صدای معلم

گزارشی از سقوط اعتماد و سرمایه های اجتماعی : به کام خود اما از جیب مردم !

روسا و وکلای مارکوپولو !

علی پورسلیمان/ مدیر صدای معلم

" فرهنگ قبیله ای ، به تعبیری مکانیکی است ، یعنی افراد در کنار هم قرار می گیرند و پیوستگی ضروری با یکدیگر ندارند و هر کس کار خودش را می کند و حیات جمعی برای او ارزش و اهمیت نخستین را ندارد .

در نتیجه ، هر کسی به این فکر است که به اصطلاح امروز « گلیم خود را از آب به در کشد » . نوع کارها به نحوی مستقل است که جز در موارد استثنایی به دیگران نیازی نیست . و اگر به چنین جوامعی ساختار جدید تحمیل شود ، نوع رفتار ، همان رفتار قبیله ای است و در نتیجه ، به شدت به ساختار اجتماعی زیان می رساند .

جوامع عقلانی  که از توسعه ای نسبی در همه سطوح برخوردارند و بافت قبیله ای را پشت سر گذاشته اند ، به تعبیری دارای همبستگی ارگانیک هستند ، و تقسیم کار تخصصی در آن ها موجب شده است که فرد نسبت به کل اجتماع وابستگی ارگانیک پیدا کند . دست و چشم و گوش همه در خدمت « شخص » هستند ؛ در حالی که هر یک کار جداگانه ای را متقبل شده اند . در این جامعه کار تخصصی است و تعویض عناصر آن ممکن نیست و در عین حال همه در خدمت حیات کالبد اصلی هستند . " ( 1 )

معضل سفرهای خارجی نمایندگان مجلس و مقامات دولتی و حکومتی

روزنامه آفتاب یزد در گزارشی می نویسد :

" روزی که عباس گودرزی عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در نشست علنی پارلمان در تذکر شفاهی خود خطاب به هیئت رئیسه مجلس گفت: «تقاضا دارم هیئت رئیسه سفرهای خارجی نمایندگان که اخیراً به کثرت انجام می‌شود را کنترل کند.» مشخص بود که آش آنقدر شور شده که حتی کسانی از دل همین جماعت به ستوه آمده‌اند تا جایی که دست استمداد به سمت هیئت رئیسه دراز می‌کنند و خواستار جلوگیری از تداوم این روند هستند. تذکر آن روز گودرزی اما در میان خبرهای تلخ و شیرین داخل و خارج به چشم نیامد.

از همین رو در جست و جوی این که جریان آن تذکر و اتفاقات مجلس پیرامون سفرهای خارجه چه بوده که گودرزی را وادار به واکنش کرده، به سراغ او می‌رویم.

وی درگفت‌وگو با آفتاب یزد با بیان اینکه کثرت سفرهای خارجی نمایندگان آن قدر بود که تذکر و دفاع از بیت المال ضروری بود، گفت : احساس می‌کنم بسیاری از سفرهای نمایندگان نه تنها بر اساس ضرورت نیست بلکه هیچ دستاوردی هم برای مردم ندارد.

معضل سفرهای خارجی نمایندگان مجلس و مقامات دولتی و حکومتی

وی درباره اینکه چه مصداق‌هایی باعث این تذکر شده است، اظهارداشت : افزایش این سفرهای خارجی طی چندماهه اخیر، کاملا مشهود است تا جایی که من احساس می‌کنم در مجلس این موضوع به رقابت بین نمایندگان تبدیل شده است، در حالی که گفته می‌شود در جامعه نباید مسابقه اشرافی گری برگزارشود؛ چراکه این مسئله یک تهدید برای نظام است.حالا ظاهرا در مجلس چنین اتفاقی افتاده و این یک آسیب برای مجلس است.

گودرزی گفت : گاهی عده‌ای در باره نقد من می‌گویند که سفرها جای تجربه است که در پاسخ به آن‌ها باید بگویم، نماینده در هنگام کاندیداتوری‌اش فریاد می‌زند که تجربه دارد و می‌تواند مشکلات را حل کند. هیچ نماینده‌ای در شعارهای انتخاباتی‌اش نگفته است که به من رای دهید تا با رفتن به خارج از کشور تجربه کسب کنم.

وی ادامه داد : سفرهای خارجه امروز نمایندگان جزو تشریفات و تجملات محسوب می‌شود.

معضل سفرهای خارجی نمایندگان مجلس و مقامات دولتی و حکومتی

او در پاسخ به این سوال که آیا فرایند خاصی برای دستاورد سفرهای کاری خارج از کشور وجود دارد که مفید بودن یا نبودن آن را بتوان از هم تمیز داد، اظهار داشت : هیچ فرایندی تعبیه نشده است، در مورد اکثریت این سفرها هیچ گزارشی داده نمی‌شود.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس پیرامون اینکه سفرهای کاری و یا مسافرتی به خارج از کشور تا چه میزان از یکدیگر جدا هستند؟ گفت : تنها وجدان نمایندگان است که واقعا مشخص خواهد کرد کدام سفر کاری و کدام غیر کاری است.

این نماینده مجلس درباره اینکه اظهارات او در مجلس چه انعکاس‌هایی داشته است، پاسخ داد : همین که بحث این موضوع مطرح شود می‌تواند برای حرکت به اصلاح این روند کمک کند. هرچند زمانبر باشد اما ما به دنبال اصلاح این موضوع هستیم.

وی با تایید این مطلب که اساسا متقاضی برای برخی از کمیسیون‌ها نیز به دلیل وجود سفرهای خارجه در آن کمیسیون بیش از باقی کمیسیون‌هاست، اظهارداشت : این در حالی است که گاهی برخی کمیسیون‌ها بدون مشتری می‌مانند و تشکیل یک جلسه رسمی در آن‌ها ماه‌ها به طول می‌انجامد. "

معضل سفرهای خارجی نمایندگان مجلس و مقامات دولتی و حکومتی

« محمدمهدی  زاهدی » رئیس وقت کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در اردیبهشت امسال خبر از سفر اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات در قالب هیأت پارلمانی به کشور فنلاند و بازدید از مراکز آموزش این کشور می دهد و می گوید : ( این جا )

" ... هدف اصلی از این سفر آشنایی با نظام آموزشی این کشور است، به خصوص آشنایی با آموزش و پرورش، آموزش عالی  و نظام مهارتی است .

معضل سفرهای خارجی نمایندگان مجلس و مقامات دولتی و حکومتی

در این بازدید توضیحات مفصلی در خصوص نحوه سیاست گذاری ارائه شد به نحوی که از سال 1970 به این سو سیاست هایی در بازه های 10 و 20 ساله دنبال کردند و هدف هر دوره آموزشی، تحصیلی  و هر کلاس مشخص شده است. 

بر اساس قوانین کشور فنلاند، معلم این اختیار را دارد که بر اساس توانمندی خود روشی به کار گیرد تا به هدف تعیین شده برسد تا حدی این اختیار وجود دارد که می تواند به نوعی محتوا را تطبیق دهند تا هدف محقق شود.

تمام آنچه که به طور تئوری بیان شده بود در حوزه عمل در مدرسه ملاحظه شد آنها به خلاقیت، ابتکار، نوع آوری و سبک زندگی به صورت عملیاتی توجه می کنند ...

هر کس در این کشور معلم می شود باید فوق لیسانس داشته باشد و منزلت اجتماعی او در حد رئیس جمهور است و معلمان به شغلشان افتخار می کنند... "

معضل سفرهای خارجی نمایندگان مجلس و مقامات دولتی و حکومتی

نخستین پرسشی که مطرح است این است که چرا سفر این نمایندگان مجلس تاثیری در تغییر نگرش و یا نگاه این نمایندگان به ویژه آقای زاهدی و سایر نمایندگان ندارد و نگرش آن ها نسبت به کلیت " آموزش "  اکثرا از جنس  " سنتی و ایدئولوژیک " است ؟

حتی این نمایندگان که با آب و تاب از پیشرفت ها و دستاوردهای این گونه کشورها صحبت می کنند فراموش می کنند که این کشورها قراردادهای بین المللی مانند سند 2030 ، قوانین مربوط به حقوق کودک و... را پذیرفته اند اما همین نمایندگان بعضا در مخالفت و یا ضدیت با آن ها سخن می گویند ؟

آیا این نمایندگان که به بلاد خارجه و توسعه یافته سفر می کنند هیچ گاه گفته اند که آیا نمایندگان پارلمان این کشورها هم در عزل و نصب های وزارت آموزش دخالت می کنند و یا به بهانه های مختلف به دنبال استیضاح وزرا برای گرفتن امتیازات شخصی و گروهی خود هستند ؟

معضل سفرهای خارجی نمایندگان مجلس و مقامات دولتی و حکومتی

آیا در آن کشورها هم " سیاست " را با " آموزش " می آمیزند ؟

آیا در آن کشورها فرضا فردی سیاسی و یا خنثی را بدون دخالت نظر اتحادیه های معلمان و یا احزاب قوی به وزارت آموزش بر می گزینند ؟

مدت هاست که در این رسانه در مورد وجوب و وجود « سازمان نظام معلمی » سخن می گوییم . " احساس می‌کنم بسیاری از سفرهای نمایندگان نه تنها بر اساس ضرورت نیست بلکه هیچ دستاوردی هم برای مردم ندارد"

آیا صلاحیت های حرفه ای و چارچوب های معلمی نیز در آن کشورها مثل کشور ما تعیین می شوند ؟

بیش از دو دهه است که " روز جهانی معلم " از سوی ایران در یونسکو پذیرفته شده است و کشور ما عضو این مجموعه بین المللی است .

معضل سفرهای خارجی نمایندگان مجلس و مقامات دولتی و حکومتی

آیا شده است که حتی یک بار این نمایندگان سفر کرده این روز را به معلمان تبریک بگویند و یا  کوششی برای گنجاندن این روز در تقویم رسمی نمایند ؟

نخستین پرسشی که مطرح است این است که چرا سفر این نمایندگان مجلس تاثیری در تغییر نگرش و یا نگاه این نمایندگان به ویژه آقای زاهدی و سایر نمایندگان ندارد و نگرش آن ها نسبت به کلیت " آموزش "  اکثرا از جنس  " سنتی و ایدئولوژیک " است ؟  در حال حاضر فیلم ها ، کتاب ها ، مجلات و  اسناد  فراوانی در مورد سیستم آموزشی این کشورها به صورت زنده در شبکه های مجازی و اینترنتی موجود هستند .

آیا بهتر نیست به جای  این گونه سفرهای پر خرج و هزینه که اکثرا به دستاورد عملی خاصی منتهی نمی شود نمایندگان مجلس به جای " جهانگردی " از جیب مردم و خزانه کشور کمی آمار و سرانه مطالعه خود را بالا ببرند ؟

متاسفانه این روحیه سفر از جیب مردم مختص نمایندگان نیست و در ابعاد وسیع تر و متنوع تر در میان مقامات و مدیران سیستم نیز مشاهده می شوند .

« شیرزاد عبداللهی » در یک کانال تلگرامی چنین می نویسد :

" سفرهای خارجی مدیران با پول  آموزش و پرورش فقیر

*مدیران ارشد آموزش و پرورش روی سربرگ بخشنامه ها و نامه های اداری شعار اقتصاد مقاومتی را می نویسند اما برای سفر خارجی با پول مفت دولت بال بال می زنند. اغلب این سفرها هم رسانه ای نمی شود. یعنی مقامات علاقه ندارند که معلمان بدانند آنها با پول آموزش و پرورش سفر خارجی رفته اند. آنها سفر یواشکی را بیشتر دوست دارند .

معضل سفرهای خارجی نمایندگان مجلس و مقامات دولتی و حکومتی

*سفر آقای عباسعلی باقری مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران به بلگراد پایتخت صربستان  البته رسانه ای شد و از این بابت باید از روابط عمومی اداره کل شهر تهران تشکر کرد. تیم سه نفره دانش آموزی بسکتبال ایران برای شرکت در مسابقات بین المللی دانش آموزی یک مربی و یک سرپرست داشته .

تا اینجای قضیه طبیعی و طبق پروتکل  است اما در ادامه خبر روابط عمومی می خوانیم : " همچنين باقري مديركل آموزش و پرورش شهر تهران سرپرستي اين كاروان را عهده دار بودند." سمت آقای باقری در این کاروان که سرپرست آن کاظم مجیدی بوده چیست؟ این حضور در تیم احتمالا به خاطر موقعیت اداری آقای باقری و نوعی رانت مدیریتی بوده است.

*یک هفته گشت و گذار در شهر تاریخی بلگراد با هزینه آموزش و پرورش نوش جان آقای باقری باد ! اما نمی دانم آقای باقری بابت این سفر علاوه بر اینکه مهمان سفره آموزش و پرورش بوده ، آن 1000 یورو به نرخ دولتی را که به مسافران اروپا تعلق می گیرد را هم گرفتند ؟

مدتی قبل از روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش درخواست کردم که لیست معاونان و مدیرکل هایی که در دوره بطحایی سفر خارجی با پول وزارتخانه رفته اند را منتشر کنند. خبری نشد. حالا این را از غلامرضا کریمی قائم مقام وزیر و رئیس مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشورمی خواهم.فکر می کنم این سوال به ایشان مربوط است.

اگر این سفرها کاری بوده و برای آموزش و پرورش دستاوردهای مثبت در سطح بین الملل داشته چرا آنها را اعلام نمی کنند؟ اگر هم این سفرها برای تفریح و گردش با پول وزارتخانه فقیر آموزش و پرورش است لطفا جملات مربوط به اقتصاد مقاومتی را از سربرگ نامه های اداری بردارید. ما هرچه ضربه می خوریم از دروغ و ریاکاری است."

معضل سفرهای خارجی نمایندگان مجلس و مقامات دولتی و حکومتی

وقتی این گونه اخبار و گزارش ها را معلمان و سایر اقشار جامعه می خوانند چه برداشتی خواهند کرد ؟

نوبخت سخنگوی دولت در 5 تیرماه سال جاری در نشست خبری خود از مردم می خواهد که ارز و طلای خود را به بازار بیاورند .

آیا این مردم  پیش خود فکر نمی کنند که این سکه ها و ارزهای احتمالی مصروف چه کاری خواهند شد ؟

آیا قرار است احتمالا بخشی از آن ها صرف سفرهای خارجی و البته بدون نتیجه نمایندگان و مقامات شوند ؟

آیا این گونه برخوردها منجر به کاهش و یا سقوط " اعتماد " و " سرمایه های اجتماعی " نخواهند شد ؟

 

( 1 ) جامعه شناسی خودکامگی ، علی رضا قلی ،  تهران : نشر نی ، 1377 - ص 196

جمعه, 22 تیر 1397 14:32 خوانده شده: 901 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +7 -3 --
بازنشسته 1397/04/22 - 16:02
اگر امروز امام زنده بود مطمنا از این گفته خود« مجلس در رأس امور است » یا «خانه ملت» پشیمان می شد ومیکفت : مجلس در رأس ویرانی کشور است و به جای خانه ملت می گفت : خانه ی جیب پر کنی » وحقیقتا تمامی بدبختیهای ملت وکشور همین مجلس و نمایندگان انتصابی شورای محترم نگهبان است که حق ورود افراد لایق را نمی دهد
پاسخ + 0 0 --
جانبزرگی 1397/04/23 - 08:50
وقتی اندیشه های امام خمینی در آموزش و پرورش بعنوان عنوان یک رشته ی تحصیلی مقطع ارشد از همکارانمون مورد قبول واقع نمی شود ما چه انتظاری میتونیم داشته باشیم؟!آقا سفر بلگراد و ...رو عشقه!!
پاسخ + 0 0 --
علی پورسلیمان 1397/04/25 - 16:16
سلام

دوست عزیز بازنشسته

به نظر می رسد دوره فرافکنی مسئولیت ها و وظایف شهروندی گذشته است .

این نمایندگان از میان همین مردم برخاسته اند .

اگر آن ها درست کار نمی کنند مشکل از جامعه است .

مشکل در فقدان فرهنگ مطالبه گری و پرسشگری است .

مشکل در حاکمیت روابط قبیله ای ، منفعت گرا و نبود نگاه عقلانیت گرا است .

پایدار باشید .
پاسخ + 0 0 --
علی پورسلیمان 1397/04/25 - 16:19
سلام

همکار محترم

آقا / خانم جان بزرگی

به نظر می رسد شما پاسخ نظرات قبلی مرا مطالعه نکرده اید .


کسی که این همه در نظرات خود تعصب دارد فرضا گرفتن مدرک در آن رشته چه مشکلی را می تواند در سیستم حل کند ؟


پایدار باشید .
پاسخ + 0 0 --
بازنشسته 1397/04/25 - 21:26
آقای پور سلیمان باسلام وآرزوی توفیق روز افزون
فرمایشات متین ولی باتوجه به اینکه تعدادی از نهادها وسازمانها و یا هریک از قوا خود را در هاله ای از خطوط قرمز قرار داد ه اند ودر مقابل عملکرد خود به کسی جوابگو نیستند ، از دست مردم هیچ کاری ساخته نیست ، مگر با نه گفتن به عملکرد بد آنان و مبارزه منفی
پاسخ + +14 0 --
امامی 1397/04/22 - 16:21
سلام
همه سازمانها و وزارتخانه ها ، بودجه ای اضافی
با عناوین مختلف برای ارایه خدمات رفاهی دارند
که برخی ادارات در استانها به عنوان خوش خدمتی
بجای هزینه کردن آن برای افراد زیرمجموعه خود
به تهران بازمی گردانند تا خوش رقصی بنمایند و یا
از قناعت طبعی خود نمایشی نشان دهند.
برخی هم عوامل خاص زیر مجموعه خود را سفر
خارجی به نام دسترسی به اصول جدید می برند.
اخیرا 3500 نفر از شاغلان یک واحد یک اقتصادی
که به فردی پولدار تعلق دارد از کشورهندوستان
به استانبول ترکیه سفر کرده اند .
پاسخ + 0 0 --
امامی 1397/04/23 - 12:09
ببخشید ظاهرا برای سه شب و سه روز این
سفر انجام شده است نه یک هفته .
پاسخ + +14 0 --
امامی 1397/04/22 - 16:28
که در کل 10 میلیون دلار برای آنها هزینه شده
است . هزینه هتل و غدا و تفریح و گردش و حتی
خرید کارکنان برعهده فرد ثروتمند است.
این گونه هم می شود هزینه کرد. شما تصور کنید
چقدر انگیزه شغلی افراد افزایش می یابد. صمیمیت
افراد شاغل چقدر بیشتر می گردد.
این ولخرجی نیست ، سرمایه گذاری برای افزایش
درآمد است.
اما نتیجه سفر مقامات مثلا جناب دکتر زاهدی برای
نظام آموزشی کشورمان چی بوده است ؟
هزینه های بیهوده قدرمسلم بهره ای عمومی نخواهد
داشت. همین که آنان به اسکان مدارس فرهتگیان
راضی اند گواهی بر نیات آنهاست.
دارندگی و برازندگی !!!
کاش حداقل نتایج سفرنامه مارکوپولویی خود را
می نوشتند ما خود فیض کافی می بردیم .تشکر
پاسخ + 0 0 --
علی پورسلیمان 1397/04/26 - 10:51
سلام

خانم امامی

از نظر شما سپاسگزارم .

در این پروسه ، شفاف سازی امری فراموش شده و به حاشیه رفته است .


البته نکته ای را هم بگویم .

جامعه ما اصولا با نقادی و شفاف سازی میانه ای ندارد . خیلی از افراد منتقد فعلی اگر خودشان هم در چنین موقعیت هایی قرار بگیرند مثل همان ها می شوند و شروع به توجیه گری می کنند .


مهم است که در جامعه باید نرم ها و هنجارها بازخوانی شوند و این کار فقط به دست افراد فرهیخته و رسانه های مستقل صورت می گیرد .پایدار باشید .
پاسخ + +9 0 --
پایان راه 1397/04/22 - 18:57
وا اسف از تحلیلگر داخلی کنار زده شده
و تقلیدگری در جستجوی جام جم
و وا اسف از قوانین حمایت کننده از نادانی یا سوء استفاده کننده از دانایی
وا اسف از بردگی
و وا اسف از اسب سریع رامی که سواری را جهت رام شدن نمی شناسد یا می شناسد و قدر نشناسی ها فاصله انداخته است
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/04/22 - 20:55
سلام جناب مدرس آزاد
پاسخ + 0 0 --
از طرف مدرس آزاد 1397/04/22 - 21:46
سلام جناب ناشناس
پاسخ + +5 0 --
شهاب 1397/04/22 - 19:44
درود برجناب آقای پورسلیمان از این اطلاع رسانی مهم

درکشور ما بین شعار وعمل مسئولان فاصله ی بسیاری وجود دارد شعار مرگ برآمریکا توسط مسئولان تبلیغ می شود ولی فرزندان آن ها در آمریکازندگی می کنندفعلا باید منتظر باشیم چه زمانی اعتماد مردم به مسئولان به کلی از بین خواهد رفت
پاسخ + 0 0 --
علی پورسلیمان 1397/04/26 - 10:55
سلام

آقای شهاب

درست است .

اعتماد در خط قرمز و بحران قرار گرفته است .

اما در این بحران تماشاگری و سکوت کردن مشکلی را حل نخواهد کرد .


علاج واقعه قبل از وقوع باید کرد .


پایدار باشید .
پاسخ + +2 0 --
قاسمی پور 1397/04/22 - 20:30
صربستان رو دوست داشته آقامون!!
پاسخ + +3 0 --
ابراهیمی 1397/04/22 - 20:41
درود برشرف و بزرگی آقای پورسلیمان
سفر بلگراد باقری (مدیرکل آموزش وپرورش شهرتهران)آنهم در سایه مشکلات عدیده آموزش و پرورش قابل تامل و چه بسا مایه تاسف است.
ایشان یک بار نشده سری به مناطق مخصوصا جنوبی بزنند ، شاید هم کسر شان میدانند. مدیرکل متمول کجا درد معلم زحمتکش را میداند. باقری با حفظ عده ای فرصت طلب فقط در صدد حفظ مدیرکلی خود است.
وزیراخلاقی آموزش و پرورش باید چاره ای برای شهر تهران بیندیشد و اینقدر از خودش برای این شخص فرصت طلب هزینه نکند.
پاسخ + 0 0 --
معلم 1397/04/22 - 23:28
درست فرمودید همکارمحترم ، کاعیه فقط دو انتصاب روسای منطقه 9 و 18 را بنگرید . افراد سست عنصر و همپالکی خودشو گذاشته و این مناطق را نابود کرده . سایر مناطق هم مثل 2 و 7 و.. به کنار . ابشان مدیریت ضعیفی دارند
پاسخ + 0 0 --
علی پورسلیمان 1397/04/26 - 10:57
سلام

آقا / خانم ابراهیمی

سپاسگزارم .

متاسفانه آن طور که باید و شاید مسئولان در این موارد پاسخ گو نیستند و شفاف سازی نمی کنند .


تصور می کنند گذشت زمان همه چیز را حل می کند .


پایدار باشبد .
پاسخ + +4 0 --
ناشناس 1397/04/22 - 20:57
این درست است که مسئولان توجهی به آ.پ ندارند اما اگر واقع بین باشید خود آ.پ مقصر اصلی است: مثلا حدود نصف پرسنل این وزارتخانه به جای تدریس، پست های اداری دارند و تعدد ادارات کل و نواحی و پست های بیهوده در ادارات و مدارس و انتقالات سفارشی به مراکز استان و ...باعث کمبود غیر واقعی نیرو و نیاز کاذب به استخدام جدید شده و همین بودجه فعلی هم هدر می رود.دانشگاه فرهنگیان بار اضافی شده و کارایی ندارد و این چرخه معیوب باعث نارضایتی معلمان شاغل به تدریس!می شود.
پاسخ + +3 0 --
بازنشسته متنفر 1397/04/22 - 21:00
واقعا این همه شهید که داده شد که پرچم ایران سرافراز بماند ولی واقعا برای تمامی مسولان شرم آور است که پرچم کشور بر آلونکی بر افراشته شود که ممکن است پست ترین حیوان هم به آن راضی نباشد ( عکسی که دراین مقاله به نمایش گذاشته شده ) متأسفانه پرچم کشور خود را ول کردیم وبه حفظ پرچم سایر کشورها افتادیم ،چون نان ونمک اکثر سرداران در این است
پاسخ + +9 0 --
پایان راه 1397/04/22 - 21:45
آری مشکل برخی مدیران فراتر از املا و انشا است
چه بسا یک دیپلمه در حوزۀ آموزش و پرورش به مطلبی اندیشیده باشد که وزراء و کارشناسان و مشاوران آپ از بدو تأسیس تا کنون از طرح موضوع آن غافل و در صورت طرح موضوع از تحلیل صحیح آن عاجز باشند!
این اشتباهات عذابیست الهی!
احتمالاً آقای حاجی بابایی با وجود متاهل بودن و اخذ به موقع مدرک دکتری برای اخذ مجوز نهاد رهبری برای تدریس دروس معارف دانشگاه از فلان پسر محرد عبور کرده از 40 سالگی شایسته ترند! یا ندادن کارنامه آزمون در سال 89 پسندیده تر است! یا معرفی نکردن جهت مصاحبه در سال 96 ؟ یا ...
سلام بر کلمۀ "خدشه" در کتاب نظام حقوق زن در اسلام شهید مطهری! و سلام بر فرقان، جدا کنندۀ حق و باطل؛ و سلام و درود فراوان بر ان الباطل کان زهوقا
و سلام و درود بر اسرار غیر قابل درک و سلام و درود بی پایان بر خورشید پشت ابر
پاسخ + +2 0 --
فرهنگی 1397/04/22 - 23:16
کجای کارهستید یک هیات 30 نفره شامل رییس و معاونین منطقه 9 تهران و چندین مدیر دیگر جهت آشنایی با آموزش و پرورش مالزی و درست در اواسط خرداد 97 داشتند ، گرچه به خرج شخصی بوده اما خروج ارز دراین شرایط کشور و ضرورت آن هنوز محل پرسش است.
پاسخ + 0 0 --
علی پورسلیمان 1397/04/26 - 11:01
سلام

همکار عزیز فرهنگی

بهتر بود این دوستان هم گزارشی از سفر خود و دستاوردهای آن را به صورت مبسوط و کاربردی منتشر می کردند .


البته اگر بحث خروج ارز باشد موارد دیگری هم هستند .

این که چرا باید ارز حاجیان 3900 تومان باشد ؟

مگر نباید این فرد مستطیع باشد ؟

و ...


پایدار باشید .
پاسخ + +1 -1 --
ناشناس 1397/04/22 - 23:21
اگر مدیرکل ادعای ولایتمداری دارد نباید برخلاف دستور مقام معظم رهبری موجب خروج ارز از مملکت شوند . حضرت آقا در خطبه های نماز عید فطر در این مورد دستور اکید دادند. ننگ برمدیرانی که برخلاف منویات رهبر عزیزمان رفتار می کنند.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/04/23 - 17:23
چرا حضرت آقا این دولت فاسد را برکنار نمی کند و همه امور را خوشان به دست نمی گیرند؟
خدا کند این اتفاق بیافتد تا همه چیز درست وراست شود.وما بفهمیم رشته امور به دست کیست؟
پاسخ + 0 0 --
علی پورسلیمان 1397/04/26 - 11:04
سلام

دوست عزیز ناشناس

رهبر انقلاب خودشان گفته اند که در این موارد وارد نمی شوند و دخالت نمی کنند .

پس ما هم سعی کنیم کاسه داغ تر از آش نشویم !

مهم این است که باید فرهنگ عمومی جامعه اصلاح شود و بردار و جهت این تغییر باید از " پایین به بالا " باشد .

پایدار باشید .
پاسخ + 0 -1 --
یک معلم 1397/04/22 - 23:24
.... وزیر بی لیاقت که نافرمانی چنین افرادی را از دستور حضرت آقا نادیده می گیرند .
پاسخ + +1 0 --
حقی 1397/04/22 - 23:26
تمامی نمایندگان در زمان انتخابات وعده های دروغ می دهند که کاری بسیار زشت وقبیح است وموجب خشم خداوند می شود.و علت این است به شدت هم هویت با پست ومقام وثروت هستند.
خداوند متعال می فرماید:
يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا لِمَ تَقُولُونَ مَا لَا تَفْعَلُونَ ﴿٢﴾ كَبُرَ مَقْتًا عِندَ اللَّـهِ أَن تَقُولُوا مَا لَا تَفْعَلُونَ ﴿٣﴾
ای کسانی که ایمان آورده‌اید! چرا سخنی می‌گویید که عمل نمی‌کنید؟! (۲) نزد خدا بسیار موجب خشم است که سخنی بگویید که عمل نمی‌کنید!

چاره کار در اصلاح نظام قدرت به سمت مردم سالاری و نظارت مردم بر صاحبقدرتان است.تنها با نظارت مردمی جلوی فساد قدرت گرفته می شود.
پاسخ + +1 0 --
بهرام یعقوبی سراسکان 1397/04/23 - 00:47
این نمایندگان فقط برای گشت و گذار و با پول وزارت آموزش و پرورش به مجلس رفته اند.
نوبخت هم که خودش پروژهای ناتمام است.چوپان دروغگوی دولت که خود از جنس آموزش و پرورش است در دروغگویی دست تمامی چوپانها را از پشت بسته است.
پاسخ + +2 0 --
ارزو 1397/04/23 - 10:45
رییس دیوان عدالت لطفا سری به وزارت اموزش وپرورش بزن وبخشنامه های خود را در انجا اعمال کن
پاسخ + +3 -1 --
عملی 1397/04/23 - 12:41
این آقای نظری که مدعی از زمانی که ما اومدیم همه چی گل و بلبل شده پس کجاست که بیاد جواب بده اینا رو!!اینا هر کدومشون انقدر تخلف دارند که جرأت نمی کنند به پرو پای بقیه بپیچند مبادا گند کارخودشون ذربیاد و موضوعات خودشون هم برملا بشه....فقط میان یواشکی این مطالب رو می خونند و فرار به جلو می کنند!!
پاسخ + 0 0 --
علی پورسلیمان 1397/04/26 - 11:09
سلام

دوست عزیز

البته بنده جمله ای که بگوید همه چیز گل و بلبل شده است و متعلق به ایشان است را نیافتم .

اگر این گونه نیست مستند بفرمایید .

البته برداشت عمومی خبرنگاران حوزه رسانه این است که علی رغم کاستی ها وضعیت در این بخش کمی بهبود پیدا کرده است هر چند ایده آل نیست و باید برای اصلاح آن تلاش کرد .


پایدار باشید .
پاسخ + +1 0 --
داود 1397/04/27 - 10:53
باسلام وسپاس بابت مقاله ارزشمندتان واحساس مسولیت جنابعالی در جهت تنویر افکار عمومی وگامی برای بهبود شرایط جامعه هرچند اگر باعث شود کسی را برنجاند وفکری را بجنباند. سعدیا چندان که می دانی یگوی حق نشاید گفتن الا اشکار.

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

به نظر شما ، جنس ارتباط نمایندگان مجلس شورای اسلامی با آموزش و پرورش از کدام نوع است ؟

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور