صدای معلم

اگر سند 2030 را کنار گذاشته اید چرا در این اجلاس حاضر شدید ؟ نظر وزیر درباره مضرات آموزش زبان دوم در دوره کودکی غیرکارشناسی و غلط بود

حضور بطحایی و غلامرضا کریمی در اجلاس بین المللی وزرای آموزش و پرورش

شیرزاد عبداللهی/ همکار صدای معلم

اجلاس وزرا  توسط سازمان آموزشی ، علمی و فرهنگی سازمان ملل متحد یونسکو ( UNESCO)  برگزار شده است/ عنوان اجلاس : "گفت و گوی جهانی در باره ICT  و نوآوری -  به سوی اهداف  توسعه پایدار برای آموزش و پرورش (SDG 4) " است/  اهداف (SDG 4)  همان  اهداف سند 2030 است/ در سایت کمیته ملی یونسکو ایران هیچ خبری از برگزاری این اجلاس درج نشده /  آیا کمیته ملی یونسکو به ریاست نصیری قیداری از برگزاری این اجلاس بی اطلاع بوده است/  آیا در خبر روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، به طور اتفاقی نام برگزار کننده اجلاس (یونسکو ) از قلم افتاده است/  آیا  وزیر آموزش و پرورش و همراهان او  لوگوی جلسه و آرم یونسکو را ندیده اند/  آیا آقای غلامرضا کریمی که احتمالا تنها عضو هیات بوده که با زبان انگلیسی آشنایی داشته قبل از سفر در باره اهداف این اجلاس و ارتباط آن با سند 2030 چیزی به وزیر آموزش و پرورش نگفته است/ به نظر می رسد با یک پنهان کاری سازمان یافته روبه رو هستیم/  این رفتارهای ترس زده نتیجه خوبی برای دولت نداردو  تنها جُبن و دورویی مدیران دولتی در مقابل رقبای سیاسی را به نمایش می گذارد/ وزیر ادعا می کنند که سند 2030 تمام شد و رفت اما در اجلاسی شرکت می کنند که ادامه دهنده و تحکیم کننده اهداف سند 2030 است/ سند 2030 متاسفانه به دلایل سیاسی منکوب شد/ دولتی ها نتوانستند از غیرسیاسی بودن سند 2030 دفاع کارشناسی کنند و  کوتاه آمدند/  وزیر آموزش و پرورش در دیماه 96 در فراکسیون ولایی مجلس گفت :" سند 2030 در هیچ بخشی از آموزش و پرورش اجرا نمی‌شود و اگر در جایی اجرایی می‌شود به ما گزارش دهید" / انگار سند 2030 کالای قاچاق یا مافیا است/ شرکت یواشکی وزیر آموزش و پرورش در اجلاسی که هدفش اجرای بخشی از اهداف 2030 است را چگونه باید تعبیر کرد/ یونسکو تا سال 2030 همان 17 هدف اعلام شده در سند 2030 که در مجمع عمومی ملل متحد به تصویب کشورها از جمله  ایران رسیده است را دنبال می کند/ آموزش و پرورش ایران یا باید ارتباط آموزشی خود را با یونسکو قطع کند و یا در چارچوب سند 2030 با این نهاد تعامل کند/ یونسکو نه تنها ابزار دست استکبار جهانی نیست بلکه یار و  مدافع مظلومان است این را باید به صدای بلندگفت/ یونسکو حامی حقوق فلسطینی ها و مخالف اشغالگری اسرائیل است / آمریکا و انگلیس و اسراییل با یونسکو شدیدا مخالفند / آمریکا در مهرماه 96 به دلیل "تعصب ضداسراییلی یونسکو" از این سازمان خارج شد/ اسراییل هم در اعتراض به حمایت یونسکو از فلسطینی ها یونسکو را ترک کرد/ تصمیمات یونسکو در مجمع عمومی گرفته می شود و  در آن هر عضو فقط یک رای دارد و دول قدرتمند حق وتو ندارند/  عقب نشینی و سکوت مسئولان دولتی در قضیه 2030 این گونه تعبیر شد که گویا یونسکو آلت دست آمریکا و قدرتهای بزرگ است/ روابط عمومی مصاحبه وزیر با خبرگزاری روسی اسپوتنیک را منتشر کند/ وزیر درباره تاریخچه اعزام دانشجو به روسیه اظهار نظر غلط می کند/ خبرنگار به صحبت های وزیر جهت می داد و وزیر که ظاهر جوگیر شده بود مطابق میل خبرنگار و کشور میزبان حرف می زد

 

حضور بطحایی و غلامرضا کریمی در اجلاس بین المللی وزرای آموزش و پرورش و سند2030 و آموزش زبان روسی

وزیر آموزش و پرورش در راس هیاتی از مقامات این وزارتخانه در اجلاس بین المللی ICT ( فن آوری اطلاعات و ارتباطات ) در مسکو شرکت کرده است. در خبر روابط عمومی وزارتخانه (اینجا) تنها نام غلامرضا کریمی قائم مقام وزیر در امور بین الملل و رئیس مرکز بین الملل و مدارس خارج از کشور  آمده است. همزمان با این اجلاس ، پنجمین نمایشگاه بین المللی آموزش و پرورش مسکو هم برگزار می شود. اجلاس بین المللی وزیران  ( Ministerial Forum ) در روسیه  را سازمان علمی فرهنگی و آموزشی سازمان ملل متحد یونسکو (Unesco) با مشارکت وزارت علوم و آموزش روسیه برگزار کرده است (اینجا) . عنوان اجلاس : "گفت و گوی جهانی در باره ICT  و نوآوری -  به سوی اهداف  توسعه پایدار برای آموزش و پرورش (SDG 4) " است. این اجلاس در روزهای 18 و 19 ماه اپریل برابر با 29 و 30 فروردین 97 در محل "نمایشگاه بین المللی آموزش و پرورش مسکو" برگزار می شود.

 حضور بطحایی و غلامرضا کریمی در اجلاس بین المللی وزرای آموزش و پرورش و سند2030 و آموزش زبان روسی
(SDG 4) چیست؟

این حروف مخفف (Sustainable Development Goal 4  ) است. در توضیح این عنوان آمده است (اینجا) که در سپتامبر 2015 نمایندگان کشورها در مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک سند توسعه پایدار  2030 را تصویب کردند . سند 2030 شامل 17 هدف بود از جمله دربرگیرنده اهداف جدید جهانی آموزش و پرورش  (SDG 4)  است. 

(SDG 4) اطمینان از آموزش با کیفیت ، فراگیر ، عادلانه و ایجاد فرصت های یادگبری مادام العمر برای همه و دارای 7 هدف و سه شیوه اجرایی است. این اهداف از طریق پروسه مشورت مداوم بین کشورهای عضو  و  مشارکت گسترده جامعه مدنی ، سازمانهای منطقه ای ، بخش خصوصی ، موسسات تحقیقاتی  و بنیادها به دست می آید. این اهداف و برنامه همان مواردی است که در سند 2030 امده است (اینجا ) .

حضور بطحایی و غلامرضا کریمی در اجلاس بین المللی وزرای آموزش و پرورش و سند2030 و آموزش زبان روسی

در واقع برنامه (SDG 4) ذیل سند 2030 تعریف می شود.  تمام این توضیحات در سایت اصلی یونسکو موجود است. اما در سایت کمیته ملی یونسکو ، حتی خبر برگزاری این اجلاس مسکو  و شرکت وزیر آموزش و پرورش ایران در آن بازتاب نیافته است!
آیا کمیته ملی یونسکو در ایران از برگزاری این اجلاس بی اطلاع بوده است؟

آیا در خبر روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش به طور اتفاقی نام برگزار کننده اجلاس (یونسکو ) از قلم افتاده است؟ وزیر آموزش و پرورش حتی  اگر اسناد این اجلاس را نخوانده است آیا لوگوی جلسه و آرم یونسکو را ندیده است؟ آیا آقای غلامرضا کریمی که احتمالا تنها عضو هیات بوده که با زبان انگلیسی آشنایی داشته در باره اهداف این اجلاس و ارتباط آن با سند 2030 چیزی به وزیر آموزش و پرورش نگفته است؟

حضور بطحایی و غلامرضا کریمی در اجلاس بین المللی وزرای آموزش و پرورش و سند2030 و آموزش زبان روسی

به نظر می رسد با یک پنهان کاری سازمان یافته روبه رو هستیم. کمیته ملی المپیک خبر را کلا نادیده می گیرد و خود را کوچه علی چپ می زند. در خبر روابط عمومی آموزش و پرورش اسم یونسکو حذف می شود .رفتار دوگانه وزارت آموزش و پرورش و کمیته ملی یونسکو  در این موضوع ریاکارانه است. به علاوه حتی اگر عملگرایانه نگاه کنیم ،این رفتارها هیچ نتیجه مثبتی برای دولت نداردو  بیشتر از هرچیز جُبن و دورویی مدیران دولتی را به نمایش می گذارد. آنها از طرفی ادعا می کنند که سند 2030 تمام شد و از سوی دیگر در اجلاسی شرکت می کنند که ادامه دهنده و تحکیم کننده اهداف سند 2030 است.  مدیران آموزش و پرورش و دولتی ها می توانستند به متن سند 2030 ارجاع بدهند که بیان مسایل مبتلا به اجتماعی و زیست محیطی و آموزشی جامعه ایران است و اصلا سوگیری سیاسی و ایدئولوژیک در متن  دیده نمی شود
من قبلا (اینجا )  نوشتم: " با تمام شدن بحث انتخابات لازم است کارشناسان مرتبط با سند و نهادهایی مانند شورای‌ عالی آموزش و پرورش و سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی و مدیران اصول‌گرایی مانند نوید ادهم و حجت‌الاسلام بهرام محمدی رئیس سازمان پژوهش و وزیر آموزش و پرورش و ده‌ها تن از استادان دانشگاه و صاحب‌ نظران مرتبط با قضیه، فارغ از جو سیاسی، حقایق مربوط به سند 2030 را به مردم و نخبگان دینی و سیاسی بگویند." سند 2030 متاسفانه به دلایل سیاسی منکوب شد. دولتی ها نتوانستند از غیرسیاسی بودن سند 203 دفاع کنند و کوتاه آمدند .

وزیر آموزش و پرورش در دیماه 96 در فراکسیون ولایی مجلس عنوان کرد که :" سند 2030 در هیچ بخشی از آموزش و پرورش اجرا نمی‌شود و اگر در جایی اجرایی می‌شود به ما گزارش دهید" . حالا خودش در اجلاسی که هدفش اجرای بخشی از اهداف 2030 است شرکت می کند و با کمال تاسف آن را می پوشاند تا کسی خبر نشود. انگار که کار زشتی انجام می دهد. شتر سواری دولا دولا نمی شود. خلاف شان وزیر است که در اجلاسی شرکت کند که از بردن نام برگزارکننده آن می ترسد.
اصلاح طلبی و اعتدال گرایی معادل بی اصولی و ابن الوقت بودن نیست. اصلاح طلبان باید بر سر اصول خود بایستند. ایستادن به معنای جنگ و دعوا نیست به معنای دفاع منطقی و علمی از ایده های درست است. در قضیه 2030 اصلاح طلبان وقتی زیر فشار سیاسی قرار گرفتند عقب نشینی کردند. آنها می توانستند روی این موضع بایستند که یونسکو نه تنها ابزار دست استکبار جهانی نیست بلکه یار و  مدافع مظلومان است. (اینجا)

حضور بطحایی و غلامرضا کریمی در اجلاس بین المللی وزرای آموزش و پرورش و سند2030 و آموزش زبان روسی

آنها می توانستند مواضع این سازمان در حمایت از فلسطینی ها را برجسته کنند. می توانستند به مخالفان بگویند که آمریکا و انگلیس و اسراییل بزرگترین معترضان به مصوبات یونسکو هستند. می توانستند بگویند که آمریکا در مهرماه 96 به دلیل "تعصب ضداسراییلی یونسکو" از این سازمان خارج شد(اینجا). می توانستند بگویند  که تصمیمات یونسکو در مجمع عمومی گرفته می شود و  در آن هر عضو فقط یک رای دارد و دول قدرتمند حق وتو ندارندو کفه ترازو برخلاف شورای امنیت  به نفع کشورهای فقیر و ضعیف سنگین تر است. مدیران آموزش و پرورش از ترس امثال ازغدی مثل ماست سکوت کردند و این سکوت این جوری تعبیر شد که یونسکو آلت دست آمریکا و قدرتهای بزرگ است.
این انتظار برآورده نخواهد شد و وزیر سعی می کند مساله حضور در اجلاس  را زیر آوار حضور در نمایشگاه آموزشی مسکو و گفتگو با مشاور پوتین و وزیر آموزش روسیه و روابط با کشور برادر و دوست روسیه دفن کند  مدیران آموزش و پرورش و دولتی ها می توانستند به متن سند 2030 ارجاع بدهند که بیان مسایل مبتلا به اجتماعی و زیست محیطی و آموزشی جامعه ایران است و اصلا سوگیری سیاسی و ایدئولوژیک در متن  دیده نمی شود.

اگر کسی بدون پیش داوری سیاسی نگاهی به 17 هدف توسعه پایدار سند 2030 بیاندازد حتی یک مورد ایراد کارشناسی پیدا نمی کند.

عده ای عنوان  "برابری جنسیتی" را سرچوب کردند و گفتند که این بند، مروج بی ناموسی و همجنسگرایی و... است. اما یادشان رفته بود که حمیدرضا حاجی بابایی اصولگرا در سال 91 ( اینجا ) در اجلاس یونسکو در پاریس  گفته بود: "ایران یکی از 6 کشور موفق جهان در اجرای برنامه آموزشی برابری جنسیتی" است. هر چند در ایران تبعیض های جنسیتی وجود دارد اما در حوزه آموزش این تبعیض ها کمتر از حوزه های دیگر  است. این ها را باید در مجامع بین المللی به عنوان افتخار مطرح کرد. ما باید به دنیا بگوییم که در آموزش دنبال تبعیض جنسیتی نیستیم. جالب اینکه یکی از اهداف (SDG 4) در کنفرانس مسکو برابری جنسیتی است. اصولا فعالیت های آموزشی یونسکو تا 12 سال آینده در چهارچوب اهداف 17 گانه سند 2030 است.  اصلاح طلبی و اعتدال گرایی معادل بی اصولی و ابن الوقت بودن نیست
نکته دیگری که اصلاح طلبان می توانستند مطرح کنند، این بود که مسئولان سیاسی تکلیف ما را با نهادهای بین المللی روشن کنند. اگر واقعا دنبال عدالت هستیم ، نظم موجود بین المللی و نهاد سازمان ملل بر اساس عدالت شکل نگرفته اند و حضور ما در این نهادها توجیهی ندارد . آیا ما بخشی از نظام بین المللی هستیم و یا قصد داریم این نظم را واژگون کنیم؟ وقتی ایران عضو سازمان ملل است . وقتی برای پایان جنگ قطعنامه 598  شورای امنیت را می پذیریم .وقتی روسای جمهوری ایران در اجلاس مجمع عمومی حاضر می شوند و سخنرانی می کنند، وقتی به آژانس انرژی اتمی اعتماد می کنیم ، وقتی به دیوان بین المللی لاهه شکایت می بریم وقتی برای دفاع از مواضع نظام به شورای حقوق بشر سازمان ملل نماینده می فرستیم، معنایش این است که نظم موجود جهانی را به رسمیت می شناسیم و در چهارچوب همین نظم با استکبار مبارزه می کنیم. اگر منصفانه نگاه کنیم بی طرف ترین ارگان سازمان ملل که از نفوذ دولتهای قدرتمند خارج است همین یونسکو است. چرا یک دفعه این نهاد در سیبل حملات قرار می گیرد؟ اگر ایران به هر دلیل یونسکو را قبول ندارد از این نهاد خارج شود.

حضور بطحایی و غلامرضا کریمی در اجلاس بین المللی وزرای آموزش و پرورش و سند2030 و آموزش زبان روسی

گذشته ها گذشته ؛ باید منتظر ماند که وزیر آموزش و پرورش و هیات همراه در بازگشت دستاوردهای اجلاس یونسکو در مسکو  را چگونه جمع بندی می کنند و چگونه حضور در این اجلاس  را با تعهد خود مبنی برکنارگذاشتن سند 2030 سازگار و هماهنگ نشان می دهند؟

انتظار معقول این است وزیر ظاهرسازی را کنار گذاشته و از ارتباط با یونسکو و شرکت در جلسات آن و نیز محتوای اسناد یونسکو دفاع کند. اما به نظرم این انتظار برآورده نخواهد شد و وزیر سعی می کند مساله حضور در اجلاس  را زیر آوار حضور در نمایشگاه آموزشی مسکو و گفتگو با مشاور پوتین و وزیر آموزش روسیه و روابط با کشور برادر و دوست روسیه دفن کند.

حضور بطحایی و غلامرضا کریمی در اجلاس بین المللی وزرای آموزش و پرورش و سند2030 و آموزش زبان روسی

وزیر آموزش و پرورش در فضای پرهیاهوی نمایشگاه مصاحبه ای ضعیف  با خبرنگار خبرگزاری روسی اسپوتنیک انجام داد. در این مصاحبه یک خطای تاریخی در مورد اعزام دانشجویان ایرانی به روسیه وجود داشت و یک خطای کارشناسی در مورد آموزش زبان دوم در سالهای کودکی و طرح این مساله که گویا آموزش زبان دوم باعث می شود که کودک زبان مادری را درست یاد نگیرد.

پیشنهاد می کنم که روابط عمومی متن این گفت و گو را در سایت وزارتخانه منتشر کند (اینجا). در این گفت و گو آقای بطحایی در مورد مسایل مرتبط و غیر مرتبط و اغلب مطابق میل میزبان حرف می زند و خبرنگار با زیرکی به حرفهای بطحایی جهت می دهد.

شنبه, 01 ارديبهشت 1397 19:48 خوانده شده: 1000 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +9 -2 --
عاشق سمپاد 1397/02/01 - 20:43
آقای بطحایی دارید به کجا می رید؟؟؟مگر رهبری نفرمودن سند ۲۰۳۰ باید متوقف بشه؟؟؟زبان روسی به حدی مشکله که یه فرد غیر روس زبان باید سالها تلاش کنه تا بتونه تسلط نسبی ونه مطلق روی اون پیداکنه‌.جالبه اکثر بچه ها هنوز تو یادگیری زبان انگلیسی وعربی که به مراتب ساده تر از روسیه موندن!!!اونوقت بطحایی از این شیرین کاریای مضحک می کنه!
شما کلا توی تمام تصمیماتتون اثری از منطق دیده نمی شه.
پاسخ + 0 0 --
دبیر م 1397/02/02 - 12:54
بطحایی گویا شیفته روسها و پوتین شده!!؟؟
شعار نه شرقی نه غربی جمهوری اسلامی کجا رفت؟؟
روسها کم به ایران جفا و خیانت نکردند نمونش ترکمنچایی و گلستان و...
پاسخ + 0 0 --
شیرزاد عبداللهی 1397/02/03 - 09:57
عاشق گرامی شما بهتر است حرف خودتان را بزنید و از اعتبار رهبری در این مسایل هزینه نکنید. من و شما و دوستان دیگر نباید فکر خودمان را تعطیل کنیم. در مورد سند 2030 رهبری فرمودند (نقل به مضمون ) که سند آموزشی ما نباید در خارج از مرزها و توسط افراد دیگر نوشته شود. این حرف درست است، اما به معنای این نیست که ما سند 2030 را شیطانی و یا غلط بدانیم. آقای بطحایی در اجلاس یونسکو در مسکو شرکت کرده . چرا یک کلمه در باره اجلاس یونسکو حرف نمی زند؟ رهبر و شورای امنیت ملی با یونسکو رودربایستی ندارند. اگر یونسکو یک سازمان استکباری است دستور می دهند ایران از آن خارج شود. من مخالف حرکتهای یواشکی هستم. این حرکت ها نشانه دورویی سیاسی است. آقای بطحایی اگر یونسکو را منطقه ممنوعه می داند چرا در اجلاس آن شرکت می کند؟ اگر یونسکو را به عنوان یک نهاد آموزشی و فرهنگی قبول دارد چرا از بیان کلمه یونسکو می ترسد؟
پاسخ + +4 -1 --
رحمانی مهر 1397/02/01 - 22:36
آقای بطحایی بیچاره تقصیر نداره . ما کلاً تحت سلطه روسها هستیم.و همه شئونات ما را تعیین می کنند.آموزش وپرورش هم بی نصیب نیست.
از بالا بهش دستور داده شده.
پاسخ + 0 0 --
شیرزاد عبداللهی 1397/02/03 - 09:42
رحمانی مهر گرامی ما تحت سلطه روسها نیستیم. حداکثرش این است که حکومت ما در برخی مسایل بین المللی از جمله در مسایل سوریه تا حدودی با روسها متحدشده است. روسیه البته از جنبه تسلیحات بسیار پیشرفته است اما از اقتصاد روسیه ضعیف در حد یک کشور جهان سومی است. اقتصاد روسیه مانند عربستان مبتنی بر فروش نفت و گاز در مقیاس بزرگ است. تاریخ نشان داده که حاکمان روسیه قابل اطمینان نیستند و هر موقع منافعشان ایجاب کند متحد خود را تنها می گذارند و حتی از پشت خنجر می زنند. آقای بطحایی با درک ضعیف خود از سیاست های دولت، خواسته است در روسیه خودشیرینی کند. ایشان برای شرکت در اجلاس ICT یونسکو و بازدید از نمایشگاه آموزشی به مسکو رفته بودند. نیازی به این خودشیرینی ها نداشته است. حرفهای پراکنده و بی ارزش و غلط او در مورد مسایل مختلف فقط برای پرت کردن حواس خواننده از شرکت در اجلاس یونسکو بوده .
پاسخ + +3 -1 --
عضو هیات علمی 1397/02/01 - 23:26
این نوشته بسیار کارشناسانه و متین است. انتظار می رود وزیر محترم با صراحت کافی به تناقضات مطرح شده پاسخ بدهد.
پاسخ + 0 0 --
شیرزاد عبداللهی 1397/02/03 - 10:12
استاد بزرگوار ممنونم. وزیر به تناقضات رفتار و گفتار خود جواب نخواهد داد. واقع از مقیاس بیسوادی وزیر در امور تاریخی ( سابقه مبادله دانشجو بین ایران و روسیه )، در امور کارشناسی (این اظهار نظر که آموزش زبان دوم در کودکی مانع یاد گرفتن صحیح زبان مادری می شود ) و در امور سیاسی و اقتصادی (تحریم ها تاثیری در آموزش و پرورش نداشت چون یک فلسفه آموزش و پرورش بومی داریم ) بسیار شگفت زده شدم. در همین مورد تحریم ها در وزارتخانه ای که 95 درصد بودجه آن صرف هزینه های پرسنلی می شود با افزایش قیمت دلار در سال 91 و 92 ارزش واقعی حقوق و مزایای کارکنان آموزش و پرورش به یک سوم کاهش یافت. بطحایی اینها را نمی بیند . دلیل این سوتی های وحشتناک این است که آقای بطحایی تحصیلات دانشگاهی منظمی نداشته است و هر چه یاد گرفته از طریق گوش ودر جلسات اداری بوده است.
پاسخ + +3 -1 --
Agent of change 1397/02/02 - 05:16
چطور میشه در هزاره سوم دور یک ملت حصار کشید و نگذاشت با دنیا تعامل داشته باشه؟! چرا این تعاملات را که فرصت هستند تهدید می بینند؟!

http://news.gooya.com/politics/archives/2016/05/211961.php

مقاله انگلیسی من در منابع این مقاله فارسی رو هم بخوانید - راجع به گلوبالیزیشن یا دهکده جهانی و مسیولیت ماست.
پاسخ + 0 0 --
شیرزاد عبداللهی 1397/02/03 - 10:29
آقای دکتر حسینی برادر عزیز ، شما یک فرد آکادمیک هستنید و با روشهای تبلیغ عامیانه، قاعدتا نباید میانه ای داشته باشید. اینکه در زیر پست ها، به جای اظهار نظر مرتبط با موضوع برای مقالات خود تبلیغ می کنید و فقط لینک می گذارید ، اخلاقا درست نیست. سایت صدای معلم برای تامین بخشی از هزینه های خود بخش آگهی دارد . شما بهتر است آگهی های خود را به بخش آگهی های سایت بدهید و در اینجا در مورد مسایل مطرح شده اظهار نظر کارشناسی بفرمایید . نظرات شما قطعا واجد اهمیت است و باعث جلب توجه خوانندگان و رجوع آنها به مقالات شما خواهد شد. اما شما در مباحث شرکت نمی کنید و فقط آگهی پخش می کنید. روش شما نوعی سواری کشیدن از سایت صدای معلم است. آقای پورسلیمان همه کامنت ها را منتشر می کند ، اما شما باید مراقب استنتاج خوانندگان سایت باشید. اصل اساسی این است که ما برای رسیدن به اهداف خوب و عالی حتما باید از روش های درست و اخلاقی استفاده کنیم.
پاسخ + 0 0 --
گنبد کابوس 1397/02/03 - 14:43
آقای عبدالهی، همانگونه که آقای دکتر حسینی تلاش شما و اتاق فکر شما (که شامل بخشی از حراست و وزارت اطلاعات هست) را برای برگرداندن احمدی نژاد یا یکی شبیه او تحمل می کند، شما هم روشنگری ایشان برای رسیدن به دموکراسی و عدالت را تحمل کنید. دوستان به ظاهر دلواپس اما در واقع تمامیت خواه شما "برای رسیدن به اهداف خوب و عالی" ""هنوز"" هم در حال بکارگیری "روش های درست و اخلاقی" برای متوقف کردن دکتر حسینی هستند تا جایی که به اعضای خانواده مظلوم ایشان هم رحم نمی کنند...
پاسخ + 0 0 --
شیرزاد عبداللهی 1397/02/04 - 11:59
بنده مخلص گنبدکاووس هستم . به قول سهراب سپهری :ما هیچ . ما نگاه :)

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

میزان توجه به " منشور حقوق شهروندی " در وزارت محسن حاجی میرزایی را چگونه ارزیابی می کنید ؟

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور