صدای معلم سایت اخبار آموزش و پروش معلمان فرهنگیان

" شما می خواهید انتقام ناکامی خود در متقاعد کردن رییس جمهور برای امضای مصوبه انحلال مدارس سمپاد دوره اول متوسطه و مخالفت شورایعالی انقلاب فرهنگی را از دانش آموزان کلاس ششم ابتدایی داوطلب ورود به مدارس سمپاد بگیرید ؛ لطفا لج بازی با دانش آموزان را کنار بگذارید و به نظرات کارشناسان احترام بگذارید "

آزمون پایه هفتم مدارس سمپاد پنجم مرداد برگزار می شود

شیرزاد عبداللهی/ همکار صدای معلم

 بیش از 250 هزار دانش آموز در آزمون پایه هفتم سمپاد شرکت می کنند/ پرهیز مسئولان سازمان سنجش  آموزش و پرورش از بیان کلمه " آزمون سمپاد " منطقی نیست و نوعی لجبازی است/ خانواده های شهری  بین دو گزینه مدارس غیر انتفاعی خاص با شهریه کمرشکن و مدرسه دولتی درب و داغون و رها شده دولتی گیر افتاده اند/ خانواده ها می خواهند بچه هایشان با قیمت مناسب در مدارسی درس بخوانند که معلمان باسواد و برنامه منظم درسی و تربیتی داشته باشد و عمر و استعداد دانش آموز تلف نشود/ اینکه بین 25 تا 30 درصد از کل دانش آموزان پایه ششم، برای آزمون  مدارس سمپاد ثبت نام می کنند بیش از همه نشانه بی اعتبار شدن مدرسه دولتی سرکوچه است/ مدیریت بر مدارس دولتی که اسم در کرده اند تبدیل به رانت شده و حتی بعضی ها از سرقفلی 100 میلیون تومانی مدیریت بر برخی مدارس خاص دولتی سخن می گویند/ آقای عمادی رییس سازمان سنجش  تقریبا  همه فکر و ذکرش در تلگرام است/ در نشستی با  حضور زرافشان ، حکیمی زاده و عمادی  و نماینده مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان به  وزیر پیشنهاد شد پذیرش دانش آموز در دوره متوسطه اول مدارس نمونه و استعدادهای درخشان متوقف شود/ نماینده  مرکز استعدادهای درخشان که در جلسه حضور داشت نامه را امضا نکرد/ در این نامه پیشنهاد شده بود که طرح شهاب به عنوان آلترناتیو اجرا شود/ طرح عمادی ، زرافشان و حکیم زاده در شورایعالی آموزش و پرورش تصویب و شورا رای به حذف مدارس سمپاد دوره متوسطه اول داد / آرای شورای عالی با امضای رئیس جمهور به دبیرخانه شورا ابلاغ می شود و معلوم نیست چرا  قبل از ابلاغ رسانه ای شد/  آقای عمادی نمی گوید چه کسانی و با چه اهدافی این مصوبه ناقص و غیر اجرایی را رسانه ای کردند/  روابط عمومی وزارتخانه هم در خدمت تبلیغ مصوبه ای قرار گرفت که  به گفته عمادی وجهه قانونی نداشت / بعد از ناامیدی وزیر و معاونانش از تصویب طرح حذف مدارس سمپاد دوره اول متوسطه ، پلان دو در دستور کار قرار گرفت/  قرار شد که  انتقام عدم امضای رییس جمهور و مخالفت شورایعالی انقلاب فرهنگی را از دانش آموزان بیچاره که اصولا از این اتفاقات بی خبرند بگیرند/ به جای برگزاری آزمون های پیشرفت تحصیلی برای انتخاب واجدان شرایط تحصیل در پایه هفتم مدارس تیزهوشان نسبت به سنجش هوش آنان اقدام می‌کنند/ سنجش به صورت مکتوب و گروهی خواهد بود/ طرح شهاب بر اساس تئوری هوشهای چندگانه گاردنر بر نامه ریزی شده است/ طبق نظریه گاردنر، برای به دست آوردن تمام قابلیت‌ها و استعدادهای یک فرد، نباید تنها به بررسی ضریب هوشی (IQ) پرداخت/ رفتار سازمان سنجش آموزش و پرورش علاوه بر لجبازی و سوء استفاده از اختیارات مدیریتی اخلاقا هم مذموم است/  شما 6 سال دانش آموز را حافظه محور و کتاب محور و معلم محور  بار می آورید و ناگهان در سال هفتم برای ورود به مدارس دولتی سمپاد می خواهید خلاقیت و ابتکار و هوش او را اندازه بگیرید/ کار شما تکلیف مالایطاق و نوعی تقلب در معامله  است/ در یک آزمون چند ساعته شما موفق به اندازه گیری هوش های 8 گانه گاردنر نخواهید شد/  این کار شما علاوه بر اینکه اخلاقی و قانونی نیست ممکن است منجر به تنش اجتماعی و نا آرامی شود و مسئولیت پیامدهای اجتماعی به  عهده شما است

زمان برگزاری آزمون پایه هفتم مدارس سمپاد

هنگامی که واژه «هوش» به گوش ما می‌خورد معمولاً مفهوم ضریب‌هوشی ( IQ ) به ذهنمان می‌آید. هوش معمولاً به عنوان توانائی چیزی که ما با آن زاده می‌شویم تعریف می شود، چیزی که قابل اندازه‌گیری است و ظرفیتی که تغییر دادن آن دشوار است. امّا در سال‌های اخیر دیدگاه‌های دیگری نسبت به هوش پدید آمده است. یکی از این دیدگاه‌ها، نظریه هوش چندگانه است که توسط هاوارد گاردنر، روان‌شناس دانشگاه هاوارد، ارائه گشته است.

زمان برگزاری آزمون پایه هفتم مدارس سمپاد

طرح جایگزین سمپاد طرح شهاب است. طرح شهاب بر اساس تئوری هوشهای چندگانه گاردنر بر نامه ریزی شده است.  گاردنر نظریه‌اش را نخستین بار در کتاب «قاب‌های ذهنی: نظریه هوش چندگانه»، در سال 1983 ارائه کرد. به عقیده او همه انسان‌ها دارای انواع مختلفی از هوش هستند. او در کتاب خود، هشت نوع مختلف هوش را معرفی نموده و احتمال داده است که نوع نهمی نیز به عنوان «هوش هستی‌گرا» وجود داشته باشد.طبق نظریه گاردنر، برای به دست آوردن تمام قابلیت‌ها و استعدادهای یک فرد، نباید تنها به بررسی ضریب هوشی (IQ) پرداخت بلکه انواع هوش‌های دیگر را هم باید سنجید .

زمان برگزاری آزمون پایه هفتم مدارس سمپاد

علاوه بر لجبازی وسوء استفاده از اختیارات مدیریتی کار شما اخلاقا هم مذموم است. شما 6 سال دانش آموز را حافظه محور و کتاب محور می آورید و ناگهان در سال هفتم برای ورود به مدارس دولتی سمپاد می خواهید خلاقیت و ابتکار و هوش او را اندازه بگیرید. این ها چیزهایی است که شما در 6 سال اول به آن بها نداده اید. این تکلیف مالایطاق و نوعی تقلب  است. حتی اگر فرض کنیم که شما حسن نیت دارید در یک آزمون چند ساعته شما موفق به اندازه گیری هوش های 8 کانه گاردنر نخواهید شد. شما با سرنوشت 250 هزار دانش آموز بازی می کنید. این بازی خطرناکی است. شما می خواهید انتقام ناکامی خود در متقاعد کردن رییس جمهور برای امضای مصوبه انحلال مدارس سمپاد دوره اول متوسطه و مخالفت شورایعالی انقلاب فرهنگی را از دانش آموزان کلاس ششم ابتدایی داوطلب ورود به مدارس سمپاد بگیرید. این کار شما علاوه بر اینکه اخلاقی و قانونی نیست ممکن است منجر به تنش اجتماعی و نا آرامی شود و مسئولیت پیامدهای اجتماعی به  عهده شما است. لطفا لج بازی با دانش آموزان را کنار بگذارید و به نظرات کارشناسان احترام بگذارید . آرای شورای عالی با امضای رئیس جمهور به دبیرخانه شورا ابلاغ می شود و معلوم نیست چرا  قبل از ابلاغ رسانه ای شد

ثبت نام سنجش هوش داوطلبان پایه هفتم مدارس تیزهوشان از  (شنبه ۱۹ خرداد) آغاز می شود و تا روز پنج شنبه (۲۴ خرداد) ادامه دارد.  آزمون این دوره که مسئولان آموزش و پرورش اصرار دارند اسم آزمون روی آن نگذارند  با خاطر لج و لجبازی نهادهای فرهنگی و آموزشی احتمالا با چالش هایی مواجه خواهد شد.

فرآیند سنجش هوش داوطلبان همزمان در سراسر کشور در تاریخ ۵ مردادماه ۹۷ انجام می‌شود و اسامی پذیرفته‌شدگان در نیمه دوم شهریورماه اعلام می‌شود. پرهیز مسئولان آموزش و پرورش و رییس سازمان سنجش این وزارتخانه از کلمه " آزمون " منطقی نیست.  این رقابت براساس برآوردها در این آزمون بیش از 250 هزار دانش آموز که پایه ششم ابتدایی را با موفقیت گذرانده اند ثبت نام خواهند کرد و تقریبا از هر 17 نفر شرکت کننده یک نفر پذیرفته می شود.

زمان برگزاری آزمون پایه هفتم مدارس سمپاد

اشتیاق اغلب خانواده ها برای پذیرش فرزندانشان در مدارس سمپاد ناشی از توهم نابغه دانستن فرزندانشان نیست. خانواده ها بین دو گزینه مدارس غیر انتفاعی خاص با شهریه کمرشکن و مدرسه دولتی درب و داغون و رها شده دولتی گیر افتاده اند . اغلب خانواده ها  استطاعت مالی برای ثبت نام فرزندانشان در مدارس غیر دولتی خاص و معروف را ندارند و از سوی دیگر غیرت و وجدانشان رضایت نمی دهد که فرزندانشان را در مدارس رها شده دولتی ثبت نام کنند. البته مدارس سمپاد هم پول می گیرند اما به دلیل استفاده از امکانات دولتی شهریه آنها بین یک سوم تا یک چهارم مدارس انتفاعی خاص است. خانواده ها می خواهند بچه هایشان با قیمت مناسب  در مدارسی درس بخوانند که معلمان باسواد و برنامه منظم داشته باشد و عمر و استعداد دانش آموز تلف نشود.

زمان برگزاری آزمون پایه هفتم مدارس سمپاد  اینکه بین 25 تا 30 درصد از کل دانش آموزان پایه ششم، برای آزمون  مدارس سمپاد ثبت نام می کنند بیش از همه نشانه بی اعتبار شدن مدرسه دولتی سرکوچه است. هر چه اوضاع مدرسه عادی دولتی خرابتر شود اولیا بیشتر دنبال جایگزین یعنی "مدرسه خوب"  می گردند. تک و توک مدارس خوب دولتی هم با مصوبه انجمن مدرسه شهریه می گیرند هر چند رسما اسمش شهریه نیست. این پولهای بی حساب و کتاب مدیران و کادر این مدارس را در معرض فساد قرار می دهد تا جایی که مدیریت بر مدارس دولتی که به قول معروف اسم در کرده اند تبدیل به رانت می شود و حتی بعضی ها از سرقفلی 100 میلیونی مدیریت بر برخی مدارس خاص سخن می گویند. تنها راه کاهش تقاضا برای مدارس سمپاد ، بالابردن کیفیت آموزشی و پرورشی مدارس عادی دولتی است.

 مثل مسابقات دوی امدادی حالا چوب از حکیم زاده و زرافشان به دست  آقای عمادی رسیده است و در واقع سخت ترین مرحله کار را با ایشان سپرده اند. آقای عمادی تقریبا  همه فکر و ذکرش در تلگرام است. او به جای توضیح مسایل و مشکلات در فضای  عمومی، همچنان در تلگرام جواب می دهد. کانال حرف حساب به مدیریت آقای رضا نهضت در مطلبی با عنوان "   آزمونی برای دانش آموز، کارنامه ای برای وزیر/ متملقانی که به ثنای وزیران مشغولند!" نوشت : "اظهارات ضد و نقیض آقای بطحایی را در مورد مدارس سمپاد در چند ماهه گذشته مرور کنید؛ تصمیم حذف کامل این مدارس، بدون هماهنگی لازم با مراجع قانونی تصمیم گیرنده، بعد از آن، اعلام حذف هر گونه آزمونی برای ورود به این مدارس و سپس، تصمیم به انجام مصاحبه برای تشخیص هوش و استعداد و در نظر گرفتن سابقه تحصیلی دانش آموزان  و آخرین تصمیم، برگزاری آزمون متمرکز در یک روز ( پنجم مرداد) ، با نام استعداد تحصیلی و هوش!"

زمان برگزاری آزمون پایه هفتم مدارس سمپاد

آقای عمادی در جوابیه ای در تلگرام می نویسد : "مدیر محترم کانال حرف حساب/ با سلام و به عنوان عضوی از کانال حرف حساب که مطالب شما را بادقت دنبال می کنم نوشته اختصاصی شما را در مورد پذیرش دانش آموز در مدارس تیزهوشان خواندم و چون در بخشی از این نوشته به تصریح اینجانب را به سرودن اشعار نو در راستای منویات وزیر آموزش و پرورش توصیف کرده اید و در بخش دیگری تلویحا من را به مسامحه و کوتاهی در انجام وظایف حرفه ای و تخصصی مورد اشاره قرار داده اید لازم‌ می دانم برای تنویر افکار دیگر اعضای کانال و سایر خوانندگان احتمالی این‌ مطالب توضیح زیر را عرض کنم." در یادداشت حرف حساب خطاب به وزیر می خوانیم : "اظهارات برخی از اطرافیان متعلق  خود را که جهت توجیه تصمیمات آشفته و عجولانه در چند ماهه گذشته شنیده است، فراموش کند و بداند که با اعتماد به کمک و اظهارات این افراد ملون ، این وزارتخانه بزرگ را نمی تواند مدیریت کنید . خود بهتر می داند که بسیاری از اینها در زمان وزرای قبل از او نیز، خوشایند آنها سخن رانده اند و ثناها گفته اند و شعرها سروده اند. "

خانواده ها می خواهند بچه هایشان با قیمت مناسب  در مدارسی درس بخوانند که معلمان باسواد و برنامه منظم داشته باشد و عمر و استعداد دانش آموز تلف نشود آقای عمادی نکات جالبی را از چگونگی تهیه مصوبه حذف مدارس سمپاد دوره اول راهنمایی را بیان می کند و می نویسد : "در اوایل وزارت آقای بطحایی در نشستی که با حضور معاونان محترم آموزشی و نماینده مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و اینجانب در دفتر رئیس مرکز سنجش برگزار شد صورت جلسه ای تنظیم شد که بر مبنای آن به وزیر پیشنهاد گردید برای جلوگیری از بسط آزمون های مخل برنامه آموزشی در دوره ابتدایی پذیرش دانش آموز در دوره متوسطه اول در مدارس نمونه و استعدادهای درخشان متوقف شود و شناسایی و تعلیم و تربیت دانش آموزان واجد استعدادهای درخشان و برتر به سه پایه متوسطه دوم محدود گردد و علاوه بر آن طرح شهاب نیز که بر مبنای آن شناسایی و هدایت استعدادهای برتر صورت می گرفت به دوره های مختلف تحصیلی و به همه‌مناطق کشور تسری یابد. این‌ پیشنهاد به امضای همه حاضران رسید ولی نماینده مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان با آن‌مخالفت کرد. " آقای عمادی ، خانم حکیم زاده و آقای علی زرافشان این پیشنهاد را امضا کردند.

آقای عمادی بدن اشاره به نظر وزیر نسبت به این پیشنهاد سه امضایی می نویسد : "متعاقب این امر حذف مدارس نمونه و استعدادهای درخشان در متوسطه اول به عنوان دستور نشست شورای عالی آموزش و پرورش معین شد و این شورا پس از بررسی رای به حذف مدارس یاد شده در دوره متوسطه اول داد.نظر به این که آرای شورای عالی با امضای رئیس جمهور به دبیرخانه شورا ابلاغ می شود تا از آنجا به وزارت آموزش و پرورش برای اجرا ابلاغ گردد متاسفانه این مصوبه که هیچ‌گاه صورت نهایی به خود نگرفت قبل از ابلاغ رسانه ای شد. ."  یعنی مصوبه  اولا متضمن حذف مدارس سمپاد دوره اول بوده و ثانیا بدون امضای رییس جمهور قابلیت اجرایی نداشته و بنابراین رسانه ای شدن آن  تبلیغاتی بوده است.  آقای عمادی نمی گوید چه کسانی و با چه اهدافی این مصوبه ناقص و غیر اجرایی را رسانه ای کردند. با این توضیحات حرفهای متفاوت وزیر هم انطباقی با مصوبه نداشته و تابعی از فضای عمومی و رسانه ای  بوده است.

آقای عمادی می نویسد : " اگر چه طرح علنی این‌موضوع و این‌که از این‌پس مدارس نمونه و استعدادهای درخشان در دوره متوسطه اول حذف می شوند وجهه قانونی نداشت و وجهه قانونی نیافت اما اندیشه حذف آزمون های پیشرفت تحصیلی برای پذیرش دانش آموز در این‌مدارس در مجموع فضای آزمون زده دوره ابتدایی را قدری التیام بخشید." معنای این حرف این است که مسئولان آموزش و پرورش از جمله حکیم زاده و زرافشان و تا حدودی خود وزیر در مورد مصوبه ای که وجهه قانونی ندشته جو سازی و تبلیغات کرده اند.

روابط عمومی وزارتخانه هم صد درصد در خدمت تبلیغ مصوبه ای قرار گرفت که وجهه قانونی نداشت و اصولا طرح آن به گفته آقای عمادی  غیرقانونی بود. آقای عمادی در ادامه می گوید : "اکنون آن مصوبه بدون این‌که متعرض موضوع پذیرش دانش آموز در مدارس تیزهوشان شده باشد ابلاغ گردیده است و لاجرم مدارس استعدادهای درخشان در دوره متوسطه اول باید نسبت به پذیرش دانش آموز در پایه هفتم اقدام‌کنند."

زمان برگزاری آزمون پایه هفتم مدارس سمپاد

مصوبه شورایعالی آموزش و پرورش  در مورد حذف مدارس سمپاد دوره اول متوسطه (اگر چنین مصوبهای بلوف نبوده ) ، یا باید به امضای رییس جمهور رسیده و لازم الاجرا شده باشد یا بدون امضای رییس جمهور ارزش قانونی و اجرایی ندارد و باید کنار گذاشته می شد. نمی شود که مصوبه نصفه و نیمه به امضای رییس جمهور رسیده باشد. احتمالا منظور آقای عمادی این است که بعد از ناامیدی وزیر و معاونانش از تصویب طرح حذف مدارس سمپاد دوره اول متوسطه ، مدیران  آموزش و پرورش پلان دو را در دستور کار قرار دادند یعنی  بدون این‌که متعرض موضوع پذیرش دانش آموز در مدارس تیزهوشان شده شوندو معطل امضای رییس جمهور بنشینند ، تغییراتی در نحوه پذیرش دانش آموز در پایه هفتم دادند. این تغییرات به گونه ای بود که  انتقام عدم امضای رییس جمهور و مخالفت شورایعالی انقلاب فرهنگی را از دانش آموزان بیچاره که اصولا از این اتفاقات بی خبرند گرفت. به عبارتی دانش آموزان داوطلب مدارس سمپاد تاوان اختلاف بین مدیران کشور و نهادها را  می دهند.

حالا پرسش این است که این آزمونها چگونه برگزار می شود ؟ 

آقای عمادی می گوید : " به جای برگزاری آزمون های پیشرفت تحصیلی به سیاق گذشته که در آن تنها آموخته های متون آموزشی را ملاک تیزهوشی دانش آموزان به شمار می آورد و آنها را برای اثبات تیزهوش بودن به چرخه معیوبی از آموزش و آزمون استرس زا دچار می کرد برای انتخاب واجدان شرایط تحصیل در پایه هفتم مدارس تیزهوشان نسبت به سنجش هوش آنان اقدام‌کند. اگر چه آزمون های سنجش هوش معمولا به صورت فردی به انجام می رسند اما سنجش های گروهی نیز می تواند مبین میزان‌هوش مندی داوطلبان باشد و نظر به این که آزمون این حجم از شرکت کنندگان به صورت فردی نیاز به تجهیز گروههای سنجش گر در مقیاس ملی دارد و این اقدام اکنون عملا غیر ممکن است، بر مبنای نظرات‌کارشناسی و پس از مشورت های بسیار با اساتید و صاحب نظران علوم‌تربیتی این سنجش به صورت مکتوب و گروهی خواهد بود."

یکشنبه, 20 خرداد 1397 ساعت 23:04 خوانده شده: 669 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +3 0 --
علی صادقی/ مشاور 1397/03/21 - 00:26
با سلام
« یکی از این دیدگاه‌ها، نظریه هوش چندگانه است که توسط هاوارد گاردنر، روان‌شناس دانشگاه هاوارد، ارائه گشته است. »
دانشگاه « هاروارد » صحیح است.
پاسخ + 0 0 --
دبیر م 1397/03/21 - 19:05
بنظر من هر نوع آزمون ورودی و انتخابی باید تا کلاس نهم حذف شوند و تنوع مدارس کمتر فقط مدارس دولتی غیر انتفاعی و شاهد و بقیه در اینها ادغام شوند هرچند با سهمیه خاص و شاهد و...در کنکور و ارشد و...مخالفم و این را بی عداتی می بینم
پاسخ + 0 0 --
شیرزاد عبداللهی 1397/03/22 - 01:43
جناب صادقی با سلام و تشکر از دقت وتوجه شما همکار گرامی . بله دانشگاه هاروارد صحیح است.
پاسخ + 0 0 --
شیرزاد عبداللهی 1397/03/22 - 02:00
مدیران ارشدما گرفتار دعوا بر سر الفاظ شده اند . در اطلاعیه سازمان سنجش آموزش و پرورش با دقت کلمه " آزمون" حذف شده و به جای آن کلمه "سنجش" گذاشته اند تا بگویند حرف ما ثابت شد و آزمون سمپاد را حذف کردیم. اما وقتی به توضیحات وزیر در مورد چگونگی برگزاری این آزمون که هم کتبی است و هم همزمان در یک روز و یکساعت برگزار می شود و هم سوالات تستی 7 جوابی (!) و تشریحی دارد می بینیم که آزمون برگزار می شود منتها محتوایش مباحث درسی نیست. با برگزاری یک دوره از این نوع آزمون یا سنجش قلق کار دست قلمچی و گاج و دیگران می آید و این بار بازار تست هوش و این جور چیزها گرم می شود. اگر مدارس دولتی از کیفیت آموزشی و پرورشی در سطح متوسط برخوردار شوند70 درصد مشتریان مدارس خاص به مدرسه دولتی برمی گردند. اما روند معکوس است و مدارس دولتی سال به سال بدتر می شوند.
پاسخ + +5 0 --
ناشناس 1397/03/21 - 04:08
منطق اصلی حذف آزمون های زاید را همه قبول دارند و مشکلی به اصل این موضوع وارد نیست فقط در نحوه اجراش اختلاف نظر هست لطفا توی زمین دلالها بازی نکنیم
پاسخ + 0 0 --
شیرزاد عبداللهی 1397/03/22 - 02:12
آزمون به شکل متعارف در ابتدایی حذف شده است. می ماند آزمون دوره متوسطه که با بحث تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور ، حذف آزمون حداقل در دوره دوم متوسطه غیرممکن است. اما با آزمون ورودی مدارس خاص و سمپاد و غیر دولتی چه باید کرد؟ به عنوان مثال مدرسه ای 50 نفر ظرفیت پذیرش دارد و 200 نفر داوطلب ! چگونه از بین 200 نفر بدون آزمون کتبی یا شفاهی 50 نفر را انتخاب کنیم ؟ یک راه قرعه کشی است. یک راه مزایده یعنی هرکس شهریه بیشتری بدهد....اینها عملی نیست . پس شکلی از مسابقه و آزمون ضروری است. البته راه حل دیگری هم دارد که در حوزه تصمیم گیری وزارتخانه نیست. آن راه حل این است که مجلس قانونی بگذراند و انواع مدارس خاص را منحل کند. مثل سال 58 که مدارس ملی را منحل کردند. یعنی دیگر مدرسه سمپاد و نمونه و شاهد و سما و هیات امنایی و اجاره ای و غیرانتفاعی (غیردولتی ) و... نداشته باشیم و همه فرزندان ملت موظف شوند که در نزدیک ترین مدرسه دولتی به محل سکونتشان ثبت نام کنند/
پاسخ + +5 0 --
ناشناس 1397/03/21 - 10:47
بلاخر ما نفهمیدیم 5 مرداد این ازمون به چه شکل برگزار میشه بهصورت کتبی و مثل سیاق گذشته با ازمون خواهد بود؟
پاسخ + 0 0 --
شیرزاد عبداللهی 1397/03/22 - 02:22
لطفا از کلمه منحوسه و ملعونه "آزمون" استفاده نکنید که خون وزیر و معاونانش از شنیدن این کلمه به جوش می آید . بگویید "سنجش" حالا فرق سنجش با آزمون چیست ؟بماند.آنگونه که گفته اند این اسمشو نبر (آزمون سابق ) مثل همه آزمون ها است. دانش آموزان در ساعت معینی روی صندلی ها می نشینند. ورقه سوالها را بین آنها توزیع می کنند. منتها سوالها به جای 4 جوابی 6 و 7 جوابی است تا حسابی بچه ها گیج شوند. سوالات تشریحی هم هست. البته سوالات ربطی به معلومات دانش آموزان ندارد و قرار است فقط هوش های چندگانه آنها را اندازه بگیرد، اما باز هم معلوم نیست چرا فقط دانش آموزانی که در سیستم آموزشی مخزنی دوره ابتدایی خیلی خوب توصیف شده اند در این امتحان می توانند شرکت کنند؟ خدا کند که این امتحان منجر به آبروریزی برگزارکنندگان و اعتراض خانواده ها نشود.
پاسخ + +4 0 --
هما 1397/03/21 - 10:48
مگه می توانند جلوی مؤسساتی چون قلم چی و علوی و مدرسان و گاج و ... بر بیایند؟
تا حالا شما از نزدیک ایشان را دیده اید؟
الان خودشون آموزش و پرورشی ساخنه اند.
دو سه سال دیگه میشن شبیه دارالقرآن ها و مکتب القرآن ها
یه پشتوانه نهادی هم برای خودشون درست می کنند دیگه نمی تونید بگید بالای چشمتونم ابرو هست.
پاسخ + 0 0 --
شیرزاد عبداللهی 1397/03/22 - 02:32
رشد و توسعه بازار غیررسمی و مبتذل آموزشی ، تصادفی نیست. این بازار در واقع مکمل آموزش و پرورش رسمی کشور است. به نظرم این بازار را نمی توان از آموزش و پرورش تفکیک کرد زیرا اولا به برخی نیازهای دانش آموزان و معلمان پاسخ می دهدو ثانیا مدیران هم از این بازار سود می برند. خیلی از معلم ها برای طرح سوال و توضیح درس از همین کتابها استفاده می کنند. برای قبولی در کنکور دانشگاه، شرکت در آزمون های این موسسات نوعی تمرین آمادگی و بسیار موثر است. نکته مهم تر اینکه منافع این بخش با منافع شخصی برخی مدیران گره خورده است. ورود به مدارس برای یک محقق یا دانشجویی که پایان نامه اش را می نویسد مانند عبور از هفت خوان رستم است اما چگونه می توان باور کرد که این موسسات آموزشی سرخود و بدون امضا و مجوز مدیران ارشد آموزش و پرورش وارد مدارس می شوند و با مدیر مدرسه قرارداد می بندند؟
پاسخ + +3 0 --
جواد 1397/03/21 - 13:48
به عنوان ایرانی متاسفم که امثال شما جلو تحول را در آموزش و پرورش گرفته اید و متعصبانه دنبال تفکیک مدارس فقرا و اغنیا هستید .
پاسخ + 0 0 --
شیرزاد عبداللهی 1397/03/22 - 03:03
جواد عزیز بعد از انقلاب بحث عدالت آموزشی خیلی داغ بود. در سال 58 همه مدارس غیر دولتی (مدارس ملی ) منحل و دولتی شدند. اما از دوسال بعد زمزمه تاسیس مدارس ملی دوباره بین مقامات در حد وزیر و شورای نگهبان و نخست وزیرشروع شد. عده ای مخالف و عده ای موافق بودند نهایتا موافقان تاسیس مدارس غیر دولتی توانستند نظرشان را حاکم کنندو مجلس در سال 67 قانون تاسیس مدارس غیر انتفاعی را تصویب کرد. از آن به بعد هم انواع دیگری از مدارس خاص تاسیس شد تا جایی که الان حدود 13 نوع مدرسه داریم. همه دولتها از اصولگرا و اصلاح طلب و معتدل در گسترش مدارس غیردولتی هم صدا بوده اند. تفاوتی بین حاجی بابایی و حاجی و فانی و بطحایی در عمل و اجرا نبوده. البته در حرف متفاوتند. در بحث سمپاد هم اگر مطالب مرا خوانده باشید من طرفدار یا مخالف حذف نبوده ام. می توانید به نوشته های من مراجعه بفرمایید. امری که شما به من و امثال من نسبت می دهید که متعصبانه دنبالش هستیم نزدیک سه دهه است که اتفاق افتاده است!
پاسخ + 0 0 --
جواد 1397/03/22 - 10:40
حق با شماست این تفکیک عملا رخ داده است
پاسخ + +1 0 --
غریبعلی حسنی سرملی 1397/03/21 - 14:21
اگه همه کارهای ما کارشناسی شده بود و یا ما به حرفهای کارشناسان گوش می کردیم که به این جا نمی رسیدیم که این همه مشکلات ریز و درشت داریم ،
حال جدای از مسائل اینچنینی که وقت زیادی از وزیر و معاونانش را می گیرد که با سرهم کردن مطالب طرح را توجیه نمایند و روی این مانور بدهند تا در رسانه ها حرفهایی برای گفتن داشته باشند. بهتر است تا این که به مسائل مهم تر و غیر قابل حل تری مثل : پاداش پایان خدمت بازنشستگان ۹۶، کمبود نیرو برای سال جدید۹۸-۹۷، عدم پرداخت مطالبات مانده فرهنگیان ، بپردازند ، زیرا این مسائل به نظر مهم تر و غیرقابل حل تر می نماید و قدرت مانور دهی را از آنها می گیرد
پاسخ + 0 0 --
شیرزاد عبداللهی 1397/03/22 - 03:11
البته بحث آزمون و حضور مافیا در آموزش و پرورش و حذف یا ابقای سمپاد و مدارس خاص هم مهم هستند. اما همانطور که شما گفته اید مانور دادن روی مسایل برای کسب محبوبیت وقت مدیران و وزارتخانه را می گیرد. در مورد مسایل مالی کاش به جای وعده های بدون پشتوانه ، واقعیتهای وخیم بودجه و جوابهایی که در هیات دولت و سازمان برنامه به آنها می دهند را به معلمان بگویند. دادن امیدکاذب و تکرار آن و سیاست "از این ستون به آن ستون فرج است " نشانه خردمندی نیست. زیرا هم مخاطب را بیشتر ناامید می کند هم مخاطب بی اعتماد می شود و هم عصبانی . به قول معروف بعضی مسئولین صدتا چاقو می سازند که یکیش دسته ندارد.
پاسخ + +6 0 --
ناشناس 1397/03/21 - 15:17
نویسنده محترم باید بداند که راه حل مشکلات،فرار از آن نیست. اگر تعدادی از والدین موفق شدند به قول شما از مدارس بی در و پیکر دولتی،بچه خود را نجات دهند،پس تکلیف بقیه چه خواهد شد؟ بزرگترین عیب جامعه فرهنگی همین دیدگاه محدود و افکار بسته است. آن چه برای خود نمی پسندی،برای دیگران پسندیده است؟! راه حل جامعی ارائه دهید برای یکدست شدن و به سامان رسیدن آموزش و پرورش،و نه صرفا فرار از جامعه ای که قرار است در آن زندگی کنید!
پاسخ + +3 -3 --
ناشناس 1397/03/21 - 21:09
تا این دولت هست اموزش و پرورش درباتلاق فرو خواهد رفت حیف شد اگه رییسی رای میاورد الان حاجی بابایی وزیر میشد و حقوقمون دو برابر میشد با رای غلط معلمها افتادیم گیر حزب کارگزاران
پاسخ + +2 -3 --
ناشناس 1397/03/22 - 00:42
بنده یکی از پذیرفته شدگان ازمون استخدامی سال 89 بودم که ازطریق ازمون وارد اپ شدم در طی این 8 سال مخصوصا 5 سال این دولت از طرف پور سلیمان و نویسندگان درسطح شعور مدیریت رسانه متهم به تقلب و استخدام فله ای شدیم امیدوارم پورسلیمان مدارک تقلب بی سوادی ازمون سال 89 را منتشر نماید در تمامی سالها مخصوصا در 5 سال این دولت نیر همواره حدود ده هزار نفر در هرسال از طریق ازمون مشابه سال 89 وارد اپ شدند اما به دلیل سطح بی شعوری پورسلیمان و جناح بازی ایشان این استخدامیها بر خلاف استخدامیهای سال 89 مورد انتقاد مدیریت این رسانه سرتا پا دروغ و سیاسی قرار نگرفتند
پاسخ + 0 0 --
علی صادقی/ مشاور 1397/03/22 - 08:04
با سلام
دوست عزیز ناشناس!
جسارت اینجانب را به بزرگواری خود می بخشید.
1- بهتر است با هویّت مشخّص نظر دهید.
2- اینکه گفته شود در آزمونی تقلّب صورت گرفته، دلیل بر این نمی شود که همه ی شرکت کنندگان در آن آزمون افراد متقلّبی هستند یا بی سواد یا کم سواد اند.
3- در کدام دولت، وزارتخانه، وزیر، معاونین، ستادی ها، این قدر مورد نقد و انتقاد قرار گرفته اند؟ که مدیر این سایت ( جناب آقای پورسلیمان ) را متّهم به جناح بازی، سیاسی کاری و ... می کنید.
4- لحن انتقاد، از خودِ انتقاد مهم تر است. الفاظ و واژگانی مثل « بی شعور » که به طور مستقیم نثار مدیر سایت کرده اید، زیبنده ی ادبیّات یک فرهنگی نیست. و قبل از هر چیز سطح فرهنگ نگارنده را زیر سؤال می برد.
5- بهتر است از فضای موجود بهترین استفاده را برای بهبود اوضاع نابسامان آموزش و پرورش کشور ببریم.
« فرصت غنیمت است رفیقان در این چمن
فردا چو برگ گل همه بر باد رفته ایم. »
پاسخ + 0 0 --
علی صادقی/ مشاور 1397/03/22 - 08:04
ادامه:
6- وقتی مدیر رسانه ای نظر شما را که کاملاً علیه خودش است بدون دخل و تصرّف در معرض دید همگان قرار می دهد، یعنی اینکه ایشان آدم محافظه کاری نیست و نظر دیگران هر چه که باشد برایشان محترم است.
با آرزوی همکاری، هماهنگی و همدلیِ همکاران فرهنگی.
پیروز و سربلند باشید.
پاسخ + 0 0 --
علی پورسلیمان 1397/03/22 - 10:26
سلام

آقای صادقی

سپاس از نظر محترمانه شما.

متاسفانه برخی از افراد هنوز با روال کار صدای معلم آشنا نیستند و یا سعی می کنند آن را نادیده بگیرند .


صدای معلم مخالف هر گونه ورود فله ای ، غیرکارشناسی و ناشی از رانت هر گونه نیرو به آموزش و پرورش است .


حال چه در زمان حاجی بایایی باشد و یا هر وزیر دیگر ...

متاسفانه هر جا هم در بحث و گفت و گو کم می آورند شروع می کنند به اتهام پراکنی و برچسب زدن و ...


این دوست عزیز ناشناس ما هم اگر احساس می کند ورودش بر مبنای معیارهای حرفه ای و کارشناسی و علمی بوده است و بودنش برای حال آموزش و پرورش مفید و موثر است قدم او بر چشمان ما و ورودش به این دستگاه مبارک باشد .


پایدار باشید .
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/03/22 - 12:25
حق با ایشان است از همان لحظه به کار گیری این دولت اتاق جنگ وارد شد و تصمیم گرفتند تا تمام کاستی ها بر گردن استخدامیهای حاجی بابایی بیفتد فانی خیر ندیده همواره میگفت این نیروهای نازاد برای ما مشکل ایجاد کردند شهسوارزاده پورسلیمان و برخی نویسندگان تا توانستند بر علیه این نیروها تاختندو نوشتند امادهیچ مدرکی بر بی سوادی وتقلب ارائه نکردند تا اینکه گذشت زمان نشان داد که نه تنها این نیروها مازاد نیستند بلکه اپ اکنون با بحران بی سابقه کمبود معلم مواجه است وزیری که سعی در ناکارامد نشان دادن این نیروها میکرد به طرز عجیب نیروهای حق التدریس خرید خدمت و انواع اقسام نیروها بدون ازمون و تنها برای صرفه جویی را به سیستم تزریق کرد و اکنون اپ به دلیل بی کفایتی دولت با انبوهی از نیروهای حق التدریس و خرید خدمت مواجه است که این نیروها حق استخدامی برای خود قائل و همواره اقدام به تجمع جلوی مجلس می کیرند باری به کارگیری ایت نیروها نه تنها چاره کار و صرفه جویی نیست بلکه با ایجاد حق استخدامی همواره شاهد تجمعات و اعتراضات گسترده و وسیع میشوند
پاسخ + 0 0 --
حسین رستمی 1397/03/22 - 12:44
درود بر شرف و آزادگی آقای پورسلیمان که برای معامله گران قدرت و نوچه هایشان قابل تحمل نیستند.
پاسخ + 0 0 --
یوسفی 1397/03/22 - 17:31
با سلام
بزرگ ترین خیانت به آموزش و پرورش در زمان وزارت حاجی بابایی اتفاق افتاد .
بیش از 200 هزار نیرو را به این دستگاه چپاندند !
الان هم ژشت طلبکار گرفته اند و دیگران بدهکار !
به کسی هم پاسخ گو نیستند !
تنها هنرشان هم فقظط ایجاد فضای پلیسی و امنیتی برای منتقدان و معترضان بود .
صدای معلم و آقای پورسلیمان همیشه پایدار باشند !
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/03/22 - 19:15
توخودت چه قدر سواد داری؟ فکر میکنی خیلی باسوادی ؟ همون موقع که پورسلیمان و سایت صدای معلم به معلمینی که زمان حاجی بابایی استخدام شدند توهین کرد باید از این رسانه شکایت میشد درضمن جنابعالی چه قدرشعور داری؟ حاجی بابایی 60 هزار معلم حق االتدریسی رو که اربابت خاتمی بدبختشون کرده بود روابدیل وضعیت کرد اشی هست که ارباب ادم بی شعوری چون تو پخته بود بقیه هم از طریق ازمون استخدام شدند اگه راست میگی بیا دریه ازمون شرکت کنیم ببین توان کی زیاده ولی بعدش بایدذخفه بشی
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/03/22 - 19:16
بزرگترین خیانت زمانی شد که ادمهایی مثل تو وارد اپ شدند
پاسخ + 0 0 --
علی پورسلیمان 1397/03/22 - 19:46
سلام مجدد

دوست عزیز ناشناس

الفبای تعلیم و تربیت داشتن روحیه و تفکر انتفادی است .

این که بدون عصببانیت و یا پرخاشگری و با صبر و حوصله به حرف دیگران گوش
کنیم و پاسخ دهیم .


شما که تحمل شنیدن یک نظر مخالف و یا منتقد را از سوی همکارتان ندارید با دانش آموزان منتقد چگونه برخورد خواهید کرد ؟

فکر می کنم باید هر چه زودتر " سازمان نظام معلمی " در آموزش و پرورش تاسیس شود تا شاهد ورود معلمان حرفه ای ، نقدپذیر و باسواد در تعلیم و تربیت باشیم .


پایدار باشید .
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/03/22 - 21:02
لابد رییس این سازمان نظام معلمی هم باید شخص شخیص پورسلیمان باشد چون ایشان تشخیص میده کی باسواده کی بی سواد
پاسخ + 0 0 --
علی پورسلیمان 1397/03/23 - 00:44
سلام

اتفاقا در کارگروهی که برای اصلاح طرح سازمان نظام معلمی در زمان وزارت آقای دانش آشتیانی تشکیل گردید سعی شد تا این تشکیلات که پیش نویس آن قبلا تهیه شده بود و ماهیتی دولتی داشت ؛ مستقل شده و روند تشکیل آن از پایین به بالا باشد .


برای مطالعه می توانید این لینک ها را مطالعه کنید :

نگاهی به تاریخچه طرح سازمان نظام معلمی : چرا تشکیل سازمان نظام معلمی پی گیری نمی شود؟ مخالفان چه کسانی هستند؟


http://sedayemoallem.ir/%DB%8C%D8%A7%D8%AF%D8%AF%D8%A7%D8%B4%D8%AA/item/5637-%D9%86%DA%AF%D8%A7%D9%87%DB%8C-%D8%A8%D9%87-%D8%AA%D8%A7%D8%B1%DB%8C%D8%AE%DA%86%D9%87-%D8%B7%D8%B1%D8%AD-%D8%B3%D8%A7%D8%B2%D9%85%D8%A7%D9%86-%D9%86%D8%B8%D8%A7%D9%85-%D9%85%D8%B9%D9%84%D9%85%DB%8C-%DA%86%D8%B1%D8%A7-%D8%AA%D8%B4%DA%A9%DB%8C%D9%84-%D8%B3%D8%A7%D8%B2%D9%85%D8%A7%D9%86-%D9%86%D8%B8%D8%A7%D9%85-%D9%85%D8%B9%D9%84%D9%85%DB%8C-%D9%BE%DB%8C-%DA%AF%DB%8C%D8%B1%DB%8C-%D9%86%D9%85%DB%8C-%D8%B4%D9%88%D8%AF%D8%9F-%D9%85%D8%AE%D8%A7%D9%84%D9%81%D8%A7%D9%86-%DA%86%D9%87-%DA%A9%D8%B3%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D9%87%D8%B3%D8%AA%D9%86%D8%AF%D8%9F
گفت و گوی خبرگزاری جمهوری اسلامی با مدیر سایت سخن معلم
گره زدن نظام رتبه بندی معلمان با معیشت آنان غیرکارشناسی است

http://sedayemoallem.ir/%DA%AF%D8%B2%D8%A7%D8%B1%D8%B4-%DA%AF%D9%81%D8%AA-%DA%AF%D9%88/item/873-%DA%AF%D8%B1%D9%87-%D8%B2%D8%AF%D9%86-%D9%86%D8%B8%D8%A7%D9%85-%D8%B1%D8%AA%D8%A8%D9%87-%D8%A8%D9%86%D8%AF%DB%8C-%D9%85%D8%B9%D9%84%D9%85%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D8%A7-%D9%85%D8%B9%DB%8C%D8%B4%D8%AA-%D8%A2%D9%86%D8%A7%D9%86-%D8%BA%DB%8C%D8%B1%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%B4%D9%86%D8%A7%D8%B3%DB%8C-%D8%A7%D8%B3%D8%AAگفت و گوی خبرگزاری جمهوری اسلامی با مدیر صدای معلم
" سازمان نظام معلمی " شرط لازم و کافی برای اجرای درست رتبه بندی معلمان ؛ تهدیدها و فرصت ها

http://sedayemoallem.ir/%DA%AF%D8%B2%D8%A7%D8%B1%D8%B4-%DA%AF%D9%81%D8%AA-%DA%AF%D9%88/item/4890-%D8%B3%D8%A7%D8%B2%D9%85%D8%A7%D9%86-%D9%86%D8%B8%D8%A7%D9%85-%D9%85%D8%B9%D9%84%D9%85%DB%8C-%D8%B4%D8%B1%D8%B7-%D9%84%D8%A7%D8%B2%D9%85-%D9%88-%DA%A9%D8%A7%D9%81%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%AC%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%D8%B3%D8%AA-%D8%B1%D8%AA%D8%A8%D9%87-%D8%A8%D9%86%D8%AF%DB%8C-%D9%85%D8%B9%D9%84%D9%85%D8%A7%D9%86-%D8%9B-%D8%AA%D9%87%D8%AF%DB%8C%D8%AF%D9%87%D8%A7-%D9%88-%D9%81%D8%B1%D8%B5%D8%AA-%D9%87%D8%A7#comment-57097پایدار باشید .
پاسخ + +1 0 --
ناشناس 1397/03/22 - 12:15
1- این‌که مصوبه شورای عالی آموزش و پرورش قانونی نیست، کاملاً درست است، چون امضای رئیس‌جمهور (رئیس شورا) را ندارد. چه کسی این مصوبه را قبل از آن‌که مراحل قانونی خود را طی کند، رسانه‌ای کرد؟!!
2- «کنکورزدگی» و «آزمون‌زدگی» آفت‌هایی هستند که مثل خوره به جان نظام آموزشی افتاده‌اند و مؤسساتی که همه ما می‌شناسیم به بهترین شکل ممکن از این بازار آشفته استفاده می‌کنند. نگاهی به سند تحول بیاندازید و بفرمایید واقعاً هدف از 12 سال تحصیل نهایتاً رتبه عالی و قبولی در فلان رشته بهمان دانشگاه است؟ این وضعیت چطور باید تغییر کند؟
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/03/22 - 12:17
3- آقای عبدالهی عزیز! نادرست‌بودن این شکل از تنوع مدارس مثل روز روشن است. پیشنهاد شما برای کاهش این تنوع چیست؟ از کجا باید شروع کرد که صدای عده‌ای درنیاید؟ این رویه اشتباه باید چگونه اصلاح شود؟ نظام تعلیم و تربیتی که قدرت، اراده و یا اختیار اصلاح و تغییر را -هر چند در حذف آزمون ورودی از مدارس یک دوره تحصیلی- نداشته باشد، چطور می‌خواهد به صورت «بنیادین» متحول شود؟!
4- اما شورای عالی انقلاب فرهنگی، صرف نظر از ابهاماتی که در مورد جایگاه حقوقی این شورا وجود دارد، بالاخره باید معلوم شود که چه نسبتی با شورای عالی آموزش و پرورش دارد؟ بالاخره کدام نهاد باید در مورد مسائل نظام آموزش و پرورش تصمیم بگیرد؟
نکته تأسف‌بار اینجاست که روندی که در این مسئله طی شد نشان داد که وزارتخانه و شورای عالی آموزش و پرورش اختیار کافی برای تصمیم‌گیری در مورد برخی از جزئی‌ترین مسائل نظام آموزشی را هم ندارند.
پاسخ + +2 0 --
ناشناس 1397/03/22 - 12:18
پس نه تیزهوشان حذف شد و نه آزمونش سال بعد همچنان باهمان شکل و سیاق سابق به روالش ادامه خواهد دارد درمورد نحوه برکزاری آزمون هم بخشی از سوالات هوش را اطلاعات علمی کتابهای درسی تشکیل می دهد چون سنجش هوش بدون اطلاعات علمی و عمومی و درسی عملا ناقص است و شدنی نیست درکل وزیر باید اعتراف کندبا طرح حذف مدارس خاص و آزمون موافقت نشد و مثل سابق صورت خواهد گرفت حالا چه اصراریه که بگه آزمون نیست ظاهرا کسر شان وزیر هست که بکه با طرحش موافقت نشده
پاسخ + +6 0 --
حقی 1397/03/22 - 13:17
سوال : آیایک امتحان کتبی وسوالات چند گزینه ای که آزمودنی سوالات را از قبل تمرین نموده است ویا بدتر از آن مصاحبه که به جای آن مطرح است، می تواند هوش را اندازه گیری کند؟آیاهوش 9 گانه مورد نظر گاردنر با این آزمونها قابل برآورد است؟
ما ایرانیان خیلی علاقه مندیم ثابت کنیم خودمان وفرزندانمان باهوشیم.
پاسخ + 0 0 --
علی صادقی/ مشاور 1397/03/22 - 17:41
با سلام خدمت جناب حقی
زنده یاد جلال آل احمد:
« ایرانیان 3 تا مالیخولیای بزرگ دارند:
1- افتخار به گذشته های خیلی دور
2- خود را برتر و بالاتر از دیگر مردمان جهان دانستن
3- دشمن خیالی تراشیدن و جنگیدن با آن. »
پیروز و سربلند باشید.
پاسخ + +2 -1 --
ناشناس 1397/03/23 - 00:15
توهین با انتقاد متفاوت است جناب پور سلیمان شما در این سایت به همراه برخی از نویسندگانتان توهین های بسیاری به پذیرفته شدگان ازمون سال 89 که مطابق قانون در ازمون سراسری شرکت و طبق قوانین و مقررات پس از مصاحبه استخدام شدند روا داشتید الفاظی همچون استخدامهای فله ای بی سواد تقلب بار حقوقی دارند وقتی قانون تصویب شده و از طریق ازمون عده ای وارد اپ شدند شما چه کاره این مملکت هستی که پذیرفته شدگان ازمون را مشتی بی سواد و فله ای نامگذاری میکنی؟ هیچ مدرکی هم دال بر بی سوادی و فله ای وتقلب ارائه نکردی وپوچی یکی از ادعاهایت که این استخدامیها مازاد بودند نیز اثبات رسید پس خودت را عقل کل ندان به قوانین احترام بگذار و به خاطر توهین هایت معذرت خواهی کن
پاسخ + 0 0 --
علی پورسلیمان 1397/03/23 - 01:08
سلام

دوست عزیز ناشناس

احتمالا فرضیات و نتیجه گیری شما بر اساس این یادداشت بوده است :

...از دیگر مسائلی که در زمان وزارت حاجی بابایی رخ داد و البته مجالی برای طرح نیافت " استخدام های فله ای و بی ضابطه " بود .

جمعیت دانش آموزی در سال 1394 حدود 13 میلیون نفر و در سال 1374 ، 17726955 بوده است .

در واقع در بیست سال اخیر تا به امروز جمعیت دانش آموزی حدود 30 درصد کاهش داشته است .

اما در این دو دهه تغییر خاصی در تعداد معلمان کشور روی نداده است و بر اساس آخرین آمار در سال 1394 تعداد پرسنل وزارت آموزش و پرورش 978 هزار نفر است .

این در حالی است که با کاهش جمعیت دانش آموزی باید تعداد معلمان نیز کاهش می یافت .

به عبارت دیگر، اگر این روند مسیر طبیعی خود را طی تناسب یاد شده طی می کرد پرسنل وزارت آموزش و پرورش در سال 1394 باید به حدود 700 هزار نفر و یا نهایتا 750 هزار نفر می رسید .

اما حاجی بابایی با وارد کردن بیش از 200 هزار نفر در مدت 4 سال وزارت خویش به بدنه وزارت آموزش و پرورش چرخه طبیعی را به هم زد و کاهشی در تعداد و جمعیت معلمان رخ نداد !

البته ایشان در این گفت و گو به صراحت از آن دفاع می کند .

بنا بر اذعان کارشناسان و اطرافیان حاجی بابایی بسیاری از این نیروها که وارد آموزش و پرورش و حتی بدنه ستادی و مدیریتی آن شدند اهل همدان بوده اند !

در واقع ، او با این کار و با تولید اشتغال برای افراد به ویژه همشهریان حیات سیاسی خود را تضمین کرد !

این افراد با خانواده هایشان در واقع ماندگاری حاجی بابایی را در چرخه قدرت و به نشانه قدرشناسی از او بیمه کرده اند .

جالب آن که ورود این تعداد نیرو با چراغ سبز رئیس دولت و سکوت و حتی همراهی مجلس نهم انجام شد .

نتیجه آن که معلم به علت این سیاست و حرکت غلط باید در کلاس 40 نفره تدریس کند و معلمان هنوز ندانند و درک نکنند که مسئولان حاضر نسبت دانش آموزان به معلمان را 21 به 1 بیان می کنند اما در کلاس هایی تدریس می کنند که دو برابر این تعداد است !


http://sedayemoallem.ir/%DB%8C%D8%A7%D8%AF%D8%AF%D8%A7%D8%B4%D8%AA/item/4476-%D9%86%D8%A7%DA%AF%D9%81%D8%AA%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%D8%AD%D8%A7%D8%AC%DB%8C-%D8%A8%D8%A7%D8%A8%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D9%87%D9%85%D9%87-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%DB%8C%DA%A9-%D9%86%D9%81%D8%B1-%DA%86%D9%87-%D8%A8%D8%A7%DB%8C%D8%AF-%DA%A9%D8%B1%D8%AF-%D8%9F


1- شما اگر نقدی بر این یادداشت دارید ارسال فرمایید .

2- تحلیل و ارائه دیدگاه نیازی به عذرخواهی ندارد .

3- اگر آموزش و پرورش حساب و کتابی داشت افرادی نظیر آقای حاجی بابایی ، فرشیدی و... به خاطر ظلم ها و اجحاف هایی که به نظام آموزشی روا داشنند باید محاکمه می شدند .


4- اگر از نظر شما مسائلی را که مطرح کرده ام " بار حقوقی " دارند ...
بفرمایید :

این گوی و این میدان !

پایدار باشید .
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/03/23 - 02:15
این نوشته سرتا پا دروغ و توهین به معلمان استخدامی است البته جنابعالی عادت به توهین کردن داری و درمقام قاضی حکم محاکمه حاجی بابایی که به اذعان اکثر معلمین بهترین وزیر اموزش و پرورش بود را صادر کردی اولا جنابعالی که خودت را مخ برتر میدانی که نیستی باید بدانی که 40 هزار نفر در ازمون از طریق ازمون رسمی و سراسری که ابدا امکان تقلب نیست پذیرفته شدند احتمالا چون فک و فامیلهای جنابعالی در ازمون نتوانستند پذیرفته شوند این ازمون را مردود میدانی از این 40 هزار نفر ده هزار نفر مشلور مدرسه 20 هزار نفر دبیر تربیت بدنی و ده هزار نفر هنر اموزان هنرستان بودند اکنون یکی از مشکلات اپ کمبود شدید مشاور در مدرسه است پس حاجی بابایی بر خلاف نظر جنابعالی و اربابانت فانی و بطحایی و روحانی به درستی سنجش کرده و اگر این 40 هزار نفر نبودند مشکلات اپ عمیق تر نیز میشد 60 هزار نفر نیز که اربابانت نجفی ووحاجی و خاتمی به عنوان حق التدریس وارد اپ کرده بودند تبدیل وضعیت شدند نه استخدام
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/03/23 - 02:16
البته در مورد محاکمه جنابعالی باید به همراه اربابنت بطحایی و فانی و دانش باید محاکمه شوی میبینی که استدلالات ما محکم قوی و مبتنی بر منطق است و ادعاهای جنابعالی پوچ وسرتا پا کذب و توهین است فکر کنم 8 سال دولت از دست اربابان شما خارج شده بود به اندازه ای اتش گرفته ای که نمیشود سوزشت را برطرف کرد
پاسخ + +3 -1 --
ناشناس 1397/03/23 - 00:22
خوب پورسلیمان و نویسندگان و برخی خوانندگان توهین کننده نتونانستند مدارک تقلب و بی سوادی پذیرفته شدگان ازمون 89 را ارائه کنند در این جا بنده برخی از مستندات صحت ازمون را ارائه میکنم تا شاید مهری بر دهان یاوه گویان باشد هرچند که قانع نخواهند شد و بازهم اقدام به توهین خواهند کرد در سال 89 دختر مدیر کل استان اذربایجان شرقی در این ازمون پذیرفته نشد پس در صحت و درستی ازمون شکی نیست در ازمون سراسری امکان تقلب هرگز وجود ندارد و پذیرفته شدگان واقع از توانایی علمی بالایی برخوردار بودند که متاسفانه به دلیل اینکه پورسلیمان دشمن حاجی بابایی است لجاجت منطق را از ایشان زایل کرده وهرچه قدرهم مدرک و دلیل و سند بیاوریم ایشان حرفشان این است که چون این ازمون در زمان دشمن ایشان یعنی حاجی بابایی صورت کرفته پس با عقل سیاسی اش نتیجه میگیرد که تمام پذیرفته شدگان بی سواد و فله ای و عامل بدبختی اپ هستند
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/06/06 - 00:19
لعنت به همه کسایی که بدون فکر و بدون در تر گرفتن زمان بچه های ما رو قربانی کردن امیدوارم که آب خوش از گلوتون پایین نره من که تا عمر دارم نفرینشون میکنم واقعا امسال با آینه بچه های با استعداد بازی کردید ...حالا کیا راه پیدا میکنن به این مدارس یه مشت منگول که از صبح تا شب میرفتن کلاس و تو اون کلاسا نمونه سوالات رو بهشون گفته بودن

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

آیا با طرح " معلم تمام وقت " وزارت آموزش و پرورش موافقید؟

پربازدیدترین

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور