صدای معلم سایت اخبار آموزش و پروش معلمان فرهنگیان

اگر وزیر آموزش و پرورش می گوید که در این وزارتخانه بهره وری پایین است چرا مرکز پژوهش های مجلس که یک نهاد کارشناسی است گزارشی از میزان " بهره وری " نمایندگان مجلس را به افکار عمومی و مردم ارائه نمی کند ؟

کاش نمایندگان مجلس در مدرسه کمی کار گروهی و احترام به منافع جمعی را یاد گرفته بودند !

علی پورسلیمان/ مدیر صدای معلم

 رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح روز سه‌شنبه 12 آبان ماه 1394  در دیدار هزاران نفر از دانشجویان و دانش‌آموزان :

" بدانید شعار "مرگ بر آمریکا "ی ملت ایران دارای پشتوانه‌ی قوی و عقلانی است و معلوم است که مراد از این شعار، مرگ بر ملت آمریکا نیست ؛ این شعار یعنی مرگ بر سیاست‌های آمریکا، مرگ بر استکبار؛ این دارای پشتوانه‌ی عقلانی است و قانون اساسی و تفکرات عقلانی ما به این ناطق است و این مسئله برای هر ملتی قابل فهم است ."

انتقاد صدای معلم از آتش زدن پرچم آمریکا در صحن علنی مجلس

پس از خروج آمریکا از برجام و  نقض یک سویه تعهدات این کشور که توسط دولت قبل اوباما مورد تایید و تصویب قرار گرفته بود برخی از نمایندگان مجلس اقدام به آتش زدن پرچم آمریکا در صحن علنی مجلس کردند .

انتقاد صدای معلم از آتش زدن پرچم آمریکا در صحن علنی مجلس

روزنامه پرتیراژ گاردین انگلیس در شماره  53450 ( دهم می ) تصویر شادمانی نمایندگان از به آتش کشیدن پرچم آمریکا و متن برجام در مجلس شورای اسلامی را منتشر کرده و نوشته است آتش خشم از خروج ترامپ از برجام به مجلس ایران رسیده است. آنها در این شرح عکس البته اشاره کردند که دولت حسن روحانی و اروپا تصمیم گرفته اند بدون آمریکایی ها این توافق را ادامه دهند.

انتقاد صدای معلم از آتش زدن پرچم آمریکا در صحن علنی مجلس

در این ارتباط برخی دیگر از نمایندگان مجلس مواضع دیگری اتحاذ کردند .

علی مطهری، نایب رئیس مجلس، این اقدام را رفتاری «بد» توصیف کرده و گفته است: «کار عاقلانه» و «درستی نبود».

همچنین پروانه سلحشوری، رئیس فراکسیون زنان مجلس، این اقدام را «خارج از عرف و اخلاق» خوانده و گفته است: نمایندگانی که این اقدام را انجام دادند «از ابتدا مخالف برجام بودند». فراموش نکنیم نمایندگان مجلس و سایر مدیران و تصمیم گیران هم زمانی پشت این نیمکت ها و در محضر ما معلمان بوده اند

خانم سلحشوری در گفت‌وگو با خبرگزاری ایلنا، با تأکید بر اینکه «آتش زدن پرچم به معنای ضدیت با نماد ملی مردم هر کشور است» گفت: «در تمام این سال‌ها جایی نشنیده و ندیده‌ام که مردم آمریکا پرچم ایران را آتش بزنند؛ چرا که اختلافات میان دو کشور ایران و آمریکا در سطح حکومت‌ و دولت‌هاست، نه ملت‌ها».

مدرسه هم به جای آموختن زندگی و حقوق شهروندی و فرهنگ مطالبه گری و پرسشگری و فن گفت و گو و تفکر نقادی به محلی برای اتلاف وقت ، کشتن روح انسان ها و خلاقیت ها و  دکان داری  و کاسبی تبدیل می شود  همزمان فاطمه سعیدی، نماینده تهران در مجلس، نیز در پیامی توییتری نوشت که آتش زدن برجام و پرچم آمریکا توسط برخی نمایندگان را «عملی در راستای تامین منافع ملی» نمی‌داند.

خانم سعیدی تاکید کرد که «پرچم یک کشور نماد یک ملت است و وظیفه ماست به همه ملت‌ها احترام بگذاریم».

محمود صادقی، نماینده تهران در مجلس، نیز در پاسخ به یکی از کاربران در توییتر که پرسیده بود چرا مانع از این اقدام نشد گفته است کاری از دست او برنمی‌آمده است.

شما بگو تو اون لحظه من چکار میتونستم بکنم؟!

شمار دیگری از نمایندگان مجلس نیز، از جمله علیرضا رحیمی، نماینده تهران، از آتش زدن پرچم آمریکا در صحن علنی مجلس انتقاد کرده‌اند.

رئیس مجلس نیز قانونا اداره مجلس را بر عهده دارد با چند کنایه مانند این که آتش هم نمی گیرد ... و یا نمایندگان مواظب باشند مجلس را به آتش نکشند ؛ از کنار آن گذشت ...

« پرچم یک کشور » نشان دهنده هویت و نیز تاریخ آن جامعه است و مهم تر از آن مورد توافق قاطبه ملت آن کشور است .

انتقاد صدای معلم از آتش زدن پرچم آمریکا در صحن علنی مجلس

آتش زدن و حتی له کردن پرچم یک کشور به نوعی توهین به فرهنگ یک ملت است هر چند ممکن است ما به سیاست های آن کشور انتقادات جدی داشته باشیم .

انتقاد صدای معلم از آتش زدن پرچم آمریکا در صحن علنی مجلس

رفتار این عده از نمایندگان مجلس می باید مورد تحلیل دقیق تر و عمیق تر قرار گیرد .

آیا نمایندگانی که قاعدتا باید عصاره فضایل ملت باشند و جایگاه آنان در راس امور تعریف شده است  این گونه مسائل  و یا موضوعات را نمی دانند و یا متوجه نمی شوند ؟

آیا آن ها نمی فهمند که حرکت آن ها در جهان بازتاب دارد و مورد تفسیر و تحلیل افکار عمومی دنیا و مردم قرار می گیرد و عوارضی و پیامدهایی برای کشور دارد ؟

آیا این نمایندگان نمی دانند که هزینه این گونه حرکات احساسی و نمایشی را  در نهایت " مردم "  باید بدهند  ؟


آیا این گونه حرکات ناشی از غیرت  انقلابی است ؟

انتقاد صدای معلم از آتش زدن پرچم آمریکا در صحن علنی مجلس

آیا بهتر نبود این نمایندگان قبل از این گونه اعمال و اقدامات کمی در موضوع مطالعه کرده و با ادبیات تحلیلی ؛ کارشناسی و مستدل سخن می گفتند تا جهان بداند که ما چه هستیم و که هستیم ؟

ما با یک جامعه " منفعت طلب " مواجهیم که افراد قبل از هر چیز ابتدا منافع فردی خویش را در آن جسته و معمولا کسی کاری با منافع ملی و آینده جامعه ندارد  پیش تر گفته ام و باز هم تاکید می کنم که در جامعه ما عموما افراد  بر اساس منافع و مصالح خویش عمل می کنند .

متاسفانه این قاعده ای است که در جامعه منفعت گرای ما نهادینه شده است و اصلاح آن نیاز به کار عمیق و کارشناسی و مستمر دارد .

کیست که نداند همین نمایندگان مجلس برای آن که در حوزه انتخابیه خود به اصطلاح " جای پای خویش را محکم کنند " چه فشارهایی را بر وزیر و مسئولان وزارت آموزش و پرورش را وارد که نمی کنند ؟!

تاکنون موارد متعدد و فراوانی از دخالت نمایندگان مجلس ( راست و چپ ) در عزل و نصب های مدیران آموزش و پرورش در همین رسانه صدای معلم منتشر شده است که البته آخرین آن به عزل « خدانظر دریکوند » مدیر کل آموزش و پرورش لرستان انجامید .

خدانظر دریکوند در مراسم تودیع و معارفه مدیران آموزش و پرورش لرستان چنین می گوید :

" به دوستان عزیز نماینده پیشنهاد می‌کنم اگر توان امضاء جمع کردن تان را صرف رفع مشکلات کارخانجات و احیای صنایع تولیدی و اشتغال‌زایی در حوزه‌ی انتخابیه خود کنید و لشکر جوانان تحصیل‌کرده بیکار و فهیم همشهری را سر یک لقمه نان حلال بیندازید دیگر نیازی به چینش افراد در آموزش و پرورش و تبلیغات انتخاباتی با هزینه‌های سنگین ندارید.

انتقاد صدای معلم از آتش زدن پرچم آمریکا در صحن علنی مجلس

من معتقد هستم که محیط آموزش و پرورش باید به دور از ریا، چاپلوسی، نابرابری، بی‌اعتمادی، نفاق و افراط‌گری باشد، زیرا آموزش و پرورش تنها با با فضاهای آرام بهبود می‌یابد.

در طول مدت کوتاه خدمت خود بنده و همکارانم روزانه با ده‌ها عامل مزاحم از جانب کسانی مواجه بودیم که برای بر هم زدن تمرکزمان از هر کاری بهره می‌گرفتند، باید دانست که ایجاد اختلال در دستگاه تعلیم و تربیت گناهی سنگین و نابخشودنی است.

سالیان سال است که برخی از نمایندگان مجلس در جای جای ایران اسلامی به جای حمایت‌های سیاسی و فکری از آموزش و پرورش سرگرم مهره‌چینی‌های غیراصولی در دستگاه تعلیم و تربیت هستند. آیا قیمت تمام شده یک صندلی سبز در بهارستان با میزان کار انجام شده برای همه مردم ایران تناسب و هماهنگی دارد ؟

 در نشست‌ها من از کمبود تجهیزات می‌گفتم آن‌ها از عزل و نصب‌ها، من از تلاش برای جذب اعتبارات می‌گفتم آن‌ها از عزل و نصب‌ها به همین دلیل می‌دانستم با مشکل سختی روبه رو هستم.

اگر موضوع دیدارهای پی‌درپی و رفت و آمدهای هفته‌ایتان به وزارت آموزش و پرورش را صرف مشکلات این دستگاه می‌کردید به طور حتم معلمان فهیم و دانش‌آموزان و خانواده خود قدردان زحمت شما بودند و به موقع پاسخ خیراندیش شما را خواهند داد. "

این نمایندگان که البته خیلی هم کم نیستند هر از چندگاهی با پوشش " مطالبات فرهنگیان  ؛ " علم " استیضاح " را برافراشته و سعی می کنند طوری صحبت کنند و یا موضع گیری کنند که نشان دهند واقعا دلسوز معلمان و مردم هستند .

اما مشاهدات ، تجربیات و مستندات اکثرا نشان می دهند که این ها " غیرواقعی " هستند و آن ها بیش از آن دلشان به حال آموزش و پرورش و معلمان بسوزد در فکر خود و منافع خویش هستند .

انتقاد صدای معلم از آتش زدن پرچم آمریکا در صحن علنی مجلس

هزینه برگزاری یک روز جلسه علنی مجلس با احتساب 4 ساعت حدود 5 میلیارد و و 335 میلیون تومان است  یک فرضیه قوی و نزدیک به " درست " که می توان برای رفتار این تعداد از نمایندگان مجلس بر اساس اصل " منفعت طلبی " جامعه ایرانی مطرح کرد همانا  گرفتن مجوز تایید صلاحیت برای دور بعدی است .

این نمایندگان احتمالا محاسبه می کنند که در صورت مشارکت حداقلی مردم در حوزه انتخابیه و نیز حذف رقبای خویش توسط « شورای نگهبان » می توانند یکه تاز میدان بوده و آینده شغلی خویش را از این طریق تضمین کنند .

انتقاد صدای معلم از آتش زدن پرچم آمریکا در صحن علنی مجلس

به عنوان یک معلم و نیز مدیر این رسانه می توانم شهادت دهم که صداقتی در این عده از نمایندگان برای پی گیری امور در چارچوب رعایت مصالح و منافع ملی ندیده ام .

آیا شده است که غیرت انقلابی این نمایندگان در برابر دانش آموزانی که در طویله و یا زیر سقف های لرزان درس می خوانند به جوش آید ؟

انتقاد صدای معلم از آتش زدن پرچم آمریکا در صحن علنی مجلس

آیا شنیده شده است که این نمایندگان  بخشی از حقوق خود را به مدارس محروم بخشیده و یا صدای رسای دانش آموزانی باشند که به علت مشکلات اقتصادی و فقر نتوانسته اند تحصیل کنند و به کارگری و امرار معاش روی آورده اند ؟

آیا آن نماینده مجلسی که نگران عزل و نصب های مدیریتی است  به عنوان مثال شده است که خبری از خانواده معلم فداکار " کاظم صفرزاده " بگیرد که بداند چگونه زندگی می کنند ؟

آیا این نمایندگان مجلسی که حقوق خود را از مردم می گیرند و دم از حقوق مردم می زندد ؛  شده است که تاکنون در اعتراض به پرداخت نشدن حقوق معلمان حق التدریسی که ماه ها حقوق نمی گیرند و نمونه عینی آن معلم فداکار  "حمیدرضا گنگوزهی " بود مانند مرحوم فقید " آیت الله طالقانی " یک بار روی زمین بنشینند ؟

پیش تر نوشتم : ( این جا )

" ....نکته مهم و راهبردی این جاست که این " شفاف سازی " و محاسبه " داده ها و ستادها " نباید فقط منحصر به مدیران دولتی شود .

فرمول شفاف سازی باید به همه ارکان و اجزا تسری داده شود .

مطابق آمار ، هزینه برگزاری یک دقیقه جلسه علنی مجلس در سال 95 حدود 22 میلیون و 250 هزار تومان ، هزینه برگزاری یک ساعت جلسه علنی مجلس ، حدود یک میلیارد و 335 میلیون تومان و هزینه برگزاری یک روز جلسه علنی مجلس با احتساب 4 ساعت حدود 5 میلیارد و و 335 میلیون تومان است . ( این جا )

حقوق ها و پاداش های نجومی و لزوم شفافیت و پاسخ گویی  یک نماینده مجلس باید دقیق و شفاف توضیح دهد که به ازای حقوقی که دریافت می کند چه آورده ای برای مردم و جامعه اش دارد ؟

آیا قیمت تمام شده یک صندلی سبز در بهارستان با میزان کار انجام شده برای همه مردم ایران تناسب و هماهنگی دارد ؟ "

انتقاد صدای معلم از آتش زدن پرچم آمریکا در صحن علنی مجلس

اگر وزیر آموزش و پرورش می گوید که در این وزارتخانه بهره وری پایین است چرا مرکز پژوهش های مجلس که یک نهاد کارشناسی است گزارشی از  میزان " بهره وری " نمایندگان مجلس را به افکار عمومی و مردم ارائه نمی کند ؟

چرا وزیر آموزش و پرورش و سایر مسئولان این وزارتخانه این موضوع را به عنوان " یک مطالبه " در تربیون های خود مطرح نمی کنند ؟

تفاوت آن نماینده مجلس با دانش آموزانی که به خاطر سخت بودن محتوای سوالات امتحان نهایی اقدام به آتش زدن کتاب کردند چیست ؟

انتقاد صدای معلم از آتش زدن پرچم آمریکا در صحن علنی مجلس

نماینده مجلسی که خود را نماینده  مردم می داند فرقش با معلمی که به خاطر انتقاد از کار معلمان و یا زیاد بودن تعطیلی آنان در یک روزنامه اقدام به آتش زدن روزنامه در حیاط مدرسه و در برابر چشم دانش آموزان می کند چیست ؟

انتقاد صدای معلم از آتش زدن پرچم آمریکا در صحن علنی مجلس

البته این منفعت طلبی ها فقط محدود و منحصر به نمایندگان مجلس هم نیست .

ما با یک جامعه " منفعت طلب " مواجهیم که افراد قبل از هر چیز ابتدا منافع فردی خویش را در آن جسته و معمولا کسی کاری با منافع ملی و آینده جامعه ندارد .

انتقاد صدای معلم از آتش زدن پرچم آمریکا در صحن علنی مجلس

افراد در مدرسه به جای آموختن کار گروهی و احترام به منافع جمع فقط یاد می گیرند که چگونه  ذهن خود را از محفوظات انباشته و در کنکور از دیگران عقب نمانند .

انتقاد صدای معلم از آتش زدن پرچم آمریکا در صحن علنی مجلس

مدرسه هم به جای آموختن زندگی و حقوق شهروندی و فرهنگ مطالبه گری و پرسشگری و فن گفت و گو و تفکر نقادی به محلی برای اتلاف وقت ، کشتن روح انسان ها و خلاقیت ها و  دکان داری  و کاسبی تبدیل می شود .

فراموش نکنیم نمایندگان مجلس و سایر مدیران و تصمیم گیران هم زمانی پشت این نیمکت ها و در محضر ما معلمان بوده اند .

شنبه, 22 ارديبهشت 1397 ساعت 22:31 خوانده شده: 888 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +16 0 --
حسینی 1397/02/22 - 23:42
با سلام
وقتی در این مملکت برای وزیر و وکیل و مدیرکل و مدیر جزء شدن باید لابی انجام شود و شایسته سالاری وحود خارحی ندارد نباید امیدی به تغییر اوضاع داشت...

معامله و بده بستان از صدر تا ذیل جامعه را فرا گرفته...
مثل یک بیماری مسری به جان همه افتاده،

وقتی در شهرهای کوچک میلیاردی برای رسیدن به مجلس هزینه میشود نباید انتظار داشت فکر وکلای ما صرف رفع مشکلات و معضلات باشد
فکرها مشغول برگشت هزینه همراه با ...هست.
این همه تحقیق و تفحص با سروصدای زیاد که منجر به گزارش دهی به مردم نمیشود...
چرا؟؟؟
پاسخ + 0 0 --
مهدی 1397/02/23 - 00:48
دریافتم نه تنها برای پست مهم لابی گری مهم است بلکه برای سرایداری یک مدرسه لابی گری وحزب گری هم تاثیر دارد .
مثلا قراراست جوانی معلم شود اگر لابی گری بلد بود درصف اول هست واگر بلد نبود آزمون خواهد داد شاید توفیق ثبولی داشت وجایگزینی برایش پیدا نشد ومعلم شد
پاسخ + 0 0 --
دبیر م 1397/02/23 - 13:59
بر افراط و تنگ نظری لعنت و....
پاسخ + +15 0 --
یکی بود یکی نبود 1397/02/23 - 00:55
لعنت خدا بر غاصبین مشاغل حتی اگر معلم باشد
پاسخ + 0 0 --
معلم منتقد ولی عاقل 1397/03/09 - 05:00
در جایی از متن آمده:

خانم سلحشوری گفت: «در تمام این سال‌ها جایی نشنیده و ندیده‌ام که مردم آمریکا پرچم ایران را آتش بزنند»

یکی نیست بگه آخه آدم حسابی تو مثلا نماینده مجلسی؟!

اونا بجای آتش زدن پرچمت، هواپیمای مسافربری با ۲۹۰ نفر زن و بچه بیگناه رو توی آسمونِ کشور خودت میزنن. تازه عمله‌هاشونم که توی داخل و خارج دارن پرچمِ به اصلاح وطنت رو آتیش میزنن. تو خوابی یا خودت رو زدی به خواب خانوم سلحشوری؟!
پاسخ + +10 0 --
. 1397/02/23 - 01:11
راستی دیگه حتی برای قوانین مجلس هم ارزش نمیگذارند .
یعنی مجلس وقوانینش اینقدرمنزوی شده
پاسخ + +17 0 --
رحمانی مهر 1397/02/23 - 01:48
نکته جالب این است که فرزندان تعدادی از همین نمایندگان که پرچم امریکا را آتش می زنند، مقیم امریکا هستند.(پسران آقای کوهکن نماینده لنجان که آتش بیار اصلی معرکه است در امریکا تشریف دارند،همچنین دختر آقای لاریجانی وحداد عادل)

اگر ذره ای صداقت دارید فرزندانتان را برگردانیدو گرین کارت آنان را هم آتش بزنید.
پاسخ + 0 0 --
ناامید 1397/02/24 - 01:29
در حوزه انتخابی آتش بیار معرکه گفته میشود وام کلانی از یک بانک گرفته واقساطش رانمیپردازه ودر جواب بانک میگوید ماله خودمونه!!!!!!!!!!!پس نتیجه میگیریم آمریکاهم ماله خودشه هروقت بخواد پرچمش رو آتیش میزنه، آقازاده هاهم هروقت بخوان میرن وهر وقت بخوان میان،آخه کشور خودشونه.
پاسخ + +12 -1 --
ناشناس 1397/02/23 - 07:44
بعد لغو برجام ترامپ نیاز به تایید از طرف افکار عمومی داشت که شکر خدا نمایندگان بهش کمک کردند . فرزند جواد ابطحی فندک به دست در آمریکا سکونت دارند هر چند ظاهرا پرچم آمریکا را آتش زدند ولی با توجه به انعکاس خبری وسیع این اقدام در روزنامه ها و شبکه های تلویزیونی کشورهای مختلف به نظر اقدامات این عزیزان هم راستا با سیاستهای آمریکاست نه مردم ایران
پاسخ + +6 -12 --
امید 1397/02/23 - 08:22
سلام بر پور سلیمان !!!


کاش کمی غیرت خود را به نمایش بگذارید .
آمریکا با تمام قدرت خود، با ملت رشید ایران دشمنی می ورزد و این بد عهدی اخیر، آخرین میخ بر تابوت اعتماد به آمریکا بود و دشمن، دشمن است دیگر ،نباید با او ترحم داشت .
چراکه بخش عظیمی از مشکلات اقتصادی جامعه ناشی از دشمنی و تحریم های ظالمانه آمریکاست .... ما تمام فعالیتهای علمی و فناوری هسته ای را که دستاورد خون دل خوردن معلمان این مرز و بوم است، تعطیل کرده ایم تا به عهدشان وفا کنند ،اما با کمماتل رذالت ، به یکباره تعهد بین المللی خود را نادیده می گیرند.

حضرتعالی به جای اینکه بدعهدی آنها را تقبیح کنید ،سراغ بحث حاشیه ای می روید . طبعتان بسیار نازک است مبادا ببعی را ذبح کنند در مراسم افتتاح مدرسه خیر ساز ،مبادا به دشمن لعن بفرستیم که ناراحت شود!!!!!
و از طرف دیگر ،حضرتعالی به جای پیگیری مطالبات به حق معلمان ،دولواپس این هستید مبادا یک چین بر صورت آمریکا بنشیند .

خدا امثال جنابتان را بیدار کند!!!!
پاسخ + 0 0 --
زنبق 1397/02/23 - 09:39
سلام همکار فهیم!!!!

مشکل مجلس نیست تا من و شما این قدر می فهیم
هر چه سرمان بیاید حق مان است. نماد ملی برای ما
معنی ندارد راست می گویید ما کی به پرچم خود احترام
می گذاریم و چقدر زورمان می آید هنگام پخش سرود ملی
با نطم بایستیم و آن را زمزمه کنیم و به ایرانی بودن خود
افتخار کنیم !!!!!!
آمریکایی تنها ملتی هستند که بر در خانه هایشان نیز پرچم
می زنند چون عشق به وطن دارند.
امام نیز بارها می گفت ما با دولت آمریکا سرناسازگاری داریم
نه ملت آمریکا ، اما آمریکایی با ملت ایران هم دشمن هستند برای
همین حرکات ناموزون.
در مجلس کدامین کشورها پرچم کشوری دیگر آتش زده می شود؟!
جناب با این سایت مشکل دارید مطالعه ننمایید و وقت گرانمایه خود را هدر ندهید.
دیدگاه غالب در این سایت چنین است چون از عقل و منطق
و شعور تبعیت می کند نه از احساسات خام خفته عامیانه . سربلند باشید همواره
پاسخ + 0 0 --
زنبق 1397/02/23 - 09:50
کسی مشاور و اجیر شما نیست که پیگیر مطالبات
شخصی شما باشد. وقتی مجلس و نمایندگان مجلس
این رسالت را از دوش خود ساقط کرده اند ودراین
مملکت .... دستور اکید برای پرداخت
دیون 10 ساله ای معلمان نمی دهند و همگی فقط
در حق معلم شعر و غزل می خوانند انتظار دارید یک
رسانه خصوصی این رسالت ناممکن را تحقق بخشد؟!!!!
بروید از همان اشخاص حق و حقوق خود بگیرید که از
آنان حمایت می کنید. اشکال ملت ایران این است که
خودشان هم نمی دانند چه چیز می خواهند .ما هم مشکل
اساسی داریم دولتهایمان هم. سکوت روحانی و بی تفاوتی
او به همه چیز علت العلل خیلی از مصایب است.
...همه خوابیم.
پاسخ + 0 0 --
امید 1397/02/23 - 10:12
زنبق عزیز

همین که می فرمائید :
«جناب با این سایت مشکل دارید مطالعه ننمایید و وقت گرانمایه خود را هدر ندهید.
دیدگاه غالب در این سایت چنین است!!!!!»،می توان به تفکر ناب شما پی برد .

صدای معلمان ،منهای« امید»!!!! (یعنی صدای معلمان منهای یک معلم نقاد ....)

ببنید جماعت روشنفکر مآب!!!! ،تحمل یک نقد منطقی را ندارید و وقتی کم می آورید، می گوئید برو از این سایت !!!!!یعنی همه محکوم هستند یک جور فکر کنند(آن هم فقط مثل شما !!!!)
عالم بی عمل یعنی همین..... اونوقت جالب است از حرف ونظر یک همکار برافروخته می شوید و انتظار دارید وزیر وسایر مسئولین به حرف شما گوش کند.
برایتان عمیقاً متأسفم
پاسخ + 0 0 --
!!!!!!! 1397/02/23 - 10:17
سلام

استاد اقتصادی داشتیم در سال 63، یادش بخیر
می گفت حتی به صدام نیز بگویید آقای صدام،چون
نحوه بیان نام اشخاص نشانگر شخصیت شماست نه صدام!!!!!!
پاسخ + 0 0 --
زنبق 1397/02/23 - 10:37
امید بزرگوار سلام،

من شخصا در عمر خود یک دقیقه هم به صداهای
بیگانه گوش نکرده ام چون مورد تاییدم نیست.
کتاب یا روزنامه ای را که نپسندم یا همسو سلیقه
خود ندانم مطالعه نمی کنم . چون دارای قدرت اراده
و اختیار و آزادی ام. دیگر به نویسنده یا کشور مربوطه
ناسزا نمی گویم.
نحوه عتاب شما خصمانه است نه همکارانه ، لذا گفتم این
همه حرص و جوش نخورید برای سلامتی تان ضرر دارد.
در ضمن مگر شما تحمل فکر مخالف خود را دارید که من
یا ایشان داشته باشیم؟!!!
شما می توانید موافق یا مخالف متن باشید مختارید اما
قلع و قمع اشخاص یا نظر آنان نه حق شماست و نه من.
موفق باشید.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/02/23 - 11:16
سلام همکار محترم
بعید می دانم فرهنگی باشید والا با درک مشکلات معلمان وجود ترامپ یا روحانی هیچ توفیری برای معلم بعنوان حاکم وجود ندارد
این رسانه هم یک رسانه فرهنگی است نه سیاسی ،کاش قدری تعصب سر سپردگی نداشتید وچشم بسته همه چیز را نمی پذیرفتید فراموش نکنید وضعیت موجودی که برای مردم ایران رقم خورده است در دردفاع از کیان ایران وحقوق مردم که سپر دفاعی حاکمیت ایران برای دفاع از بشار اسد وفلسطین و...می باشد
شما هم خوش خدمتیت را در رسانه های سرسپرده به نمایش بگذار اینجا حرف شما خریدار ندارد
پاسخ + 0 0 --
بازنشسته 1397/02/23 - 12:32
رنبق مبارکه که نخوانده ونشنیده علامه ی دهر شدی امید است که منبعد به بیگانگان و مخالفان خودت هم گوش دهید تا واقعیات را بهتر بفهمی وگوش وچشم سمیع وبصیر داشته باشی
پاسخ + 0 0 --
بی طرف 1397/02/23 - 13:09
حق با امید است . آمریکا قابل دفاع نیست ....بگذار پرچمش را بسوزانند .

مرگ برآمریکا
پاسخ + 0 0 --
معلم 1397/02/23 - 13:38
به نظر من آمریکا بدعمل کرد. نباید از او دفاع کرد .

من معلم این را به خوبی می فهمم که آمریکا بدعهد وپیمان شکن است . کاری به حزب وگروه هم ندارم
پاسخ + 0 0 --
محمدی 1397/02/23 - 13:44
چرا «امید» را به سرسپردگی متهم می کنید .اگر سرسپردگی دولت و حکومت منظورتان باشد ،سئوالی در این رابطه دارم :
آیا سرسپردگی حکومت خوب است یا سرسپردگی آمریکای جنایتکار !!!!

حالا این بنده خدا،یه حرفی زده
یکی می گه بعید می دانم معلم باشی. یکی می گه سرسپرده.... .یکی می گه فلان و بهمان....
ای مدعیان دروغین حفظ حقوق شهروندی ،دیگر بس کنید .... انصاف هم خوب چیزی است ....

با آرزوی موفقیت برای فرهنگیان عزیز
پاسخ + 0 0 --
زنبق 1397/02/23 - 14:49
ناشناس و بازنشسته محترم ،
با سلام مجدد

اتفاقا فرهنگی پرخون هستم و بیشتر از شما
دنبال عدالتم .اما اولا آقای امید نظر اول خود
را یک بار تحلیل محتوا کنید و عادلانه خود قصاوت
کنید. ثانیا اگر صحبت از ایران و حیثیت ایرانی بودن
است باید گفت که ملل عقب مانده تر از ما هم زیر
ظلم آمریکا سالها در بیداد به سر می برند اما در مجلس
که اعتبار و هویت یک ملت و کشور هست پرچم آتش
نمی زنند. از این همه نماینده یکی عرضه نداشت یک
سخنرانی محکم و با صلابت انجام دهد که گوش جهان
را به نوازش درآورد ؟ آنان با ترامپ گاوچران چه تفاوتی
دارند؟!!
یک سایت اگر به عرق ملی کشور بی تفاوت باشد باید گل
گرفته شود. همه ما ایرانی هستیم و همه ملت بجز 20-30
درصد در بی عدالتی موج می زنیم.
برجام را سکوت و ناتوانی روحانی بر باد داد .
پایدار باشید.
پاسخ + 0 0 --
زنبق 1397/02/23 - 15:04
ناشناس محترم،

لطف کنید به واژگان نگاه کنید و ببینید سرسپرده
برازنده همکار شما هست ؟!!
می گویم آتیش تندی دارید قبول نمی کنید .
من ایرانی الاصل هستم.
من فرهنگی هستم..
من مدافع رشد شعور و آگاهی هستم.
من خواهان اصلاح جامعه در حال استحاله هستم.
اما هرگز سرسپرده فکر دیگری نیستم تا برسد شخص یا اشخاصی .
پاسخ + 0 0 --
زنبق 1397/02/23 - 16:23
همکار ناشناس هم می نویسی همکار محترم
هم می گویی معلم نیستی.

جناب آقای محمدی ،
همکار امید برای بنده نوشته اند سرسپرده نه بنده .
من هرگز به همکارم توهین نمی کنم آن هم برای گاوچرانی چون ترامپ.
اگر با مرگ به آمریکا گفتن ، نیست و نابود می شود
من میلیارد میلیارد می گویم. قدری تدبیر و شعور.
راستی چرا نام دولت روحانی را چیزی گذاشتند که
از آن بی نصیب هست؟!!
باز می گویم خنثی بودن ایشان اوضاع مملکت را
بدتر می سازد.
همه شما همکارم هستید و قابل احترام. پاینده باشید.
پاسخ + 0 0 --
علی پورسلیمان 1397/02/24 - 00:06
سلام

آقای امید

1- من فکر می کنم باید بیشتر به فکر بحران اعتماد عمومی در جامعه و گسست این اعتماد بین مردم و حاکمیت باشیم .

این یک هشدار جدی است و شوخی بردار نیست .

بحران داخلی و ابر بحران ها خطرشان بیشتر است .

2- بخش عظیمی از مشکلات جامعه ما ناشی از بحران ناکارآمدی و سوء مدیریت ها است که منجر به بحران اعتماد شده است .

3-جهان عرصه تنازع قدرت برای بقا است .

چه بخواهیم و چه نخواهیم ؛ چه خوشمان بیاید و یا نیاید آمریکا نخستین و مهم ترین قدرت اقتصادی دنیا است .

بهترین راه تقویت اقتصاد از طریق روش های علمی و پیروی از فرمول سایر کشورهای توسعه یافته دنیا است .
باید با جهان ارتباط و توسعه مبتنی بر احترام متقابل داشت .

4- دوست عزیز
اتفاقا شما حاشیه می روید !

موضوع یادداشت من آسیب شناسی و رفتار کاسبکارانه برخی از نمایندگان مجلس در برابر موضوع " منافع ملی " بوده است و نه تحلیل برجام و تبعات آن .

5- طبع من نازک نیست ! اما میانه ای با خشونت ندارم !

تنها با ابزار منطق برتر و گفت و گو و دیپلماسی باید به سراغ دیگران رفت .

فرمول شما پس از 4 دهه شکست خورده است و کارایی ندارد .

6- متاسفانه در جامعه ما همه کارشناس دیپلماسی هستند و با تربیون هایشان ساز خود را می زنند و هزینه های الکی بر کشور تحمیل می کنند .

اگر کشور دستگاه دیپلماسی دارد نیازی ندارد که افراد غیرمتخصص و احتمالا کاسب در این مساله دخالت کنند .

دوران نمایش و تظاهر گذشته است و همه چیز به مدد تکنولوژی ارتباطات در اتاق شیشه ای است .

در خانه اگر کس است یک حرف بس است .

7- از نظر شما سپاسگزارم .

پایدار باشید .
پاسخ + 0 0 --
علی پورسلیمان 1397/02/24 - 00:15
دوست عزیز

آقا/ خانم زنبق

قبلا اعلام شده است صدای معلم رسانه ای برای تاسیس و تثبیت فرهنگ گفت و گو و تفکر انتقادی است .


باید از همه نظرات استقبال کرد و البته باید تحمل خود را برای شنیدن نظرات مخالف و منتقد بالا برد .


جامعه ما تشنه گفت و گو است و قرار نیست خودمان بگوییم و خودمان هم بشنویم .


از نظر شما سپاسگزارم .


پایدار باشید .
پاسخ + +13 -3 --
.......... 1397/02/23 - 09:17
سلام
سالها در کلاس درس به دانش آموزان گفتیم که پرچم
نماد ملی است و وظیفه همه ملل ، احترام گذاشتن
بدان است اما خوی کینه توزی جاهلانه عده ای ما را
عالم بدون عمل ساخت. آنان تصور می کنند اینچنین
خیلی حزب اللهی می شوند و پیاز داغ پست و سمت شان
بدین طریق افزونتر می شود . آنان بی تقصیرند ما مقصریم
که پشت صندوق می نشینیم و رای می دهیم و سنگ این و آن
را به سینه می زنیم. به عنوان قشر آگاه جامعه جرم ما از مردم
عامی بیشتر است.
پاسخ + 0 0 --
علی پورسلیمان 1397/02/24 - 00:19
سلام

دوست عزیز

شما وظیفه خود را به نحو احسن انجام داده اید و بنده از شما تشکر می کنم .


اتفاقا در مراسم صبحگاهی باید هر روز در مقابل چشم دانش آموزان پرچم ایران را به اهتزار درآوریم .


این جلوه ای از احترام به منافع ملی است و باید از مدرسه شروع شود .


قطعا وظایف ما در برابر آگاهی جامعه سنگین تر است و نباید در برابر جریانات پوپولیست استحاله شویم .


پایدار باشید .
پاسخ + +10 -1 --
.......... 1397/02/23 - 09:24
آقای لاریجانی با همین.... تنور مجلس
را برای چندین دوره ریاست خود داغ نگه می دارد.
خیانت نمایندگان با سکوت مصلحت آمیزشان آشکار
است اما ..... به خدا شعور مجلس
در دوران مشروطه بسیار بالا بود.
مخالفان سوزاندن پرچم هم محافظه کاری کرده اند
اگر می خواستند با وحدت یکدیگر مقاومت می کردند.
مبارزه یا مقاومت و اعتراص زیر زبانی نمی شود از
معلم مملکت یاد بگیرند. هر چند چه چیز یاد گرفته اند
که این را نیز بلد باشند. همه چیز فقط برای حفظ موقعیت
است. رای دهندگان همگی در این ظلم شریکند. همه آنانی
که تصور می کنند با ط فداری از حسن یا حسین ، مشکل حل
می شود.
پاسخ + +15 -1 --
.......... 1397/02/23 - 09:29
در کشورهای پیشرفته نظام سیاسی یا نگرش سیستماتیک
یا اصول مورد حمایت احزاب و مردم قرار می گیرد و ما در
اینجا دعوای فردیت فرد داریم که نجفی باشد یا فانی یا لاریجانی
و....... که همه شان سرو ته یک کرباسند.
ما محتوا، اندیشه ، اصول، سیستمی قابل دفاع و حمایت نداریم
هنوز در جریان زنده باد ،مرده باد مسیر آب همسو هستیم. ما
ایرانیان خصوصا معلمان عالمان بی عملیم. فردا انتخابات باشد باز........
پاسخ + +12 -1 --
پارسا 1397/02/23 - 09:29
جناب استاد پور سلیمان وقتی تو این مملکت بعد از چهل سال هنوز هم سالگرد اشغال سفارت آمریکا و گروگانگیری ۴۴۴ روزه کارکنان سفارت جشن گرفته‌میشود انتظار دارید جمعی از نمایندگان مجلس پرچم آمریکا را آتش نزنند؟ کلیت نظام موافق این سیاست است و ادامه خواهد یافت .مسائل و مشکلات آپ برای نظام در اولویت نیستند .اولویت با آمریکا ستیزی است
پاسخ + 0 0 --
بازنشسته 1397/02/23 - 13:05
یکی از روشهای حکومتداری که مردم را اسیر واجیر خود نگهداری همینه که باید بعنوان ثمره انقلاب به جهان صادر کرد واینهم یکی از شاهکارهای شورای نگهبان این مملکت است که هیچوقت اجازه نداده و نمی دهد که افراد لایق و کاردان وارد مجلس شوند وباید فقط کسانی وارد شوند که بلد باشنذ با مقدسات مردم بازی کنند و با یاحسین و یا امام زمان ها گفتن های الکی که نه امام حسین ونه امام زمان را واقعا شناخت....وتیشه به ریشه ی مملکت می زننذ وانشاللع خداونذ باهمان تیشه ریشه شان را قطع کنذ
پاسخ + 0 0 --
علی پورسلیمان 1397/02/24 - 00:25
دوست عزیز

جناب پارسا

سلام

در آن دوران که شور و هیجان غالب برای رفتارهای اجتماعی بود چه بسا قاطبه مردم و حتی و روشنفکران با آن همراهی می کردند .

این رفتار در آن مقطع و با توجه به شرایط و مقتضیات زمانی و مکانی باید مورد تامل و تحلیل قرار گیرد .


اما مهم این است که جامعه باید از طریق تضارب آراء و گفت و گو الگوی مبتتی بر عقلانیت و شفافیت را حاکم بر رفتارهای فردی و اجتماعی خود کند .


پایدار باشید .
پاسخ + +2 0 --
بازنشسته 1397/02/23 - 12:49
واقعا باید به حال این مملکت ومملکتداری گریست واز مخالفان این مملکت نیز تشکر کرد که نشان می دهند که واقعا آنها دلسوز آینده این مردم ومملکت هستند نه مشتی به اصطلاح نماینده که جز خیانت به مملکت چیزی از دستشان بر نمی آید وواقعا این آقای ترامپ وغیره خیلی از وکیل نامدافع ( نماینده گان ) ما دلسوزتر برای ایرانند وباید به این مخالفان نظام ( نمایندگان) گفت ای کاش فندکی هم به افکار متعفن خود می زدند تا مردم از شرشان نجات یابند وایران وملت روی آرامش و آسایش را مجددا به خود ببیند وباید گفت مرگ بر آنانی که ایران وآبادانی آن را دوست ندارند وهمیشه می خواهند از آب گل آلود ماهی بگیرند و راه چپاول و غارت را در پیش رو همیشه باز ببیند و باید گفت با این توصیفات مجلس ما امروزه شده قعر الأمور وبرعکس فرمایش امام که مجلس را رأس الامور معرفی کرده بودند و باید امام کجایی ببینی که این نااهلان با این انقلاب چه ها که نکردند و نمی کنند و زجر و بدبختی مردمت را
پاسخ + +5 0 --
ناشناس 1397/02/23 - 13:33
باور بفرمایید چون شایسته سالاری در مجلس نیست این نمایندگان فقط جوگیر میشن وگرنه اکثرا نمی دونن چی به چیه .نمونه اش گرفتن عکس سلفی با موگرینی.
پاسخ + 0 0 --
علی پورسلیمان 1397/02/24 - 00:27
دوست عزیز

سلام

یکی از نهادهایی که باید در این مورد در برابر عملکرد خود پاسخ گو و شفاف باشد " شورای نگهبان " است .


همه باید نقد شوند و در برابر قانون پاسخ گو باشند .


استثنایی وجود ندارد .


پایدار باشید .
پاسخ + +5 0 --
علی شیخی 1397/02/23 - 15:30
هرچه می کشیم از دست نمایندگان و مسئولان بی فکر می کشیم...
خدایا نجاتمون بده
پاسخ + 0 0 --
علی پورسلیمان 1397/02/24 - 00:29
سلام

آقای شیخی

فکر می کنم :
از ماست که بر ماست !

حکومت ها برخاسته از طبایع ملت ها هستند .


پایدار باشید .
پاسخ + 0 -1 --
هاشمی ر 1397/02/23 - 18:21
برای تربیت ایجنت های چینج و توسعه و پیشرفت و تمدن روش تدریس دکتر حسینی رو بخدمت بگیرید:

http://www.aparat.com/v/i32tK
پاسخ + 0 0 --
علی پورسلیمان 1397/02/24 - 00:31
سلام

دوست عزیز

مشکل عمده در جامعه ایرانی آن است که ایجنت های چنج خودشان نیاز به باسازی و تغییر دارند .


این که فقط مسیر خود را برویم و کاری به نظر دیگران نداشته باشیم و فقط خودمان را ببینیم و منافع مان را .پایدار باشید .
پاسخ + +2 -1 --
معلم 1397/02/23 - 19:33
دولت خدمتگذار بخشنامه افزایش 97 را صادر کرد.
فقط 6 درصد.!!
میخوای همینه نمیخوای همینه.
به امید قیام سراسری معلمان علیه ظلم و تبعیض و چپاولگری.
پاسخ + 0 0 --
علی پورسلیمان 1397/02/24 - 00:34
سلام

دوست عزیز معلم

نمی دانم معلمی که خارج از موضوع صحبت می کند و به ایده اصلی بی اعتنا است چگونه دانش آمورانی می خواهد تربیت و تحویل جامعه دهد ؟


در شگفت و عجبم کسی که جرات نوشتن خود را ندارد چگونه می خواهد از کیسه دیگران " قیام سراسری" راه بیندازد !


اساس یک چامعه سالم حاکمیت عقلانیت و شفافیت است و این که افراد وادار شوند قبل از اظهار نظر کمی تفکر کنند .


پایدار باشید .
پاسخ + 0 0 --
جواب 1397/02/24 - 11:01
جناب آقای پورسلیمان تجربه این چهل سال ثابت کرده عقلانیت و شفافیت در نظام ما جایی ندارد.
آنچه کارساز است اعتراض و فریاد است.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/02/24 - 11:42
مگر کسانیکه در موسسات مالی زیر مجموعه دولت و بانک مرکزی پولشان خورده شد و یا مفسدانی که پولهای معلمان را در صندوق ذخیره خوردند و بردند با عقلانیت و گفتگو به حقشان رسیدند.؟!!
عقلانیت و شفافیت شعاری زیباست اما نه در ایران بلکه در نظام های دموکراتیک و پاسخگو.
پاسخ + +6 0 --
ناشناس 1397/02/23 - 19:48
،خانم ابتکار در جریان اشغال سفارت آمریکا از دیوار سفارت بالا رفت حالا گل پسرش در کشور آمریکا زندگی می کند !
این اتش زدنها هم برای گمراه کردن من و شما و خوش خدمتی به آمریکاست تا به جامعه جهانی ثابت کنند مردم فلک زده ایران دور از تمدن اند و شایسته تحریم اند
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/02/23 - 22:41
درودبرشما
پاسخ + 0 0 --
علی پورسلیمان 1397/02/24 - 00:40
سلام

دوست عزیز

قبلا هم گفتم :

جامعه ما جامعه ای عموماجو گیر و عاری از عنصر عقلانیت و تفکر است .

جامعه ای است که اهل مطالعه و سهیم شدن در تجارب دیگران نیست .

در چنین جامعه ای و با چنین مختصاتی این گونه حرکات طبیعی است و نشانه غیرت و احساس مسئولیت به شمار می آید .


اما اگر تفکر و عقلانیت از همان ابتدای مدرسه به دانش آموزان آموخته شود دیگر نباید دائما دیگران و خود را محکوم به " سرزنش " بدانیم و البته این دور تسلسل باطل خواهد شد .


پایدار باشید .
پاسخ + +3 0 --
محمد باقر شیبانی 1397/02/23 - 21:35
سلام اقای پورسلیمان
از شما خواهش دارم در خصوص وضعیت بیمه درمانی معلمان پیگیری لازم نمایید چرا که واقعا وضعیت اسفناکی دارد .
پاسخ + +3 0 --
معلم 1397/02/23 - 23:24
کره شمالی به سوی کره جنوبی شدن میرود
و ایران بسوی کره شمالی شدن.!
پاسخ + +2 -1 --
ناشناس 1397/02/24 - 00:15
افزایش 6 درصدی حقوق.علی برکت الله.
نجومی بگیران و رانت خواران و مفسدان اقتصادی آسوده بچاپند که ما 6 درصدی ها در خوابیم.!
پاسخ + +2 0 --
ناشناس 1397/02/24 - 00:20
معلمی در وطن من یعنی برو کشکتو بساب
پاسخ + +2 0 --
بازنشسته فرهنگی 1397/02/28 - 05:40
سؤال ۷ تن از نمایندگان مجلس از وزیر آموزش و پرورش درباره کمبود نیروی انسانی در این وزارتخانه اعلام وصول شد.
۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۲ سیاسی مجلس و دولت ایران نظرات
سوال 7 نماینده از بطحایی درباره کمبود نیروی انسانی اعلام وصول شد
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، محمدعلی وکیلی عضو هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (یکشنبه، 23 اردیبهشت) پارلمان سؤال روح‌اللّه بابایی‌صالح نماینده مردم بوئین زهرا از سیدمحمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش درباره عدم توجه به مطالبات معلمان و سند تحول بنیادین را اعلام وصول کرد.

بیشتر بخوانید:
بطحایی: برنامه‌هایم مبتنی بر سند تحول بنیادین آموزش و پرورش است

وکیلی همچنین سؤال ملی علیم یارمحمدی و 6 تن از نمایندگان از سیدمحمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش درباره کمبود نیروی انسانی، فضاهای آموزشی و تبعیض در معرفی دانش‌آموزان مدارس مختلف را نیز اعلام وصول کرد
پاسخ + 0 0 --
آینده 1397/04/27 - 21:20
حالا از این به بعد برنامه هاتون بر " سنط تحول بنیاطین " باشه بهتره

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

آیا با طرح " معلم تمام وقت " وزارت آموزش و پرورش موافقید؟

پربازدیدترین

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور