صدای معلم سایت اخبار آموزش و پروش معلمان فرهنگیان

قصه هزار و یک شب آموزش و پرورش خراسان شمالی و پادشاهان استان ( 2 )

حسینعلی شریعتی مهر

گروه استان ها و شهرستان ها/

بخش نخست این مطلب قبلا ارائه شد . ( این جا )

همان گونه که قبلا نیز اعلام شده است انتشار مطالب و پیام ها به معنایی تایید محتوای آن ها از نظر این رسانه نیست .

بدیهی است نقد این مطالب برای عموم آزاد است .

« صدای معلم » آمادگی خود را برای انتشار پاسخ و یا نقد دوستان اعلام می کند .

داستان مدیر کل در آموزش و پرورش خراسان شمالی و دخالت گروه های سیاسی   پرده اول

سید محمد لنگری مدیر کل سابق آموزش و پرورش خراسان شمالی که، رویای نشستن بر صندلی مجلس شورای اسلامی را در سر می پروراند، با مجیز گویی حواریونش درصدد تحقق آن برآمد و از سمت مدیر کلی استعفا داد، اما داستان به گونه ای رقم خورد که ایشان از شرکت در این رقابت جا ماند، جالب آنجاست که اعوان و انصاری که لنگری منتصب کرده بود او را در همان نیمه راه تنها گذاشتند .

سید محمد لنگری هم صندلی مدیر کلی را از دست داده بود هم رویای نمایندگی مجلس را و هم اخلاق و هم بت تحول خواه و تحول نگر بودنش را، و انتقادها شروع شد... انتصابات فامیلی و خویشاوندی اولین تیرهایی بود که توسط همان افرادی که رویای صندلی مجلس را در سرش پرورانده بودند شلیک شد.
از این جای داستان، سید محمد لنگری شد کابوس آموزش و پرورش خراسان شمالی ؛ کابوسی که توسط فرزند خلف آموزش و پرورش هر شب برای این اداره کل کم جان و ترسو تکرار می شد.
اما این تجربه تلخ برایش ماندگار نشد و در انتخابات ریاست جمهوری با ریاست ستاد دکتر روحانی رویایی بزرگتری ... را در سر داشت، رویای استاندار شدن ! همین رویا تیر خلاص بود، سید محمد هنوز در خلوت شبانه اش به این رویا فکر می کند اما دیگر اعوان و انصاری نیست که حتی به خوش آمد او با او رویا بازی کنند.

 

پرده دوم
براتعلی حاتمی در شهریور 94 مدیر کل آموزش و پرورش خراسان شمالی شد. او آمد تا رکورد مدیریت 7ساله اش بر آموزش و پرورش بجنورد را این بار با عنوان مدیر کلی استان بشکند.
حاتمی در راس قرار گرفت، معلمان استان امیدوار به آینده شدند، اما این امیدواری زودی نپایید . حاتمی در رودربایستی با نیروهای ناکارآمد که در هر جریانی وجود دارند، نه تنها نتوانست تغییر را معنا کند بلکه در تغییر نیروهای جریان مخالف هم نتوانست راه به جایی ببرد و سیر نزولی مدیریتش شروع شد و یک مدیریت ناکارآمد را تا به امروز ادامه داده است.
براتعلی حاتمی بعد از انتخابات 96 که زمزمه های تغییرش توسط وزارت روز به روز بلندتر می شد دنبال تثبیت خودش بود و چه چیزی بهتر از مجری گری در آخرین گردهمایی حامیان دکتر روحانی در سالن ورزشی علیدخت بجنورد، و همین طور هم شد و مدیریت رو به زوالش را اندکی راست قامت کرد.
اما اندکی بعد این زمزمه های تغییر دوباره بالا گرفت و این طور به نظر می رسید که این بار این پچ پچ های درگوشی پایه و اساس محکمتری دارند و وزارت مصمم در تغییر او است؛ اما حاتمی که لباس سیاست را کهنه کرده است شایعه انتصابش به عنوان مدیرکل دفتر استاندار را گوش به گوش چرخاند تا به گوش وزرات رسید و از تغییر او شانه خالی کرد .

حاتمی از  تمام توانش استفاده کرد و طوری میز را چید که در کسوت مدیر کلی بماند.

براتعلی حاتمی طی نامه ای به وزرات اعلام کرد که در 5 فروردین بازنشسته خواهد شد - غافلگیری وزارت-  دست پیش را گرفت او آگاه بود که وزارت در این بازه زمانی کم و به سرعت نمی تواند جایگیرینی تعیین کند، با چراغ سبز وزرات از 5 فروردین- با وجود بارنشستگی دومش-تاکنون سمت مدیر کلی را حفظ کرده است.

داستان مدیر کل در آموزش و پرورش خراسان شمالی و دخالت گروه های سیاسی

پرده سوم
زمانی که وزرات از حاتمی گزینه های مدیر کلی را جویا می شود ایشان تمام افراد را تایید می کند ؛ او حتی معاون ناکارآمد پشتیبانی اش را که خود او اعتقاد قلبی بر ناکارآمدی اش دارد و معتقد است او جزو همان دسته ای بود که باید تغییر می داد اما بنا بر مصلحت و مسائل پشت پرده ماند، مهر تایید بر کارآمدی او می زند -معاونی که به خاطر کم کاری ها و سست بودنش، منابع مالی در آموزش و پرورش استان جذب نشد و نتیجه اش استعفای دسته جمعی کارکنان اداری چند شهر استان از جمله بجنورد و گرمه و جاجرم شد-؛ با این اوصاف این می شود شروع داستان سردرگمی که حتی ناکارآمدترین افراد از جمله معاون پرورشی آقای حاتمی با مدرک لیسانس و سابقه نه چندان قابل بیان، خود را در قد و قواره مدیر کلی می بیند، این است قصه هزار و یک شب آشفته حالی آموزش و پرورش استان و هفت تیر کش شدن قورباغه در شهر بی کلانتر.


با تمام ناهمواری ها تعدادی از فعالان فرهنگی ستاد مهندس اکبری و دکتر قربانی نمایندگان بجنورد، مانه و سملقان، گرمه و جاجرم و راز و جرگلان لیستی به ترتیب ذیل تهیه کردند:


* عباس سعیدی
* قنبر خوش آینه
* محمود اسدی
* فریدی- گزینه اصولگرای مورد حمایت نماینده محترم اسفراین


و لیستی هم از استانداری به ترتیب ذیل به وزارت ارسال شد:
* فریبا باقری
* حسن لنگری
* قنبر خوش آینه

عباس سعیدی معاون آموزش متوسطه استان بنابر خط قرمز وزارت مبنی بر بالای 30 سال بودن سابقه مورد وثوق وزارت قرار نگرفت.
قنبر خوش آینه معاون پژوهش و توسعه نیروی انسانی استان که در هر دو لیست حضور داشت بنا بر دلایلی از لیست حذف شد،
 محمود اسدی مدیر آموزش و پرورش شهرستان بجنورد با فشار فعالان سیاسی اصلاح طلب وارد لیست شد و جهت مصاحبه تخصصی به وزارت دعوت شد و همچنان یکی از گزینه های مد نظر وزارت است .
خانم باقری جهت مصاحبه به وزارت دعوت شد و در ظاهر شانسش در تصدی پست مدیر کلی استان بالاست .
آقای حسن لنگری هم آلترناتیو لیست بود بیشتر شبیه کاندیداهای پوششی در انتخابات، معلم ورزشی که یک شبه معاون ورزش و سلامت استان شد حتی وزرات جهت اطمینان از حضور فیزیکی ایشان با او تماس نگرفت، مصاحبه تخصصی بماند.
و اما آقای فریدی،
گزینه اصولگرایی که توسط نماینده اسفراین به لیست نمایندگان استان اضافه شد.

داستان مدیر کل در آموزش و پرورش خراسان شمالی و دخالت گروه های سیاسی

نمایندگان لیست امید، به امید تایید نفر اول لیست خود و اطمینان کامل بر آن که حتی درصدی خطا را که لازمه خرد است را به جا نیاوردند و بی محابا جهت کسب حمایت آقای قوامی فرد مورد حمایت ایشان را به لیست اضافه کردند، اما اوج داستان روی دیگری دارد، نه سعیدی نه خوش آینه، هیچ کدام شرایط لازم را کسب نکردند .

نمایندگان محترم، مهندس اکبری و دکتر قربانی در دام تصمیم گیری عجولانه و دریافت مشاوره های غلط افتادند و حال چاره ای جز حمایت از یک گزینه اصولگرا ندارند، نمایندگانی که به اسم لیست امید و اصلاح طلب رای جمع کردند و راهی بهارستان شدند باید سکان مدیریت حساس ترین و بزرگترین ارگان دولتی استان- در سال پیش روی انتخابات مجلس شورای اسلامی- را به یک اصولگرای تهران نشین بسپارند .

این است داستان هزار و یک شب مدیر کلی آموزش و پرورش خراسان شمالی و پادشاهان
پرده چهارم در آینده ی نزدیک. ...


ارسال مطلب برای صدای معلم

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

شنبه, 16 تیر 1397 ساعت 16:19 خوانده شده: 300 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + 0 0 --
خالو 1397/04/16 - 18:19
دقیقا قصه تلخ استان همینه
پاسخ + 0 0 --
حسین رمضان پور 1397/04/16 - 23:29
ایشان هویت خارجی ندارند و کاملا جعلی هستند. طبق استعلام از اداره کل آموزش و پرورش؛ همکاری به این نام نداریم و احتمال قوی عده ای که جسارت اعلان موضع شفاف ندارند ؛ پشت این نقاب پنهان شده اند و از پس پرده مثل عروس های خجالتی سخن می گویند
پاسخ + 0 0 --
علی قلی زاده 1397/04/17 - 00:58
ایکاش قدر مسوولان خود را هرچند ضعفی هم داشتند بدانیم
پاسخ + 0 0 --
معلم ابتدایی 1397/04/18 - 09:50
راه.حل.یک گزینه ی غیربومی با سابقه ی درخشان مدیریتی
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/04/22 - 20:04
لعنت بر جو سیاسی در آموزش و پرورش!

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

آیا با طرح " معلم تمام وقت " وزارت آموزش و پرورش موافقید؟

پربازدیدترین

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور