صدای معلم سایت اخبار آموزش و پروش معلمان فرهنگیان

آیا مدیران ما شهامت بازبینی اعمال و رفتار و نتایج تصمیمات خود را در آئینه ملت دارند؟

چرا خبر کاهش حقوق سیاست مداران لهستانی مدیران و تصمیم گیران ما را به تفکر وا نمی دارد؟!

مینو امامی/ همکار صدای معلم

کاهش حقوق سیاست مداران لهستانی و تبعیض در نظام مدیریتی و اداری ایران   خبر کاهش حقوق سیاستمداران لهستانی که در همین سایت در مورخه 18 فروردین 97 ، انعکاس یافت ، بیانگر این مهم بود که :

اولا : آنان جسارت مقابله با عواقب ضعف های مدیریتی خود را دارند.
ثانیا : برای آنها رضایت و حمایت مردم از فزونی مبلغ دریافتی شان مهمتر است.

در سال 77 عضو شورای پژوهش ناحیه یک آموزش و پرورش تبریز بودم ، شاید تنها باری بود که یک رئیس اداره پیشنهادم را مبنی بر تهیه پرسشنامه ای برای سنجش نظرات همکاران خود نسبت به مدیریت و منش و رفتارش قبول کرد و با اجرای آن و استخراج نتایج آن ، مدیریت خود را زیر ذره بین قرار داد. جامعه ما خلأ نظرسنجی در محیط کار را دارد. در کشور ما نظرسنجی مردم نسبت به سیاستمداران و کارکرد آنها ، تصوری ناممکن است. چنین جسارت یا شهامتی از سوی هیچ یک از آنان وجود ندارد . لذا تداوم شرایط نامساعد مدیریتی پدیده ای عادی یا معضلی پُرچالش است.

کاهش حقوق سیاست مداران لهستانی و تبعیض در نظام مدیریتی و اداری ایران

مقوله پاداش آخر خدمت کارکنان دولت ، از جمله مواردی است که رعایت عدالت در تدوین چارچوب آن ، سالهاست که زیر سئوال های بیشمار اما و اگر است. واقعیت برخورداری عده ای و محرومیت عده ای دیگر.تصمیمات آخر سال 96 مجلسیان در مورد پاداش آخر خدمت کارکنان:
نمایندگان مجلس با الحاق بندی به لایحه بودجه ، سقف پاداش پایان خدمت کارمندان دولت را حداکثر معادل ۷ برابر حداقل حقوق و مزایا تعیین کردند.
چند دهه دیگر باید بگذرد تا ما معنا و مفهوم امنیت شغلی یا تأمین شغلی را تجربه کنیم؟   این بند با ۱۴۱ رأی موافق ، ۴۶ رأی مخالف و ۷ رأی ممتنع از مجموع ۲۰۴ نماینده حاضر در صحن به تصویب رسید. بر اساس این بند پاداش پایان خدمت موضوع قانون " پرداخت پاداش پایان خدمت و بخشی از هزینه های ضروری کارکنان دولت" و پاداش های مشابه به مقامات ، رؤسا و مدیران و کارکنان کلیه دستگاه های اجرایی ، موضوع ماده ۲۹ قانون برنامه ششم توسعه و موضوع ماده ۵ قانون مدیریت خدمات کشوری و همچنین وزارت اطلاعات ، نیروهای مسلح و سازمان انرژی اتمی حداکثر معادل ۷ برابر حداقل حقوق و مزایای موضوع ماده ۷۶ قانون خدمات کشوری در ازای هر سال خدمت تا سقف ۳۰ سال که از لحاظ بازنشستگی و وظیفه ملاک محاسبه قرار می گیرد، خواهد بود.
هر گونه پرداخت خارج از ضوابط این قانون، تحت این عنوان و عناوین مشابه در حکم تصرف در اموال عمومی است.***

عضو کمیسیون تلفیق بودجه با اشاره به اینکه اکنون مدیرانی داریم که ۷۰۰ الی ۸۰۰ میلیون تومان پاداش پایان خدمت می‌گیرند ، گفت: با مصوبه کمیسیون ، سقف پاداش مدیران با هر میزان حقوق زیر ، ۲۷۰ میلیون تومان می‌شود.

جبار کوچک‌نژاد عضو کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال 97 کشور در گفت ‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، با اشاره به دو مصوبه این کمیسیون گفت: کمیسیون مقرر کرد
آنهایی که بالای 5 میلیون تومان حقوق می‌گیرند امسال مشمول 10 درصد افزایش حقوق قرار نگیرند.
وی ادامه داد: طبق تصمیم کمیسیون تلفیق بودجه سال 97 کارمندانی که زیر پنج میلیون تومان دریافتی دارند، تا 18 درصد مشمول افزایش حقوق در سال آینده اعمال ‌می‌شوند. نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: همچنین کمیسیون تلفیق تصویب کرده است هر کس تا سقف 2میلیون و 300 هزار تومان حقوق می‌گیرد از پرداخت مالیات معاف باشد و حقوق‌های تا 12 میلیون حدود 10 درصد مالیات و حقوق‌های بالاتر از آن باید تا 35 درصد مالیات بپردازند در نتیجه این مصوبه هم به سود طبقات پایین‌تر جامعه است.****

کاهش حقوق سیاست مداران لهستانی و تبعیض در نظام مدیریتی و اداری ایران

مسایلی که قابل طرح است ، عبارتند از :

تقاص ستمی که تا آخر سال 1396 بر سایر کارمندان اِعمال شده است را چگونه و چه کسی پس خواهد داد؟ پاداش های 800 - 700 میلیون تومانی تا این سال چگونه بی رحمانه با ندید گرفتن سایر شاغلین به عده ای خاص پرداخت گردیده است؟ پاداش 270 میلیون تومانی نسبت به سال های قبل ، ظلم است به مدیران بازنشسته شده مِن بعد و در کل ظلم است به همه شاغلان. اختصاص دادن بخش قابل توجهی از کل بودجه کشور برای پرداخت حقوق افراد و یا پاداش پایان خدمت آنان ، مقوله ای منطقی و عقلانی نیست

بازنشستگان دهه های قبل که مبلغ دو میلیون تومان نیز در قِبال سی سال خدمت مشقت آمیز خود دریافت نکرده اند، چگونه به حق و حقوق خود خواهند رسید؟ یا من و شما همکار محترمی که در سنوات قبل بازنشسته شده ایم چه آنانی که درگذشته اند و زندگی مشقت باری را به خانواده خود تقدیم داشته اند که جرم شان کارگر یا کارمند دولت بودن است و چه آنانی که امروز در دوران سخت سالخوردگی
با بیماری و تنهایی و رنجوری دست به گریبانند و پوشش بیمه ای مناسب نیز ندارند.

شاید آمریکا تنها کشوری است که گاه بی گناهی را به جرم قتل زندانی می نماید و بعد سی - چهل سال او را آزاد نموده و به او غرامت
می پردازد. غرامت هموطن شما مدیران رده بالای ایرانی را چه کسی و چگونه خواهد پرداخت؟ یا اینجا ایران است و هیچ حق و حقوق مادی در آن عطف به ماسبق نمی گردد؟ من کارمند بازنشسته محروم از حیاتی ترین حق اشتغال یعنی پاداش آخر خدمت در خور ، به کجا شِکوه توانم بَرم ؟ راستی قانون جدید حقیقتا در سال 97 اجرا خواهد شد و هیچ مدیر رده بالایی بیشتر از 270 میلیون تومان پاداش آخر خدمت دریافت نخواهد کرد؟

خوب ، حال سئوال بعدی ، مدیران رده بالا خدمت می کنند و ما کارمندان و کارگران فقط عمر سپری می کنیم یا دولت به ما لطف می کند که در قبال انجام سی سال خدمت ، مقرری بخور و نمیری دریافت کنیم و در پایان خدمت یک دفعه مبلغ 20- 30 میلیون یا امروز قدری بیشتر دریافت کنیم و از شادمانی به آسمانها بپریم که لطف دولت شامل حالمان گردیده است؟!!

شکاف موجود مابین پاداش مشاغل گوناگون ، چگونه پُر شدنی است؟ از یک سو مابین درآمد افراد فاصله نجومی به وجود می آورید و از سوی دیگر با جشن هایی چون جشن نیکوکاری و عاطفه ها و... سعی در اصلاح اوضاع وخیم معشیتی مردم می نمائید !در یک کشور فعالیت اقتصادی هر فرد دو جنبه دارد:

1 - رفع نیازهای فردی
2 - رفع نیازهای جامعه

همه افراد جامعه برای سعادت خود و دیگران تلاش می کنند پس اصلاح نگرش قانونگذاران نسبت به امر مهم اشتغال و فعالیت اقتصادی ، تعدیل درآمد یا حقوق ماهیانه و تعیین پاداش منصفانه آخر خدمت ، بهترین و تنهاترین مسیر تثبیت عدالت اجتماعی خواهد بود. هر نوع تفاوت نجومی درآمد باعث گسترش تضاد طبقاتی و شکاف درآمدی در جامعه می گردد.
اختصاص دادن بخش قابل توجهی از کل بودجه کشور برای پرداخت حقوق افراد و یا پاداش پایان خدمت آنان ، مقوله ای منطقی و عقلانی نیست. جامعه ما نیازمند سرمایه گذاری در بخش های گوناگون تولیدی برای بیمه کردن جمعیت امروز و فردای جامعه است. ارزش قائل شدن به پول به عنوان مزیت برتر شغلی افراد در جامعه ، امتیازات شایستگی و بایستگی مشاغل را از بین می برد. امتیازاتی چون وفاداری ، صداقت ، قناعت ، تعهد علمی ، فزونی بار دانش ، خدمتگزاری به مردم ، تلاش برای سعادت و سربلندی افراد جامعه ، کسب مهارت و تخصص برای هر چه بهتر انجام دادن وظایف شغلی و.....

کاهش حقوق سیاست مداران لهستانی و تبعیض در نظام مدیریتی و اداری ایران

پاداش پایان خدمت برای کارمندان و کارگران محروم از معشیت مناسب ، فرصتی برای بازیابی نیروی از دست رفته جوانی جهت پاسخگویی به خواسته های افراد خانواده می باشد. فرصتی برای روسفیدی او در قبال تمامی مشقت های شغلی اش در برابر اهل و عیال است. حال اگر به تبعیت حقوق ماهانه ، این پاداش نیز فاصله بیش از ده برابری با سایر کارکنان داشته باشد، شما قانونگذاران بگوئید او چگونه خلأهای زندگی سپری شده اش را پُر نماید؟!
امروز ما منتظر احکام جدید خود هستیم تا شاید از زیر خط فقر ، نیم قدمی به خط سبز زندگی رسیم. با حقوق زیر دو میلیون تومان 18 درصد افزایش حقوق چگونه این رؤیای ما را عملی خواهد ساخت نمی دانم !! چند دهه دیگر باید بگذرد تا ما معنا و مفهوم امنیت شغلی یا تأمین شغلی را تجربه کنیم؟
مهربانی ما معلمان بیش از ظرفیت این جامعه هست چون علیرغم تلاش برای رسیدن به مفهوم رفاه و معشیت مناسب ، باز دل نگرانِ از بین رفتن سرمایه های لازم برای چرخش اقتصاد کشوریم. نگران آنیم که این همه پرداختی ، تولید مناسبی جهت ایجاد درآمد و افزایش درآمد سرانه نیز خواهد داشت؟

ما که مدعی حاکمیت دموکراسی در جامعه هستیم ، مدیران ما شهامت بازبینی اعمال و رفتار و نتایج تصمیمات خود را در آئینه ملت دارند؟!
اگر تنها یک مدیر ساده اداره یا سازمانی امروز چنین جسارتی داشته باشد می توان به ترویج فرهنگ سازی نظرسنجی مسئولین از سوی ملتی که آرای حکومت بر دوش آنهاست امیدوار بود.


*** شناسهٔ خبر: 4233664 - چهارشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۵:۳۴

**** گروه سیاسی - مجلس /  26 / 10 / 96


ارسال مطلب برای صدای معلم

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

دوشنبه, 20 فروردين 1397 ساعت 15:30 خوانده شده: 1310 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +12 -1 --
ناشناس 1397/01/20 - 16:23
کلا هیچ عملی در هیچ نقطه دنیا مسئولان ما را به تفکر و تعقل و تحرک و ..‌. وا نمی دارد!
پاسخ + 0 0 --
امامی 1397/01/20 - 18:13
سلام همکار محترم ،

پس خطاب زیر برای مسلمانان نیست یا......:

حَاسِبُوا أَنْفُسَكُمْ قَبْلَ أَنْ تُحَاسَبُوا وَ زِنُوهَا قَبْلَ أَنْ تُوزَنُوا وَ تَجَهَّزُوا لِلْعَرْضِ الْأَكْبَر.
ترجمه:
از پيامبر(صلّی‌الله‌علیه‌وآله) نقل شده است: پيش از آنكه به حساب شما برسند خود به حساب خويش برسيد، و قبل از آنكه مورد سنجش قرار گيريد خويشتن را بسنجيد، و خود را براى رستاخیز بزرگ آماده كنيد.
پاسخ + 0 0 --
دبیر م 1397/01/21 - 06:18
افرین بر شمال خانم امامی و مقاله های خوبتان
پاسخ + 0 0 --
امامی 1397/01/21 - 08:43
سلام همکار محترم ،

جناب دبیرم از همراهی تان سپاسگزارم.
پاسخ + +6 -1 --
معلم 1397/01/20 - 16:52
اینها خودشان را صاحب و همه کاره ی مملکت می دانند و مردم را رعیت می پندارند.
پاسخ + 0 0 --
امامی 1397/01/20 - 18:16
سلام همکار محترم ،

فقط با انتخابات و شرکت مردم در آن نمی توان

دموکراسی را معنا کرد.

آیا مدیرانی که تا حال 700 تا 800 میلیون پاداش

گرفته اند حاضرند منهای 270 میلیون کنند و

مابقی را به مراکز خیریه ببخشند؟!!

دولت ما شهامت چنین تصمیمی را دارد؟
پاسخ + +15 0 --
نرگس کارگری 1397/01/20 - 17:13
درود بر خانم امامی عزیز و مطالب خوب و به جای ایشان
پاسخ + 0 0 --
امامی 1397/01/20 - 18:24
سلام همکار محترم ،

به اعتقاد من پاداش آخر خدمت باید مبلغ ثابت و

مشخصی باشد. اگر قرار باشد به صورت صعودی

هر سال اضافه شود هم بی عدالتی است نسبت

به بازنشستگان سنوات قبل و هم در کشور دیگر

تولید کردن یا کار و کوشش، اهمیتی نخواهد داشت.

فاصله پاداش رجل سیاسی نسبت به کارمندان عادی

نباید نجومی باشد. یک سقف منطقی نسبت به کل

بودجه. بخش های عمران و آبادی کشور فلج اند چرا

چون کسری بودجه است ، چرا کسری بودجه است

به دلیل بخشش های بی حساب و کتاب.

یک چرخه معیوب و دور از عقل. ما هنوز برای تولید ،

یارانه پرداخت نمی کنیم و نبود تولید یعنی وابستگی.
پاسخ + +5 0 --
معلم 1397/01/20 - 17:49
دولتمردان ما با دروغهاشون روی پینوکیو را سفید کردن.!
جهانگیری گفته ما ثبات اقتصادی داریم.عجب دروغی.
دلار شده 6000 تومان در عرض دو روز.
قیمت ها در بازار لحظه ای بالا میرن.
کدوم ثبات جناب معاون.مگه مردم کورن و نمی بینن.!؟
دارید ما رو به سوی افغانستان شدن و نابودی سوق میدین.
پاسخ + 0 0 --
امامی 1397/01/20 - 21:25
سلام همکار محترم ،

برای ثبات اقتصادی باید رابطه بین قیمت و تقاضا معکوس

و رابطه بین قیمت و عرضه مستقیم باشد. در 40 سال بنده

چنین تعادلی بین تولید و تقاضا و قیمت را شاهد نبوده ام پس

ثبات اقتصادی در کار نیست. شاید چون سیر از گرسنه خبر ندارد

برای همین می گوید ثبات اقتصادی است. 800میلیون کجا و 20

میلیون کجا؟!!!
پاسخ + +6 0 --
کهیعص 1397/01/20 - 17:52
مدیران عامل عاقل اگر خبیرند و علیم پس چرا فکور نیستند؟

آیا فراموش می کنند که علی(ع) با عقیل چه کرد؟

یا فراگربه می کنند که عثمان با معاویه چه کرد؟

رحمت خدا بر کربلایی محمدکاظم کریمی ساروقی و تلاوت های بی دندانش!

و رحمت خدا بر فرزندی که پدرش با وجود اینکه از مدیران بود حتی احتیاطاً برای یکبار از ماشین دولتی استفادۀ شخصی نبرد! و همسرش را برای زایمان با تاکسی به بیمارستان برد.... و چند سالی در اثر پرونده سازی همکاران بازداشت موقت و وثیقه دار بود! و فرزندان تحصیلکرده اش آسیب پذیر قوانین توهّمی شدند!!! والله اعلم
پاسخ + 0 0 --
امامی 1397/01/20 - 21:37
سلام همکار محترم ،

رحمت خدا بر تمامی صالحین شجاع که شهامت نه

گفتن به مادی پرستان خناس را دارند.

خوش به سعادت انسانهایی که همیشه خدا را می بینند

و تسلیم شیاطین نمی گردند.

فقط برقراری عدالت اجتماعی ما را به سر منزل مقصود

خواهد رساند. تشکر
پاسخ + +14 0 --
باران 1397/01/20 - 18:02
جانا سخن از دل ما می گویی دست مریزادسرکار خانم امامی
از آذر ماه هزینه بیمه تکمیلی پرداخت نشده مارا به وام های ۲ میلیونی دلخوش کردند وامی که آخر ماه قسطش از حقوق کم می شود و۱۶ روز بعد به حساب بانک می رود وخدا می داند این پول ها ۱۶ روز کجا می ماند ممنون که واقعیات را انعکاس می دهید شاید روزی یکی از عزیزان از خواب بیدار شود وبه داد دل مظلومان برسد.
پاسخ + 0 0 --
امامی 1397/01/20 - 21:30
سلام همکار محترم ،

حقوق معلمان را زیر دو میلیون نگه داشتند که وقتی

وام های دو تا چهار میلیونی داده می شود از خوشحالی

به دولتمردان و کرامت آنان نیز دعایی نمایند.

با عرض پوزش ما شدیم کبکی که از ترس دشمن سر زیر

برف می کنیم و چه حیف و میل بیت المالی که ما فقط آواز

کسرس بودجه اش را 40 سال می شنویم.

از قدیم گفته اند: خوردن آهو و گفتن یاهو

تشکر
پاسخ + +22 0 --
ناشناس 1397/01/20 - 23:57
سرکار خانم امامی
با سلام
شاید دیر شده باشد... شاید نه...
همه ما در وضعیت ایجاد شده مقصر هستیم.
بیش از همه حوزه های علمیه دانشگاه ها و مراکز تعلیمی و تربیتی مقصرند.
از ماست که بر ماست.
باد کاشتیم تا طوفان درو کنیم.
لها ما کسبت و علیها ما اکتسبت...


باز عالی نوشتید خام امامی..
ممنونم
پاسخ + 0 0 --
امامی 1397/01/21 - 08:30
سلام همکار محترم ،

به اعتقاد من همه این اطلاع رسانی ها که

شخصا مدیون صدای معلم هستم نتیجه تحول

اساسی است که دارد شکل می گیرد. بلی

ناآگاهی ما سالیان متمادی ما را محبوس نگه

داشته است اما همین جرقه ها یعنی آغاز حرکت.

آغاز تحول. مابقی هم به ما معلمان مربوط است

و هم به توان و سوز وزیر.

خبر اصلی را تا این لحظه فقط 84 نفر مطالعه

کرده اند اما نوشته بنده را .... که نشان می دهد

برخی از خوانندگان محترم دقت لازم برای مطالعه را

ندارند. قبلا نظر می نوشتم زیر چنین نوشته هایی

اما تصمیم گرفته ام که آنها را تبدیل به موضوع جدید

نمایم.

تشکر
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/01/21 - 16:05
سرکار خانم امامی
با سلام
پیشتر می خواستم به شما بگویم کمتر بنویسید تا کمتر اشتباه کنید... اما دیگر به قلمتان عادت کرده ام... بنویسید و بنویسید.. تا ما بخوانیم و بخوانیم....
ممنونم
پاسخ + 0 0 --
امامی 1397/01/21 - 19:13
با سلام

همکار ناشناس محترم بنده با خواهش یا میل

شما نمی نویسم. اگر مایل به خواندن نیستید

کسی شما را مجبور به مطالعه نمی کند.

راحت باشید و نفس عمیق بکشید. خلاص.
پاسخ + 0 0 --
امامی 1397/01/21 - 19:23
در ضمن تناقض در دو نظر شما کاملا مشهود است.

و لطف کنید اشتباهاتم را به عنوان یک همکار خردمند

اصلاح فرمائید. تشکر
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/01/22 - 15:49
سرکار خانم امامی
با سلام
ظاهرا نوشته اینجانب را متوجه نشدید.
من شما را مدح کردم نه ذم.
دوباره بخوانید لطفا.
منظور من این است که از نوشته های شما استفاده می کنم.
در دو نظر پیشین شما را ستوده ام نه نکوهش.
ممنونم
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/01/22 - 15:59
سرکار خانم امامی
با سلام
منظور من از جمله"پیشتر می خواستم به شما بگویم کمتر بنویسید تا کمتر اشتباه کنید" این بود که در ابتدای آشنایی با قلم شما بعنوان کسی که از خواندن مطالبتان بهره میبردم می خواستم به شما پبشنهاد دهم که کمتر بنویسید تا امکان لغزش کمتر شود.
اما بعد از مدتی متوجه شدم که در خامه شما استواری, در موضوعاتتان تنوع, و در انگیزه نوشتن شما خلوص دیدم.
پس بنویسید تا بخوانیم.
بهر حال بابت سوئ تفاهم ایجاد شده عذر خواهی می کنم. شاید من باید دیگر کامنتی برای شما ننویسم تا شما را نیازارم
ممنونم
پاسخ + +4 0 --
ناشناس 1397/01/21 - 00:13
تنها کالایی که در این نظام و دولت متبوعش ارزش ندارد کالای فرهنگ و تربیت است.
وقتی ارزش و بهای کار یک کارمند دون پایه ی نفتی یا بانکی از کار یک معلم و مربی بیشتر و حقوق و دستمزدش بیشتر باشد تنها شعارهای عوامفریبانه می تواند سرپوش بذارد.
پاسخ + 0 0 --
امامی 1397/01/21 - 08:37
سلام همکار محترم ،

برای اثبات وجود خود باید به قوام رسالت شغلی

خود بپردازیم. خارج از وجود ما منزلت و کرامتی

نیست باید ما خود با قبول اصولی چون کسب

آگاهی بیشتر ، تحقیر نکردن خود در جمع ، ناله

نکردن و.... اهمیت وجود خود را تعمیق بخشیم.

بلی ما مشکل معشیتی داریم در عوض عناصر

مهمی در دستانمان است که مدیران فردای

جامعه هستند ما باید کار فرهنگی را با روشنگری

نه سوگیری مغرضانه برای دانش آموزان انجام داد.

اصلاح جامعه از این کانال صحیح هست و گر نه کانال

این طرفی یعنی مسئولان کوبیدن میخ است بر آهن.

تشکر
پاسخ + 0 0 --
امامی 1397/01/21 - 08:44
با پوزش اصلاح می کنم :

ما باید کار فرهنگی را با روشنگری

نه سوگیری مغرضانه برای دانش آموزان انجام دهیم.
پاسخ + +7 0 --
حقی 1397/01/21 - 00:32
خداوند متعال در سوره حدید مراد از نزول قرآن وبعثت پیامبر را برپایی عدالت می نامد.
لَقَدْ أَرْسَلْنَا رُسُلَنَا بِالْبَيِّنَاتِ وَأَنزَلْنَا مَعَهُمُ الْكِتَابَ وَالْمِيزَانَ لِيَقُومَ النَّاسُ بِالْقِسْطِ
جواب سوال یسیار خوبی که به درستی مطرح کرده اید در تعبیر بسیار گویای قرآن نهفته است. ما برای برپایی عدالت باید قیام کنیم. بدین معنا که عدالت را قبول داشته باشیم وبرای برپایی آن زحمت بکشیم.
التزام عملی به عدالت میوه وثمره اعتقاد به خداوند(توحید) است.
هر جامعه ای که بیشتر توحیدی باشد عدالت در آن بیشتر است.
سوال: ما بیشتر توحیدی هستیم یا لهستانی ها؟
پاسخ + 0 0 --
امامی 1397/01/21 - 08:40
سلام همکار محترم ،

تعهد انسانی و ترس از خدا و قیامت و نوعدوستی

همین به ظاهر کافران از خیلی از ماها بیشتر است.

نمی دانم چطور آنان انسانی تر شده اند و ما ......

من شخصا از یک فیلم خارجی ، انسانیت بیشتری

استنباط می کنم تا..... به چرایی اش همگی باید

بیندیشیم .

تشکر
پاسخ + 0 -1 --
ناشناس 1397/01/21 - 20:28
نوبخت دیروز در مصاحبه با خبرنگار صداوسیما از افزایش 10 درصدی حقوق کارمندان خبر داده.
ظاهرا دولت قصد دارد مصوبه مجلس را دور بزند.!
پاسخ + 0 0 --
........ 1397/01/22 - 11:55
برخی همانند آفتاب پرست خزنده رنگ عوض می کنند.
این ها شطرنج بازی می کنند و سربازان را یک به یک
قربانی می کنند تا دوام داشته باشند و مات نگردند.
گاه این طرفی و گاه آن طرفی. بی هویت و بی ماهیت
و شخصیت ریتمیک دارند.
لذا زیاد ناراحت نشویم بعد دریافت همان 10 درصد چنان
راضی و بی صدا خواهیم شد که های و هوی شش ماه
خاموش خواهد شد . این از خصلت ما معلمان است راضی
به کمترین ، لذا نبض ما در دستان تمامی مسولین خصوصا
آقایان نوبخت و لاریجانی است.
پاسخ + +6 0 --
سینا 1397/01/22 - 19:46
مزرعه حیوانات را بخوانید.
پاسخ + 0 0 --
امامی 1397/01/22 - 22:17
سلام همکار محترم ،
برای معرفی کتاب از شما همکار بزرگوار سپاسگزارم.

قلعه حیوانات یا مزرعه حیوانات (Animal Farm)
مزرعه حیوانات یا Animal Farm داستانی است که توسط جورج اورول (George Orwell) نویسنده‌ی انگلیسی نوشته شده و در سال ۱۹۴۵ برای اولین بار در انگلیس منتشر شده است.
معروف‌ترین جملهٔ این کتاب
«همهٔ حیوانات باهم برابرند، امّا برخی برابرترند» است که در زبان انگلیسی به‌صورت یک ضرب‌المثل و جمله‌ای کنایه‌آمیز درآمده‌است.

ادامه دارد
پاسخ + 0 0 --
امامی 1397/01/22 - 22:17
بخشی از فصل اول کتاب مزرعه حیوانات

«بشر یگانه دشمن واقعی ماست. بشر را از صحنه دور سازید، ریشه‬ ‫گرسنگی و بیگاری برای ابد خشک می‌شود. ‫بشر یگانه مخلوقی است که مصرف می‌کند و تولید ندارد. نه شیر می‌دهد، نه تخم‬ می‌کند، ضعیف‌تر از آن است که گاوآهن بکشد و سرعتش در دویدن به حدی نیست که‬ ‫خرگوش بگیرد. معذلک ارباب مطلق حیوان است. اوست که آنها را به کار می‌گمارد، و از‬ ‫دسترنج حاصله فقط آنقدر به آنها می‌دهد که نمیرند، و بقیه را تصاحب می‌کند.»
پاسخ + 0 0 --
معلم بازنشسته 1397/01/23 - 16:51
پرداخت پاداش پایان خدمت ۸۰۰ میلیون تومانی به برخی مدیران بانک مرکزی

حسینی نماینده مردم تفرش در مجلس:
پاسخ + 0 0 --
امامی 1397/01/23 - 21:40
سلام همکار محترم ،

بلی طبق فرمایش شما برخی 700 -800 میلیون

پاداش می گیرند تصور کنید حقوق ماهانه چقدر

است و ما معلمان حسرت رسیدن به دو میلیون

حقوق را داریم. اگر ظلم نیست پس چیست ؟
پاسخ + 0 0 --
معلم بازنشسته 1397/01/23 - 16:51
پرداخت پاداش پایان خدمت ۸۰۰ میلیون تومانی به برخی مدیران بانک مرکزی

حسینی نماینده مردم تفرش در مجلس:
پاسخ + +5 0 --
معاویه شناس 1397/01/24 - 20:36
در مملکت ما همه مسیولان بازیگران .... ماهری هستند....
پاسخ + +5 0 --
امامی 1397/01/24 - 21:46
سلام همکار محترم ،

اسم با مسمایی دارید . عالم سیاست یعنی همین.

انتظار راستی نداشته باشید .

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

آیا با طرح " معلم تمام وقت " وزارت آموزش و پرورش موافقید؟

پربازدیدترین

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور