صدای معلم سایت اخبار آموزش و پروش معلمان فرهنگیان

" اگر چه در متن این ماجرا کسی جز معلم را ندید اما در حواشی آن هم ، همگان ماهی مقصود خویش را از آن صیدکردند "

ماجرای دبیرستان معین در غرب تهران و زیر پوست مدارس ؟!

علی افشار سمیرمی/ همکار صدای معلم

ماجرای دبیرستان معین در غرب تهران و نقش معلمان و کارکرد مدرسه  مدرسه ، مدار سلامت جامعه است که گفته اند: درب هر مدرسه ای را که بگشائید، درب زندانی را بسته اید.

قاعده براین است که مدرسه به واسطه ماهیتش، نمی تواند سالم و مطمئن نباشد مگر آن که خلافش ثابت شود. به همین ترتیب معلمان نیز مردمی فعال ، دلسوز و صبورند که جز صلاح و فلاح نسل آینده ساز را انتظار ندارند. همه این حرف ها اما تا سالها قبل و پیش از ظهور عصر دیجیتال بیشتر و بهتر گفته و پذیرفته می شد. اکنون که تغییرات بی امان، همه چیز و از جمله آموزش و پرورش را در نوردیده است،نگاهی نو به آنچه در مدرسه می گذرد ضروری است.

از این رو،ماجرای دبیرستان معین در غرب تهران را می توان به مثابه زنگ خطری دانست از آنچه زیر پوست مدارس می گذرد.

در این اتفاق،و بر اساس سیاست محصل محوری نظام آموزشی، ناظم مدرسه و به عبارتی، فقط معلم مورد مواخذه قرار گرفت چراکه معمولا دیواری کوتاه تر از معلم در جامعه فرهنگی ما وجود ندارد.گویی او باید ضمن نگه داری ، تربیت و آموزش بچه های لوس و ننر مردم، به شیوه ی شمع، بسوزد و بسازد و بی صدا بگرید و تنها آب شدن تدریجی اش را دیگران به نظاره بنشینند.

ماجرای دبیرستان معین در غرب تهران و نقش معلمان و کارکرد مدرسه

در حالی که در همین چند سال اخیر  ، خبر تعرض جنسی به کودکان یا آزار جنسی در خانواده ها و توسط برخی پدران ، ذهن عمومی جامعه را خدشه دار و متاثر نمود. ستایش، کیمیا، آتنا، بنیتا، پریا، مبینا، اهورا نمونه‌های علنی شده‌ی این سالها بودند. احتمالا نمونه‌های فراوان دیگری هرگز آشکار نشده و چونان رازی سر به مهر پنهان مانده‌اند. به طوری که رییس اورژانس اجتماعی کشور پیشتر گفته بود که ٢٧۶۵ مورد گزارش کودک آزاری  سالانه ثبت شده است که تهران و پنج استان خراسان جنوبی، همدان، فارس، اردبیل و خراسان شمالی در صدر گزارش قرار دارند.

البته در این قضیه، شک نیست که حضور یک معلم به همراه گوشی همراهی که پر از تصاویر مستهجن است، غیر قابل قبول و نابخشودنی است که باید مورد ارزیابی قرار گیرد.با این حال از آنجایی که معلم نگون بخت به گواهی بچه ها و اولیا، عملی خلاف عفت عمومی انجام نداده است و  حتی در ویدئوی منتشره، انگار خیلی خوش ندارد به رفتار بچه ها نظر کند،بنابر این نباید نقش و تاثیر دانش آموزان را در این پیشامد از یاد برد.

ماجرای دبیرستان معین در غرب تهران و نقش معلمان و کارکرد مدرسه

برخی صدها و هزاران میلیارد از سرمایه عمومی را اختلاس می کنند ولی تنها تصویرشان شطرنجی می شود و از نامشان با یکی دو حرف به اختصار یاد می شود  این دانش آموزان نه پسر بچه های دبستانی بودند و نه اهل روستاهای دور افتاده که بشود فریب شان داد و به وعده ای گول شان زد.  آنها نوجوانان بالغ دبیرستانی هستند که ساکن پایتخت کشور و برخوردار از خانواده هایی مرفه اند، همین طور چه بسا صفحه ای در اینستاگرام، دوست دختر ، اسباب سرگرمی و تفریح داشته اند و لذا نه محروم از سواد جنسی بوده اند و نه نیازی به اجرای سند 2030 داشته اند. حتی بعید نیست با شیطنت و زیرکی خاص، همه با هم معلم بیچاره را اغفال کرده  و در پشت نقاب معصومانه و مظلومانه هویت دانش آموزی خویش مخفی شده اند. با این وجود، ضربه بزرگی به نظام آموزشی و مخصوصا فرهنگی از این رهگذر زده شد که باید به درستی آسیب شناسی و پیشگیری بشود.

اگر چه در متن این ماجرا کسی جز معلم را ندید اما در حواشی آن هم ، همگان ماهی مقصود خویش را از آن صیدکردند. دلواپسان فریاد بر آوردند که این از آثار اجرای قریب الوقوع همان سند منحوسی است که پیشتر هشدار داده بودیم.

براندازان مترصد هم گفتند که آقا معلم، مربی تربیتی و از نوادگان یک آیت الله معروف بوده است.

ماجرای دبیرستان معین در غرب تهران و نقش معلمان و کارکرد مدرسه

اصلاح طلبان نیز زیرکانه نظر دادند ؛ گفتیم  که بگذارید آن سند اجرا شود تا از بروز چنین وقایعی جلوگیری شود.

سرنوشت معلم بدبخت هم از دیگر بخش های این واقعه است که دادگاه نرفته و محکوم نشده، با اسم و تصویر حقیقی،کوس بی آبروئی اش در فضای مجازی و هر کوی و برزن زده شد و در این حالیست که برخی صدها و هزاران میلیارد از سرمایه عمومی را اختلاس می کنند ولی تنها تصویرشان شطرنجی می شود و از نامشان با یکی دو حرف به اختصار یاد می شود و ... نقطه، سرخط!


ارسال مطلب برای صدای معلم

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

سه شنبه, 15 خرداد 1397 ساعت 00:10 خوانده شده: 1578 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +4 -6 --
ناشناس 1397/03/15 - 00:41
خوب. میگن تجاوزی در کار نبود این معلم هیچ تجاوزی به دانش اموزا نکرده فقط تصاویری نشانشان داده و گفته با هم لواط کنید اگه این طور باشه اون معلم بیمار روانی بوده که از سکس دیگران باهم لذت میبره برخی اختلالات جنسی هستند شاید این معلم به اون اختلالات جنسی دچار بوده اگه معلم تجاوز نکرذه باشه پس حکم شرعیش دیگه اعدام نیست بچه ها هم که باهم لواط کردند اگه واقعا حکم شرعی اجرا بشه باید بعد از رسیدن به سن بلوغ اعدام بشن پس نمیشه حکم رو اجرا کرد نمیشه که 100 تا دانش اموز رو اعدام کرد پس باید قضیه فیصله داده بشه و توبه کنند
پاسخ + 0 0 --
دبیرم 1397/03/16 - 09:24
تجاوز سرقت خیانت اختلاس قتل و‌‌‌....در طی دهه اخیر بسرعت رشد داشته و به تجاوز گروهی و....رسیده متاسفانه و...
چرا مدرسه معلم و دانش اموز فراموش شدند تا حالا این معضلات دیده شوند؟؟؟؟؟؟؟!!!!!
پاسخ + 0 0 --
مدرس آزاد 1397/03/16 - 23:51
ناشناس محترم، معلم رسمی، پیمانی، نهضتی یا حق التدریس! یا تحصیل کرده دانشگاه فرهنگیان یا شهید رجایی!
اگر در احادیث و سنت اهل بیت تفحص کنی خواهی دید تحریک کننده به این خطا جرمی بسیار بزرگ داره
پاسخ + +4 -7 --
ناشناس 1397/03/15 - 00:47
حیف شد اکه قالیباف رییس جمهور شده بود الان حاجی بابایی وزیر میشد و رتبه بندی واقعی اجرا میشد و الان حقوق معلمها دو برابر میشد اخه معلمها چرا به روحانی رای دادند؟ و مایه بدبختی ماشدند؟
پاسخ + 0 0 --
راحل 1397/03/15 - 11:53
شتر در خواب بیند پنبه دانه!!! همکار محترم ما معلمین نه از اصولگرایان و نه از اصلاح طلبان هیچ خیری ندیدیم هر جناحی قدرت را بدست گرفت معلم جماعت را فراموش کرد که کرد!
پاسخ + 0 0 --
مدرس آزاد 1397/03/16 - 23:58
به زودی صرفاً تعدادی از معلمین رسمی و پیمانی در مصاحبه دکتری شهید رجایی شرکت خواهند کرد و سپس رتبه بندی خواهند شد، نه فلانی که حتی حق التدریس نیست ولی نمره آزمون دکترایش جزء یک سوم اول است و به جرم معلم نبودن حق مصاحبه ندارد!
پاسخ + +3 -3 --
کریمی 1397/03/15 - 07:03
زیر پوست شهر مشهد بعنوان پروفایلی از ایران در یک نگاه سریع دکتر حسینی:

http://melliun.org/iran/169422
پاسخ + +7 -1 --
شهاب 1397/03/15 - 11:52
از این اتفاقات فراوان می افتدکه رسانه ای نمی شود خوشبختانه یکی از آن ها رسانه ای شد تا مردم متوجه شوند آ.پ کشور با بی توجهی مسئولان ودخالت های نابجای نمایندگان به ناکجا آباد می رود این اتفاق چه توسط معلم وچه توسط دانش آموزان برای به دام انداختن معلم اتفاق افتاده باشد آژیر خطری برای زوال آ.پ کشور است
پاسخ + 0 0 --
مدرس آزاد 1397/03/17 - 00:02
نادان در دام است و نه معلمی که مدّعی علم است.

در این داستان معلم در دام نبوده بلکه توهّم در جذب نیرو در دام وهم خود فرو رفته!
پاسخ + +6 -1 --
کارشناس بازنشسته 1397/03/15 - 13:52
مدارس غیر انتفاعی که مغایر با اصل سی ام قانون اساسی کشور روند رشدگرفته تا با کم کردن هزینه دولت باری را از دوش دولت بردارداین مدارس مرکز طبقاتی کردن جامعه وتفکیک غنی از اقشار متوسط وضعیف جامعه است تا به کمک پول وثروت ودر آینده تحصیلات خارج از کشور مسئولانی را بوجود آورند که بادرد مردم آشنا نباشند متاسفانه هر کس از خارج مدرک می گیرد در پستهای بالای مملکت سکاندار کشتی به گل نشسته این سرزمین می شود خدا آخرت ما را به خیر کندبخدا قسم بد آموزیهای در مدارس غیر انتفاعی آینده کشور را خراب خواهد کرد آهای ای اهل قلم اصل سی ام قانون اساسی را دریابید
پاسخ + 0 0 --
مدرس آزاد 1397/03/17 - 00:06
فرضاً که اصل سی ام قانون اساسی را دریابیم، عارضه غیبت اصولی که در قانون اساسی غیبت دارند را چگونه دریابیم؟!
پاسخ + +4 -3 --
صبا زندی 1397/03/15 - 14:46
نمی خوام از متهم دفاع کرده باشم ولی کاملا معلومه که دانش آموزان دهن لق از قبل برنامه چیده بودن که ناظم رو وادار به حرف های جنسی کنن و ازش فیلم بگیرن تا اون فیلم رو پخش کنن دادگاه باید تهیه کننده ی این فیلم رو هم به سختی مواخذه کنه که چه کسانی به او این خط رو دادن و اون اجراش کرده
پاسخ + 0 0 --
مدرس آزاد 1397/03/17 - 00:15
به عنوان یک مدرس، فعال فرهنگی و مشاور آزاد و دوست نوجوانان در خارج از مدارس، بارها از سوتی های معلمین آقا و خانم شنیده ام، اتفاقاً باید به دانش آموزان اجازه دهند که مخفیانه با خود دوربین به مدارس ببرند! یا جرأت دهند این قبیل مطالب اخلاقی و علمی را بدون اینکه خطری آنها را تهدید کند گزارش دهند! عموماً از کسر نمرۀ درسی در هراسند.
پاسخ + +4 0 --
حسینی 1397/03/15 - 17:12
چرایی بوجود آمدن مشکلات جوابی تک بعدی ندارد
هیچ مشکلی یک شبه بوجود نمی آید و یک شبه نیز حل نخواهد شد..

بخش زیادی از جامعه، در گروه و صنفهای مختلف، درگیر مسائل و مشکلات جنسی هست ولی بجای واکاوی موضوع و بررسی دلایل و سعی در اصلاح، مقطعی حل مسئله میکنیم یا پاک کردن صورت مسئله و درگیر مسائل حاشیه ای میشویم...


اخلاقیات بسیار کمرنگ شده و این مسئله به یک دستگاه و یک وزیر وکارشناس و روزنامه و...مربوط نمیشود...

آرزو دارم جامعه ما به مسیر درست برگرددفرهنگ اصیل ایرانی که برای اخلاقیات ارزش قائل است کاش شاهنامه بخوانیم گلستان بخوانیم و قدری تفکر و عمل کنیم.
و دین ما که اگر گوشه ای از قرآن را در نظرمان داشته باشیم بسیاری از مشکلات حل خواهد شد...

باید بیدار شویم همه ما باید بیدار شویم.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/03/18 - 18:31
جای هوش اخلاقی و معمای اخلاقی خالی است در ایران


2- اینها از بچه مایه دارها و ....بودند و باباو ننه هایشان میفرستنشان اروپا و امریکا و ......انجا این کار عادی است و تابعیت میگیرن و شبکه من و تو و بی بی سی و .....شاغل میشن
زیاد غصه نخورید
پاسخ + +4 -2 --
سلیمی 1397/03/15 - 20:10
همان طور که آقای سمیرمی اشاره کرده اند این دانش اموزان از سنخ دانش اموزان معمولی و محروم نبودند. به لطف تکنولوژی های مدرن قریب به اتفاق اینها اطلاعات جنسیشان خیلی بیشتر از معلم است و بیچاره معلم هم که جنبه این نوع کارها را هم داشته است در دام آنان افتاده است.
به هر حال دانش آموزان آن گونه که در رسانه ها گفته می شود مورد تعرض قرار نگرفته اند بلکه به نوعی ناظم نگون بخت مورد تعرض قرار گرفته است و البته خود کرده را تدبیر نیست.
پاسخ + 0 -1 --
حقی 1397/03/16 - 01:43
اتفاق نامیمون تاسیس مدارس غیر انتفاعی بعد از انقلاب، بلا هایی بییشتری بر سر فرزندان این جامعه خواهد آورد.
در بیشتر این مدارس دانش آموز است که به مسئولین مدرسه دستور می هد. واین امری برخلاف تربیت مورد نظر قرآن است.در تربیت قرآنی معلم (پیامبر) نباید دنبال هوا وهوس دانش آموز راه بیافتد. بلکه دانش آموز باید ار معلم (پیامبر) پیروی کند.
يَا أَيُّهَا النَّبِيُّ اتَّقِ اللَّـهَ وَلَا تُطِعِ الْكَافِرِينَ وَالْمُنَافِقِينَ ۗ إِنَّ اللَّـهَ كَانَ عَلِيمًا حَكِيمًا ﴿احزاب١﴾
ای پیامبر از خداوند پروا کن و از کافران و منافقان اطاعت مکن، که خداوند دانای فرزانه است‌
پاسخ + +3 -2 --
ناشناس 1397/03/16 - 15:21
باتشکر از تحلیل منطقی وروشنگرانه جناب سمیرمی .ای کاش مردم ما در قضاوت کردن این اندازه عجول نبودن. با توجه به شناخت بنده نسبت به منطقه حتی بعید نیست که برای این شخص پاپوش درست کرده اند .متاسفانه جنگ قدرت در منطقه انسان را به هر کار پستی وادار می کنه.
پاسخ + 0 0 --
مدرس آزاد 1397/03/17 - 11:29
البته فیزیک و شرایط فیلم باید بررسی بشه
ای باهوش! نکته اینجاست چطور دانش آموزان حتی به قصد پاپوش جرأت و جسارت نزدیک شدن به این کار را داشته اند؟ آیا این نمی تونه نشانگر نقطه ضعف ها و سابقۀ چراغ سبزهایی از طرف باشه؟!
چطور فلان آقای مجرّد متعهد که سالهاست هم دانش آموز انفرادی و جمعیتی دختر و پسر و گاهاً مختلط داره، کسی جرأت نمی کنه سر کلاسش جیگ بزنه یا به جنس مخالف نگاه کنه؟! چون گربه رو در حجله نمی کشه بلکه تربیت می کنه! چون انفرادی نصیحت می کنه و چون کلاس رو به خوبی مدیریت می کنه و در صورت احتمال انحراف، کلاس رو تفکیک می کنه و چون خوب تدریس می کنه و شاگردان از روی اختیار مجبور به رعایت ضوابط می شن حتی در نوع پوشش در کلاس مختلط! آموزش و پرورشی قبل از ورود به دانشگاه که تا چشمی علف سبزی را دید نبایدش چرید!
خاک بر سر تداوم توهّم در جذب نیرو!!
پاسخ + +1 0 --
ناشناس 1397/03/21 - 15:34
نظرت خوب و تامل برانگیزی بود امروزه با پیشرفت و تکنولوژی هایی که در پیشروی نوجوانان و یا بگم کودکان این کودک به اندازه یک فرد 50 ساله میفهمد و حالا اگه کودک آقا زاده هم باشه ببینید چه می شود؟ شاید بگید ژن برتر ته این تور نیست آینده به وجود آمدن فضای اجتماعی ناسالم و خطرناک و ببینید که چگونه فرزندانی متولد می شوند که کمتر معلوم می شود که حلال زاده است یا حرام زاده به نظر بنده این ها به خود ما برمی گردد که چگونه در زنگدی های روزمره به حلال و حرام بودن چطور دقت میکنیم به حرف ها به نگاه ها شاید این ها نمیگم تما روز بلکن روزی آلوده بودند
این یک زنگ خطر است
پاسخ + 0 0 --
سارا 1397/04/16 - 16:32
من نمی دونم شما کی هستید و اهمیتی هم نداره ولی لحظه ای خودتونو بجای والدین اون بچه ها بزارید !دنیا رو سرتون اوار میشه....دفاع از انسان نمایی که بچه ها را در بحران و اوج بلوغ وادار به لواط میکنه و زمینه را محیا می سازه !!قبل از انقلاب خانه هایی بود که زنامی در انجا بودند که مایه عشرت مردها بودند و دراول انقلاب سردمداران این خانه ها اعدام شدند ! قبح این کار از عمل لواط یا زنا شنیع تر است پس لطفا این گونه برای تبرئه این اقا با کلمات بازی نکنید.

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

آیا با طرح " معلم تمام وقت " وزارت آموزش و پرورش موافقید؟

پربازدیدترین

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور