کار می کنم و به آن افتخار می کنم .

در جنوب غربی تهران .

پایدار باشید .
پاسخ + 0 0 --
تبارک ا... 1396/12/24 - 14:41
آقای پورسلیمان! از شما بعیده! منظور ایشان استفاده نکردن از افراد متخصص در این نظام است. شاید مدرک و تخصص شما در همان حد تدریس در کار و دانش است.
پاسخ + 0 0 --
علی پورسلیمان 1396/12/24 - 15:02
سلام

دوست عزیز

اتقاقا امسال مقامات نظام مانند رئیس جمهور و برخی مسئولان دیگر مراسم آغاز سال تحصیلی را در هنرستان ها استارت زدند .

کشور بیش از فارغ التحصیلان بیکار به کارآفرین و تکنسین نیاز دارد .

از این ها مهم تر و بالاتر افتخار تدریس در آموزش ابتدایی است .

متاسفانه فرهنگ سازمانی در آموزش و پرورش ما مشکلات جدی دارد و نوع نگاه حتی درون آموزش و پرورش هم علمی ، کاردبردی و کارشناسانه نیست و بیشتر حالت تظاهر داشته و مبتنی بر رویکرد پوپولیسم است .

شاید بهتر باشد قبل از قضاوت های این چنینی نگاهی به درون داشته باشیم و با تفکر سخن بگوییم .

پایدار باشید .
پاسخ + 0 0 --
......... 1396/12/24 - 20:26
آب اگر در یک جا بماند می گندد
پاسخ + 0 0 --
علی پورسلیمان 1396/12/26 - 09:34
سلام

دوست عزیز نقطه چین !

درست است .

خاصیت آب در روندگی و پیوستن است .

معلم هم فارغ از مختصات جغرافیایی باید که از کلیشه ای بودن و روزمرگی و استحاله بپرهیزد .

پایدار باشید .
پاسخ + +3 0 --
ناشناس 1396/12/22 - 16:30
همکار را به قصد با توهین و آزار در میان جمع دستگیر میکنند، تا جو رعب و وحشت ایجاد کنند.
البته....
بزرگترین قول این شخص به اربابانش این است که صدای معلمان مظلوم را خفه کرده و با ایجاد آرامش اردوگاهی ، اجازه اعتراضات و اعتصابات رو ندهد.
پاسخ + 0 0 --
علی پورسلیمان 1396/12/23 - 17:34
سلام

دوست عزیز ناشناس

ضمن تشکر از نظر شما

همیشه در این فکرم چرا افرادی که این قدر شعارهای تند می دهند حاضر نیستند خود را معرفی کنند .

من پورسلیمان هستم و مسئولیت نظرات و نوشته هایم را می پذیرم .

باید سعی کنیم طوری سخن بگوییم و بنویسیم که بتوانیم از آن دفاع کنیم .

بنده و دوستان در صدای معلم نقد می کنیم ، اعتراض می کنیم و کسی هم جلوی ما را نگرفته است .

قبلا در مورد اعتصاب به تفصیل نوشته ام .

اعتصاب در مدرسه در تضاد با حقوق دانش آموز و خانواده است و باید در مورد آن تامل کرد .


پایدار باشید .
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1396/12/24 - 00:14
جناب پورسلیمان چرا به جای نظر به نظر دهنده توجه دارید؟ اینجا فقط باید نظرات مهم باشه.
همچنین حق اعتراض ، حداقل حقی است که هر موجود زنده ای میتو اند داشته باشد. فکر نکنم اعتصابات ما لطمه ای به این سیستم آموزشی افلیج بزند. اگرچه در اینجا اعتراض زمانی معنا دارد که برای احقاق حق، حقی به گروگان گرفته شود.
آیا راه دیگری مانده است؟!!! شما راهی برای احقاق حق معلمان پیشنهاد دهید.
پاسخ + 0 0 --
علی پورسلیمان 1396/12/24 - 11:29
سلام

دوست عزیز

درست است .

نظر مهم است اما از قدیم گفته اند :

به عمل کار برآبد
به سخندانی نیست

کسی که نمی خواهد پای نوشته اش را امضا کند چگونه می خواهد دیگران را به حرکاتی دعوت کند که خودش از نظر تشکیلاتی و یا حتی تکاملی به آن نرسیده است ؟


وقتی می توان در جامعه ای از دموکراسی و حقوق شهورندی زد که افراد آن جامعه نخست نسبت به آن ها شناخت داشته و حاضر باشند برای آن هزینه بدهند .

قبلا در این مورد به تفصیل نوشته ام .

( یادداشت بنده با عنوان دموکراسی ، مدرسه و الگوی مطالبه گری را مطالعه کنید . )

واخد فعالیت صنفی در آموزش و پرورش مدرسه است .

معلمی که خود به فرضا به وظایفش عمل نمی کند و حتی حاضر نیست در شورای معلمان مدرسه کوچک ترین انتقادی از وضعیت موجود کند چگونه می خواهد در سطوخ بالاتر این کار را انچام دهد ؟


معلمی که از بیان مشکل خود به صورت نوشتاری عاجز است و حوصله فکر کردن و یا نگارش آن را ندارد و حتی از قوانین بی اطلاع است چگونه می خواهد نسبت به حقوق دیگران اقامه دعوا کند ؟


افراد باید در عمل نشان دهند که چقدر به حرف هایشان اعتقاد دارند .


پایدار باشید .
پاسخ + +2 0 --
ناشناس 1396/12/22 - 20:27
بلاخره معلوم نشد حبیبی به چه جرمی بازداشت شده ولی هر جرمی هم که داشته باشه مامورین امنیتی حق ندارند بدین طریق با اسپری فلفل و ضرب و شتم اقدام به بازداشت وی کنند مخصوصا کسی که در دادگاهی محکوم نشده و فرایند دادگاه طی نشده البته فقط با کسیکه اتهام جاسوسی علیه وی میرود اینگونه برخورد می کنند مخصوصا اینکه گفته میشود سپاه وارد عمل شده صرف نوشتن مقاله یا انتقاد در مورد معیشت هرگز سپاه با این عملیات وارد عمل نمیشود که اگر به خاطر فعالیت های صنفی و انتقاد سپاه چنین رفتاری کرده باشد ابرویی برایش باقی نمی ماند. درکل قضیه و عدم اعلام بازداشت وی کاملا عجیب و پیچیده بوده است
پاسخ + 0 0 --
علی پورسلیمان 1396/12/23 - 17:37
سلام

دوست عزیز

قانون مشخص است .

حتی با کسی که به قول شما متهم به " جاسوسی " است نباید خارج از موازین قانونی و اخلاقی برخورد کرد .


من هم مثل شما از اتهامات آقای حبیبی اطلاعی ندارم و امیدوارم که مسئولان مربوطه هر چه زودتر شفاف سازی کنند .

پایدار باشید .
پاسخ + +2 0 --
فرهنگی 1396/12/22 - 20:46
مجلس شده کبریت بی خطر برای دولت.
استیضاح می کنن و بعد کلهم تایید می کنن.
فکر کنم موضوع رانت و پول خوریه.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1396/12/23 - 14:59
تا پایان این مجلس هیچ استیضاحی صورت نخواهد گرفت امیدوارم این انتخابات درس عبرتی برای مردم باشد تا هرگز به اصللح طلبان و هم حزبی های دولت رای ندهند دراین سه استیضاح نمایندگان با اسناد فساد وزرا و رشوه دادن هاشون رو ارائه دادند اما چون نمایندگان نماینده های دولت هستند و سهم خودشان را گرفتند تمام وزرا رای اوردند
پاسخ + 0 0 --
علی پورسلیمان 1396/12/23 - 17:40
سلام

دوست عزیز فرهنگی

معلمان خود باید مطالبه گر حقوق قانونی خود باشند و البته در موقع رای دادن بدانند چه می کنند و به چه کسی رای می دهند .

باید به جد حقوق قانونی خود را از نمایندگان مجلس مطالبه کنند .

تجربه در این مدت نشان داده است استیضاح نمایندگان دردی از معلمان دوا نکرده است .


پایدار باشید .
پاسخ + 0 0 --
علی پورسلیمان 1396/12/23 - 17:46
سلام

دوست عزیز ناشناس

باید سعی کنیم به عنوان " معلم " که البته یکی از گروه های مرجع در جامعه است نگاهی " فراجناجی " نسبت به موارد و قضایا داشته باشیم .

ارزیابی و باور بنده این است که آموزش و پرورش و مسائل معلمان در هیچ دولتی از ابتدای انقلاب چه اصلاح طلب و چه اصول گرا دغدغه و اولویت آنان نبوده است .

اکثرا نگاه ابزاری به معلمان و کلیت آموزش داشته اند و البته معلمان هم این وظیفه را به خوبی انجام داده اند !

باید واقع بین باشیم و فرهنگ مطالبه گری درست را در آموزش ایجاد و تثبیت کنیم .

پایدار باشید .
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1396/12/24 - 13:48
اگر دولت و مجلس دست یک جناح سیاسی ازنوع اصلاح طلب باشد ضربات سنگینی به منافع مردم و مخصوصا معلمین وارد خواهد امد که در جریان همسویی مجلس و دولت شاهد ان هستیم نماسنده هایی که با دادن پول در لیست دولت قرار گرفته اند هرگز نمیتوانند زبان مردم و معلمین باشند انان فقط نماینده دولت در مجلس خواهند بود
پاسخ + 0 0 --
علی پورسلیمان 1396/12/26 - 09:38
سلام

دوست عزیز ناشناس

تجربیات نشان می دهند اگر قوه مجریه و قوه مقننه از نظر خط سیاسی یکی باشند احتمال اصطکاک کاهش پیدا می کند .

اما این مختص به این دولت نیست .

در دولت های نهم و دهم نیز مجلس این گونه بود و چه ضربات مهلکی بر کشور که وارد نشد .

تفاوتش این بود که در آن زمان جو بگیر و ببند بود و هر کسی انتقاد می کرد او را در نطفه خفه می کردند ...

در همین آموزش و پرورش و در زمان فرشیدی و حاجی بایایی در مورد معلمان چقدر پرونده سازی کردند ؟

چقدر فضای تهدید و ارعاب بود ؟

این ها را که دیگر نمی شود کتمان کرد !

پایدار باشید .

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

آیا با طرح " معلم تمام وقت " وزارت آموزش و پرورش موافقید؟

پربازدیدترین

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور