صدای معلم سایت اخبار آموزش و پروش معلمان فرهنگیان

با توجه به کسر مبلغ بیمه تکمیلی از حقوق همکاران ، چرا اسناد پزشکی دریافتی همکاران تابه حال پرداخت نشده است؟

چرا هزینه های درمانی فرهنگیان بعد از گذشت چندماه در یزد پرداخت نشده است؟

مجیدشاهی/ دبیر ناحیه دو یزد *

مشکلات بیمه طلایی و تکمیلی فرهنگیان و کوتاهی وزارت آموزش و پرورش

جناب آقای بطحایی

وزیر محترم آموزش وپرورش
باسلام و احترام


از طلا بودن پشیمان گشته ایم
مرحمت فرموده ما را مس کنید


چرا هزینه های درمانی فرهنگیان بعد از گذشت چندماه در یزد پرداخت نشده است؟ تکلیف معلمانی که بیماری خاص دارند و تحت پوشش بیمه تکمیلی ( طلایی) هستند چیست؟ با توجه به کسر مبلغ بیمه تکمیلی از حقوق همکاران ،چرا اسناد پزشکی دریافتی همکاران تابه حال پرداخت نشده است؟
چرا همه ی کارمندان دولت بیمه تکمیلی درمانی کارآمد دارند ولی فرهنگیان فاقد این بیمه تکمیلی مناسب هستند؟
همان طور که مستحضرید بیمه طلایی با تبلیغات بسیار ی بر معلمان تحمیل شد .در این سالها فراز و نشیب های زیادی را طی کرده ،که هیچ وقت به نفع معلمان نبوده و نیست .

افزایش سالیانه حق بیمه و حذف برخی تعهدات آن ،جزئی از مشکلات این بیمه بوده است.

با تشکیل دولت تدبیر و امید هر سال قول بهبود و اصلاح وضعیت بیمه تکمیلی و افزایش تعهدات را دادند که تا به حال این امر تحقق نیافته است .از ابتدا نام طلایی بر آن نهادند که با توجه به عملکرد صورت گرفته از سوی مجریان آن هیچ تناسبی با این نام نداشته است ، چه برسد به حال که به عنصری بی فایده  تبدیل شده است .

لغو قرار داد با بیمارستان ها و مراکز درمانی ،بهانه گیری و کسر هزینه ها در زمان بازپرداخت به همکاران از طرف بیمه عامل ، جزیی از مشکلات عمده این بیمه می باشد .

این چه قانونی است که من معلم ،حقِ بیمه پرداخت می کنم اما خود هیچ نقشی در انتخاب نوع بیمه و خدمات آن ندارم  ؟

چرا همیشه باید از بالا برای ما تصمیم گرفته شود؟ و در این تصمیمات بیشتر منافع دیگران  تامین می شود تا احقاق حقوق قانونی منِ معلم، که ذینفع اصلی این قرارداد هستم .

 مشکلات بیمه طلایی و تکمیلی فرهنگیان و کوتاهی وزارت آموزش و پرورش به نظر حضرتعالی، معلمان چه نقشی در این بیمه نامه دارند که به عنوان نوک پیکان این بیمه در مراکز درمانی باید به دلیل عدم پرداخت تعهدات بیمه آتیه سازان تحقیر و تضعیف شوند. بعد از تحویل اسناد خود به دفتر بیمه آتیه سازان با توجه به هزینه های سنگین ،بیش از سه ماه ،مطالبات معلمان پرداخت نشده است .
امروز به درخواست تعدادی از همکاران پی گیر شدم که همگی از بیمه تکمیلی خود خارج شویم و خودمان مستقیما با یکی از مؤسسه های بیمه ای دیگر قرار داد بیمه تکمیلی درمان ببندیم. یکی از مدیران بیمه  گفتند با نفری، هفتاد تا هشتاد هزار تومان شما می توانید یک بیمه تکمیلی کامل درمانی بگیرید .اما مشکل اینجاست که باید اداره شما تضمین کند که از حقوقتان کسر کند و به صورت دست جمعی پرسنل آن اداره قرارداد بندند و بیمه دیگری نباشند . دیدم پیشنهاد بسیار منصفانه و منطفی است .

چرا ما باید حق بیمه  پرداخت کنیم اما کمترین خدمات را دریافت کنیم ؟

چرا باید سه ماه اسناد درمانی  ما پرداخت نشود ؟

وقتی به دفتر  بیمه آتیه سازان می رویم می گویند حق بیمه شما در یک صندوق نزد آموزش و پرورش است و آنها پرداخت نکردند. برایمان جای سوال دارد که حق بیمه های ما که ازحقوقمان  کسر می‌شود ، در کجا ذخیره می شود که اسناد پزشکی خودمان را پرداخت  نمی کنند ؟

مشکلات بیمه طلایی و تکمیلی فرهنگیان و کوتاهی وزارت آموزش و پرورش

از اداره آموزش وپرورش سوال می کنیم  می گویند دولت به تعهداتش عمل نکرده و این نابسامانی به وجود آمده است. معلم دراین زمینه چه قصوری مرتکب شده است که دولت برای همه ی ارگانها و نهادهای دیگر بودجه دارد اما برای آموزش و پرورش هیچ وقت بودجه ندارد ؟

آیا سلامتی معلمان  و خانواده هیچ ارزشی برای دولت ندارد؟ لااقل اجازه بدهید همگی از پوشش این بیمه بیرون بیاییم و خودمان عضو بیمه تکمیلی دیگری بشویم. انتخاب بیمه و نوع خدمات با ما باشد و کل حق بیمه را  خود پرداخت می‌کنیم.

ما دیگر از این دولت ،امیدی برای بهبود وضعیت معیشتی و رفاهی و درمانی خود نداریم.

 

آقای وزیر !

تبعیض و بی عدالتی  در پرداخت حقوق و حق التدریس و دیگر امور رفاهی که دیگر کارمندان دولت دارند و ما معلمان از آن محرومیم، به خاطر حفظ نظام تحمل می کنیم اما تبعیض در نوع بیمه درمانی وتعهدات آن با دیگر کارمندان دولت را با چه بهانه ایی تحمل کنیم؟

آیا نجابت، ،سخت کوشی ، آرامش معلمان و همراهی آنان در انتخابات  برای مدیران ارشد دولت تدبیر و مدیران کل هیچ ارزشی ندارد که ما  را در سخت ترین شرایط ممکن معیشتی، و رفاهی و درمانی قرار داده و پاسخی نمی دهند.

مشکلات بیمه طلایی و تکمیلی فرهنگیان و کوتاهی وزارت آموزش و پرورش

آقای وزیر
فاصله بین جنابعالی و مدیران  کل با بدنه آموزش وپرورش که معلمان هستند ،قطع یا گاها به صورت روزنه ایی باریک وکم سو شده است. به هیچ کس پاسخ گو نیستند.
در پایان خواهشمند است نسبت به نارسایی های یاد شده دست کم به ما پاسخگو باشید و دستور رفع سریع مشکل بیمه تکمیلی فرهنگیان را صادر کنید.

سعی دارم مسائل و مشکلات معلمین استان یزد را در حد اطلاعات ناقص خود در نامه ای جداگانه و به صورت سرگشاده خدمت تان تقدیم می دارم .

امیدوارم گوش شنوایی ، چشم بینایی  و وجدان بیداری برای شنیدن، دیدن و درک  این مشکلات وجود داشته باشد.

* رییس ستاد فرهنگیان حزب اعتدال و توسعه استان یزد


ارسال مطلب برای صدای معلم

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

پنج شنبه, 14 تیر 1397 ساعت 16:37 خوانده شده: 540 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +4 0 --
حسینی هراتی 1397/04/14 - 18:25
دریزد یک مدیرکل ناتوان وفوق العاده ترسو وباند باز را انتصاب کردند فقط چند نفر دوروبرش را میبیند.اینسری مسئول تعاون خود را که ازمخالفین سرسخت وقسم خورده دولت بوده از دانشگاه فرهنگیان به آموزش وپروزش منتقل کرده وایشان چه غم بیمه طلایی معلمان را دارد.چرا وزیر پاسخگوی این انتصاب بسیار بد خود نیست مامعلمان چه گناهی داریم که بدترین افراد باید مدیر ما باشند.یک جلسه برای مشکلات معلمان تا به حال تشکیل نشده است .وای براین دولت تدبیر و امید بااین وزیر ومدیرکلش
پاسخ + 0 0 --
دبیر م 1397/04/14 - 22:39
در مشهد هم همینطور ناامیدکنندسسسست
پاسخ + 0 0 --
معلم 1397/04/15 - 21:09
همکار گرامی، ربطی به منطقه شما ندارد. از وقتی بطحایی آمده، خود آ.پ متولی بیمه شده و آتیه سازان فقط مبلغ پرداختی به معلمان را محاسبه می کند و از آ.پ کارمزد می گیرد. مقصر آ.پ هست. هزینه بیمه تکمیلی مستقیم به حساب آ.پ می رود اما هزینه معلمان را بعد چند ماه پرداخت می کنند.
پاسخ + 0 0 --
معلم 1397/04/15 - 21:40
آقای روحانی حقوق دان، در کجای دنیا خود آ.پ متولی بیمه معلمان می شود و هزینه پرداختی معلمان را بعد چند ماه می دهد؟ بطحایی فقط یک مهره در دست دولت هست.
پاسخ + +3 0 --
شهروند 1397/04/14 - 18:26
در خوزستان هم بیش از چهارماه پرداخت نکردن .از کاهش فوق العاده سختی کار همکاران قرار است بیمه تکمیلی پرداخت شود وپول حق بیمه همکاران در 63حساب بانکی مثل 63حساب یکی از برادران دالتون است .وقتی وزیر لیف کش حمام گرمابه نوبخت باشه همین وضع است
پاسخ + +2 -1 --
معلم 1397/04/14 - 18:41
سلام خدمت همکاران گرامی
1، به ازاء اسنادی که تحویل می دهیم کارگزار فقط یک برگه رسید می دهد ،وقتی برای بررسی دقیق تر به نماینده بیمه آتیه سازان غرب تهران(شعبه صادقیه ) مراجعه کردم متوجه شدم کارگزار مستقر در آموزش و پرورش، تعدادی از اسناد راتحویل نداده و درسایت بیمه ثبت نشده،خانم یوسفی که مسئول نظارت بر این کارگزار بود عنوان کردند معلمان پرتوقع هستند و شروع به لاپوشانی و راهنمایی های اشتباه کرد

2، یک برگه دفترچه توسط پزشک جدا می شود ،یک برگ داروخانه و آخرین برگ توسط بیمه جدا می شود عملا هیچ سابقه ای از داروها یی که قبلا مصرف کرده ایم در دفترچه نمی ماند تا پزشک بعدی بتواند تصمیم دقیق تری بگیرد
3، اموزش و پرورش می توانست کارت هوشمند در اختیار همکاران قرار دهد به هر مرکز که مراجعه می کنیم خدمات بررسی و هزینه پراخت شود ولی به شیوه سنتی و بررسی اسناد رو آورده با این روش تعدادی از اسناد در اثر سهل انگاری کارگزار و یا بیمه شده در مسیر حذف می شود و پرداختی صورت نمی گیرد
پاسخ + +2 0 --
معلم 1397/04/14 - 18:49
4، اکثر مراکز معتبر و پزشکان طرف قرارداد این بیمه نیستند
5 بیمه مرکزی بیمه معلمان را تائید نمی کند در واقع بیمه فرهنگیان یک صندوق است بدون نظارت و قوانین بیمه با توجه به اینکه ماهانه از هر معلم 80هزار تومن کسر می کنند و تعداد معلمان کم نیست ،می توان پی برد صندوق به نفع چه کسانی طراحی شده
6 رفتار کارگزاران بدون توجه به شان فرهنگی ، بسیار زننده و دستوری است ،در محل استقرار کارگزار، باید پوستر مربوط به شکایت از کارگزار نصب شود(این پوستر متفاوت از پوستر آدرس سایت بیمه است ) کارگزاران این پوستر را نصب نمی کنند تا تخلفاتشان پیگیری نشود
پاسخ + 0 0 --
معلم 1397/04/14 - 18:57
در سال تقریبا یک میلیون پول بیمه می دهیم با یک حساب سرانگشتی ایا طی یکسال پس از بررسی اسناد این مبلغ به حساب ما برگشت داده می شود !! ؟
پاسخ + +1 0 --
معلم خراسانی 1397/04/14 - 19:02
آی دندونم....آخ دندونام ......وای ....................
چه خوبه فکری برای مسئله دندان پزشکی همکاران بشه چه خوبه هزینه دندان دراولویت قرارداده بشه .آخه امبولانس و بعصی از خدمات را میشه با دندان جایگزین کرد
پاسخ + +1 0 --
علی 1397/04/14 - 19:29
خدا پدرت رابیامرزد حرف دل هزاران معلم راگفتی.درمشهد هم از برج ۱۲ سال ۹۶ هنوز بیمه چیزی پرداخت نکرده
پاسخ + +1 0 --
شهاب 1397/04/14 - 21:59
نه تنها هزینه هادیرپرداخت می شود بلکه بسیاری از داروها وخدمات هم ازشمول بیمه خارج شده اند دراین دولت هیچ امیدی به بهبود اوضاع نداشته باشید فقط انتظار ظلم های بیشترداشته باشید فرهنگیان محترم بیایید واز مظلومیت دست بردارید برای همه ی بخش ها به خصوص مقامات بالا لقمه های چرب ونرم وبهترین امکانات هست ولی شما باید برای حداقل های خود التماس کنید
پاسخ + 0 0 --
حسن م 1397/04/15 - 09:01
یزد یک شهسواری دارد که مدیرکل اسبق است وتمام انتصابهای مدیران با تابیده اوانجام میشود.ایشان بیشتر دنبال مدیرانی میرود که شایستگی این پست را ندارند واوخودش مدیرکل پرسایه باشد .تماما منافع خودش را تامین میکند یک....دراموزش وپرورش است .مدیرکل ما خداییش بدرد یک مدیریت اداره هم نمی‌خورد نمیدانم دروزارت خانه واحدی ب ای ارزیابی مدیران کل ندارند تا خودشان متوجه بشوند چه افراد ضعیف ونالایقی را مدیرکردند مدیریت این فرد ضررهای جبران آن ناپذیری را وارد میکند تا دیر نشده وزیرمحترم فکری بردارید
پاسخ + +1 0 --
ناشناس 1397/04/15 - 10:13
در پرداخت نشدن هزینه اسناد پزشکی فرهنگیان آسمان وزارت بطحایی و الهیار با این مدیرکل تعاون رفاهی یک رنگ است.جالبه سکوت مرگباری هم در این خصوص حکم فرما شده و پاسخ درستی هم نمیدهند.اسفند96 اسناد پزشکی را به دفتر آتیه سازان تحویل دادم اما تاکنون هزینه ای دریافت نکردم
پاسخ + +1 0 --
ناشناس 1397/04/15 - 10:40
سلام همکار محترم در یزد خیالتان راحت در هیچ جای ایران پرداخت نمیشودواگر هم پرداخت شود با تاخبرهای پنج تا شش ماهه چون اتیه سازان جز بیمه های معتبر نیست ودر حال ورشکستگی بود که با قرداد با ا پ از ورشکستگی نجات یافت .دولت فخیمه ما دلش برای تمام ارگان ها -سازمانهاو نهادها میسوزد جز اموزش وپرورش که وزارتخانه سر راهی دولت است
پاسخ + +1 0 --
ناشناس 1397/04/15 - 19:59
نمی دانم باید بخندیم یا گریه کنیم . بیمه معلم که از شرکت های زیر مجموعه صندوق ذخیره فرهنگیان است وبا پول خود معلم ها تاسیس شده حاضر نیست بیمه تکمیلی فرهنگیان را قبول کند
پاسخ + 0 0 --
معلم 1397/04/15 - 20:26
از زمانی که بطحایی وزیر شده، خود آ.پ متولی بیمه معلمان شده و آتیه سازان فقط مبلغ پرداختی به معلمان را حساب می کند و وارد کامپیوتر می کند. دیر دادن هزینه به آ.پ بر می گردد. آقای بطحایی چرا هزینه بیمه را دیر می دهید؟ در کجای دنیا آ.پ خود متولی بیمه می شود؟
پاسخ + +4 0 --
معلم 1397/04/15 - 20:54
شک نکنید آتیه سازان پورسانت گزافی برای عقد قرارداد پرداخته ولی معلمان برای هر عضو حدود 55 تومن میپردازند یعنی من با پنج عضو 275 تومن ضرب کنید در میانگین 600 هزار معلم 600000*275000=.......... عزیزان اعتصاب تنها راه موجود است در ضمن ماهانه 20میلیارد سختی کار کم شد و پاداش معلم 60 میلیون بکاران در نهادهای دیگه و وزارتخانه های دیگه 300 میلیون اگه عرضه دارید فقط اعتصاب
پاسخ + 0 0 --
شهاب 1397/04/16 - 01:22
اضافه کارهم قبول نکنید
اگر نجنبیم خیلی زود دیر می شود باکمی همت همه ی ظالمان را سرجایشان خواهیم نشاند ما می توانیم
پاسخ + 0 0 --
علی 1397/04/16 - 13:57
دقیقا درست گفتید بیمه ای در کار نیست.اتیه سازان نسخه ها را بررسی میکند وپورسانت می گیرد.ولی ۹۰ درصد همکاران این موضوع را نمی دانند
پاسخ + 0 0 --
کوروش 1397/05/03 - 00:00
سلام خدمت همکارانم در کرمانشاه هم همینطوره من نزدیک۱۰۰ روزه تحویل دادم اما متاسفانه پرداخت نشده بهتره که امسال همه فرهنگیان این بیمه مسخره را کلا حذف کنند
پاسخ + 0 0 --
علی نورانی 1397/06/09 - 11:37
سلام درخراسان رضوی پرداخت از۴ماه هم گذشته سایت هم از دسترس خارج شده ضمنا هیچ کس هم جوابگو نیست خدابه ظلم گرفتارشون کنه
پاسخ + 0 0 --
براتعلی 1397/07/26 - 15:50
با سلام
مسولان عزیز واقعا وضع معیشت مردم را نمیبینید الان بنده درگیر بیماری شده ام و تا الان نزدیک 3میلیون تومان فاکتور داده ام که سه ماه است خبری نیست و روز به روز به این مبلغ اضافه میشود واقعا چه کسی باید جواب دهد اینها کیان اند که پاسخگو نیستند؟

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

آیا با طرح " معلم تمام وقت " وزارت آموزش و پرورش موافقید؟

پربازدیدترین

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور