صدای معلم سایت اخبار آموزش و پروش معلمان فرهنگیان

مهران مدیری در برنامه خندوانه :

" ترقه را زیر معلم می گذاشتم و آتش می زدم و او در کریدر جیغ زنان فرار می کرد... معلمم را مرحوم کردم ! "

ابراهیم مهرابی

توهین مهران مدیری به معلمان در برنامه خندوانه بی شرمی و شیادی:

شب عید، آقای مهران مدیری مهمان خندوانه بود.
مثل همیشه تمام تلاشش را کرد تا خودش را خیلی موجه، مودب و شاخص معرفی کند. در مهارت او برای خنداندن مردم شبهه ای نیست. سعی کرد یکی به نعل و یکی به میخ را بکوبد. همه چیز را زیر سوال می برُد تا وانمود کند که با گروه های منتقد و معترض نیز همراه و خیلی روشنفکر و به روز است. اما کما فی السابق ، یک شارلاتان بازی ویژه ای نیز به نمایش گذاشت که طی آن ،درون خودش را مثل خیلی از برنامه هایش به نمایش گذاشت و آن داستان نوجوانی و تمسخر و تعذیب معلمانش بود.

وقتی رامبد جوان از او  خواست تا خاطره ای از نوجوانی اش بگوید با شعف وافر، از بین صدها خاطره،  با کمال بی ادبی گفت:  ترقه را زیر معلم می گذاشتم و آتش می زدم و او در کریدر جیغ زنان فرار می کرد و.... . در حالی که به صندلی تکیه زده بود و با تبختر حرف می زد !

تاکید می کرد که معلمم را مرحوم کردم و.... مشترکا با رامبد جوان می خندیدند. جمعیت حاضر نیز اغلب متحیرانه می خندیدند.

توهین مهران مدیری به معلمان در برنامه خندوانه

شاید نمی دانستند که بر شان معلم خدشه  وارد می کنند. او پیشتر نیز چنین سخنان تحقیر آمیزی را در باره معلم گفته بود.

حال او برای این دلقک بازی های خود چقدر پول می گیرد نمی دانم!

کاش شنیده بود که فخر بشریت ( ع) در دعا فرموده بودند که : خدایا اول چیزی که از من می ستانی، جانم باشد! ( نه شرافتم را ،  نه عزتم را و نه... )
 وقتی این شان یک هنرمندی است که با درآمد میلیاردی در سیمای ملی از تمسخر یکی از شریفترین صنف جامعه با وقاحت تمام حرف میزند و لذت می برد، دیگران در باره این قشر زحمت کش هرچه بگویند حق دارند.
امشب برای اهل شرف، عید نبود. مسلماََ شیادی فقط از بازوان ستبر برنمی خیزد،  از زبان بی حیا و بی افسار نیز بیشتر بر می آید.
  تو خود حدیث مفصل بخوان از این مجمل

شب عید فطر ۹۷

کانال مهر آب

( کلیپ را ببنید )

جمعه, 25 خرداد 1397 ساعت 15:32 خوانده شده: 1036 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +17 -2 --
محمد 1397/03/25 - 16:00
خانە از پایبست ویران است
پاسخ + 0 0 --
دبیر م 1397/03/26 - 09:56
اگه ما معلمان و دبیران نبودیم این مدیریها رامبدها و مدیران و...تربیت و ساخته می شدند؟؟؟؟؟؟
حالا که پولدار شدند و شهرت و...دارند و معلما هم مشکلات معیشتی منزلتی و...دارند هر کس و ناکس به قشر فرهنگیان جرات جسارت و توهین میدهد!!!!
پاسخ + 0 0 --
منصور 1397/03/27 - 00:38
ننگ بر صدا و سیمای میلی
پاسخ + 0 0 --
دبیر 1397/03/27 - 15:13
این باریک بینی در «صدای معلم» ستودنی است اما!!

همه می دانند که ریشه اصلی مشکلات معلمان در این لحظه این است که شخص آقای روحانی (و همچنین لیست امید در مجلس) که قبلاً آراء معلمان را جلب کرده بودند، به معلمان بودجه، ارزش، اهمیت، منزلت و ... نمی دهد و چه بسا آنان را اضافی دانسته و نصف کارمند هم به حساب نمی آورند. سوال من و شاید خیلی های دیگر این است که آیا این چیز کوچکی است که تا به حال «صدای معلم» در هیچ نوشته ای به آن نپرداخته و سهم شخص آقای روحانی در این مشکلات را به طور روشن تبیین نکرده است؟!!

(این نظر را نوشتم چون امید انتشار آن را دارم!)
پاسخ + 0 0 --
صدای معلم 1397/03/27 - 15:41
سلام

دوست عزیز

به نظر می رسد شما مطالب منتشر شده در صدای معلم را به صورت کامل و یا پیوسته و مستمر پی گیری نمی کنید .


کدام رسانه بود که عملکرد آقای نجفی و شعارهای ایشان و آقای روحانی در مورد در اولویت بودن آموزش و پرورش در دولت دوازدهم را مورد نقد قرار داد ؟

آیا غیر از صدای معلم بود ؟


همکار محترم

صدای معلم یک رسانه مستقل ، حرفه ای و البته غیردولتی است که وامدار هیچ فرد و جریان و گروهی نیست .


برای ما مهم جریان تعلیم و تربیت و منافع ملی است .

پبشنهاد ما این است که همیشه صدای معلم را بخوانید و خوشحال می شویم نظرات مرتبط و تخصصی بگذارید .


پایدار باشید .
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/03/27 - 17:09
بر جناب مدیری و هر کسی که جواب زحمات معلمان دبیران و استادان را با بی ادبی و بی احترامی میدهند ...باد
پاسخ + 0 0 --
معلم ریاضی 1397/03/28 - 13:19
با سلام خدمت همکاران محترم بایدم مهران مدیری با معلمش چنین برخورد کند زیرا طبق فرمایش خودش جمع نمرات تمام دروسش 20نمی شده است شما بگو یید چنین دانش آموزی با معلمش چه رفتاری خواهد داشت. قدر زر زرگر شناسد نه هر عابر مست حیف از زحمات ونگرانی هایی که معلمش برای او کشیده است.چندی است که افراد تنبل ودرس نخون به مقام های خوب دست پیدا می کنند ونتیجه آن در پزشگی مرگ ومیر ودر مهندسی خانه های کم استحکام و...... است.
پاسخ + 0 0 --
مدرس آزاد 1397/03/30 - 06:51
با سلام خدمت معلم ریاضی
بایدم از بایدت مأخوذ شده؟
پاسخ + 0 0 --
معلم ریاضی 1397/03/30 - 22:59
سلام خدمت مدرس آزاد ضمن عرض تشکر بابت اصلاح ادبیات نوشتاری ،فکر می کنم بایدت در جمله معنی نخواهد داشت اگر هم اشتباهی رخ داده است عذر خواهی می نمایم اما ایراد گرفتن آسان ترین کار است وساختن وحل مسائل و مشکلات بسیار سخت است با تشکر
پاسخ + +19 -2 --
نعلم 1397/03/25 - 16:12
من در بی شرافتی و بی شرمی مدیری کوچکترین شکی ندارم .
دردم از تماشاگرانیست که به مزخرفات او قه قه سر می دهند و وقاحت او را مثل خود او تایید می کنند.
گرچه می دانیم این خاطره او هم مثل تنام رفتار و گفتارش به دروغ اراسته شده چرا که به زمانی که خاطره مزخرفش را حواله می دهد از اون نوع ترقه ها اصلا وجود نداشت.
به هرحال تحقیر معلمان از آدم های بی وجودی چون مدیری حتما بر می آید.
پاسخ + 0 0 --
شیرین 1397/03/26 - 20:30
شما بزرگوار نیز خط مشی ناب مدیری را در تخریب یک شخصیت مردمی در پیش گرفته اید.معلم بزرگوار شما وظیفه پرورش هزاران دانش آموز را بعهده دارید و موظفید واژه عدم قضاوت را به این نسل اموزش دهید.حال که خود گرفتار قضاوت شده اید.بنده در مقام طرفداری از هیچ یک از دو طرف نیستم ولی از شما بعنوان یک همکار شرمسار شدم که اینطور بی مهابا و بدون حیا یک شخص را با واژه ای دور از شان خود مورد قضاوت قرار دادید.مدیری اگر درین مورد جسارت کرده بدون شک فقط در پی تعریف خاطره ای از زمان جاهلیت خود بوده.والا در زمانه ای که در کشور هزار و یک برنامه و میلیون ها مراسم جهت گریاندن و تضعیف روحیه امید ایجاد میشود،لبخندی ولو سطحی بر لبان مخاطب مینشاند.بزرگوار بهتر نیست و نبود که بجای توهین در رسانه فرهنگی معلم مدیری را با زبانی نرم وادار به عذرخواهی میکردید؟
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/03/26 - 22:01
شیرین خانوم اون میتونه با دلقکی خوش مردم رو بخندونه .... اما حق نداره از تربیت خانوادگیش مایه بذاره اخه ماها فکر میکنیم ایشون بچه ادمه درست نیست شک کنیم بریم بگردیم ببینیم ...
پاسخ + +19 -2 --
شهاب 1397/03/25 - 16:29
معلم سال هاست که زمینه ی تحقیر خود توسط دیگران را فراهم کرده است هر فرد به اندازه ای احترام می بیند که برای خودش احترام قائل باشد وقتی برای احقاق حقوق خود تلاشی نمی کنیم به کارهای سطح پایین از نظر مردم تن می دهیم خودرادربرابردیگران ذلیل وخوار نشان می دهیم عده ای کوته فکر سوءاستفاده می کنند وما را به سخره می گیرند این حرف ها باید مارا از خواب بیدار کند وبرای خودمان ارزش بیشتری قائل شویم درپایان امثال مهران مدیری ودیگران نمی توانند با حرف ها وکارهای خود خدشه ای به چهره ی معلم اصیل واردکنند این حرف ها ناشی از کم خردی این فرداست
پاسخ + 0 0 --
مدرس آزاد 1397/03/26 - 10:16
سلام و مرحبا به سخن شما آقا شهاب،
معلم اصیل یک واژۀ قابل تدبّر است.
معلم اصیل در جامعه ثمراتی دارد که معلم غیر اصیل ندارد، مدیری و برخی مدیریت های برون و درون سیستمی ثمرۀ تربیت معلم غیر اصیلند؟! و ....
پندار می شود که عبارت "... و اصالت قانون در برابر حق روشن و ..." بی خاصیت و ثمره است.
مهر قانون استخدامی در آوپ برای افزایش کسر سن مشمول فرزند پدری که حتی شش ماه آن طرف مرز اسیر بوده می شود ولی مشمول فرزند پدری که به واسطه اشتباهات سیستم درون مرز سالها زندان رفته و بی گناهیش اثبات شده و زندان طلبکار شده نمی شود! پس آیا عذابی الهی نیست که بی مهری مهران مشاهده شود؟!
پاسخ + 0 0 --
شیرین 1397/03/26 - 23:12
متاسفم همکار ارجمند نوع گویش و کلمات شما برای من فرهنگی آشنا نیست.گاها در کلامی که نسبت میدهیم بهتر است ببینیم آیا توهین بخود تلقی نمیگردد.جناب مدیری اشتباه گفتند و بخطا رفتند و جسارت کردند.درست!ولی با این نحوه گویش همه چی حل شد؟شان معلمی برگشت؟کار از ابتدا مشکل دارد.آنزمان که همکار فرهنگی به جرم انتقادو اعتراض همانند مجرم بازداشت میشود و وزیر برای آزادی همکار چاره نمی اندیشد،نشان از چیست؟زمانیکهبخاطر جبران کمبود معلم دست به دامان خاله و عمه و فامیل و سیاست میشویم مساله خراب تر از درک ماست.ای همکار آهسته ران کارام جانم میرود وان دل که با خوددداشتم با دلستانم میبرد
پاسخ + +12 0 --
فریاد 1397/03/25 - 17:29
آقای مهران مدیری .بدان که 70%آنچه گفتی دروغ محض بود.بدان که با این سخنانت خود را منفور جمع معلمان نمودی.حرفهای تو جز لودگی مسخره بازی.دلقک بازی چیزی نبود.بدان که بی ادب ترین دانش اموزان هم از کار خود پشیمان میشوند ولی تو چنان بی تربیت هستی که از کارت پشیمان هم نبودی.راستی در ان برنامه یه دروغ دیگر هم گفتی که من در نوجوانی خیلی کتاب می خواندم .بدان که انها اگر هم می خواندی کاغذ پاره ای بیش نبودن.و مطلب آخر بدا به حال صدا و سیما که این چیزها رو پخش می کنه که اگر در ا.پ اتفاقی هم بیفته صدا و سیما غلط می کنه که دخالت کنه
پاسخ + +13 0 --
....### 1397/03/25 - 18:50
بله بعد اون احسان علیخانی چشمم ما به این یکی روشن
انگار توهین به شان معلم از صدر تا ذیل یه جور افتخار ه
پاسخ + +14 0 --
احمدی 1397/03/25 - 19:16
خندیدن و شاد شدن با بی ادبی وتوهین به شریفترین قشر جامعه ان هم در رسانه ملی , حیف به ان پول هایی که به این دلقکها میدهند.
پاسخ + +18 0 --
mid term 1397/03/25 - 19:32
سیمای میلی خیلی وقت است جولانگاه افراد متظاهر و شارلاتان و پاچول بازی مثل ایشان و برنامه کثیف و منحط ماه عسل شده است. خوب است مسئول مستقیم صدا و سیما که کال برنامه های این سیمای ملعون و نفرت انگیز با پول خون ملت ایران و بفرمان او و بدست یکمشت ....میشود گاهی هم ....
پاسخ + +10 -3 --
علی 1397/03/25 - 20:33
آقای اسکویی گفته بود که برو یک سال دیگه بیا تا آداب و معاشرت بیاموزی و انسان بودن را . به هر حال انسان اشتباه میکنه آقای مهران مدیری با آن همه نکته سنجی خاطره خوبی رو انتخاب نکرد برای بازگو کردن در رسانه.مرد کارگردان هزار چهره خسته نباشید.
پاسخ + +10 0 --
ناشناس 1397/03/25 - 23:23
مهران مدیری بارها به معلمان توهین کرده اولین بارش نیست مگه خودش کیه یه بیسواد لوده که با مسخره کردن دیگران پول میگیره
پاسخ + +7 0 --
آموزگار 1397/03/25 - 23:27
بی ..... از مهران مدیری افرادی هستنددکه پول میدن برن تو برنامه هایی مثل دورهمی و خندوانه که بنشینند وبه اراجیف رامبد ومهران گوشبدهنددو قهقهه سر دهند اسمشون هم سیلبرتی ... خدای من
خانه از پای بست ویران است
پاسخ + +7 0 --
....### 1397/03/26 - 00:02
بتده خدا آقای مدیری جنابعالی حسابی مغبون شدی!!
کاش حرف اقای اسکویی رو گوش میکردی و پله های ترقی وآدمیت رو باهم طی میکردی وقتی کسی با اشنا ورابطه یه شبه ره صد ساله طی کنه نتیجش میشه شما ''''.......
پاسخ + +2 0 --
....### 1397/03/26 - 00:03
بتده خدا آقای مدیری جنابعالی حسابی مغبون شدی!!
کاش حرف اقای اسکویی رو گوش میکردی و پله های ترقی وآدمیت رو باهم طی میکردی وقتی کسی با اشنا ورابطه یه شبه ره صد ساله طی کنه نتیجش میشه شما ''''.......
پاسخ + +8 0 --
تبریزی 1397/03/26 - 02:38
حیف به آن شخصیتی که پشتش چنین بی شرمی و بی حیائی پنهان شده است که غلطی که در نوجوانی مرتکب شده است در دوران پیری از آن بعنوان خاطره ی شیرین یاد می کند و بجای گریه و پشیمانی با قهقه می خندد و این نشان از سبک مغزی آن حقیر دارد و الحق که هزار چهره برازنده ی قامت چنین فردی می باشد.
پاسخ + +5 -1 --
محمدرضا خورشیدی پاجی 1397/03/26 - 08:43
با سلام
استاد اسکویی با تیزبینی در یک لحظه او را روانکاوی کرده است و تجربه اش به او گفته است اگر او را اینجا یکسال منتظر نگذارد او فردا ده سال به خودش و مردم و همکلاسی هایش ضرر خواهد زد
درود بر شما که خیلی خوب این الف بچه سرکش و ناسگار دیروز و سربراه شده ناشکر امروز را نقد کردی
پاسخ + +9 0 --
مدرس آزاد 1397/03/26 - 09:33
سلام و مرحبا به سخن شما آقا شهاب،
معلم اصیل یک واژۀ قابل تدبّر است.
معلم اصیل در جامعه ثمراتی دارد که معلم غیر اصیل ندارد، مدیری و برخی مدیریت های برون و درون سیستمی ثمرۀ تربیت معلم غیر اصیلند؟! و ....
پندار می شود که عبارت "... و اصالت قانون در برابر حق روشن و ..." بی خاصیت و ثمره است.
مهر قانون استخدامی در آوپ برای افزایش کسر سن مشمول فرزند پدری که حتی شش ماه آن طرف مرز اسیر بوده می شود ولی مشمول فرزند پدری که به واسطه اشتباهات سیستم درون مرز سالها زندان رفته و بی گناهیش اثبات شده و زندان طلبکار شده نمی شود! پس آیا عذابی الهی نیست که بی مهری مهران مشاهده شود؟!
پاسخ + +4 0 --
یاسین قاصدی-گچساران 1397/03/26 - 10:31
با سلام. چند نکته درباره حرف های این دو به اصطلاح هنرمند:
1- به شغل معلمی در تمام این 40 سال (بویژه از اوایل دهه 70) ظلم های زیادی شده است. یعنی در واقع معلمان شامل یک بند نانوشته (و شاید هم نوشته شده )قرار گرفته اند تحت این عنوان که: به معلم حقوق کافی تعلق نگیرد. دادن هر گونه مزایایی (مثل مسکن - پوشاک- سفر.....که به همه تعلق میگیرد) به معلمان ممنوع است. معلم حق دفاع از خودش را ندارد - و صدها قانون!!! ( مکتوب یا غیر مکتوب ) دیگر.
بدیهی است که تخطی از این قوانین مدون برای همه عواقب وخیمی دارد. صدا و سیما نیز وظیفه رسانه ای اجرای این قوانین را دارد که تاکنون نیز بسیار عالی عمل کرده است.مثل زیرنویس هایش درباره پرداخت دستمزد تصحیح اوراق امتحانی!!! و ..... و همین مورد اخیر عالیجنابان مدیری و جوان. ادامه دارد...
پاسخ + +4 0 --
یاسین قاصدی-گچساران 1397/03/26 - 10:32
2- همه میدانند که معلم مشمول انواع ظلم و ستم حکومت قرارگرفته است. پس جناب به اصطلاح هنرمند این چه تفکر هنری است که به تو میگوید به موجود لگد مال شده مظلومی (که در بی کسی زبانزد خاص و عام است ) لگدی مجدد بزنی و حظ کنی و اسمش را بگذاری شاد کردن مردم. هنرمند باید حرف حق را بزند اما از آنجایی که حرف حق هزینه دارد شما دیواری کوتاهتر از معلم پیدا نمیکنید.چرا شهامت ندارید یک مورد از نظاهی ها یا قاضی ها بگویید و ملت را به اصطلاح خودتان شاد کنید.
پاسخ + +5 0 --
یاسین قاصدی-گچساران 1397/03/26 - 10:37
3- جناب مدیری - جوان: به شما توصییه میکنم شما دامن خودتان را به ظلم به معلم آلوده نکنید و هرچه زودتر عذرخواهی کنید. حرمت معلم مثل حرمت پدر و مادر است. بی حرمتی به این دو عواقب بدی دارد. بدانید ما خدا را داریم ولی صبرش ریاد است. البته شما میتوانید این توصییه من را نیز جوک کنید و به آن بخندید و به لطف صدا و سیما مردم شریف را نیز با افزودن چاشنی هنری اتان!!!!!!!! بخندانید!!!!!!!!!!!
پاسخ + +3 0 --
خانم فرهنگ 1397/03/26 - 12:05
شریعت ترین قشر از نظر اینجانب قشریست که فقط دغدغه شان ومعیشت خود را ندارد ، شریف ترین قشر کسی است که دغدغه سفره خالی هم وطن ، کودکان کار، وضعیت بد بیمارستانها ، وصیت نابسامان قضاوت و... را دارد. وخلاصه اینکه ترسو نباشد ودارای فریاد رسا برای همه مشکلات جامعه باشد نه فقط وضیت اجتماعی واقتصاد خود. مدیری که به معلم خود پنهانی تقدیرنامه می دهد واو را ساکت وبا خود همراه میکند باید بدانیم که او در گرفتن هر گونه امتیازی چه مالی وچه غیر مالی همکار خود را نیز زیر پا له میکند
پاسخ + 0 0 --
یاسین قاصدی-گچساران 1397/03/26 - 12:12
با سلام. املای 2 کلمه را در بند 3 تصحیح میکنم:
- جناب مدیری - جوان: به شما توصیه میکنم شما دامن خودتان را به ظلم به معلم آلوده نکنید و هرچه زودتر عذرخواهی کنید. حرمت معلم مثل حرمت پدر و مادر است. بی حرمتی به این دو عواقب بدی دارد. بدانید ما خدا را داریم ولی صبرش زیاد است. البته شما میتوانید این توصیه من را نیز جوک کنید و به آن بخندید و به لطف صدا و سیما مردم شریف را نیز با افزودن چاشنی هنری اتان!!!!!!!! بخندانید!!!!!!!!!!!
پاسخ + +6 0 --
منوچهر 1397/03/26 - 12:33
در ان شب ایشان احوال خوبی نداشتند از چهره اش و نحوه نشستن او معلوم بود.ایشان بیماری قند و سرطان دارند . وبه این زودی ها از قشر معلم برای شفا یافتن عذرخواهی و طلب دعا خواهد کرد.هیچ نگران نباشید خدا خود میداند با منافقان چطور برخورد کند.
پاسخ + +1 -5 --
ناشناس 1397/03/26 - 13:15
بابابی خیال.یادتون نره همین مدیری یه برنامه مفصل دورهمی روبه معلم هااختصاص دادوهمه ش ازمشکلات معلمان گفت.وحتی دربرنامه های دیگه ش.همین خشکی وعدم انعطاف نسل قدیم آپ باعث شده همه یه دیدخشونت باربه معلم داشته باشند
پاسخ + +10 -3 --
شهاب 1397/03/26 - 17:01
وقتی یک دیپلمه ای چون مدیری در کشور بزرگ شود ومعلم باسواد حقیر، اوضاع همین خواهد شد که مدیری معلم را در برنامه ی خندوانه به سخره بگیرد نفرین برکسانی که ورزشکار، هنرمند ،پزشک و... را ارج می نهند ومعلم را تحقیر می کنند امان از روزی که جاهلان در کشوری جولان دهند
پاسخ + +11 0 --
ناظر 1397/03/26 - 18:46
مدیری با این خاطره مسخره اش در حقیقت به دانش آموزان این کشور یاد داد که معلمان خود را اذیت کنند . مدیری آموزش ترور شخصیت داد .
پاسخ + +6 0 --
سعید 1397/03/26 - 19:35
از کدام شخصیت صحبت میکنید وقتی حتی حقوق گرفتنمان رسانه ای می شود و بارها مسئولین آموزش و پرورش برای خودشیرینی معلمان را تهدید می کنند اگر نازکتر از گل به دانش آموز بگویید چنین می کنیم و چنان
یا وقتی به ظاهر معلمان در برنامه ماه عسل اعلام میکنند معلم هیچ مشکلی ندارد و با همکارانی که از هیچ تلاشی برای آزار هم کوتاهی نمی کنند ،اداری هایی که فقط به فکر پر کردن جیب خودو حفظ پست هستند و در برخورد با اولیا همیشه معلم را متهم می کنند ،شخصیتی نمی ماند
معلم چیزی نداشت که از دست برود ،با لفظ قلم حرف زدنمان ونجابت هم هیچ کسی معلم را تحویل نمی گیرد ،80 درصدمعلم ها محافظه کار و ترسو هستند و هر بلایی را می توان سرشان آورد
پاسخ + +7 0 --
خانم اشرفی 1397/03/26 - 21:55
مدیری ملعون ریا کاری که افراد جاهل را خام کردی و به حماقتت می خندند از جامعه معلمان عذر خواهی کن و از صحبتای زشتت که حکایت از باطنت داره خجالت بکش.
پاسخ + 0 -5 --
هما 1397/03/26 - 22:09
با سلام و احترام به همه
ایشان شغلشان بر پایه ی طنز هست و در صدا و سیمای ایران فعالیت های مؤثر هم داشته اند. هر کس نقاط ضعف زیاد دارد. اگر معلمان خوبی داشتند حتما موفق تر هم بودند.آنچنان هم وضع معلمان قدیم گل و بلبل نبوده است. این را همه ما که خوب می دانیم. بیهوده جبهه گیری نکنیم.
امثال آقای معاونت پشتیبانی وزارت و وزیر و امور اداری عمدا همه را به سخره می گیرند و از این راه خرج شادی در می آورند و شما از یک خاطره که ممکن است همه شما داشته باشید دچار عذاب شدید؟
فرض هم که کارشان اشتباه باشد نمی دانم چرا کسی جرأت نمی کند صاحب رسانه صدا و سیما را به خاطر مبتذل بودن تک تک برنامه ها که جز اتلاف وقت چیزی ندارد مؤاخذه نمی کند؟
فرهنگی باشیم ولی فرهنگ را یدک نکشیم.
پاسخ + 0 0 --
خانم فرهنگ 1397/03/26 - 23:28
موافق نظرتان هستم.
نظر این حقیر این است شبکه نسیم یک شبکه ملی نیست که همه مجبور باشند بیننده آن باشند. هرکس جنبه شنیدن و دیدن اینگونه برنامه ها را دارد باید ببیند ونقد کند. نقد کند یعنی پیشنهاد دهد پیشنهاد برنامه جایگزین وبا شخصیت جایگزین مهران مدیری
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/03/27 - 00:19
چون صدا و سیما مال مردم نیست کخه مواخذع کنند مال کسانی است که اتفاقا از ابتذال خیلی هم خوششان میاید.اگر مال مردم بود که نخ به دماغ این اشغالها میکردند اما مال ولینعمتان و صاحبان ولایات و ایالات است و چه کسی جرات دارد به ایشان بگوید صدا و سیما را اصلاح کن؟ چنان به .... دستور میدهد ترورت میکنند که نفهمی از کجا خورئده ای
پاسخ + +3 0 --
منصور 1397/03/27 - 00:04
جناب مدیری یک لمپنیسم تمام عیار بیش نیست که در برنامه های اخیرش به هر دری می زد تا مردم بیشتری از اول مارکت اپیکیشن بخرند تا پول بیشتری نصیبش بشود اگر آقای مهران مدیری در طنز موفق است اما به اعتراف خودش استعدادی برای درس خواندن نداشته است . مهران مدیری ها یا رامبد جوان میلیارد ها می گیرند تا سوپاپ اطمینان برای حکومت باشند و مخا طب صدا و سیمای منفور و میلی را هر چند برای یک ساعت افزایش دهند و فردا روزی از اولین کسانی هستند که رنگ عوض می کنند
پاسخ + +8 0 --
Agent of Change 1397/03/27 - 20:33
درد من از این است که ما معلمان داریم از خروجی روش تدریس خودمان ایراد می گیریم و آن را مایه ننگ و ... می دانیم! ترجمه یکی از مقالات من:
تنها هدف اکثر این مدرسان این است که به هدف (کوتاه‌مدت) خود که همان پاس کردن شاگردان است برسند- هرچند به هر قیمتی حتی به قیمت گوسفندوار بار آوردن نسل فردا! آن‌ها این هدف را دنبال می‌کنند تا رضایت‌مندی مدیران و روسای خود را کسب نمایند تا بدین سیاق به زندگی خود با آرامش و آسایش و امنیت ادامه دهند! اما هنوز یک احتمال دیگر برای به‌کارگیری روش‌های ارتشی توسط برخی مدرسان وجود دارد: به نظر می‌رسد که مدرسانی که در دوره تحصیلات خود توسط معلمان و اساتید خود و حتی در جامعه مورد بی‌توجهی و بی‌مهری و حتی مسخره شدن واقع‌شده‌اند ازنظر روان‌شناسی تمایل دارند که به‌نوبه خود کاستی‌ها و ناکامی‌های خود را در کلاس‌های خود به‌واسطه کنترل شدیدی که بر شاگردانشان و بر نگرش و رفتار آن‌ها دارند جبران نمایند و روح ستمدیده خود را آرام کنند! آن‌ها روش بانکی را دوست دارند چراکه در کلاس‌هایی که با این روش تدریس به آموزش می‌پردازند - در تضاد با تجربیات تلخ خود:
پاسخ + 0 0 --
مدرس آزاد 1397/03/27 - 21:59
وقتی گوسفندی خودش را در کشتزار مسلمانان انداخت و پیوسته شکم خود را پر و خالی کرد! (اشاره به قسمتی از خطبۀ شقشقیه) ثمره آن در قرون بعد تربیت گوسفندبار نسل فردا (مورد اشاره شما) نمی شود؟!
وقتی تداوم جهل و توهّم در قوانین استخدامی کشور همچنان مستدام است، همین می شود که در صدای معلم کسی بنویسد: " بز رمز گله بود، در وصف جمکران؛ یا صاحب الزمان " شاید اشاره به این مطلب دارد که آن بز در حد ذبح شدن و شفا بخشی مقطعی در پی گوسفندان می رفت، و این بدبختی جامعه است!!!
امروزه بدتر نیز شده، چه بسا همین دیروز، یا همین امروز و یا همین فردا؛ و مقدّر نبوده و نیست در یکی از این سه روز، بزی فرهنگی برای مصاحبه دکتری از درب دانشگاه شهید رجایی رد شود چون از گروه معلمان فرهنگی نیست!!
شکر خدا را که امیدها مخصوص به اوست، در آن سه شب قدر؛ امامی و حدیثی و شب آخری
پاسخ + 0 0 --
Agent of Change 2 1397/03/27 - 20:34
1. آن‌ها درس می‌دهند و شاگردان (شهروندان) درس داده می‌شوند.
2. آن‌ها همه‌چیز را می‌دانند و شهروندان هیچ‌چیز را نمی‌دانند.
3. آن‌ها فکر می‌کنند و شهروندان افکار آن‌ها را تعلیم می‌بینند.
4. آن‌ها سخنرانی می‌کنند و شهروندان با تواضع گوش می‌دهند.
5. آن‌ها نظم می‌دهند و قانون می‌گذارند و شهروندان منظم و قانون پذیر می‌شوند.
6. آن‌ها انتخاب می‌کنند و منتخب خود را به شهروندان تحمیل می‌کنند و شهروندان بدون چون‌وچرا می‌پذیرند.
7. آن‌ها عمل می‌کنند و دستور می‌دهند و شهروندان توهم یادگیری و زندگی کردن را دارند.
8. آن‌ها محتوا و قانون و خط‌مشی و فرهنگ انتخاب می‌کنند و شهروندان خود را با آن‌ها وفق می‌دهند.
9. آن‌ها اطلاعات و فرهنگ مبهم خود را تحت لوای قدرت خود ارائه می‌دهند و شهروندان می‌پذیرند.
10. آن‌ها نه نمایندگان خداوند در کلاس های خود که خود خداوند هستند و شهروندان رعایای آن‌ها که قربانی قدرت‌طلبی آن‌ها خواهند شد.
پاسخ + 0 0 --
Agent of Change 3 1397/03/27 - 20:36
اما این گروه از معلمان و اساتید باید توجه داشته باشند که به‌طور مداوم و پیوسته غالب کردن افکار و ایده‌ها و دستوراتشان از طریق سخنرانی‌های یک‌طرفه در روش تدریس دیکتاتور ماآبانه اشان پتانسیل‌ها، علاقه‌مندی‌ها، استعدادها و خلاقیت شهروندان را در نطفه خفه کرده و درنتیجه مانع رشد و پیشرفت آن‌ها خواهد شد. علاوه بر این، این مدرسان باید توجه داشته باشند که همان‌گونه که آن‌ها دارند شیوه‌های معلمان و روسای خودشان را بازتاب می‌دهند، شاگردان آن‌ها نیز همین نگرش‌ها و منش‌ها و رفتارها را الگو قرار خواهند داد و دنبال خواهند کرد. و خطر در اینجاست که از میان این شهروندان سناتورها و وزرا و رئیس‌جمهورها و رهبران فردا سر بر خواهند آورد! و همه ما باهم - به‌عنوان بخشی از بشریت- باید تحت قدرت و نفوذ و تصمیم‌گیری‌های این رهبران کوته‌فکر و مستبد در جوامعی سرشار از فقر و فساد و ظلم و ستم و آپارتاید و ریا و غارت و استبداد به «وجود» داشتن خود و نه به زندگی کردن خود ادامه دهیم.
پاسخ + 0 0 --
Agent of Change 4 1397/03/27 - 20:37
بنابراین لازم و ضروری است که مدرسان در شرایط کنونی تجدیدنظری جدی در روش‌های تدریس خود داشته باشند. همانطور که اشاره شد این امر برای جلوگیری از خلق رهبران و جوامعی که مانع پیشرفت و توسعه و آزادی و صلح جهانی هم می‌باشند نیز ضروری است.
پاسخ + +1 0 --
شیدایی 1397/03/27 - 22:03
مهران مدیری و احسان علیخانی خفه شوید و .....
پاسخ + +1 0 --
الين 1397/03/28 - 03:45
هيچ حرف تازه و تفكر جديدي نداريد. كامنت ها و نظرات و گفته هاي معلمان همه و همه تكراري و نقل قول هايي كه از ديگران شنيده ايد .... عمل هيچ و هيچ و هيچ ....
پاسخ + +1 0 --
محمود 1397/03/28 - 17:37
سلام/ چند نکته و دگر هیچ :
1-همکار عزیزم؛ یاد بعضی از دانش اموزان بامزه افتادم که درس نخوانند اما با هوشند...
2- ریشه برخی از کاوس ها و خواب های پریشان او را می توان درهمین مسخره بازی هایش جستجو کرد....
3- اگر او بدون پرده کارهای زشتش را با خنده می گوید، اما برخی از مسوولین سال هاست که با فقط با حرف، ما معلم ها و فرهنگ جامعه مان را مسخره کرده اند...
پاسخ + +2 0 --
علیرضا 1397/03/28 - 18:28
مهران مدیری ،رامبد جوان.....دلقک ،لوده ،فریبکار هستند
پاسخ + +2 0 --
ناشناس 1397/03/29 - 16:18
غلط می کردی ترقه می گذاشتی .بی وجود
پاسخ + 0 -5 --
معلم 1397/03/30 - 02:38
مهران مدیری از بسیجیان دوران دفاع مقدس هستند
پاسخ + 0 0 --
معلم بدهکار 1397/03/31 - 01:40
جناب مدیری اگر شما بسیجی بوده اید به وزیر ما بگید حق التدریس مارو بدن شاید فرمان شما رو ببرن
پاسخ + 0 0 --
فرهنگی 1397/03/31 - 01:41
مدیری مدتی را در جبهه و جنگ بوده اند
پاسخ + +5 0 --
دانش اموز شریف دوره2 1397/03/30 - 16:01
باعرض سلام وخسته نباشید خدمت معلمان عزیزم دست تک تک شما عزیزان را من بنده ی حقیر میبوسم و همین جا اعتراض خود و تمام دانش اموزان کشورم را اعلام میکنم اقای مهران مدیری من نیز دانش اموز هستم ودر شهرستان ملایر در مدرسه شریف درس میخوانم و حال که بزرگ ترشدم میتوانم بفهمم که دبیران من چه زحماتی برای من کشیده ان تا من یه اف با یی که شاید به نظر ساده رسد ولی از همان ابتدا تا اخر عمر همین معلمان هستند با صدای نرمشان وخوش نوایشان به یکی مثل منو شما می اموزند که بخوانبم بنویسیم و..... جناب مهران مدیری من فرزند معلم هستم و با چشمان خود قادر به دیدن این هستم که معلم ها نمیتوانند خرج اجاره خانه بدهند چه برسه به این که... اومدم تا به کسانی مانند شما بگویم تا ما دانش اموزان هستیم نمیگذاریم حق دبیرانمان پایمال شود و تو را از بین میبریم من از تمام شما دبیران از طرف ایشون معذرت میخوام با تشکر به امید اصلاح شدن دوباره

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

آیا با طرح " معلم تمام وقت " وزارت آموزش و پرورش موافقید؟

پربازدیدترین

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور