صدای معلم سایت اخبار آموزش و پروش معلمان فرهنگیان

" متهم اصلی هم معلوم است. رسانه هایی که خبر را منتشر و بزرگنمایی کردند مقصرند! ؛ گزینش ، پرونده معلمان آزاد مدارس غیردولتی و تازه استخدامی ها را با سختگیری بیشتری بررسی کند. این سختگیری نه از طریق تست شخصیت و بررسی روانشناختی و تامل روی صلاحیت حرفه ای داوطلبان، بلکه از طریق پیچیده تر کردن سوالهای عقیدتی و مچ گیری های سیاسی صورت می گیرد "

دانش آموزان قربانی آزار جنسی مدرسه معین در پزشکی قانونی

شیرزاد عبداللهی/ همکار صدای معلم

رییس سازمان پزشکی قانونی گفت که دانش آموزان ادعای تجاوز فیزیکی نداشتند و معاینه جسمی انجام نشد/ چرا دانش آموزان شاکی از 30 نفر به 15 نفر و نهایتا به 7 نفر کاهش یافتند/ آن 7 نفر چرا تن به معاینه فیزیکی ندادند/ با اعلام نظر پزشکی قانونی  اتهام معاون مدرسه معین از تجاوز به تفخیذ یا تقبیل و ملامسه تقلیل می یابد/ در تفخیذ که جرمش سنگین تر است، حد فاعل و مفعول صد ضربه شلاق است و از این جهت فرقی میان محصن و غیرمحصن و عُنف و غیرعنف نیست/ در قانون مجازات اسلامی اگر لواط کننده غیر محصن (مجرد) باشد  و یا متوسل به زور نشده باشد مجازات او یکصد ضربه شلاق است / مجارات لواط دهنده در هر صورت (وجود یا عدم احصان ) اعدام است/ اعمالی مانند " ملامسه" و "تفخیذ" و "تقبیل"  در قانون تحت عناوین جداگانه ای جرم انگاری شده است/ تجاوز با دو عنصر " عنف و اکراه"  و  "دخول تا ختنه گاه " قابل اثبات است/ ملامسه و تفخیذ و تقبیل با عمل لواط تفاوت "معنایی و ماهوی" ندارند اما مجازات این اعمال سبک است/ وقتی که قربانی کودک است همه این اعمال تجاوز محسوب می شوند و ویرانگر روح و روان کودکان هستند/ قانونگذار در قانون مجازات اسلامی تفاوت معینی بین جنایت جنسی علیه کودک و فرد بزرگسال قایل نشده است/ برای صیانت از کودکان باید قانون هرگونه تعرض (زنا، لواط، تفخیذ، ملامسه و تقبیل) از سوی یک بزرگسال نسبت به  کودک را ، تجاوز به عنف محسوب کند/ دست قضات شریف در برخورد با متجاوزان جنسی کودکان بسته است/ نمایندگان مجلس  و دولت و قوه قضاییه  باید در اقدامی فراجناحی و مشترک فصل مجزایی را با عنوان جنایات جنسی علیه کودکان به  قانون مجازات اسلامی  اضافه کنند/  ناظم مدرسه شهرک دانشگاه منطقه 9 تهران که اتهامش آزار جنسی 6 کودک 8 تا 11 ساله بود به دو سال زندان محکوم شد/ از مجازات معلم قره محمد زنجان متهم به تجاوز به دانش آموز 9 ساله و متهم مدرسه ای در حومه ارومیه متهم به آزار دختر بچه 12 ساله خبری منتشر نشد/ اغلب خانواده ها معمولا بعد از اطلاع از قربانی شدن فرزندشان از بیم آبرو سکوت می کنند/آنهایی هم که پیگیری و شکایت می کنند بعد از مدتی منصرف می شوند/ در قضایای تجاوز جنسی به کودکان مخصوصا با گذشت زمان اثبات موضوع بسیار دشوار است/ برخی خانواده ها می ترسند که به جای متجاوز، قربانی مجازات شود / مسئولان آموزش و پرورش بعد از اظهار نظر پزشکی قانونی نفس راحتی می کشند / متهم اصلی از دید مدیران رسانه هایی هستندکه خبر را منتشر و بزرگنمایی کردند / گزینش، از این به بعد  پرونده معلمان آزاد مدارس غیردولتی و تازه استخدامی ها را با سختگیری بیشتری بررسی می کند/ به جای تست شخصیت و سنجش صلاحیت حرفه ای سوالهای عقیدتی و مچ گیری های سیاسی از این به بعد پیچیده تر و سخت تر می شوند/  کار به جایی می رسد  که قربانی آزار جنسی از ترس چیزی به والدین خود نگوید و والدین هم اگر تصادفی خبردار شدند خود را به کوچه علی چپ بزنند و بر اساس مثل "شُتردیدی ندیدی" بی خیال قضیه شوند

آخرین وضعیت دانش آموزان قربانی آزار جنسی مدرسه معین

 

احمد شجاعی، رییس سازمان پزشکی قانونی درباره انجام معاینات پزشکی درباره آزار و اذیت دانش آموزان مدرسه‌ای در غرب تهران گفت: "در این پرونده هفت دانش آموز معرفی شدند ولی با توجه به اینکه هیچ یک از آنها ادعایی درباره تجاوز فیزیکی نداشتند معاینه جسمانی انجام نشد و تنها معاینات روانشناختی از سوی همکاران انجام شد."،  اگر دانش آموزان ادعا می کردند که معاون مدرسه با آنها عمل لواط انجام داده است، باید ثابت می کردند که این عمل با عنف و اکراه صورت گرفته است، اما نتیجه برای  قربانی در هر صورت اعدام  بود . طبق ماده ۲۳۴  قانون مجازات اسلامی : "حد لواط برای فاعل، درصورت عنف، اکراه یا دارا بودن شرایط احصان، اعدام و در غیر این صورت صد ضربه شلاق است."

آخرین وضعیت دانش آموزان قربانی آزار جنسی مدرسه معین

اما "حد لواط برای مفعول در هر صورت (وجود یا عدم احصان) اعدام است."معنایش این است که در صورتی که اثبات شود اندام تناسلی مرد به اندازه ختنه گاه در دبر انسان مذکر داخل شده است (ماده 233 قانون مجازات اسلامی ) ، و ثابت شود عمل لواط به زور بوده و فاعل زن رسمی و دائمی داشته (احصان) ، فاعل اعدام می شود و در غیراین صورت، یعنی اگر  فاعل مجرد بوده و یا متوسل به زور نشده مجازات او یکصد ضربه شلاق است و دیگر هیچ ! اما مفعول در هر صورت اعدام (وجود یا عدم احصان)  اعدام می شود.با این مواد قانونی هیچ پسر قربانی تجاوز جرات نمی کند ادعا کند که با او لواط انجام شده است. زیرا اثبات عنف و اکراه دشوار است.    نمایندگان مجلس و دولت و قوه قضاییه  باید در اقدامی فراجناحی  فصل مجزایی را با عنوان جنایات جنسی علیه کودکان به قانون مجازات اسلامی  اضافه کنند

فاجعه این است که قانون تجاوز را حتی اگر ثابت شود به عنف و اکراه بوده با میزان دخول آلت تناسلی تا حد معینی (ختنه گاه ) قابل اثبات می داند و اعمالی مانند " ملامسه" و "تفخیذ" و "تقبیل" را تحت عناوین جداگانه ای جرم انگاری کرده است. در شرایطی که قربانی آزار جنسی کودک است ملامسه و تفخیذ و تقبیل با عمل لواط تفاوت "معنایی و ماهوی" ندارند.

قانون مجازات اسلامی جرایم جنسی علیه کودکان را از جرایم جنسی علیه بزرگسالان تفکیک نکرده و تفاوت معینی بین جنایت جنسی علیه کودک و فرد بزرگسال قایل نشده است. زنا ، لواط ، ملامسه ، تفخیذ  و تقبیل از لحاظ فیزیکی تفاوت و شدت تفاوت دارند اما حداقل وقتی که قربانی کودک است همه این اعمال تجاوز محسوب می شوند و ویرانگر روح و روان کودکان هستند.

آخرین وضعیت دانش آموزان قربانی آزار جنسی مدرسه معین  من قبلا گفته ام که دست قضات شریف در برخورد با متجاوزان جنسی کودکان بسته است. در این گونه مسایل که ماه ها و گاهی سالها بعد افشامی شوند اصولا اثبات تجاوز از نظر فیزیولوژیکی تقریبا غیرممکن است. علاوه بر آن در مساله تجاوز لگدمال شدن شخصیت قربانی و اثرات روحی و روانی تجاوز اهمیت بیشتری از درد و عارضه جسمی  دارد.

دو چیز در قانون مجازات اسلامی دیده نشده:  اول تفکیک جنایت علیه کودکان و تشدید مجازات کودک آزاری ، به این دلیل که کودکان مستحق حمایت عمومی هستند و تجاوز به کودک با نوعی حیله و فریب و سوء استفاده از معصومیت کودکان توسط فرد بالغ همراه است.  دوم نگاه فیزیولوژیکی به عمل تجاوز و تعیین مجازات متجاوز بر اساس میزان دخول آلت فاعل است. 

لری ناصر پزشک تیم ژیمناستیک آمریکا به قربانیان خود تجاوز به معنای فقهی و حقوقی آن نکرده بود. او ماساژور تیم بود و هنگام انجام کار حرفه ای خود از دستهایش استفاده شهوانی و نادرست کرده بود. جرم او دقیقا همان عمل مجرمانه ای است که تحت عنوان ملامسه در قانون مجازات اسلامی مصوب سال 92  آمده است. او به 175 سال حبس محکوم شد و تا آخر عمر باید بدون استفاده از عفو باید در زندان بگذراند، در حالی که  مجازات ملامسه  (لمس کردن با دست از روی شهوت) و تقبیل (بوسیدن و لب گرفتن از روی شهوت)  در قانون مجازات اسلامی مصوب سال 92 سی و یک تا 74 ضربه شلاق تعزیری است.

آخرین وضعیت دانش آموزان قربانی آزار جنسی مدرسه معین

در قانون مجازات اسلامی، اعمال جنسی مانند تفخیذ (قرار دادن اندام تناسلی مرد بین ران‌ها یا نشیمن‌گاه انسان مذکر)، تقبیل (بوسیدن و لب گرفتن از روی شهوت) و ملامسه (لمس کردن با دست از روی شهوت) هم جرم دانسته شده و برای آن مجازات تعیین شده است.اما این مجازات‌ها بیش از حد سبک است. برای حفظ حقوق کودکان باید هرگونه تعرض (زنا، لواط، تفخیذ، ملامسه و تقبیل) از سوی یک بزرگسال نسبت به  کودک، چه کودک آگاه باشد یا نباشد و چه رضایت داشته باشد یا نداشته باشد، تجاوز به عنف محسوب و مجازات‌های سنگینی برای مرتکبان منظور شود.

نمایندگان مجلس و دولت و قوه قضاییه  باید در اقدامی فراجناحی  فصل مجزایی را با عنوان جنایات جنسی علیه کودکان به قانون مجازات اسلامی  اضافه کنند.

آخرین وضعیت دانش آموزان قربانی آزار جنسی مدرسه معین

در چهارچوب قانون مجازات اسلامی دست قضات برای مجازات مجرمین جنسی علیه کودکان بسته است. قاضی حتی اگر مطمئن شود که تجاوز صورت گرفته باید در قالب مواد ذیل فصل جرایم موجب حد مجازات تعیین کند و در این مواد تفکیک دقیقی از جرایم جنسی علیه کودکان و بزرگسالان انجام نشده است ؛ به عنوان مثال ناظم مدرسه شهرک دانشگاه غرب تهران که متهم به اذیت و آزار جنسی 6 کودک 8 تا 11 ساله بود نهایتا به دو سال زندان محکوم شدو الان معلوم نیست که کجاست درحالی که این افراد باید تا آخر عمر تحت نظر باشند تا نتوانند در موقعیت های جدید کودکان دیگری را به عنوان قربانی برگزینند. از محکومیت معلم روستای قره محمد زنجان متهم به تجاوز به دانش آموز 9 ساله و سرایدار مدرسهای در حومه ارومیه هم خبر منتشر نشده است.

آخرین وضعیت دانش آموزان قربانی آزار جنسی مدرسه معین

خانواده ها معمولا بعد از اطلاع از قربانی شدن فرزندشان از بیم آبرو و اینکه نتوانند موضوع را ثابت کنند و این تفکر که گویا تجاوز ، فقط در معنای فیزیکی آن تجاوز محسوب می شود از پیگیری قضیه خود داری می کنند و حتی اگر ابتدا دنبال قضیه را بگیرند بعد از مشورت با وکیل و افراد مطلع و توصیه های این و آن نا امید شده و به این نتیجه می رسند که نه تنها نمی توانند متجاوز را محکوم کنند حتی ممکن است به جای متجاوز، قربانی مجازات شود لذا نیمه کاره مساله را رها می کنند و چنین اسنت که تعداد شاکیان از 30 نفر به 15 نفر و نهایتا به 7 نفر ختم می شود و تازه آنها هم ادعایی ندارند و حاضر به معاینه فیزیکی نمی شوند. جالب اینکه به گفته رییس نظام پزشکی  متهم تا حالا مشکل روانی خاصی نداشته اما دو دانش آموز مشکلات روانشناختی داشته اند.

آخرین وضعیت دانش آموزان قربانی آزار جنسی مدرسه معین

حالا مسئولان آموزش و پرورش هم با عبور از بحران  نفس راحتی می کشند. متهم اصلی هم معلوم است. رسانه هایی که خبر را منتشر و بزرگنمایی کردند مقصرند. الان وقتش رسیده که  معلمان و اولیا را علیه رسانه ها تحریک کنند. ناظم مدرسه هم که معلم موقت بود و معلوم نیست چگونه به مدرسه راه پیدا کرده بود اخراج می شود.

فقط باید برای پیشگیری از تکرار ، گزینش، پرونده معلمان آزاد مدارس غیردولتی و تازه استخدامی ها را با سختگیری بیشتری بررسی کند. این سختگیری نه از طریق تست شخصیت و بررسی روانشناختی و تامل روی صلاحیت حرفه ای  داوطلبان، بلکه از طریق پیچیده تر کردن سوالهای عقیدتی و مچ گیری های سیاسی صورت گیرد.

نهایتا به جایی می رسیم که قربانی آزار جنسی از ترس چیزی به والدین خود نگوید و والدین هم اگر تصادفی خبردار شدند خود را به کوچه علی چپ بزنند و بر اساس مثل شتردیدی ندیدی بی خیال قضیه شوند تا سرزبانها نیفتند و انگشت نمای خلایق نشوند.

پنج شنبه, 24 خرداد 1397 ساعت 10:33 خوانده شده: 656 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +7 -1 --
دبیر م 1397/03/24 - 11:05
ok
افرین شکی نیست بدور از حب و بغض سیاسی نیاز به قوانین شفاف جرایم جنسی از یکطرف و اموزش محافظت جنسی بدون بهانه و ترس از سند2030 در مدارس است
پاسخ + +5 -1 --
کاوه 1397/03/24 - 11:25
گزینشهای عقیدتی فقط میتواند ریا و فریبکاری رو در سیستم آموزشی تقویت کند. همان چیزی که در آموزش و پرکرش جاری و ساریه. حاکم غالب در این سیستم فقط دروغ، ریا، نفاق و چاپلوسیه.
هر چه هم گفته بشه، فایده نداره. چون ستونهای اصلی مملکت رو آدمهای مزور و متقلب تسخیر کرده اند.
پاسخ + +5 -1 --
شهروند 1397/03/24 - 13:21
سخنان ابطحی نماینده خمینی شهر دید جامعه و حکومت را در مورد تجاوز نشان می دهد ویا نماینده ای که در مجلس سراغ دختر خوش کلا رو می پرسید .تباهی در همه جامعه رسوخ کرده .عامل اصلی هم فقر است
پاسخ + +2 -2 --
حسینی 1397/03/24 - 13:22
کارهای مختلفی باید انجام شود

آگاهی بخشی به کودکان و نوجوانان به فراخور سن از طرف اولیا و مدرسه و مشاورین

باید برنامه ای برای این مسایل تدوین شود

نباید صورت مسیله را پاک کرد

بررسی قوانین فعلی توسط اندیشمندان حقوق و اساتید دانشگاهی انجام شود و برای تصویب تحویل مجلس شود


خود نمایندگان در این مسایل بیشتر جوگیرانه قانون تصویب میکنند.

امیدوارم مجلس ما در هر مسیله ای بدور از غلو تصمیم گیری کند.
پاسخ + +2 -1 --
بهرام 1397/03/24 - 19:04
متاسفانه در این آموزش و پرورش بی در و پیکر همه چیز در گرداب مسایل سیاسی دستمالی میشود.متاسفم برای این وزیر و این آموزش و پرورشی که خودم معلم آن هستم.
پاسخ + +4 0 --
مظلوم 1397/03/24 - 20:48
متن خوب و آگاهانه ای است
پاسخ + +6 -1 --
مدرس آزاد 1397/03/24 - 20:53
اینکه در هر صورت مفعول اعدام شود جای تعجب است آیا ماده قانونی به اعدام مفعول تحت هر شرایطی تصریح کرده است؟
پاسخ + +4 -3 --
ناشناس 1397/03/24 - 22:26
من الان متوجه میشوم که چرا روحانی رئیس جمهور ماست چون برای ادمهایی در سطح شعور شیرزاد باید فردی همچون روحانی رای بیاره که بگه ما مشکل اقتصادی نداریم سطح توقعات مردم رو بالا نیارید اخه کدام تست روانشناسی وجود دارد که نشان دهد فرد پس از ورود به اپ به شاکردها تجاوز خواهد کرد؟ چنین تستی هرگز و ابدا وجود ندارد دلیل این اتفاقات شخص شیرزاد است که دوستش دارای مدارس غیر دولتی است دوست شیرزاد روحانی و بطحایی به فکر صرفه جویی در اپ هستند پس نتیجه ای بهتر تزاین به بار نخواهد امد برای داشتن اپ پیشرفته در قدم اول باید افرادی همچون شیرزاد وپورسلیمان و شهسوارزاده را حذف کنیم
پاسخ + 0 0 --
شناسا 1397/03/24 - 22:53
بابا خدا روزیتوجای دیگه حواله کنه...توکه بدت میاد از شیرزاد و پورسلیمان و صدای معلم خوب برو وطن امروز بخوون که حرف دلتومیزنه یا برو وبلاگ کوچک زاده (پدرزن پسر حسین مطفر) ووبلاگ رسایی رو بخون حال کن فقط فحاشی به دولت و هرگونه تحول....
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/03/25 - 15:02
معلومه از نوچه های دولت هستی ولی اون مغزت کوچیکت وضعیت کنونی روحانی رو با این فلاکت تحول میدونه
پاسخ + 0 0 --
راحله.ب 1397/03/24 - 23:03
وقتی تو اداره انجمن اولیاو مربیان یکی ازهمین ادارات کل همین حوالی اضافه کار اداری و حقوق یه همکار منتقد واصلاح طلب رو قطع میکنندو بهش میگن به فکر یه جا واسه خودت باش!!و به همه شعارهای تدبیر وامید و اصلاحات تجاوز میکنند!!ما چه توقعی داریم عاخه!!
پاسخ + 0 0 --
سارا 1397/03/24 - 23:14
کاملا صحیح است حقوق و مجازات کودکان باید مجزا از بزرگسالان باشد
نکته اینجاست چرا وقتی مشکلی پیش می آید همه یقه آموزش و پرورش را میگیرند ولی در زمان حقوق گرفتن این سیستم مصرف کننده است و پرسنلش باید زیر خط فقر بمانند !
آیا صدا سیما به وظیفه خود عمل کرده؟ نقش صدا و سیما فقط گریاندن مردم است؟
خانواده ها چقدر به فرزندانشان آموزش داده اند والدین هنوز نمی دانند صرفا با پرداخت شهربه تکلیفشان تمام نمی شود و باید برای آموزش فرزندان خود زمان بگذارند ،همه همکاران شاهد قشون کشی اولیا دانش آموز به همراه فامیل ها سر یک موضوع آموزشی ساده به مدرسه بوده اند مدارس دیگر حرمتی ندارند کدام معلمی جرات می کند اعتبار خود را به خطر انداخته به دانش اموزان در مورد آسیبها تذکر دهد ؟
پاسخ + +4 -1 --
مدرس آزاد 1397/03/25 - 02:49
مدرسه معین نامی است برازنده این مدرسه که بسیاری از واقعیت ها را عیان کرد!
حال پزشکی قانونی وظیفۀ خود نمی داند که عینیّت آنرا معّین کند؟
آیا حق نیست که به جای پزشکی قانونی، پزشکی غیرقانونی تعیین گردد؟
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/03/25 - 14:00
خوب که چی فرض کنیم پزشکی قانونی هم رفتن و تجاوز هم تائید شد اخرش که چی؟
پاسخ + 0 -1 --
همکار 1397/03/25 - 16:21
" فقط باید برای پیشگیری از تکرار ، گزینش ، پرونده معلمان آزاد مدارس غیردولتی و تازه استخدامی ها را با سختگیری بیشتری بررسی کند. این سختگیری نه از طریق تست شخصیت و بررسی روانشناختی و تامل روی صلاحیت حرفه ای داوطلبان، بلکه از طریق پیچیده تر کردن سوالهای عقیدتی و مچ گیری های سیاسی صورت گیرد." منظور از این عبارت چیست ؟ اگر این جمله ، نظر نویسنده مقاله باشد دلیل آن بسیار سطحی و کوته بینانه است و هیچ عقلانیتی در آن دیده نمی شود به خصوص قسمت آخر آن . . . سمت و سوی این جمله نامشخص است ! آیا انتقاد به وضع موجود است ؟ پس بفرمائید کدام گزینش و کدام ملاک های عقیدتی و سیاسی توانسته بازدارنده باشد. لطفاً موضع و نیت خود را از این جمله روشن نمائید . تنها با یک قیاس زمانی و تاریخی می توان گفت که منشاء همه بدیها در نگرش قالبی و منحصرگرانه افرادی است که جامعه را با همه جزئیات آن نمی تواند درک کنند.
پاسخ + 0 0 --
همکار 1397/03/28 - 20:13
آقای پور سلیمان لطفاً از نویسنده مقاله که همکار شما و عضو شورای نویسندگان سایت است در خصوص مطلب فوق " ... پیچیده تر کردن سوالهای عقیدتی و مچ گیری های سیاسی صورت گیرد " !!! توضیح و پاسخ بخواهید منتظر دلایل ایشان و شما هستیم باتشکر
پاسخ + +6 -1 --
ناشناس 1397/03/25 - 22:22
شما سخت ترین گرینش ها و دقیق ترین تست های روانشناسی روهم انجام بدید بازهم نخواهید توانست بفهمید که فرد پس از ورود به اپ تجاوز خواهد کرد یا خیر سعید طوسی عالم بزرگ تجاوز کرد پس تجاوز ارتباطی به معتقد و مومن بودن فرد ندارد تست های روانشناسی هم قادر به مشخص کردن تجاوز نیست تنها راه. انحلال مدارس غیر دولتی است
پاسخ + 0 0 --
مدرس آزاد 1397/03/26 - 08:24
برخی واقعیات عذابی است الهی از وجود برخی بی عدالتی ها در جامعه! مثل اینکه پیش فرض کنند مجرد خطا کار و متأهل درست کردار است! و پس از ده ها مثال به کوله باری از حس مسئولیت پذیری و شایستگی بگویند، شرمنده سن تو از 40 سالگی عبور کرده و امکان آشنا شدن و معرفی کردنت برای مصاحبه استخدامی نیست! در ضمن فردی مثل سعید طوسی عالمی بزرگ نبوده و نیست بلکه قاری خوش صوتی بود که توهّم او را بزرگ می پنداشت! عالم بزرگ ممکن است آن جوان گمنام بیکار شایسته ای باشد که شاید افتخار دیدار مولایش صاحب الزمان(عج) را داشته و لیکن توهّماتی در ضوابط قانونی متأسفانه او را به اندازه تفی که خیسی آن شاید مفید باشد، ارزش قائل نبوده و شاید نمونه آن ...! در ضمن نوشتارت را اصلاح کن چون معتقد و مؤمن بودن واقعی نیرویی باز دارنده است نه آنهایی که خداوند درباره آنان فرموده یا ایها الذین امنوا امنوا! و یا آیه دوم سوره عنکبوت که چرا شایسته خوانده شدن در شب قدر است؟! سلام بر شقشقیه و سلام بر شیعیانی که دارای علوم ویژه اند و سلام بر آنهایی که علاوه بر شریعت و تعقل در عالم رؤیای صادق هدایت شدند...
پاسخ + 0 0 --
مدرس آزاد 1397/03/26 - 08:42
در ضمن جمله "تنها راه، انحلال مدارس غیر دولتی است" مثل جمله "تنها راه برداشتن ترموستات است" می باشد؛ دقت کنید وقتی سیستم بسته انتقال حرارت خودرویی به خوبی تعریف نشود این جمله را به کار می بریم، ببینید این جمله در مورد پراید بیشتر بکار می رود یا پیکان و پژو؟! اصالتاً جمله خوبی نیست و ضعف سیستم را می رساند ولیکن در تابستان و یا در صورت ضعیف شدن واشر سرسیلندر یک درمان یا پیشگیری است! متأسفانه نظر بنده هم اینست که انحلال مدارس غیرانتفاعی از الطاف بزرگ خفیّه است و لیکن به مشام و ذهن میرسد که می تواند تؤطئه ای خفیّه هم باشد! همانطور که قرآن را بالا گرفتند ولی مقصودی دیگر را می طلبیدند! و شاید مشیت الهی بر لطفی بزرگتر است که فسادی بزرگتر و افشایی بزرگتر در راه باشد!
پاسخ + +1 0 --
ناشناس 1397/03/27 - 11:12
باور کنید الان تومنطقه پنج تهران تمام مدارس دخترانه نمونه وبعضی از هنرستانها و مدارس ی که کلاس کنکور دارن معلم مرد غیر رسمی سر کلاس های دخترانه میره مسیولین منطقه هم میدونن خودشون رو میزنن به اون راه تا پورسانتشون رو بگیرن اونوقت وقتی موضوع ی پیش میاد تازه همه از خواب بیدار میشن ....میدونید تا حالا چند تا دختر معصوم عاشق معلم مردشون شدن وحتی دست به خودکشی زدن ...کاش کسی پیگیری میکرد؟خدایا پارتی این آدمها که به راحتی از قانون تخلف میکنن آب هم از آب تکون نمیخوره کیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/شما هم نخواستی نظر رو بذاری فقط خودت بخون شاید.....................
پاسخ + +1 0 --
ناشناس 1397/03/27 - 23:54
سلام دوست عزیز فقط منطقه 5 نیست مناطق دیگر هم به نوعی دچار این مسئله هستند درمنطقه دو وضع خیلی بدتر است بیخ گوش اداره مدرسه...دختر اگه دولتی معلمان مرد به راحتی رفت آمد دارند چه برسد به مدارس دورافتاده تر وغیر دولتی ها واقعیت اینست که مشکل مدارس غیر دولتی نیستند این فساد در بخش دولتی است مدرسه دولتی که درآمد کلاس کنکور ش بالای میلیارد است وهیچ حساب رسی خوبی نمی شود مدیرش تازه طلبکار است ...چه می توان کرد مسئولین منطقه هم می دانند واز روی عمد ویا ترس ویا مماشات با قضایا برخورد می کنند .جناب وزیر فرموده اند هیچ همکار مردی حق ندارد درمدارس دخترانه تدریس کند شاهد باشید این خط این نشان اگر ایشان توانستند موفق بشوند ؟!
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/03/29 - 18:40
وای به حال وزیری که حرفش اجرا نمیشه.....................وای به حال ناظری که چشمش وروی خیلی چیزها میبنده.................

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

آیا با طرح " معلم تمام وقت " وزارت آموزش و پرورش موافقید؟

پربازدیدترین

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور