صدای معلم سایت اخبار آموزش و پروش معلمان فرهنگیان

" آیا از لحاظ آموزشی و پرورشی رفتن به چنین ماموریتی آن هم با خانواده در چنین موقعیتی که آموزش و پرورش و بسیاری از نهادهای دولتی و مدارس با کمبود اعتبارات مواجه هستند به صلاح آموزش و پرورش است؟ "

اردوکشی روسای ادارات آموزش و پرورش خوزستان همراه با خانواده ها در مشهد و چند پرسش ؟!

گروه استان ها و شهرستان ها/

نامه زیر توسط یکی از فرهنگیان خوزستانی برای صدای معلم ارسال شده است .

« صدای معلم » آمادگی خود را برای دریافت پاسخ مسئولان اعلام می کند .

اردوکشی روسای ادارات آموزش و پرورش خوزستان همراه با خانواده ها در مشهد

در حالی که مقام معظم رهبری مسئولان را مکلف به صرفه جویی و پرهیز از اسراف و تبذیر امر فرمودند و در راستای تامین منویات ایشان جناب آقای بطحایی وزیر محترم آموزش و پرورش به منظور صرفه جویی درصدد لغو اجلاس سالانه روسای ادارات آموزش و پرورش سراسر کشور برآمدند اما در جنوب کشور، محمد تقی زاده مدیر کل آموزش و پرورش خوزستان، درصدد برگزاری اجلاس روسای ادارات آموزش و پرورش خوزستان همراه با خانواده هایشان به مدت ۴ روز در مشهد و نیشابور نموده است و بلیط های هواپیما هم به صورت رفت و برگشت از طریق شرکت های هواپیمایی تهیه شده است و روسای اداره خدمات و تعاون رفاهِ اداره کل آموزش و پرورش خورستان هم اکنون در مشهد جهت رزرو هتل های چند ستاره و تدارک سایر برنامه ها مستقر شدند.
این اجلاس خانوادگی از تاریخ ۱۷ لغایت ۲۱ تیرماه با جمعیتی نزدیک به ۱۷۰ نفر شامل کلیه روسای مناطق چهل گانه آموزش و پرورش استان به همراه خانواده هایشان به علاوه تعدادی از حوزه ستادی اداره کل شامل روسای حراست، بازرسی، خدمات، تعاون، معاونت برنامه ریزی و دیگر نزدیکان مدیرکل می شود.
مخارج این اردو کشی غیر ضروری که از طریق هواپیما و اقامت در هتل های چند ستاره تدارک دیده شد را اگر با هزینه های پذیرایی و حمل و نقل درون شهری و حق  ماموریت های ۵۰ مدیر به مدت ۴ روز را با سایر مخلفات و  ریخت و پاش ها حساب کنیم قطعا  رقم قابل ملاحظه و تاسف برانگیزی می شود. آیا بهتر نبود روسای ادارات با هزینه شخصی مثل سایر کارکنان به این جاها می رفتند آن هم با مرخصی طبق مقرارات و بدون ماموریت و حق الزحمه؟

 به راستی علت این تصمیم بلند پروازانه چیست؟
مدیرکل محترم به دنبال کدامین هدف است که با دست گشادی و حاتم بخشی این گونه بیت المال مسلمین را ریخت و پاش می کند، آن هم در شرایطی که استکبار جهانی و صهیونیسم ایران اسلامی را در محاصره اقتصادی و تحریم قرار داده اند؟
در پی این اقدام تعجب بر انگیز مدیر کل آموزش و پرورش استان خوزستان، پرسش های زیر در اذهان عموم مردم  مطرح می شود؛ که امید است به مخاطبان این پرسش ها ارائه ی طریق بفرمایند.

1-  آیا استاندار محترم در جریان برگزاری این اردوکشی بزرگ خانوادگی مدیران آمورش و پرورش هستند یا خیر و آیا با برگزاری این گونه تورها موافق هستند یا خیر ؟
۲- آیا وزیر محترم آموزش و پرورش موافق این گونه بدعت ها و اردوزنی ها هستند یا خیر ؟ و آیا به این شیوه؛ به روشن بودن شمع بیت المال، رضایت می دهند؟!

اردوکشی روسای ادارات آموزش و پرورش خوزستان همراه با خانواده ها در مشهد


۳- آیا نمایندگان محترم استان خوزستان در مجلس شورای اسلامی، خبرگان رهبری و ائمه ی محترم جمعه و خصوصا نماینده محترم ولی فقیه در استان، نهادهای نظارتی و اصحاب رسانه در این شرایط دشوار کشور با اینگونه بدعت ها و ریخت پاش ها از کیسه بیت المال موافق هستند؟ اگر موافق نیستند که قطعا همین طور است، انتطار می رود در مقام امر به معروف و نهی از منکر به تکلیف شرعی خود عمل کنند.
۴- دستاورد كارى اين سفر  چه خواهد  بود که در قالب دوره ضمن خدمت درحال تعریف شدن است؟
آیا این امکان برای معلمین پایه دوازدهم متوسطه دوره دوم که امسال در نظام جدید باید استقرار یابد نیز وجود دارد؟ یا آنها باید دردمای بالای پنجاه درجه و در مدارس با کمترین امکانات دوره های ضمن خدمت را بگذرانند.
۵ -  آيا روساي ادارات كه به مشهد مي روند با هزینه کامل آموزش و پرورش است و درمدارس مثل سایر معلمان بیتوته می نمایند یا در یکی از هتل های مشهد جاسازی شده اند.
۶ - آیا از لحاظ آموزشی و پرورشی رفتن به چنین ماموریتی آن هم با خانواده در چنین موقعیتی که آموزش و پرورش و بسیاری از نهادهای دولتی و مدارس با کمبود اعتبارات مواجه هستند به صلاح آموزش و پرورش است؟
۷- حتی اگر فرض کنیم این موضوع کاملا رایگان باشد تاکی باید شاهد تبعیض بین مسئولین و کارکنان در آموزش و پرورش باشیم؟ آیا امکان سفری این چنینی و آن چنانی برای معلمان وجود دارد تا تقاضای هفت هزار نفر برای خروج از استان را ندهند.
۸ - فرصت های علمی که استان خراسان رضوی در اختیار مدیران ما می گذارد چیست؟ آموزش و پرورش ما چه شباهت هایی با آنها دارد.
 آیا مناطق پراکنده روستایی دارند؟ آیا دوزبانه هستند؟
آیا رتبه آموزشی و... دارند تا ما با صرف هزینه هنگفت با خانواده مدیران را به آنجا ببریم ؟
۹- آیا بهتر نبود روسای ادارات با هزینه شخصی مثل سایر کارکنان به این جاها می رفتند آن هم با مرخصی طبق مقرارات و بدون ماموریت و حق الزحمه؟
۱۰ - و آیا این اردوکشی ریشه در انتخابات آینده ندارد؟!


ارسال مطلب برای صدای معلم

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

چهارشنبه, 20 تیر 1397 ساعت 16:21 خوانده شده: 247 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +3 -1 --
فرهنگی 1397/04/20 - 18:09
وقتی وزیر آموزش و پرورش تمام مدیران کل استانها و وزارتخانه را در پایان اسفند ۹۶ به همراه خانواده هایشان به چابهار می برد ، برای مدیران کل الگوسازی می کند . بدبختی معلمان وزیرشان است . نه برنامه ای ، نه تیم کاری مشخصی ، نه استراتژی هدفداری و نه مشاور دلسوزی ، چاره ای نیست جز صبر بر گذشت و تحمل بی تدبیری دولت تدبیر و امید در انتخاب وزیر یهویی
پاسخ + 0 0 --
دبیر م 1397/04/21 - 12:04
متاسفانه در غالب ادارات و نهادها و سیستمهای این کشور رانت اختلاس تبعیض و...رسوخ کرده و دست کارمندا ی ساده مثل معلمان و کارگرای ساده و روزمزد هر روز کوتاه تر و ضعیفتر
پاسخ + +4 0 --
ناشناس 1397/04/20 - 22:20
آیا بهتر نبود روسای ادارات با هزینه شخصی مثل سایر کارکنان به این جاها می رفتند آن هم با مرخصی طبق مقرارات و بدون ماموریت و حق الزحمه؟
اگه اینطوری بود که دیگه نمیشد ....
پاسخ + 0 -2 --
فرهنگی 1397/04/21 - 19:06
چرا هر انتقادی که به صدای معلم می شود را نمایش نمی دهید مثل سیاسی بودن سایت را ؟
پاسخ + 0 0 --
صدای معلم 1397/04/21 - 21:43
همکار محترم فرهنگی

سلام

1- نقد باید در چارچوب و مرتبط باشد . متاسفانه برخی عادت کرده اند هر جا که می رسند بدون توجه به موضوع نظر می گذارند .
باید یاد بگیریم در چارچوب گفت و گو کنیم .


2- در مورد خط مشی این رسانه در بخش معرفی توضیح داده شده است .
صدای معلم مقالات صرفا سیاسی را کار نمی کند و البته در حوره مسائل اجتماعی و آسیب های سیبستمی وارد می شود اما به هر حال ریشه در آموزش و تعلیم و تربیت دارند .
ادعای شما باید به صورت مستند اثبات شود .


3- صدای معلم یک سایت صرفا صنفی نیست .
ما خود را به عنوان " گروه مرجع " فراتر از صنف می دانیم .


پایدار باشید .
پاسخ + +1 0 --
علی شیخی 1397/04/22 - 00:13
وما بازنشسته های ۹۶ هم چنان منتظر دریافت پاداش هستیم...
خدا از بانیان حق کشی نگذره

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

آیا با طرح " معلم تمام وقت " وزارت آموزش و پرورش موافقید؟

پربازدیدترین

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور