صدای معلم سایت اخبار آموزش و پروش معلمان فرهنگیان

آقای وزیر و مدیرکل محترم ! هنگامی که علیرغم تاکید سند تحول آموزش و پرورش ، مدارس را خالی از مشاور و سنگ صبور مردم کردید نتیجه اش می شود روی آوردن مردم به مشاوران و پشتیبانان تحصیلی موسسات ... "

رنج نامه یک مدیر مدرسه : لطفا به سان " پهلوان پنبه " در پی مافیای آزمون و کنکور نباشید !

حذف آزمون در آموزش و پرورش و مافیای کنکور

دوباره فصل تابستان و موعد خط و نشان کشیدن برای مدیران مدارس و انگار قیم مآبی و تحکم جزیی جدانشدنی از ادبیات فرادستان است و گویی بگیر و ببند و ثبت تخلف مدیر، چاره ساز حذف مافیای کنکور و برقراری آرامش در بین اولیا و دانش آموزان است. چطور برخی ادارات کل و مناطق آموزشی می توانند آزمون های کنکور و پیشرفت تحصیلی حتی با زور بخشنامه برگزار نمایند اما موسسات مجاز و مورد اعتماد مردم خیر


آقای وزیر!

جناب آقای کمرئی مدیرکل محترم ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت مشعشع آموزش و پرورش ؛
لطفا با ضرب و زور به دنبال حل مشکلات آموزشی کشور نباشید.

لطفا به مردم فهیم ایران نشانی غلط ندهید، اینکه در این ایام پای چند مدیر بخت برگشته را وسط بکشید و چند عزل و توبیخ و تذکر را هم چاشنی کارکنید که شق القمر نمی شود.


" حافظ خود حجاب خودی ازمیان برخیز "

حذف آزمون در آموزش و پرورش و مافیای کنکور

لطفا مدارس و اولیا را به حال خود بگذارید . مداخلات و تصمیمات خلق الساعه و متناقض و حاشیه ساز شما نه تنها دردی را دوا نمی کند بلکه بر پیچیدگی معضلات می افزاید  هنگامی که کتب درسی مرتبا در حال تغییر و حذف و اضافه غیرکارشناسانه هست، نتیجه اش سردرگمی معلم و دانش آموز می شود و پناه بردن به کتب کمک درسی و...
هنگامی که معلمان به علت نداشتن کرامت انسانی و حیثیت شغلی انگیزه کافی برای تدریس موثر ندارند ، نتیجه اش می شود پناه بردن به موسسات آموزشی و برنامه های آموزشی پرطمطراق آنها..
هنگامی که اکثریت مدارس دولتی به علت عدم سرمایه گزاری دولت فاقد امکانات اولیه آموزشی و تربیتی هستند ، عموم مردم به دنبال مدارس باکیفیت می گردند و نتیجه اش می شود آزمون های ورودی مدارس خاص.
هنگامی که با ایجادمحدودیت شدیدی که شما برای مدارس دولتی در این ایام ایجاد می کنید به نحوی که حتی بارضایت و کمک و مشارکت مردم نمی توانند با اجرای کلاس های فوق برنامه در تابستان و طول سال تحصیلی ، خود را از وضعیت اسفبار آموزشی نجات دهند نتیجه اش می شود گرایش مردم به مدارس خاص و آزمونها و...


هنگامی که برای جبران کمبود 28  هزار معلم ، از سر و ته ساعات درسی مصوب پایه دوازدهم می زنید و یکباره سند درس ملی را که برای صیانت از آن خون دلها خورده شده به آتش می کشید نتیجه اش می شود رشد سریع برنامه های کنکور محور و آزمون گرا ...
هنگامی که اجازه رشد و بالندگی همه جانبه به مدارس دولتی که امکان جلب رضایت کامل مردم و مشارکت صمیمانه ی مردم پیرامونش را به بهانه های گوناگون نمی دهید نتیجه اش می شود نگرانی و دلواپسی اولیا در این ایام و سرخوردگی آنها از بخش دولتی.


هنگامی که علیرغم تاکید سند تحول آموزش و پرورش ، مدارس را خالی از مشاور و سنگ صبور مردم کردید نتیجه اش می شود روی آوردن مردم به مشاوران و پشتیبانان تحصیلی موسسات و....

حذف آزمون در آموزش و پرورش و مافیای کنکور

چطور برخی ادارات کل و مناطق آموزشی می توانند آزمون های کنکور و پیشرفت تحصیلی حتی با زور بخشنامه برگزار نمایند اما موسسات مجاز و مورد اعتماد مردم خیر .
مردم نمی توانند نیاز امروز فرزندانشان را موکول به تصمیم های شتاب زده و مبهم و اقتضایی شما کنند...


" زنبور درشت بی مروت راگوی
باری چوعسل نمی دهی نیش مزن"

حذف آزمون در آموزش و پرورش و مافیای کنکور

آقای وزیر و مدیرکل محترم !

معلق شدن برنامه های فوق العاده آموزشی ، کنکور ، آزمون هایی که موجب پایش پیشرفت تحصیلی دانش آموزان می شود که اتفاقا مطالبه اولیا بوده و موجب افزابش کیفیت مدارس دولتی می گردند ضربه مهلکی بر پیکر نحیف مدارس دولتی هست چراکه مدارس قدرتمند و خاص علیرغم فرمابشات و قدرت نمایی شما راسا یا با همکاری موسسات دیگر همچون گذشته به کار خود ادامه خواهند داد .


آقایان !

لطفا مدارس و اولیا را به حال خود بگذارید . مداخلات و تصمیمات خلق الساعه و متناقض و حاشیه ساز شما نه تنها دردی را دوا نمی کند بلکه بر پیچیدگی معضلات می افزاید .

در پایان شما را به صبوری ، تعقل ، تعمق و دوراندیشی دعوت کرده و خواهش می کنم با صدور چنین بخشنامه هایی ، موسسات کنکور محور و مدارس و مراکز خاص آموزشی را فربه تر ننمایید .

لطفا به فکر ارتقای سطح آموزشی مدارس دولتی و مورد اعتماد و رضایت مردم باشید .


ارسال مطلب برای صدای معلم

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

دوشنبه, 18 تیر 1397 ساعت 18:41 خوانده شده: 379 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +3 0 --
کاوه 1397/04/18 - 20:48
لطفا مدارس رو به حال خود بگذارید، تا مدیر مدرسه با پولی که از اولیا میگیرد، بار خودش رو ببندد. من معلم از پول کلاسهای تقویتی شاید ۲۵ درصد بگیرم. تمام فشار کاری روی معلم هست ولی پولش توجیب گشاد مدیر و عوامل پشت صحنه.
من کار اداره و مدیریت بالاتر رو تایید نمیکنم، ولی این مدیران حسابی دارند مردم رو میچاپند و هیچ پولی به معلم نمیدهند.
به زودی با شکایت و پیگیری معلمان حق الزحمه معلمان و درصد به حق آنها مشخص خواهد شد.
البته اگر معلمان "سازمان نطام معلمی" داشتند،‌تا این حد مدیران مدارس از حق آنها دزدی نمیکردند.
پاسخ + 0 0 --
یک معلم 1397/04/19 - 09:17
درود برشما کاوه جان
این که حق معلم خورده می شود حرفی نیست. اما در تهران مبالغ نسبتا خوبی بابت کلاس های کنکور و تقویتی می دهند و انصافا هم تاخیر در پرداخت هم کم دارند .
پاسخ + +1 0 --
پویان 1397/04/18 - 21:27
نویسنده این مطلب حقیقت را از زاویه دیگر به خوبی برملا کرده هست .شما دستورالعمل کمره ئی و مقاله ی مدیرانی که به قانون پایبند .. اثر. محمد صیدلو شاگرد کمره ئی که اتفاقا هرکدام مسولیت ارزیابی عملکرد ستاد و اداره کل شهرستان های تهران رابنگرید.
هردوی این بزرگواران با زبان زور و تهدید و چاشنی بخشنامه های آمرانه و البته آبکی می خواهن مشکلات مدارس را حل کنند .
پاسخ + 0 0 --
یاوری 1397/04/20 - 19:46
تمام این آقایان کمر به داغون کردن مدارس دولتی و آباد کردن مدارس غیردولتی خودشان و دوستانشان بسته اند .
پاسخ + +1 -1 --
سرونار 1397/04/18 - 21:48
دستور هیجانی و بدون تامل کمره ایی نه تنها مشکلی را حل نمی کند . بلکه به علت اینکه پایه دوازدهم جدید است و خانواده ها و دانش آموزان نیاز به نمونه سوال و آزمون دارند ، بیشتر به دامان موسسات کنکور می افتند .
پاسخ + +1 -1 --
قلی پور 1397/04/18 - 21:55
مجموعه ی محدودیتی که آقای وزیر و دوستان ناکارامدشون برای مدارس به بهانه. مبارزه با مافیای کنکور ایجاد می کنند فقط به قصد تقویت مدارس غیرانتفاعی. و خاص تمام شده و یک روزنه درآمدی مالی مدارس دولتی را کور می کند.
پاسخ + 0 0 --
موسی 1397/04/20 - 20:11
هر کدام از این معاونین وزیر و مدیران کل لابد یکی دوتا مدرسه غیرانتفاعی و آموزش را دور دارند . این آقایان چطور دلشون میاد مدارس دولتی را در پای مدارس غیرانتفاعی ذبح کنند .
پاسخ + +1 -1 --
دوست محمدی 1397/04/18 - 22:05
دستور هفته قبل کمره ایی در مورد قطع ارتباط مالی با موسسات کنکور و.. به درد خودش و مدارس درب و داغون دولتی می خوره . قاطبه مدارس غیر دولتی فعالیت ها و خدمات مشخص شده را مطابق قانون اجرا نمایند. این نامه های دستوری سلیقه ابست و برای فکر می کنم برای غیردولتی ها لازم الاجرا نیست.
موفق باشید
پاسخ + 0 0 --
محمد 1397/04/20 - 20:12
اخه مدارس دولتی را چه به فعالیت های آموزشی
پاسخ + 0 0 --
از زبان یک پدر 1397/04/18 - 23:47
امروز همسایه ی بنده که اطلاع داشت فرهنگی هستم مطلب جالبی را گفت .
گفتند روز قبل به مدرسه پسرم احضار و حدود 400 هزارتومان بابت کنکورهای قلمچی را عودت دادند و اظهار کردند که دستور وزیراست. این پدر از طرق پیامک قصد ثبت نام آزمون ها را داشته که مبلغ درخواستی با کلی چونه و تخفیف کمی بیشتر از دوبرابر مدرسه بود .
این پدر از بابت این دستور وزیر به شدت گله مند بودند.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/04/19 - 10:33
ای آقا این رییس روسا. شریک دزد و رفیق قافله هستند . همه باهم دستشون تو یک کاسه هست
پاسخ + 0 0 --
عبدالهی پور 1397/04/20 - 20:14
نقشه شومی برای مدرسه های دولتی دارند. انقدر محدودشون میکنند تا از کیفیت بیافتند
پاسخ + 0 0 --
سامان 1397/04/22 - 12:45
جناب عبدالهی پور سلام ؛ متین فرمودید ، فردستان آنقدر بکن نکن ، اینجا بشین آنجا نشین ، این تخلف و اون خلاف مقرارته و... می کنند که تمام راهکارهای قانونی درون مدرسه ای ( شورای دبیران ، انجمن اولیا و مربیان ، شورای مدرسه و.. ) را که برای تحقق مدرسه محوری لازمند ، از کارافتاده و مدرسه قدرت تصمیم گیری و تصمیم سازی را از دست بدهد . این روند به اضمحلال مدارس دولتی می انجامد و آقایان به مراد دلشان می رسند .
پاسخ + +1 0 --
فرهنگی بازنشسته 1397/04/18 - 23:55
مبارزه با مافیای آزمون و کنکور یه نمایش هست.
دقیقا مثل دعوای شورای رقابت. و خودروسازان است که درنهایت قیمت خودرو افزایش یافته و مردم متضرر شوند .
قلم چی و گاج و گزینه دو و.. با. دوستان ستادی توطئه کردند که اولیا بجای تخفیف 60 درصدی که مدارس براشون به صورت گروهی می گرفت ، مستقیما با این موسسات طرف حساب بشوند و درنهایت با منت فقط 25 درصد تخفیف بگیرند . اینجوری بنگاههای کنکور سود هنگفت تری به جیب خواهند زد .
پاسخ + +1 0 --
معلم 1397/04/19 - 00:26
چقدرساده هستید . نگرانی و تشویش مردم بهانه است. تما این آقایون مدارس غیرانتفاعی و خاص و قلمچی و سنجش و... دستشون تو یه کاسه هستش .
اینا برای پول مردم کیسه دوختند .
پاسخ + 0 0 --
خدایی 1397/04/20 - 20:16
دقیقا . کاری که این آقایان با مدارس می کنند ، چنگیزخات مغول با ایران نکرد
پاسخ + 0 0 --
سپهوندی 1397/04/19 - 00:31
با داغ و درفش و روشهای سلب نمی شود گرایش مردم یا نیاز برخی را کنکور ها و موسسات از بین برد. روشهای اقنایی و تدریجی و خردمنانه را هم امتحان کنید .
بدنیست به خدا از زورگیی و ارعاب مدیرا بهتره
پاسخ + +1 0 --
شیرخدا 1397/04/19 - 07:13
جناب آقای کمرئی سلام
چرا اسم موسسات غیرمجز را اعلام نمی کنید . برای مدارس غیرانتفاعی لطفا تعیین تکلیف نکنید . ما همه ساله استفاده از آزمون های یکی از موسسات را پس تصویب و انجمن مدرسه و تصویب در کارشناسی مربوطه منطقه. در داخل خدمات جنبی آموزشی به مردم ارایه می دهیم.
لطفا برای مدارس بی کیفیت خودتون دستور دهید
پاسخ + 0 0 --
بایرامی 1397/04/20 - 20:19
چقدرساده ای
سرنخ هرکدام از این موسسات به یکی از حضرات بنده . ؤزیر و دوستانش به کمتر از نابودی بخش دولتی فکر نمی کنند. بی کفایتی رییس روسا زبانزد عام و خاص فرهنگیان است
پاسخ + +1 0 --
ناشناس 1397/04/19 - 07:20
یعنی وزیر و مدیرکل نابغه اش مدارس را اینقدر بی خرد فرض کردند که در متن نامه صادره به تحت تاثیر قرار گرفتن مدارس اشاره کرده اند.
این تبلغات همه ساله بوده جناب کمرئی !! لطفا جوگیر نشوید به خاطر جدید التالیف بودن کتب پایه دوازدهم هست.
لطفا قبل از تشنج بیشتر با چند آدم خبره مشورت کنید .
پاسخ + +1 0 --
صبا 1397/04/19 - 08:01
تبریک ، تبریک جناب کمرئی
بخشنامه ممنوعیت هرگونه ارتباط مالی با گاج و قلمچی و... بهترین کاری بود که کردید.
مدارس دولتی همانقدر که فقط از بچه های مردم نگهداری کنند بسه دیگه .
برنامه آموزشی و کنکور و آزمون برای چه کاری لازم ندارند. اولیا هم هرخدمات متنوع آموزشی بخواهند ، تشریف بیارن غیرانتفاعیا .درخدمتشون هستیم.
پاسخ + +2 0 --
ناشناس 1397/04/19 - 09:27
پول این قراردادها فقط تو جیب مدیر و باند اداری واریز میشه.
نعلمان هیچ بهره ای از آن ندارند.
کار خوبی کردند. مدیران بروند مدیریت ندرسه رو انجام بدن.
پاسخ + 0 0 --
پیروز کار 1397/04/19 - 12:13
آقای وزیر درپیام تویتری حذف آزمونها را مساوی با برقراری شور و نشاط در مدارس دانشتند. چه سفسطه ی آشکاری .
مرحبا به این اندیشه ، به حق مقام تاج العلمایی برازنده ایشان است.
از شور و نشاط فرمودند . با حقوق و معیشت معلمان ، با کلاس های شلوغ ، با مشکلات عاطفی و فروپاشی خانواده ها ، کمبود شدید امکانات مدارس . بخشنامه های اعصاب خرد کن و... نشاط باقی می ماند .
پاسخ + 0 0 --
خراسانی 1397/04/19 - 16:48
نمی دونم این وزیر و مدیر کل محترم چی مصرف می کنند که اینقدر اعتماد به نفس دارند .
با یک حمله گازانبری به مافیای کنکور ، شور و نشاط به مدارس برگشت .
پاسخ + +1 0 --
ناشناس 1397/04/19 - 13:54
لفا از همین آقای کمره ای بپرسید چرا و کدام فامیلش رو بدون توجه به شایسته سالاری به ریاست اداره آموزش و پرورش چهاردانگه گماشته ؟ به خدا قسم ....
پاسخ + 0 0 --
یک معلم 1397/04/19 - 14:18
همکار محترم تا بوده همین بوده .
این آقایون دلشون به حال اولیا نسوخته. حق و حساب اینها از طرف گاج و ... نرسیده ، بخشنامه صادر کردن ککه کلا تعطیل.
پاسخ + 0 0 --
بیدخت 1397/04/20 - 20:32
کمریی و دوستانش به ما می رسند قانونگرا و قانونمدار و. .. می شوند ولی با دوستان محفلی خود ..
واعظان کین جلوه درمحراب و منبر می کنند
چون به خلوت می روند آن کار دیگر می کنند .
پاسخ + 0 0 --
بابایی راد 1397/04/22 - 12:38
درست گفتید ، اما این آقایان گوشی برای شنیدن و چشمی برای دیدن حقایق و عزمی برای حرکت ندارند . فقط به میز ریاست چسبیده و نمایش کار و تلاش می دهند در حالیکه این تقلاست برای ماندن و نه تلاش برای رفتن .
درپناه حق باشید
پاسخ + 0 0 --
نازیلا 1397/04/19 - 16:46
آقای وزیر و صاحب منصبان عزیز
خب دیگه مشکل مافیای آزمون و کنکور حل شد و شاخ غول کنکور هم شکسته شد.
دست همه تون درد نکنه . اگر شماها نبودید زبانم لال چی به سر آموزش و پرورش می آمد.
شور و نشاط و هلهله به مدارس بازگشت
خدا شما رو از مانگیره
پاسخ + 0 0 --
معلم 1397/04/20 - 20:34
ای بابا اینها همه فیلمشونه . فقط به نفع خودشون کار می کنند
پاسخ + 0 0 --
الهیار 1397/04/19 - 18:13
مدیرکل ارزیابی عملکرد وزارت آپ مثل دن کیشوت به باندهای مافیایی کنکور حمله کرد.
دلاوران خسته نباشید
پاسخ + 0 0 --
سالارزاده 1397/04/21 - 06:16
کارشون شده خودنمایی و مصاحبه با مطبوعات . یک گردوخاکی راه میندازند و بگیر و ببندی و... برای اینکه بگویند ما هستیم. مگر وقتی مدیرکل تهران بودن چه گلی به سر آموزش و پرورش پایتخت زدند. اینها یک عده از حلقه دوستانه هستند که فقط جاعوض می کنند.
پاسخ + 0 0 --
ناجی 1397/04/19 - 18:25
چرا مسئولین کشوری ما اینجوری هستند
مثل برخی وزرای اقتصادی ، بدون تامل ارز رو تک نرخی کردن و قیمت دلار را به ضرب و زور 4200 نگه داشتن ، چه بلایی و چه تشنجی تو جامعه شد.
تو آموزش و پرورش هم اینجور افراد زیادپیدا میشن . یه شب اعلام کردن آزمون سمپاد نداریم و دیگه باید آرامش برقرار بشه ، همون مردم گفتند نه و مجبور به پس گرفتن بی سروصدای حرفشون شدن
حالا با مانور و سروصدای کمره ای تعداد مصادیق تخلف افزایش پیدا می کنه و رفت و آمد بازرسان و نوشتن تخلفات و... از یک طرف و ضرر به مردم زدن و تحمیل هزینه بیشتر به مردم . در ایمیان موسسات با شدت تبلیغ می کنند و قاه قاه به وزیر و مدیرکل و جز می خندند .
پاسخ + 0 0 --
فریدون 1397/04/19 - 23:32
سختی کار مدیران قطع شده اشکالی نداره عوضش تو مدارس شور و نشاط داریم.
سختی کار معلم کم شده ، اشکال نداره در عوض تو مدارس شور و نشاط داریم .
بیمه های مکمل درست سرویس نمیدن ، فدای سرهمتون در عوض معلمان اضطراب ندارند .
یک سوم ساعات درسی بچه های دوازدهم. رفت روهوا ، مردم. و بچه ها ول و آوره کوچه و خیابان شدن ، اشکال نداره عوضش تو مدارس آ رامش وجود داره .
خدایا ذوق مرگ شدیم از این وزیر آرامش گستر شادی آفرین
پاسخ + 0 0 --
احمدی مهر 1397/04/20 - 19:49
همکاران محترم با ایجاد محدودیت و بکن و نکن نه تنها مدارس دولتی که مدارس غیردولتی را به نابودی می کشند .
پاسخ + 0 0 --
معلم 1397/04/21 - 06:11
تازمانی معیشت معلم درست نشود هرگونه حرکت اصلاحی محکوم به شکست است . تا شان واعتبار معلمان را برنگردانید محال است نظام آموزشی روی آرامش را ببیند.صدها بار سیستم آموزشی تغییر و تحول داده شود و هزاران سند و نقشه راه نوشته شود ، تا وجهه و مقام معلم و شان و منزلت معلم پاس داشته نشود ، هیچ اتفاق مثبتی رخ نخواهد داد .
پاسخ + 0 0 --
لادن 1397/04/19 - 22:49
کلید واژه ی تخریب مدارس و نظام آموزشی و رمز گسست آن. ، رفع اضطراب و ایجاد نشاط می باشد.
با. آزمون سمپاد به بهانه اضطراب مخالفت کردن
به بهانه اضطراب با آزمون های آزمایش و.. مخالفت می کنند. مخرج مشترک تمام این تلاش ها منحرف کردن افکار مردم از افزایش وسیع بحران های مبتلابه وزارت آموزش و پرورش است. نشانی غلط دادن به مردم و ساختن بحران های فرضی و ساختگی در جهت مخفی کردن سو مدیریت ها و بی کفایتی هایشان هست.
پاسخ + 0 0 --
علی بی غم 1397/04/19 - 23:25
درود بر وزیر ضد مافیا.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/04/20 - 14:09
هدف اصلی وزیر و اطرافیان ناکارامدش از درست کردن این بحران های ساختی و ایجاد التهاب مصنوعی در بین مدارس و مردم در حقیقت انحراف افکار عمومی از بحران های نظام آموزشی ست.
معیشت و شان معلم ، کمبود نیروی انسانی، بی سوادی دانش آموزان و ناکارایی درونی و بیرونی نظام آموزشی ، بی کفایتی وزیر و بسیاری از ستادنشینان . عدم اجرای منویات مقام معظم رهبری در خصوص آموزش و پرورش .
واقعا گرفتار سومدیریت به ویژه در راس وزارت آپ هستیم
پاسخ + 0 0 --
صبا 1397/04/22 - 12:12
این تصمیم های یهویی فقط به نیت راه انداختن موج احساسی در کشور و فریب افکارعمومی ست ، این حرکت های ظاهری و راه انداختن گرد و خاک برای. پوشاندن سوء مدریتشون هست .
پاسخ + +1 0 --
بینوا 1397/04/19 - 23:24
درود بر وزیر اضطراب ستیز و شادکار و نشاط گستر .
واقعا سخته یهویی 11 واحد درسی پایه دوازدهم را غیرحضوری بشه و بچه میرن عشق و حال .
بطحایی مچکریم
درود بر مدیران کل ضدافسردگی . دم همتون گرم که خیال بچه های ما را از بابت درس خواندن راحت کردید .
پاسخ + 0 0 --
همکار فرهنگی 1397/04/20 - 14:02
دوران وزارت بطحایی ، سیاه ترین دوره آموزش و پرورش هست. خدایا خودت به داد کشور برس!
پاسخ + 0 0 --
سعادتی 1397/04/20 - 20:21
دوستان کلا مدارس روتعطیل کنند تا آرامش و آسایش به جامعه برگردد
پاسخ + 0 0 --
سارا 1397/04/22 - 12:18
وزیر بی کفایت آموزش و پرورش و دوستان بی خاصیت ایشان.
لطف بجای ایجاد آرامش و نشاط در مدارس ، جلوی رسوخ لشکر لشکر یاس و نگرانی را بگیرید. بیمه آتیه سازان تعطیل شده ، معیشت معلم چی شد ، رتبه بندی معلمان ، پاداش آخرخدمت ، کمبود معلم ، ناکارامدی مدیران ارشد . عدم اجرای رهنمودهای مقام رهبری چی شد ، اجرای متوازن سند تحول را که مطالبه رهبر فرزانه انقلاب هست را به کجا رساندید و..
پاسخ + +1 0 --
معلم 1397/04/20 - 14:01
به راستی کمک به مدرسه دولتی ممنوع باشه مدیر از کجا نفت و ماژیک و................. تهیه کند امسال اداره برای یک مدرسه 140 نفری ( شهید کلاهدوز ابوالوفا ) مبلغ 200 هزار تومن ریخته که پول چاپ برگه های توصیفی هم نیست نمیتونید کار کنید فقط بروید ولاغیر
پاسخ + 0 0 --
معلم 1397/04/20 - 14:29
همکار محترم کجا بروند بهتر از اینجا ؟
مفت می خورند و تو وزارتخانه از این اتاق. به اون اتاق می خزند و ول می چرخند .
پاسخ + 0 0 --
دبیر 1397/04/20 - 15:15
نفرمایید دوست عزیز
زحمتکشان وزیر و مدیرکل. صبح تا شب دنبال کسر کردن سختی کار معلمان و بی اثرکردن بیمه تکمیلی ، زدن سروته ساعات حضوردانش آموزان و تالیف کتب درسی بیخودی و تاسیس مدارس غیرانتفاعی برای خودشون و نابود کردن مدارس دولتی و... خیلی دارن زحمت می کشند . چقدر شما ناشکرید
پاسخ + 0 0 --
معلم 1397/04/20 - 21:16
در طول سال بارها دیدن که زیرنویس شبکه های مختلف سیما خبر از ریخته شدن سرانه به حساب مدارس میدن .
به خدا تو این 10 سال اخیر به حساب مدرسه ما که در تهران هست دیناری سرانه نداده اند .
پاسخ + +1 0 --
فرهنگی 1397/04/20 - 19:43
یک مدرسه اگر برنامه آموزشی منسجم ، فوق برنامه ای که نقصان کتب درسی را جبران کند، کلاس های کنکور ، کلاس های فوق برنامه برای دانش آموزان قوق و ضعیف ، کلاس های المپیاد و برنامه های متنوع آموزش و پرورش برای مدارس دولتی برازنده نیست . معلق کردن و غیرقانونی کردن این برنامه ها برای مدارس دولتی درسته ؟ دانش آموزان مدارس دولتی استحقاق این کارها رو ندارند ؟ آیا حقشون نیست که از بهترین اساتید استفاده کنند .؟
وزیر و دوستان اطرافیانش چرا به نابودی مدارس دولتی امید بستند ؟
چرا به مدارس غیرانتفاعی و خاص باج می دهند .
پاسخ + 0 0 --
مسلم 1397/04/21 - 05:38
معلومه دیگه ، قصد دارند مردم از سیستم دولتی فرار کنند و کلا ناامید شوند و موفقیت بچه هایشان را در آیینه مدارس غیرانتفاعی ببینند.
با اجرای این نقشه از زیر بارهزینه های سرسام آور خلاص می شوند.
پاسخ + 0 0 --
دبیر بازنشسته 1397/04/21 - 05:53
هدف اصلی آقایان وزیر و یارانش فکر کنم تضعیف شدید مدارس دولتی تا سرحد نابودیشون هست. توی اون فیلم. منتشره در فضای مجازی در مورد دبیرستان معین صحبت یکی از مادران که متاسفانه مدارس دولتی رابا لفظ گوسفنددونی خطاب کرد قابل تعمق هست. این یک واقعیت دردناک هست . دولت در تردید و شک و سومدیریت غرق شده . از یک طرف قصد واگزاری واقعی آموزش و پرورش را به مردم ندارد ، ازطرف دیگر خودش توان اداره و لیاقت چرخاندن چرخ این دستگاه عریض و طویل ندارد.
دراین میان آینده مملکت تیره و تار می شود.
پاسخ + 0 0 --
ابوالفضل 1397/04/22 - 12:23
کجای کارید دوستان ، این حضرات دلشون به حال مدارس دولتی نسوخته و اساسا نمی توانند کاری برای این مدارس انجام دهند. تمام تلاش روسای ستادنشین کمک به مدارس غیرانتفاعی و جلوگیری از فرار مردم از این مدارس هست. اینها حتی حاضرند به قیمت نابودی مدارس دولتی ، سطح نامنویس مدارس خصوصی را بالا ببرند .
پاسخ + +1 0 --
یک معلم 1397/04/21 - 06:05
سلام دوستان معزز .
کسی قصد دفاع از این همه موسسات ریز و درشت کنکور و آزمون را ندارد . اما علت اصلی رشد سرطانی این مموسسات ، نارسایی شدید مدارس و نظام آموزش علی الخصوص بخش دولتی آن هست.
یک لجنزار کوچک را درنظر بگیرید که پر از کرم و جانورموذیست. آقای وزیر و جناب کمره ای و دوستانشان به دنبال گرفتن این کرم ها و.. اگر این لجنزار خشک شود ، تمام جانوران موذی آن ازبین می روند.
دوستان عزیز ! اگر آموزش و پرورش تقویت شده و دولت به فکر معیشت معلمان باشد و... بسیاری از این مشکلات حل خواهد شد.
پاسخ + +1 0 --
یک پدر بخش اول 1397/04/21 - 10:53
سلام بر شما فرهنگیان ؛
ما اولیا ی یک دبیرستان دخترانه واقع در منطقه پنج هستیم ، واقعا از مدیریت عالی سرکارخانم " ا " راضی بوده و قدر زحمات. ایشان را می دانیم . باحمایت اولیا و پیگیرری نمایندگان انجمن و تلاش های مدبرانه شخص مدیر برنامه های آموزشی پایه دوازدهم
پاسخ + +1 0 --
یک پدر بخش دوم 1397/04/21 - 10:55
را با طراحی کلاس های کنور و جذب اساتید برتر پی گرفتیم . آزمونهای آزمایش هم طبیعتا کامل کننده برنامه بود و به منظور افزایش معدل و یادگیری هرچه بهترمفاهیم کتب درسی ، کلاس های فوق برنامه هم پیشنهاد و مورد موافقت قاطبه اولیا واقع گردید . به یکباره با آمدن بازرسان اداره کل همه چیز بهم خورد. پول ها پس داده شد و برنامه هایی که مورد موافقت و رضایت والدین بود ازبین رفت .
از دیروز با مراجعه مکرر مردم ، برخی نمایندگان اولیا گفتند که همین کادر آموزشی کنکور در مدرسه غیرانتفاعی نزدیک مدرسه تشکیل کلاس و.. خواهند داشت.
پدرو مادرهای دختران بسیاری دلخور و برخی به مدرسه غیرانتفاعی موردنظر رفته و....
چرا بادخالتی که مشکل خاصی راحل نمی کنند بر حجم بدبختی ها و نگرانی های مردم مافزایید . خواهشا دخالت بیمورد نکنید . وای به حال مدارس که مدیریت و اولیا و عواملش نتوانند تصمیمی به همین سادگی بگیرند
پاسخ + 0 0 --
معلم 1397/04/21 - 14:16
نگاه بالا دستی ها به مدارس خیلی بدبینانه هست .
پدر گرامی بدانید که مافرهنگیان صدها مورد سراغ داریم تا یک مدرسه دولتی میخاد اوج بگیره و باحمایت اولیا منشا اثر خیر در محل باشه متاسفانه از طرف اداره یا بالاتری ها و با انواع دسیسه دچار ویرانی میشه.
مدیر و کادر مدرسه رو فراری می دهند یا براشون پرونده سازی میشه . بعدش چی یک مدیر نالایق و بله قربان گو را به جایش منصوب می کنند.
آقایان کاری به رضایت قاطبه معلمان و اولیا و دانش آموزان از مدیریت مدرسه و شرایط آن کاری ندارند قبولی بجه ها در دانشگاه براشون مهم نیست . مهم اینکه با مضمحل کردن مدرسه دولتی ، مردم به مدارس غیرانتفاعی روبیاورند.
پاسخ + 0 0 --
سید محسن 1397/04/21 - 16:39
دقیقا
به خدا مدرسه دولتی دیدم که مردم برای ثبت نام در ان سرودست می شکستند . حتی حاضربودند پولی مشابه مدارس غیرانتفاعی پرداخت کنند ، اما این بازرسان و اداریای حسود و بخیل بعد از دو سه سال زمین زدنش و نابودش کردن .
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/04/21 - 19:37
هدف وزیر بی کفایت و معاونین و مدیران کل به درد نخورش پراکندن یاس در بین مردم هست. اینها با ندانم کاری هایشان درحقیقت آب به آسیاب دشمن می ریزند .
پاسخ + 0 0 --
ولی دانش آموز 1397/04/21 - 19:41
این آقایان کاری به رضایت مردم نندارند . پیشرفت و شوق و رضایت دانش آموزان کوچکترین اهمیتی ندارد.
مقامات مستبدانه فقط خطوط فکری خودشون را بر مدارس دیکته می کنند. پیشرفت بچه های ما ممکن است جای بچه های بی استعداد آنها را تنگ می کند .
پاسخ + 0 0 --
مدیر 1397/04/22 - 07:35
نکات خیلی خوبی طرح شده است . درخصوص افزایش کیفیت مدارس دولتی پیشنهاد می کنم در مورد اخذ وجه درهنگام ثبت نام ، رضایت و اختیار اولیا ملاک قضاوت باشد . یعنی اگر در بازدید بازرس. دوشرط داوطلبانه بودن و اختیار و رضایت اولیا وجود داشت به صرف پول گرفتن ، تخلف ثبت نشود.
برخی دوستان مدیر به قدری بدسلیقه و بی ادبانه بامردم برخورد میکنند که پرداخت پنجاه هزارتومان از سوی اولیا به عنوان پول زور تلقی می شود و شکایت پشت شکایت . در همین تهران مدارسی هست که اولیا با افتخار و رضا و رغبت به دلیل کیفیت خوب آموزشی و پرورشی مدرسه دولتی ، پرداخت بالای یک میلیون را دارند .
لطفا بین این موارد تفاوت قایل شوید
پاسخ + 0 0 --
مدیر قدیمی 1397/04/22 - 12:28
پدر محترم. مقامات بازرسی و نظارتی و مقامات ارشد آموزش و پرورش افراد تنگ نظر و بخیل هستند ، کاری به رضایت مردم ندارند ، به محض اینکه ببینند اولیا دور یک مدرسه جمع شده و باهمکاری مدیر و معلمان مدرسه دارند سری تو سرها بلند می کنند، کمر به پاشوندن مدرسه و برکناری مدیر آن می بندند.
پاسخ + 0 0 --
دبیر 1397/04/21 - 19:04
امروزه کتاب کمک آموزشی تو هر شکلش اعم از کلاغ سفید ، پرسمان ، آس ، سیر تاپیاز و.. یه جور کلاس شده ، از بس که کتب درسی انتزاعی و بی معنا شده و ما معلمان برای ساده کردن آن خیلی خودمون رو به زحمت نمی اندازیم . تا معیشت معلم درست نشه ، نظام آموزشی روز به روز بیشتر تو لجن فرو می رود .
پاسخ + 0 0 --
ولی دانش آموز 1397/04/22 - 07:26
آقایان و سروران گرام فقط اعتراضات مدنی معلمان را که به شکل تجمع در گوشه کنار کشور رخ می دهد. را می بینند و درمحاسابت خود لحاظ می کنند.
لایه پنهان اعتراضی معلمان در به چالش کشیدن تمام برنامه های اصلاحی نظام آموزشی در 20 سال گذشته است . انجام ندادن طرح ها و سیاست های آموزشی یا انجام نصفه و نیمه آن ، وقت گذرانی در کلاس ، تدریس ناکافی و غیرموثر ، نمره دادن و یا نمره ندادن افراطی !! ارزشیابی غیر دقیق در دوره ابتدایی که منجر به شیوع بیسوادی شده است و... همگی مصادیقی از اعتراضات پنهان معلمان است . تا دیر نشده به معیشت معلم و احیای شان اجتماعی معلم توجه کنید .
پاسخ + 0 0 --
یک فرهنگی 1397/04/22 - 12:35
درتایید فرمایشات شما باید عرض کنم طرح هایی نظیر بالندگی ، تعالی مدیریت مدرسه ، طرح مشفق ، همیارمعلم ، مدارس الگو و... که ق .. که قرار بود شکوفایی مدارس را به همراه داشته باشد ، همگی به بادفنا رفته اند و کلی بودجه های اختصاص داده به خود را نیز به هدر دادند .
فکرنان کن که خربزه آب است .
به فکر ارتقای واقعی مدیریت آموزشی و معیشت معلمان باشید .
پاسخ + 0 0 --
بهادری 1397/04/22 - 12:48
بالادستی ها نسبت به دست انرکاران مدارس نگاه مثبتی نداشته و ندارند ، مصوبات انجمن اولیا و مربیان که درحقیقت نماینده افکارعمومی اولیاست برایشان اهمیتی ندارد.
پاسخ + 0 0 --
علوی تبار 1397/04/23 - 21:04
. همین ممنوعیت قطع ارتباط با موسسات کنکور را ببینید .
مردم به منظور آمادگی بچه ها نیاز به کنکور آزمایشی دارند . قراردادهای قلم چی بابت تخفیف به مدارس. برای هر دانش آموز حدود 450 هزار تومان می شود ( سالانه ) که البته مبلغی هم برای خرج مدرسه و پرسنل بابت مراقبت و.. میرسید
حالا با ممنوعیت مدارس مردم مستقیم به نمایندگی های قلم چی به صورت حضوری یا پیامکی می روند و از 900 هزار تا 1 و نیم میلیون تومان پرداخت می کنند . خب با این بخشنامه کمریی جیب مردم خالی تر و سود قلم چی بیشتر می شود .
عاقبت دستورالعمل های آبکی همینه

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

آیا با طرح " معلم تمام وقت " وزارت آموزش و پرورش موافقید؟

پربازدیدترین

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور