صدای معلم سایت اخبار آموزش و پروش معلمان فرهنگیان

نامه به مدیرکل ارزیابی عملکرد و بازرسی وزارت آموزش و پرورش

مدار بی قانونی در آموزش و پرورش ! انتقاد از عملکرد ادارات آموزش و پرورش بسطام و شاهرود استان سمنان

معلم / سمنان

«اتَقي الناسِ مَن قالَ الحقَ فيما له و عليه»؛12 پرهيزگارترين مردم كسي است كه حق را بگويد، چه به نفع وي باشد و چه به ضرر وي. پیامبر گرامی اسلام (ص)

عملکرد ادارات آموزش و پرورش بسطام و شاهرود سمنان در انتقال معلمان و نیروها

مدیرکل ارزیابی عملکرد و بازرسی وزارت آموزش و پرورش
با سلام و احترام


به استحضار می رساند همان گونه که اطلاع دارید نقل و انتقال فرهنگیان تابع ضوابط خاص و برنامه زمان بندی مشخص می باشد که معمولا از اواخر اردیبهشت ماه هر سال با ارسال دستور العمل مربوطه و فراخوان داوطلبان برای ثبت نام و سپس بر اساس وضعیت نیروی انسانی و نیاز هر شهرستان یا منطقه در مناطق و مراکز استان ها تصمیم گیری و یا در صورت تقاضای خارج از استان در سطح وزارت تصمیم گیری می شود و از مهمترین ملا ک های انتخاب افراد امتیازات مکتسبه فرد متقاضی در رشته تخصصی خود و یا رشته های مرتبط با آن می باشد و بعضا افراد به خاطر بیست و پنج صدم امتیاز کمتر یا بیشتر امکان انتقال ندارند و یا منتقل می شوند. که به منظور جلوگیری از تضییع حقوق افراد و یا بروز مشکلات کمبود و یا تراکم نیرو در یک منطقه شرح کامل ضوابط آن با ذکر جزئیات در دستور العمل مربوطه می آید و این دستور العمل با توجه به شرایط هر سال بازنگری و به روز رسانی می شود و حتی انتقال های اضطراری هم در چارچوب ضوابط و همان بازه زمانی نهایتا تا پایان شهریور صورت می گیرد و در طول سال تحصیلی انتقالی صورت نمی گیرد و تنها برای پست مدیریت و ریاست آموزش و پرورش یک متطقه هست که ممکن است وسط سال یک نیرو را از یک منطقه دیگری به عنوان رئیس انتخاب کنند و بفرستند و حتی برای پست های معاونت و کارشناسی ادارات هم در طول سال انتقالی صورت نمی گیرد و فقط از نیروهای درون همان منطقه استفاده می شود.


حال با این اوصاف اداره آموزش و پرورش منطقه بسطام استان سمنان در اسفند ماه سال 96 پس از استعفا ویا برکناری آقای علی اکبر صابری از پست معاونت آموزشی در حالی که قاعدتا باید ایشان به مدارس منطقه فرستاده می شد و از وجود ایشان باتوجه به توانمندی های بالا و قابلیت های آموزشی در پست های آموزشی و یا اداری خالی وامثالهم استفاده می شد بلافاصله پس از تغییر وضعیت پست با درخواست انتقال نامبرده به شهرستان شاهرود موافقت می گردد ، در صورتی که تقاضای انتقال ایشان باید در سال 97 و با آمدن دستور العمل نقل و انتقالات سال 97 مطرح می شد.

لذا علی رغم وضعیت نیروی انسانی منطقه و کمبود نیرو در برخی رشته ها که حتی در سال های اخیر برای پر کردن کلاس ها و جبران کمبود به تخصص ها هم توجه نمی شود و نیروها در دروس متناظر و یا حتی غیر مرتبط هم به کار گرفته می شوند و در حالی که برخی همکاران سال ها متقاضی انتقال به شاهرود هستند و با وجود مازاد نیرو در رشته آن ها تنها به علت کمبود در سایر رشته ها با انتقال آنها مخالفت می شود ،نامبرده را بدون توجه به ضوابط و قوانین مربوط به نقل وانتقال به شاهرود انتقال داده و متاسفانه در شهرستان شاهرود هم برای وی ابلاغ معاونت (با حداقل حق معاونت 380 هزارتومان) یکی از مدارس را صادر و وی را به کار گرفته اند ؛ حال علیرغم تخلف بارز منطقه بسطام در انتقال خارج از ضابطه ی وی ، سوال این است که مدیریت شهرستان شاهرود چطور در وسط سال او را به عنوان معاون مدرسه بکار گرفته است؟

اگر به این مدرسه معاون تعلق می گرفته چرا از ابتدای سال از بین نیروهای خود این پست را پر نکرده و باعث افزایش بار مسئولیت سایر کادر مدرسه و بالتبع کاهش نظارت بر دانش آموزان و افزایش ضریب حوادث و خطر در مدرسه شده؟

چرا باعث تضییع حق همکاران شاهرود که متقاضی به کارگیری در پست مدیریت یا معاونت بودند خصوصا آنهایی که در سال های آخر خدمت خود هستند شده اند و آنها را از امتیاز برخورداری از میانگین حق مدیریت در حقوق بازنشستگی و پاداش پایان خدمت محروم کرده اند.

عملکرد ادارات آموزش و پرورش بسطام و شاهرود سمنان در انتقال معلمان و نیروها

البته این اقدامات اداره شاهرود مسبوق به سابق است و معمولا پست هایی را در مدارس برای نور چشمی ها ذخیره نگه می دارند و به قول یکی از دوستان که می گفت درحضور خود من یکی از معاونین اداره شاهرود به یکی از کارشناسانش گفته تمام ساعات فلان رشته را پر نکن و نیرو نده 100 ساعتی برای سفارشی های رئیس کنار بگذار . و یا تعداد زیادی نیرو را با ابلاغ مدارس خصوصا ابلاغ هایی که حق مدیریت یا معاونت و سرپرستی دارد مازاد بر چارت اداری خود در اداره به کار گرفته اند و در اکثر دوایر اداری علاوه بر پست سازمانی یکی دو نیرو هم به عنوان کمکی با برخورداری از مزایای معاونت مدارس مشغول به کار هستند در حالی که جور اینها را در مدرسه سایر کادر مدرسه بدون اطلاع از موضوع می کشند و وظایف آنها را انجام می دهند.

البته راجع به سازماندهی نیروها و پارتی بازی هایی که در آموزش و پرورش شاهرود انجام می شود و یا مسائل مالی آن حرف زیاد است. لذا خواهشمند است ضمن رسیدگی از تضییع حقوق همکاران و دانش آموزان بسطام و شاهرود جلوگیری به عمل آورید.


ارسال مطلب برای صدای معلم

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

جمعه, 21 ارديبهشت 1397 ساعت 13:05 خوانده شده: 2305 دفعه چاپ

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

به نظر شما بزرگترین مانع برای اجرایی شدن سند تحول بنیادین آموزش و پرورش چیست؟

پربازدیدترین

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور