صدای معلم سایت اخبار آموزش و پروش معلمان فرهنگیان

در بیمه نامه باید نام بیمه گذار ، بیمه گر ، تاریخ صدور بیمه ، موضوع معامله ، مبلغ حق بیمه ، موضوع مورد بیمه ، تاریخ انعقاد قرارداد و نفع بیمه ای مشخص شده باشد. اما چرا من معلم حق رؤیت بیمه نامه را ندارم ؟!

طنز جدید آموزش و پرورش : بیمه اجباری آتش سوزی فرهنگیان ؟!

مینو امامی/ همکار صدای معلم

بیمه اجباری آتش سوزی فرهنگیان و انتقاد معلمان به وزارت آموزش و پرورش

جرم همیشگی ما معلمان زیاد بودنمان است. مسئولین ابتدا از این زیاد بودن برای به تعویق انداختن حق و حقوق آنان به بهانه نبودن بودجه لازم جهت پرداخت به موقع ، سود استفاده می بردند ، اما بعدها این مورد تبدیل به بازاریابی منفعت جویانه ای برای صندوق ذخیره فرهنگیان ، فروشگاه های بزرگ با تله های تخفیف 5 درصدی ویژه فرهنگیان ، بیمه آتش سوزی و..... گردید.

اگر سازمان یا واحد تجاری در حال اوج گرفتن باشد برای بازاریابی به سراغ همین زیادی ها می آید ، یا اگر کالاهای همان فروشگاه در عرصه رقابت به دنبال مشتری بیشتری باشد باز به سراغ همین زیادی ها می آیند ، چندین شرکت بزرگ با دام صندوق ذخیره فرهنگیان به نام آنها اما طبق همیشه به کام خواص ، دمار از روزگار اندوخته روز مبادای معلمان در آورد.
و امروز وزیر دلسوز ، داعیه ای مهربانتر از خود معلم گردیده و به زور قصد بیمه کردن منازل آنان را از احتمال نزدیک یک به میلیون آتش سوزی دارد. برای جذاب کردن این تله سه قسط 9 هزار تومانی را ادارات کل آموزش و پرورش استانها پرداخت می نمایند و 108 هزار تومان را هم خود معلمان. راستی اگر این همه بخشنده اید به جای سخاوت کله گنجشگی خود بهتر نیست مطالبات بر حق معلمان را بپردازید ؟ این اسراف از سوی شما برای چیست ؟ مبادا ماهی کوچکی به عنوان طعمه برای شکار ماهی بزرگ نباشد ؟

نکته بعدی پرداخت 100 میلیون خسارت برای ساختمان و 35 میلیون خسارت برای اشیای منزل است ! یعنی بین مناطق مختلفی که منازل در آن قرار دارند و یا نوع اشیای منزل ، تفاوت معناداری وجود ندارد؟ تا جایی که عقل قد می دهد قرارداد بیمه باید بر اساس شناسایی قیمت اشیای منزل و منطقه آن ارزشگذاری شود نه درهم ! و جالب این که بیمه آتش سوزی در کشورهای پیشرفته برای ثروتمندان انعقاد می گردد نه شاغلین زیر خط فقر !

بیمه اجباری آتش سوزی فرهنگیان و انتقاد معلمان به وزارت آموزش و پرورش

من معلم امروز نه به شما و نه به هیچ مسئول دیگری که بر حال من اشک تمساح می ریزند اعتماد ندارم . شما مسئولان در آن طرف در این چهل سال یاد گرفتید که مرا در این طرف فراموش نمائید، نبینید ، نشنوید. اما هر گاه نیاز به جبران ضرر و زیانی بود زیاد بودن من معلم بهترین طعمه بوده است   نکته بعدی گذاشتن نام با مسمای معلم برای هر سرپوشی است که احتمالا قصد به دام انداختن این زیادی پرسنل را دارید. برای صندوق ذخیره فرهنگیان بانک سرمایه با شعار برای فرهنگیان و برای بیمه آتش سوزی بیمه معلم . هدف جلب اعتماد مشتری است . هدف احساس امنیت معلم در خانه خود است ، یعنی القای این معنی که بیمه معلم به معلم خیانت نمی کند !

نکته بعدی که اهمیت قانونی دارد ،عقد کتبی قرارداد است که بیمه گر موظف است بیمه گذار را تفهیم و در صورت توافق طرفین به امضای آن مبادرت نماید. در حالی که وزیر محترم قبل از عید اجبار این نوع بیمه را اعلام فرموده و ظاهرا آرام آرام شروع به اقدام نموده اند. نه از قراردادی خبر است و نه از توافقی . و چه خردمندانه که ابتدا از مناطق محروم کشور حرکت را آغاز نموده اند ( استان هرمزگان ) و یقین انتظار مخالفت یا مقاومت از سوی معلمان مناطق محروم ندارند و گرنه چرا در تهران بزرگ یا هراستان کلان دیگر، امر بیمه گری را آغاز ننموده اید ؟ اول می خواهید نبض کار را در دستانتان بگیرید و بعد به تدریج اوضاع را عادی نمائید.

جناب وزیر ،
این بار این قافله زیادی قرار است جُورِ چه کسانی را بکشد ؟ نکند به طور ضمنی با این شگرد خلاقانه ، خود معلم قرار است تاوان اختلاس صندوق ذخیره فرهنگیان را بپردازد؟ نکند نشستید و گفتید حق بیمه هم همانند مهریه است کی داده و کی گرفته ! اما مراقب باشید که اصلی به نام عندالمطالبه بودن مهریه ، چندین هزار مرد بینوا را راهی زندان کرد و آبرو ببرد و زنان را هم شیر ژیان حقه بازی و دغل نمود . آنانی که چند دقیقه بعد از عقد دائم ، مطالبه مهریه کردند و داماد بی خبر از تله و سرمست از شادی و هیجان روز ازدواج ، راهی زندان شد.

جناب وزیر ،
شاید صد هزار تومان ارزش این همه گفتار نامهربانانه را نداشته باشد ، اما می دانید ما معلمان زیادی این دولت و دولت های قبلی و بعدی ، دلمان برای چه چیز می سوزد ؟ برای معامله ای که همانند افراد بیسواد یا مجنون و سفیه ( با پوزش از همکاران محترم ) با من معلم کشور می نمائید ، جگر ما آتش می گیرد !

بیمه اجباری آتش سوزی فرهنگیان و انتقاد معلمان به وزارت آموزش و پرورش

جناب وزیر ،
1 – چند درصد از معلمان ، صاحب خانه اند ؟!خیلی ها آه ندارند تا با ناله اش سودا کنند.  بدون عقد بیمه نامه تصور نمی کنم همکاری مایل به بیمه آتش سوزی منزل خود نماید. قانونی برای بیمه اجباری نه در این کشور و نه در هیچ یک از عقب مانده ترین کشورهای جهان هم وجود ندارد
2 _ اشیای منزل من معلم به نظر شما چند می ارزد که بخواهم آن را بیمه آتش سوزی کنم ؟ آیا ارزیابی صورت گرفته است ؟
3 – شعور زندگی ندارم که نتوانم تشخیص دهم چه چیز به نفع من و چه چیز به ضرر من است ؟
4 – ناقص العقلم و نیاز به قیّم دارم؟ چرا باید توسط غیر خودم هدایت و کنترل شوم ؟
5 – دریافتی حقوق یک معلم شاغل یا بازنشسته به اندازه کافی در سایه کسورات خواسته و ناخواسته خود اما در هر دو شرایط ، تحمیلی از سوی شما به دلیل نامناسب بودن اوضاع معیشت اش ، وصله داراست ، بیمه اجباری آتش سوزی چه صیغه ای است ؟!
6 – مهم تر از همه توهین و اعترافی آشکار است به شعور و درایت و پایگاه شغلی من معلم که توانمندی یا قابلیت هزینه کرد دریافتی خودم را ندارم . ولی نعمتی چون شما که در جای جای نظام آموزشی مرا به وادی فراموشی می سپارید حال چگونه می شود پا در جایی می گذارید که نفع آن برای من معلم نیست ؟
7 – اگر قرار باشد من معلم این جامعه مدعی خرد و خردورزی باشم اما با تحمیل ارادۀ آن وزارتخانه بدون عقد هر نوع قرارداد کتبی ، عضو صندوق ذخیره فرهنگیان گردم یا بیمه گذار آتش سوزی شوم وای به حال بیسواد جامعه. بیمه گذار حتما باید فرم پیشنهاد بیمه نامه را پر و امضاء نماید تا بعدها در پرداخت خسارت احتمالی ، حق اعتراضی نداشته باشد. در قرارداد بیمه باید همه چیز به صورت مکتوب بین طرفین رد و بدل شود. بدون امضاء ، تعهدی برای قبول خطر از سوی بیمه گر وجود ندارد.
8 – در بیمه نامه باید نام بیمه گذار ، بیمه گر ، تاریخ صدور بیمه ، موضوع معامله ، مبلغ حق بیمه ، موضوع مورد بیمه ، تاریخ انعقاد قرارداد و نفع بیمه ای مشخص شده باشد. اما چرا من معلم حق رؤیت بیمه نامه را ندارم ؟!

جناب وزیر ،
من معلم امروز نه به شما و نه به هیچ مسئول دیگری که بر حال من اشک تمساح می ریزند اعتماد ندارم . شما مسئولان در آن طرف در این چهل سال یاد گرفتید که مرا در این طرف فراموش نمائید، نبینید ، نشنوید. اما هر گاه نیاز به جبران ضرر و زیانی بود زیاد بودن من معلم بهترین طعمه بوده است. نجیب ، سر به زیر ، متواضع ، محافظه کار و.... خصلت هایی مناسبی برای در دام انداختن قشر زیادی است !

یک کلام ختم کلام ،
بدون عقد بیمه نامه تصور نمی کنم همکاری مایل به بیمه آتش سوزی منزل خود نماید. قانونی برای بیمه اجباری نه در این کشور و نه در هیچ یک از عقب مانده ترین کشورهای جهان هم وجود ندارد.

ما معلمان مایل به عضویت در بیمه آتش سوزی نیستیم . هر معلمی چنین قصدی داشته باشد به عنوان یک آدم عاقل و بالغ خودش می تواند شخصا اقدام نماید. فعلا ما معلمان قصد بیمه نمودن احکام جدید حقوق خود را داریم که از روز معلم سال 96 تا 97 ، بیش از بیست بار توسط ده مسئول مربوط و نامربوط ، تغییر میزان داد و آخرش هم هیچ کدام نشد.

( از همکار بزرگوارم از شهرستان خمیر استان هرمزگان برای اطلاعاتی که دادند ، سپاسگزارم. )


ارسال مطلب برای صدای معلم

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

یکشنبه, 27 خرداد 1397 ساعت 11:27 خوانده شده: 1233 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +22 0 --
بایبوردی 1397/03/27 - 12:18
سلام

جناب وزیر ،

اولویت بیمه آتش سوزی برای مدارس سراسر کشور و حتی ادارات آموزش و پرورش ،منطقی تر و عقلانی تر به نظر نمی رسد ؟!!
پاسخ + 0 0 --
امامی 1397/03/28 - 13:56
سلام همکار محترم ،

بلی اولویت اول بیمه مدارس خصوصا دانش آموزان و کادر مدرسه است. اول سال یک بیمه حادثه انجام می شود و فرمالیته مبلغی می گیرند اما خدا را شکر مملکت ما مدارسش بدون حادثه است !!!!!!!!
پاسخ + +18 0 --
رضایی 1397/03/27 - 13:25
دیکتاتوری مدرن
ما که زیر بار نمی رویم.
پاسخ + 0 0 --
سارا 1397/03/27 - 15:41
بیمه زورکی بهشت زورکی ... میشه دست از سرما برداریدوبه ظاهرخیرخواه مانباشید خدا به ما هم عقل و قوه تشخیص داده
پاسخ + 0 0 --
امامی 1397/03/28 - 13:52
سلام سارا خانم ،

زندگی زورکی در تمامی ابعاد آن ، افراد را به رباطی مطیع تبدیل می سازد . امید که رباط نشویم .
پاسخ + 0 0 --
امامی 1397/03/28 - 13:53
سلام همکر محترم ،

تشکر
پاسخ + +22 0 --
ناشناس 1397/03/27 - 13:54
ما معلمان مایل به عضویت در بیمه آتش سوزی نیستیم . هر معلمی چنین قصدی داشته باشد به عنوان یک آدم عاقل و بالغ خودش می تواند شخصا اقدام نماید. فعلا ما معلمان قصد بیمه نمودن احکام جدید حقوق خود را داریم که از روز معلم سال 96 تا 97 ، بیش از بیست بار توسط ده مسئول مربوط و نامربوط ، تغییر میزان داد و آخرش هم هیچ کدام نشد.
پاسخ + 0 0 --
امامی 1397/03/28 - 13:51
سلام ناشناس محترم ،

جمله بنده را تکرار کردید اما نظرتان را ننوشتید . مگر این که منظورتان تأیید مفهوم پاراگراف قید شده است.
پاسخ + +22 0 --
مهرپور 1397/03/27 - 14:46
آفرین خانم امامی عزیز.ما نباید اجازه دهیم بدون اطلاع از حقوقمان بیمه های جورواجور کسر کنند که خودشان هم از این قراردادها سود کلانی می برند.
پاسخ + 0 0 --
امامی 1397/03/28 - 13:49
سلام خانم مهرپور ،

ممنونم . فعلا تنها اسلحه بُرنده ما معلمان هوشیاری
است . بی تفاوت نبودن و بالا بردن سطح آگاهی از
دیگر ابزارهای دفاعی مناسب برای ماست .
پاسخ + +7 0 --
ناشناس 1397/03/27 - 15:39
من سالهاست مستاجرم و زیر خط فقر برای زنده ماندن ،نه زندگی تلاش میکنم ،برداشت یک ریال از حقوقم هم حلال نیست ، همین بیمه طلایی به درد نخورتون کافی نبود ماهی 80 تومن پول بیمه درمانی کم میکنید کارگزارها مدارک را قبول نمی کنند و یا گم و گور می کنند
پاسخ + 0 0 --
امامی 1397/03/28 - 13:48
سلام همکار محترم ،

وقتی مبلغ هزینه درمان بیشتر می شود فقط دنبال یک بند فرار هستند تا مبلغ خیلی کمی بپردازند. راستی از
سال 90 به این طرف ،اوضاع خیلی چیزها برای معلمان خراب است چرا؟
پاسخ + +13 0 --
احمد 1397/03/27 - 15:41
همصدا باهم : جناب وزیر ما را به خیر تو امید نیست، شر مرسان!!!@
پاسخ + 0 0 --
امامی 1397/03/28 - 13:45
سلام همکار محترم احمد آقا ،

هم صدائی هم می بینید اثرگذار نیست. همکاران کم
هم صدائی نکردند. پاداش همکاران بازنشسته از مهر 96 به سه ماه آینده حواله شد . الله اعلم
پاسخ + +5 -2 --
علی شیخی 1397/03/27 - 16:08
یک همت و یک یا علی جانانه لازم داریم تا برای همیشه از خط فقر بسوی زندگی واقعی اوج بگیریم...
پاسخ + 0 0 --
رضایی 1397/03/27 - 17:48
منظور؟
پاسخ + 0 0 --
شیخ مهندس 1397/03/27 - 20:54
امید جز تو نیست یا صاحب الزمان
ما در چه عالمیم، اینان به فکر نان
پاسخ + 0 0 --
امامی 1397/03/28 - 13:42
سلام جناب شیخ مهندس ،

امام زمان هم در چنین شرایط و اوضاع جامعه ما و جهان
خدا داند بیاید، یا نیاید مصلحت است. ایشان منتظرند تا
جماعت کلۀ یکدیگر میل نمایند . اضمحلال فرهنگ و
انسانیت ، فعلا گواه بر این امر است.
پاسخ + 0 0 --
امامی 1397/03/28 - 13:44
سلام جناب آقای شیخی ،

والله 40 سال است که یا علی می گوئیم خبری نیست!!
در گذشته در مساجد صلوت می فرستادی تا جا باز شود
الان برعکس ، جا تنگ تر هم می گردد.
پاسخ + +16 0 --
....... 1397/03/27 - 17:44
سلام

اگر 27 هزار تومان هر معلم را دولت برای درمان
دختران شین آبادی ، هزینه کند شاید قدری از
دردهای آنان بکاهد.
و شاید این 27 هزار تومان هزینه دولت برای هر
معلم جهت بیمه آتش سوزی منازل شان ، از
بودجه افزایش حقوق خود معلمان کم شده است؟
پاسخ + 0 0 --
امامی 1397/03/28 - 13:40
سلام همکار محترم ،

دختران شین آبادی به صف سالگرد حادثه بنشینند!!
آنگاه با طرح مسأله توسط خود مسئولین بر من نیز
مشتبه می شود که عجب مسئولان دلسوزی داریم
حساب همه چیز را در دستانشان دارند.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/03/29 - 15:19
اگر پولی هم جمع می شد با این همه دزد به آن دختران مظلوم نمی رسید،
در ثانی برای زلزله زدگاه، احداث مدرسه، درمان بیماران ...باید مردم هزینه کنند وظیفه مسئولین چیست؟
پاسخ + +7 0 --
شهاب 1397/03/27 - 21:30
نه بزرگ به بیمه ی آتشسوزی اجباری می گویم
جناب وزیر از این فریب ها دست بردار معیشت معلم افتضاح است هرچه زودتر اقدامی انجام بده در جامعه سرافکنده شدیم شرمنده سوپر مارکت صاحب خانه و...هستیم دانش آموزانم چندین برابر من معلم باسابقه درآمددارند
پاسخ + 0 0 --
امامی 1397/03/28 - 13:38
سلام همکار محترم ،

جناب وزیر ،

فکر نان باش که خربزه آب است.
پاسخ + +8 0 --
دبیر 1397/03/27 - 22:25
به احتمال زیاد برای ورشکسته نشدن بیمه ی معلم به علت اختلاس ها و سودجویی های فراوان دوباره باید دست در جیب معلمان نمود .
پاسخ + 0 0 --
امامی 1397/03/28 - 13:37
سلام همکار محترم ،

تصور نمی کنم خیر دراز مدت برای فرهنگیان داشته باشد
بلکه همان خیر کوتاه مدت برای بیمه معلم و .... دارد.
پاسخ + +1 -1 --
حسن درویشی 1397/03/27 - 23:35
در استان بوشهر ( شهرستان دیر) اجباری نبود بلکه هر معلمی دوست داشت باید فرمی را امضاء می کرد وبیمه ی آتش سوزی تنها هم نبود بلکه منزل مسکونی و وسایل خانه مجموعا تا مبلغ صد هفتاد میلیون تومان در برابر خسارتهای ناشی از زلزله هم بیمه می شود
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/03/28 - 12:21
....که اجباری باشد دیگر همین مانده که الله یار ترکمن ...برای ما تصمیم بگیرد.....
پاسخ + 0 0 --
امامی 1397/03/28 - 13:36
سلام همکار محترم ،
جناب درویشی ،

1 - فقط امضای فرم کافی نیست.
2 - ارزش منازل مگر یکسان است ؟
3 - ارزش کالاها یا دارائی معلمان مگر یکسان است؟
4 - مناطق مسکونی مگر بهای واحد دارند؟
5 - تا جائی که می دانم بیمه زلزله ،قراردادی جداگانه
دارد و دو بیمه نامه متفاوت را نمی توان یکجا عقد کرد.
پاسخ + 0 0 --
امامی 1397/03/28 - 18:39
سلام همکار ناشناس محترم ،

نمی دانم به آقای ترکمن ربطی دارد یا خیر؟
اما ظاهرا تصمیم وزیر است.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/03/31 - 22:05
سلام
عزیزان فرهنگی
بنده دراین سی سال خدمتم ندیدم مسئول مردی پیدا شود ودرجهت حمایت از حق وحقوق بایسته قشر زحمت کش فرهنگی حتی به ظاهر چه درحد وزیر وسایرین(معاون وزیر.مدیرکل)تهدیدبه استعفا کرده باشن بلکه با چنگ ودندان خود را به همه چسبانده اند تادر پستشان اقا باشند.خداوند نبخشد این چنین افرادی را راکه اموطش وپرورش را به ورطه نابودی کشاندند وآمد آنچه که نباید میامد بر سر این قشر فرهنگی مظلوم وویرانی نظام اموزشی وفرهنگی جامعه
پاسخ + 0 0 --
امامی 1397/04/02 - 09:43
سلام

اگر بود که اوضاع بهتر از این بود. مشکل همین نبود مرد عمل است.
پاسخ + 0 0 --
ممقانی 1397/04/02 - 00:59
با تشکر از سرکار خانم امامی که بسیار دقیق و موشکافانه قضیه را باز کرده اند ذکر دو نکته را در این باره لازم می دانم
اول اینکه شاید برخی از همکاران منزل خود را خودشان با نزد سازمان های بیمه دیگر بیمه نموده باشند و چه اجباری به این بیمه تحمیلی هست؟؟
دوم اینکه تا جایی که بنده اطلاع دارم منازل روی قبض گاز خانه خود بیمه آتش سوزی دارند و نیازی به بیمه ندارند ! الان قبض گاز خانه خودمان را جلو چشم دارم و بابت ردیف بیمه 2499 ریال کسر شده است !
سوم اینکه باید سازمان بازرسی و ارگان های نظارتی وارد شود و مشخص کنند که این اشخاص بالادستی که ظاهرا به حال معلم دل می سوزانند از چنین قراردادهای کلانی چه سودهایی می برند ؟
پاسخ + 0 0 --
امامی 1397/04/02 - 09:42
سلام

همکار محترم ، جناب ممقانی ،

1 - بیمه کردن منزل کاملا یک فعل اختیاری و ارادی است و اجبار بر آن بجز کسب درآمد برای بیمه گر و... نفعی به کسی ندارد.

2 - بیمه روی قبض گاز منازل تا جایی که بنده می دانم مربوط به آتش سوزی های ناشی از تشعشع گاز می باشد.

3 - سازمان بازرسی کشور متأسفانه همانند سابق برّان فعالیت نمی نماید و گرنه تا حال به شکایات و اعتراضات معلمان پاسخ داده بود. بالاتر از وزیر هم رئیس جمهور است که .......
تشکر از لطف تان
پاسخ + 0 0 --
محمدی 1397/04/20 - 01:38
جناب وزیر چقدر گرفتی این قراردادرابستی وبه خودت اجازه دادی دست تو جیب من بکنی من شاکی خصوصی از شما هستم منتظر باشید

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

آیا با طرح " معلم تمام وقت " وزارت آموزش و پرورش موافقید؟

پربازدیدترین

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور