صدای معلم سایت اخبار آموزش و پروش معلمان فرهنگیان

رئیس مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش از نظر سازمانی در جایگاهی نیست که مدیران را عزل و نصب و یا به عنوان سخنگوی وزارت آموزش و پرورش اظهار نظر کند

مرتضی نظری در جست و جوی نقشی فراتر از مدیریت روابط عمومی در سال جدید ؟!

شیرزاد عبداللهی/ همکار صدای معلم

 نظری در سال 97 به صورت غیر رسمی در نقش سخنگوی وزارتخانه و یک مدیر اجرایی عالی ظاهر شده است/  نظری در گفتگو با ایسنا از تصمیم وزارت آموزش و پرورش برای آغاز تغییرات مدیریتی و عزم جدی برای ورود بانوان و جوانترها به لایه های میانی و عالی مدیریتی خبر داد/ این سخنان فاقد سند و غیر معتبر  است/ معلوم نیست این تصمیم کجا ، کَی ، چگونه و توسط چه کسانی اتخاذ شده است/ آیا مرتضی نظری در سال جدید سمت سخنگویی وزارت آموزش و پرورش را به عهده دارند / آیا در سال 97 عزل و نصب مدیران به مدیر روابط عمومی تفویض شده است / این یک بیماری مدیریتی است که افراد خارج از جایگاه سازمانی خود اظهار نظر می کنند/ روابط عمومي در مرز سازمان و جامعه قرار دارد، اطلاعات را از مرزهاي سازمان جمع آوري مي‌كند تا به سازگاري سازمان با محيط كمك كند/ در بحث انحلال مدارس سمپاد با وجود نظرات مخالف و موافق ، روابط عمومی و مدیر آن یک جانبه و تبلیغاتی وارد ماجرا  شدند/ علی فرهادی مدیر مرکز اطلاع رسانی آموزش و پرورش در دوره حاجی بابایی هم صرفا نظرات وزیر را تبلیغ و ترویج می کرد/ آقای نظری حتی صورت مساله را هم درست مطرح نمی کند و صرفا علیه مافیای آزمون شعار می دهد در حالی که موضوع اصلی انحلال مدارس سمپاد متوسطه اول یا ابقای آنها است/ روابط عمومی به جای توضیح مساله به پروکاسیون و پروپاگاندا می پردازد/ آقای نظری با تبلیغات یک جانبه نقش روابط عمومی به عنوان پُل ارتباطی را زیر سوال می برد و روابط عمومی را تا حد ابزار تبلیغاتی مدیران عالی وزارتخانه تنزل می دهد/  آقای نظری بدون استفاده از امکانات سازمانی می تواند نظر شخصی خود را در مورد مدارس سمپاد ترویج و تبلیغ کند/ بیان نظرات شخصی مدیر روابط عمومی به عنوان "واکنش آموزش و پرورش" در سایت وزارتخانه با آن مدل عکس خلاف جایگاه تعریف شده روابط عمومی و سوء استفاده از امکانات دولتی است/ علی فرهادی مدیر مرکز اطلاع رسانی آموزش و پرورش در دوره حاجی بابایی هم صرفا نظرات وزیر را تبلیغ و ترویج می کرد/ آقای نظری حتی صورت مساله سمپاد را هم درست مطرح نمی کند و صرفا علیه مافیای آزمون شعار می دهد در حالی که موضوع اصلی انحلال  یا ابقای مدارس سمپاد متوسطه اول است/ این برخورد سیاسی و تبلیغاتی با مساله برای جلب حمایت معلمان است/ چه کسی جلوی آقای بطحایی را در مبارزه با مافیای آزمون گرفته است/ مافیا را درون آموزش و پرورش نابود کنید / معنای واقعی مافیای آزمون ورود گاج و قلمچی و امثال اینها با روشهای متقلبانه و با دادن رشوه و نفوذ در مدیریت ها برای ورود به مدارس و بستن قرارداد است/ سر گنده مافیای آزمون در معاونت های ستاد است/ اگر مخالف مافیا هستند اینها را بیرون کنید و عوامل اینها را در ستاد شناسایی و برکنار کنید / به مدارس بخشنامه بفرستید که بستن قرارداد با گروه های مانند اینها جرم است/ حراست را علیه این مافیا وارد عمل کنید/ چرا آقای وزیر  به موضوع تخلفات آقای (س م ح ا ) و پشتیبانان و همدستان او در معاونت متوسطه حساسیت نشان نداد / به جای حاشیه رفتن بفرمایید که امسال تکلیف جذب دانش آموزان پایه هفتم سمپاد چه می شود / به نظر می رسد اقای بطحایی به توصیه های مدیر روابط عمومی بیشتر از مدیرکل دفتر وزارتی اهمیت می دهد / جایگاه مناسب برای آقای نظری در سال 97مدیر کل دفتر وزارتی و کنار دست بطحایی است

نقد عملکرد مرتضی نظری رئیس مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش

اگر آقای نظری خواستار جایگاهی اجرایی است بهتر است روابط عمومی را مَحمل این کار قرار ندهد مرتضی نظری رئیس مرکز اطلاع رسانی وزارت آموزش وپرورش چند روز پیش در گفتگو با ایسنا (اینجا)  از تصمیم وزارت آموزش و پرورش برای آغاز تغییرات مدیریتی و عزم جدی برای ورود بانوان و جوانترها به لایه های میانی و عالی مدیریتی خبر داد. این خبر خوبی است  اما در این خبر هیچ نقل قول و فکتی وجود ندارد و معلوم نیست این تصمیم در کجا و کَی و توسط چه کسانی اتخاذ شده است؟

روال درست این بود که مدیر روابط عمومی خبر خود را مستند کرده و بگوید در فلان جلسه با حضور این افراد (نام افراد و سمت آنها ) تصمیم گرفته شد که در سال 97 چنین تغییراتی در مدیریت ها انجام شود.

فرض کنیم یک خبرنگار در پایان سال 97 بخواهد میزان تحقق این تصمیم  را ارزیابی کند ، کدام بخش از ستاد و یا مسئولان اجرایی در مقابل این خبر خود را مسئول و جوابگو می دانند؟

در دو حالت می توان به این مصاحبه استناد کرد :

1- در سال 97 عزل و نصب مدیران رسما به مدیر روابط عمومی تفویض شده باشد . 

2- آقای مرتضی نظری علاوه بر سمت مدیریت مرکز اطلاع رسانی وزارت ، سمت سخنگویی وزارتخانه را هم عهده دار شده باشند .

نقد عملکرد مرتضی نظری رئیس مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش

ظاهرا نه اختیارات روابط عمومی در دستگاه آموزش و پرورش تغییر کرده و نه نقش سخنگویی وزارتخانه به آقای نظری تفویض شده است. با این مقدمات می توان گفت که آقای نظری ، نظر شخصی و انتظارات خودش را بیان کرده است و ایشان نه در جایگاهی هستند که چنین تغییراتی را اعمال کنند و نه می توانند به عنوان سخنگوی وزارت آموزش و پرورش اظهار نظر کنند. روابط عمومی به لحاظ سازمانی  نقش یک پل بین سازمان و مخاطبان (معلمان – دانش آموزان – اولیا ) را ایفا می کند.

به گفته یکی از نظریه پردازان " روابط عمومي در مرز سازمان و جامعه قرار دارد، اطلاعات را از مرزهاي سازمان جمع آوري مي‌كند تا به سازگاري سازمان با محيط كمك كند." هادی خانیکی استاد دانشگاه علامه مهمترين كاركردهاي روابط عمومي را "شفاف سازي ارتباطي، كارآمد كردن نظام كارشناسي، جلب مشاركت در تصميم سازي، دو سويه كردن ارتباطات، پاسخگو كردن دستگاه ها، عقلاني كردن توقعات يا عمق بخشيدن به توقعات و انتظارات، پاسخگويي به نهادهاي مدني، ثبت و ضبط اطلاعات و بسته بندي پيام متناسب با مخاطبان"  ذكر كرده است. چه کسی جلوی شما را گرفته است؟ مافیا را درون آموزش و پرورش نیست و نابود کنید ! عمل کنید !

 

در بحث انحلال مدارس سمپاد هم با وجود نظرات مخالف و موافق  در داخل و خارج سازمان ، روابط عمومی و مخصوصا رییس مرکز اطلاع رسانی تمام قد به عنوان یک طرف ماجرا در کنار آقای بطحایی و برخی از معاونان وزیر ایستادند و فقط نظرات موافقان انحلال سمپاد را با استفاده از امکانات دولتی تبلیغ و ترویج کردند. چنین رویه ای نقش روابط عمومی به عنوان پُل ارتباطی را زیر سوال می برد و روابط عمومی را تا حد ابزار تبلیغاتی مدیران عالی  تنزل می دهد.

آقای نظری بدون استفاده از امکانات اداری می تواند نظر شخصی خود را ترویج و تبلیغ کند اما استفاده یک جانبه از جایگاه اداری و بیان نظرات شخصی خود به عنوان "واکنش آموزش و پرورش" خلاف جایگاه تعریف شده روابط عمومی است. این همان کاری است که روابط عمومی های سنتی می کنند .

علی فرهادی مدیر مرکز اطلاع رسانی آموزش و پرورش در دوره حاجی بابایی هم صرفا نظرات وزیر  را تبلیغ و ترویج می کرد. آقای نظری حتی صورت مساله را هم درست مطرح نمی کند و صرفا علیه مافیای آزمون شعار مبهم می دهد در حالی که موضوع اصلی انحلال مدارس سمپاد است.

آقای نظری و وزیر آموزش و پرورش از طرح درست و کامل صورت مساله خودداری می کنند. به جای ورود به متن موضوع  به حاشیه ها دامن می زنند، چون می دانند که این حاشیه ها هم بی خطر است و هم در میان برخی معلمان طرفدار دارد.

آنها می دانند که آموزش و پرورش (چه وزیر و چه شورایعالی آموزش و پرورش) نمی توانند سمپادرا منحل کنند . اما این را نمی گویند. به جای آن به مافیای آزمون حمله می کنند بدون آنکه به الزامات مساله توجه کنند. شما علیه مافیا مبارزه کنید . چه کسی جلوی شما را گرفته است؟ مافیا را درون آموزش و پرورش نیست و نابود کنید . دست شما درد نکند . اما این را هم بفرمایید که امسال تکلیف جذب دانش آموزان پایه هفتم سمپاد چه می شود؟

نقد عملکرد مرتضی نظری رئیس مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش

گروه های آموزشی مانند گاج و قلم چی و امثال اینها با روشهای متقلبانه و با دادن رشوه به مدیران ستادی  و نفوذ افراد خود در مدیریت های رده بالا وارد مدارس شده اند. اینها را بیرون کنید . نفوذی های اینها را شناسایی و برکنار کنید . به مدارس بخشنامه بدهید که قرارداد با گروه های مانند اینها جرم است. شما فقط برای تحریک احساسات معلمان شعار الکی می دهید .

لطفا عمل کنید.

اگر نقش پل بودن و قرار داشتن روابط عمومی در مرز سازمان را قبول داشته باشیم ، فعالیت های آقای نظری به عنوان مدیر روابط عمومی وزارتخانه در سال جدید  با این جایگاه متناسب نیست.

نقش جدید آقای نظری بیشتر به سخنگوی وزیر آموزش و پرورش و یک مسئول اجرایی می خورد .

به نظر می رسد آقای نظری توان و استعداد خود را فراتر از روابط عمومی می داند و روابط عمومی برای او نقش قفسی محدود کننده  را دارد . اگر آقای نظری خواستار جایگاهی اجرایی است بهتر است روابط عمومی را مَحمل این کار قرار ندهد.

او می تواند سخنگوی وزارت آموزش و پرورش بشود یا پستی بگیرد که در تعیین مدیران نقش ایفا کند . اما رعایت چهارچوب های سازمانی الزامی است.

نقد عملکرد مرتضی نظری رئیس مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش

روابط عمومی باید روابط عمومی باقی بماند و آقای نظری تا وقتی مدیر روابط عمومی است باید متناسب با این جایگاه عمل کند. خارج کردن روابط عمومی از جایگاه قانونی آن  ممکن است منافع کوتاه مدت برای مدیر آن داشته باشد اما نهایتا مخرب است و به سود آقای نظری نیست. ظاهرا اقای بطحایی به توصیه های آقای نظری توجه بیشتری دارد . گروه های آموزشی مانند گاج و قلم چی و امثال اینها با روشهای متقلبانه و با دادن رشوه به مدیران ستادی  و نفوذ افراد خود در مدیریت های رده بالا وارد مدارس شده اند. اینها را بیرون کنید . نفوذی های اینها را شناسایی و برکنار کنید !

به نظر می رسد آقای نظری جایگاه روابط عمومی را برای خود کوچک می داند. جایگاه مناسب برای آقای نظری در سال 97مدیر کل دفتر وزارتی یا یک پست اجرایی است. الان نوعی تداخل بین نقش مدیر مرکز اطلاع رسانی و مدیرکل دفتر وزارتی دیده می شود که باید حل شود .

شنبه, 25 فروردين 1397 ساعت 21:49 خوانده شده: 856 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +2 -1 --
معمولی 1397/01/25 - 23:22
اینکه می گویید فلان گروه های آموزشی به مدیران ستادی و ... رشوه داده اند گویا از تبعات نوشته خود باکی ندارید و فکر کنم اصلا ساکن ایران نیستید. چون با طرح کوچکترین شکایت توسط این موسسات و دویدن در راهروهای دادگستری و بازپرسی، فرآینده مرگبار و دردناکی است که مسلمان نشنود کافر مبیناد... کسانی که به این مصیبت دچار شده اند میدانند من چه می گویم....
پاسخ + 0 0 --
شیرزاد عبداللهی 1397/01/26 - 10:44
معمولی عزیز من خود به این مصیبت در سال 91 دچار شده ام و می دانم شما چه می گویی . اما بحث من این است وقتی وزیر آموزش و پرورش از وجود مافیای آموزشی در مقطع ابتدایی حرف می زند لابد معنای مافیا را می داند و بر اساس مستندات حرف می زند. اگر حضور مافیای آزمون در آموزش و پرورش که اشاره ای به حضور گروه های آموزشی آزاد مانند قلمچی و گاج در مدارس است را بپذیریم ، کمترین کار مافیا رشوه دادن است. مافیا برای پیشبرد اهداف خود ، دست به جنایت و قتل و تجاوز جنسی و آدم ربایی هم می زند. اگر کار من به دادگاه بکشد از دادگاه می خواهم که وزیر رابه عنوان مطلع احضار کند و در باره فعالیت های مافیا در داخل آموزش و پرورش از او توضیح بخواهد. این آقای بطحایی است که باید وجود و حضور مافیا را اثبات کند.
پاسخ + +2 -5 --
ناشناس 1397/01/25 - 23:32
توجه داشته باشید نظری جوان ترین عضو شورای معاونان است و بخشی از صراحت لهجه وی ناشی از جوان بودن اوست محافظه کاری ندارد چیزی که در شورای معاونان یک اصل است حالا دیگه نمی دونم آقای عبداللهی طرفدار افزایش صریح اللجهگی هستند یا نه
پاسخ + 0 0 --
شیرزاد عبداللهی 1397/01/26 - 10:56
آقای نظری دوست من است ، من هم با صراحت لهجه مشکلی ندارم چون خودم صریح حرف می زنم و می نویسم. مشکل من تداخل نقش ها است . انتظار من ای است که مدیر روابط عمومی واقعا کارهای روتین روابط عمومی را انجام دهد. مدیر روابط عمومی نباید نقش فعال صنفی - سیاسی را بازی کند . نباید نقش اپوزیسیون را بازی کند و در عین حال نباید نقش سخنگوی وزیر یایک جریان در داخل و خارج آموزش و پرورش را بازی کند. روابط عمومی باید اطلاعات درست را منتشر کند.آمار بدهد . پاچه خوار مقامات و وزیر نباشد. پل ارتباطی بین مدیران و مخاطبان آنها (معلم - دانش آموز _اولیا ) باشد. مدیر روابط عمومی سخنگوی وزیر یا مجموعه وزارتخانه نیست. اگر در موضوعی بین مدیران اختلاف وجود دارد نظر هر دو بخش را منعکس کند.
پاسخ + +3 -3 --
نظری 1397/01/25 - 23:35
توصیف خوبی بود از رفتار آقای نظری
پاسخ + 0 0 --
شیرزاد عبداللهی 1397/01/26 - 11:12
من تعصبی روی آنچه گفته ام ندارم. آقای نظری گفته اند که جواب می دهند و این باعث شکل گیری نوعی گفتگو می شود . در گفتگو نظرات تغییر می کند. من هیچ مساله شخصی با آقای نظری ندارم و ایشان از دوستان من هستند. احساس می کنم که در سال جدید ایشان از جایگاه خود به عنوان مدیر روابط عمومی فراتر رفته و در جست و جوی جایگاه جدیدی است. از نظر من ایرادی ندارد و من واقعا خواستار پیشرفت ایشان هستم. اما نقش جدید ایشان بسیار فراتر و تا حدودی مغایر با نقش مدیر روابط عمومی است. اغتشاش در نقش ها موضوع مهمی است. مثلا مدیر روابط عمومی نمی تواند سخنگوی وزیر باشد. یا وزیر نمی تواند نماینده صنفی و معیشتی معلمان در هیات دولت باشد و فراتر از آن وزیر نمی تواند نماینده صنفی و معیشتی 850 هزار بازنشسته آموزش و پرورش باشد. متاسفانه از این خلط ها زیاد است.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/01/26 - 14:58
.....نقش اپوزیسیون را بازی کند و در عین حال نباید نقش سخنگوی وزیر یایک جریان در داخل و خارج آموزش و پرورش را بازی کند.....
هزاران افرين بر اين نويسنده عالم چه جملات معني دار و درستي را به نگارش در اورده اي - اين اقا پسر يا اين بچه ي بيش فعال دقيقا دارد نقش اژوزسيون و جرياني عمل مي كند
پاسخ + +5 -1 --
دبیر بازنشسته 1397/01/26 - 09:47
جوان است جویای نام آمده است به او توصیه کنید در مورد مافیای غیر انتفاعی وحذف مدارس فوق بیانیه بدهد !تا تمام مدارس یکسان شود فقیر وغنی دانش آموز زرنگ ؛متوسط ؛وضعیف در کنار هم قرار گیرند بهتر است بیانه دهد که مدارس غیر انتفاعی ومدارس هیات امنایی و....منحل می شود وفقط مدارس دولتی خواهیم داشت .وزیر محترم در حال تهیه لایحه برای طرح در هیات محترم وزیران ونهایتا ارائه آن به مجلس هستندولی اولویت حذف مدارس تیز هوشان ومدارس نمونه دولتی واینگونه است دیگر مدرسه بدون وسایل آزمایشگاهی وکارگاهی نداریم وزمین بازی وسایل ورزشی مدارس تکمیل است مدارس مشکل سرانه ندارند ومعلمان به موقع حقوق وحق الزحمه قانونی خود را دریافت می کنند وشیر مدارس از 30استان به 7 استان کاهش نیافته آنهم بعد از عید.....را ه را برای جوانترها باز کنید چرا مانع می شوید!
پاسخ + 0 0 --
شیرزاد عبداللهی 1397/01/26 - 11:24
با بیانیه مشکل حل نمی شود دولت به پیشنهاد وزیر آموزش و پرورش باید لایحه ای تهیه و تقدیم مجلس کند و در آن دولت از مجلس بخواهد که کلیه قوانین و مقررات و آیین نامه ها در مورد وجود مدارس غیر انتفاعی، غیر دولتی ، شاهد ، هیات امنایی ، خرید خدماتی، وابسته به نهادها ، سمپاد و نمونه دولتی و.....ملغی شوند و فقط یک نوع مدرسه دولتی غیر پولی وجود داشته باشد که همه دانش آموزان فقیر و غنی و با استعداد و بی استعداد زیر یک سقف درس بخوانند و گرفتن هرگونه وجهی به عنوان شهریه و کمک مردمی و مصوبه انجمن و غیرو ذالک ممنوع شود. .درست مثل دلار 4200 تومانی جهانگیری که این روزها برهان قاطع است .تنوع مدارس موضوعی است مربوط به کشورهای سرمایه داری که با شئونات آموزشی ما ناسازگار است.
پاسخ + +6 0 --
پدر یک دانش آموز 1397/01/26 - 10:31
به نظر مسئولا ن محترم وزارت آموزش وپرورش که معتقد هستند شورای انقلاب فرهنگی نمی تواند در مورد مصوبه شورای عالی آموزش وپرورش دخالت کند.آیا اگر یک تصمیم مبهم بود واختلاف نظر ما بین آحاد مردم و نخبگان جامعه بود . باید چکار کرد ؟!امام خمینی(ره )فرمودند مجلس در راس امور است ولی از رفتار عملی وزارتخانه استنباط می شود که 160نماینده محترم مجلس حق اعتراض ندارند؟! اصلا نمایندگان به نحوه امور سند تحول آموزشی آشنایی ندارند؟! وما می خواهیم سند تحول آموزشی را اجراءکنیم ؟! (در صورتیکه سند تحول آموزشی مصوبه مجلس محترم است) حالاوقتی سند 2030فرمایشی غرب به فرمان مقام معظم رهبری لغو شد آیا قبلا مسئولان آموزش وپرورش در حال اجرای آن نبودند؟!کمی منطقی باشید به
نظرا ت مخالفان حذف مدارس تیز هوشان ونمونه دولتی نیز توجه کنید .مصوبه شورای عالی آموزش وپرورش وحی منزل نیست .کاش به خاطر ساده اندیشی دو مدرسه ای که جایگاه والایی در نظام آموزشی معیوب مادارند قربانی نکنیم با بیان مطالبی چون استرس ویا مافیایی آزمون وطرح معیوب شهاب
پاسخ + 0 0 --
شیرزاد عبداللهی 1397/01/27 - 13:58
من خیلی متوجه فرمایش شما نشدم اما سند تحول مصوبه مجلس نیست بلکه مصوبه شورایعالی انقلاب فرهنگی است. سند 2030 هم ربطی به این بحث ندارد. بله فرمایش شما درست است مصوبه شورایعالی آموزش و پرورش و هیچ مصوبه ای وحی منزل نیست. برای انحلال نوعی از مدرسه باید دلایلی عرضه کنیم که جامع و مانع باشند.
پاسخ + +5 -1 --
پدر یک دانش آموز 1397/01/26 - 10:34
ه نظر مسئولا ن محترم وزارت آموزش وپرورش که معتقد هستند شورای انقلاب فرهنگی نمی تواند در مورد مصوبه شورای عالی آموزش وپرورش دخالت کند.آیا اگر یک تصمیم مبهم بود واختلاف نظر ما بین آحاد مردم و نخبگان جامعه بود . باید چکار کرد ؟!امام خمینی(ره )فرمودند مجلس در راس امور است ولی از رفتار عملی وزارتخانه استنباط می شود که 160نماینده محترم مجلس حق اعتراض ندارند؟! اصلا نمایندگان به نحوه امور سند تحول آموزشی آشنایی ندارند؟! وما می خواهیم سند تحول آموزشی را اجراءکنیم ؟! (در صورتیکه سند تحول آموزشی مصوبه مجلس محترم است) حالاوقتی سند 2030فرمایشی غرب به فرمان مقام معظم رهبری لغو شد آیا قبلا مسئولان آموزش وپرورش در حال اجرای آن نبودند؟!کمی منطقی باشید به
نظرا ت مخالفان حذف مدارس تیز هوشان ونمونه دولتی نیز توجه کنید .مصوبه شورای عالی آموزش وپرورش وحی منزل نیست .کاش به خاطر ساده اندیشی دو مدرسه ای که جایگاه والایی در نظام آموزشی معیوب مادارند قربانی نکنیم با بیان مطالبی چون استرس ویا مافیایی آزمون وطرح معیوب شهاب
پاسخ + +3 0 --
ناشناس 1397/01/26 - 11:32
این یادداشت بطور غیرمستقیم، در جهت بزرگ جلوه دادن فرد مذکور در وزارتخانه آموزش و پرورش تنظیم شده است. این یک حیله رسانه ای است برای تشخص غیرواقعی به افراد. غیرواقعی بزرگ نمودن افراد در جهت تصدی پست های بالاتر از آفاتی است که گریبانگیر آموزش و پرورش شده است.
پاسخ + 0 0 --
شیرزاد عبداللهی 1397/01/27 - 14:03
دوست عزیر مساله را وارد بحث تئوری توطئه نفرمایید. عرض من همیشه این بوده که افراد متناسب با جایگاهشان اظهار نظر و عمل کنند. این بحث را قبلا در باره جایگاه متفاوت روزنامه نگار ، فعال سیاسی و فعال صنفی مطرح کرده ام. به نظر من مدیر و کارمند روابط عمومی نباید نقش فعال صنفی یا سیاسی یا مدیر اجرایی را ایفا کند. بحث بزرگی و کوچکی هم مطرح نیست. آقای نظری اگر به پست اجرایی علاقه دارد برود دنبال پست اجرایی . ممکن است آنجا موفق تر باشد.
پاسخ + +3 -10 --
ناشناس 1397/01/26 - 12:43
آقای نظری فردی فرهیخته و شجاع می باشد و ایده های خوبی دارند... به نظرم هنوز باید به ایشان فرصت داد و زود قضاوت نکنیم.
پاسخ + 0 0 --
روح ستان 1397/01/26 - 12:55
خيلي ....معلوم يا نوچه اوني يا از باندش - بسيار بي ادب و گستاخ است
پاسخ + 0 0 --
شیرزاد عبداللهی 1397/01/27 - 14:09
من با نظر آقای ناشناس موافقم. آقای نظری هم باسواد است و هم ایده های خوبی دارد و هم شجاعت بیان نظرش را دارد. من فرصت را از ایشان نگرفته ام و قضاوتی هم در مورد شخصیت ایشان نکرده ام. عرض من این است که ایشان در سال جدید بیشتر در نقش سخنگوی وزیر ظاهر شده اند مخصوصا در قضیه حذف آزمون سمپاد که به به نظرم به عنوان یک پروژه سیاسی مطرح است. این به موقعیت ایشان به عنوان مدیر روابط عمومی لطمه می زند.
پاسخ + +5 -1 --
روح ستان 1397/01/26 - 12:53
از آقاي علی پورسلیمان، مدیر محترم و با هوش صدای معلم و از آقاي عبدالهي كه داخل ايران نيستند اما اينقدر اطلاعات دقيقي درباره اين فرد جاه طلب دارند تشكر مي كنم كاش مسئولين وزارت آموزش و پرورش هم اين....كه در ظاهر كنار وزير است اما در حقيقت دارد قاليچه از زير پاي او مي كشد را مي شناختند ، اين كت براي اين بچه خيلي بزرگ است نه .... دارد نه فكري و نه ثبات روحي لحظه اي در جلسات خصوصي داد و فرياد مي زند و لحظه اي در جلوي جمع خندان و خوش رو خود را نشان مي دهد بايد بدانيد كه او فرمانبر اقاي ( ز) است نه بطحايي هرچه به او خط مي دهد انجام مي دهد تا شايد روزي به پست و مقامي بالاتر دست يابد. افرين به صداي معلم كه او را شناخت و بد به حال وزارتخانه كه او را نشناخت.
پاسخ + 0 0 --
شیرزاد عبداللهی 1397/01/27 - 14:16
آقای روح ستان گرامی ، نقد افراد در جایگاه مسئولیت با نقد شخصیت افراد متفاوت است. من آقای نظری را در جایگاه مدیریت روابط عمومی نقد کرده ام. در مورد قالیچه و کت که گفته ای چیزی نمی دانم و علاقه ای هم ندارم که بدانم. نظرات شما را هم در مورد آقای نظری قبول ندارم نه تحلیل خصوصیات روانی او را و نه فرمانبری او از آقای زرافشان را . این گونه تحلیل ها را هم مخرب می دانم . تحلیل باید پایه عینی داشته باشد و متکی به فکت باشد. این حرفهایی که شما گفته ای را در مورد هر کسی می توان گفت.
پاسخ + +6 -2 --
. 1397/01/26 - 13:13
انتصاب چنين فردي در وزارت اموزش و پرورش جاي تاسف دارد
پاسخ + 0 0 --
شیرزاد عبداللهی 1397/01/27 - 14:18
نه به نظر من آقای نظری گزینه مناسبی برای روابط عمومی است. انتقاد من این است که تصور می کنم ایشان جایگاه روابط عمومی را برای خود کوچک می داند و دنبال پست اجرایی است.
پاسخ + +5 -2 --
پروانه تقی زاده 1397/01/26 - 14:00
با سلام و عرض ادب خدمت جناب شیرزاد عبدالهی صریح و شفاف و ممنون از نقدهای عالمانه...روابط عمومی باید مدعی العموم فرهنگیان و دانش آموزان و مخاطبان سازمان در برابر مسوولین سازمان باشد اما متاسفانه این اتفاق کمتر حادث شده است...مرتضی نظری نیم نگاهی به آینده و پس از دوران شیرین میز و منصب دارد که بتواند جایگاه و محبوبیت سابق را در عرصه نهادهای مدنی معلمان حفظ کند و با چارچوب پاچه خوارگونه ی روابط عمومی سازگار نیست!!
پاسخ + 0 0 --
شیرزاد عبداللهی 1397/01/27 - 14:26
خانم تقی زاده با سلام وتشکر از حضور شما . روابط عمومی نقش پل را دارد و باید بین مدیران و مخاطبان آنها ارتباط متقابل و سودمند ایجاد کند. من قبلا به دوستان گفته ام کسی که مسئولیتی را قبول می کند باید خودش را با وظایف قانونی آن جایگاه تطبیق دهد و در فکر نمایش پوپولیستی و ادای اپوزیسیون در آوردن نباشد. در جایگاه روابط عمومی می توان صدها کار مثبت انجام داد. اگر کسی صرفا وظایف قانونی خود را در روابط عمومی انجام دهد بعدا با وجدان راحت می تواند به جامعه مدنی برگردد. پاچه خواری که آقای نظری و دوستان دیگر از آن بری هستند اصولا ناشی از ضعف شخصیت افراد است و ربطی به جایگاه اداری ندارد.
پاسخ + 0 -7 --
.. 1397/01/26 - 14:59
رئیس مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش از نظر سازمانی در جایگاهی نیست که مدیران را عزل و نصب و یا به عنوان سخنگوی وزارت آموزش و پرورش اظهار نظر کند؟؟/ بهتر است بدانيد ايشان همه كاره وزارتخانه است بسوزيد از قدرتش
پاسخ + 0 0 --
نجابت شهرامی 1397/01/26 - 15:27
وقتی ادبیات منتفعین و هوادارایی که بواسطه ی ایشون رفته اند بخش های ستادی اینه دیگه خود بخوان حدیث مفصل از این مجمل!!
پاسخ + 0 0 --
شیرزاد عبداللهی 1397/01/27 - 14:32
دوست عزیز .. این تعریف شما بیشتر ذم است تا مدح. مدیر روابط عمومی بر اساس جایگاه سازمانی خود نه سخنگوی وزیر است و نه همه کاره . او باید در چارچوب وظایف قانونی خود انجام وظیفه کند. شما دارید نقش کاسه داغ تر از آش را بازی می کنید . من مطمئنم که آقای نظری با این گونه حمایت کورکورانه موافق نیست. پشت این گونه حمایت ها معمولا انتظارات و توقعات غیر قانونی خوابیده است.
پاسخ + +2 -5 --
.. 1397/01/26 - 15:03
نظري صاحب‌نظران علوم تربیتی است و از اساتيد دانشگاه است به قاطر همين است كه نظرات ارزشمندش را عده اي مثل اقاي مهندس زيني وند درك مي كنند.
پاسخ + 0 0 --
نجابت شهرامی 1397/01/26 - 15:28
واسه شما که ازش بهت رسیده خداست...واسه ما جماعت فرهنگی نظری و عملی فرقی نمی کنه وقتی در عمل چیزی اتفاق نمی افته!!
پاسخ + 0 0 --
سروش 1397/01/26 - 15:33
میشه یکی از این نظرات ارزشمندش رو بگید ما ایشون رو بشناسیم. ممنون
پاسخ + 0 0 --
نقی 1397/01/26 - 22:23
احسنت درست نوشتی به قاطر .خخخخ
پاسخ + +2 -4 --
جواد 1397/01/26 - 21:28
این که نمی شود هر مدیری با نظرات آقای عبداللهی مخالف باشد در این سایت مورد حمله قرار بگیرد . آقای مرتضی نظری فرد باسواد ، دلسوز و فعالی است قبلا چند درصد از معلم ها واقعا مدیر روابط عمومی وزارتخانه را می شناختند . اصلا روابط عمومی ها کنشگر بودند ؟ خود شما آقای عبداللهی از بی عملی روابط عمومی ها در آموزش و پرورش انتقاد نمی کردید؟ حالا که وسط میدان آمده اند انتقاد می کنید زیادی فعال شده اند . آقای نظری روابط عمومی را متحول ساخته است نگرانی های مردم را بازتاب می دهدبه باندهایی که دنبال تجاری سازی آموزش هستند ماهیت شان را برملا می کند
پاسخ + 0 0 --
روابط عمومی ستاد 1397/01/26 - 21:54
آقای جواد // شما از کدام تحول حرف می زنید ؟لطفا به روابط عمومی تشریف بیاورید و ببینید چه خبر است !!!. خدا وکیلی ایشان کل سیستم را به رکود و سستی کشانده و تقریبا تمام کارکرد های روابط عمومی را با ندانم کاری هایش از میان برده است . ایشان و تنها یکی از معاونانش که در ستاد بطحایی بودند در شبکه های مجازی صرفا پادویی شخص وزیر را می کنند در حالی که رکود و رخوت و روزمرگی کل ستاد و روابط عمومی را فر گرفته است .
پاسخ + 0 0 --
مراد 1397/01/26 - 21:56
خیلی حرف های این اقای به اصطلاح جواد جانب دارانه است اصلا روابط عمومی قبل از این نظری اختراع نشده بود نظری اختراعش کرد اصلا قبل از این ادم کسی نمی فهمید الان وسط گود هستند همه
پاسخ + 0 0 --
نیاز 1397/01/26 - 22:01
بهتر به این برادر(جواد) گفت تویی که انسان شریفی مثل عبدالهی را نشناختی!!!! البته شناختی و به خاطر جیره و مواجب .... چشمتان را به حقیقت بستید. راستی در خصوص هزینه هایی مثل در ورودی پارکینگ وزارتخانه و ... دیگه چه کسایی دخیل هستند و مخلصانه و رایگان زحمت کشیدن
پاسخ + 0 0 --
جوات 1397/01/26 - 22:06
تحول کدوم تحول هزینه های میلیونی به اسم معلم مظلوم ( اگر خرید هدیه و ناهار برای دوستان و مشارکتشان در سود ساخت سر در و خرید مجله های حزبی و استودیو و مهمونی بازی های این اقا اسمش تحوله اره خیلی تحول کرده و داره میخوره) ورود بر عبدالهی مرد حقیقت
پاسخ + +8 0 --
ناشناس 1397/01/26 - 23:37
کدام تحول ، کدام مبارزه با مافیا ، فقط میتوان تاسف خورد ازینکه سکان آموزش و پرورش کشور دست چنین بی کفایت هایی است که فقط سعی دارن با فضاسازی رسانه ای حقایق رو سرپوش بزارن
آقای وزیر و تیم مشاوره اش فقط خوب تونستند ، کل مردم و فرهنگیان رو با این حربه ( بهانه شادی بچه ها ) ، سرکار بزارن .
یه موضوع با درجه اولویت پایین ( آزمون تیزهوشان ) چند ماهه شده تیتر یک تمام اخبار آموزشی کشور .
کسی دیگه نمیپرسه : صندوق ذخیره فرهنگیان چه شد ؟
کسی دیگه نمیپرسه : معوقات پرداختی دبیران چه شد ؟
کسی دیگه نمیپرسه : حقوق حق التدریسی ها چه شد ؟
کسی دیگه نمیپرسه : حق سنوات و پاداش بازنشستگان چه شد ؟
کسی دیگه نمیپرسه : حق و حقوق امتحانات سال گذشته چه شد ؟
کسی دیگه نمیپرسه : وضیعت دانش آموزای سرپل ذهاب چی شد ؟
کسی دیگه نمیپرسه : امتحان نهایی پایه یازدهم چی شد ؟
کسی دیگه نمیپرسه : اصل 30 قانون اساسی در مورد آموزش و پرورش رایگان چه شد ؟
و
.
.
.
پاسخ + +3 0 --
پدر یکدانش آموز 1397/01/27 - 14:21
باسلام اگر کل مدارس یکسان شود امکانات می خواهند وقتی مدارس برای تهیه وسایل آزمایشگاهی وکارگاهی سرانه وبودجه ندارند وقتی معلمان وبازنشستگان برای دریافت حقوق قانونی(حق الزحمه ها ؛پاداش ومرخص استفاده نشده و... )خود باید ماهها وبعضا سالها صبر کنند ومعلم ومدیر وکادر اجرایی مدارس ؛ ناراضی از وزارت آموزش وپرورش هستند ومدارس با کمبود مشاور ودبیر تربیت بدنی ومربی بهداشت و....روبرو هستند آیا نظر شما مشکل با منحل کردن دو مدرسه با بهره وری بالا حل می شود؟!شما که صاحب نظرید اینگونه فکر می کنید. اگر وزارتخانه در ادعای خود صادق است کلیه مدارس غیر انتفاعی وهیات امنایی وشاهد و...را حذف کند می دانم بازنشسته کردن پرسنل وعدم جایگزینی نیروی لازم یعنی واگذاری آموزش وپرورش به بخش خصوصی پس هرگز نظریه شما مبنی بر برگشت به قبل از انقلاب وداشتن یک نوع مدرسه دولتی هرگزمحقق نخواهد شد موفق باشید فرهنگی با سابقه 17سال کار اداری وده سال سابقه اجرایی در هنرستان
پاسخ + +2 0 --
ناشناس 1397/01/27 - 17:07
باسلام
بسیار دردناک است که واقعیت ها دیده نمیشود...به نظرم همه ما به نوعی سرکاریم ...فلانی مدیر منطقه میشود تمام فامیلهای فرهنگی ایشان از سر کلاس یه شبه مدیر میشوند برای اینکه کسی هم شک نکند بین منطقه ای پست ها تقسیم میشود ...همش فامیل بازی شما منطقه 5 روببینید با این همه ضعفی که دارد چون مدیر منطقه با جناب مدیر کل ارتباط خوبی داره چهارتا عکس از کارهای نکرده شون میذارن وبزرگ نمایی می کنن ولی کاش میشد گفت که اداره تبدیل به بازار معاملات شده هرکی برای خودش میخوره ....وای به حال اونایی که ادعاشون میشه ....بالاخره همه روزی چوب اعمال شون رو میخورن .....ولی وای به حال منافقین .....میترسم از اینکه خیلی موارد رو مطرح کنم .چون فریاذرسی نیست
پاسخ + +1 0 --
ناشناس 1397/01/27 - 17:07
ما با مواردی چون رتبه بندی ....ارزشیابی...مدیریت زنان در سیستم ...آرامش دانش آموزان ...وهزاران چیز دیگر سرکاریم بعد آقای فلانی ماشین دویست میلیونی زیر پاش راستی چند تا سالن ورزشی تالار پذیرایی خانه معلم ...تومناطق هست سالن های ورزشی که کلی درآمد برای منطقه 5 داره ومافیایی شده کسی حساب کتابی نمیکنه همه چیز غیر قانونی ...اومدن تا شماره پای افراد رو تو سامانه برای ثبت شکایت میپرسن تا کسی جرات نکنه حرفی یزنه فوری پیداش کننن حساب شو برسن ولی عزیزان شاید روزی نوبت خود شما یی که تسبیح به دستی وجانماز آب میکشی شد آقای مدیر فک میکنی چند سال دیگه میتونی بتازی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
پاسخ + +3 0 --
دبیر 1397/01/28 - 13:48
مرگ تدریجی اصل سی ام (30) قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران:
متن قانون :دولت موظف است وسایل آموزش و پرورش رایگان را برای همه ملت تا پایان دوره متوسطه فراهم سازد و وسایل تحصیلات عالی را تا سر حد خودکفایی کشور به طور رایگان گسترش دهد.
حال با گسترش روز افزون مدارس غیر دولتی (غیر انتفاعی)ورشد قارچ گونه ان به نظر عزیزان تا چند سال دیگر تعداد مدارس دولتی وغیر دولتی برابر ودر نهایت بخش عمده به بخش خصوصی واگذار خواهد شد ؛بخصوص که همت بسته اند دو مدرسه با بهره وری بالا (مدارس تیز هوشان ونمونه دولتی) را منحل وتنور داغ مدارس غیر انتفاعی را داغ تر کنند آنهم به بهانه واهی استرس آزمون ومافیای آن !!حال که مافیای غیر انتفاعی در رشد است ومسئولان بلند پایه آموزش وپرورش توان اداره مدارس دولتی به تدریج از دست می دهند و98درصد بودجه صرف فقط امور پرسنلی می شود آنهم با کسری چند صد میلیاردی بودجه؛ کم کم آموزش وپرورش چاره ای ندارد که بهانه بتراشد تا سهم بیشتری را به بخش خصوصی واگذار کند واین یعنی مرگ تدریجی رویای آموزش رایگان وازبین رفتن اصل سی ام قانون اساسی آیا فریاد رسی هست ؟
پاسخ + +1 -1 --
ناشناس 1397/01/29 - 16:44
اگر می خواهید راز تئوری استرس را ازپستهای افراد جویا شوید به جمله زیر دقت کنی وهدف انتصاب را متوجه می شوید(سرکارخانم رضوان حکیم زاده که هم زمان معاونت آموزش ابتدایی و عضویت در هیات علمی دانشکده روان شناسی و علوم تربیتی دانشگاه تهران را بر عهده دارد)
حالا هدف از انتصاب تخصصی وزیر محترم از اتتصاب خانم رضوان حکیم زاده وبیان تئوری استرس آزمون را متوجه خواهید شد اگر اهل اشاره باشید
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/02/02 - 09:02
حالا اگر به قول جناب آقای بطحایی وزیر محترم قرار است پولدار و بی پول ،با استعداد و کم استعداد همگی در یک کلاس و در شرایط یکسان بدون استرس درس بخوانند اول لایحه به مجلس ببرند و اول مدارس غیردولتی و معاونت مشارکتها را برچینند. بعد هم مدارس هیات امنایی و شاهد و وابسته به دانشگاه آزاد و وابسته به سازمان تبلیغات و سمپاد .... را جمع کنند.نه اینکه دو مدرسه با کیفیت بالا(تیز هوشان ونمونه ) را حذف کنیدولی در توسعه مدارس غیر انتفاعی کوشا باشند.راز طرح مسئله استرس را در معاونت محترم آموزش ابتدایی خانم « رضوان حکیم زاده »که همزمان که هم زمان معاونت آموزش ابتدایی و عضویت در هیات علمی دانشکده روان شناسی و علوم تربیتی دانشگاه تهران را بر عهده داردباید جستجو کردوسپس تئوری مبارزه با مافیایی آزمون را لطفا در مورد مافیای مدارس غیر انتفاعی وحرکت به سوی غیر دولتی کردن مدارس دولتی مرگ تدریجی اصل 30قانون اساسی واینکه چه کسانی از آن سود می برند نیر وزارتخانه محترم نظریه روانشناسی ارائه نماید !!!

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

آیا با طرح " معلم تمام وقت " وزارت آموزش و پرورش موافقید؟

پربازدیدترین

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور