صدای معلم سایت اخبار آموزش و پروش معلمان فرهنگیان

آقای بطحایی ؛ معیار باید کارآمدی و توانمندی و توجه به منافع تعلیم و تربیت باشد نه رضایت نمایندگان مجلس !

آقای وزیر آموزش و پرورش ! لرستان دچار رکود و ایستایی است !

فرهنگی لرستانی

آموزش و پرورش لرستان و دخالت نمایندگان مجلس در مدیریت ها

شکی نیست که آموزش و پرورش  یکی از مهمترین مولفه های تاثیر گذار در روند توسعه پایدار جوامع  به حساب می آیدو بدون داشتن آموزش و پرورشی پویا ،با نشاط ، هدفمند و رشد یافته امکان رسیدن به توسعه در ابعاد مختلف امکان پذیر نیست .
از طرفی تمامی جوامع توسعه یافته نیز  پیشرفت خود  را در تمام زمینه ها به ویژه پرورش نیروی انسانی مولد، خلاق و نوآور و رشد یافته مرهون و مدیون آموزش و پرورش خود هستند .

با مرور سایت اطلاع رسانی آموزش و پرورش لرستان هم این رکود و ایستایی بیشتر احساس می شود و در هیچ جایی نشانی از برنامه محوری و هدفمندی سرپرست آموزش و پرورش لرستان برای تحرک و جهش علمی و تربیتی به چشم نمی خورد  با این تفاصیل باید گفت که در لرستان به دنبال حواشی دنباله داری که در سالهای اخیر در این دستگاه به وجود آمد در بسیاری از شاخص های اصلی و تعیین کننده  فاصله بیشتری با سایر استانها ایجاد شد و باید با تاسف اعتراف کرد که امروز رده آخر کشور در کنکور سراسری ؛ میانگین نمرات نهایی و المپیادهای و جشنواره های علمی میراث این نوع نگاه یعنی فاصله گرفتن از متن و پرداختن به حاشیه ها شده است .

امابا وجودی که هر عقل سلیمی حکم می کند تا در این چنین شرایطی وزیر آموزش و پرورش نگاه ویژه تری را معطوف به لرستان نماید و با استفاده از  تمام ظرفیت ها زمینه برون رفت از این وضعیت را فراهم نماید ؛ با کمال تاسف باید گفت که پس از برکناری خدانظر دریکوند از مدیرکلی آموزش و پرورش لرستان و سپردن زمام امور دستگاه به سید احمد علی موسوی نیا با مدرک لیسانس معادل نگاه سطحی و سهل انگارانه ،سوء مدیریت  و سیاست گذاری های اشتباه، عجولانه و غیر کارشناسی بیش از هرزمان دیگری این دستگاه را به ورطه نابودی و افول می کشاند .

سرپرست جدید به جای اینکه تمام توان خود را به کار گیرد تا با استفاده از نیروهای توانمند ؛ علمی و برنامه محور مسیر پویایی و بالندگی آموزش و پرورش را هموار کند ؛ با توجه به ضعف عمده اداری و نداشتن مدرک تحصیلی تکمیلی  که رسیدن او را به منصب مدیر کلی با مشکل مواجه کرده است ؛ تلاش می کند تا با معامله گری و زدو بند با نمایندگان و سپردن پست های مدیریتی به اطرافیان نمایندگان   شانس بیشتری برای خود و فشار به وزیر برای صدور ابلاغ مدیرکلی خود ایجاد کند .

در تمام انتصابات سرپرست جدید آموزش و پرورش لرستان  سرسپردگی در برابر نمایندگان مجلس و استفاده از نیروهای کلیدی آنها به عینه مشاهده می شود و این مسئله خاطر فرهنگیان استان را مکدر ساخته است . 

آموزش و پرورش لرستان و دخالت نمایندگان مجلس در مدیریت ها

موسوی نیا که خود از مبانی نظری و عملی تعلیم و تربیت بهره چندانی ندارد و از نظر فن سخنوری  هم محدودیت دارد ؛ برای سرپوش گذاشتن به این نقیصه عملاً معاونین خود را محدود کرده و به آنها اجازه نمی دهد تا بتوانند برنامه ها و طرح های خود را اجرا کرده و اطلاع رسانی نمایند . در تمام انتصابات سرپرست جدید آموزش و پرورش لرستان  سرسپردگی در برابر نمایندگان مجلس و استفاده از نیروهای کلیدی آنها به عینه مشاهده می شود و این مسئله خاطر فرهنگیان استان را مکدر ساخته است

با مرور سایت اطلاع رسانی آموزش و پرورش لرستان هم این رکود و ایستایی بیشتر احساس می شود و در هیچ جایی نشانی از برنامه محوری و هدفمندی سرپرست آموزش و پرورش لرستان برای تحرک و جهش علمی و تربیتی به چشم نمی خورد .

امروز با گذشتن بیش از 50 روز از انتصاب سرپرست جدید آموزش و پرورش لرستان تمام چشم ها معطوف به انتخاب مدیر کل جدید از جانب مقام عالی وزارت است و این سوال ذهن فرهنگیان و افکار عمومی را به خود مشغول کرده که آیا وزیر آموزش و پرورش بر خلاف میل باطنی و رئوس برنامه و سیاست های  خود تن به خواسته نمایندگان مجلس خواهد داد و ابلاغ اولین مدیر کل لیسانس  آموزش و پرورش  را در کشور به نام خود ثبت خواهد کرد و یا با انتخاب گزینه ای علمی ، توانمند و کارآمد  مسیر تعلیم و تربیت را در این سامان به سرانجام خواهد رساند .


ارسال مطلب برای صدای معلم

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

یکشنبه, 26 فروردين 1397 ساعت 22:14 خوانده شده: 533 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +4 0 --
دبیر م 1397/01/26 - 22:35
در خراسان رضوی و نواحی مشهد هم همچین عالی و خوب نیست
پاسخ + 0 0 --
!!!!!!! 1397/01/26 - 22:49
استان آذربایجانشرقی بدتر!!
معلمان بی صاحب به کجا شکایت برند ؟
پاسخ + +3 -1 --
معلم 1397/01/26 - 22:54
این سوال مطرح است که وقتی مقام عالی وزارت در برنامه پیشنهادی خود صحبت از برنامه محوری و رویگری نخبه گزینی وزارت برای تحقق اهداف سند تحول بنیادین می کند با چه دیدگاهی از یک لیسانس استفاده می کند آنهم در جایی که بیشتر سرگروههای آموزشی لرستان مدرک دکترا دارند . آیا این شخص می تواند در جمع فرهیختگان و نخبگان فرهنگی ابراز وجود کند . آیا این کم ارزش کردن جایگاه مدیریت نیست ؟ و آیا این کار نادیده گرفتن جایگاه علم و دانش نیست ؟ ای کاش تابلوی آموزش و پرورش را از سر در اداره می کندند و به جای آن می نوشتند بنگاه معاملات نمایندگان مجلس
پاسخ + +3 -2 --
ناشناس 1397/01/27 - 00:22
تعجب می کنم از خطاب قرار دادن وزیر.مگه وزیر یا رییس جمهور یا هر مسئول دیگر برای حرفها و مشکلات معلمان ارزشی قایل هستن که بخوایم براشون نامه بتویسیم؟!
در این مملکت کسی به کسی پاسخگو نیست.
کسی را بخاطر کم کاری یا سومدیریت یا رانت و فساد محاکمه علنی نکرده اند.چه انتظارات بی جایی.
فکر می کنید اینجا کشورهای مترقی و دموکرات است؟
اینجا یک کشور انقلابی است و عده ای خاص به نام انقلابی بودن دارن نون میخورن.اونم نونی با طعم دلار و نفت.!!
پاسخ + +2 -2 --
احمد 1397/01/27 - 06:00
سید بزرگوار با تجربیاتی که دارد شایسته مدیر کلی اب لرستان هست
پاسخ + 0 0 --
معلم 1397/01/27 - 07:52
کدام تجربیات برتر ؟؟؟؟؟؟؟؟؟
اولین گام در شایسته سالاری دانش و تخصص است
شما فکر کردید می خواهد مدیر کل نهضت سواد آموزی شود
پاسخ + 0 0 --
ایلیا 1397/01/27 - 13:10
مدیرکلی آب(وفاضلاب) شایدولی آپ هرگز.

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

آیا با طرح " معلم تمام وقت " وزارت آموزش و پرورش موافقید؟

پربازدیدترین

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور