صدای معلم سایت اخبار آموزش و پروش معلمان فرهنگیان

" افراد غیر مسوول در آموزش و پرورش ایران به شکاکیت امنیتی دامن می زنند که ثمره آن تولید خشونت و افسردگی در ساختار آموزش و پرورش ایران است "

شاخص های سه گانه (= تریلوژی) پاشیدگی آموزش و پرورش ایران

حسن خوش چشم آرانی/ عضو هیئت علمی دانشگاه و روزنامه نگار

عوامل پاشیدگی آموزش و پرورش ایران

در فصل تابستان نیروهای ستادی آموزش و پرورش ایران فعال می شوند و اکثریت نیروهای آموزشی به خواب تابستانی می روند.

مشکل آموزش و پرورش ایران در ناکارآمدی نیروهای ستادی و شوراهای آموزش و پرورش استان و شهرستانها است.
تریلوژی آموزش و پرورش ایران نشان می دهد که مشکلات فرهنگی ایران کاملا خود ساخته است. ورود سیاست و ایدئولوژی به آموزش و پرورش ایران شکاکیت آموزشی را سبب شده است. نزاع بخش آموزشی و پرورشی، شکاکیت آموزشی در آموزش و پرورش ایران را به خوبی نمایان کرده است و بخش پژوهشی را مغفول گذاشته است


1) آموزش و پرورش ایران در چهل سال گذشته بیشتر ایدئولوژیک بوده است تا دینی. صبغه ایدئولوژیک مراکز و وزرات خانه های فرهنگی ایران مانع ایجاد فضای منصفانه آموزش و پژوهش می شود.

ایدئولوژیک شدن فرهنگ، روح تملق و چاپلوسی و نفاق را گسترش می دهد. شکاکیت معرفتی از تفکر ایدئولوژیک تولید می شود که ثمره شکاکیت معرفتی، دروغ است.


2) شوراهای آموزش و پرورش در سطح ملی و استانی و شهرستانی با برنامه های ایدئولوژیک خود و بدون کمترین مطالعات منطقه ای بیشترین اقدامات ضد فرهنگی را دامن می زنند. تصمیم گیری هایی مناقشه برانگیز که در مورد برخی از اقلیت های قومی و مذهبی و زبانی صورت می گیرد نشان دهنده بی ثمری تصمیمات شوراهای مسبوق الذکر است.

دیکته ها و تکالیف افراد غیر مسوول در آموزش و پرورش ایران به پاشیدگی وضع موجود کمک می کند.افراد غیر مسوول در آموزش و پرورش ایران به شکاکیت امنیتی دامن می زنند که ثمره آن تولید خشونت و افسردگی در ساختار آموزش و پرورش ایران است.

عوامل پاشیدگی آموزش و پرورش ایران


3) مخالفت با دستاوردهای بشری در مطالعات آموزش و پرورش سومین شاخصه پاشیدگی آموزش و پرورش در ایران است.

در فصل تابستان نیروهای ستادی آموزش و پرورش ایران فعال می شوند و اکثریت نیروهای آموزشی به خواب تابستانی می روند  سند 2030 که با مخالفت شکست خوردگان در انتخابات شوراها و ریاست جمهوری روبه رو شد، نشان دهنده ورود سیاست و ایدئولوژی به ساختار آموزش و پرورش ایران است.

ورود سیاست و ایدئولوژی به آموزش و پرورش ایران شکاکیت آموزشی را سبب شده است. نزاع بخش آموزشی و پرورشی، شکاکیت آموزشی در آموزش و پرورش ایران را به خوبی نمایان کرده است و بخش پژوهشی را مغفول گذاشته است.


حسن روحانی به عنوان رئیس شورای عالی آموزش و پرورش و رئیس شورای عالی انقلاب فرهنگی باید فکری به حال شکاکیت ثلاثه بکند و راه کار معقولی برای رهایی آموزش و پرورش ایران از ایدئولوژی ،سیاست و افرادغیر مسوول بکند.

خبرنامه تحلیلی جوان کویر

یکشنبه, 10 تیر 1397 ساعت 12:28 خوانده شده: 287 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +2 0 --
ناشناس 1397/04/10 - 12:59
بله خیلی خوب است که وظایف حراست را هم به آن ها یاددآوری کنیم
پاسخ + +2 0 --
دبیر م 1397/04/10 - 13:36
افسوسسسسسسسسسسسسسسس!!!!!!!!!!!
پاسخ + +1 -2 --
جان بزرگی 1397/04/10 - 15:09
آموزش و پرورش ایران در چهل سال گذشته بیشتر ایدئولوژیک بوده است؟؟!! اول شما به این سوال پاسخ بدهید کدام سیستم ایدئولوزیکی هست که اندیشه های بنیانگذار این مکتب و نظام را بعنوان رشتهو مدرک تحصیلی کار کنانش نه تنها حلول حلوا نمی کند بلکه قبول هم ندارد!!کاش حداقل ایدئو لوژیک بود!!این چه ایدئو لوژیکی است که فقط به سلیقه مداری ختم شده است؟!!این تناقض آشکار و وهن از کجا نشأت می گیرد؟این نفاق و تزویر و دورویی ریشه اش کجاست؟!
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/04/11 - 08:17
در كدام نظام، آموزش و پرورش ايدئولوژيك نيست؟ آيا نظام هاي سكولار و يا ليبرال نظام آموزش و پرورش خود را براساس ايديولوژي خودشان منطبق نمي‌كنند؟
پاسخ + +3 0 --
Agent of Change 1397/04/10 - 15:39
آقای دکتر! بهتر است این حقیقت را به شما یادآوری کنم که آموزش‌وپرورش ما – که از آن به گونه ای پاسداری می‌شود که هیچ نوع اصلاح بنیادین را بر نمی تابد – نه که ساختار بلکه شبه ساختاری مختل است که (خروجی آن) در خدمت ساختارهای مختل تر بزرگتر است که جز به تاراج این سرزمین و مردمانش تمی اندیشند. چگونه از روحانی یا امثال روحانی که در راس هرم .... هستند انتظار برطرف کردن نقایص آموزش و پ را دارید استاد؟!
پاسخ + 0 0 --
حمیدی نیا 1397/04/10 - 17:18
آقای دکتر حسینی، میشه بیشتر توضیح بدید که چطوری ممکنه که آپ همچین ابزاری باشه؟ ممنون
پاسخ + 0 0 --
Agent of Change 1397/04/10 - 22:30
سلام. فصل اول و سوم این کتاب من را بخوانید. در نتیجه گیری گفته ام که سیاست گذاران آموزشی ما یا "دروغ" می گویند که خادم مردمند چرا که در عمل در خدمت مافیاهای تمامیت خواهی هستند که جز به برپایی کاخ های رویایی خود بر گرده مردم ستمدیده ایران نمی اندیشند. و یا خاین و در خدمت اهداف امپریالیسم هستند. بخوانید تا با دلایل من و ... آشنا شوید.
پاسخ + 0 0 --
Agent of Change 1397/04/11 - 08:25
منظورم این کتابه که رایگان دانلود میشه:

http://iranglobal.info/node/66805
پاسخ + 0 0 --
حقی 1397/04/10 - 23:27
تمام آموزش وپروشها دارای یک ایدئولوژی هم هستند. مشکل آنجا آغاز می شود که یک ایدئولوژی غلط حاکم شود.ایدئولوژی تعالی ملی ومیهنی،آزادی بیان وعقیده ، قانونمندی جامعه، احترام به دیگران فارغ از هردسته بندی،عدالت اجتماعی و... اگر حاکم شود زهی سعادت

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.




نظرسنجی

آیا با طرح " معلم تمام وقت " وزارت آموزش و پرورش موافقید؟

پربازدیدترین

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور