صدای معلم سایت اخبار آموزش و پروش معلمان فرهنگیان

" این نمايندگان محترم با خود فکر کرده اند که قافیه را باخته اند و می دانند که جناب احمدی اهل معامله نیست پس باید فکر دیگری کرد ! "

باز هم حکایت کهنه دخالت نمایندگان مجلس در عزل و نصب های آموزش و پرورش : این بار استان فارس ؟!

مزبان حبیبی/ دانشجوی دکترای آناليز ریاضی

وضعیت مدیر کل اداره آموزش و پرورش استان فارس و دخالت نمایندگان مجلس  این روزها، بازار ریا و دورویی به شدت داغ است و خریداران صف بسته اند.
چند ماه است که اداره کل آموزش و پرورش استان فارس توسط سرپرست اداره می شود، یعنی هیچ برنامه مدون و مصوبی را نمی توان برای چالشهای زیر متصور بود :


اول، ثبت نام های مدارس برای سال آینده که با توجه به شرایط موجود و خودسر بودن بسیاری از مدیران مدارس خاص، باعث شده است تا اولیا برای ثبت نام دچار سردرگمی شدید شده و تکلیف خود را ندانند، اخذ شهریه های وحشتناک (تا بیش از پانزده میلیون تومان که آقای احمدی به شدت به فکر کنترل آن است)، مشکلات و ناهنجاری هایی را در این استان ایجاد کرده است که لازم است هرچه سريعتر برای آن فکری شود.

دوم، عدم تعیین تکلیف نیروهای بازنشسته و جایگزین آنها به ویژه در پست های مدیریتی و ریاست ادارات و حتی معاونین مدیرکل ؛ این موضوع نیز باعث می شود برخی از مناطق و حوزه ها، بدون برنامه اداره شود با جایی که دبیران تکلیفشان برای سال آینده روشن نباشد.


سوم، تخلفات و گریز از قانونهایی که انجام شده و لازم است هرچه سريعتر به آن رسیدگی شود(مانند به کارگیری نیروهای غیر معلم در مدارس رسمی)و این بلاتکلیفی باعث گذشت زمان شده و رسيدگي به آن را تقريبا غیرممکن می کند چون مدیران برخی مدارس و روسای مناطق، در خرداد و تيرماه قراردادهایی را منعقد خواهند کرد که برای آموزش و پروش بار حقوقی و مالی به دنبال خواهد آورد و باید جلوی آن گرفته شود.

وضعیت مدیر کل اداره آموزش و پرورش استان فارس و دخالت نمایندگان مجلس
نکته آخر اینکه، اگر حداکثر تا آخر خرداد تکلیف مدیرکلی آموزش و پرورش استان فارس روشن نشود، لطمه هایی به این استان وارد می شود که شاید اثرات آن تا سالها بر حوزه آموزش اين استان سنگینی کند.


وضعیت مدیر کل اداره آموزش و پرورش استان فارس و دخالت نمایندگان مجلس  اما چند وقت پیش در مورد حمایت از آقای احمدی برای تصدي پست مدیرکلی با یکی از نمايندگان شهر شیراز (آقای رضایی) جلسه ای داشتیم و ایشان اعلام کردند که به جز با مدیرکلی آقای احمدی، به هیچ کسی موافق نيستند و مواردی را هم اضافه کردند (ظاهرا به دیگران هم چنین قولهایی داده اند) ؛ اما چه اتفاقی در این دو هفته رخ داده است که اینک با سه نفر دیگر از نمايندگان استان (آقایان رجبی، برومند و کرمپور) سعی در تغییر رای وزیر دارند، خدا می داند.
البته با شناختی که از آقای احمدی دارم و اینکه ایشان انسانی آزاد اندیش هستند و هرگز وارد زد و بندهای مرسوم مدیران نخواهند شد، می توان حدس زد که این نمايندگان محترم با خود فکر کرده اند که قافیه را باخته اند و می دانند که جناب احمدی اهل معامله نیست پس باید فکر دیگری کرد.
به آقایان رضایی و رجبی نمايندگان شیراز، آقای کرمپور نماينده فيروزآباد و همچنین جناب آقای برومند نماينده مرودشت، یادآوری می کنیم که سال آینده موسم انتخابات است، با احساسات لطیف فرهنگیان بازی نکنید.
معامله بر سر آینده فرهنگیان و مدیرکلی آموزش و پرورش استان فارس، ممکن است نتايج ناخوشایندی برایتان داشته باشد .

نظر بسیاری از فرهنگیان فارس در مورد انتصاب جناب آقای احمدی مثبت است و اميدوارند بخشی از مشکلات منطقه ای(نه همه) با همت ایشان و تلاش خود فرهنگیان حل شود.

اگر بخواهید بر خلاف نظر فرهنگیان گزینه ای را به وزیر تحمیل کنید شک نکنید در انتخابات آینده نتیجه آن را خواهید دید.
در مورد دو نماينده مرودشت و فيروزآباد با توجه به گرایش شدید اصولگرایی، طبیعی است که با گزینه اصلاح طلب مخالف باشند اما از دو نماينده ای که با نام اصلاح طلبی و با تلاش اصلاح طلبان به مجلس راه یافته اند بسيار بعید است که با نیرویی چون آقای احمدی که از نشانه ها و نمادهای اصلاحات در استان فارس است، مخالفت کنند مگر اینکه در پشت پرده معاملاتی در جریان باشد.
وعده ما انتخابات مجلس شورای اسلامی در سال آینده.

 

( صدای معلم آمادگی خود را برای انتشار نقد این مطلب اعلام می دارد . )


ارسال مطلب برای صدای معلم

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

چهارشنبه, 23 خرداد 1397 ساعت 09:35 خوانده شده: 929 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +7 0 --
فرهنگی 1397/03/23 - 12:49
شرمنده همکار گرامی: ماسالهاست همین تهدید را انجام میدهیم وهی خط ونشان میکشیم ودست آخر دم انتخابات اول صف به تمامی یک لیست چشم بسته وبی مسولیتانه رای میدهیم
خوب سری بعد به اینها که رای ندهیم به یه سری بهتر از اینها هم رای نخواهیم داد.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/03/24 - 17:17
انشالله امسال عمل می کنیم
آقایان معافیان و اکبری و آذری و... به هیچ وجه نماد اصلاح طلبی نیستند
پاسخ + +6 -1 --
دبیر م 1397/03/23 - 15:56
نفرین خدا بر منفعت طلبان بی منطق و خودمحور
پاسخ + +6 -2 --
ناشناس 1397/03/23 - 20:32
داستان دخالت نمايندگان ادامه دارد
اتفاقا این بار هم به معلمان با آقای احمدی موافق هستند، باید نمايندگان را راضی کنند
پاسخ + +5 -2 --
ناشناس 1397/03/23 - 20:32
داستان دخالت نمايندگان ادامه دارد
اتفاقا این بار هم به معلمان با آقای احمدی موافق هستند، باید نمايندگان را راضی کنند
پاسخ + +5 -2 --
افشین افکاری 1397/03/23 - 21:38
درود جناب دکتر حبیبی ارجمند
بنده با توجه به نگرانی معامله گران وتکاپوی باند قبلی جهت مانع تراشی در مسیر صدور ابلاغ اقای دکتر احمدی به این نتیجه رسیده ام که ایشان اهل معامله و زد وبند نیستند و منافع معامله گران به خطر افتاده است ،پس از نمایندگان مجلس بخصوص اصلاح طلبان خواهان حمایت و صدور هرچه زودتر حکم مدیر کلی دکتراحمدی هستیم.
پاسخ + +5 0 --
حسینی 1397/03/24 - 14:12
سلام همکار عزیز آقا مزبان عجیبه شما هم که خبره ریاضی هستید دنبال این و آن هستید چه سودی برای شما و من داره. آقای احمدی که یک فرد سیاسی و چند سال فرماندار یا رییس تاکسیرانی شیراز بوده چه چیزی از علم و دانش و برنامه ریزی علمی می داند بلاخره آدم خوبه صداقت داشته باشه حداقل شما که دغدغه و نگرانی علمی دارید یک نفر دکتری تعلیم و تربیت یا استاد دانشگاه را از بین استان به عنوان مدیر کل انتخاب کنید که آموزش و پرورش فارس از این سیاسی کاری خارج بشه.آموزش و پرورش فارس همه کار انجام می دهد غیر از کار علمی و شما ها را هم علمدار می کند تا استفاده ابزاری کند .لطفا خوب بود در این ماه رمضان حداقل حرمت دین و دینداری را حفظ می کردید و همه را متهم نمی کردید خدا نگهدارتان باد
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/03/24 - 17:15
اتفاقا باید نیروهای علمی وارد گود سیاست بشن تا بتونن سياستمداران رو کنترل کنند.
اینکه مشکلات و معضلات استان فارس به مرحله انفجار رسيده است امر کاملا روشن است چون ابن آقای آذری هیچ اعتنایی به مسائل آموزشی و تربیت نداشتند و فقط دنبال ... بودند، بنابراين نباید انتظار داشت یه زودی مشکلات حل شود.
اما میتوان انتظار حل برخی مشکلات رو داشت
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/03/25 - 01:19
کاملا با این قسمت از سخنانتان موافقم که تمام این مسایل بازی های سیاسی هست و این دور باطل همچنان ادامه خواهد داشت و امیدی نیز به تغییر نیست.
پاسخ + +2 0 --
محمد کریمی 1397/03/26 - 04:07
به نظر بنده مشکل اصلی آموزش و پرورش استان کمبود اعتبار میباشد .و باید مدیرکلی که انتخاب میشود در این زمینه قوی باشد . خیلی از مدیران کل استان و مدیران کل ستادی استانداری آموزش پرورشی میباشند .این افراد هم مورد تایید نمایندگان بوده و هم استاندار محترم . به نظر بنده استاندار محترم استان و مجمع نمایتدگان باید یکی از این افراد را برای مدیر کلی انتخاب نمایند چون هم تجربه دارند و هم شناخته شده اند .نمونه بارز آن سرکار خانم دستغیب مدیر کل بانوان استانداری یا آقای کامیاب مدیر کل ورزش استان یا خانم افتخاری مدیر کل کانون پرورش فکری و....
پاسخ + 0 0 --
کارمند کانون پرورش 1397/03/26 - 15:49
سلام
دوستان فرهنگی؛
شما که مدیر کل خوبی داشتید دعا کنید خدا هر چه زودتر ما رو هم از دست ظلم های این خانم افتخاری نجات بدهد.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/03/26 - 16:05
سلام
خوشا بحالتون فرهنگیان استان که قراره مدیرکل جدیدی براتون بیاد کاش خداوند نظر لطفی هم به ما کانونیها می کرد و از شر این خانم افتخاری که به دروغ خودش رو دکتر معرفی کرده نجات می داد. بی تدبیری و بی صداقتی دو سال و نیم است که ما رو در کانون کلافه کرده است. ۳ سال پیش قرار بود بعد از رفتن حق پرست یکی از همکاران کانونی که برادر دوشهید بود سکاندار کانون استان بشود ولی متاسفانه با نفوذ آقای آذری خانم افتخاری به کانون استان تحمیل شد که از کانون هیچ نمی داند و جز عقب رفت در فعالیت ها نتیجه ای حاصل نشده. حالا هم که معلوم شده ایشون بدلیل اینکه عروس برادر آقای سهرابی نماینده اسبق گجلس است و آقای آذری با اصرار آقای سهرابی پیگیر انتصاب این خانم شده اینست شایسته سالاری!!!؟؟؟
پاسخ + +1 -1 --
ناشناس 1397/03/26 - 16:13
سلام
چرا باید خانم افتخاری که اهل اصفهان است بدلیل ازدواج با پسر برادر آقای سهرابی (نماینده سابق مجلس شیراز) که خودش هم عشایر بوده با نفوذ ایشان و اصرار آقای آذری برما حاکم شود و یا فرد کانونی اصلاح طلب و برادر دو شهید زیر دست ایشون باشه؟!!!
همون سه سال پیش قرار بود ایشون که کانونی بود مدیرکل کانون بشه ولی خدا از سر آقای آذری نگذرد که حق این برادر دوشهید را با قومیت گرایی ضایع کرد و خیانت و ظلم بزرگی را به مجموعه کانون استان فارس روا داشت.
پاسخ + 0 0 --
مربی 1397/05/01 - 07:08
سلام
دوست عزیز،
ناراحت نباش، وقتی شایسته سالاری در کشور ما فقط در حد یه شعار باقی بمونه باید میدان برای افرادی مثل خانم افتخاری که بویی از شخصیت و مدیریت نبرده بر ماها که همه می گویند مجموعه ای تخصصی هستیم حکمرانی کند و آموزش و پرورشی ها رو بر ما مسلط کنه. البته ظلم پایدارنیست و ان شاالله باید تقاص ظلم هاش رو بده. ولی باید ما هم صدامون رو به گوش مسئولین برسونیم هرچند گوش شنوایی نیست.
پاسخ + +1 0 --
حسن شکوهی 1397/03/29 - 08:22
تو استان بوشهر هم عزل و نصب به دست نمایندگان مجلس است. مدیر کل به خاطر حفظ پست خودش به نمایندگان گفته هر مدیر منطقه ای خواستید تغییر دهید.مختارید.
نمونه آن منطقه دلوار استان بوشهر
اگر گفتند دروغ است می تونید از فرهنگیان دلوار بپرسید
پاسخ + +1 0 --
ناشناس 1397/03/31 - 07:59
خدایا ترا به عزیزترین بنده ات محمد و آل محمد کانون پرورش فکری فارس را از دست این شیاطین بزرگ نجات بده..آخ که چقدر صمیمیت تو مجموعه ما با دروغ .با ریا از بین رفت.از مسئولینی که صدای ما به گوششون میرسه خواهش میکنیم کانون نجات بدن.واقعا در برزخیم. کاش بودین و میدیدین که چه میکشیم
پاسخ + +3 0 --
سعادت 1397/04/19 - 14:43
جناب نویسنده معلوم است که متاسفانه جانبدارانه قلم زدید و الا کجا آقای احمدی آزاد اندیش هستند؟؟!!!! و دوستانی که نظر دادید معلمها با مدیر کلی آقای احمدی موافق هستند مطمئناً نظرتون تامین شده یا در صورت انتخاب ایشان تامین خواهد شد.که از طرف بقیه نظر می دهید .لعنت خدا بر کسانیکه به خاطر منافع خودشان چشم بر وری واقعیات می بندند.شما دعوای آقای احمدی را برای کسب مقام و موقعیت اجتماعی بالاتر هنوز ندیده اید.ای کاش ...
پاسخ + 0 0 --
saeed 1397/05/04 - 10:25
چرا به معلمین شهید هدیه بازنشستگی نمیدهند...بیکاران گرفته اند ولی معلمین شهید به بهانه باز نشستگی قبل از طرح خیر...لعنت به وزرای ناشایست اموزش وپرورش09011019500سعید علیپور حقیقی
پاسخ + 0 0 --
ناشناس بدبخت 1397/07/09 - 22:40
انتخاب مدیرومعاون در مرودشت بعنوان دومین اداره ازنظر جمعیت دانشآموزی واقعا افتضاح است شاید باور نکنید ولی بهتر است بدانید پست مدیر ومعاون در مرودشت خریدو فروش میشودبنده با30سال خدمت حدود 10سال است که هرساله برای پست مدیرومعاون مراجعه کردم ولی هر سال به نحوی بنده راردمیکننداصلا درانتخابشان شایسته سالاری نیست داشتن ژن خوب وکوپنpمهم است ازمسولین میخواهم ما که رفتیم ولی تلاش کنند افراد لایق راانتخاب کنند وخدا را ور نظر بگیرنند

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

آیا با طرح " معلم تمام وقت " وزارت آموزش و پرورش موافقید؟

پربازدیدترین

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور