صدای معلم سایت اخبار آموزش و پروش معلمان فرهنگیان

سیاسیون دلسوز ! لطفا به جای دخالت حمایت نمایید و مشکلات فرهنگیان را حل کنید !

آقای وزیر ؛ لطفا به وعده های قبل از رای اعتمادتان پای بند باشید و ‌اجازه ندهید سیاسیون در امور آموزش و پرورش دخالت نمایند !

سعیدرستگار/ استان البرز

 دخالت شورای عالی انقلاب فرهنگی در آموزش و پرورش در موضوع حذف دآزمون و سمپاد  در ماههای پایانی سال ۹۶، یکی از مصوبات شورای عالی آموزش و پرورش بر این انگاشته شد که “ آزمون ورودی مدارس خاص در مقطع ابتدایی حذف گردد " .

پس از این مصوبه که نشان از شروع تحول‌های اعلامی توسط وزیر محترم بود ، عکس العمل های مختلفی از موافقین و مخالفین طرح را شاهد بودیم . جدا از نظرات کارشناسی در مورد حذف آزمون ، که اقدامی به جا و شایسته بود اما همچنان عده ای از همان ابتدا به دلایل معلوم و مشخص که قطعا منافع خود را با این اقدام در خطر می دیدند و نیز از همان ابتدا متوجه شدند که اگر نسبت به این طرح مقابله ننمایند و اگر این طرح عملیاتی شود ، قطعا در سال‌های آتی موضوع « حذف کنکور » که چون غول بر سر خانواده ها ‌و فرزندانمان تمام وقت چنبره زده است ،نیز مطرح و قطعا حذف خواهد شد و از آنجا که این عزیزان بیش‌ترین منفعت را با وجود کنکور می برند تمامی قوای خود را جمع آوری نموده ‌و از هر حربه ای در جهت ایستادگی در عدم تحقق وعده ی تحولی وزارت آموزش و پرورش استفاده می نمایند که از اقدامات مهم آنها که عمدتا افراد غیر فرهنگی یا فرهنگیانی که سیاسیون را حامی خود می دانند و در منافع نیز شریک خود نموده اند ، راه اندازی مناظره های مختلف البته با حضور موافقین ، نیز راه اندازی کمپین های مختلف در فضای مجازی “ سمپاد را احیا می نماییم “ ، دخالت تعدادی از  نمایندگان مجلس و سیاسیون که همچون انتصابات و تصمیم گیری ها با چماق استیضاح ، فشارهای مضاعفی وارد نموده تا خواست آنها محقق گرددکه البته نیز محقق شده است که اگر کمی بررسی به اخبار انتصابات در ماههای اخیر در استان‌های مختلف داشته باشیم متوجه خواهیم شد که به چه میزان در اموری که به هیچ وجه نه از وظایف ذاتی آنهاست و نه عرف وشرع به آنها اجازه می دهد دخالت می نمایند ؛ درحالی که آنها وظیفه نظارتی خود را باید حفظ نمایند .


البته اینجا یک سوال مهم مطرح است و آن اینکه چرا این افراد که از وظایف ذاتی خود وضع قانون و نظارت بر اجرای آن می باشد به اموری که به آنها مرتبط نیست دخالت می نمایند ؟!

دخالت شورای عالی انقلاب فرهنگی در آموزش و پرورش در موضوع حذف دآزمون و سمپاد

بیایید با اقداماتی شجاعانه چون چنین اقدامی و ایستادگی در آن به همگان ثابت نمایید وزیر آموزش و پرورش جزو وزرای قوی و پرنفوذ در دولت است  و اما اگر واقعا از روی دلسوزی برای آموزش و پرورش فرزندان این مرز و بوم نگران هستند ، چرا یک بار برای همیشه مهمترین دغدغه ی فرهنگیان که معیشت آنهاست را حل نمی کنند ؟
 و با وضع قانون ، ارائه طرح یا وادارکردن دولت درارائه لایحه ، این مشکل مهم را که قابل حل هست همچنان لاینحل می گذراند !
مگر نه اینکه ، مهمترین وظیفه معلمین ، انسان سازی و تربیت نیروی انسانی کارآمد و مدیران آتی کشور در تمامی ارگان‌ها و ... می باشد !
پس لطفا یکبار برای همیشه فاصله حقوق فرهنگیان بادیگر کارکنان دولت را از بین ببرید که اگر چنین شود هم خداوند راضی خواهد بود و هم ما فرهنگیان که بنده ی مطیع ومطاع او هستیم راضی خواهیم بود وبرایتان دعا می نماییم .


اما در ادامه ی موضوع اقدامات و فشار افراد و مراکزی که با حذف آزمون و نهایت کنکور منافعشان به خطر می افتد باید تلاش برای  ورود این طرح به شورای عالی انقلاب فرهنگی را ذکر کرد تا جایی که قبل از تعطیلات به نقل از دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی  و صرفا بر اساس نظر خود به لغو این مصوبه اشاره می نمایند، در حالی که با دخالت در این مصوبه  وجود ‌و ماهیت شورای عالی آموزش و پرورش را زیر سوال می برند.
آیا اصلا شورای عالی آموزش و پرورش  چه وظیفه ای دارد و آیا ماهیت وجودی و استقلال رای و... دارد ؟!

دخالت شورای عالی انقلاب فرهنگی در آموزش و پرورش در موضوع حذف دآزمون و سمپاد
چرا در اجرای سند تحول بنیادین و اجرای طرح نظام جدید که دو راه پیش رو بود و راه دشوارتر که اکنون مشکلات آن روزافزون تر نمایان است چرا چنین وانفسا سرندادند ؟!
و همچنان از طرق مختلف از رسانه های خاص به دنبال القای لغو مصوبه ی فوق به عموم مردم هستند و آنها را دچار تشویش و سردرگمی می نمایند .

 
اما خوشبختانه با درایت مرکز اطلاع رسانی وزارت آموزش و پرورش این خبرها سریعا تکذیب می گردد و اما همچنان  تاکنون این روند را ادامه می دهند و در اخبار صدا و ‌سیما نیز به نقل رئیس روابط عمومی وزارت آموزش وپرورش ، خبر کذب را منتشر می نمایند و نیک می دانیم که  اقدام‌های چنین همچنان ادامه خواهد داشت ؛ چرا که همان طور که در ابتدا گفته شد نگران “”حذف کنکور “”می باشند ، اما مهمتر از همه ی اینها بازی و تحریک احساسات ملت شریف با پخش اخبار ضد و نقیض و نیز ارائه نظرات غیر کارشناسی به عنوان نظرات کارشناسی درجهت اینکه این اقدام ، اقدامی مهلک و خطرناک و منفعت جویانه بوده است !
اما سوال اینجاست که وزارت آموزش و پرورش با حذف این آزمون و نیز در ادامه حذف غول کنکور که خواست دیرین تمامی ملت بزرگوار بوده و هست چه سود ومنفعتی عایدش خواهد شد ؟
درحالی که ها ادامه روند برگزاری آزمون‌ها از مقاطع ابتدایی تا کنکور هست که برای مافیای فوق بسیار ارزشمند بوده همچنان تلاش بر خنثی سازی مصوبه ی فوق را دارند .

دخالت شورای عالی انقلاب فرهنگی در آموزش و پرورش در موضوع حذف دآزمون و سمپاد

لذا اکنون ما فرهنگیان از مقام عالی وزارت درخواست داریم که استقلال دستگاه مهم آموزش و پرورش را حفظ نمایند و بر وعده های نخستین خود در قبل و بعد از رای اعتماد از مجلس در دولت تدبیر و امید پای بند باشند .


و نیز باز هم از ایشان تقاضا داریم نهایت تلاش خود را در تحول بنیادین و نیز رفع مشکل معیشت فرهنگیان از هر طریقی که می دانند به کار ببند و امید فرهنگیان را ناامید نگردانند چرا که اگر این وعده ها محقق نگردد جامعه ی پیر آموزش وپرورش که بسیار متزلزل می باشد از درون رو به فروپاشی خواهد رفت .


جناب وزیر !

قبلا بارها ‌و بارها ضمن اعلام حمایت خواستیم در برابر زیاده خواهان بایستید و  ‌بدانید شما ضمن پشتوانه باری تعالی، پشتوانه بیش از یک میلیون خانواده فرهنگی شاغل و بازنشسته و نیز بیش از سیزده میلیون خانواده ی دانش آموزان که حداقل نیمی از جمعیت کشور را دارید .
پس شما باید در دولت و در بین وزرا  در راس باشید و آموزش و پرورش را در راس امور قراردهید تا جناب رئیس جمهور محترم نیز اولین و مهمترین دغدغه شان رفع مشکلات و پیشرفت آموزش و پرورش باشد !

دخالت شورای عالی انقلاب فرهنگی در آموزش و پرورش در موضوع حذف دآزمون و سمپاد

جناب وزیر !

بیایید با اقداماتی شجاعانه چون چنین اقدامی و ایستادگی در آن به همگان ثابت نمایید وزیر آموزش و پرورش جزو وزرای قوی و پرنفوذ در دولت است . آیا اصلا شورای عالی آموزش و پرورش  چه وظیفه ای دارد و آیا ماهیت وجودی و استقلال رای و... دارد ؟!


جناب وزیر  !

امیدواریم که این زمان نه چندان کوتاه که البته به سرعت می‌گذرد را ازدست ندهید که اگر چنین شود دیگر ما فرهنگیان توان انتقال امید را به فرزندانمان نخواهیم داشت و بالعکس اگر وعده های تحولی و خواست جامعه ی آموزش و پرورش را محقق نمایید دعای خیر دهها میلیون نفر بدرقه ی شما خواهد شد .


اما در پایان روی سخنم با افراد مسئول غیر فرهنگی و سیاسیون می باشد که ما جامعه ی فرهنگیان از شما تقاضا داریم تا از دخالت در اجرای قوانین و تصمیم سازی ها و تصمیم گیری ها ، انتصابات و... که وظیفه مسئولین آموزش و پرورش هست جدا خودداری نمایید ؛ چرا که خود نیز اکنون در هرجایگاه و منصبی هستید ، دست پرورده ی فرهنگیان بوده ‌و فرزندان شما چون دیگر فرزندان ملت بزرگوار نیز متربیانشان ‌و هدایت  کنندگانشان همین فرهنگیان بوده و هستند ، همچنین تقاضای حمایت از طرف شما  داریم ‌و امیدواریم حمایت  ‌و نگاه ویژه شما بدون هیچ انتظاری از دستگاه طویل آموزش و پرورش نسبت به دیگر دستگاه ها در راس امور باشد،  تا دعای خیر میلیونها نفر نیز بدرقه ی شما نیز باشد .


ارسال مطلب برای صدای معلم

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

شنبه, 25 فروردين 1397 ساعت 09:16 خوانده شده: 361 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +3 -1 --
محمد 1397/01/25 - 12:04
ای کاش وزیر آموزش وپرورش سیاس وسیاسی کار نمی بود وازاساتید تعلیم و تربیت وزیر انتخاب میشد تا این همه تغییر ات وبی ثباتی در آموزش وپرورش اتفاق نمی افتاد وزیر اگه مدیریت می داشت خودش رو درگیر مسائل سیاسی و جزئی ننگرد وبه کیفیت توجه میکرد ای کاش وزیر به نظر کارشناسان توجه کند نه به نظر مسئولین منتخب خود وزیر نه تنها امسال استرس رو کم نکرد بلکه بچه های سال ششم و خانواده هاشون و از هرچی درسی بیزار کرد.....
پاسخ + 0 0 --
سعید رستگار 1397/01/25 - 23:03
باسلام
جناب محمد ، درموردقسمتی از فرمایشتان درباب استفاده ازنظرات کارشناسی وجدا ازمسائل سیاسی، موافقم البته جناب وزیر، ازوعده هایشان نیز این بوده ، وازانصاف نگذریم شروع شده ولی سرعت کمی دارد وباملا حظات ، که انشالله امید داریم جناب وزیر با قوت واستقلال بیش‌تر عمل نمایند ، اما درمورد استرس دانش آموزان که فرمودید بیش‌ترشده ، کاملا مخالف هستم . البته خیلی وقت ها استرس رو مسئولین غیر کارشناس وهمان سیاسیون درجامعه ایجاد می نمایند که دراین مورد درمتن عرض نمودم .
پاسخ + +7 0 --
ناشناس 1397/01/25 - 13:11
با سلام درکشور دو خط برای معلمان وجود داشت ابتدا معلمان زیر خط فقر بودند حالا زیر خط فلاکت ارگان ها پنجاه درصد افزایش حقوقی دارند اینها ده درصد و برای مشغول کردن معلمان هم طرحهایی مثل طرح شهاب و طرح ثبت خاطره و داستان خوانی اینترنتی و ثبت مدال شجاعت و تقدیر در سامانه تا این یک ماه را معلمان را مشغول نگه دارند رئیس اگر تکلیف ندهید پس ثبت چیست ؟؟؟تقدیر نامه شما بدرد در کوزه هم نمیخورد طرح شهاب تو به چه درد میخورد چه امکاناتی داری معلم زیر خط فلاکت را چه به استعداد یابی خجالت هم که نمیکشید کمی از بانکداران و سازمانهای دیگر یادبگیر سیاستت بدرد خودت هم نمیخورد
پاسخ + 0 0 --
سعید رستگار 1397/01/25 - 23:07
دوست بزرگوار ، باسلام
درمورد وضعیت معیشت فرهنگیان که متاسفانه با دیگر کارکنان دولت فاصله زیادی دارد همه اذعان داریم اما وظیفه نمایندگان بویژه نمایندگان فرهنگی است که باید به جناب وزیر ودولت کمک نمایند والبته باطرح یا درخواست لایحه وبادرنظر گرفتن بودجه مشکل راحل نمایند .
اما درمورد طرح حذف آزمون ‌و جایگزینی طرح شهاب و... این اقدام ستودنی وجای تقدیر دارد البته درهمین زمینه هم سیاسیون اگر دخالت ننمایند !!!
پاسخ + +1 -2 --
دبیر بازنشسته 1397/01/25 - 14:41
کاش به جای گسترش مدارس غیر دولتی (غیرانتفاعی )واستقبال وزیر محترم از توسعه آن که هر ساله بر تعداد مدارس غیر دولتی افزده می شود وقانون اساسی اصل سی ام که زیر بنای سایر قوانین است زیر چرخ توسعه مدارس غیر انتفاعی له می شود وکسی نه از آن انتقاد می کند ونه مقاله ای در مورد آن نوشته می شود مجلس ترحیم برای مدارس نمونه دولتی که دانش آموزان با استعداد روستایی در آن تحصیل می کنند ومدارس تیز هوشان حداقل دانش آموزان کوشا فرصتی برای تلاش وکوشش علمی دارندگرفته اید .حال که 160نماینده به حذف مدارس فوق اعتراض کرده اندواعضای شورای انقلاب فرهنگی مخالف منحل کردن مدارس فوق هستند این موضوع را سیاسی مدانید وزیر محترم را تحریک به اصرار بر مواضع خود می کنید اگر معتقد به رای مردم هستید ونه خود رایی تغییر موضع دهید
پاسخ + 0 0 --
سعید رستگار 1397/01/25 - 23:12
باسلام
بزرگوار ، صحبت ارقانون فرمودید ، خوب ایجاد مدارس غیردولتی درسال ۶۷ با مصوبه مجلس بوده و تا کنون ادامه دارد !!
اما این چه ارتباطی با مدارس سمپاد دارد و نیز اینکه توصیه می نمایم به همان نمایندگانی که می فرمایید ، بگویید توروخدا مشکل معیشت ‌و تبعیض معیشتی فرهنگیان را با دیگر کارکنان دولت اصلاح نمایند وازآنها بخواهید یا خود انجام دهند یا دولت رامکلف نمایند .
پاسخ + +3 0 --
محسن شریف کاظمی 1397/01/25 - 16:45
جناب رستگار عزیز؛
از اینکه با درایت و ریزبینی به مسائل جامعه فرهنگی توجه دارید سپاسگزارم. متاسفانه سالهاست که مافیای کنکور و تیزهوشان و مانند بختک بر ابعاد رشد وجودی دانش آموزان و مهتر از آن سلامت روانی این عزیزان سایه انداخته و با اینکه تمامی مسئولان بزرگوار به این امر واقف هستند هیچگونه حرکت شایسته ای دیده نمیشود. اقدام شجاعانه حذف ورودی های مدارس تیزهوشان قابل تقدیر است.
پیرامون وضعیت معیشتی فرهنگیان و عدم اجرای قانون هماهنگ پرداخت تنها نشان از ظلم مستقیم تعدادی از سیاسیون است که آینده نظام اسلامی کشور را هدف گرفته اند ، زیرا میدانند که ضعیف نگهداشتن معلمان از نظر اقتصادی و فاصله انداختن میان ایشان و سایر کارمندان دولتی و در پی آن افت جایگاه ایشان خاموشی و ناکارآمدی را در پی خواهد داشت و نگران کننده تر اینکه دبیران برجسته نیز یا باید جذب غول های مافیایی در آموزش شوند یا انرژی خود را بر مشاغل دیگر متمرکز کنند.
آموزش و پرورش رو به مرگ است.... باید تمام نیروی خود را برای احیای آن به کار بگیریم.
پاسخ + 0 0 --
سعید رستگار 1397/01/25 - 23:14
جناب شریف کاظمی ؛
سلام وعرض ادب ، بسیار درست ومتین فرمودید ‌آواز محبتتان تشکر می نمایم .

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

آیا با طرح " معلم تمام وقت " وزارت آموزش و پرورش موافقید؟

پربازدیدترین

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور