صدای معلم سایت اخبار آموزش و پروش معلمان فرهنگیان

تکریم و پاسخگویی ارباب رجوع باید توسط مسئولین رعایت شود!

چرا وزیر آموزش و پرورش به حرف های آموزش دهندگان سوادآموزی توجهی ندارد ؟

عباس آموزگاری/ تهران

مشکلات آموزش دهندگان سوادآموزی و وزیر آموزش و پرورش

آموزش دهندگان نهضت سواد آموزی (مشمولین تبصره 10 ماده17) چرا پس از دوسال از تصویب قانون مصوبه شده در مجلس و تایید توسط شورای محترم نگهبان و ابلاغ اجرایی شدن آن توسط ریاست محترم جمهوری به وزارت آموزش و پرورش مبنی بر به کارگیری این نیروهای بسیار باتجربه و توانمند هنوز اجرایی نشده است؟

در مهر 96 با وجود کمبود نیرو در وزارت آموزش و پرورش، و مکاتبه ای که مدیر کل وقت امور اداری وزارت متبوع با مدیرکل دفتر امور مجلس داشته است ، از به کارگیری این نیروها و اجرای قانون تصویب شده خودداری شده است؛ این درحالی است که از 4 گروه مشمول طرح (حق التدریس-نیروی خرید خدمت- پیش دبستانی –اموزش دهنده نهضت ) ، وزارت متبوع نقض صریح قانون نموده و بین آموزش دهندگان نهضت سوادآموزی تبعیض کاملا آشکار قائل شده است .

آموزش دهندگان نهضت سوادآموزی بارها به وزارت مراجعه نموده و هر بار وزیر از پاسخگویی شفاف و ملاقات حضوری با آموزش دهندگان نهضت سوادآموزی امتناع ورزیده است .

آیا این همان تکریم و پاسخگویی ارباب رجوع است که در قانون تعریف شده است ؟

چرا با وجود برتری های بسیار زیاد آموزش دهندگان نهضت به سایر 3 گروه همکار (تحصیلات بالای دانشگاهی-تجربیات مفید در امر آموزش- گذراندن دوره ضمن خدمت توسط اداره آموزش و پرورش مراکز استانها- گذراندن ازمون تخصصی توانمند سازی جهاد دانشگاهی –واریز حقوق برای مشمولین قبل از 92 از خزانه دولت-به نوعی خرید خدمات آموزش بودن برابر فرم شماره 2 هنگام عقد قرارداد-و .....) که کارشناسان وزارت آموزش و پرورش هم کاملا به این امر واقف هستند در جهت تعلل در اجرای این قانون و تبعیض آشکاری که توسط وزارتخانه ای که شما سکاندار آن است پاسخی شفاف و قانع کننده بر طبق قانون به آموزش دهندگان نمی دهند؟

با وجود تعیین تکلیف نکردن وضعیت آموزش دهندگان نهضت ، تقاضای آزمون استخدامی و گرفتن نیروی جدید از سوی وزارت خانه اعلام شده است !

جناب وزیر !

ما دهه شصتی هستیم ولی این قدر مایه بدبختی و فلاکت نیستیم . آموزش دهندگان نهضت یا به تعبیری همان یاران در گهواره امام (ره) امروزه برای این تبعیض و نقض قانون تقاضای ملاقات با وزیر محترم آموزش و پرورش را داریم .

جناب وزیر !

نسبت به آموزش دهندگان نهضت دغدغه ای پدرانه داشته باشید ؛ روا نیست این قدر مورد بی مهری قرار بگیریم .

ما فرزندان این ملتیم نه فرزند خوانده .


ارسال مطلب برای صدای معلم

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

جمعه, 24 فروردين 1397 ساعت 13:07 خوانده شده: 481 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +4 -2 --
ظریف 1397/01/24 - 13:59
با سلام و خدا قوت
جناب بطحایی
آموزش دهندگان تقاضای قرار ملاقات دارند
دلیل امتناع شما چیست؟
آشنایی و گفتگو و شنیدن حرفهای قشر زحمت کش و صبور آموزش دهنده خالی از لطف نیست
از نزدیک با این قشر دیداری ترتیب بدهید و گفته هاو حداقل شنیده ها را خودتان با چشم ببینید بعد قضاوت کنید
نیروی جوان و تحصیلکرده وآموزش دیده که فرزندان این مملکت هستند را پدرانه دریابید
باتشکر فرزند این مرز و بوم
پاسخ + +1 -1 --
اموزش دهنده 1397/01/24 - 16:14
وزیر محترم بنا به کدام مصلحت در این اوضاع نابسامان وزارت وآموزش پرورش گه از سویی آمار بازنشستگی فراوان بوده وخلاف قانون دوباره دعوت به کار میشوند نیروی بلاکلیف را همچنان منتظر گذاشته وباز بنابه چه مصلحتی از بسته حمایتی ونیروی ازاد استفاده میکنید که حقوقی کمتر داشته باشند .آیا واقعا سیاست شما برای سامان دادن به وزارت خانه فقط خارج کردن آموزشدهندگان بوده ویا مصلحت دیگری در میان است
پاسخ + 0 -1 --
فاضلی 1397/01/24 - 16:19
سلام
آموزش دهندگان به دنبال حق قانونی خود بوده و هستند و در این خصوص از جناب وزیر آموزش و پرورش خواستار دیدار حضوری هستیم
وزارت علت اجرا نکردن قانون مصوب و لازم الاجرای ٣\۶\٩۵ که به امضای ریاست محترم جمهور وقت ، جناب آقای حسن روحانی هم رسیده را کتبا اعلام کند
تبعیض برای مشمولین یک قانون پذیرفته شدنی نیست و نبوده و نخواهد بود
درخواست های کتبی ما چرا نادیده گرفته میشود و توضیحی در این خصوص داده نشده؟؟؟
آموزش دهندگان خواستار پاسخ به سوالات و ابهامات ایجاد شده توسط وزارت هستند و دیگر با بهانه ها سرگرم و سرگردان نمیشوند
دلیل جذب و پیگیری استخدامی نیروهای آزاد توسط قانون حق التدریسی ٣\۶\٩۵ و اجحاف در حق یکی از گروه های مشمول قانون(آموزش دهندگان) چیست ؟ و ارجحیت و اولویت دیگر گروه ها نسبت به آموزش دهندگان چه بوده؟
جناب آقای بطحایی حقی از جانب آموزش دهنده بر گردن خود دارید که حقی قانونی ست
حق الناس راپایمال نکنید
عمر و جوانی ما را پایمال نکنید
زحمات و تلاش های طاقت فرسای ما را پایمال نکنید
پاسخ + 0 0 --
زنبور آخرالزمان 1397/01/25 - 04:39
چه حرفا حق قانونی؟
آنچه از قانون تجربه کرده اند بیشتر نا حق نبوده؟
پاسخ + 0 0 --
پروانه 1397/01/25 - 13:08
زنبور آخرالزمان اگر تصور حق به جانبی دارید واز عدالت دم میزنید مراقب باشید با نیشهای نابجا کوله بار قضاوت های بی منطق را تا کندوی آخرت به همراه نبرید .سنگینی قضاوت ناعادلانه وبی خبری از درون آتش هنوز بالهای رنگین شما را نسوزانده برای همین بیشتر کنکاش کنید واطلاعاتتان را بالاببرید شاید یکی از زخمهای حق یا ناحق بودن مطالب کمی آرامش را از شما گرفت
پاسخ + +1 -1 --
صمدی 1397/01/24 - 16:32
با سلام و احترام،جناب آقای بطحایی این همه کم لطفی چه معنایی دارد؟چرا به خواسته های آموزش دهندگان بی توجهی میشود ما شهروند همین مرز و بوم هستیم آیا تقاضای ملاقات خواسته زیادی است؟ما اهل گفتگو و صحبت هستیم از شما هم بعنوان وزیر آموزش و پرورش همین توقع را داریم،با تشکر
پاسخ + +1 0 --
آموزش دهنده فعال 1397/01/24 - 18:17
باارسال نامه وفکس وایمیل ودیدارهای حضوری وغیر حضوری آموزش دهندگان به وزارت وشماره کردن نامه ها در دبیرخانه وزارت وامور مجلس وامور اداری که همچنان شماره نامه ها موجود می باشد هیچ کدام از مسئولان ذی ربط حاضر به پاسخ گویی کتبی نشدند وحتی با حضور نمایندگان آموزش دهنده فقط به صورت شفاهی از بهانه های بسیار جالب که هر قانونگذاری را به خنده وامیدارد استفاده کردند .آیا در همه کشور ها پاسخ گویی به ارباب رجوع اینچنین هست .؟؟اگر معتقد به دین اسلامی هستید مردم دار باشید .
پاسخ + 0 0 --
آموزش دهنده 1397/01/24 - 18:23
اقایان سلیمانزاده وجان بزرگی وبنی شریف والاخص اقای خدادادی شفاها بسیار عالی توجیح میکنید بهانه ها وابهامات را ودرخواستی که برای استفساریه باید ارایه بدید از آموزشدهنده طلب میکنید .اقای سلیمانزاده قبل از پست جدید بسیار وعده های جالب میدادید که تا دوهفته دیگر بخش نامه شما خواهد امد چرا برای پاسخ گویی به یک تماس ویا نامه حتی کوتاهی می کنید ؟؟؟؟؟؟
پاسخ + 0 0 --
آموزش دهنده 1397/01/24 - 18:23
اقایان سلیمانزاده وجان بزرگی وبنی شریف والاخص اقای خدادادی شفاها بسیار عالی توجیح میکنید بهانه ها وابهامات را ودرخواستی که برای استفساریه باید ارایه بدید از آموزشدهنده طلب میکنید .اقای سلیمانزاده قبل از پست جدید بسیار وعده های جالب میدادید که تا دوهفته دیگر بخش نامه شما خواهد امد چرا برای پاسخ گویی به یک تماس ویا نامه حتی کوتاهی می کنید ؟؟؟؟؟؟
پاسخ + 0 0 --
شیرین 1397/01/24 - 21:54
عرض سلام و ادب و ارادت همیشگی.من چمنی هستم نام آشنایی که چندین نامه و مطلب و درخواست ملاقات خدمت شما ارائه نموده ایم.جناب آقای دکتر بطحائی آموزش دهنده ام از یاران وفادار امام راحل و خدمتگذاران در سنگر آموزش و پروش.ما وفادار ماندیم و خدمت کردیم شما را چه شده که حتی حاضر به ملاقات و شنیدن حرفهای ما نمیشوید؟از چه واهمه دارید؟کدام خواسته ما نامعقول و غیر منطقی است؟در کدامین آزمون بی کفایت و ناتوان بوده ایم؟مدارک دانشگاهی کدام یک از ما نامعتبر و جعلی بوده است؟
پاسخ + 0 0 --
شیرین 1397/01/24 - 22:03
جناب آقای بطحائی بزرگوار به کدامین دلیل از ملاقات ما آموزش دهندگان امتناع میکنید؟من به توانایی همکارانم در امر آموزش و پرورش و تربیت آینده سازان سرزمینم ایمان دارم.امتحان خود را در آزمونهای مختلف پس داده اند.شما را به وجدان آگاه خود قضاوت عجولانه نفرمایید.شکی ندارم با جذب آموزش دهندگان و ورود این نیروهدی پرتوان و شاداب و عالم و آگاه و با انرژی به بدنه آموزش و پروش شاهد رشد و تحولی درین عرصه بنیادین کشور خواهیم بود.شک و شبهه و سوالی وجود دارد لطفا با پرسش از خود ما و پاسخ صادقانه از جانب ما به جواب برسید.منتظر نگاه پر مهر شما و تعیین وضعیت آموزش دهندگان مشمول از جانب شما بزرگوار هستیم.ارادتمند با احترام.
پاسخ + 0 0 --
آموزش دهنده 1397/01/24 - 23:07
با سلام و عرض ارادت
جناب آقای دکتر بطحائی لطف خود را شامل حال ما آموزش دهندگان بفرمائید و شنونده ی درد دل ها و مشکلات عدیده ی
ما که باشید این مثل که شنیدن کی بود مانند دیدن کاملا بر ما صدق می کند چرا که شما تاکنون اجازه دیدار ندادید و بر اساس شنیده ها و اطلاعات چندین سال قبل خود در باره ی نیرو های نهضت قضاوت می کنید شنیدن سخنان ما چیزی از شان شما کم نمی کند چه بسا باعث می شود با نیروی های فرهیخته ، جوان، توانمند، تحصیلکرده دیداری داشته و شاهد باشید چه نیروهای را
وزارت محترم معطل و بلاتکلیف گذاشته است . ما همچنان منتظر دریافت نظر حضرتعالی درباره ی هستیم .
پاسخ + 0 0 --
آموزش دهنده 1397/01/24 - 23:46
درباره ی دیدار با آموزش دهندگان هستیم .
پاسخ + 0 0 --
آموزش دهنده ی نهضت 1397/01/24 - 23:23
سلام
وزیر محترم جناب آقای بطحایی از آقای حسینی و جناب شمسایی
جویا بشوید 19اردیبهشت سال 96در سالن همایش وزارت در دیدار با آموزش دهندگان چه قولی دادند ؟؟اگر فراموش کردند ما ویس های که آقایان فرمودند حتما سال96-97اموزش دهندگان قبل از 92حق التدریس خواهند شد را داریم اگه خواستید در اختیار قرار
می دهیم ...اما صد افسوس که آن روز به حرف های بزرگواران خوشبین شدیم !!!چون تازه بهانه ها از جمله مشخص نبودن معنی کلمه ی تجمیعی آغاز شد . به بزرگواران بفرمائید دست مریزاد خوب بهانه ای ساختید اما محض اطلاع حضرات تجمیعی در آیین نامه نهضت یعنی دو نفر و بیشتر و آمار این تعداد قبل 92سی و شش هزار نفر البته تقریبا بدون غربال است . این نکته را هم به سمع بزرگواران و حضرتعالی که دم از عدالت می زنید می رسانم که مجهول ساختن کلمه ی معلوم ملاک و معیار درست و عادلانه ای
معلوم م برای له کردن ما نیست . همچنان منتظر جواب حضرتعالی هستیم با تشکر .
پاسخ + 0 0 --
آموزش دهنده ی نهضت 1397/01/24 - 23:48
با عرض پوزش

عادلانه ای برای له کردن ما نیست .
درست می باشد

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

آیا با طرح " معلم تمام وقت " وزارت آموزش و پرورش موافقید؟

پربازدیدترین

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور