صدای معلم سایت اخبار آموزش و پروش معلمان فرهنگیان

" ما تا زمانی که به مجموعه حقوق قانونی خود آگاهی نداشته باشیم و آن را مطالبه نکنیم ، جامعه در اهدای آن کِنسی خواهد کرد "

" منشور حقوق بيمار " و مطالبه گری فراموش شده در غوغای ناآگاهی و روزمرگی ؟!

مینو امامی/ همکار صدای معلم

منشور حقوق بيمار و مطالبه گری و بیمه فرهنگیان

سلامتی اصلی مهم برای زندگی افراد یک جامعه است. ما از نعمت سلامتی یا به صورت وراثتی و یا به صورت خود کنترلی برخوردار می گردیم. خود کنترلی یعنی نظارت بر میزان و نحوه خواب شبانه ، نوع غذاهای مصرفی و میزان ویتامین یا کالری دریافتی ، تنظیم تناسب میان حجم کالری دریافتی با نوع و میزان فعالیت یک روزمان ، انجام ورزش های گوناگون برای کنترل سوخت و ساز بدن ، عدم خوددرمانی و عدم مصرف بی رویه یا غیر تخصصی دارو ، کاهش استرس و نگرانی شدید و تسلط بر هیجانات معمول زندگی ، به دور ماندن از هر نوع عنصر آسیب رسان چون مصرف سیگار و مواد مخدر و مشروبات الکی خصوصا در حد غیرمتعارف آن که به سلامتی آسیب های جدی جبران ناپذیری وارد می نماید و..... این همه مواردی است که هر یک از افراد جامعه برای حفظ سلامتی خود و خانواده اش باید آنها را رعایت کند ، که قدر مسلم تضمینی برای سلامتی جامعه خواهد بود.
اما علاوه بر تلاش فردی افراد جهت نیل به این هدف مهم ، ما برای حفظ سلامتی کل یک جامعه در قبال دیگر همنوعان خود نیز یک سری وظایفی بر عهده داریم ، چون تمیز نگه داشتن محلات و اماکن عمومی ، نریختن ته سیگار و آدامس و ته مانده تنقلات خورده شده در جاده ها و معابر عمومی و فضاهای سبز که هم مزاحم سایرین است و هم برای محیط زیست و پرندگان آسیب جدی وارد می سازد، یا رعایت اصول بهداشتی در شرایط سرماخوردگی که باعث سرایت بیماری به دیگران خصوصا در مراکز عمومی نگردیم و.....
این همه و خیلی بیشتر از اینها وظیفه هر فردی است که عضوی از اجتماع بزرگتر است. اما همیشه ما خودمان به تنهایی یا با همراهی سایر همشهریان خود نمی توانیم ضامن سلامتی خود یا کل جامعه باشیم و در شرایط بیماری ما نیازمند درمان و معاینه و معالجه مراکز بهداشتی هستیم.
اخیرا برای امری در یکی از بیمارستانهای خصوصی شهر تبریز ، برای ملاقات رفته بودم که بر روی تابلوی اعلانات در چندین محل متفاوت نوشته ای جالب دیدم که بهانه این نوشتنم شد ، شاید خیلی از افراد به بهانه ملاقات بیمار یا بستری شدن ، به یکی از بیمارستانهای شهر خود مراجعه کرده باشند اما ندانند که اصل مهمی برای بیمار وجود دارد به نام " منشور حقوق بیمار " و شاید برخی از وجود آن با خبرند اما نسبت بدان بی اعتنایند چون نوشته شده ها در جامعه ما همیشه به منزله حقوق قانونی افراد نیست.

افراد حاضر در بیمارستان تند تند می آمدند و می رفتند ، یا دارو به دست بودند یا مریض به همراه داشتند و.... اما کسی نمی ایستاد تا ببیند که حق یک بیمار دراین بیمارستان چیست ؟ جالب این که خانمی با مشاهده مطالعه منشور بیمار توسط بنده و تعجبم از آن ، برگشت و گفت گزارشگری ! و جالب تر این که با وجود این که بیمارستان مزبور خصوصی است اما برای بخش زنان دو اتاق نسبتا بزرگ با 4 – 5 بیمار در هر اتاق با نوع بیماری متفاوت ، بستری شده داشت که نمی دانم چگونه خصوصی خوانده می شود ؟!

دعوای دیرینه جوامع عقب مانده یا نگه داشته شده ، چه فرقی می کند ! بر سر تنها سرویس بهداشتی داخل اتاق برای بیماران خصوصا با ناراحتی کلیوی ، برای خود سریالی غم انگیز بود. در مدت یک تا یک و نیم ساعت انتظار بنده در راهروی خیلی کوچک ، پرستاران بارها این درها را باز کرده و محکم می کوبیدند ، یاد عکس معروف هیس دخترک انگشت به لب به معنای سکوت افتادم ! جلوی بیمارستان اغلب می نوشتند بوق زدن ممنوع ، اما تاکسی های سِمج با مشاهده هر کس جلوی بیمارستان دست به بوق می شدند ، صحنه ناخوشایند دیگر وجود سه تا چهار سطل آشغال در رنگ های متفاوت برای منظورهای جداگانه به اندازه 130- 120 سانتیمتر بود که راهروی کوچک را زشت تر و کثیف تر نشان می داد. گویی به زور در فضایی محدود ، اجباری برای موجودیت این بیمارستان بود. ظاهرا همه چیز مورد نیاز و مفید برای مردم این دیار در گذشته مدفون گردیده است . امید ، بستری شدن در بیمارستان بر هیچ کس نصیب نگردد.

به قول حافظ :
تنت به ناز طبیبان نیازمند مباد
وجود نازکت آزرده گزند مباد
سلامتِ همه آفاق درسلامت توست
به هیچ عارضه شخص تو دردمند مباد

البته حق و حقوقی هم برای بیماران در داروخانه وجود دارد که امیدوارم با مراجعه به سایت مربوط ، اطلاعات لازم برای مطالعه و مطالبه را به دست آورید . ما تا زمانی که به مجموعه حقوق قانونی خود آگاهی نداشته باشیم و آن را مطالبه نکنیم ، جامعه در اهدای آن کِنسی خواهد کرد.

" با توجه به اين كه سلامت جسمی ، روانی ، معنوی و اجتماعی از مهمترين ابعاد وجودی هر فرد بوده و تأمين آن بر اساس اصل ٢٩ قانون اساسی از مهمترين تعهدات حاكميت در جمهوری اسلامی ايران است و بر اين اساس وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشكی خود را در قبال ارائه مطلوب خدمات سلامت برای آحاد جامعه مسئول می داند، بر این اساس منشور حقوق بیمار در 5 محور تدوین شده است :

منشور حقوق بيمار و مطالبه گری و بیمه فرهنگیان

پنج محور منشور حقوق بيمار
1 - دریافت مطلوب خدمات سلامت حق بيمار است .
اين خدمات بايد تا حدامكان محترمانه ، صادقانه ، عادلانه ، سريع و فارغ از تبعیض باشد. ( شرائط خاص بیمار ناشنوا ، کودک ، زبان بیگانه و... در نظر گرفته شود) و مبتنی بر دانش روز ، منافع بیمار و امكانات و شرايط مناسب و به دور از درد و رنج باشد. در شرايط اورژانس فارغ از الزام به تأمین هزينه و يا همراه با فراهم سازی زمینه انتقال به مراکز مناسب ديگر باشد.

2 - اطلاعات باید به نحو مطلوب و به ميزان کافی در اختيار بيمار قرار گيرد.
اطلاعات شامل :
* هزينه های احتمالی
* بیمه های تحت پوشش
* نام و مسئولیت اعضای کادر درمان
* مفاد منشور حقوق بيمار
* نقاط ضعف ، قوت و عوارض احتمالی روش درمان و توضيح در خصوص درمان های جايگزين
* نحوه دسترسی به پزشک معالج
* آموزش های لازم در ارتباط با بیماری
* تصاوير اطلاعات ثبت شده در پرونده

3 - حق انتخاب و تصميم گيری آزادانه بيمار باید محترم شمرده شود.
بیمار در موارد ذيل حق انتخاب دارد:
*درخواست برای انتخاب پزشک معالج و انجام آن در صورت امكان
* انتخاب مرکز خدمات دهنده امور تشخيصی و درمانی و نظرخواهی از پزشک دوم به عنوان مشاور
* شرکت در پژوهش
* قبول يا رد درمان پیشنهادی پس از آگاهی غير از موارد اورژانسی به صلاحديد پزشك
* زمان کافی جهت تصمیم گیری و انتخاب در صورت عدم وجود خطر

4 - اصل رازداری و احترام به حریم خصوصی بيمار رعایت شود
بايد به حريم خصوصی بیمار احترام گذاشته شود و امكانات لازم بدين منظور فراهم شود. فقط بیمار، گروه درمانی و افراد قانونی مجاز، حق دسترسی به اطلاعات بیمار را دارند. همراهی فرد معتمد در مراحل تشخیصی حق بیمار است مگر اين كه خلاف ضرورت پزشكی باشد.

5 - دسترسی به نظام کارآمد رسيدگی به شکایات حق بيمار است
بیمار حق دارد در صورت ادعای نقض حقوق خود، بدون اختلال در کیفیت خدمات دريافتی به مقامات ذی  صلاح شكايت کند و از نتايج شكايت خود در مراجع ذیصلاح آگاه و پس از رسيدگی از همان طريق مطّلع گردد.

و منشوری هم برای کادر بیمارستان موجود است و رعايت حقوق كاركنان از جانب مراجعين ، به منظور امكان دريافت خدمات مناسب ، امری اجتناب ناپذيراست . " ( 1 )


در سریال پرستاران کشور استرالیا که تلویزیون ایران سالها آن را نمایش داد ، دقیقا رعایت این منشور بیمار را به خاطر دارم . بیمار عقب مانده ذهنی سندرم دان باردار بود و پرستار با زبانی ساده قابل فهم برای او ، توضیح می داد که قرار است وضع حمل نمائی و مادر شوی ، می فهمی یعنی چه ؟ بچه را می خواهی ؟ و بیمار بیان کرد بله . موضوع تمام شده بود و او را برای زایمان به بخش بردند. یا توجیه بیمار و همراه او در خصوص قبول و یا انتخاب پزشک معالج یا روش های موجود درمان اعم از داروئی یا جراحی را به بیماران توضیح می دادند تا خود بنا به صلاحدید ، یکی را انتخاب نماید.

منشور حقوق بيمار و مطالبه گری و بیمه فرهنگیان

در بیمارستانهای ما اصلا معلوم نیست پزشک معالج چه کسی است ؟ روش جراحی او چیست؟ شانس حیات یا مدت درمان چقدر است ؟ ما و حق انتخاب پزشک یا ما و حق انتخاب روش درمان ! و تا هزینه درمان به حساب بیمارستان واریز نشود ، پذیرش صورت نمی گیرد و یا قبلا باید معرفی نامه را از بیمه تکمیلی دریافت و با ارائه آن می توانید کل مبلغ درمان را نپردازید ، که اصولا شروع بیماری بدون خبر است لذا باید مراحل وقت گیر خسته کننده ای را طی نمائید تا حق بیمه خود را دریافت کنید. امضای رضایت نامه برای جراحی بدون مطالعه یا تفهیم همراه بیمار انجام می گیرد که مسئولیت سنگینی بر دوش اوست. چرا ما یاد نمی گیریم که هر نوشته ای را قبل از امضا حتما مطالعه نمائیم؟ وای به حال آنانی که برای نمایش اعتماد خود برگه سفید امضا می نمایند! آیا به بهانه بیمه باید آگاهی از شرایط درمان به عنوان حق بیمار ، نادیده گرفته شود؟ اگر همکاری شاهد اجرای محورهای منشور حقوق بیمار بوده اند لطفا با ذکر نام شهر مرقوم نمایند.

منشور حقوق بيمار و مطالبه گری و بیمه فرهنگیان

بیمه خدمات درمانی و تکمیلی فرهنگیان
ما کارمندان دو نوع بیمه درمانی و تکمیلی داریم و علیرغم پرداخت مبالغی به صورت ماهانه ، که شکر خدا خیلی ها به دلیل برخورداری از نعمت سلامتی ، به صورت نادر از امر درمان استفاده می کنند ، اما باز سنگینی هزینه بر دوش خودمان است. خیلی از سازمانها از جمله وزارت نفت اصل مبلغ هزینه شده را می پردازند اما برای ما معلمان شاغل و بازنشسته ، هم نوع پرداخت و عمل به اصول بیمه متفاوت است ، و هم وقتی هزینه درمان بسیار است عاملین شاغل در آتیه سازان یا..... آنقدر دنبال تبصره و اما و اگر می گردند که نهایت به جای پرداخت 80 درصد هزینه درمان یک پنجم آن را می پردازند. ویزیت پزشک برای یک کارمند کلی هزینه حساب می شود اگر یک خانواده 4 نفره فرهنگی را در نظر بگیریم ، محاسبه کنید هزینه درمان را بر اساس ماه یا فصل و یا یک سال برای این خانواده ! امروز ویزیت پزشکان متخصص با بیمه 28 هزارتومان و به طور آزاد 38 هزار تومان است.
مبلغ کسر بیمه خدمات درمانی از هر معلم مبلغ 162306 ریال می باشد و مبلغ کسر بیمه تکمیلی از هر معلم 265000 ریال می باشد . اغلب به جز خود ، همسر اگر شاغل نباشد و فرزندان اگر به سن قانونی یا اشتغال نرسیده باشند را نیز بیمه می نمایند و گاه معلمان متأهل و مجرد پدر و مادر خود را نیز بیمه می نمایند، که مجموع کسورات برای فردی که حداقل حقوق این مملکت را می گیرد قابل توجه و تأمل است.

بیمه درمان همانند برخی از بیمه ها نیست که فرد از زیر پوشش قرار گرفتن آن طفره رود ، تضمین مخارج حوادث و بیماریهایی است که هر آن احتمال وقوع آنها وجود دارد. برای یک کارمند هزینه درمان و معالجه علیرغم بیمه بودن بسیار زیاد است. برای همین در خیلی از موارد با دیر مراجعه کردن ، از تدوام سلامتی کاسته می شود و یا در مواردی باعث مرگ زود هنگام بیمار می گردد ، خصوصا در مورد بیماریهای خاص با ریسک علاج پذیری کمتر که هزینه درمان را هدر رفت هزینه ها می داند.

دندان و چشم جزو دو عضو اساسی نیاز به درمان است که خیلی از همکاران اولویتی برای آنها قائل نمی شوند که باعث بزرگ شدن شماره عینک و یا کشیده شدن دندانی که به موقع می توانست درمان و ترمیم شود، می گردند. هزینه های دندانپزشکی بدون کنترل و نظارت وزارت بهداشت و بسیار بالاست ، نسبت به منطقه و سلیقه پزشک ، قیمت ها بسیار متفاوت است و مراجعه جهت درمان برای کلینیک های فرهنگیان نیز مشکلات خاص خود را از جمله ازدحام بیماران و هدر رفت وقت بسیار و عدم شناخت پزشک معالج را دارد. ظاهرا کسی که در این کشور بیمه هست حق انتخاب پزشک خود را ندارد. درمان دَرهم ، معالجه دَرهم ، پزشک دَرهم ، تخت بیمارستان دَرهم و.......
هر چند وزیر فعلی بهداشت و درمان : جلوی قاچاق دارو را با طرح شبنم گرفتند ، شکایت از پزشک را حق بیمار اعلام کردند، زیر میزی های دریافتی پزشکان را قدغن کردند ، حق الویزیت بگیران غیر استاندارد را جریمه کردند ، تجویز داروی بیشتر را منع کردند ، بیمه سلامت مستضعفین را رواج دادند و..... حال چقدر موفق شدند و یا امروز هستند بررسی کارشناسی لازم هست ، اما هنوز شاغلین این جامعه از خدمات پشتیبان و آسوده ای از درمان برخوردار نیستند.

اخیرا سامانه دارو راه اندازی شده است که حریرچی ، سخنگوی وزارت بهداشت بیان داشت :
" سامانه داروی جدیدی از 2 هفته پیش راه‌اندازی شده است و مردم در صورتی که نام دارو را در این سامانه وارد کنند قیمت دارو و نزدیک ‌ترین داروخانه ‌ای که این دارو را دارد اعلام می‌شود و در صورتی که مشکلی در قیمت و یا کمبود آن داروی خاص وجود داشته باشد مردم مورد را از طریق این سامانه و یا شماره 190 می‌توانند اطلاع دهند. " ( 2 )

با آگاهی به حق و حقوق خود به عنوان همراه بیمار یا خود بیمار در مراکز درمانی و خصوصا در بیمارستانها ، مطالبه گر محورهای منشورحقوق بیمار باشیم و اجازه ندهیم تاوان بی اطلاعی یا ناآگاهی ما را با محرومیت از بهترین موقعیت و امکان درمان و معالجه ، پاسخ دهند . نسل امروز با دسترسی به بزرگترین نعمت الهی قرن حاضر ، می تواند با مراجعه به اینترنت و سایت های مورد نیاز ، به حقوق قانونی خود واقف گردد. امیدوارم تن تان سالم و دلتان خوش باشد.1 ) کد خبر: 96010400820 خبرگزاری دانشجویان ایران ، ایسنا - ۴ فروردین ۱۳۹۶ .
2 ) کد خبر : ۶۰۴۳۸۸ - تاریخ انتشار: ۴ تير ۱۳۹۷ .

(مطالب این متن ، مشکل تمامی افراد کم درآمد جامعه است منتهی به دلیل اختصاص این سایت به فرهنگیان محترم ، مورد خطابم آنان هستند. )


ارسال مطلب برای صدای معلم

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

دوشنبه, 11 تیر 1397 ساعت 09:49 خوانده شده: 1201 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +6 0 --
باران 1397/04/11 - 21:32
ممنون از مقاله پربارتان ‌.متاسفانه دیگر هیچ چیز جای خودش نیست .خودمن دیروز برای گرفتن دارو برگه دفترچه برای بیمه تکمیلی دادم مسئول داروخانه گفت داروی شما ۶۵ هزارتومان میشه گفتم بیمه تکمیلی چی؟ خنده ای کرد وگفت فقط ۹۰۰ تومان کم میشه واقعا خجالت کشیدم که چرا برگهرو دادم درصورتیکه کل داروها با دفترچه بود .متاسفانه قوانین کشور ما درحد حرف ویا نوشته است. پایدار باشید
پاسخ + 0 0 --
امامی 1397/04/11 - 22:23
سلام همکار محترم ،

برخی از همکاران مدام بیان می کردند راجع به بیمه
مطلب نوشته شود. با وجود این که به لطف مدیر
سایت به جهت اهمیت موضوع حدود 12 ساعت همین
مطلب در اول یادداشت ها باقی مانده اما فقط شما
لطف کردید نظر دادید. جا دارد برای تعهد تان تبریک
عرض کنم . انجام وظیفه است. ممنون از لطف تان.
پاسخ + +4 0 --
مدرس آزاد 1397/04/11 - 23:55
رحمت خدا بر کربلایی محمد کاظم کریمی ساروقی و نامۀ آیت الله مرعشی نجفی در باب دندان او؛ و بیشتر فعلاً جایگاه نوشتن ندارد و رحمت خدا بر جوانی دیگر!
پاسخ + 0 0 --
امامی 1397/04/12 - 09:41
سلام

مملکت من و شما از این کربلایی ها و مشهدی ها و قمی ها
بسیار دارد. اگر برای ماجرای دندان و چشم اقشار کم درآمد
این جامعه ، رمانی نوشته شود در جهان رکورد می شکند.
قالی بافانی که قدرت دید خود را از دست داده اند اما باز
می بافند. خودم در مطب پزشک سال 73 تجربه کرده ام و
پزشک متعجب از این که او چگونه می بافد در حالی که
حداقل بینایی را هم ندارد. و رحمت خدا بر تمامی جوانانی
که در چهل سالگی دندان مصنوعی دارند و........
پاسخ + +2 0 --
بازنشسته متنفر 1397/04/12 - 00:16
دست مریزاد خانم امامی ، ولی واقعا شخصا هرچه ازواقعیت های اجتماعی و اقتصادی و بهداشتی و... جامعه مظلوم (که توسط گروهی دست اندر کار.... بنام مسولان حکومتی و دولتی مورد ظلم واقع می شوند ) باخبر تر می شوم بیشتر متنفر می شوم واز خدا می خواهم که خودش این ظالمان را به سزای اعمالشان برساند وانها را به درد فرعونیان زمان برساند و ملت را از دست این فرعونیان آزاد کند ومردم ایران باری دگر به عزت وسربلندی برسند و مردم دگر دغدغه ی بیمار شدن و مداوا را نداشته باشند
پاسخ + +3 0 --
امامی 1397/04/12 - 09:44
سلام

زیبایی واقعیت های اجتناعی به بیان آن برای دردمندی
انسانهای فهیم است و گر نه به قول همکارمان دبیرم،
کو گوش شنوا. ما به خود گفتن و خود شنیدن و خود
دردمند گردیدن عادت 40 ساله داریم. سپاس
پاسخ + 0 0 --
رز 1397/04/12 - 10:32
واقعیت های اجتماعی صحیح است.
پاسخ + +2 0 --
ناشناس 1397/04/12 - 14:21
اصل قانون اساسی 29 :
برخورداري از تامين اجتماعي از نظر بازنشستگي‌،بيكاري‌، پيري‌، از كارافتادگي‌، بي‌سرپرستي‌، در راه‌ماندگي‌، حوادث‌و سوانح و نياز به خدمات بهداشتي و درماني و مراقبتهاي پزشكي‌ به صورت بيمه و غيره حقي است همگاني‌.
دولت مكلّف است طبق قوانين از محل درآمدهاي عمومي و درآمدهاي حاصل از مشاركت مردم‌، خدمات و حمايت هاي مالي‌ فوق را براي يك‌يك افراد كشور تامين كند.
پاسخ + 0 0 --
رز 1397/04/12 - 14:39
اصل 29 قانون اساسی صحیح است.
پاسخ + +4 0 --
مدرس آزاد مهاجر 1397/04/12 - 18:14
با سلام خدمت خانم امامی
مثال یک یا چند نفر به موجب فراموشی همگان یا موارد مشابه نیست! ضمن اینکه همه موارد نیز، مشابه نیست!
ذکر نام برخی از افراد جهت اسوه بودن یا نکته دار بودن آنهاست! و ...
قالی بافان عموماً گروهی تلاشگر با درآمدهای پایین و گاهاً در میان آنها تحصیلکرده نیز یافت می شود!
چه بسا پشت سر دندان مصنوعی چهل ساله، دنیایی از ستمدیدگی یا ایثار یا اسرار یا ... خوابیده باشد.
پاسخ + 0 0 --
امامی 1397/04/12 - 21:55
سلام

جناب مدرس گاه آزادید و گاه مهاجر ،
اگر اشکالی ندارد می توانم رشته
تحصیلی حضرتعالی را بپرسم ؟
پاسخ + 0 0 --
مدرس آزاد مهاجر 1397/04/13 - 00:38
سلام خانم امامی؛ برخی از مدارک هنری، قرآنی و ... را می توان از جای دیگری گرفت، حوزه های مطالعه بیشتر از کتب تعریف شده در حوزه و دانشگاه است! در گذشته اگر کسی می خواست صحّت یک حدیث را بیابد شاید مجبور به جستجوی چندین ساله می بود که این مطلب تفکر سیستمی را تقویت می کرد! به دنبال یک مطلب ولی رسیدن به دهها هزار مطلب! تو چند رشته مهندسی و انسانی مدارک دانشگاهی دارم، که البته علاوه بر وجود مطالعات آزاد هیچگاه به دنبال اخذ مدرک نبوده و همگی توصیه ای و تکلیف شده از سوی دیگران بوده است! خوش به حال کربلایی محمد کاظم کریمی ساروقی که مدرکش توفیقی بود! و خوش به حال توفیق یافتگان، آشکار و نهان! در حدیثی آمده: آنچه از پایین به بالا می رود اخلاص و آنچه از بالا به پایین می آید توفیق است و چه نیکو فرمود مولا امیرالمؤمنین(ع) خوش به حال کسی که بر اجل خویش پیشی گیرد و عمل خود را خالص گرداند! در ضمن از لغت مهاجر بدین سبب استفاده می کردم چون قصد داشتم، با هجرتی کمتر سر بزنم! افسوس که شیعه 12 امامی چگونه در خدمت غیر قرار گیرد؟! قال رسول الله(ص): مهاجر کسی است که از هر آنچه خدا نهی کرده، دوری کند!
پاسخ + 0 0 --
امامی 1397/04/13 - 09:16
سلام
همکار بزرگوار ،
از همراهی و افاضه فضل حضرتعالی سپاسگزارم.
از توفیق هم کلامی همکاران گرامی چون شما در
این سایت خدا را شاکرم .
گاه ادبی ، گاه مذهبی و البته بیشتر با طعنه و
شوخ طبعی مطلب می نویسید . در تعجبم که
همکاران توانا چرا دست به قلم نمی شوند !!
بنده که ادعایی ندارم اما نوشتن را خیلی دوست دارم.

به قول حافظ شیرین سخن :

بر سر آنم که گر ز دست بر آید
دست به کاری زنم که غصه سرآید
بگذرد این روزگار تلخ تر از زَهر
بار دگر روزگار چون شَکر آید
بلبل عاشق تو عمر خواه که آخر
باغ شود سرسبز و شاخ گل به بَر آید
صبر و ظفر هر دو دوستان قدیمند
بر اثر صبر نوبت ظفر آید
صالح و طالح متاع خویش نمایند
تا چه قبول افتد و چه در نظر آید
.
.
.
پاسخ + 0 0 --
امامی 1397/04/13 - 09:18
جناب مدرس ،

امیدوارم منظورتان از شیعه دوازده امامی
در خدمت غیر بنده نباشم !!!!
بنده از حال خود ممنونم.
اگر نقدی دارید با کمال میل آماده پند پذیری ام.
پاسخ + 0 0 --
مدرس 1397/04/13 - 10:19
سلام مجدد سرکار خانم امامی
البته توهّم در عرف و قانون بنده را قابل ندانست که همکار آموزش و پرورشی شما باشم و مشغله ام آزاد است!
شما بزرگوارید، منظورم از غیر مهاجرت از کشور بود! یا نااهلان داخل کشور! یا قوانین نا امید کننده! چه زیبا فرمودند چراغهای هدایت معصومین!
سلام ما به حضرت خصر(ع) که غایب است ولی کار خویش را انجام می دهد و دست به کاری می زند که غصه سرآید ولی چه کند که توانش در برابر آنهایی که آنتروپی جهان را به باطل افزایش می دهند محدود است!
سلام ما به لطیفه گویان تاریخ که جرمشان گشاده رویی بود! و نه چهره ای عصبی و خشمناک! بیان انحراف از حق، کسانی را خنده است و کسانی را گریه!
سلام ما به بهلول! طعنه و طنز، گاه کنار همند!
و سلام ما به هدایت یافتگان و امرشدگان چه در بیداری و چه رؤیای صادقی در عالم خواب! آنهایی که صداقتش را در سیاهی های باقیمانده در کاغذها جستجو کردند و به آن رسیدند!
پاسخ + 0 0 --
امامی 1397/04/13 - 10:36
سلام مجدد

بنده به چه بسا خیری که به شر شماست.......
اعتقاد دارم. اصل گم نکردن مسیر زندگی است،
اصل با هدف و معنا زیستن است . شکر شما دانش
و تعهدش را دارید.
دست به قلم شدن لزوما به همکار بودن هم نیازی ندارد.
از همراهی آگاهان جامعه با این سایت خرسندم.
توفیق الهی هر دم نصیب تان. سپاس
پاسخ + +3 0 --
حقی 1397/04/12 - 19:09
حق اساسی ومهمی که هر انسانی باید همیشه آگاه به آن باشد، کرامت نفس است .
وَلَقَدْ كَرَّمْنَا بَنِي آدَمَ وَحَمَلْنَاهُمْ فِي الْبَرِّ وَالْبَحْرِ وَرَزَقْنَاهُم مِّنَ الطَّيِّبَاتِ وَفَضَّلْنَاهُمْ عَلَىٰ كَثِيرٍ مِّمَّنْ خَلَقْنَا تَفْضِيلًا
و به راستى ما فرزندان آدم را گرامى داشتيم، و آنان را در خشكى و دريا [بر مركبها] برنشانديم، و از چيزهاى پاكيزه به ايشان روزى داديم، و آنها را بر بسيارى از آفريده‌هاى خود برترى آشكار داديم.
بر اساس نص صریح کتاب خدا انسان حق ندارند خودش ویا دیگران را خوار وخفیف ببیند .همه آن مطالبه گری که ما باید در جامعه دنبال کنیم در اثر توجه به این اصل مهم حاصل می آید.
با تشکر از مقاله وزین وجامع سرکار خانم امامی
پاسخ + 0 0 --
امامی 1397/04/12 - 21:59
سلام

کاش دنیای آیات خداوندی بر ما نیز مباح بود.

از لطف حضرتعالی سپاسگزارم.

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

آیا با طرح " معلم تمام وقت " وزارت آموزش و پرورش موافقید؟

پربازدیدترین

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور