صدای معلم سایت اخبار آموزش و پروش معلمان فرهنگیان

چرا آموزش و پرورش به تقویت تعاونی های خود نمی پردازد و اجازه تطمیع به هر مرکز و شعبه ای از بانک یا فروشگاههای زنجیره ای می دهد؟

امضای تفاهم نامه میان بانک ملی و فروشگاه های زنجیره ای افق کوروش برای خرید فرهنگیان ؟!

مینو امامی/ همکار صدای معلم

تخفیف برای معلمان و  تفاهم نامه میان بانک ملی و فروشگاه های زنجیره ای افق کوروش برای خرید فرهنگیان  فزونی تعداد فرهنگیان بدان درجه شامه منفعت طلبی برخی سازمانها را تحریک می نماید که دست به شگردهای قانونی اما در واقع تله های اقتصادی می زنند. مورد زیر یکی از این موارد سودجویانه است. مطالعه فرمائید:

" آغاز طرح تخفیف ویژه به فرهنگیان در شعب فروشگاه های زنجیره ای افق کوروش با " ملی کارت " با همکاری بانک ملی ایران ، طرح ارائه تخفیف ویژه به فرهنگیان در فروشگاه های زنجیره ای همواره تخفیف افق کوروش آغاز شد.
به گزارش شمانیوز:

در راستای امضای تفاهم نامه میان این بانک و فروشگاه های زنجیره ای افق کوروش، آموزگاران و فرهنگیان می توانند با استفاده از "ملی کارت" خود، اقلام مصرفی مورد نیازشان را از فروشگاه های زنجیره ای افق کوروش در سراسر کشور خریداری کنند و علاوه بر تخفیف‌های معمول، از تخفیف های مازاد و ویژه فرهنگیان نیز بهره مند شوند. در این طرح، آموزگاران و فرهنگیان با خرید بیش از 100 هزار تومان در ماه از شعب فروشگاه های زنجیره ای افق کوروش از دو درصد تخفیف مازاد، با خرید بیش از 200 هزار تومان در ماه از سه درصد تخفیف مازاد، با خرید بیش از 400 هزار تومان در ماه از چهار درصد تخفیف مازاد و در خرید بیش از 500 هزار تومان در ماه از پنج درصد تخفیف مازاد به کل خرید ها بهره مند خواهند شد.هر دوره خرید در طرح تخفیف ویژه به فرهنگیان به صورت ماهانه از ابتدا تا انتهای ماه شمسی در نظر گرفته می شود و مجموع خرید های صورت گرفته با یک کارت به صورت متمرکز در تاریخچه خرید آن کارت ذخیره می شود." ***
قبلا نیز با طرح هایی چون کارت خرید بانک سرمایه یا کارت خرید کالاهای ایرانی ، نیز از سر محبت و بزرگواری برخی بانک ها تله های خرید برای ما فرهنگیان گذاشته بودند، که خیری از آنها ندیدیم . صندوق ذخیره فرهنگیان نیز نقشه ماهرانه ای برای اندک اندک سرمایه معلمان بود که عاقبت آن و بانک سرمایه بر همگان مشهود است. راستی چرا فقط معلمان و سایر مشاغل خیر ؟ فقط به دلیل زیادی تعداد مان یا دلایل دیگری دارد؟!

تخفیف برای معلمان و  تفاهم نامه میان بانک ملی و فروشگاه های زنجیره ای افق کوروش برای خرید فرهنگیان

طرح بانک ملی در جهت وادارسازی معلمان برای خرید از فروشگاه های زنجیره ای افق کوروش است ، اما سقف تخفیف های تعیین شده ، قدری جای تأمل دارد ! چرا به بهای زیاد بودن تعداد فرهنگیان ، تله های اقتصادی برای آنان می گذارید ؟ مگر ما معلمان در خواب گرانیم؟

چند نکته قابل تأمل :

اول آن که اگر آموزش و پرورش خود در سراسر کشور تعاونی مصرف دارد چرا به عقد چنین تفاهم نامه هایی چشم می پوشد؟

دوم آن که چند درصد از فرهنگیان کشور از تعاونی های مصرف آموزش و پرورش خرید می نمایند و آیا رضایت خاطر دارند؟

سوم آن که چرا آموزش و پرورش به تقویت تعاونی های خود نمی پردازد و اجازه تطمیع به هر مرکز و شعبه ای از بانک یا فروشگاههای زنجیره ای می دهد؟ آیا علت وجود جسارت برای چنین تصمیماتی به دلیل ضعف تعاونی های مصرف آموزش و پرورش نیست؟

چهارم ؛ بهتر نیست آموزش و پرورش با دسترسی به نیروی انسانی بیشتر از سایر سازمانها امروز به تأسیس تعاونی های تولید بپردازد و درآمد حاصل از آن را بین اعضا و هزینه های آموزش و پرورش هر شهر و منطقه خرج کند؟ تا کی ترویج تعاونی مصرف یا تشویق به خرید کالا آن هم با ایجاد و تعمیق فرهنگ مصرف زدگی معلمان در هر ماه با تخفیف 2 تا 5 درصد بیشتر از تخفیفات معمول فروشگاه های کوروش !

پنجم ؛ آموزش و پرورش چرا اجازه می دهد تا هر آن که هوس سودجویی و منفعت طلبی دارد معلمان را جذب نمایند؟ چرا نظارتی برای چنین حرکت هایی وجود ندارد؟ دلیل این غفلت ها چیست ؟ بی ولی نعمت بودن فرهنگیان؟ چرا این تخفیف ها فقط برای فرهنگیان تله گذاری شده است؟ مگر قضات و وکلا و پزشکان و تجار و بازرگانان و......درآمدشان از ما بیشتر نیست ؟ چرا آنان خیر اما ما فرهنگیان بلی ؟ حتی کارگران چرا خیر اما باز ما بلی ؟ از شما می خواهم فقط به این چرایی بیندیشید و بعد به افتادن در چنین گرداب های خرید آزادی کُش تصمیم بگیرید؟

تخفیف 2 تا 5 درصد علاوه بر تخفیف های معمول فروشگاه ، فقط تله اقتصادی است برای به فروش رسانیدن محصولات موجود و رسیدن به سود بیشتر. دقت کنید از این سود بانک ملی و فروشگاههای کوروش سهم می برند. رقابت بین فروشگاه های بزرگ برای جذب خریدار بیشتر باعث اتخاذ چنین تصمیماتی ظاهرا جاذب می گردد . اما یک لحظه چشم باز می کنید و می بینید که اراده و آزادی خرید از دستانتان خارج گردیده است و با کارت های تخفیف ماهانه و سالانه ، عادت به خرید از این فروشگاه یافته اید آن هم با همراهی و گاه اصرار خانواده خود. شما برای برخورداری از تخفیف های ویژه مجبور به خرید کالاهایی خواهید شد که بدان نیاز ندارید یا مجبورید زیادی خرید کنید تا به سقف تخفیف ویژه برسید یعنی 100 تا 500 هزارتومان !
تخفیف برای معلمان و  تفاهم نامه میان بانک ملی و فروشگاه های زنجیره ای افق کوروش برای خرید فرهنگیان

شما این مسیر را در سایه اعتیاد به خرید و مصرف گرایی بدون اختیار با پیامک های فهرست شده از کالاها ارسالی تخفیف خورده ، انجام خواهید داد. تحمیل نظر برای خرید، بدترین شگرد اقتصادی است که آزادی و اختیار فرد خریدار را قربانی می سازد. خود فروشگاه های زنجیره ای یا هایپرمی در تعقیب همین سیاست برای رسیدن به سود بسیار تأسیس می گردند.

فراموش نکنیم که فروشگاه های بزرگ به دلیل خرید ماهانه از واحدهای تولیدی به عنوان مشتری دائمی و پرخرید از این مراکز و همچنین به دلیل خرید از عمده فروش ها ، از تخفیف های قابل توجهی برخور دارند تا حدی که 2 تا 5 درصد تخفیف برای فرهنگیان ، اصلا ضرری برای آنها محسوب نمی شود.

شما همانند یک فرد هیپنوتیزم شده تبدیل به خریدار دائمی چنین فروشگاهی خواهید شد که قدرت ایستادن و تأمل و تفکر برای چرائی خریدهای خود را نخواهید داشت.

همکاران محترم !

با اختیار و اراده خودمان به اندازه نیاز واقعی زندگی مان خرید کنیم و اجازه ندهیم دیگران برای سودجوئی خودشان ما را آلت دست قرار دهند و به این سئوال بار دیگر بیندیشیم که چرا فقط ما فرهنگیان به عنوان طعمه برای چنین تفاهم نامه هایی انتخاب می شویم ؟ !! برای حمایت یا اسارت ؟ !!!!!

***منبع: روابط عمومی بانک ملی تاریخ انتشار : ۲۸ فروردين ۱۳۹۷ - کد خبر: ۸۵۸۱۸۲


ارسال مطلب برای صدای معلم

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

سه شنبه, 04 ارديبهشت 1397 ساعت 08:33 خوانده شده: 1362 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +10 0 --
احمدی 1397/02/04 - 12:06
من عضویتم را از فروشگاه تعاونی فرهنگیان ابطال کردم چرا که قیمت اجناس این فروشگاه ها در مقایسه با بازار گران وبی کیفیت است نباید در این تله ها بیفتیم,صندوق ذخیره فرهنگیان برای هفت پشتمان کافی است.
پاسخ + 0 0 --
امامی 1397/02/04 - 13:12
سلام همکار محترم ،

طی 25 سال خدمتم یک روز هم عضو چنین

تعاونی ها نبوده ام و الان هم نیستم .اما به

هنگام خرید خصوصا از فروشگاههای بزرگ یا

تحت چنین تفاهــــم نامه هایی حتما به نیـاز

واقعــی ام می اندیشم و در برابر تلـــه های

آنان مقاومـــت می کنم. مهم آگـــاهی ما از

دلیل و محل و نوع خرید است. تشکر
پاسخ + +11 0 --
mid term 1397/02/04 - 12:24
سپاس خانوم امامی ما یک تعاونی داشتیم که سه بار دزد به ان زد و بار چهارم و پنجم خود عواملش انرا پاپیدند و سهم ما و دفترچجه ما از بین رفت و یکمشت قفسه اهن قراضه8 مانده که در حیاط اداره انبار شده و خورندگان شرکت و نلبود کنندگان شرکت جلوی چشم فرهنگیان راست راست راه میروند و دادگاه شهرستان هم عرضه هیچ کاری ندارد. من نمیخواهم ادرس دقیق بدهم اما اگر به نام همایون توجه کنیم خیلی ها میفهمند که منظور اعلیحضرت همایون شاهنشاه اریامهر نیست بلکه یکیکلاهبرداری است که اول همایون بودذ بعد که انقلاب شد نامش شد ولی الله و حالا هم نه ولی الله است و نه همایون. لعنت خدا به خورندگان بیت المال از جمله سیاره بهرام که از قضا برادر خانوم این همایون نحس بود.
پاسخ + 0 0 --
امامی 1397/02/04 - 13:15
سلام همکار محترم ،

با این مقاله و نظرات همکاران ، یک بار دیگر

بی صاحب بودن معلمان در این جامعه اثبات

شد.این همه بی توجهی را فرد از ناپدری یا

نامادری خود هم نمی بیند.

تنها شغل به حال خود رها شده ایم وای بر ما!!!
پاسخ + +7 0 --
معلم ساده 1397/02/04 - 12:51
خانم امامی گرامی وتمامی فرهنگیان.
توجه داشته باشید به هیچ عنوان از فروشگاه فرهنگیا جنس نخرید فقط یک مورد چرا سود حاصله را میان معلمان سهام دار پخش نمی کنند که می گویند ضرر ده است مگر میشود در بهترین نقاط شهر ها این فرو شگاهها ضرر ده باشد .
یک مافیا ی سنگین رو این فروشگاهها چمبره زده .
خواهشا هیچ چیز نخرید نه قسطی و نه نقد سگ کوروش و فروشگاههای محلی به اینها شرافت دارند .فقط از موقعیت معلم سوء استفاده می کنند.
پاسخ + 0 0 --
امامی 1397/02/04 - 13:18
سلام همکار محترم ،

خرید به شرط نیاز و انتخاب و تصمیم خود بهترین

ســلاح مقاومت در برابر هر نوع تحمیــل یا تله و

حقه فروشندگان است. اجازه هیچ نوع برداشت

سو از شغل و مقام و دارایی خود به غیر ندهیم.تشکر
پاسخ + +20 0 --
امامی 1397/02/04 - 13:08
با سلام خدمت همکاران محترم ،

ظاهرا در آموزش و پرورش برپایی نهضت فیش حقوقی

مدیران کافی نیست وبایدسایر نهضت ها را نیز برپا کرد:

نهضت مخالفان طرح اسکان مدارس

نهضت مخالفان خرید از تعاونی مصرف فرهنگیان

نهضت ریشه کنی بیسوادی

نهضت مخالفان مدیران ناکارآمد و بدون صلاحیت

نهضت برکناری مدیر کل های بی کفایت خط دار

نهضت تعدیل پاداش پایان خدمت

نهضت احیای حقوق معلمان بالاتر از لیسانس

نهضت جذب انواع مختلف معلمان در آ . پ

و.........
پاسخ + +3 0 --
ناشناس 1397/02/04 - 16:01
من هم 20 سال عضو تعاونی بودم دریغ از ذره ایی سود.هر بار هم اعلام میکردن پول بیشتری بدهید تا اینکه رفتم انصراف دادم.باور نمیکنید سودی که برای 20 سال به من دادند فقط 300 هزار تومان بود.......
پاسخ + 0 0 --
امامی 1397/02/04 - 21:37
سلام همکار محترم ،

چون این تعاونی ها با ساختار یا عملکرد سنتی خود

باقی مانده اند و قدرت رقابت با فروشگاه های بزرگ

یا زنجیره ای را ندارند. همانند بقال در مقابل سوپرمارکت.

در واقع نیمه ورشکسته اند اما راستی چرا هنوز بقا دارند ؟!!
پاسخ + +4 0 --
ناشناس 1397/02/04 - 17:10
بهترین کار در آ.پ این است که عضو صندوق ذخیره و فروشگاه تعاونی نشوید. این دو تا راهی برای اختلاس از فرهنگیان هست.
پاسخ + 0 0 --
امامی 1397/02/04 - 21:41
سلام همکار محترم ،

بلی چون هدف هدایت مالی درآمد کم معلمان است.

معلمان چون کم درآمدند به کمترین سود راضی

می گردند و پرتعداد بودن آنها هم طعمه خوبی برای

چاپیدن است. تشکر
پاسخ + +4 0 --
ناشناس 1397/02/04 - 19:06
با اختیار و اراده خودمان به اندازه نیاز واقعی زندگی مان خرید کنیم و اجازه ندهیم دیگران برای سودجوئی خودشان ما را آلت دست قرار دهند و به این سئوال بار دیگر بیندیشیم که چرا فقط ما فرهنگیان به عنوان طعمه برای چنین تفاهم نامه هایی انتخاب می شویم ؟ !! برای حمایت یا اسارت ؟ !!!!!))))))))))))))
این جمله از متن را باید در روی فیش حقوقی نوشت تا شاید فرهنگ به قشر معلم برگردد و اگاه شوند
بزرگوار در شهر محل خدمتم چیزهایی دیدیم از این معلمان با سود 28 درصد وام بانک ملی را گرفتن 4 میلیون و بانک ملی جدیدا وام داده 50 میلون با سود 15 درصد اما در واقع بالای 20 درصد فقط مختص فرهنگیان
بانک مهر اقتصاد هر نوع وامی بخواید داره فقط برای فرهنگیان با ماهی 650 هزار تومن ابتدا میگن برو اینترتی پرداخت کن بعد در ماه دوم مبینی کل وام را در فیش حقوقیت ثبت و هر ماه اقساطش از فیش حقوقیت کسر میشه و چرا ؟؟؟؟؟ ان قسط اول که اینترنت ی پرداخت کردی را خدا می داند
پاسخ + 0 0 --
امامی 1397/02/04 - 21:35
سلام همکار محترم ،

باید قدری به جایگاه خود در جامعه بیشتر بیندیشیم.

ما با رفتار و عملکرد فردی و اجتماعی خود منزلت

خودمان را در جامعه بالا - پایین می کنیم. ابتدا باید

خودمان را خودمان باور کنیم. اگر صلابت رای و عمل

داشته باشیم کسی جرات نمی کند ما را بازیچه منافع

خود نماید. حال کس حقیقی یا حقوقی . تشکر از لطف تان
پاسخ + +1 0 --
بازنشسته 1397/02/05 - 02:36
یکی از مشکلاتی که مملکت ما با آن درگیر ودر گریبانه اینسا که خیلی از نهاد ها وسازمانها وتعاونی ها و... که بنا به ضرورت در زمانی خاص خصوصا در اوایل انقلاب ودوران جنگ تحمیلی بوجود آمدند ودر آنزمان کارایی داشتند متاسفانه بعداز گذشت آن دورانها که امروزه اصلا کارایی ندارند موجبات سواستفاده های خرد وکلان هم شده اند کسی ومسول بالا دستی هم که جرأت ودلسوزی داشته باشد وجود ندارد که با آنها برخورد کند وهمچو مافیاها به چپاول واختلاس ادامه می دهند و هئت موسسان آنها هم برای فریب اذعان اعلام میکنند که اینها ثمره انقلاب و امامنذ وبا این حرف ها در مقایل هر نوع تغییر وانحلال می ایستند وبه آسانی مخالفت ومخالفان را انگ ضد انقلاب می زنند کلمه ی که موجبات آسانی چپاول ودزدی واختلاس ها و ناامیدی خیلی از جوانان ومردم میهن دوست شده و نان آور خیلی از نا میهنی ها ( دوست نداشتن میهن وفقط مصلحت اندیش پست ونقام وزر وتزویر) شده
پاسخ + +20 0 --
امامی 1397/02/05 - 08:13
سلام همکار محترم ،

ما از بکارگیری چیزهای ناکارآمد و بدون کارکرد مفید

و مثبت عادت کرده ایم . حال اشیا باشد یا سازمان و

موسسه خدماتی چون تعاونی های مصرف آموزش و

پرورش. از بزرگترین اختیارات بشر قدرت انتخاب است

ما نباید از این اصل عدول ورزیم. تشکر
پاسخ + +3 0 --
فرهنگی 1397/02/05 - 10:06
باسلام : ای کاش تعاونی های فرهنگی آنگونه که سرکارخانم امامی وبسیاری ازفرهنگیان عزیزمی خواهند می توانستندصادقانه عمل کرده وخدمات ارائه دهند اماامروزپس ازنزدیک به چهل سال فعالیت آنهاباکمال تأسف هیچ راهی بجز انحلال تعاونی های مصرف، مسکن، چندمنظوره وغیره درآموزش وپرورش وجودندارد چون ازقراراطلاع وضعیت آنها بسیاربدتراز وضعیت صندوق ذخیره است لیکن به دلیل غیرمتمرکزبودن نوع فعالیت آنها اختلاس یابه تعبیردیگردزدی دراین مکانها چهره ای نمایان مانندصندوق ذخیره پیدانمی کند
پاسخ + 0 0 --
امامی 1397/02/05 - 10:41
سلام همکار محترم ،

در بالای نظر شما هم عرض کرده ام،امید تلنگری باشد

به مسئولین و همکاران محترم،به قول شما اگر مراکزی

درخور و مؤثر بودند قدرمسلم حمایت می کردیم اما با

شرایطی که دارند بهتر است در صورت تمایل همکاران

محترم از عضویت در آنها انصراف دهند. مگر آن که

عزمی برای ایجاد تغییرات اساسی در روال موجود

بنمایند که ظاهرا فراموش شده اند.هدف اصلی نوشته

تعقیب دو نکته بود یکی توجه به تعاونی های مصرف

آموزش و پرورش و دیگری عدم سوءاستفاده از معلمان

برای تله های فروش کالاهای فروشگاه های بزرگ.تشکر
پاسخ + +21 0 --
امامی 1397/02/05 - 17:08
ظاهرا بانک ملی به جای انجام امور بانکی به امر

بنگاهداری مشغول است. طرح دیگر تله ای این بانک

تحت عنوان کارت چندمنظوره بانکی ابتدا به شما

پیام خوشحال کننده اختصاص اعتبار 500 هزار تومانی

می آید و به هنگام مراجعه برای دریافت ، در تور

تخفیفات یک ساله آنان با پرداخت مبلغ 125 هزار

تومان می افتید و بعد پیام های تخفیف مرغ و گوشت

منجمد یا برنج پاکستانی و.... برای شما می آید.

ظاهرا کالاهای خارجی باد کرده روی دست دولت بدین

طریق به افراد کم درآمد یا متوسط افتاده در دام آنان داده

می شود. در این جامعه که راه های قانونی برای

فریب مردم وجود دارد بایستی بسیار هوشیار بود.

به جز مدیریت اقتصادی خود به هیچکس اعتماد نکنیم.
پاسخ + 0 0 --
امامی 1397/02/05 - 18:19
تحت حمایت شرکت سیمای مشاغل

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

در مقایسه با وزرای آموزش و پرورش دولت های پس از انقلاب اسلامی ، میزان دخالت افراد و نهادهای غیرمسئول در وزارت سیدمحمد بطحایی را چگونه ارزیابی می کنید ؟

پربازدیدترین

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور