صدای معلم سایت اخبار آموزش و پروش معلمان فرهنگیان

چرا آقای میرزاده در این 30 سال تحقیق و تجربه مسایل آموزش، یک مقاله در مذمت مدارس سمپاد ننوشت و ناگهان به این کشف نائل آمد؟ اگر راست می گویید راه های دخالت گاج و قلم چی و بقیه را ببندید، اما تکلیف ده ها هزار دانش آموز پایه ششم که خود را برای ورود به مدارس سمپاد آماده کرده اند را تعیین کنید !

نامه میرحمایت میرزاده سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس به رئیس جمهور

شیرزاد عبداللهی/ همکار صدای معلم

نماینده گرمی در مجلس از رییس جمهور خواست که هرچه سریع تر "مصوبه لغو آزمونها" را امضا کند/ می خواهند با فضاسازی رییس جمهور را تحت فشار بگذارند/ نامه میرزاده نظر شخصی او است نظر اعضای کمیسیون متفاوت است/ با وجود ادعا در نامه این نماینده مجلس  به رییس جمهور نشانه چندانی از تخصص و تجربه و نگاه علمی دیده نمی شود/ نمایندگان مجلس برای ابراز نظرات خود نامه جمعی می نویسند و هرچه تعداد امضاها بیشتر باشد وزن سیاسی و اهمیت نامه آنها بیشتر است/ میرزاده برخلاف روش عالمان از خود تعریف می کند و خود را فردی دارای تجارب ارزنده و با تخصص تحقیقات آموزشی معرفی می کند/ میرزاده در نامه خود حداقل نیمی از مشکلات آموزش و پرورش را ناشی از آزمون مدارس خاص دانسته است/ آقای میرزاده به عنوان فردی با "تجارب ارزنده و متخصص در تحقیقات آموزشی"  چرا  این همه دیر متوجه این راه حل جادویی و حلّال عمده مشکلات آموزش و پرورش شده است/ می گویند آزمون مدارس سمپاد  منشا انواع مفاسد و مافیا است اما نمی گویند حالا که قرار است سمپاد بماند به جای آزمون مافیازده و فاسد، از چه روشی برای جذب دانش آموز به مدارس سمپاد استفاده کنیم/ رئیس جمهور احتمالا می پرسد با حذف آزمون، از بین انبوه متقاضیان چگونه  دانش آموزان دارای استعداد برتر را جذب کنیم/ یک روش ساده، قرعه کشی بین متقاضیان است که عقلایی نیست/ جذب دانش آموز از طریق طرح شهاب خنده دار است چون  طرح شهاب مخالف تفکیک دانش آموزان است/در شرایطی که در مدارس دولتی،نه مجریان آموزش دیده داریم و نه فضای کلاس ظرفیت شناسایی 8 استعداد تک تک دانش آموزان را به معلم می دهد و نه همه معلمان حوصله این کارها را دارند، جذب دانش آموز مدارس سمپاد از طریق طرح شهاب خطا و مفسده اش از آزمون بیشتر است/ بطحایی تحت تاثیر دو معاون آموزشی خود شعری گفته است که اکنون در قافیه اش مانده است/ ابتدا  قرار بود مدارس سمپاد دوره اول متوسطه ظرف سه سال برچیده شوند/ اندکی بعد متوجه شدند که انحلال مدارس سمپاد در اختیار شورایعالی آموزش و پرورش نیست چون تاسیس این مدارس مصوبه نهادهای بالادستی بوده است/  با یک قدم عقب نشینی به جای انحلال مدارس سمپاد  "آزمون ورودی مدارس سمپاد و نمونه دولتی"  را در سیبل حملات خود قرار دادند/ مصوبه را منتشر نمی کنند تا معلوم شود هدف چه بوده / معلوم نیست که ورودی های پایه هفتم امسال مدارس سمپاد را چگونه جذب می کنند/ فرضا آزمون بَد و مافیایی و اهریمنی! بسیار خوب، طرح آلترناتیو وزیر چیست/ آقای میرزاده از  رییس جمهور می خواهد قبل از اینکه مؤسسات قدرتمندی که فرزندان و آموزش‌ و پرورش این کشور را گروگان کسب‌ و کار خویش نموده‌اند و به استعمار کودکان و والدین و نظام تعلیم و تربیت مشغول هستند، مخالفت را جدی‌تر نمایند،مصوبه را امضا کند/ آقای میرزاده به جای این جملات بی معنا و احساسی و تهدید آمیز در راستای وظایف نظارتی خود از وزیر آموزش و پرورش بخواهد که با استفاده از اختیارات اجرایی خود و با کمک نهادهایی مانند حراست ، دست استعمارگران و گروگان گیران و منفعت طلبان را از آموزش و پرورش کوتاه کند/ مافیای کنکور و آزمون در داخل ستاد  آموزش و پرورش پایگاه و عوامل نفوذی دارد، باید این پایگاه را از بین برد/ با  وجود ادامه کار  مدارس غیر دولتی و شاهد و هیات امنایی و سما و حدود 13 نوع مدرسه خاص ، با حذف آزمون سمپاد ، دست موسسات آزمون و کنکور  کوتاه نمی شود

حذف آزمون مدارس سمپاد و نامه میرحمایت میرزاده سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس به رئیس جمهور

میرحمایت میرزاده نماینده شهرستان گرمی استان اردبیل و سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در نامه ای به رییس جمهور خواهان امضای هر چه سریعتر "مصوبه لغو آزمون‌ها" شد. او این نامه را به صفت شخصی نوشته و نظر او در این نامه نظر اعضای کمیسیون اموزش مجلس نیست. در کمیسیون آموزش مجلس نظرات متفاوتی وجود دارد. میرحمایت دقیقا همان حرفهای بطحایی وزیر آموزش و پرورش و دستگاه تبلیغاتی وزارتخانه را تکرار می کند. متاسفانه با اینکه آقای میرزاده برخلاف روش عالمان از خودش تعریف می کند و خود را "دارای تجارب ارزنده"  و " فردی با تخصص تحقیقات آموزشی و باتجربه بیش از سی سال در تمام سطوح دستگاه تعلیم و تربیت" معرفی می کند در نامه او به رییس جمهور نشانه چندانی از تخصص و تجربه و نگاه علمی دیده نمی شود.

حذف آزمون مدارس سمپاد و نامه میرحمایت میرزاده سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس به رئیس جمهور  نوشتن نامه به رییس جمهور آن هم از طرف یک نماینده مجلس و یا یک شهروند هیچ ایرادی ندارد. اما وقتی فردی که سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی  است، خطاب به رییس جمهور نامه فردی و با امضای شخصی می نویسد معنایش این است که در  کمیسیون تنهاست .

رسم این است که نمایندگان مجلس برای ابراز نظرات خود نامه جمعی می نویسند و هرچه تعداد امضاها بیشتر باشد وزن سیاسی و اهمیت نامه آنها بیشتر است. این قاعده اینجا رعایت نشده است. گاهی  محتوای نامه یک نماینده به قدری قوی و استدلال او به قدری موجه است که تصور می کند می تواند مسیر یک جریان را تغییر دهد. به نظر می رسد میرزاده نامه خود را تاثیر گذار فرض کرده و خواسته است رییس جمهور را در امضای یک مصوبه تحت تاثیر قرار دهد. اما نامه او فاقد مشخصات یک نامه تاثیر گذار در این سطح است.  اگر این موسسات در داخل سیستم آموزش و پرورش نفوذ کرده اند به عنوان نماینده مجلس و در راستای وظایف نظارتی خود  از وزیر بخواهید آنها را اخراج کنند

آقای میرزاده، "ترک تحصیل به دلیل ناکامی در آزمون، استرس، فشارهای روحی روانی، افسردگی، غرور اقلیت و تحقیر اکثریت، خودکشی، افزایش انتظارات غلط از شاگردان مدارس خاص، مهاجرت به خارج، دخالت غیر متخصصین تعلیم و تربیت درفرآیندآموزشی، جایگزینی کتاب‌های غیردرسی و تستی تجاری به‌جای کتب علمی و اصولی درسی، به حاشیه رفتن برنامه درس ملی، عدم کسب مهارت‌های شناختی توسط دانش آموزان، انحراف اهداف آموزشی و تربیتی، حذف عملی دروس اساسی واصلی مربوط به فرهنگ و هنر و ادب و خلاقیت مثل هنر، نگارش، کاردستی، ورزش،دینی و اجتماعی و..." را ازجمله عوارض "آزمون‌ ورودی مدارس خاص" (سمپاد و نمونه دولتی)  می داند. احتمالا ایشان معتقدند که با حذف آزمون ورودی سمپاد همه این گرفتاری ها و بسیاری گرفتاری های دیگر آموزش و پرورش ، حل می شود. اگر گفته بود که این مشکلات ناشی از وجود "مدارس خاص" است گفته های ایشان قابل تامل بود . 

   راه های دخالت گاج و قلم چی و بقیه را ببندید  اگر مصوبه "حذف آزمون " چنین اثرات جادویی دارد،رییس جمهور هرچه زودتر این مصوبه را امضا کند. برخلاف اکثر طرح های اجرایی، این مصوبه  نیاز به بودجه خاصی ندارد در عوض نیمی از مشکلات آموزش و پرورش را حل می کند.  معلوم نیست آقای میرزاده به عنوان فردی با "تجارب ارزنده و متخصص در تحقیقات آموزشی" چگونه این همه دیر متوجه این راه حل جادویی و حلال عمده مشکلات آموزش و پرورش شده است؟

چرا در این 30 سال تحقیق و تجربه ، یک مقاله در مذمت مدارس سمپاد ننوشت؟  اگر رییس جمهور از  آقای میرزاده بپرسد که پشتوانه تحقیقاتی هر کدام از این ادعا های بلندبالا را ارائه دهد او چه جوابی دارد؟ فرض کنیم رییس جمهور قبل از امضا به آقای میرزاده تلفن بزند و بگوید آقای میرزاده شما خواستار انحلال مدارس سمپاد هستید؟ آقای میرزاد مطابق مفاد نامه می گوید:خیر ! رئیس جمهور می پرسد: "با حذف آزمون، دانش آموزان ورودی سمپاد از بین انبوه متقاضیان چگونه جذب شوند ؟"  میرزاده به این سوال چه جوابی می دهد؟

وزیر و مدیر روابط عمومی و نماینده مجلس بر اساس الگوی تبلیغاتی  واحدی می گویند که "آزمون ورودی" سمپاد باید لغو شود. می پرسی چرا ؟ می گویند چون منشا انواع مفاسد و مافیا است. اما نمی گویند حالا که قرار نیست مدارس سمپاد منحل شوند، به جای آزمون مافیازده و فاسد، از چه روشی برای جذب دانش آموز به مدارس سمپاد استفاده می کنند؟ اگر برای ورود به پایه اول این مدارس مثلا 50 داوطلب وجود دارد و می خواهیم دو نفر از اینها را جذب کنیم. با طرد و لغو "آزمون" ازچه روشی استفاده کنیم ؟ یک روش ساده قرعه کشی بین متقاضیان است که عقلایی نیست. روش دیگر جذب دانش آموز از طریق طرح شهاب است. اولا طرح شهاب مخالف تفکیک است ، ثانیا در شرایطی که در مدارس دولتی ، نه مجریان آموزش دیده داریم و نه فضای کلاس ظرفیت شناسایی 8 استعداد تک تک دانش آموزان را به معلم می دهد و نه همه معلمان حوصله این کارها را دارند، آیا جذب دانش آموز سمپاد از طریق طرح شهاب خطا و مفسده اش کمتر از آزمون است؟

حذف آزمون مدارس سمپاد و نامه میرحمایت میرزاده سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس به رئیس جمهور

واقعیت این است که آقای بطحایی تحت تاثیر دو معاون آموزشی خود شعری گفته است که اکنون در قافیه اش مانده است. متن مصوبه تا کنون منتشر نشده که دقیقا آن را تحلیل کنیم اما از صحبت های اولیه وزیر و معاونان آموزشی او مشخص بود که قرار است مدارس سمپاد دوره اول متوسطه ظرف سه سال برچیده شوند. اندکی بعد متوجه شدند که انحلال مدارس سمپاد در اختیار شورایعالی آموزش و پرورش نیست چون تاسیس این مدارس مصوبه نهادهای بالادستی بوده است. پس با یک قدم عقب نشینی "آزمون ورودی مدارس سمپاد و نمونه دولتی"  را در سیبل حملات خود قرار دادند. با این حال تاکنون نگفته اند که ورودی های پایه هفتم امسال مدارس سمپاد را چگونه جذب می کنند. آزمون بَد و مافیایی و اهریمنی! بسیار خوب،  طرح آلترناتیو وزیر چیست؟

حذف آزمون مدارس سمپاد و نامه میرحمایت میرزاده سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس به رئیس جمهور   راه های دخالت گاج و قلمچی و بقیه را ببندید. این کار خوبی است،  اما تکلیف ده ها هزار دانش آموز پایه ششم که خود را برای ورود به مدارس سمپاد آماده کرده اند چه می شود؟ چرا به بلاتکلیفی آنها پایان نمی دهید؟

جالب است که آقای میرزاده می گوید سخنان یکی از اعضای شورایعالی انقلاب فرهنگی فرهنگی"مبنی بر استمرار آزمون ورودی مدارس خاص، سبب سلب آرامش روانی خانواده شده و رضایتمندی والدین، ناشی از تصویب این مصوبه را با تلخ‌کامی مواجه کرده است." اگر آقای میرزاده را یک محقق بدانیم باید بپرسیم از کجا به این نتیجه رسیده  است؟ فرض کنیم 30 درصد دانش آموزان پایه ششم خود را آماده شرکت در آزمون سمپاد و نمونه دولتی کرده اند و بقیه وارد این رقابت نمی شوند. خبر لغو آزمون این 30 درصد را طبعا نگران می کند اما برای آن 70 درصد خبری خنثی است. یعنی داوطلبان ورود به مدارس سمپاد ، از لغو آزمون مدارس سمپاد ناراحت می شوند. خانواده آنها هم همین شرایط را دارند. به بیان دیگر برای خانواده ای که فرزندشان داوطلب ورود به سمپات نیستند ، این خبرها اهمیتی ندارد اما برای خانواده دانش آموزانی که خود را برای ورود به سمپات آماده کرده اند لغو آزمون به طور طبیعی خبر بدی است. مساله اصلی این است که آقای بطحایی و آقای میرزاده چه چیزی را جایگزین آزمون می کنند؟ حذف آزمون مدارس سمپاد و نامه میرحمایت میرزاده سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس به رئیس جمهور

من واقعا نمی دانم وقتی که آقای میرزاده " حذف آزمون مدارس خاص " را  تصمیم تاریخی، علمی و منطقی و  گامی بلند برای تمهید مقدمات اجرای سند تحول بنیادین آموزش‌ و پرورش و روزنه امیدی در دل‌ها و لبخند رضایت بخشی را برلبان دانش آموزان و کودکان معصوم " تصویر می کند چه در ذهن داشته است؟ اما آقای میرزاده باید به این نکته توجه کند که "حذف آزمون مدارس خاص" یک عبارت بی معنی است. ما می توانیم از "حذف مدارس خاص"  سخن بگوییم، این عبارت معنا دارد.  اما وقتی مدارس خاص وجود دارند، برگزاری آزمون ورودی برای جذب دانش آموز امری ضروری است.

آقای میرزاده می تواند بگوید به جای آزمون تستی چهار جوابی ،  آزمون تشریحی برگزار کنید . می تواند بگوید از طریق طرح شهاب دانش آموزان برتر را جذب کنید. روش آزمون متنوع است.میرزاده می تواند روش دیگری پیشنهاد کند،اما در شرایطی که برای انتخاب 5 نفر ، 100 نفر داوطلب داریم باید نوعی آزمون برگزار کنیم. بنابراین شعار "حذف آزمون مدارس خاص " شعار لغو و بی معنایی است . هر انسانی با ذهن منطقی چه رییس جمهور و یا غیر رییس جمهور ، متوجه می شود که گوینده یا نویسنده غلو کرده و دنبال جا انداختن ایده ای است که استدلال درستی پشت آن نیست.

آقای میرزاده در ادامه از " تأثیر لابی‌هایی که از طریق آزمون‌ها و استمرار این مدارس گردش مالی عظیمی پیداکرده‌اند، این روزها دایه مهربان‌تر از مادر شده‌اند و سخنانی بر زبان می‌رانند که نتیجه‌ای جز ویرانی دستاوردهای ارزشمند علمی و تجربه کارشناسان و مدیران متخصص و دلسوز در بر نخواهد داشت و از همه مهم‌تر امید پدید آمده در جامعه برای داشتن مدارس پرنشاط را به یاس تبدیل می‌کند." سخن می گوید.

آنها یک پروژه سیاسی را تحت پوشش مسایل آموزشی دنبال می کنند  فرض کنیم که موسساتی مانند قلمچی و گاج و مبتکران و دیگران از آزمون سمپاد و نمونه دولتی ، منافع مالی عظیمی می برند. به خاطر آفات گیاهی درخت را قطع نمی کنند. برای جلوگیری از ورود پشه و مگس جلوی پنجره را تیغه نمی کشند بلکه توری نصب می کنند. اگر مشکل شما قلمچی و گاج و گروه های دیگر است اینها را فیلتر کنید. بررسی کنید. ببینید اینها چگونه وارد مدارس می شوند و منفذهای ورودی را ببندید. اگر یک محقق بخواهد در مورد آسیب های اجتماعی در چند مدرسه پرسشنامه توزیع و یا با افراد مصاحبه کند باید از هفت خوان رستم بگذرد و همین فیلترینگ را برای گروه های آموزشی مانند قلمچی و گاج  برقرار کنید. جالب این است که  قلمچی و گاج خیلی راحت با مدارس دولتی قرارداد می بندند و کسی متعرض آنها نمی شود.

آقای میرزاده خطاب به رییس جمهور می گوید: " قبل از اینکه خیلی دیر شود و افراد غیرمتخصص بیشتری به این موضوع ورود نمایند و که فرزندان و آموزش‌ و پرورش این کشور را گروگان کسب‌ و کار خویش نموده‌اند و به استعمار کودکان و والدین و نظام تعلیم و تربیت مشغول هستند، از حضرتعالی تقاضا دارم تا هرچه زودتر مصوبه حذف آزمون ورودی مدارس خاص شورای عالی آموزش‌ و پرورش را امضا و ابلاغ فرمایید." فرض کنیم همه نگرانی های آقای میرزاده به جا و درست باشد . اما آیا با ابقای مدارس غیر دولتی و شاهد و هیات امنایی و سما و حدود 13 نوع مدرسه خاص ، تنها با حذف آزمون سمپاد ، دست این موسسات استعمارگر  کوتاه می شود؟

آنها یک پروژه سیاسی را تحت پوشش مسایل آموزشی دنبال می کنند

اگر این موسسات در داخل سیستم آموزش و پرورش نفوذ کرده اند به عنوان نماینده مجلس و در راستای وظایف نظارتی خود  از وزیر بخواهید آنها را اخراج کنند. آزمون از مدتها پیش در مقطع ابتدایی حذف و ارزشیابی توصیفی جایگزین شده است . ارزشیابی توصیفی هم نوعی آزمون است. در گفتمان مدیران آموزش و پرورش در مورد لغو آزمون مدارس خاص در مقطع ابتدایی با نوعی از ابهام  اغتشاش در مفاهیم رو به رو هستیم.

به نظر می رسد آنها یک پروژه سیاسی را تحت پوشش مسایل آموزشی دنبال می کنند.

سه شنبه, 28 فروردين 1397 ساعت 21:48 خوانده شده: 728 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +11 0 --
ناشناس 1397/01/28 - 22:27
واقعا این مساله سمپاد به پروژه سیاسی بیشتر ارتباط دارد تا حل مساله آموزشی. بنظر میرسد دست پنهانی این مساله را از بیرون آموزش و پرورش هدایت میکند.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/01/28 - 22:38
چون یک سری موسسات جیبشان زیاد از حد پر پول سده است.
پاسخ + 0 0 --
شیرزاد عبداللهی 1397/01/29 - 03:35
ظاهرا بحث اصلی این است که برخی معاونان وزیر می خواهند دست مافیای آزمون را از آموزش و پرورش کوتاه کنند. اما منافع آزمون و منافع برخی مدیران ستادی در هم آمیخته شده است. گروه های آموزشی با مجوز و امضای مدیران وارد آموزش و پرورش شده اند و قراردهدهای میلیاردی با مدارس می بندند. اگر مافیایی وجود داشته باشد این مافیا در متوسطه دوم متمرکز است و بازار اصلی این مافیا متوسطه دوم است. برخی مدیران ستادی در معاونتها شریک گروه های آموزشی معروف به مافیای آزمون هستند. یکی از این مدیران که سمت مدیرکلی و مشاور معاون وزیر را هم داشته را در نوشته های قبلی معرفی کردم. آقای (س.م.ح.ا) . چرا به پرونده اش رسیدگی نمی شود؟ واقعا دلیل این سروصداها را نمی فهمم اگر سیستم مدیریتی سالم باشد مافیا نمی تواند وارد مدارس شود. بنابراین باید گلوگاه ها را بست . برای جلوگیری از ورود پشه باید جلوی پنجره توری نصب کرد.
پاسخ + +10 0 --
صلاح 1397/01/28 - 23:30
وقتی آزمون باشد، آمادگی برای آزمون هم لازم است آنگاه گاج و قلمچی را نمی توان بیرون کرد.
من از آقای عبداللهی انتظار نداشتم چنین تفسیری از واقعیت داشته باشد
پاسخ + 0 0 --
شیرزاد عبداللهی 1397/01/29 - 03:52
صلاح گرامی وقتی ما حداقل 13 نوع مدرسه داریم رقابت و برگزاری آزمون اجتناب ناپذیر است. حالا شکل آزمون ممکن است تستی و چهارجوابی نباشد . امتحان تشریحی ، مصاحبه ، سوابق تحصیلی ، ارزشیابی توصیفی و.... هم نوعی آزمون است. یک راه برای حذف آزمون و رقابت این است که همه مدارس سمپاد و نمونه و غیردولتی و شاهد و هیات امنایی و سما و... را منحل کنیم و فقط یک نوع مدرسه دولتی عادی وجود داشته باشد. چنین چیزی محال است. راه دیگر این است که دانش آموزان مدارس خاص غیردولتی و سمپاد و شاهد و... را به قید قرعه انتخاب کنیم. چنین چیزی خنده دار است. راه حل منطقی و ممکن این است که آموزش و پرورش قلمچی و گاج و مبتکران و... را از مدارس بیرون کند و اجازه ندهد که آنها با مجوز مدیران ستادی با مدارس قراردادهای میلیاردی ببندند. اگر بناست این گروه ها به طور کامل منحل شوند مجوز آنها را باطل کنند. چنین اقدامی هم معقول نیست حتی اگر آنها را منحل کنند تا زمانی که تفاوت در مدارس و رقابت دانش آموزان هست به صورت زیرزمینی به حیات خود ادامه می دهند.
پاسخ + 0 0 --
شیرزاد عبداللهی 1397/01/29 - 04:04
نکته مهم این است که وزیر مرتبا تکرار می کند که می خواهد آزمون را در دوره ابتدایی برچیند . اولا در دوره ابتدایی سالهاست که قانونا روش ارزشیابی توصیفی جایگزین امتحان سنتی شده است و مصوبات قبلی وجود دارد و نیازی به مصوبه جدید نیست. اما اگر منظور آزمون پایه اول متوسطه (کلاس هفتم) است، مدارس سمپاد و نمونه دولتی دونوع مدرسه هستند حداقل 11 نوع مدرسه دیگر داریم که اغلب با کثرت متقاضی مواجهند. مخصوصا مدارس غیردولتی که اسم درکرده اند. طبعا اولیایی که دنبال مدرسه با کیفیت بهتر هستند پس از انحلال سمپاد و نمونه دولتی سراغ مدارس دیگر مانند غیر دولتی و هیات امنایی و شاهد و ... می روند. آقای بطحایی اگر می خواهد همه زیر یک سقف درس بخوانند متنی را به رییس جمهور ارائه دهد که برای تصویب به مجلس فرستاده شود. عین همان کاری که شورای انقلاب در سال 58 کرد یعنی همه انواع مدارس بجز مدرسه عادی دولتی از اول مهر 97 منحل می شوند . تا زمانی که توع در مدارس وجود دارد رقابت هم وجود دارد و تا زمانی که رقابت هست آزمون هم هست و تا زمانی که آزمون هست . گروه های کمک آموزشی به حیات خود ادامه می دهند.
پاسخ + +3 -6 --
عاشق سمپاد 1397/01/28 - 23:39
باید سمپاد وجود داشته باشه. کسانی که متوجه نیستن از دید افراد علاقه مند به یادگیری مطالب خارج از کتاب وشرکت درالمپیادها به قضیه نگاه کنند می فهمن برای فردی که مطالب کتاب پیش پا افتاده است. خسته کننده است کنار دانش اموزان دیگه مطالب ساده ی کتاب رو یادبگیره ووقتش تلف بشه. درحالی که توی سمپاد کلی جزوه ی تکمیلی ومطالب جذاب هست که می تونه سرگرم بشه.(درجواب اون دوستانی که معتقد به سیاسی بودن پروژه سمپادبودن اینو گفتم.)
اما درمورد مقاله جناب شیرزاد عبداللهی هم عرض شود دقیقا درسته. امثال میرزاده چون توانایی حل درست مسئله رو ندارن می خوان صورت مسئله رو پاک کنند.جالبه که این افراد اصلا درک درستی هم از سمپاد والمپیاد و نخبگی ندارن.اگر میرزاده معتقده تست ملاک تیزهوشی نیست اشکال نداره ازسال دیگه سوالات به جای تستی تشریحی طرح می شه. ببینیم بهانه ی بعدیشون دیگه چیه؟؟!!!
پاسخ + 0 0 --
شیرزاد عبداللهی 1397/01/29 - 11:13
آقای بطحایی اگر مخالف مدارس سمپاد است چرا مستقیما آن را بیان نمی کند ؟ چرا حاشیه می رود و علیه آزمون شعار می دهد؟ به نظر من صورت مساله و محل اصلی نزاع باید درست تحریر شود در غیر این صورت معلوم نیست وزیر با چه چیزی مخالف است؟ مخالفت با "آزمون" بی معناست . اما مخالفت "مافیای آزمون" معنادار است . روش مبارزه با مافیای آزمون بستن منفذهای ورودی مافیا است. اگر اولیا فرزندان خود را خارج از محیط آموزش و پرورش به کلاس های کنکور یا تقویتی بفرستند به وزیر ربطی ندارد . اما اگر مدیر مدرسه ای با قلمچی و گاج و... قرارداد ببندد باید مدیر آن مدرسه را برکنارکرد. بطحایی اگر در مبارزه با مافیا جدی است یک بخشنامه بدهد که بستن قرارداد و همکاری با گروه های آموزشی ممنوع است و حراست را مسئول اجرای این بخشنامه کند و مدیران متخلف را برکنار کند.
پاسخ + +4 0 --
دبیر م 1397/01/29 - 07:49
افرین کاملا موافقم انواع مدارس با ارمونهای ورودی فقط از 9ام تا 12
تبعیض بی عدالتی رانت اختلاس و کم توجهی به برخی کارمندان مثل معلمان دبیران و بازنشستگان تا کی؟؟؟؟
چرا وزیر توجهی به ارسال قانون سازمان نظام معلمی و رتبه بندی عادلانه و تغییر بیمه تکمیلی از اتیه ساز به ایران تاسیس بانک فرهنگیان و...ندارد؟؟؟؟؟؟؟
چرا راه ادامه تحصیل کم هزینه برا کاردانی های تربیت معلم در مقطع ارشد بخصوص در علوم پایه در دانشگاه فرهنگیان بسته است؟؟؟؟؟
و.....
پاسخ + 0 0 --
شیرزاد عبداللهی 1397/01/29 - 11:21
مساله بازنشستگان و بی عدالتی و رانت و نظام معلمی و ادامه تحصیل کاردان ها هر چند با اهمیت است اما به این پست ربطی ندارد . مساله مخالفت کور وزیر و برخی اطرافیان او با آزمون است. شما اگر معتقدید که آزمون فعلی سمپاد و نمونه ، عادلانه نیست و باعث سوء استفاده مافیا می شود ، روش جایگزین عادلانه ای را پیشنهاد کنید. اگر آقای بطحایی می خواهد سمپاد بماند و فقط با آزمون جذب دانش آموز سمپاد مخالف است ، طرح خود برای جذب دانش آموزان سمپاد را ارائه دهد. اگر هم اساسا مخالف وجود مدارس سمپاد است همین را شفاف بگوید.
پاسخ + +5 -2 --
سیدعلی 1397/01/29 - 07:50
در تازه ترین قرار دادهای درخشان آموزش پرورش این با ر با فروشگاههای زنجیره ای افق کوروش قرار داد بسته اند وفروشگاه مذکور به ازای خرید های بالای صدهزار تومان دو درصد به فرهنگیان عزیز تخفیف می دهد جهت بالا بردن منزلت وقدرت خرید ایشان دو درصد یعنی دو هزار تومان یعنی دیگه آبرو برامون نذاشتند تو در وهمسایه کم مونده با کمیته امداد و بهزیستی و....
پاسخ + 0 0 --
شیرزاد عبداللهی 1397/01/29 - 11:25
من در مورد این طرح اطلاعی ندارم ولی می دانم این گونه طرح ها به نفع فروشگاه ها و موسسات اقتصادی است. معمولا این طرح ها به معاونت پشتیبانی هماهنگ می شود و ظاهرا به نفع معلم ها است اما در اصل برای افزایش خرید و به سود فروشگاه ها است. در این گونه قراردادها گاهی مبالغی به عنوان زیر میزی رد و بدل می شود.
پاسخ + 0 0 --
علی شیخی 1397/01/29 - 17:36
لعنت به مسئولین بی کفایتی که شان و منزلت معلم را به هر بهایی میفروشند...
پاسخ + +7 -1 --
سیفیاری 1397/01/29 - 09:04
نامه آقای میرزاده به رییس جمهور کاملا علمی است و ایشان لب مطلب را که منطبق با واقعیت است را نوشته است و ایشان بر خلاف برداشت شما از خودشان تعریف و تمجید نکرده است بلکه هدفشان این بوده است که با تمام زوایای آموزش و پرورش آشنایی دارد ولی شما آقای عبداللهی در کشور آمریکا نشسته اید و تمامی آوازهای دهل را خوش می شنوید!
پاسخ + 0 0 --
عاشق سمپاد 1397/01/29 - 10:46
این اقای میرزاده ای که می گی اصلا بارعلمی انچنانی نداره که بخواد نامه ی علمی بنویسه. رتبه ی کنکور اقای میرزاده چنده؟؟ایا در المپیاد دانش اموزی یا دانشجویی رتبه ای هم کسب کرده؟؟؟ایا اختراع یا اکتشاف یا رتبه ای در جشنواره ی خوارزمی داره؟؟؟ایا برای تدریس در دانشگاه های مطرح جهان ازش دعوت کردن؟؟؟بار علمی این اقا چی بوده دقیقا؟؟ ایا خودش در مدارس تیزهوشان درس خونده؟بارعلمی به اینها می گن.وگرنه یه تیکه مدرک رو که همه ماشالا این روزادارن.مدرک معنای بارعلمی نمی ده ابدا.
پاسخ + 0 0 --
عاشق سمپاد 1397/01/29 - 11:36
تصحیح می کنم کلمه ی ماشالله صحیح بود.که من به اشتباه ماشالا نوشتم.
پاسخ + 0 0 --
شیرزاد عبداللهی 1397/01/29 - 11:42
سیفیاری عزیز ، لب مطلب آقای میرزاده چیست؟ میرزاده خود را "دارای تجارب ارزنده" و " فردی با تخصص تحقیقات آموزشی و باتجربه بیش از سی سال در تمام سطوح دستگاه تعلیم و تربیت" معرفی می کند. کدام دانشمند و محققی این جوری خودش را معرفی می کند؟ هدف ایشان را من خبر ندارم بلکه بر اساس نامه ای که نوشته اند نظر داده ام. در یک نوشته مکان جغرافیایی آدم ها مهم نیست ،مهم قوت استدلال و ارائه فکت است. اتفاقا من به آواز دهل (تبلیغات ) توجه نمی کنم. چرا در این 30 سال تحقیق و تجربه ، آقای میرزاده یک مقاله در مذمت مدارس سمپاد ننوشت؟ اگر رییس جمهور از آقای میرزاده بپرسد که پشتوانه تحقیقاتی هر کدام از این ادعا های بلندبالا را ارائه دهد او چه جوابی دارد؟ فرض کنیم رییس جمهور قبل از امضا به آقای میرزاده تلفن بزند و بگوید آقای میرزاده شما خواستار انحلال مدارس سمپاد هستید؟ آقای میرزاد مطابق مفاد نامه می گوید:خیر ! رئیس جمهور می پرسد: "با حذف آزمون، دانش آموزان ورودی سمپاد از بین انبوه متقاضیان چگونه جذب شوند ؟" میرزاده به این سوال چه جوابی می دهد؟
پاسخ + 0 0 --
امامی 1397/01/29 - 14:32
با سلام و احترام جناب آقای شیرزاد و با اجازه از حریم نوشته تان ،

سلام عاشق سمپاد
یک بار گفته بودم اگر خودتان را کامل معرفی نکنید با شما هم کلام نمی شوم ، اما موضوع اگر دفاع از فردی است که کلی تعهد انسانی - حرفه ای دارد و توپیدن یا تحقیر شما نسبت به ایشان بدون هر نوع شناخت ، کار چنان نخبه گونه ای نیست که غیر خود
را آدم نمی دانید، نمی توانم تحمل کنم. لطف کنید حتما به مطالعه برخی نوشته های روانشاسی بپردازید تا اگوی شما نسبت به خودتان یا گروه قلیل جامعه به عنوان افراد دارنده مدال المپیاد و تیزهوش ، بشکند.

ادامه دارد

آنانی که باید جناب آقای میرزاده را بشناسند به خوبی آگاهند لزومی به تأیید بنده یا انکار حضرتعالی نیست.
پاسخ + 0 0 --
امامی 1397/01/29 - 14:33
بقیه جوابیه :

چندین بار به شما توصیه کردم که از علم و دانش خود برای دفاع از باور خودتان مایه بگذارید نه تحقیر دیگران یا کوبیدن آنان یا شستن گناه آنان و یا عناوین مقامات. استدلال شما اگر منطقی و عقلانی بود چنین خود را به آب و آتش نمی زدید. حال در جواب باز به تأیید رهبری و... اشاره کنید. دعوای زرگری راه انداخته اند تا حال متوجه نشده اید ؟ اگر باهوش بودید این همه خود را درگیر اوهام و خیال نمی کردید.

چون اصلا دوست ندارم سنگ کسی را به سینه بزنم در خصوص آقای میرزاده هیچ نمی نویسم ، مُشک آن است که خود ببوید نه آن که عطار گوید. لطفا غیب گوی خوبی ها و بدی های دیگران نباشیم مگر با سند و مدرک.
پاسخ + 0 0 --
سیفیاری 1397/01/29 - 22:48
آنطور که بنده شنیده ام ادامه وجود این مدارس جای سوال و بحث است نه اینکه فقط آزمون ورودی حذف شوند.
پاسخ + +2 -4 --
دبیر 1397/01/29 - 09:59
160نماینده محترم مجلس طی نامه ای از ریاست محترم جمهوری درخواست استمرار فعالیت دو مدرسه تیز هوشان ونمونه دولتی را دارند یعنی اکثریت نمایندگان مجلس موافق حذف این دو مدرسه نیستند حال یک یا دو نماینده نامه بنویسند بایستی اثری نداشته باشد اگر بر دموکراسی وآرای مردم پایبند باشیم فلذا نظر اکثریت را ریاست محترم ریاست جمهوری باید عمل کنند یعنی عدم امضاء مصوبه شورای عالی آموزش وپرورش وادامه فعالیت این دو مدرسه که با بهره وری بالا چه با آزمون یا بدون آزمون وبا راهکار جدیدوزارت آموزش وپرورش که دانش آموز با هوش را از دانش آموزان عادی جدا سازی کند وامکان فعالیت مدارس فوق را مهیا کند
پاسخ + 0 0 --
شیرزاد عبداللهی 1397/01/29 - 11:55
ممنون از یادآوری شما. راستش فراموش کرده بودم نامه این 160 نماینده را . لابد آقای میرزاده چون طرفدار رییس جمهور است معتقد است که یک بزرگتر از 160 است. حالا اگر به برتری عددی بی توجه باشیم ، نامه آقای میرزاده حاوی استدلال و فکت جدیدی نیست که رییس جمهور را تحت تاثیر قرار دهد. فرض کنیم رییس جمهور با خواندن نامه به آقای میرزاده تلفن بزند و بگوید آقای میرزاده شما خواستار انحلال مدارس سمپاد هستید؟ آقای میرزاد مطابق مفاد نامه می گوید:خیر ! رئیس جمهور می پرسد: "پس خواسته شما چیست" آقای میرزاده می گوید : "حذف آزمون مدارس خاص ." رییس جمهور می پرسد : "با حذف آزمون، دانش آموزان ورودی سمپاد از بین انبوه متقاضیان چگونه جذب شوند ؟" میرزاده به این سوال چه جوابی می دهد؟
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/01/29 - 12:27
جناب شما که دبیر هستید باید درک کنید که این آزمون ها در دوره ابتدایی چه فشار روحی بربچه ها وخانواده هایشان دارد ..مدارس سمپاد که دوره دوم هنوز پابرجا هستند ..چه طور دانش آموزان شش سال در کنار هم تحصیل کردند مشکلی نداشتند به یکباره با این آزمونها مشخص شد بچه ها تیز هوش شدند وباید جدای دوستانشان تحصیل کنند نخبه های واقعی برای شناسایی نیازبه ازمون ندارند قبل از ورود به مدرسه شناخته میشوند دولت باید برای این بچه هافکری داشته باشند اینکه بچه من ریاضیش از بقیه بچه ها بهتر است دلیل بر تیزهوشی او نیست لطفا کمی به فکر ما خانواده ها وبچه ها باشید به سال ششم بروید ببینید چند بچه موافق این آزمونها هستند .... جناب بطحایی بهترین تصمیم را برای بچه های ابتدایی گرفتند امیدواریم رییس جمهور این مصوبه را امضا کنند...ینی حداقل بعد از اعلام خبر حذف برگزاری دوباره آزمون ظلم به بچه های امسال است کسانیکه در محیط آموزشی هستند ما خانواده ها وبچه ها را درک میکنند
ممنون از جناب میرزاده به خاطر حمایتشون از این مصوبه هستیم
پاسخ + 0 0 --
شیرزاد عبداللهی 1397/01/29 - 13:13
ظاهرا اکثریت نمایندگان مجلس خواستار استمرار فعالیت مدارس سمپاد و نمونه هستند. قطعا رییس جمهور هم نظر موافقان و هم مخالفان را محترم خواهد داشت. اما اگر قرار است مدارس سمپاد بمانند شیوه جذب دانش آموز در این مدارس چگونه باشد؟ این همان نکته ای است که آقای میرزاده و و آقای بطحایی جوابی برای آن ندارند.
پاسخ + +1 -3 --
شیرزاد عبداللهی 1397/01/29 - 12:09
"حذف آزمون مدارس خاص" یک عبارت بی معنی است. وقتی مدارس خاص وجود دارد آزمون مدارس خاص را نمی شود حذف کرد . ما می توانیم از "حذف مدارس خاص" سخن بگوییم، این عبارت معنا دارد. اما وقتی مدارس خاص وجود دارند، برگزاری آزمون ورودی برای جذب دانش آموز امری ضروری است. من واقعا تعجب می کنم که وزیر و معاونان او و نماینده مجلس ، آنهم فردی که سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس است خواستار حذف آزمون ورودی مدارس خاص هستند. صفت خاص یعنی وجود استثنا . وقتی مدرسه خاصی وجود دارد طبعا عده ای خواستار تحصیل در این مدرسه می شوند . چگونه از بین مثلا 100 نفر متقاضی ، 10 نفر را انتخاب کنیم ؟انتخاب بدون آزمون و سنجش امکانپذیر نیست. به نظر من عده ای مخالفت خود با مدارس خاص مثل سمپاد را در قالب مخالفت با آزمون مدارس خاص بیان می کنند که علاوه بر دورویی گویندگان ، کاملا بی معنا است .
پاسخ + +3 -5 --
میلان 1397/01/29 - 12:20
اقای عاشق سمپاد فکر می کنم فقط تو می فهمی و لا غیر. واقعا متاسفم از نحوه حرف زدن جنابعالی .
پاسخ + 0 0 --
عاشق سمپاد 1397/01/29 - 13:35
دوست گرامی شما اگر این مدت توهین هایی که از طرف امثال حکیم زاده ها به نخبگان و تیزهوشان مملکت شده رو با دقت رصد می کردی متوجه می شدی جملات من که داخلش الفاظ بدی هم به کار نرفته در مقابل جملات ایشون تشویق به حساب میاد.تصویر دروغینی که امثال میرزاده ها و حکیم زاده ها از سمپاد به رسانه ها خواستن منتقل کنند به حدی مسخره بود که حتی دوستان خودشون هم باور نکردن.رئیس جمهور چرا باید به خاطر منفعت مافیای غیر انتفایی زیر این مصوبه ی پر اشکال امضا کنه؟بطحایی وحکیم زاده هیچ راهکار جایگزین درست درمونی برای نخبه پروری اراعه نکردن.بعد چطور صحبت از حذف سمپاد می کنند؟؟آفتاله لگن هفت دست شام ونهار هیچی!!ایشون اول باید برای المیاد ونخبگان جایگزین قوی ومطمئن ایجادکنه.بعد بره سراغ این شوآف ها ونمایشهای مبارزه با مافیا!
پاسخ + 0 0 --
علی شیخی 1397/01/29 - 17:41
مرحبا و صد آفرین بر خانم امامی
پاسخ + 0 0 --
علی شیخی 1397/01/29 - 17:44
ببخشید کامنت بالایی من اشتباه ارسال شد.


یک سوال:
با این همه طرفداری از مدارس خاص بخصوص سمپاد، نخبگان مملکت ما الان کجان؟ چکار میکنند؟
خیلی از نخبگان را میشناسم الان مشغول کار خدماتی با کمترین حقوق هستند.بگذریم عده قلیلی متاسفانه با زد و بند در کاری وارد میشوند.
پاسخ + +1 0 --
ناشناساگر می خواهید 1397/01/29 - 16:41
اگر می خواهید راز تئوری استرس را ازپستهای افراد جویا شوید به جمله زیر دقت کنی وهدف انتصاب را متوجه می شوید(سرکارخانم رضوان حکیم زاده که هم زمان معاونت آموزش ابتدایی و عضویت در هیات علمی دانشکده روان شناسی و علوم تربیتی دانشگاه تهران را بر عهده دارد)
حالا هدف از انتصاب تخصصی وزیر محترم از اتتصاب خانم رضوان حکیم زاده وبیان تئوری استرس آزمون را متوجه خواهید شد اگر اهل اشاره باشید
پاسخ + 0 0 --
علی شیخی 1397/01/29 - 17:45
جااااااااااااااااااااااااااااااااان...؟؟؟؟
میشه دوباره بگید؟


ممنون
پاسخ + 0 0 --
شیرزاد عبداللهی 1397/01/30 - 02:11
من فکر می کنم منظور شما این است که چون خانم حکیم زاده عضو هیات علمی دانشکده روانشناسی است. آقای بطحایی او را منصوب کرده که تئوری استرس آزمون که به مباحث روانشناسی مربوط است را مطرح کند. اولا خانم حکیم زاده قبل از دوره آقای بطحایی منصوب شده اند ، ثانیا داشتن عنوان عضویت در هیات علمی دانشکده روانشناسی کاملا به جایگاه معاونت آموزش ابتدایی وزیر مرتبط و مثبت است. تا جایی که من می دانم خانم حکیم زاده مخالف وجود مدارس خاص است. مخالفان وجود مدارس خاص برای نظر خود دلایل اجتماعی ، علمی و تربیتی دارند. اگر به فرض الان وزیر هم بگوید با مدارس خاص مخالف است و همه دانش آموزانباید در مدرسه دولتی عادی درس بخوانند این طرح قابل دفاع است (هرچند مخالفانی هم دارد)اما بحثی که الان مطرح است این است که مدارس خاص اعم از سمپاد و نمونه و غیرانتفاعی و شاهد و هیات امنایی می مانند اما آزمون لغو می شود. نمی شود هم مدارس خاص داشته باشیم و هم آزمون ورودی آنها را برداریم. لااقل باید یک روش جایگزین پیشنهاد کنند.
پاسخ + +5 -2 --
عاشق سمپاد 1397/01/29 - 20:44
جالبه هر زمان اسم اقای میرزاده وسط اومده خانوم امامی هم برای دفاع از عملکرد ایشان ثابت قدم هستن.خوشبختانه حافظه ی من خوبه ودقیقا خبر قبلی که درباره میرزاده رو یادمه که در این سایت مورد تمجید ودفاع ایشون قرارگرفت.اگر ایشون به روش وعملکرد آقای میرزاده علاقه دارن اشکالی نداره ولی دلیلی نداره که من هم از عملکرد این فردکه به نظرم مشکل داره دفاع کنم.سرتا پای نامه ی آقای میرزاده پراز اشکاله.ایشان با اجازه ی کی واز جانب کدوم نماینده همچین نامه ای نوشته؟؟؟آیا آقای زاهدی به ایشان چنین اجازه ای داده؟نظر کمیسیون آموزش توسط رئیس باید بیان بشه نه سخنگو.خصوصا زمانی که نظر میرزاده شخصی ودر اقلیت محض مجلس قرار داره.۱۶۰ نماینده موافق سمپادن.بله تا ابد نه من بلکه خانوم مهاجرانی هم صدهابار استناد به حمایتهای مقام معظم رهبری از سمپاد می کنه.قانونم که می گه تشخیص این موردبه عهده شورای انقلاب فرهنگیه.پس نظر میرزاده وبطحایی چه محلی از اعراب داره؟؟
پاسخ + 0 0 --
شیرزاد عبداللهی 1397/01/30 - 01:58
دوست عزیز آقای میرحمایت نماینده مجلس است و حق دارد در مورد مسایل مختلف کشور اظهار نظر کند. این کار به اجازه گرفتن از کسی و جایی نیاز ندارد. اتفاقا نظر کمیسیون آموزش مجلس را باید سخنگوی کمیسیون بیان کند. اصلا فلسفه انتخاب سخنگو بیان مواضع کمیسیون است. ضمن اینکه اقای میرحمایت این نامه را از جانب شخص خودش به عنوان یک نماینده نوشته و ادعا نکرده که نامه را از طرف کمیسون نوشته است. شما دوست عزیر چرا از قول خانم مهاجرانی حرف می زنی ؟ مگر سخنگوی خانم مهاجرانی هستی ؟نه تنها نظر اقای میرزاده و بطحایی به عنوان نماینده مجلس و وزیرمحلی از اعراب دارد حتی من و شما به عنوان شهروند عادی هم حق داریم نظر خود را بیان کنیم. می گویند اگر می خواهی یک ایده یا طرح یا فردی را تخریب کنی از او بد دفاع کن. شیوه دفاع شما از سمپاد در برخی موارد بیشتر به سود مخالفان سمپاد تمام می شود.
پاسخ + 0 0 --
امامی 1397/01/31 - 20:50
سلام همکار سمپادی ،

هر معلولی ، علتی دارد اگر به عنوان یک نابغه به این مهم نیز بیندیشید به علت العلل می رسید. بنده وارد دانشگاه که شدم ایشان مقطع لیسانس فارغ التحصیل می شدند سال 65، بعد بنده با واحد تحقیقات استان آذربایجانشرقی همکاری داشتم ایشان کارشناس واحد تحقیقات بودند ،بعد معاونت آموزش عمومی استان بودند و بعد معاونت متوسطه استان و بعد مدیرکل آموزش و پرورش اردبیل ،قبل از انتخابات دوباره معاونت متوسطه ، و تنگاتنگ همکاری داشتیم تا نمایندگی مجلس.و ایشان را خوب می شناسم اگر دقت کنید نوشته ام از کسی دفاع نمی کنم چون بیزارم زنده باد و... به کسی بگویم اما در ضمن در بالا نوشته ام بدون شناخت سخن نگوئیم. شما با سبک سخن گفتن چیزی از ارزش های اخلاقی یا تعهد شغلی ایشان کم نمی شود اما از خودتان چرا. شما انتظار دارید شخصیت کُشی کنید و موافقان را بر صدر مجلس بنشانید و مخالفان را خوار کنید حال آقای میرزاده باشند یا خانم حکیم زاده یا وزیر و.......
از جناب شیرزاد برای پاسخ منطقی شان ممنونم.
پاسخ + +5 -2 --
حقی 1397/01/29 - 22:51
تقریباً تمامی دانشمندان علم روانشناسی یادگیری، جدا سازی دانش آموزان را اشتباه می دانند ومعتقدند که جدا سازی باعث محرومیت دانش آموز است. عده کمی از بچه ها احتیاج به ایزوله شدن دارند.دانش آموز ان در زمبنه های مختلفی استعداد دارند. . ملاک موفقیت فقط در دروس تئوری نیست. بعضی از بچه ها استعداد کارآفرینی ومدیریت ،ورزشی،هنری و...... دارند. که کم از درسی ندارد .گمشده امروز جامعه ما مدیریت است .نه مطالب تئوری.
تقریباً هیچ کشور پیشرفته ای دانش آمورانش را جدا سازی نمی کند. ولی گویا ما اعتنایی به علم ودانش نداریم.و راه خودمان را می رویم.
پاسخ + 0 0 --
شیرزاد عبداللهی 1397/01/29 - 23:37
جناب حقی سخن شما بسیار متین و وزین است. اما در این مصوبه ظاهرا بحث بر سر حذف مدارس خاص نیست. وزیر صراحتا گفته سمپاد می ماند اما آزمون حذف می شود. اگر سمپاد بماند آزمون هم باید باشد. (تستی ، تشریحی ، توصیفی و یا... ) بدون آزمون که نمی شود عده ای را از بقیه جدا کرد. اما اگر بناست مطابق فرمایش شما همه دانش آموزان با استعدادهای متنوع و بهره هوشی متفاوت زیر سقف یک کلاس درس بخوانند دولت لایحه ای به مجلس ببرد و همه مدارس خاص اعم از مدارس سمپاد و نمونه و غیردولتی و هیات امنایی و قیمت تمام شده و وابسته به نهادهای مختلف را منحل کند و همه فرزندان کشور را موظف به تحصیل در مدارس دولتی عادی کند. این اتفاق یکبار در سال 58 افتاد و شورای انقلاب همه مدارس ملی را منحل کرد. اما دوباره انواع مدارس شکل گرفت. شما به عنوان معلم فکر کن چگونه می شود 13 نوع مدرسه با کیفیت متفاوت باشد اما آزمون نباشد؟ آزمون فرع است و وجود انواع مدارس اصل. به جای اصل ، به فرعیات می پردازند.
پاسخ + +5 -3 --
حقی 1397/01/29 - 23:28
طبقه بندی وجدا سازی یک جامعه در کتاب خدا کاری مذوم است که فرعون آن را انجام می داد.و حضرت موسی کلیم الله(ص) آن را برهم زد.
إِنَّ فِرْعَوْنَ عَلَا فِي الْأَرْضِ وَجَعَلَ أَهْلَهَا شِيَعًا يَسْتَضْعِفُ طَائِفَةً مِّنْهُمْ يُذَبِّحُ أَبْنَاءَهُمْ وَيَسْتَحْيِي نِسَاءَهُمْ ۚ إِنَّهُ كَانَ مِنَ الْمُفْسِدِينَ ﴿القصص٤﴾
فرعون در سرزمين [مصر] سر برافراشت، و مردم آن را طبقه طبقه ساخت؛ طبقه‌اى از آنان را زبون مى‌داشت: پسرانشان را سر مى‌بريد، و زنانشان را [براى بهره‌كشى‌] زنده بر جاى مى‌گذاشت، كه وى از فسادكاران بود.
به نظر می رسد که ما کاری به قرآن نداریم و دوست داریم جامعه، طبقه طبقه باشد والبته ما در طبقه بالا تر باشیم.
پاسخ + 0 0 --
عاشق سمپاد 1397/01/30 - 11:15
ما مسلمانیم وعدالت مارکسیستی رو هم ابدا به رسمیت نمی شناسیم وتکلیق فرقه ی ضاله ی کومونیست رو بحمدالله در سال 67 روشن کردیم. دراسلام عدالت هرگز به معنای مساوی نبوده ونیست. مقام معظم رهبری بارها فرمودن عدالت یعنی هر کس متناسب با استعدادش درجای درست ومناسب قرار بگیره. عدالت کثیف و پر ازفساد مارکسستی می گه یه پروفسور با یه فرد شیش کلاس سوادی باید مثل هم باشن. که این بزرگترین ظلمه. به هرحال این استدلال شمارو سال 60 بازرگان مطرح کرد وجواب بسیار محکمی از شهید باهنر دریافت کرد. و دکتر اژه ای هم با موافقت مهنئدس موسوی و مقام معظم رهبری سمپاد رو توسعه داد. پس این صحبتا قدیمیه. روانشناسی که همجنس بازی رو بیماری می دونه نه چرم!!!خیلی نمی تونه در حوزه ی اموزی وپرورش دخالتی بکنه. ضمن اینکه کسب مدال المپیاد اگر برای شما اولویتی نداره برای نظام مهمه. همون طور که برای کسب چندتا مدال المپیک تمام کشورها سرمایه گذاری سنگین می کنند.الانم برای کسب مدال المپیادجهانی دولت موظفه هرچقدر لازمه سرمایه گذاری کنه. که می بینید هرسال بچه های سمپاد مدالهای جهانی رو درو می کنند.
پاسخ + +4 0 --
ناشناس 1397/01/30 - 00:39
جناب حقی آیا همه دانشمندان علم روانشاسی جدا سازی فقیر وغنی را تایید می کنند؟!یا دست پخت معاونت محترم آموزش ابتدایی است لفطا سوابق آموزش وپرورشی خانم رضوان حکیم زاده را به روشنی بیان کنید تا بدانیم ایشان چه میزان در مقطع ابتدایی تدریس ویا مدیر بوده اند شناخت ایشان به مقطع ابتدایی چه میزان است آیا انتصاب ایشان با وجود نیروهای توانمند دیگر که سابقه تجربی وعملی بیشتری درحوزه آموزش ابتدایی دارند بهترین گزینه بوده است ؟ آیا این انتصاب ایشان صرفا برای حذف مدارس تیزهوشان ونمونه دولتی بوده تا مدارس غیر دولتی رونق گیرد البته شاید دانشمندان روانشناسی حدیث حضرت علی (ع)نشیده اند:ثَمَرةُ التَّجرِبةِ حُسْنُ الاخْتِيارِ .
ثمره تجربه، گزينش نيكوست.

( غرر الحكم : ۴۶۱۷ )
پاسخ + 0 -1 --
ناشناس 1397/01/30 - 13:25
جناب حقی اگر در گفتار خود صادق هستید از حذف مدارس غیر انتفاعی نیز سخنی بگوئید تا مدارس ما به قول شما طبقه ؛طبقه نشوند . غنی وفقیر نیز در کنار هم قرار گیرند ولی شنیده ایم مرگ خوب است اما برای همسایه !لطفا در مورد حذف مدارس غیر انتفاعی ؛شاهد و...مدارس دیگر خاص نیز نظر بدهید لطفا استرس ومافیای آزمون را مطرح نکنید متاسفانه از گفتار تا عمل فاصله زمین تا آسمان است . مجلس ترحیم برای مدارس نمونه دولتی وتیز هوشان گرفته ایدولی در مورد رشد قارچ گونه مدارس غیر انتفاعی حرفی نمی زنید اگر به دنبال پست نیستید جواب دهید ودر غیر اینصورت به دفاعیات ادامه دهید شاید تشویق شوید!جان یک بار دیگر بگو....چی گفتی /همان را که دیدی
پاسخ + +2 0 --
حقی 1397/01/30 - 13:48
بردار گرامی جناب آقای شیرزاد عبدالهی :سلام
بنده به نمایندگی از یک تشکل مستقل دینی به خدمت شما عرض می کنم که هر نوع جدا سازی وبر هر اساسی خلاف اسلام وعقل است . پیامبر گرامی اسلام وحضرت علی (ع)هیچ امتیازی برای خود وخانواده خود قائل نبودند. حضرت علی(ع) گردنبند عاریتی بیت المال را از گردن دخترش درآورد و فرمود مانند بقیه دختران باش.آن زمانی که مواجه شد با اینکه فرزندش محمد حنفیه مقرری بیت المال را یک روز زودتر دریافت کرده او را به شدت مواخذه کرد. جدا سازی دانش آموزان در مدارس غیر دولتی که بر اساس تمکن مالی خانواده شکل می گیرد، نتایج بسیار وحشتناکی دارد. هم دانش آموزان این مدارس دچار غرور می شوند وخود را برتر از دیگران می پندارند وهم بقیه دچار حقارت خواهند شد. وهمه اینها بر خلاف تعالیم اسلام وقرآن است. در کشور فرانسه که اقتصاد سرمایه داری دارد فقط یک نوع مدرسه دولتی وجوذ دارد. نمی دانم ما به کجا می رویم که به فرمایش شما 13 نوع مدرسه داریم؟
گزاره ما یک بحث بنیادی است وفقط شامل حال آموزش وپرورش نیست. هر نوع طبقه بندی جامعه براساس تعالیم کتاب خدا کار فرعون وفرعونیان است. با تشکر
پاسخ + 0 0 --
عاشق سمپاد 1397/01/30 - 14:10
مدارس غیر انتفایی بدترین نوع طبقه بندی جامعه است.مدارسی که نه خاصیت کسب مدال برای کشور رودارن .نه برامون تا الان اختراع واکتشافی داشتن.غیر انتفایی یعنی هرکس پولداره قدمش رو چشم ما!!!!همین که سکوت ...بطحایی وحکیم زاده وزینی وند رو درمورد مدارس بی خاصیت غیر انتفایی شاهد هستیم پشت پرده مخالفت با سمپاد برای همه روشن تر می شه.دوما شما به عنوان تشکل اسلامی مرجع اسلامی بالاتر از رهبری می شناسید ؟؟ایشان صدها جمله در ستایش و اهمیت سمپادگفته.دلیل بی توجهی تشکل شما به این فرمایشات چیه؟ ممنون می شیم توضیح بدید بنده و سایر دوستان روشن بشیم.
پاسخ + 0 0 --
شیرزاد عبداللهی 1397/01/30 - 14:14
جناب حقی با عرض سلام ، بنده به نظر شما احترام می گذارم و فکر می کنم نظر شما روشن و شفاف است. با این حال من با نظر شما موافق نیستم. قرینه سازی از صدر اسلام هم خیلی مورد توافق همه نیست و گاهی منشا سوء تفاهم می شود.مثلا مصداق امام علی (ع ) و معاویه و طلحه و زبیر و.... در فضای سیاسی بستگی به نگاه ناظر متفاوت است. از این حرفها که بگذریم با این نکته موافقم که اگر خواستار برابری آموزشی هستیم (صرفنظر از ارزشگذاری ) باید همه انواع مدارس خاص و متفاوت را منحل کنیم. در ادامه، این بحث مطرح می شود که ریشه نابرابری آموزشی در نابرابری اقتصادی است. آن وقت باید برویم دنبال یکسان سازی درآمدها و دارایی ها و تازه وقتی به جامعه بی طبقه برسیم با مشکلاتی مواجه می شویم که جوامع کمونیستی تجربه کردند. یعنی اگر مالکیت و تفاوت درآمد را برداریم و همه با هم مساوی شوند کسی کار نمی کند و دولت از کجا بیاورد که همه را سیر و مرفه نگهدارد؟
پاسخ + +2 -5 --
حقی 1397/01/30 - 23:51
برادر گرامی آقای عبدالهی: سلام
خداوند متعال در کتابش بارها فرموده : ما شما را از یک نفس واحد آفریده ایم (وَهُوَ الَّذِي أَنشَأَكُم مِّن نَّفْسٍ وَاحِدَةٍانعام98) یعنی همه انسانها در جوهر وجودی برابرند.جامعه بدون طبقه ای که اسلام معرفی می کند ، جامعه ای است که همه افراد آن احساس کرامت نفس داشته باشند. اختلاف طبقاتی شدید باعث می شود کرامت انسانی ازبین برود وهزاران مشکل پدید آید وافراد احساس سرخوردگی وبیهوده بودن داشته باشند. حال سوال این است که آیا جامعه ما اسلامی است ؟ یا به سمت اسلامی شدن در حرکت است؟
آقای عبدالهی ملاک درست وراست برای ما فقط تعالیم قرآن وسنت پیامبر وائمه طاهرین است ، نه سلیقه افراد آنهم سیاسیون که کارشان جنجال آفرینی است.تمامی آن بزرگواران خود را تابع دین می دانستند. ما اسم آنان را می آوریم ولی تابع دین وقرآن نیستیم.و راه خودمان را می رویم.
از اینکه مجال بحث وگفتگو فراهم آورده اید، سپاسگزارم.
پاسخ + +8 -4 --
ناشناس 1397/01/31 - 10:12
حذف مدارس تیزهوشان ونمونه دولتی فقط ناراضی کردن مردم است. چرا که مدارس عادی ما هر روز بدتر از دیروز هستندوشاهد آن نارضایتی همکاران فرهنگی واولیاءمی باشد .به همین دلیل مردم قید تحصیل رایگان را بزنند وبه دنبال مدارس غیر انتفاعی بروند . از همکاران واولیاء نظر سنجی کنید تا باورتان شود؛ اگر چه مثل خورشید موضوع روشن است هدف حذف تیز هوشان ونمونه دولتی نه تحول اموزشی است بلکه خصوصی سازی آموزش وپرورش است تا چندسال دیگر مدارس دولتی محدود ومحدودتر خواهند شد!باور نمی کنید به روند رشد مدارس غیز انتفاعی دقت کنید
پاسخ + +1 0 --
کارشناس ناشناس 1397/02/02 - 09:01
حالا اگر به قول جناب آقای بطحایی وزیر محترم قرار است پولدار و بی پول ،با استعداد و کم استعداد همگی در یک کلاس و در شرایط یکسان بدون استرس درس بخوانند اول لایحه به مجلس ببرند و اول مدارس غیردولتی و معاونت مشارکتها را برچینند. بعد هم مدارس هیات امنایی و شاهد و وابسته به دانشگاه آزاد و وابسته به سازمان تبلیغات و سمپاد .... را جمع کنند.نه اینکه دو مدرسه با کیفیت بالا(تیز هوشان ونمونه ) را حذف کنیدولی در توسعه مدارس غیر انتفاعی کوشا باشند.راز طرح مسئله استرس را در معاونت محترم آموزش ابتدایی خانم « رضوان حکیم زاده »که همزمان که هم زمان معاونت آموزش ابتدایی و عضویت در هیات علمی دانشکده روان شناسی و علوم تربیتی دانشگاه تهران را بر عهده داردباید جستجو کردوسپس تئوری مبارزه با مافیایی آزمون را لطفا در مورد مافیای مدارس غیر انتفاعی وحرکت به سوی غیر دولتی کردن مدارس دولتی مرگ تدریجی اصل 30قانون اساسی واینکه چه کسانی از آن سود می برند نیر وزارتخانه محترم نظریه روانشناسی ارائه نماید !!!
پاسخ + 0 0 --
پدر یک دانش آموز 1397/02/02 - 19:39
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی :
آزمون سمپاد پایه هفتم امسال برگزار می‌شود

رئیس شورای فرهنگی اجتماعی زنان و خانواده گفت: در شورای عالی انقلاب فرهنگی مقرر شد همانند گذشته، امسال نیز آزمون‌های سمپاد برگزار شود.

زهرا آیت اللهی، عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در زمینه مصوبه جلسه اخیر این شورا در مورد سمپاد افزود: همانگونه که مهندس ضرغامی عضو شورا هم به درستی اعلام کردند؛ در این جلسه مقرر شد که امسال همانند سال های گذشته، آزمون استعدادهای درخشان (سمپاد) برای دوره متوسطه اول نیز برگزار شود و اصلاحات پیشنهادی شورای عالی آموزش و پرورش که ناظر بر آزمونهای سالهای بعد و وضعیت سمپاد خواهد بود، برای بررسی و تصویب به صحن شورای عالی انقلاب فرهنگی بیاید.

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

آیا با طرح " معلم تمام وقت " وزارت آموزش و پرورش موافقید؟

پربازدیدترین

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور