صدای معلم سایت اخبار آموزش و پروش معلمان فرهنگیان

" با افزایش قیمت دلار از ۱۱۰۰ تومان طی دوسال به ۳۵۰۰ تومان ارزش واقعی حقوق معلمان به یک سوم قبل از سال ۹۰ کاهش یافت و نه تنها همه افزایش حقوق های سالهای قبل از آن خنثی شد بلکه معلمان مبلغی هم بدهکار شدند "

بطحایی ؛ اثرات تحریم بر زندگی معلمان و روزه سکوت مدیران دولتی !

شیرزاد عبداللهی

سخنان بطحایی در مسکو و اثرات تحریم بر معیشت معلمان و اقتصاد آموزش و پرورش  مدیران اعتدالگرای دولت روحانی خودشان را در منطقه مرزی اصلاح طلبان و اصولگرایان تعریف می کنند. اگر فرض را بر این بگذاریم که این مدیران صادقند و واقعا خیر و صلاح مردم را در نظر دارند ، در بهترین حالت طوری حرف می زنند و رفتار می کنند که نه سیخ بسوزد نه کباب . یعنی طرف اصولگرا بر آنها خُرده نگیرد که اصول و مبانی عقیدتی و سیاسی نظام را زیر پا گذاشته اند و طرف اصلاح طلب هم به نوعی بوی انتقاد از وضع موجود و تلاش برای تغییر را ولو به صورت کُددار و سمبلیک از گفتارشان استشمام کند.

پایگاه رای با شنیدن گوشه و کنایه ای دلش را خوش می کند که رایش در انتخابات هدر نرفته است و روحیه اش تازه شود .مسئولیت ها اغلب به گفته رییس دولت به کسانی سپرده شده که “روزه سکوت “گرفته اند و هرگاه دهان باز می کنند اظهار نظر آنها بیشتر لفاظی های بی محتوا است و معمولا “جمع جبری” گفته هایشان صفر یا نزدیک به صفر است. در جمع جبری برخلاف جمع حسابی اعداد با ملاحظۀ علامت مثبت یا منفی آنها با هم جمع می شوند. مثلا جمع جبری مجموعه زیر برابر صفر است. ( ۵a -2a+3a –۶a). این نوع حرف زدن ها و نوشتن های خنثی به منتقدین و فعالان مدنی هم سرایت کرده است. برای اینکه شما را خسته نکنم و کلی گویی هم نکرده باشم، مثالی مشخص می زنم. ما با نوع جدیدی از مدیران دولتی مواجهیم که با رای اصلاح طلبان روی کار آمده اند اما جمع جبری مواضع سیاسی و اظهارات آنها صفر و دیدگاه کارشناسی آنها فاجعه است

آقای بطحایی برای شرکت در اجلاس یونسکو (یواشکی و بی سروصدا ) و بازدید از نمایشگاه ICT وزارت آموزش روسیه (علنی و همراه با تبلیغات ) به مسکو رفته بود. وزیر با راهنمایی و مشاوره غلامرضا کریمی قائم مقام وزیر در امور بین الملل تصمیم گرفت که حین سفر و بعد از سفر به دلیل ملاحظات داخلی در باب سند ۲۰۳۰ ، اصولا اسمی از یونسکو نبرد و از اجلاس یونسکو تحت عنوان “اجلاس مسکو یادکند تا بر اساس آن ضرب المثل معروف ” نه خانی آمد و نه خانی رفت “، صورت مساله را پاک کند ، البته ما هم که طرفدار دولت تدبیر و امید هستیم به زیرکی وزیر و معاونش واقعا درود می فرستیم که هم با زرنگی در اجلاس یونسکو شرکت و قلب ما را شاد کردند و هم با سکوت خود سر اصولگرایان تندرو را که منتظر چنین سوتی های وحشتناکی هستند را به سنگ کوبیدند. البته چون وزیر با ما همسو است، اصلا نمی پرسیم که هزینه حضور هیات ایرانی چه مبلغی بود و یا این سفر چه دستاوردی برای آموزش و پرورش داشت؟ وظیفه ما به هر حال حمایت است. از اقتدار وزیر همین بس که در فضای پرهیاهوی نمایشگاه مسکو به تمام سوالات مرتبط و غیر مرتبط خانم خبرنگار اسپوتنیک با اقتدار و تسلط کامل پاسخ داد و مشت محکمی به دهان استکبار غرب زد و دل برادران روس را شاد کرد.

سخنان بطحایی در مسکو و اثرات تحریم بر معیشت معلمان و اقتصاد آموزش و پرورش

خبرنگار اسپوتنیک از وزیر آموزش و پرورش ما پرسید : “جمهوری اسلامی ایران چند سال تحت تحریم آمریکا و غرب بوده است. آیا این تحریم های آمریکایی بر سیستم آموزشی ایران تاثیر گذاشته یا خیر، مثلا در زمینه تامین تجهیزات و نرم افزارها؟” خبرنگار با این سوال احتمالا دنبال یافتن نقاط مشترک سیاسی ضد غربی بین ایران و فدراسیون روسیه از زبان وزیر ایرانی است . وزیری که در آن واحد نقش وزیر خارجه و وزیر اقتصاد و وزیر علوم را هم بازی می کند. جواب آقای بطحایی نمونه ای از همان مطلبی است که در ابتدای نوشته گفتم.

ما با نوع جدیدی از مدیران دولتی مواجهیم که با رای اصلاح طلبان روی کار آمده اند اما جمع جبری مواضع سیاسی و اظهارات آنها صفر و دیدگاه کارشناسی آنها فاجعه است  وزیر کاری به واقعیت ندارد در درجه اول باید جوابی بدهد که روزنامه کیهان و خبرگزاری فارس و تسنیم از او ایراد نگیرند. پس سینه اش را جلو بدهد و شعار می دهد. اما بعد از هر شعار یادش می آید که بالاخره عضوی از دولت تدبیر و امید است و علاوه براین باید هوای اصلاح طلبان را هم داشته باشد ، پس به دنبال هر شعار قیدی به اظهار نظر خود می زند و در مجموع جمع جبری حرفهایش صفر است. هربار یاد شریعتمداری کیهان می افتد دُز اصولگرایی را افزایش می دهد. بعد فکر می کند که زیاده روی کرده و باید حالی به اصلاح طلبان بدهد، یک چیزی اضافه می کند .

بطحایی می گوید : ” حالا آموزش و پرورش ما همان طور که می دانید چون مبتنی بر یک سری فلسفه داخل کشور و فلسفه بومی کشور خودمان است کمتر تاثیرپذیری دارد از این نوع تحریمات ظالمانه تحمیل شده از سوی آمریکا و بعضی از کشورهای اروپایی و هر از گاهی هم به هرحال بحثش را روش می کنند و شروع می کنند که مجددا این تحریم ها را به کشور ما و به مردم ما واردبکنند . ما در آموزش و پرورش خیر به طور مستقیم از این تحریمات صدمه نخوردیم. اما به طور غیر مستقیم، تاثیراتی که بر تجهیزات آموزشی و فضای آموزشی ما می گذارد بی تاثیر نیست.” فقط می توان نتیجه گرفت که هدف از این سفرها سیاحت با هزینه دولت است. آقای بطحایی اگر یونسکو را عامل دشمنان ایران می داند ، چرا در هیات دولت موضوع خروج ایران از یونسکو را مطرح نمی کند؟

باید از وزیر دانشمند پرسید : ” فقط همین ؟ تاثیرات غیر مستقیم ؟ پس سقوط ارزش ریال به یک سوم قیمت تاثیری روی آموزش و پرورش و معلمان نگذاشت ؟ آخر فلسفه آموزش چه ربطی به اثرگذاری تحریم دارد؟”

البته طبق فرمول اصولگرایان باید دشمن را تحقیر کرد و گفت تحریم ها اثر نداشت. اما بطحایی وسط حرف یادش می آید که دولت روحانی چقدر روی بر طرف کردن تحریم ها سرمایه گذاری کرده . فرمولش را زود پیدا می کند: “مستقیم صدمه نخوردیم اما غیر مستقیم یک اثرات مختصر جانبی روی ما گذاشت!” البته ما از نظر تجهیزات و فن آوری در آموزش و پرورش ضربه زیادی نخوردیم چون اصولا آموزش و پرورش ما متکی به تجهیزات و فن آوری نیست. اما کارکنان وزارتخانه با کاهش ارزش ریال به ته دره فقر سقوط کردند.

سخنان بطحایی در مسکو و اثرات تحریم بر معیشت معلمان و اقتصاد آموزش و پرورش

احتمالا آقای بطحایی فکر می کند در پاراگراف بالا زیاده از حد به دولت تدبیر و امید امتیاز داده ، بلافاصله برای ایجاد تعادل شتابزده می گوید : “یک نکته ای اجازه بدهید من عرض بکنم و آن اینکه واقعا اگر در یک جاهایی تحریم های آمریکا به ویژه در حوزه فرهنگ و آموزش ما که از حیث مبانی تفاوت ماهوی با آموزش و پرورش غرب داره [ضربه زده ] یه جاهایی، این تحریمات خودش یک حسنی برای ما داشته و در حقیقت ویژگی مثبتی برای ما برای ما نیز داشته، چرا که به ما اجازه داده شده تا کارهایمان را با استفاده از مبانی که داریم خودمان انجام بدهیم. ولی در کل، این تحریمات اثر مادی، اقتصادی و سوء آموزشی بر نظام آموزش و پرورش ایران نگذاشت.”

بطحایی می خواهد گروه های افراطی اصولگرا را هم از خودش راضی کند . آنها می گفتند تحریم ها کاغذپاره است اما بطحایی می گوید : “تحریم ها یک حسنی برای ما داشته “. او مثل یک اصولگرا از نوع بی ترمز تحریم ها را ربط می دهد به “مبانی اعتقادی” . انگار نه انگار که عدد و رقم می شناسد. اینکه آسمان مبانی را به ریسمان تحریم ببافی مهم نیست، مهم این است که حرفهایی بزنی که هم به عنوان وزیر روحانی باب طبع پایداری چی ها باشد و هم میزبان روس را خوش آید. اما آقای بطحایی یک واقعیت مهم را نادیده گرفته است:

“معلمان و سایر کارکنان آموزش و پرورش”! بلایی که تحریم ها سر زندگی معلمان آورد را از قلم انداخته است.

در فرمول بندی سیاسی وزیر ، تحریم فقط یک موضوع سیاسی است که با رجز خوانی خنثی می شود. بر خلاف آنچه بطحایی با عینک سیاسی می بیند. تحریم یک واقعیت دردناک بود که روی آموزش و پرورش تاثیر گذاشت، آنهم تاثیر مخرب و خانمان بر باد ده .

نیازی نیست که به آقای بطحایی یادآوری کنیم که با افزایش قیمت دلار از ۱۱۰۰ تومان طی دوسال به ۳۵۰۰ تومان ارزش واقعی حقوق معلمان به یک سوم قبل از سال ۹۰ کاهش یافت و نه تنها همه افزایش حقوق های سالهای قبل از آن خنثی شد بلکه معلمان مبلغی هم بدهکار شدند.

هنوز جامعه و دولت از زیر بار تحریم های دور قبل ۹۰ تا ۹۲ خارج نشده اند که آقای بطحایی با شیرین زبانی می گوید: ” این تحریمات خودش یک حسنی برای ما داشته و در حقیقت ویژگی مثبتی برای ما برای ما نیز داشته، چرا که به ما اجازه داده شده تا کارهایمان را با استفاده از مبانی که داریم خودمان انجام بدهیم.”

بطحایی، امروز، وزیر دولت تدبیر و امید است و زیست در شکاف های مرزی دولت با اصولگرایان را باید کنار بگذارد. وجود یک فرد اصولگرای واقعی در دولت ایرادی ندارد اما وجود مدیران دوزیست مخرب است و رییس جمهور بارها از این مساله شکایت کرده است. بطحایی اگر صداقت داشت باید صریحا می گفت که تحریم ظالمانه و بد است و زندگی معلمان را تباه کرد. هنوز اثرات کامل افزایش جهشی قیمت دلار در فروردین ۹۷ در زندگی شهروندان کاملا عیان نشده است اما نگرانی ها از تکرار اتفاقات دو سال پایانی دولت دهم مشهود است. بطحایی به جای رجزخوانی در مورد تحریم باید تلاش کند مانع برقراری تحریم های جدید شود.

این گونه شرکت در مجامع بین المللی افتخار که هیچ ، حتی ذره ای فایده برای دولت و اصلاح طلبان ندارد و حتی اسباب سرشکستگی است.

شما به عنوان وزیر دولت روحانی در کنفرانس یونسکو شرکت می کنی اما نامی از یونسکو نمی بری ؟ کجای این مایه سرافرازی دولت و ملت است؟

سخنان بطحایی در مسکو و اثرات تحریم بر معیشت معلمان و اقتصاد آموزش و پرورش

فقط می توان نتیجه گرفت که هدف از این سفرها سیاحت با هزینه دولت است. آقای بطحایی اگر یونسکو را عامل دشمنان ایران می داند ، چرا در هیات دولت موضوع خروج ایران از یونسکو را مطرح نمی کند؟

در فرمول بندی سیاسی وزیر ، تحریم فقط یک موضوع سیاسی است که با رجز خوانی خنثی می شود  از این ساده تر، چرا در اجلاس یونسکو در مسکو شرکت می کند؟ این اجلاس چه در مسکو و چه در واشنگتن ، اجلاس یونسکو است. حالا که شرکت کرده چرا از بیان آن واهمه دارد و هزار تا حرف متفرقه می زند که مساله شرکت در اجلاس یونسکو را بپوشاند؟

همانگونه که در ابتدا گفتم ما با نوع جدیدی از مدیران دولتی مواجهیم که با رای اصلاح طلبان روی کار آمده اند اما جمع جبری مواضع سیاسی و اظهارات آنها صفر و دیدگاه کارشناسی آنها فاجعه است.

حسن روحانی از روزه سکوت مدیران دولتی شکایت می کند . اما سکوت فضیلت دارد. حداقل در آموزش و پرورش مدیران سکوت نکرده اند . حرف می زنند، اما مواظبند که جمع جبری صحبت هایشان صفر باشد یا موازنه کمی به نفع اصولگرایان مخالف دولت سنگین تر باشد.

ما هم به عنوان طرفداران خوشحال اصلاح طلبی دلمان خوش است که به جای تقی ، نقی وزیر و قائم مقام و مدیرکل است.

سرمشق نیوز

پنج شنبه, 06 ارديبهشت 1397 ساعت 12:40 خوانده شده: 1186 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +21 -2 --
ناشناس 1397/02/06 - 14:09
احسنت. بسیار عالی نوشتید...
البته کل کابینه همینه و در راس اون خود شخص رئیس جمهور که دیگه آخرت .....
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/02/06 - 15:04
در نوشته های این برادر عزیز همیشه فاصله انداختن میان مسئولین و مردم یا به عبارت دیگر ساخت رسمی و غیر رسمی موج می خورد. نقد با تخریب متفاوت است برچسب زدن و قضاوت پیش از شرح ماجرا نوعی تخریب محسوب می شود .
پاسخ + 0 0 --
بازنشسته 1397/02/06 - 15:27
حیفه این عبارت ( فاصله انداختن بین مردم و دولت ) رابه کار بردید چون آن چیزی را که در فکرشان نیست خدمت به مردم و آسایش مردم است ، ودر کل در طول این چند ساله انقلاب آیا مردم روی خوشی از آسایش و آرامش را به خود دید ه اند اگر کسی سراغ دارد لطفا نمونه ای را بیان کند و عمریست که در انتظار روزی بهتر هستیم اما دریغ از آنروز !!!
پاسخ + 0 0 --
مهرزاد 1397/02/06 - 20:52
با بازنشسته محترم شدیدا موافقم
پاسخ + 0 0 --
دبیر م 1397/02/06 - 21:11
افرین بر این مقاله خوب و شجاعانه اما کو توجه و تامل و...از سوی مسولین و موثرین ...در حل مشکلات معلمان و دبیران
پاسخ + +13 -3 --
بازنشسته متنفر 1397/02/06 - 15:02
دست مریزاد آقای شیرزاد هرچند واقعیاتی را که مرقوم نمودید نمونه مشتی از صدها خروار است ولی متأسفانه مردم ایران باج تمامی خیانت های این حاکمان را از بی تدبیریشان ،عدم لیاقت ، بیسوادی در مسولیت ، تورم های سر سام آور ،گرانی ، دزدی ، اختلاس و مملکت را به عقب برگرداندن از لحاظ پیشرفت و ... را باید پرداخت کند . ومتأسفانه زندگی و صدارت آنها شده زندگی کبک ( سرشان را در بیت المال فرو برد ه اند و خیال میکنند که از خیانت آنها آگاه نیست ) امید است شری را که به ملت ایران روا دید ه اند هر چه زودتر به خودشان بر گردد
پاسخ + 0 0 --
دبیر ریاضی 1397/02/22 - 15:24
آقای شیرزاد
ازسیاست بازی و دودوزه بازی دست بردارید
تمام مقاله ی شما صرفاً لفاظی های سیاسی است عمری اعتراضات بحق معلمان را فدای سیاست بازی و جلب رضایت اصلاح طلبان و کسب منفعت کرده اید بگذارید .تا ۱۴۰۰ با روحانی بمانید خودتان سینه چاک کردید
راستی بابت این مقاله و سایت و تشکیلات و... چقدر به جیب می زنید
آخر مشکل معلمان چه ربطی به تحریم ها دارد اگر تحریمیم کارمندان بانک و وزارت نفت و فلان ژن برتر و دختر وزیر جان مظلوم جهانگیری و ....هم تحریمند پس چرا معلمان فقط...

شما از نارضایتی معلمان برای فشار به نظام وکسب امتیازات خائنانه و ایضا امرارمعاش مفرحانه سود میجویید وبیچاره معلم که شما صدای او شده اید وباور او...
پاسخ + +8 -3 --
معلم 1397/02/06 - 15:16
درود برشما شیرزادکه سخن حق را گفتید ولی چاره ی کار چیست ؟ تا کی باید بشینیم و کاسه ی چه کنم چه کنم بگیریم؟
پاسخ + +8 -2 --
بازنشسته 1397/02/06 - 15:16
دروغ پردازان قرن خصوصا صاحب کلید بی تدبیری ومشکل آفرین برای ملت ومملکت آلان هم تورم را تک رقمی اعلام می کنند و از نظر آنها ملت ایران هیچ مشکلی ندارند بلکه این امریکاو کشورهای خارجی هستند که از گرسنگی دارند میمیرند وکشور ایران آنها باید نظر مساعد به آنها داشته باشد . باید این آقایان در فکر این باشند که یک جام زهری پیدا کنند وسر بکشند و خود را فدای مصلحت کشور نمایند در غیر اینصورت باید تمام ملت ایران باید جام زهر را بنوشند و از ایران صاحب تمدن اثری باقی نماند
پاسخ + +7 -2 --
شهروند 1397/02/06 - 16:18
ﺩﺭﻭﺩ .ﺍﯾﻦ ﺟﻤﺎﻋﺖ ﻭﻗﺘﯽ ﻓﺮﻧﮕﺴﺘﺎﻥ ﻣﯽ ﺭﻭﻧﺪ ﭼﻨﺎﻥ ﻣﺒﺎﺩﯼ
ﺁﺩﺍﺏ ﻭﺷﯿﮏ ﻭ ﭘﯿﮏ ﻭﻣﺘﻤﺪﻧﻨﺎﻧﻪ ﺣﺮﻑ ﻣﯽ ﺯﻧﻨﺪ ﺁﺭﺯﻭﯼ ﮐﺮﺍﻭﺍﺕ
ﺯﺩﻥ ﻓﻘﻂ ﺗﻮ ﺩﻟﺸﺎﻥ ﻣﯽﻣﻮﻧﻪ ﻭﻧﯿﺶ ﺧﻮﺩﺭﺍ ﺗﺎ ﺑﻨﺎﮔﻮﺵ ﺑﺎﺯ
ﻣﯿﮑﻨﻨﺪ ﺍﯾﻨﺠﺎ ﮐﻪ ﺑﺮ ﻣﯿﮕﺮﺩﻥ ﺑﺎ ﻗﯿﺎﻓﻪ ﻫﺎﯼ ﻣﮑﺪﺭ ﻭﻋﺒﻮﺱ
ﻭﻣﺤﺰﻭﻥ ﺍﻧﮕﺎﺭﯼ ﺗﺎ ﺻﺒﺢ ﭘﺎﯼ ﻣﻨﺒﺮ ﺭﻭﺿﻪ ﺧﻮﺍﻧﯽ ﺍﺷﮏ ﺭﯾﺨﺘﻪ
ﺍﻧﺪ . ﺑﮕﻮ ﺗﻮ ﺗﻮﻧﺴﺘﯽ ﺯﺑﺎﻥ ﺍﻧﮕﻠﯿﺴﯽ ﻭ ﻋﺮﺑﯽ ﺭﻭ ﺗﻮ ﺁﭖ ﯾﺎﺩ
ﺩﺍﻧﺶ ﺁﻣﻮﺯ ﺑﺪﻫﯽ ﺯﺑﺎﻥ ﺭﻭﺳﯽ ﭘﯿﺸﮑﺶ .ﻓﮑﺮ ﮐﻨﻢ ﺩﭼﺎﺭ ﻟﻐﺰﺵ
ﻓﺮ ﻭﯾﺪﯼ ﺷﺪﯼ ﻭﯾﮏ ﺗﯿﮑﻪ ﺍﯼ ﺍﻧﺪﺍﺧﺘﯽ .بیچاره معلمان که تو وزیرشانی.بعد یادم رفت که بگویم شاید تو مسکو که بودی دوس داشتی که بر نمی گشتی وهمونجا میموندی تا تو اداره ای بیایی که پر از چاپلوسی فریب ودروغ ودر حال کندن چاه برای هم هستند.مرسی جناب شیرزاد
پاسخ + +8 -3 --
سید محمد حسن حسینی 1397/02/06 - 16:29
عالی بود. هم خر را میخواهند هم خرما را ..... آنچه در درک من می اید این است که این شعار و ژست روحانی مبنی بر سکوت نکردن مدیران در واقع برای فرونشاندن خشم و نارضایتی اصلاح طلبان بود. اگر راست میگوید ابتدا خودش سکوتش را بشکند و ..... این یک ژست سیاسی بیش نبود
پاسخ + 0 0 --
دبیر 1397/03/06 - 11:25
روحانی تو انتخابان 1400 نیست اما یه اصلاح طلبی رو می فرسته که با وعده و وعید، رای معلمارو بگیره و 8 سال دیگه معلمای ساده لوح و خوش باور رو بازی بده.

اصلاح طلب ها تو مجلس باید یه حرکت اساسی برا معلما بکنند اگه رای می خوان وگرنه ...
پاسخ + +6 -1 --
معلم 1397/02/06 - 17:57
اقای روحانی خودش دم از قانون و عدالت میزنه پس چرا خودش بر خلاف قانون عمل می کنه؟!
چرا افزایش 12تا20 درصدی حقوق در سال جدید به 6تا 12 درصد تغیر کرده؟!
چه کسی جلوی این بی قانونی را باید بگیرد؟
مگر قرار نبود فاصله پرداختی ها با مصوبه مجلس کم شود؟
با این گرانی دلار و نرخ تورم فزاینده در بازار و گرانی 6درصد یا 10 درصد برای معلمان تغیری ایجاد خواهد کرد؟امیدوارم مجلس جلوی این مصوبه ظالمانه وزیران را بگیرد.
پاسخ + 0 0 --
شهاب 1397/02/07 - 12:02
علت تمام این ظلم ها که درحقمان می شود خودمان هستیم که به چنین وضعیت اسف باری تن داده ایم
پاسخ + +5 -1 --
کارشناس بازنشسته 1397/02/06 - 18:13
رتبه بندی را در نظر بگیرید. دو سه سال یک مرحله را بصورت ناقص اجراکردند اما اصل سند تحول اجرا نشد و تنها یک مرهم بر درد بود و به نوعی مسکن عمل کرد. در حالیکه در سند تحول بنیادین بحث منزلت و معیشت معلمان در کنار هم عنوان شده است. روی هم رفته نه می توان در نقد عملکرد آموزش و پرورش عدد صفر برای تلاش هایش گذاشت . مثلا پرسنل اداری آموزش وپرورش بازنشسته سال 95دوسال است مرخصی استفاده نشده دریافت نکرده اند!انوقت در سایر دسگاهها مرخصی در همان زمان بازنشستگی پرداخت می شود ! ویا پرسنل شاغل دو سال حق الزحمه امتحانات را نگرفته باشند و ما امتحانات خرداد را پیش رو داشته باشیم چه انتظاری می توانیم از معلمان داشته باشیم. ما هر سال قول می دهیم مطالبات را به موقع پرداخت می کنیم و این موضوع عملیاتی نمی شودوهر سال بدتر از سال قبل است قضاوت با شماست آیا وزیر محترم کار آمدی لازم را برای این پست مهم دارد؟!
پاسخ + +2 -2 --
فرهنگی 1397/02/06 - 18:20
احسنت: واقعآ گل کاشتید
پاسخ + +10 -1 --
ناشناس 1397/02/06 - 18:23
این فاصله فقط برای معلمانه.
وزیر مترسک ما زبان نهادهای قدرت رو خوب بلده. تنها وزیری که دائما از اقتصاد مقاومتی و اجرای مو به موی ان دم میزنه، بطحائی کذابه.
الان شکاف دریافتی معلمان با کارمندان دیگه عمیق و عمیق تر شده ، و ظاهرا ....به خوبی وظیفه خفه کردن معلمان و ....
پاسخ + +14 0 --
ناشناس 1397/02/06 - 18:25
اقای روحانی به قانون تمکین کنید.
مجلس افزایش 12 تا 20 درصدی را تصویب کرده نه 6 تا 12 درصدی!
از جیب نجومی بگیران و رانت خواران کم کنید نه از جیب معلمان و کارمندان که تنها درآمدشان همین حقوقی است که می گیرند.
پاسخ + 0 0 --
بازنشسته 1397/02/06 - 22:39
اینها دزدیها را از روی حساب وکتاب دارند وبصورت درصدی با جم وجور کنند ویکجا سر بکشند به نوبت و یکی دو روز رسانه ای کنند وبعد خاتمه ی دزدی و خیانت
پاسخ + +11 0 --
اموزگار 1397/02/06 - 19:24
فریب حرفها و لبخندهای روحانی را نخوریم.
مجبور است برای رسانه ها حرف جدیدی داشته باشد.
ایران سرزمین وعده ها و حرفهای توخالی بوده و هست.
روحانی و نوبخت در حرف زدن یک ترفند مشترک دارند.تبسم و تحقیر ملت.!
پاسخ + 0 0 --
بازنشسته 1397/02/06 - 22:46
متأسفانه مردم سردرگم وحیران شدند چون آقایان هزار چهره نفاق و دورویی دارند برای کلاه گذاشتن سر مردم و هر بار با وعد ه های دروغین به مردم سلطه ی ظالمانه خود را مسلط می کنند و خند ه های آقای بدبخت اصلا مردانه نیست و ریا و تظاهر از وجودش می بارد
پاسخ + +8 -1 --
سیف 222 1397/02/06 - 20:42
دارندگی و برازندگی. واقعا خق معلمان است که از گرسنگی بمیرند وقتی هیچ حرکتی نمیکنند و به همه دانش آموزان نمره میدهند همه مسئولان وضعیت را مطلوب می پندارند پس دارندکی و برازندگی!!! و زنده باد شغل دومم!
پاسخ + +1 -13 --
دبیر 1397/02/06 - 23:15
تا 1400با روحانی
پاسخ + 0 0 --
حسن 1397/02/09 - 20:33
البته اگه تا 1400 از گرسنگی نمرده باشی!!!
پاسخ + +7 -1 --
ناشناس 1397/02/06 - 23:34
کاندیدای اصلاح طبان برای ریاست جمهوری در سال 1400 جهانگیری در کمال وقاحت افزایش ده درصدی رو پلکانی کرد زورش میلد ده درصد رو هم بزنه ولی من مطمئنم معلمها سه سال بعد میریزمن و به جهانگیری رای خواهند داد همچنان که به روحانی رای دادند معلمها لیاقتشون همین روحانی و جهانگیری هست
پاسخ + 0 0 --
اموزگار 1397/02/07 - 10:33
واقعا. از ماست که بر ماست.
پاسخ + +9 0 --
شیما 1397/02/07 - 00:38
با سیف 222 موافقم تا خود معلمها با جدیت نخواهند هیچ چیز هیچ وقت تغییر نخواهد کرد
پاسخ + +2 -1 --
دولت فرهنگیان 1397/02/07 - 01:55
ای کاش داستان های زیبایی که جناب بطحایی در بلاد روس فرموند حقیقت داشت!
پاسخ + +2 -1 --
ممقانی 1397/02/07 - 02:00
دست مریزاد .
مقاله بسیار جامع و با نکاتی ریز و جالب که واقعا خواننده را به وجد می آورد و جز از کسی مثل جناب شیرزاد آشنا به مسائل آموزش و پرورش ، انتظار همچون مقاله ای نمی رود .

یکی دو بار با مفاهیمی متفاوت این جمله را نوشته ام ولی از سر درد و ناراحتی دوباره می نویسم :
وزیری که با علم و آگاهی به شرایط موجود قبول وزارت می کند و به گفته خودش " آشنا به تمامی کوچه پس کوچه های آموزش و پرورش است "
ولی خوب می دانیم که سخن دروغ و گزافی است جز بحث امور اداری و مالی نمی توانیم ایشان را صاحب نظر در عرصه آموزش و تربیت بدانیم ولی با همین جمله خودشان هم و و یا با قبول واقعیت اینکه ایشان تنها آشنایی با اوضاع مالی این وزارتخانه دارند ، باید از ایشان پرسید:
" مگر نه این است که شما هم بهتر از هرکسی می دانید که هیچ کار مثبتی نخواهید توانست انجام دهید و از همان اول فقط خواسته اید یک وزیر باشید و به هرحال کم چیزی نیست که نام شما به عنوان وزیر آموزش و پرورش در تاریخ ثبت شود !!
حافظه تاریخی این ملت به شدت ضعیف است . راحت باشید جناب وزیر ! راحت و آسوده !
پاسخ + +2 -1 --
علی 1397/02/07 - 02:56
جناب اقای شیرزاد, هر چند به ظاهر تحلیل شما خوب بود ولی نکته ى مهمی داشت و هدف خاصی رو دنبال میکردی!! هدف شما این بوده که به معلمان بفمانی اگر این دولت به شما توجهی نکرده, به خاطر اینه که دولت اصلاحات نیست و به هر دلیلی معلمان را به شرکت وبرگزاری انتخابات آینده تشویق کنی!!!
پاسخ + +10 0 --
ناشناس 1397/02/07 - 03:11
وقتی دولت قانون 12تا 20درصدی افزایش را تغییر میدهدو مجلسی ها سکوت میکنند واضح است که قوه مجریه ومقننه هم کاسه هستند وما فرهنگیان فقط یک راه داریم ان هم اعتراض به شکل متحدویکپارچه دربرابر این زورگویان وزرپرستان که فقط بدنبال پرکردن کیسه خود هستند بیاید به خاطر دفاع از حقمان به پاخیزیم
پاسخ + +3 0 --
چغندربگ 1397/02/07 - 09:12
البته اصولگرا(....) و اصلاح طلب( ....و ما امروز فقط یک چیز داریم: بحران مدیریت حاد
پاسخ + 0 0 --
بازنشسته متنفر 1397/02/07 - 18:04
البته در کشور ما اصول گرا دزدی میکند و اصلاح طلب دزدی را هم اصلاح و دزدی بیشتر وبا این رقابت کلاه بر سر مردم میذارند ومردم هم اسیر دستشان لذا نه اصولی باشد و نه اصلاحی ونفرین بر هردوتاشان
پاسخ + 0 0 --
مهدی شرقی 1397/02/07 - 11:38
همکار گرامی آقای شیرزاد اگه فرض کنیم شما در جایگاه آقای بطحایی بودین سوال خبرنگار رو چی جواب می دادین؟
پاسخ + +5 -1 --
ناشناس 1397/02/07 - 12:00
تانگریدطفلکی کی نوشدلبن ،تنهاراه رسیدن به مطالبات به حق تحسن واعتراضات گسترده ی فرهنگیان جهت بهبودوضع معیشتی
پاسخ + 0 0 --
محسنی 1397/02/07 - 13:45
The way to secure your own rights, your own future, is to fight for the rights of others.” -- @UNHumanRights chi
این شعار سازمان ملل برای دفاع از حقوق بشر هست. معنی کلیش اینه که اگه میخوای به حقوق خودت برسی و آینده خودت رو تضمین کنی از حقوق پایمال شده دیگران دفاع کن و به مبارزه با ستمگر بپا خیز. - پیامبر خودمون هم در این راستا فرموده اند کسی که فریاد مظلومی را بشنود و به کمک او نشتابد مسلمان نیست.
پاسخ + 0 0 --
بازنشسته متنفر 1397/02/07 - 16:06
آقای محسنی ما خود مطلوم و مورد ظلم حاکمیت قرار گرفتیم و غیر خدا کس دیگری نداریم که حق مارا بگیرد و تا جای که لازم هم بوده اعتراضات و نارضایتیها اعلام شده ولی یکی از نشانه های حاکمان ظالم اینست که حتما باید اعتراضات بصورت فیزیکی و اختشاش باشند آنوقت به اصطلاح از خواب ظالمانه بیدار می شوند اما ما ایران را مربوط به خود و آسایش و آرامششش را بهتر از آنان دوست‌ داریم و در کشورهای خارجی هم سرمایه گذاری نمی کنیم برای فرار ازایران
پاسخ + +1 0 --
کارشناس بازنشسته 1397/02/07 - 21:56
✅اختلاف دریافتی کارکنان در دستور کار دولت

⭕️بطحایی وزیر آموزش و پرورش درباره سرنوشت نامه‌ای که هفته گذشته به معاون اول رئیس‌جمهور با محوریت #تبعیض بین پرداختی #معلمان و سایر کارکنان دولت نوشته بود، اظهار داشت:
پاسخ + +5 -1 --
کارشناس بازنشسته 1397/02/07 - 22:06
ای کاش روز معلم حذف می شد ؟؟؟

کاش روز معلم حذف می شدو درقالب برگه های گلاسه رنگارنگ تقدیر زبانی نبود.تا هندوانه های تمجید روی دستان چرب زبانان باد کند.....
تا به جای شعاری کردن مقام وشخصیت معلم ، معلم داری را از کشورهای دیگریاد بگیرند....
تا بدانندمعلم خود کلمات را خلق ومی آفریند و نیازی برای بازی های کودکانه دیگران با کلمات برای خود نمی بیند....
معلم روزش را آن روزی می داند که احترامش در اوج ، زندگیش استوار و علمش را بی هیچ دغدغه ای عرضه کند...
معلم خود می تواند تشخیص دهد روز او کی خواهد بود.
روزی که با پتک سنگین عدالت دیوار تبعیض وفقررا ویران کند وقانون مساوات وعدالت را جایگزین آن کند. .وای ازاین تبعیض
پاسخ + +1 0 --
کارشناس بازنشسته 1397/02/09 - 11:39
سوال از نمایندگان محترم مجلس چرا نمایندگان محترم مجلس وقتی قانونی را تصویب می کنند به دنبال پیگیری اجرای آن نیستند ؟!همسان سازی حقوق بازنشستگان واجرای رتبه بندی معلمان وافزایش 20درصدی حقوقهای زیر خط فقر ولی در اچرا همه چیز معکوس شده اگرنمایندگان محترم در ادعای خود مبنی بر همسازی حقوق بازنشستگان واجرای رتبه بندی بندی معلمان صادق هستند به استناد آئین نامه داخلی مجلس از ریاست محترم جمهوری و وزیرا محترم که به عنوان مجری قانون انجام وظیفه می کنند سوال نموده ودر صورت قانع نشدن به کمیسیون تخصصی ارجاع شود صرف داد وفریاد کردن پشت تریبون وسخن از تبعیض به درد نمی خورد ومثل آب در هاون کوبیدن است همکاران محترم لطفا از نمایندگان حوزه انتخابی خود سوال کنید چرا اقدام قانونی انجام نمی دهد گول شعارهای ظاهر فریب را نخورید به آنها بگویدچرا ؟به وظیفه قانونی خود عمل نمی کنید /پاسخ دهید لطفا قدرت قانون را از طریق اصولی نشان دهید
پاسخ + +5 0 --
کارشناس بازنشسته 1397/02/09 - 18:36
متاسفانه تعدادی از همکاران صرفا منتقد هستند ولی صاحب نظر در حل مسئله نیستند !اگر عزیزی با ایجاد هیاهو می خواهد به هدفش برسد قطعا مانند طبل عمل کرده سالهاتجربه در پستهای حساس اداری وآموزشی به من آموخته تلاش هدفدار وقانون مدار تنها راه نجات است مثلا آیا همکاران تاکنون از خود پرسیده اند چند نفراز نمایندگان با سوابق آموزشی (اموزش وپرورشی )الان نماینده هستند ؟آیا از قدرت آنها برای پیشبرد اهداف معلمان استفاده شده است ؟ چند مصاحبه در رسانه ها با نمایندگان در مورد مشکلات معلمان شاغل وبازنشسته صورت گرفته است وچه اقداماتی نمایندگان انجام داده یا می توانند انجام دهند ؟اگر به این مسئله دقت شود ویک همبستگی برای نمایندگان حاصل شود تاثیر آن قابل مقایسه با دیگر راه حلها نخواهد بود. چند مقاله معترضانه راه حل پیگیری هوشمندانه نیست باید از تمام ظرفیتها وتوانمندیها چه در حوزه قوه مجریه وقوه مقننه وحتی قوه قضائیه استفاده کرد که جای تامل زیادی دارد امید است صدای معلم به این بخش توجه نمایدموفق باشید
پاسخ + +5 0 --
کارشناس بازنشسته 1397/02/10 - 10:19
با سلام اگر چند نماینده از وزیر محترم جناب آقای بطحائی در مورد عدم اجرای رتبه بندی معلمان (مرحله دوم )سوال بپرسند وایشان در صحن علنی مجلس پاسخگو باشند ممکن است اتفاق خوبی بیافتد به شرطی که چند نماینده سوال کنند آیا فرهنگیان با این همه توانمندی خواهند توانست چند نماینده را قانع کنند که این سوال پرسیده شود ویا در مورد همسان سازی حقوق بازنشستگان از وزیر محترم تعاون، کار و رفاه اجتماعی جناب ربیعی سوال شود چرا روند همسازی به درستی وشفاف اجرایی نمی شود ؟وشاخصهای آن چیست ؟چرا شاخصهای تدوین شده اجرایی نمی شود ؟بازنشستگان محترم چرا با نمایندگان جلسه مشورتی برای اتخاذ تصمیم در هر شهرستان نمی گذارند کانونها ی بازنشستگی چرا بی تفاوت هستند ونسبت به دعوت نمایندگان در هر شهرستان اقدام نمی کنند ؟هماهنگی با نمایندگان برای اقدام قانونی وموثر صورت نمی گیرد این یک راه حل است امید است اتفاق نظر باشد وروی این موضوع افراد صاحب نظر بررسی واقدامات عملی انجام دهند موفق باشید
پاسخ + +5 -1 --
علی 1397/02/12 - 02:04
آقای وزیر بجای زبان روسی به فکر پاداش ومعوقات فزهنگیان باشید
پاسخ + +1 0 --
معلم 1397/02/15 - 16:03
با سلام خدمت فرهنگیان فکر می کنم اگر دولت تدبیر وامید بجای استفاده از وعده و وعید های مکرر کلماتی همچون فعلا یا احتمالا یا شاید در مطالبات فرهنگیان استفاده نمایند بهتر است اگر ما در مدارس به دانش آموزان وعده دروغ بدهیم سلب اعتماد میشویم چرا برای شما مسئو لین کلمات مثل آب خوردن شده واگر فعلا برای مطالبات اعتبار نداریم بهتر است. به امید آنکه در کشورمان وفای به عهد و راستگویی بیشتر شود . با تشکر
پاسخ + 0 0 --
مهدی 1397/02/18 - 00:02
از نظر شما باید می گفت آقا تحریم دهنمون رو سرویس کرد. ما خیلی مشتاق و دلباخته غربیم اما زورمون نمی رسه اینکه که همش با لوای اصلاح طلبی در صدد به انزوا کشوندن ارزش های اسلامی هستیم
پاسخ + 0 0 --
ایران دوست 1397/02/18 - 23:59
واقعا مشکل مملکت ما و همکاران فرهنگی در سنوات گذشته وزیر و تصمیمات شان و نیز باند اصولگرا و اصلاح طلب ها نبوده اند هرچند همه شان با وقاحت تنها به معلم و آموزش و پرورش به چشم آلت دست و ابزار کسب قدرت نگریستید
بلکه مشکل ما معلم نماهایی هستند که مثل این دوست عزیز بنام معلم تحلیل های آبکی کرده و سنگ اصولگرا و اصلاح طلب را به سینه میزنند دانسته یا ندانسته فرقی ندارد

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

در مقایسه با وزرای آموزش و پرورش دولت های پس از انقلاب اسلامی ، میزان دخالت افراد و نهادهای غیرمسئول در وزارت سیدمحمد بطحایی را چگونه ارزیابی می کنید ؟

پربازدیدترین

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور