صدای معلم سایت اخبار آموزش و پروش معلمان فرهنگیان

" اولیای دانش آموزان علیرغم وجود قانون آموزش و پرورش رایگان و با توجه به اطلاع از عدم واریز سرانه به حساب مدارس ، هفتاد هزار میلیارد ریال از هزینه های آموزش و پرورش را می پردازند "

مدیرانی در آموزش و پرورش که اعتقادی به قانون ندارند ! در صورت عدم توجه به زمینه های فساد این وزارتخانه پاک نیز به قدر بضاعت خود آلوده خواهد شد !

محمد صیدلو / رییس اداره ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات شهرستانهای استان تهران

قانون و ممنوعیت جذب کمکهای مردمی در آموزش و پرورش و مدرسه

روزی در جمع مدیران مدارس ، لزوم رعایت قانون و ممنوعیت جذب کمکهای مردمی را در فصل ثبت نام تشریح نموده و سپس از ایشان خواستم تا بدون نگرانی و محدودیت مسائلی را که فکر می کنند گفتنش در آن جلسه مفید است ، بیان کنند . آنچه گفتند برای چون منی که مدتی دور از مدرسه بودم مفید و ارزنده بود . در این میان اما تعداد بسیار اندکی نسبت به ممنوعیت دریافت کمکهای مردمی در وقت ثبت نام اظهار نارضایتی کردند و دو نفر حتی اظهار کردند که رعایت این ممنوعیت به نفع آموزش و پرورش نبوده و چون برای رعایت آن تحت فشار بوده اند ، استعفا نموده اند اما رییس منطقه موافقت ننموده است .

اگر مدیر مدرسه ای ، تخلف مالی چند میلیون ریالی دارد و بازدارنده های درونی او مانند شریعت ، اخلاق ، امانتداری و ...مانع از این سوء استفاده نشده است ، فساد او به اندازه دسترسی او بوده و بی شک در صورت دسترسی به منابع مالی بیشتر ، استعداد تبدیل شدن به امثال خاوری و جزایری و زنجانی و ... را دارد  تلاش نمودم با بیان تجربیاتی از مدیران موفق ، متقاعدشان کنم که اشتباه می کنند و با سعه صدر و جلب اعتماد مردم ، دریافت کمک از اولیا در اثنای سال تحصیلی هم میسر است اما فایده ای نداشت تا اینکه به ناچار از رییس منطقه خواهش کردم با استعفای این دو همکار موافقت نماید تا همکارانمان بیش از این در معرض انجام کار خارج از توانشان قرار نگیرند ، البته ظاهرا این دو همکار منصرف شده و هیچ گاه برای پیگیری استعفای خویش به رییس منطقه مراجعه ننموده بودند .


 از بزرگترین دغدغه های مردم در فصل تابستان ، ثبت نام فرزندانشان در مدارس است . اضطراب مردم و نگرانی آنها در این زمان که مدارس بیش از هر زمان دیگر محل مراجعه مردم است ، فرصت خدمت برای مدیرانی است که در پی بهانه های برای خدمتگزاری مردم اند . خوشرویی ، تدارک محل مناسب برای انتظار احتمالی اولیا ، زمان بندی ثبت نام برای جلوگیری از انتظار آزار دهنده ، در دسترس قرار دادن آب گوارا برای مراجعین و... می تواند از اقدامات چنین مدیرانی باشد . اما این فرصت خدمت توسط مدیر بد سلیقه می تواند بر اضطراب و نگرانی اولیا دانش آموزان افزوده و بعضا با عدم رعایت ممنوعیت دریافت مبلغ هنگام ثبت نام ، بذر بدبینی و نارضایتی را در دل مردم بکارد .
به طور حتم یکی از بزرگترین مشکلاتی که موجب آزردگی مردم می شود فساد گسترده ای است که در نظام اداری کشور وجود دارد .

شنیدن خبرهای اختلاس چند میلیاردی تا چند هزار میلیاردی ، انتصاب مدیران نالایق و ناتوان با ملاحظات غیر حرفه ای ، استفاده از رانت اطلاعات اقتصادی برای ورود به معاملات بزرگ دولتی و دریافت سود سرشار و یک شبه از این معاملات ، ایجاد فرصت برای ظهور و رشد افرادی چون بابک زنجانی و شهرام جزایری ، ناکامی در جلوگیری از ورود کالاهای قاچاق و مواد مخدر به کشور با وجود سهولت مقابله با آن در مقایسه با توفیق کشور در حل مشکلاتی به مراتب بزرگتر همچون جنگ هشت ساله ، مفقود شدن ناگهانی دکل نفتی و دهها مورد از این دست ، دل همه ما را آزرده است .

گفته می شود آموزش و پرورش جزء پاک ترین وزارتخانه های کشور است . به عنوان یک معلم از شنیدن چنین چیزهایی خوشحال می شوم ، اگر چه نمی دانم این ادعا نتیجه کدام پژوهش است و آیا اساسا چنین پژوهشی انجام گرفته یا نه و اگر انجام گرفته در چه سالی بوده و آیا می توان نتایج آن را مبنای قضاوت در مورد آموزش و پرورش فعلی نیز قرار داد یا خیر .

معتقدم این وزارتخانه پاک نیز در صورت عدم توجه به زمینه های فساد در آن ، به قدر بضاعت خود آلوده فساد خواهد شد . وجود یکصد هزار مدرسه در کشور و توزیع فساد در چند هزار از این مدارس و عدم امکان برآورد دقیق از میزان فساد مالی با عددی درشت و بزرگ ، احتمالا باعث خواهد شد تا فساد در مدارس نمود کمتری داشته و یا کمتر حس شود ، اما باید پذیرفت که علیرغم زحمات بی شائبه و دلسوزانه بیشتر مدیران مدارس ، هستند کسانی که به اندازه دسترسی و بضاعت خویش فاسدند و حجم زیادی از دلایل عدم رضایت مردم از آموزش و پرورش به واسطه عملکرد این دسته از مدیران است .

قانون و ممنوعیت جذب کمکهای مردمی در آموزش و پرورش و مدرسه

اینان اعتقادی به قانون ندارند و متاسفانه ثبت نام دانش آموزان را که از حقوق مسلم آنان است ، موقوف به پرداخت اجباری پول در این بزنگاه ها می کنند . اینها تمایلی به ارائه گزارش شفاف مالی به نماینده اولیا و نماینده معلمان ندارند . ارتباط خود را با ناظران درونی مدرسه طوری تنظیم می کنند که امضای چکها و اسناد حسابداری در فضای تعارف و رودربایستی انجام پذیرد . مشکل از آنجا آغاز می شود که برخی مدیران ، حاضر به تمکین در مقابل قانون نبوده و به اجتهاد خویش و سلیقه شخصی خود عمل می کنند و در مواجهه با نقد احتمالی دیگران نسبت به تخلفشان در نحوه دریافت و نیز نوع هزینه این کمکها ، با ادبیاتی تهاجمی و حق به جانب شخص منتقد را محکوم به عدم شناخت مشکلات مدرسه نموده و اقدام غیر قانونی خود را توجیه می کنند

دریافت پول نقد از اولیا را بدون دادن رسید یا دادن رسیدی که امکان پیگیری نداشته باشد ، نسبت به واریز وجه به حساب مدرسه توسط اولیا ترجیح می دهند . مبالغی که برای برگزاری اردو تعیین می کنند ، معمولا بدون رعایت مقدمات قانونی بوده و مبالغی بیش از هزینه مورد نیاز برای برگزاری اردو از دانش آموزان می گیرند .

به بهانه های مختلف در طول سال به جمع آوری پول اقدام می کنند . اگر پای درد دل معلمان این گونه مدارس بنشینید ،  نارضایتی از عملکرد مدیر را در گفتار بیشتر آنها خواهید شنید .

تلاشهای چنین مدیرانی در مدرسه نمایی از یک حسابدار است که دائما در حال محاسبات مالی است چنان که گویی در این مدرسه نه از آموزش خبری است و نه از پرورش .

قریب سیزده میلیون دانش آموز در  مدارس کشور تحصیل می کنند و درصد بالایی از این دانش آموزان ، محصل مدارس شهری اند . دریافت کمک های نقدی در این مدارس ، زمینه ای است برای فساد مدیران مدارس که لزوم توجه به نوع عمل آنها در خصوص انطباق نحوه دریافت و هزینه کردن این مبالغ با قوانین ، از ضروریات اقدامات پیشگیرانه در زمینه فساد در وزارت آموزش و پرورش است .

اگرچه زمینه های فساد در وزارتخانه ، ادارات کل و ادارات مناطق نیز وجود دارد اما به دلیل مواجهه اکثر مردم با مدارس ، پرداختن به زمینه های فساد در این سطح مدیریت ، در محدودیت چنین نوشته ای به نظرم اولی تر آمد .

تمام کسانی که فرزندی در مدرسه دارند پذیرفته اند که باید به مدرسه کمک کنند . اگر به طور متوسط به ازای هر دانش آموز ، پانصد هزار ریال توسط اولیا به مدارس کمک شود ، مجموع آن ، مبلغی معادل هفتاد هزار میلیارد ریال می گردد . به عبارتی دیگر ، اولیای دانش آموزان علیرغم وجود قانون آموزش و پرورش رایگان و با توجه به اطلاع از عدم واریز سرانه به حساب مدارس ، هفتاد هزار میلیارد ریال از هزینه های آموزش و پرورش را می پردازند .

قانون و ممنوعیت جذب کمکهای مردمی در آموزش و پرورش و مدرسه

در این میان هستند مدارسی که چند برابر پانصد هزار ریال دریافت می کنند و نیز مدارسی که احتمالا هیچ مبلغی دریافت نمی کنند . مدارس روستایی دور افتاده و کم جمعیت ، به دلیل عدم تمکن مالی مردم ، هیچ گونه دریافتی از این طریق ندارند ، اما مدیران مدارس شهری و پر جمعیت ، امکان جذب این کمکها را بیش از مبلغ متوسطی که پیشتر گفتم دارند و به همین دلیل  بیش از مدیران مدارس کم جمعیت روستایی در معرض اتهام سوء استفاده از محل دریافت این مبالغ قرار دارند .

مدارس خاص نیز با وجود دریافت کامل امکانات دولتی نیازمند بررسی جدی تر در خصوص نحوه هزینه مبالغ دریافتی از مردم اند . اگر آنچه از مردم دریافت می شود جهت بهبود شرایط تحصیل دانش آموزان هزینه گردد فسادی رخ نداده است و در صورت رعایت ضوابط استفاده از قوانینی که چنین دریافت هایی را مشروع می سازد ، آسیبی متوجه مدیران و نیز اعتبار آموزش و پرورش نخواهد بود .

مشکل از آنجا آغاز می شود که برخی مدیران ، حاضر به تمکین در مقابل قانون نبوده و به اجتهاد خویش و سلیقه شخصی خود عمل می کنند و در مواجهه با نقد احتمالی دیگران نسبت به تخلفشان در نحوه دریافت و نیز نوع هزینه این کمکها ، با ادبیاتی تهاجمی و حق به جانب شخص منتقد را محکوم به عدم شناخت مشکلات مدرسه نموده و اقدام غیر قانونی خود را توجیه می کنند .

از آنجا که نارضایتی مردم از عملکرد برخی کارکنان بی تعهد در آموزش و پرورش ، موجب تسری بدبینی و نادیده انگاشتن زحمات همکاران پاک و صادق می گردد ، برخورد قاطع با این گروه اندک را بر خود و همکاران نظارتی خویش لازم دانسته و امیدوارم با تدارک فرایندهای موثر و مفید در انتصاب مدیران و به کار گیری شایسته ترین همکاران جهت قرار گرفتن در این کسوت ، روز به روز بر اعتماد عمومی نسبت به کارکنان آموزش و پرورش بیافزاییم .

و نکته پایانی این که اگر مدیر مدرسه ای ، تخلف مالی چند میلیون ریالی دارد و بازدارنده های درونی او مانند شریعت ، اخلاق ، امانتداری و ...مانع از این سوء استفاده نشده است ، فساد او به اندازه دسترسی او بوده و بی شک در صورت دسترسی به منابع مالی بیشتر ، استعداد تبدیل شدن به امثال خاوری و جزایری و زنجانی و ... را دارد .


ارسال مطلب برای صدای معلم

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

دوشنبه, 11 تیر 1397 ساعت 21:30 خوانده شده: 687 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +28 -1 --
امامی 1397/04/11 - 22:49
سلام
فقط حرام خوری نیست که سلسله مراتب دارد،
ظلم به زیردست هم همین طور است. ظلم به
معلم و دانش آموز و اولیا و کادر دفتری و
مستخدم و سرایدار از سوی مدیر هم در حد
ریاست اوست ، بالاتری ها بیشتر و به تعداد
زیاد ظلم می کنند.
پارتی بازی هم همین طور. در کل هر خلافی
نسبت به فضای قدرت کم و زیاد دارد.
جناب آقای صیدلو ،
پاکی آموزش و پرورش با وجود این مدیرکل ها
قدری باورش دشوار است.
دست بالای دست بسیار است. سپاس
پاسخ + +2 -4 --
ناشناس 1397/04/11 - 23:59
قابل استفاده بود . سپاس
پاسخ + 0 0 --
کاشانی 1397/04/12 - 00:10
آقای صیدلولطفابه شکایت بنده که ۹ماه هست پیگیرآن هستم ودقیقا راجع به همین صحبتهای شماومسائل دیگرهست هم رسیدگی کنیدبارهابرای صحبت باشماآمده ام اداره کل ولی موفق به ملاقات شمانشده ام،
پاسخ + 0 0 --
امامی 1397/04/12 - 09:50
سلام

آقای صیدلو برادری را ثابت کنید. امروز اگر فرد مسولی
قلم بدست شده باید تعهد عمل خود را هم ثابت کند. لطفا
در همین جا با این همکار محترم ارتباط برقرار سازید تا ما
هم باور کنیم مردان عمل هنوز هستند. سپاس
پاسخ + 0 0 --
رز 1397/04/12 - 11:51
به دلیل نوشته شدن با تلفن همراه ، همزه حذف شده
صورت صحیح کلمه : مسئولی
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/04/12 - 23:39
سلام ، سامانه پاسخگویی به شکایات وزارت آموزش و پرورش که به سادگی در اختیار همگان است امکان طرح شکایت از سطح مدرسه تا وزارتخانه را برای همکاران ، دانش آموزان و اولیا ممکن ساخته است . در صورتی که شخصی از مدیر مدرسه شکایتی داشته باشد مرجع رسیدگی منطقه است و در صورت متقاعد نشدن شاکی از پاسخ ، این شکایت تا وزارتخانه قابل طرح و پیگیری است . در هیچ مرحله ای نیاز به حضور در اداره و یا اداره کل یا وزارتخانه نیست . از آنجا که پاسخ کارشناسان در تمام مراحل ثبت شده و امکان تغییر وجود ندارد ، این پاسخها قابل پیگیری حتی در مراجع قضایی است . از خانم یا آقای امامی دعوت می کنم برای مشاهده روند پیگیری این شاکی محترم ( البته با رضایت ایشان ) و شنیدن استدلال و مشاهده مستندات و نظرات کارشناسی همکاران بنده در اداره کل حضور یافته و نتیجه دریافت خود را در صدای معلم منعکس کنند . البته بنده نمی دانم این شاکی محترم کیست و چه وقت به اداره کل تشریف آورده اند ، اما به جهت رصد عملکردمان توسط یک ناظر بی طرف بیرونی ، مایلم خانم یا آقای امامی چنین زحمتی بکشند .
پاسخ + 0 0 --
امامی 1397/04/13 - 10:31
سلام

ظاهرا از نیروهای ستادی هستید ، حال چرا بدون نام ؟
و چه اصراری دارید بنده برای این کار تعیین شوم؟
بنده مینو امامی هستم و جناب آقای صیدلو را نمی شناسم
فقط چون دست به قلم هستند به ایشان ارادت دارم.
و به خاطر همین ارادت ، نویسندگی و پاسخگویی توام یک
نیروی ستادی را حرکتی نیکو می دانم.
امید اگر مورد یا مشکلی است طرفین از طریق قانونی عمل
نمایند. تشکر
پاسخ + 0 0 --
رئیسی 1397/04/13 - 17:07
بنده پایین ترتوضیح دادم رئیسی هستم کاشانی نام ایمیل بنده هست مشکل من قسمتیش پیگیری شده ولی دراصل شکایت که بحث آسیب به فرزندم توسط یک نیروی غیررسمی درمدرسه دولتی هست اداره همکاری نمیکند،هرکجالازم باشدمدارک تکمیلی ومستنداتم روارائه میکنم وبه وقتش درسایت اعلام میکنم.
پاسخ + +2 0 --
تقی زاده 1397/04/12 - 00:42
جناب آقای صیدلوی فهیم،یکی از مشکلات بزرگ این سیستم این است که قانون را مرجع قدرت تفسیر میکند!!بعنوان مثال معاون پرورشی کنونی ناحیه یک شهرری بعنوان مسوول سازمان دانش آموزی در زمان دولت قبل از تدبیر وامید انواع واقسام تخلفات را مرتکب شدند و با سوءاستفاده از مقام و موقعیت اداری همسر وهمسربرادر و دختر عمه و...بعنوان نیروی شرکتی واردسیستم نمودند و شبنامه علیه نیروهای منتقد پخش کردند و...و درستادهای احمدی نژاد وجلیلی در کنار آقای ... فعال بودند در این دوره ارتقاءیافتند و معاون پرورشی منطقه شدند!!قانون تا وقتی که در مورد پسرعمه هاو متملق ها و مراجع قدرت به دست فراموشی سپرده میشه و فقط زورش به افراد بی پشت و پناه میرسه که قانون نیست!!تشریفاته!!
پاسخ + +3 0 --
حقی 1397/04/12 - 00:42
آقای صیدلو تا به حال هیچ وزیری آمده است که از مردم عذر خواهی کند ومعترف باشد که با پرداخت نکردن سرانه به مدارس قانون اساسی این کشور نقض شده وبه زعم شما زمینه فساد هم در آموزش وپرورش باز شده است.

سوال بنده از وزیران آموزش وپرورش ومقامات بالاتر این است که فردای قیامت این خلاف شرع وقانون را چگونه جواب خواهید داد؟
پاسخ + 0 0 --
امانی 1397/04/12 - 12:50
برادر صیدلو لطفا به این مساله که همکارمون اشاره نموده اند رسیدگی کنید چرا بایدافراد متخلف در این دولت ارتقاء پیدا کنند ؟!
پاسخ + +2 0 --
رئیسی 1397/04/12 - 00:51
آقای صیدلولطفاپیگیرشکایت بنده باشیدالآن ۹ماه هست دنبال شکایتم هستم وبارهابرای ملاقات باشمااومدم اداره کل وموفق به ملاقات شمانشدم،مشکلم دقیقاراجع به صحبتهای شماهست وموارددیگرکه ثبت شکایت کردم
پاسخ + +3 0 --
حسینی 1397/04/12 - 01:00
"تلاشهای چنین مدیرانی در مدرسه نمایی از یک حسابدار است که دائما در حال محاسبات مالی است چنان که گویی در این مدرسه نه از آموزش خبری است و نه از پرورش"

به لطف سرانه ی مکفی واریزی از طرف وزارت این موارد که شما فرمودید مصداق ندارد¿¿¿

آموزش و پرورش رایگان تعطیل شده طوری که مسئولین رسمی وزارتخانه در مصاحبه های رسمی ابایی از اشاره به کمک از اولیا ندارند...

البته کمک از اولیا وقتی سرانه وجود نداشته باشد دیگر کمک نخواهد بود و شکل اجبار پیدا خواهد کرد...

فریاد فریاد از دولت و مجلس که توجهی به آموزش و پرورش ندارند...
پاسخ + +2 0 --
ناشناس 1397/04/12 - 09:39
تا این دولت هست فسادهم هست چون ژنهای برتر بر سرکارند
پاسخ + +2 0 --
فرهنگی 1397/04/12 - 14:46
تصویب و تایید قانون باید مبتنی بر اصولی باشد که از عقل و عرف و شرع استخراج میشود. اینکه هر کسی از راه برسد به اقتضای شرایط موجود و به هر بهانه ای (و گاهی متاسفانه به انگیزه سود جوئی) بندی و تبصره ای بر قانون اضافه کند ارزش و اعتبار قانون به تدریج کاهش خواهد یافت. مشکل بی توجهی به قانون و یافتن راه فرار از طریق خود قانون از همنجا ناشی میشود. بالاخره روز حسابی هم در کار هست. مسئولان و قانونگذاران و تک تک افراد ما ملت باید روزی در پیشگاه حق حاضر شویم اما بیچاره آن کسانیکه تعمدا حقوق مردم را با تصویب یا تایید قوانین مشکل دار یا سوء استفاده در مقام اجرا ضایع کردند.
پاسخ + 0 -1 --
شهاب 1397/04/12 - 14:58
آقای صیدلوآیاشما مشکلی ندارید اگر درمورد ارزیابی عملکرد نظر سنجی شود خواهید دید چقدر از عملکرد شما نارضایتی وجود داردتمام مسائلی که عنوان کردید خود شما را محکوم می کند وناشی از عملکرد ضعیف شماست
پاسخ + +2 -1 --
رئیسی 1397/04/12 - 16:01
باتشکرازهمه عزیزان بنده بانام رئیسی هستم ونام کاشانی نام ایمیل بنده است بنده ازاولیای دانش اموزان هستم وبه زودی شرح اتفاقاتی که برایمان پیش امدرومفصل برای سایت ارسال میکنم ۹ماه دوندگی کردم تهدیدشدم وآسیبهای فراوان روانی به خودم وخانواده ام واردشدتابالاخره تونستم تخلفات مدیرروثابت کنم ولی اصل قضیه رومسکوت گذاشتن ونتونستم آقای صیدلوروملاقات کنم مطمئنم ایشون درجریان اصل مشکل نیستن ،امروزتماس گرفتم بادفترایشون بازهم مسئول دفترایشون به من وقتی ندادن
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/04/12 - 16:20
متاسفانه در این کشور هر کس بیشتر دم از قانون می زند خودش بیشتر مشکل دارد.
پاسخ + +2 0 --
معلم 1397/04/12 - 17:20
مقاله ای با عنوان سهم من از اختلاس کو در این سابت منتشر شده بو عنوانش حقیقت جامعه ما را نشان می داد همه دنبال سهمشان از اختلاسند وقتی به مسئول بالادستی ام در همین آموزش و پروشی که میفرمایید پاک ترین سیستم است گفتم چرا سندسازی میکنیدجواب داد: میدونی تو اداره کل و وزارتخونه چطور لفت و لیس می کنند اینکه چیزی نیست! اگر ناراحتی برو مدرسه به دست وپای من نپیچ . فرستادم مدرسه، اونجا نماینده معلمان شدم و مدیر شروع کرد به سندسازی وقتی معترض شدم گفت میدونی تو اداره چطور لفت و لیس می کنند ! همه نگران بودند که سهمشان از لفت و لیس بیت المال کم است!
این وسط وظیفه ارزیابی عملکرد ،حسابداری،حراست چیه، من نفهمیدم. دلیل این همه سهل انگاری در نظارت چیست ؟
پاسخ + +1 -1 --
ناشناس 1397/04/12 - 19:30
درگروههای تلگرامی و کانالها به مساله حذف سختی کار پرداخت شده که با دستور دیوان محاسبات حذف شده ولی صدای معلم که اسم معلم رو یدک میکشه همین روهم درج نکرده اگر معلمان رسانه واقعی داشتند پور سلیمان و امثالش جرات نداشتند رسانه های ضد معلم با اسم معلم ایجاد کنند این سایت کجاش صدای معلم است؟ این سایت صدای روحانی است نه معلم همین سایت نشانگر مظلونیت معلمهاست یعنی هیچ رسانه ای ندارند و یه رسانه ضد معلم اجیر شده دولت با اسم صدای معلم دارند
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/04/13 - 00:51
دقیقا همینطوره
پاسخ + 0 0 --
فرهنگی 1397/04/13 - 15:31
گویا این سایت شان خود را بالاتر از این میپندارد که دائما از کم بودن حقوق معلمها گلایه کند و اساسا مقصر اصلی این معضل را خود معلمها تلقی میکند.
پاسخ + 0 0 --
صدای معلم 1397/04/13 - 15:46
سلام

دوست عزیز فرهنگی

مبنای کار صدای معلم کار کارشناسی شده و نگاه علمی به امور و فرآیندها است و اهل نق زدن ، ناله کردن و... نیست .


اما رابطه میان فرضیه مورد ادعای شما و مقصر بودن معلمان بر اساس مطالب منتشر شده در صدای معلم و مواضع رسمی این رسانه نیاز به مستندات و ارائه دلیل دارد .


پایدار باشید .
پاسخ + +1 -3 --
یک مدیر 1397/04/12 - 21:09
جناب صیدلو
متاسفانه شما و بازرسان شما مانند بازرس ژاور. در رمان بینوایان فقط قانونی که دلتان می خواهد را نگاه می کنید. اجرای دستورالعمل های صادره از مناطق و اداره کل فقط موجب ویرانی مدارس دولتی شده است .
به هرحال مدارس دولتی که به علت مدیریت خوب مدیران خدوم با ارایه آموزش باکیفیت موجب اعتماد مردم یک منطقه شده اند را هم ببینید مردمی که حتی در فصل تابستان به اختیار و بارغبت پای کار ایستاده اند را هم درنظر بگیرید . پروژه مهر و بازسازی و تعمیر مدرسه درفصل تالستان صورت می گیرد ، با کدام پول ؟
کمی مهربانتر باشید .
مدیران از برخوردهای مچ گیرانه دوستانتان گلهمند هستند.
پاسخ + 0 0 --
رز 1397/04/12 - 22:19
واژه های زیر صحیح است :
ارائه
تابستان
گلایه مند
پاسخ + 0 0 --
یک معلم 1397/04/12 - 23:02
آن را که حساب پاک است از محاسبه چه باک است

مچ گیری نیست نظارت است خیلی هم با سهل انگاری و بدون دقت لازم صورت می گیرد
پاسخ + 0 0 --
بازنشسته فرهنگی 1397/04/13 - 06:20
لطفا دست ازتخریب و توهین به مدیران بردارید ! دراین شرایط بحرانی اگر همین مدیرانی که آنها را به اجرای قانون دعوت می کنید ، با حکم این همکار ، برای یک همکار دیگر ابلاغ نگیرند و .... مراعات قانون کنند . اونوقت سیل شکایات مردم و انتقاد رسانه ها میزهای شما اداری های ناکارآمد را باخود خواهد برد.
پاسخ + 0 0 --
ف. ل 1397/04/13 - 07:12
نگاه منفی امثال شما به مدیر و معلم و فرهنگی درسرتاسر نوشته مشخص هست . نگاهی که همه متخلف ، کارنکن ، دزد و سهل انگارند. شما و بسیاری از کاخ نشینان ستاد مشکلات را برسر مدارس آوار می کنید .
اگر جرات در وجودتان هست یک بخشنامه صادر بفرمایید که به منظور ساماندهی بهتر و .. مدیرانی که قصد استعفا و خروج از منطقه و شهر خود رادارند ، اطلاع دهند .اونوقت تعداد مدیرانی که قید میز را می زنند خواهید دید.
کافیه التماس و درخواست روسای را برای تاخیربازنشستگی و عدم استعفای مدیران را بپرسید . شما فکر کردید با اینهمه اوانر و ناز و ادا و قطع اضافه کار و سختی کار و کلاس اجباری و... رمقی برای مدیران مدارس باقی مانده .،
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/04/13 - 08:50
فقط حرام خوری نیست که سلسله مراتب دارد،
ظلم به زیردست هم همین طور است. ظلم به
معلم و دانش آموز و اولیا و کادر دفتری و
مستخدم و سرایدار از سوی مدیر هم در حد
ریاست اوست ، بالاتری ها بیشتر و به تعداد
زیاد ظلم می کنند.
پارتی بازی هم همین طور. در کل هر خلافی
نسبت به فضای قدرت کم و زیاد دارد.
جناب آقای صیدلو ،شما خودت منشا ظلم هستی دوروغ گفتن جنابعالی هم عین ظلم اول خودت را پاک کن بعد بیا حساب وکتاب معلم پرورشی وجناح اصلاتی که اموزش وپرور ش خوب اصلاح کردید .....
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/04/14 - 11:20
برگرفته از نظر خانم امامی
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/04/13 - 08:58
اقا چرا قانون فقط برای جای اجرا میشود که خودش اصلا قانون را اجرا نمی کند اول سرانه بر باد رفته بده بعد اگر مدیری پول گرفت پدرش در بیار چرا بیخود حرف یک من قاز را می زنید اقای رییس شکایتات
پاسخ + 0 0 --
معلم 1397/04/13 - 14:05
اگر مدیریت دشوار است چرا همکاران برایش سرو دست می شکنند ،چاپلوسی اداری ها را می کنند ،هستند مدیران لایقی که اداره التماس می کند در مدیریت بمانند ولی اکثرشان نه توانایی دارند و نه برای خدمت آمده اند ،تبعیض ها و برخوردهای زشتی که در این شرایط ناامید کننده آموزش و پرورش با معلمان دارند هم جای خود دارد ،همیشه نماینده معلمان یکی از دوستان مدیر است تا اسناد را بدون بررسی امضا کند
برای جلوگیری از تخلفات علاوه بر نماینده معلمان باید حداقل 3 نفر از معلمان بر این قضیه نظارت کند در ادارات هم همینطور در هر حوزه سه معلم بر بودجه نظارت کند چون تخلفات مالی از حد گذشته
پاسخ + 0 0 --
فرهنگی 1397/04/14 - 13:15
معلومه از دارودسته اداره هستی
برخی همکاران به قصد حق مدیریت ، رهایی از کلاس های شلوغی که امثال شما باعث آن می شوید و افزایش پاداش آخرخدمت به سرشون میزنه مدیر شوند ....ناکارمد ووقت تلف کن تو مناطق و اداره جمع شدید .
پاسخ + 0 0 --
معلم 1397/04/14 - 16:04
آقای محترم سرودست نمیشکنند . ازچاله به چاه میافتند که از کلاسهای بوگندو راحت بشوند . چند صباحی از شر تغییرات پی در پی کتب درسی و فشار سیستم آموزشی برای دادن نمره خلاص شوند.
مدیریت آش دهن سوزی نیست
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/04/14 - 11:34
آقای محترم فرموده اید اولیای دانش آموزان علیرغم وجود قانون آموزش و پرورش رایگان و با توجه به اطلاع از عدم واریز سرانه به حساب مدارس ، هفتاد هزار میلیارد ریال از هزینه های آموزش و پرورش را می پردازند . وقتی سرانه نمیدهید مدیر چه خاکی بر سرش بریزد چرا مردم را به جان هم می اندازید شفاف بگویید به هر مدرسه چقدر سرانه داده اید. دروغ تا کجا؟؟؟؟
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/04/14 - 13:09
مدیرانی در آموزش و پرورش که اعتقادی به قانون ندارند ! در صورت عدم توجه به زمینه های فساد این وزارتخانه پاک نیز به قدر بضاعت خود آلوده خواهد شد واقعا درست مگویید ولی اول یکی نیست بگویید که انجمن واولیا وبسته شدن دفتر امتحانات و دفترچه کارورزی که اداره کل بابت انها پول میگیرد ایا اقای صید لو اصلاح طلب دستور داد یا خیر وتخلف است پس ایشان رسیدگی نمکند اقای صیدلو....وبه همراه کمری مدیر کل قبلی بودی حال چهره رعایت قانون مداریر گرفته ای....اول برو تخلفات درست برادر اصلاحاتی که شماها ابروی برای هیچ کس نگذاشتی
پاسخ + 0 0 --
بزرگ زاده 1397/04/14 - 16:07
صیدلو هم مثل بقیه عشق رییس شدن داره . خودشون....
پاسخ + 0 0 --
محمد صیدلو 1397/04/14 - 21:53
از اینکه مطالب این یادداشت را مطالعه فرموده و نظر خود را مرقوم نموده اید ممنونم . ذکر چند نکته را ضروری می دانم . ۱- چکیده مطلب این است : هیچ دانش آموزی به خاطر فقر مالی خانواده نباید از تحصیل محروم شود . مشروط نمودن ثبت نام دانش آموزان در مدارس دولتی عادی ، به پرداخت کمک به مدرسه در هنگام ثبت نام غیر قانونی است . تعداد اندکی از مدیران تخلف مالی دارند که به نگاه جامعه نسبت به زحمات تعداد کثیر مدیران پاک مدارس ، آسیب می زنند .
۲- در چهار سال گذشته ، علیرغم تلخی برخورد با همکاران متخلف ، مجبور به این کار بوده ام ، مخاطب قرار گرفتن بنده به عنوان قانون شکن ، بی عرضه و ... دور از انتظارم نبوده ، عصبانیت همکارانی که به اقتضای شغلم مجبور به رسیدگی به تخلفاتشان بوده ام ، طبیعی است . معتقدم فساد امروز که موجب نارضایتی مردم شده به دلیل برخی ملاحظاتی بوده که در صورت پاک بودن حساب دوستان نظارتی بنده ، نباید موجب نگرانی شان می شده ، اگر چه دزد خطابشان کنند و ... این برخورد از طرف برخی از دوستان دور از انتظار نبوده و نیست .
۳- بنده هم نسبت به خیلی از محدودیت ها انتقاد دارم ، وضعیت سرانه مدارس و نگاه غی واقعی به لزوم استفاده از مشارکت اولیا در هزینه های مدرسه با رعایت زمان مناسب و با نحوه شایسته چنین دریافتهایی از آن جمله اند . اما بحث این مطلب ، عدم دریافت وجه هنگام ثبت نام است .
۴- سه سال است که در خصوص عملکرد ادارات آموزش و پرورش استان از تمام مدیران مدارس استان نظر سنجی می کنم . نسبت به نگاه مسئولین ارزیابی عملکرد مناطق و روسای مناطق نیز در مورد عملکردم چندان بی اطلاع نیستم و تلاش می کنم از کوچکترین ظرفیتها برای بهبود شرایط و یادگیری بیشتر بهره ببرم . ادعای عدم رضایت از بنده در صورت انجام نظرسنجی ، اگر مخاطبین فقط متخلفین نباشند را دارای اعتبار نمی دانم .
پاسخ + 0 0 --
محمدی 1397/04/14 - 23:11
علاوه براینکه ازخودراضی هستی ، در زدن انگ و اتهام. صاحب سبکی . بیچاره ، بنده تابحال کارخلافی نکردم که بترسم . به راحتی هرکی تو اینجا ازت انتقاد کرده میگی به تخلفاتش رسیدگی کردی.
برای پروژه مهر ازکجا منابع مالی فراهم کنیم ؟ خودت توان اداره درست یک مدرسه رو نداری
پاسخ + 0 0 --
مدیر قدیمی 1397/04/14 - 23:53
جناب صیدلو خداقوت
عدم پرداخت وجه هنگام ثبت نام به صورت مطلق صحیح نیست.
تسویه حساب کلاس های فوق برنامه و.. سال قبل درتابستان و هنگام مراجعه اولیا برای ثبت نام بلا اشکال است.
اخذوجه برای کلاس های پایگاه اوقات فراغت تابستانی در هنگام. ثبت نام و بدون اجبار و مطابق مجوز های صادره توسط مناطق قانونی است.
دریافت وجه جهت تغییر رشته و شاخه در ایام ثبت نام مطابق آیین نامه بلااشکال است.
دریافت هزینه های کلاس های کنکور تابستانی با توجه به مجوز اشکال ندارد.
ثبت نام در پایگاه جبرانی و اخذ وجه قانونی ست . حق بیمه و..
لطفا با نگارش مطالب بی ارزش در سایت ها م، مدیران خدوم مدارس را تهدید نفرمایید.
پاسخ + 0 0 --
پور محمدی 1397/04/15 - 00:02
هر مصیبتی که می کشیم از دست افراد بالادست و ناکارمد خودمون می کشیم.
وزراتخانه ای مثل وزارت بهداشت با خودگردانی و هزار بند و تبصره تلاش می کند منابع مالی برای واحدهای درمانی فراهم کند. اونوقت مدیران ارشد نالایق ما دست و پای مدیران را می بندند و در زمانی که بیشترین امکان مشارکت مالی اولیا هست را خراب می کنند. پس مدرسه محوری و دادن اختیار به مدیران چی شد. شما ها با ازبین بردن مدارس دولتی تلاش دارید مدارس خاص را رونق دهید .
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/04/15 - 00:17
لطفا اگر توان و جرات و عرضه دارید به فساد های بیشمار صندوق ذخیره ، بانک سرمایه ، تعاونی های مسکن و مصرف فرهنگیان هم رسیدگی کنید. لطفا برای خودنمایی راه دیگری غیر از نگارش این متن توهین آمیز و تهدید کننده پیدا کنید .
پاسخ + 0 0 --
پاینده 1397/04/15 - 00:24
محمد آقا صیدلو گلایه بنده از روی عصبانیت نیست و تاکنون هم تخلف نداشته ام .از سرتاسف به شما می گویم که دست از تحقیر ، تهدید و توهین به مدیران مدارس دست بردارید. بجای نگارش چنین مزخرفاتی به فکر رفع مشکلات آموزشی و تربیتی مناطق تابعه باشید. یاعلی
پاسخ + 0 0 --
مدیر پاک دست 1397/04/15 - 00:34
خب مردحسابی هر کی خودش از خودش نظرسنجی کنه معلومه عالی خواهد شد. عجیبا غریبا درود برشما برادر قانون مدار و متخلف ستیز و پاک دست نواز و دزد گیر !!!
منتظر بیانیه های علمی شما هستیم .
پاسخ + 0 0 --
مدیر پاک دست 1397/04/15 - 00:51
باتحلیل متن نامناسب شما ، شخصیتی در حد بازرس ژاور دارید که به شدت قانون گرا اما مریض روانی بود ، هستید.
اگر پژوهش های کلبرگ پیرامون رشد اخلاقی را بخواهیم مبنای قضاوت قرار دهیم ، شما در. سطح دوم قرار دارید .
موفق و پاینده باشید
پاسخ + 0 0 --
علیاری 1397/04/15 - 11:37
برای مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان های تهران متاسفم که تاچشم کار می کنه افراد بیکارو بی مایه و نابلدی مثل شما رو دوروبرش داره !!
هنرشما ترساندن چند مدیر ترسو ست. که مبادا دست از پا خطا کنند. در این بحرانهای دامنگیر مدارس نگارش این مطلب لازم بود مومن خدا .
پاسخ + 0 0 --
امامی 1397/04/16 - 11:11
سلام جناب آقای صیدلو ،

به کرات نوشته ام و باز می نویسم شهامت حضور شما در سایت علیرغم حساس بودن سِمت ، جای تقدیر و تشکر دارد. دست به قلم شدن تان برای ما معلمان نشانه شهامت ، جسارت و حساب پاکی شماست. بنده شخصا از شما شناختی ندارم ، نه مدحی اضافه می گویم و نه ذمی بیهوده .
مبنای قضاوت من ، حضور شما در سایت و قلمفرسایی شماست. شاید اگر تعداد افراد متعهد چون شما بیشتر گردد ما معلمان هم تر و خشک را با هم در هیزم افترا و تهمت و انتظارات نابجا ، دیگر نمی سوزانیم. ظاهر شدن در سایت نشانگر باورهای مثبت شماست. پیروز و سربلند باشید.
پاسخ + 0 0 --
معلم 1397/04/15 - 00:13
آقای صیدلو در متن بی سروته خودتون به اضطراب مردم در هنگام ثبت نام اشاره داشتید. نگرانی مردم از نبود شرایط و امکانات لازم در مدارس هست. نگرانی مردم از کمبود معلم هست. نگرانی مردم از بی انگیزه بودن دبیران و نارسایی کتب درسی . از کاهش غیرقانونی ساعات درسی پایه دوازدهم علیرغم مصوبات شورای عالی آ پ هست و....
شما وکیل مردم نیستید که بدون شکایت چند بازرس و بازنشسته.... را جهت تخریب مدارس دولتی گسیل می کنید
پاسخ + 0 0 --
اسلام پناه 1397/04/15 - 11:30
امثال شما آقای محمد صیدلو در نظام آموزشی کم نیستند که کوته بین ، ناکارآمد ، بدبین، خودبرتربین هستند.
برادر عزیز لازم نیست ذهنیات خود را با این مطالب بی مایه برملا کنید . خودمان از مجموعه نظرات شما آگاهیم .
پاسخ + 0 0 --
رهرو 1397/04/15 - 12:07
درست فرمودید جناب معلم . آقای صیدلو لطفا آدرس غلط به مردم ندهید. گرچه گاهی گله از اخذ پول هست اما دغدغه و نگرانی مردم از عدم اجرای منویات و رهنمودهای خردمندانه رهبر انقلاب حفظ الله. در خصوص آموزش و پرورش نظام اسلامی هست.
وزیر بی کفایت و تیم کاریش و مدیران کل باید اعلام کنند تا الان چه قدم هایی در خصوص اجرای سند تحول برداشته اند. در مورد معیشت معلمان و حفظ شان و کرامت آنها چه اقدامات مثبتی انجام داده و به چه نتایجی رسیده ان. آیا مجموعه دولت در پی تربیت یک نسل انقلابی برای حفظ آینده کشور هست ؟ به جای گرفتن انگیزه کاری مدیران مدارس که درخط اول مشکلات هستند به فکر پشتیبانی همه جانبه از آنها باشید.
صحبت زیاد هست و به یاری خدا صحبت های بسیاری با مدیرکل محترم خواهیم داشت .
پاسخ + 0 0 --
اافتخاری 1397/04/15 - 00:29
بنده مدیر مدرسه هستم . تعجب می کنم که بعضی ها حرف منطقی و درست آقای صیدلو را به خودشان می گیرند . مثلا شما معلم هستید . ایشان مخالف پول گرفتن از اولیا نیست بلکه مخالف پول گرفتن هنگام ثبت نام است . گذشته از این نباید خودمان را فریب دهیم این بیچاره گفته اندکی از مدیران متخلف هستند در حالی که خود من مدیر متخلف کم نمی شناسم . چرا عادت داریم این طور بی منطق افراد را بکوبیم . یکی هم پیدا شده در این زمان که همه دروغ می گویند یکی هم راست می گوید به دهنش می زنیم . من در استان مرکزی هستم اما شما که ادعا می کنی مدیر هستی و تخلف نکردی و نمی دانی برای پروژه از کجا پول بیاوری پس معتقدی که راهی جز تخلف نداری پس اگر مجبوری برای مدیر ماندن پدر مردم را در آوری به آموزش و پرورش ظلم نکن و مدیران دیگر را هم بدنام نکن
پاسخ + 0 0 --
فرهمند 1397/04/15 - 11:23
توچاپلوس خوبی هستی . بدون اینکه کسی را بشناسی تملق و مجیزش را می گویی. تازه اگر خودت صیدلو نباشی که بنام افتخاری داری جواب میدی .
تا شما افراد متملق تو سیستم هست ، پیشرفت محاله .
پاسخ + 0 0 --
رضایی 1397/04/15 - 11:26
از ریا و دروغگویی شما همین بس که اگر هم بپذیریم صیدلو گفته ، اندکی از مدیران متخلف هستند اما شما چاپلوسانه می گویید مدیر متخلف کم نمیشناسید !!!! چقدر بی شرمی
پاسخ + 0 0 --
تابناک 1397/04/15 - 11:42
آقای صیدلو یا افتخاری
سلام . حرف من این هست که وقتی در شیوه نامه ثبت نام به صراحت در مورد عدم اخذ وجه نقد تذکر داده شده خب برادرجان تهدید و تحقیر مجدد مدیران چه معنی دارد.
پاسخ + 0 0 --
فرهنگی بی تخلف 1397/04/15 - 01:03
بابت پرداخت وجه نقد در هنگام ثبت نام نگران نباشید . مردم به مدارس دولتی خوب بدون اجبار هزینه های کلاس های فوق برنامه و.. را می پردازند و هیچ شکایتی ندارند. اما همین مردم دریک مدرسه دیگر رغبتی به پرداخت یک ریال هم ندارند. منصف باشید جناب صیلو و همه مدیران را تهدید و ارعاب نکنید.
پاسخ + 0 0 --
بیگناه 1397/04/15 - 07:25
جناب صیدلو
بنده باافتخار در هر فصلی که مردم دوست داشته باشند و داوطلب پرداخت هزینه های کلاس های فوق برنامه یا کمک های مردمی باشند آماده دریافت هستم . به بازرس فرتوت شما هم پارسال گفتم اگر پولی غیر از حساب مدرسه اخذ شده یا اگر حتی یک تخلف مالی پیدا کردید بنده آماده رفتن می شوم . دفتر آمار را هم بهشون دادم و گفتم به تک تک اولیا زنگ بزن اگر اجبار ، اکراه یا .. در پرداخت حتی یک ریال بود ، بنده تخلف را می پذیرم . بخاطر چند مدیر که در هنگام ثبت نام یا حتی در حین سال تحصیلی برای کمترین وجه داد مردم را در می آورند که نباید زحمات مدیران را زیرسوال ببرید.
جالبه بازرس نادان شما در بیرون از مدرسه شروع به زنگ زدن می کند و مردم از اینکه پول برای آموزش بچه هاشون دادند و بهبود شرایط مدرسه را دراین دوسال دیده اند ابراز رضایت کردند.
بازرسین شما حتی نتوانستند یک شکایت از این حجم نامردی خودشون پیدا کنند.
خواهشا برخورد خود را با مدیران مدارس دولتی بهتر کنید.
پاسخ + 0 0 --
اافتخاری 1397/04/15 - 14:00
آقا یا خانم رضایی من نیروی تهران نیستم که نیاز به چاپلوسی امثال صیدلو داشته باشم . اتفاقا امثال تو به جای تاختن به ایشان خودت را معرفی کن و اگر از آن دسته مدیران متخلف نیستی بگو که به مدرسه ات سری بزنند و در صورت پاک بودن حسابت از مدیران پاک عذر خواهی کنند
پاسخ + 0 0 --
رضایی 1397/04/15 - 17:39
آقای صیدلو چرا عصبانی میشی برادر !!؟؟
باید به عرض مبارک برسانم که .... شما نه یکبار ، بلکه بارها آمده و تا ته چک های صادره را گشته اند. برخوردهای توهین آمیز واحد شما را دوستان مدیر دیده اند .
در اولین فرصت به همراه جمعی از مدیران برای دیدار مدیر کل محترم خدمت خواهیم رسید و به برخوردهای چکشی و گستاخانه ی شما و دوستان عزیز هم اشاره خواهیم کرد .
پاسخ + 0 0 --
یک مدیر 1397/04/15 - 17:42
افتخاری عزیز اگر نیروی تهران نبستی چرا خونت را کثیف می کنی ، از اون اولش نباید تو کار ما فضولی می کردی برادر . مگر اینکه خود صیدلو باشی !!!!
پاسخ + 0 0 --
همکارقدیمی 1397/04/15 - 17:51
آقای صیدلو لطفا ناراحت و خشمگین نشوید .
شما باب تهمت و ارعاب مدیران مدارس را گشودید. با دوقطبی کردن مدیران به پاک و نجس ! متخلف و غیرمتخلف . قانونمدار و قانون گریز . مستعفی و شاغل و دزد و.. بیرحمانه زحمات آنها را نادیده گرفتید. هرکس که کمی انتقاد کرد با شمشیر و سلاح بازرسی و انگ تخلف وادار به سکوت می فرمایید. لطفا مودب باشید و قدر زحمات مدیران را بدانید.
پاسخ + +1 0 --
مدیر شهر ری 1397/04/15 - 17:58
درود بربرادر گرامی حاج آقا صیدلو.
مقاله سراسر توهین و آکنده از نفرت شما نسبت به مدیران را خواندم زهی تاسف . این کار شما شبیه نوشتن مقاله توهین آمیز. احمد رشیدی مطلق در روزنامه اطلاعات سال 57 بود. با این اقدام نسنجیده خود داغ دل مدیران را تازه کردید. در ایام حساس سازماندهی مدارس خیلی خوب از مدیران حق شناسی کردید . لطفا توجه کنید که در این مقاله اهانت آمیز ، پس از ترساندن مدیران در انتها آنان را با دزدان و اختلاس گرانی چون زنجانی و خاوری مقایسه کردید .
دست شما درد نکند . واقعا نظر مدیرکل هم در مورد مدیران همین است .
پاسخ + 0 0 --
مدیر 1397/04/15 - 22:17
اگر نظرات مدیرکل و معاونینش مانند آقای صیدلو باشه وای برما و ننگ بر اینهمه ظاهرسازی
پاسخ + 0 -1 --
سارا 1397/04/15 - 22:24
با این کنایه ها و اشارها و اهانت هایی که توسط برادران اداره کل در حق ما مدیران می شود دیگر شوقی برای کار نمی ماند.
خوب مزد کارهای خالصانه را گرفتیم . دست شما درد نکنه جناب صیدلو
پاسخ + 0 0 --
محمد صادق 1397/04/16 - 06:25
آخه برادر این مقاله چی بود و چه ضرورتی داشت که بنویسی ؟ قصد خودنمایی و کسب شهرت داشتی ؟ مقایسه مدیران با جزایری و زنجانی و کلی دزد و غارتگر بیت المال هرچند جهت هشدار به مدیران که احتمال تخلف وجود دارد بدسلیقگی محض شما بود.
در این مقاله حرف های نسنجیده و ناپخته و توهین آمیز به وفور به کاربردید. ای کاش مدیر کل محترم را قبل از انتشار این چرندیات درجریان قرار می دادید.
پاسخ + 0 0 --
دین محمدی 1397/04/16 - 06:34
آموزش و پرورش از دوستان نادانی چون شما ضربه می خورد. تشکیک در این که آموزش و پرورش ، پاک ترین نهاد است و کنایه زدن به این اعتقاد بسیار نسنجیده و مهلک است . تعبیر برخی تخلفات احتمالی مدارس به فساد هم نشان از ناپختگی. و بی خردی شماست. اشاره و تایید فسادهای گسترده و قاچاق و دکل گرچه به شما ربط ندارد اما می تواند خوراک تبلیغی برای معاندین نظام فراهم آورد.
پاسخ + 0 0 --
زینب 1397/04/16 - 07:50
چرا الغای بدبینی و شبهه در آموزش و پرورش می کنید. تخریب و نادیده گرفتن زحمات مدیران به کنار
پاسخ + 0 0 --
تهامی 1397/04/16 - 08:01
آقای صیدلوی بزرگوار ، واقعا دست شما درد نکند که اینجوری بی حرمتی به مدیران کردی. استعفا ندادن ما به علت ترس از آبرو هستش و نه رضایت .
بسیاری از مدیران ازوضعیت فعلی آموزش و پرورش ناراضی هسته با اولین راه فرار، عطای شما را به لقایتان می بخشند و میز مدیریت را تقدیم امثال شما خواهند کرد.
پاسخ + 0 0 --
پروانه تقی زاده 1397/04/16 - 08:37
همکاران محترم...بی انصافی نکنید!! همین که آقای صیدلو بعنوان یک مسوول شهامت نوشتن و نقد شدن و در معرض قضاوت قرار دادن عملکرد خودش را داشته و برخلاف بسیاری از مدیران ترسو از رسانه و شفافیت و نقد شدن گریزان نیست و نه در شعار و بلکه در عمل خود را ملزم به پاسخگویی دانسته ارزشمند است...جناب صیدلوی عزیز...همکاران ما از هرجایی دل پردردی دارند و وقتی یک مسوول می آید و دست به قلم می برد و شهامت ورود به عره شفافیت و رسانه ی آزادی همچون صدای معلم را پیدا می کند همه ی ناراحتی خود را از هرجای ممکن سر او خال ی می کنند!!از شما خواهش می کنم به مسیر آزادمنشانه ی خود ادامه دهید و همچون مدیرانی مثل کمرئی سر در برف نکنید!!
پاسخ + +1 0 --
محمد صیدلو 1397/04/16 - 12:48
تشکر مجدد از اظهار نظر همکاران عزیز ، ذکر چند نکته دیگر را ضروری می دانم .
۱- اگر مطلب بنده موجب رنجش همکاران پاک و زحمتکش گردیده است ، از ایشان عذر خواهی نموده و عرض می کنم حیثیت و اعتبار همکاران و مجموعه آموزش و پرورش نباید به دلیل عدم مراعات قانون توسط عده کمی از همکاران آسیب ببیند و این ماموریت سخت بر عهده دوستان نظارتی بنده است و تلاش خواهیم نمود از این اعتبار صیانت کنیم .
۲- خوشحالم در دولتی کار اجرایی انجام می دهم که همکارانم در جایی چون صدای معلم فرصت آزادانه خدمتگزاران خود را دارند . امیدوارم چنین حقی برای مردم روز به روز گسترش یابد .
۳- برای برخی نظرات همکاران جوابی ندارم . هر کس حق دارد قضاوت شخصی اش را در چنین مجالی اعلام کند . تمام نظرات را تا زمان ارسال این پیام مطالعه کرده و از از هیچ فایده کوچکی از آنها غفلت نکرده و استفاده نموده ام . شماره تماس اداره ارزیابی استان جهت انتقال تجربیات همکاران در پایان این پیام خواهم آورد .
۴- آرزوی ایرانی را دارم که نظام اداری آن آنقدر پاک و شفاف باشد که در هر مراجعه ای که هر ایرانی به هر سازمان دولتی می کند ، سرشار از لذت دریافت خدمت صادقانه کارمندان ، آن اداره یا سازمان را ترک کند .
شماره تماس بازرسی استان ۵۵۰۵۸۰۸۸
پاسخ + 0 0 --
مروتی 1397/04/16 - 21:22
جناب صیدلو. شما به تاسی از رییس جمهور بی کفایت دربرابر مشکلات کارمندان و معلمان گفتند ؛ خب چرا کار را رها نمی کنید و بروید ؟ خب رییس دولت و وزیر بدتر از او اگر راه را بازکنند و مجوز بازنشستگی صادر شود خواهید دید فوج فوج از مدیران و معلمان می گریزند.
وقتی به مدیرانی که در سخترین شرایط کارمیکنند و گاهی گلایه و شکایتی دارند می گویید چرا استعفا نمی دهید و.. در واقع اوج رذالت و قدرناشناسی خود را نشان داده اید.
جناب صیدلو تصور کنید زنی که در مقابل شوهر قدرنشناس و بداخلاق و.... شکایت و گلایه می کند پاسخ ناجوانمردانه ی ؛ چرا طلاق نمیگیری بری خونه پدرت ؟ گلایه های مدیران به قصد تاثیرگذاری بر تصمیمات فرادستان است که اصلاحی در امور و شانی و اعتنایی برایشان قایل شوند. دوستان شما در رسیدگی به شکایات و خود شما در مطلبتون به این نکته ی زذیلانه و بی شرمانه و البته توام با قدرناشناسی اشاره کردید که به مدیران گفتید چرا استعفا نمی دهید و یا از رییس منطقه خواستید با استعفایشان موافقت کنند.
ننگ بر شما
پاسخ + 0 0 --
رضایی 1397/04/16 - 16:14
سرکارخانم تقی زاده و سرکارخانم امامی
درود برشما ، شمیم درستی و صداقت و فرهیختگی از نوشتار شما می تراود. برعکس دفاع افتخاری ( یاصیدلو) .
نقد و پریشانحالی بنده و برخی دوستان نسبت به محتوای قیم معابانه و پدرسالارانه صیدلو بود . نگرش و منش زورگویانه ی ایشان را باید در قالب نوشتار پاسخ درخور می دادیم که از این منظر هنوز خیلی خیلی بدهکاریم !!!
از اینکه پیامد این رفت و برگشت های کلامی ، رنجش شما خوبان را موجب شد شرمسار شما و قلم و قرطاسیم .
برقرار باشید
پاسخ + 0 0 --
امامی 1397/04/16 - 17:37
سلام جناب آقای رضایی ،

باز عرض می کنم بنده با شخصیت فردی یا اجتماعی آقای صیدلو کاری ندارم ، آنچه برایم مهم است دست به قلم شدن ایشان است. هر کس حق نقد و اعتراض دارد. اما به اعتقادم آن را که حساب پاک است از محاسبه چه باک است. ما مدیری داشتیم که هر وقت به عمد موضوعی خاص را در دفتر مطرح می ساختند هر معلمی اولین واکنش را نشان می داد ، ابراز می داشتند که صاحب سخن پیدا شد. به نظرم بجای تاختن و بیان کلام دور از فرهنگ ، بهتر آن است که به دیالوگ دو یا چند نفره عادت کنیم و همین متن بستری برای بازگویی تجارب و شکوائیه های پنهان درونی باشد که در ارتباط رودررو از بیان آنها واهمه داریم .
ادامه دارد
پاسخ + 0 0 --
امامی 1397/04/16 - 17:37
ادامه نظر قبلی :

قدری جسارت و شهامت و فرهنگ سازی نقد و خرده گیری منصفانه ، شاید تعداد افراد مسئول قلم به دست را بیفزاید. چنین ارتباطاتی باید بارور و پربازده شود نه آماج کلمات ناخوشایند دور از شأن مدیران محترم گردد. قدری به آئینه انصاف بنگریم و قضاوت پخته تری داشته باشیم.
ما خوبان فقط خواستیم دریچه های جدیدتری به سوی تحمل آرا باز کنیم شاید سرکار خانم تقی زاده هم همین طور . دقت فرمائید بنده اصلا در خصوص متن نظر نداده ام ، فقط قلم به دست شدن مسئولین را پسندیده می دانم. سپاس برای نگاه باریک تر از موی تان .
پاسخ + 0 0 --
رستم زاده 1397/04/17 - 06:31
سرکارخانم امامی
جناب صیدلو قلم را چون سپری دربرابر خوی اهریمنی خویش گرفته که منش استبدادی اش را رفو و وصله زند . باقلم خویش مشی ضعیف کشی راه انداخته و با اینهمه عیب و ایراد در صدر و ذیل آ پ یقه مدیران بخت برگشته را گرفته و با ادبیات سخیف آنها را با دزدان و غارتگران بیت المال و .. مقایسه نموده است. خواهش می کنم یکبار متن را انتقادی بخوانید . ایشان چکیده مطلب خود را فراموش کرده بنویسند. که هشداریست به فرادستان و تهدیدیست برای مدیران .
** تخم مرغ دزد ، شتر دزد می شود ** تحلیل روانکاوانه اندیشه ی مکتوب صیدلو نشان از ذهن تاریک و مشکوک و اینکه همه مدیران ...
پاسخ + 0 0 --
رضایی 1397/04/17 - 06:45
عالیست سرکارخانم
همین جا دوستانی نظراتی در مورد اخذ وجه در ایام ثبت نام دادند و دیدید که پاسخی ارایه نشد، اساسا فرادستان افکارشان دستوری ، بخشنامه ایست و اکثرا شخصیت ژاوری دارند. بی رحم و کم مدارا هستند. پزگفتگو می دهند و همین آقا تا بحال کلی پرونده سازی برای مدیران کرده و البته وجدانش راحت که جلوی فساد را گرفته و از به وجود آمدن خاوری ها در آینده ممانعت نموده .
خدا ازتون قبول کنه جناب دزد ستیز و منکوب کننده افراد فاسد .
پاسخ + 0 0 --
امامی 1397/04/17 - 09:21
سلام
جناب آقای/ خانم ، رضایی و رستم زاده بزرگوار ،

بنده عرض کردم که هیچ نوع شناختی از ایشان ندارم و نه قصد ذم و نه مدح دارم. شما سروران بهتر می شناسید و در قضاوت خود صد در صد مختارید. اگر مایه رنجش شده ام پوزش می طلبم . اما باز می گویم ابراز وجود نمودن و قلم به دست شدن هم حق ایشان است و هم برای جامعه فرهنگی لازم و مفید است. اتفاقا با نگارش متون بیشتر ، از دیدگاه ایشان به عنوان یک مسئول بیشتر آشنا می شوید . شاید ایشان از این سایت برای محک زدن کارکرد خود استفاده می کنند یا قصد اصلاح رفتار دارند. باز موکّدا عرض می کنم بنده وکیل و وصی کسی نیستم ، امروز اگر خود وزیر هم دست به قلم شوند و در این سایت با من و شما ارتباط برقرار کنند ، نفس قلم به دست شدن ایشان را می ستایم نه لزوما دیدگاه شان را .سپاس و پوزش مجدد.
پاسخ + 0 0 --
بیرام زاده 1397/04/16 - 21:44
جناب صیدلو
در اینجا کمتر قضاوت شده بلکه مطالبه و سوال دوستان از شما مطرح شده . باید همانطور که نگرانی مردم را پیش کشیده اید ، بفرمایی در مقابل نگرانی های مقام معظم رهبری چه کرده اید؟ سایر دغدغه ها و نگرانی های عمده و بیشمار مردم را چگونه می خواهید پاسخ دهید ؟ لطفا وسیع باشید و فراخ بیاندیشید . دست از توهین و تهدید مدیران بردارید . خواهشا کوته بین نباشید
پاسخ + 0 0 --
رئیسی 1397/04/18 - 11:38
سلام بنده ازاولیاهستم فرزندم معدل نهایی سوم دبیرستان ۱۹/۶۹ورتبه اول دبیرستان رادارد،اگرفرزندم دردرس موفق بوده قطعازحمات مدیران ومعلمان هم درکنارتلاش خودش بوده ومن قدردان زحماتشان هستم ولی هستندکسانی که بذربدبینی رومیپاشنددرمحیط آموزش وپرورش،مدیرمدرسه دخترم بخاطرشکایت بنده ازایشون بابت برخی مشکلات ازآقایی خواستن بطورناشناس ماروتهدیدتلفنی کنن تاماشکایت روپس بگیریم،اون آقاشناسایی شده وهمسریکی ازکارکنان دبیرستان هست،الآن چندپرونده شکایت داریم وازلحاظ روحی بسیارآسیب دیده ایم،هرکجارفته ایم گفته اندعدم کفایت مدیریه مشکل کوچک روبه اینجارسانده ومن واقعامتاسفم ،تمام صحبتهایم هم بادلیل ومدرک مستندهست،ازآقای صیدلوخواهش میکنم حضوری صحبتهای من رابشنوند،تواداره کل اکثرابخاطررفت وآمدزیادم بنده رامیشناسند،البته تااینجاهم پرونده ام پیگیری شده ممنون مسئولین وزارتخانه،اداره کل ومنطقه هستم،باتشکر
پاسخ + +1 0 --
محمد صیدلو 1397/04/17 - 10:31
از خواهران خوبم ، امامی و تقی زاده که تلاش نمودند با بزرگواری خود نکاتی را به بنده بیاموزند سپاسگزارم . از همکاران عزیز دیگر نیز که به سلیقه خود نسبت به مطلب اینجانب واکنش نشان داده و با آن مخالفت نمودند ، تشکر می کنم . تصور نمی کنم که نظر مخالفین مطلب بنده این است که تخلفی در بین مدیران مدارس وجود ندارد و یا نسبت به عملکرد این دسته از همکاران باید کاملا بی تفاوت بود . حتما بین دریافت بنده از واقعیت برخی مدارس و تلقی برخی دوستان در این خصوص تفاوت معنی داری وجود دارد . با توجه به فرا رسیدن فصل ثبت نام ، از مخالفین محترم خود دعوت می کنم ، چند روزی را در محل کار بنده سپری نموده و دریافتشان را نسبت به شکایات مردم و نتیجه بررسی های ما اعلام کنند . تملق واقعی ، ندیدن اشک مادری است که به دلیل نداشتن پول در یک خانواده بدون پدر با ۳ فرزند ، نمی تواند دختر بچه ۱۴ ساله اش را ثبت نام کند و برخورد تحقیر آمیز همکار بد سلیقه ما آن دختر بچه را تا مرز خودکشی می کشاند . تملق ، پوشاندن تخلف مدیر مدرسه ای است که پول کتاب دانش آموز را به عنوان هزینه ثبت نام حساب کرده و تا پایان مهرماه به دانش آموز کتاب نمی دهد و پدر دانش آموز به بنده مراجعه می کند و می خواهد از مدیر مدرسه خواهش کنم تا این پدر به جای پولی که ندارد ، یک هفته کار نظافت مدرسه را انجام دهد . و البته دست بوس و خاک پای مدیرانی هستم که درد مردم آزارشان می دهد و بدون اینکه گزارشی به کسی بدهند هزینه تحصیل چند دانش آموز را با تلاش فراوان از خیرین تامین می کند . ضمنا بنده افتخاری یا هر کس دیگر نیستم ، بنده خودم هستم و از هیچ کس درخواست نکردم مطلبی را برای خوشایند من یا در مخالفت با مخالفانم در این جا بنویسد ، اگر چه برخی دوستان علاقمند بودند این گونه القا کنند . تصور می کنم برای کسی که خود را به راحتی صیدلو معرفی می کند و مطلبش را بدون سانسور می نویسد و علیرغم اینکه می داند نوشته اش خوشایند عده ای نخواهد بود ، خود را در معرض نقد دیگران می گذارد ، نیازی به این فریبکاری ها ندارد .
از اینکه با طرح واقعیت حاکم در برخی مدارس موجب رنجش دوستان پاکم شدم پوزش می طلبم . آنچه برخی دوستان در مقابله با برخی مفاسد از بنده خواسته اند در حدود اختیارات بنده نیست که اگر بود خوشحال می شدم بدان بپردازم . معتقدم این سرزمین به سامان نخواهد رسید مگر آنکه هر کس وظیفه اش را به درستی انجام دهد بی آنکه تایید یا رد غیر منطقی دیگران او را از انجام وظیفه اش باز ندارد .
پاسخ + 0 0 --
امامی 1397/04/17 - 10:41
سلام جناب آقای صیدلو ،

ما ایرانی ها در تفهیم جای علت و معلول امری یا قانونی و یا منصبی و..... مشکل داریم. باید دقت داشته باشیم که اگر یک یا چند علت العلل وجود دارد ، چندین هزار علت یا معلول نیز موجود است. شما هم یکی از این چندین معلول های گره کور نظام اجرایی یا آموزشی کشورید. ما باید باور کنیم که شما مجری قانون هستید نه طراح یا تدوین گر آن. شاید دلایل مخالفت مدیران محترم با حضرتعالی ، عدم عادت ما به همراهی نیروهای ستادی با صفی است. باز تأکید می کنم قلم به دست شدن حضرتعالی ، بابی است نیکو برای بهبود ناکارآمدی سیستم مدیریتی . سپاسگزارم.
پاسخ + 0 0 --
امامی 1397/04/17 - 10:50
البته جناب آقای صیدلو ،
تأکید می کنم بنده شخصیت فردی یا اجتماعی حضرتعالی را نمی شناسم لذا حق قضاوت ندارم. اما می توانم بگویم که برای بیان یک جمله ولو به شرط معلول بودن ، چندین طریق وجود دارد: مثلا می خواهیم به فرزند خود بگوئیم :

پسرم لطفا لیوان آب را از روی زمین بردار .
گفتم لیوان را بردار مگر کری یا کوری.
مگر با تو نیستم زود لیوان را بردار و گر نه.....
اگر لیوان را برنداری حق تماشای کارتون نداری.
و....... مصداق های بسیار زیاد دیگر.

همه ما با هم همکاریم چه آن طرف و چه این طرف. آنچه به یادگار می ماند برخوردهای شایسته و انسانی ماست. ثبت است بر جریده عالم دوام ما. پایدار باشید.
پاسخ + 0 0 --
مدیر دولتی 1397/04/17 - 17:37
آقای صیدلو لطفا دقت کنید
1) اینکه مثال اشک پیرزن و.. می آورید چنانچه صحت داشته باشد حق با شماست . ولی وقتی بازرس شما مراجعه می کند و والدین با رضا و رغبت در فصل ثبت نام کمک هم می کنند و هیچ اجبار و تحمیلی در کار نیست و حتی شکایتی نیست ، کمال بیرحمیست که مانند ژاور مچ گیری کنند.
پاسخ + 0 0 --
مدیر دولتی 2 1397/04/17 - 17:38
2) از شما تکلیف دشوار نخواستیم ای کاش در حاشیه ی نوشته خود اگر شهامت داشتید و انصاف به خرج می دادید حداقل به ندادن امکانات از سوی دولت و ندادن سرانه و.. به عنوان زمینه ساز این مشکلات ( به جای واژه بسیار توهین آمیز فساد ! ) چند جمله ای می نوشتید .
3) بارها دیده شده دوستان بیرحم و مروت شما با یک تلفن ناشناس و بدون معرفی خود پوست مدیر را کنده اند . از نظر حقوقی و انسانی متشاکی باید شاکی را بشناسد تا فرصت دفاع منصفنه داشته باشد . یک نوشته بی نام و نشان نباید زمینه ساز تخریب یک مدیر شود ، دفاع میشکش شما و دوستانتان
4 ) اصل باید بر برایت باشد ، شما در مرامتان و نوشته خود القای قانون شکنی مدیران را کرده اید و این نکته مهم را عامدانه فراموش نموده اید .
5 ) بی احترامی و قیافه گرفتن های همکارانتان. حتی با مدیر متخلف پسندیده نیست
در مجموع رفتارهای زننده خود و دوستانتان موجب رنجش و گلایه بسیاری از مدیران خدوم شده است .
کمی علی وار باشید
پاسخ + 0 0 --
رئیسی 1397/04/18 - 13:05
باعرض معذرت پیام بنده اشتباهادرپاسخ به آقایاخانم بیرام زاده محترم فرستاده شد.
پاسخ + 0 0 --
چغندربگ 1397/04/17 - 20:40
مدیران مدارس دولتی با پول مردم میلیاردر می شوند و چون دولت خودش بودجه نمی دهد نظارت هم نمی کند و مدیر با اداره ای ها می خورد و دوتا آبم روش
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/04/17 - 22:13
لطفا مدیر میلیادر چند تا نام ببرید ؟
پاسخ + 0 0 --
رئیسی 1397/04/18 - 19:26
آقای صیدلولطفاپیام بنده که اشتباهابالای نوشته شمافرستاده شده روهم مطالعه کنید،اگرامکانش هست پیگیری کنیددیروزهم باشماره ای که اعلام فرمودیدتماس گرفتم گفتن جلسه هستید،اگرمایل نیستیدصحبتهای بنده روحضوری بشنویدلااقل اعلام کنیدازطریق دیگرپیگیری کنم،باتشکرازشما
پاسخ + 0 0 --
چغندربگ 1397/04/17 - 20:42
برای اثبات دزدی مدیران کافی است وضع مالی هر مدیر با معلم همسابقه خودش مقایسه شود و حق مدیریت را نیز اگر در نظر بگیریم تفاوت از زمین تا آسمان است!
پاسخ + +6 0 --
امامی 1397/04/18 - 12:09
سلام

در حال نوشتن نقدی بر این متن هستم ،
امید که جناب آقای صیدلو ظرفیت نقد داشته باشند.
حال نامش نقد باشد یا دردنامه .
پاسخ + 0 0 --
عاشق حسینی 1397/04/18 - 13:17
آقای صیدلو. سلام
شاهد از غیب رسید
همین الان جوابیه اداره کل مشاوره وزارت فخیمه را با نامه اداره کل ارزیابی از عملکرد همین وزارت مقایسه کنید لطفا .
دفتر مشاوره یکی از وظایف ذاتی اپ را کمک به دانش آموزان برای ورود به دانشگاه و صحه گذاشتن بر انتخاب رشته و فعالیت های کنکور محور مدارس و اذعان به داشتن مجوز پوردستمالچی از اداره کل اپ تهران می کند .
از طرف دیگر نامه کمره ائی
پاسخ + 0 0 --
علوی تبار 1397/04/18 - 20:25
دقیق فرمودید آقای عاشق حسینی . همین ممنوعیت قطع ارتباط با موسسات کنکور را ببینید .
مردم به منظور آمادگی بچه ها نیاز به کنکور آزمایشی دارند . قراردادهای قلم چی بابت تخفیف به مدارس. برای هر دانش آموز حدود 450 هزار تومان می شود ( سالانه ) که البته مبلغی هم برای خرج مدرسه و پرسنل بابت مراقبت و.. میرسید
حالا با ممنوعیت مدارس مردم مستقیم به نمایندگی های قلم چی به صورت حضوری یا پیامکی می روند و از 900 هزار تا 1 و نیم میلیون تومان پرداخت می کنند . خب با این بخشنامه کمریی جیب مردم خالی تر و سود قلم چی بیشتر می شود .
عاقبت دستورالعمل های آبکی همینه
پاسخ + 0 0 --
عاشق حسینی 1397/04/18 - 13:19
بخش دوم
نامه کمره ائی که با شدت و تهدید فعالیت این موسسات و همکاری با آنها را رد و تخلف را برای مدیران مدنظر دارد .
این پیام های دوگانه وضعیت مدارس را به هم می ریزد
پاسخ + 0 0 --
باباپور 1397/04/18 - 20:16
تمام فلاکت نظام آموزشی ما وجود صدها آدم به درد نخور اما پرمدعا هست که تو ادارات و ستاد موج می زنند و نمی توانند مدارس را پشتیبانی کنند . به هر حال استاد صیدلو هم شاگرد خوب کمرئی هست که هردو فقط زبن زور و تهدید را می شناسند.
همین بخشنامه هفته قبل کمرئی به قیمت رونق موسسات کنکوری و مدارس غیر انتفاعی تمام می شود آن هم به نام مبارزه با مافیا
پاسخ + 0 0 --
نوبری 1397/04/21 - 18:25
درعرض چندسال گذشته با تاکید مهدی نوید ادهم ددبیرشورایعالی آموزش پرورش که در حال حاضر زیاد خودشو نشان نمیده و دوستان طرفدارش با هدف خاصی هی سند تحول را تو بوق و کرنا می کردند. سند درس ملی را حلوا حلوا می کردند و تو ستاد و ادارات کل و مناطق جلسات صیانت از برنامه درس ملی تشکیل می شد ، حالا که معلم ندارند ، به یکباره یازده واحد درسی پایه دوازدهم را دارند حذف می کنند . چه شیرتوشیری. شده توسط این مدیران ارشد بی عرضه . کاش برباددان میلیاردی این حضرات را بعنوان تخلف رسیدگی کنید.
پاسخ + 0 0 --
تابنده 1397/04/22 - 11:38
متخلفان اصلی در اتاق های تو در توی ستاد نشسته اند و با تغییرات وزرا فقط تغییر سمت می دهند ، این دوستان با تصمیمات شتابزده و بدون آینده نگری ، نظام آموزشی را دچار تلاطم و اعوجاج کرده اند . صدور مداوم شیوه نامه ها و... دستوری و بدون جلب مشاوره و مشارکت ذینفعان سیستم بسته و غیردمکراتیک را درصدر و ذیل آ پ برقرار کرده اند
پاسخ + 0 0 --
یک م د ی ر 1397/04/22 - 11:31
درود بر همگی
جناب صیدلو. لطفا دقت کنید ، تازمانیکه شما و دوستانتان در مناطق ، اداره کل و وزارت آموزش و پرورش نگاه اطمینان بخش ، محترمانه ، آینده نگر و خوشبینانه نسبت به معلم ، مدرسه و مدیران نداشته باشید و در این دوران تحولات شگرف جهانی اختیار و مسئولیت را به مدارس تفویض نکنید هیچ اتفاق مثبتی رخ نخواهد داد .
دوران اینکه مدارس منتظر دستورات ازبالا به پایین باشند گذشته . هر اصلاح و تغییری اگر بدون همراهی و مشارکت مدارس و قاطبه معلمان نباشد ، محکوم به شکست است .
این مطلب را خواهشن به استاد محترمتان جناب کمرئی گرانی بفرمایید .
پاسخ + 0 0 --
لعیا 1397/04/23 - 20:54
آقای صیدلو دوستان درست می گویند ، قانون پراشتباه و بدون درنظر گرفتن تمام جوانب موجب بروز تخلف بیشتر می شود . همین بخشنامه عدم اجرای آزمونهای آزمایشی در مدارس چون زورکی هست قابلیت اجرایی ندارد.
مثل استادگی دولت روی ارز 4200 بود که چون در بازار آزاد 9000 خرید و فروش شد. مردم شروع به مسافرت به صربستان و.. کردند . دولت هم ارز 4200 تو فرودگاه حدود 1000 یورو می داد . مردم با ارز ثابت که دولت زورکی نگهداشته بود می رفتند مسافرت خارج و برمی گشتند و بقیه ارز رو آزاد می فروختند . انگار مجانی چهار روز رفتند اروپا و عشق و حال . بعد از کلی خروج ارز ناچار نرخ ارز شناور شد .
تصمیم های احمقانه ، بدون تامل ، بدون مشورت و .. گرچه ظاهر عوامانه دارد اما به شدت مخرب است و از اون بدتر بازرسان بی منطق واحدهای شما که ژاور وار براجرای قانون پافشاری می کنند . به هر حال شما دوست کمرئی هستید دیگه !!!

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

آیا با طرح " معلم تمام وقت " وزارت آموزش و پرورش موافقید؟

پربازدیدترین

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور