صدای معلم سایت اخبار آموزش و پروش معلمان فرهنگیان

در حاشیه برگزاری آزمون مدارس تیزهوشان 5 مرداد 1397

خانم مهاجرانی ! با تاسف باید بگویم آموزش و پرورش آن طور که شما فکر می کنید یک خانواده نیست !

علی پورسلیمان/ مدیر صدای معلم

" در اکثر کشورهای غیرتوسعه یافته بوروکراسی به جای این که دموکراتیزه شود نوعی دولت زدگی بوروکراسی به خود گرفته است . " ( 1 )

 

آزمون ریون و آزمون ورودی  مدارس تیزهوشان و خانواده آموزش و پرورش

قصد داشتم این مطلب را پس از نشست رسانه ای فاطمه مهاجرانی رئیس مرکز ملی پرورش استعداد‌های درخشان و دانش پژوهان جوان (  این جا ) بنویسم اما فکر کردم شاید این بار وضعیت متفاوت باشد .

سه شنبه 19 تیرماه در  نشست خبری « فاطمه مهاجرانی » رئيس مركز ملي پرورش استعدادهای درخشان و دانش‌پژوهان جوان با  موضوع تشريح برنامه‌های المپياد جهانی زيست‌ شناسی 2018  پس از آن  که موضوع برگزاری المپیاد با سخنرانی و پرسش و پاسخ خبرنگاران در عرض کم تر از 45 دقیقه از ظرفیت پیش بینی شده 2 ساعت به پایان رسید از خانم مهاجرانی پرسش کردم :

اگر برگزاری امتحان ورودی مدارس پایه هفتم به سبک پیشنهادی مرکز سنجش باعث اعتراض گسترده داوطلبان و خانواده ها شود مسئولیت آن بر عهده چه شخص یا کدام بخش آموزش و پرورش است؟

مهاجرانی :

آموزش و پرورش یک خانواده است. خانواده هم مشکلاتش را در درون خودش حل می کند و یک سخنگوی واحد برای اعتراضات پیدا خواهد کرد .

صدای معلم :

با کمک رسانه ها ؟

آزمون ریون و آزمون ورودی  مدارس تیزهوشان و خانواده آموزش و پرورش

مهاجرانی :

 آموزش و پرورش جایی است درست مثل ارکان و اجزاء دیگر جامعه و حکومت که همه سعی می کنند به نوعی قصور و اشتباهات خود را به گردن دیگری بیندازند  حتما با کمک رسانه ها. اگر کسی بخواهد قدرت رسانه را دست کم بگیرد حتما آسیب خواهد دید. رسانه ها بازوی توانمند مدیران هستند. اما در این مورد ما اعتقاد داریم که آموزش و پرورش یک خانواده است ، تصمیماتی که گرفته می شوند در راستای تصمیماتی است که وزیر خواسته اند و به همین خاطر همه پشت این تصمیم هستیم و کمکمان را می کنیم و امیدوار هستیم که در این زمینه بهترین نتیجه را بگیریم. "

پس از مدت ها کش و قوس بر سر آزمون مدارس تیزهوشان و نحوه برگزاری آن سرانجام 5 مرداد این امتحان سراسری با شرکت  150 هزار نفر برای تعیین 15 هزار نفر برگزار شد .

بر اساس مشاهدات آزمون دهندگان این آزمون همان آزمون ریون ( Raven ) بوده است . بر خلاف آن چه خانم مهاجرانی و سایر مسئولان ستادی تصور می کنند آموزش و پرورش یک خانواده نیست

( Raven ) از شناخته شده ترین تست های سنجش نمره بهره هوشی است که از آن با عنوان تست هوش تصویری نیز یاد می شود.

آزمون ریون از ماتریس ها یا سری تصاویر انتزاعی تشکیل شده است و سوالات با درجه دشواری فزاینده ای چیده شده اند که ضریب هوشی افراد را به خوبی به چالش می کشند.

لازم به ذکر است که افراد با دادن تست هوش تصویری ریون براساس امتیاز یا بهره هوشی یا همان iq ای که بدست می آورند در 7 طبقه تقسیم می شوند. ( این جا )

این آزمون در سالهای متمادی گذشته به عنوان یکی از آزمونهای مشاوره ای درکنار آزمون جان هالند برای هدایت تحصیلی دانش آموزان مورد استفاده قرار می گرفت  اما در سالهای بعد آزمونهای دیگر جایگزین این آزمون گردید .

برخی از مخاطبان و ذی نفعان در این آزمون نسبت به محتوای آن انتقاداتی داشته اند .

حتی برخی عنوان می کنند که تعدادی قبلا از محتوای آزمون اطلاع داشته اند که البته با توجه به سوابق مرکز سنجش می تواند مورد تامل و مداقه قرار گیرد .

برخی از منتقدان عنوان می کنند بهتر بود برای ورود به مدارس سمپاد آزمون استاندارد دیگری استفاده می شد که علاوه بر دقت، صرفا IQ را نسنجد بلکه جنبه های دیگر روانشناختی از جمله هوش اجتماعی و هوش هیجانی و استعداد را نیز سنجش نماید ...

آزمون ریون و آزمون ورودی  مدارس تیزهوشان و خانواده آموزش و پرورش

اما نکته مهم اظهارات حمید رحمانی معاون مرکز ملی پرورش استعداد‌های درخشان و دانش پژوهان جوان در گفت‌وگو با خبرنگار  حوزه آموزش و پرورش گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان است .

رحمانی می گوید :

" در برگزاری این آزمون مرکز ملی پرورش استعداد‌های درخشان صرفا بهره بردار است و استاندارد‌های پذیرش را تعیین کرده و در نهایت منتظر اسامی اعلامی از سوی مرکز سنجش آموزش و پرورش است تا بتواند برنامه‌هایی مدون را طبق سیاست‌های وزارت آموزش و پرورش برای پذیرفته شدگان اجرا کند.

وی با تاکید بر اینکه مرکز نقشی در فرایند برگزاری آزمون ندارد، ادامه داد: طراحی سوالات توسط گروهی از متخصصان برگزاری آزمون و توسط سنجش آموزش و پرورش انجام شده است. "

پرسش این است که آیا معاون این مرکز حتی یک بار محتوای آزمون را چک کرده است که متوجه شود این همان آزمون آماده ای است که نیازی به متخصصان مرکز سنجش نداشته باشد ؟

از سوی دیگر ایشان  برای فرار از پاسخ گویی در برابر فشار افکار عمومی از همین حالا توپ را به زمین مرکز سنجش انداخته است و فقط گفته است که تعیین استانداردها با ایشان و  مجموعه آن هاست .

حال پرسش از خانم مهاجرانی آن است که آن خانواده آموزش و پرورش چگونه می خواهد این مشکلات را در درون خود حل کند در حالی که معاونش مسئولیت را به دیگری احاله داده است .

مگر پرسش صدای معلم چه بود ؟

زمانی که سیاست گذار یک واحد و مجری واحد دیگری باشد بدون آن که مسئولیت ها کاملا تعریف ، مشخص و یا تبیین شده باشند طبیعی است که معاون مرکز تیزهوشان بخواهد دیگری را مقصر بداند .

آزمون ریون و آزمون ورودی  مدارس تیزهوشان و خانواده آموزش و پرورش  مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش حداقل در 2 سال گذشته نتوانسته است کارنامه قابل قبولی در زمینه برگزاری سالم امتحان نهایی داشته باشد .

نکته تاسف آور  این که هنوز عامل و یا مقصران لو رفتن سوالات امتحان نهایی معرفی نشده اند .

آیا برای پلیس فتا و سایر عوامل که سایر ماموریت های خویش را در مدت زمان خیلی کوتاهی به نحو احسن انجام می دهند انجام این کار امری مشکل بوده است ؟

آیا مسئولان تصور می کنند در این موارد " مدیریت زمان " به نوعی کمک به " حل مساله " است ؟

ناتوانی وزارت آموزش و پرورش در چنین مقولاتی موجب شده است تا حتی سازمان های دیگر مانند سازمان سنجش که حتی خودشان هم کارنامه قابل قبولی در زمینه کاری شان ندارند طلبکار آموزش و پرور شوند . ( این جا )

بر خلاف آن چه خانم مهاجرانی و سایر مسئولان ستادی تصور می کنند آموزش و پرورش یک خانواده نیست .

آموزش و پرورش جایی است درست مثل ارکان و اجزاء دیگر جامعه و حکومت که همه سعی می کنند به نوعی قصور و اشتباهات خود را به گردن دیگری بیندازند .

به باور من شکاف قدیمی و زخم کهنه " اداره – مدرسه " نه تنها بهبود یپدا نکرده است که عمیق تر و وسیع تر هم شده است .

تلفن خانم مهاجرانی زنگ می خورد ...

" سلام . ببخشید . جلسه هستم . "

رئیس مرکز تیزهوشان  قبلا در برابر خبرنگاران گفت :

" اگر کسی بخواهد قدرت رسانه را دست کم بگیرد حتما آسیب خواهد دید. رسانه ها بازوی توانمند مدیران هستند. "

کجای تعریف مساله مشکل دارد ؟

 

( 1 )

نگرشی بر بنیان های دولت مدنی در غرب ، انوش جعفری ، انتشارات آرون ، چاپ اول ، ص 133

شنبه, 06 مرداد 1397 ساعت 21:46 خوانده شده: 649 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +8 -3 --
ناشناس 1397/05/06 - 23:26
سلام آموزش و پرورش یک خانواده نیست دو خانواده جدا از هم است یک خانواده مدارس دولتی و نمونه بودن که به راحتی برخورد و حذف می شوند و یک خانواده مدارس تیز هو شان و غیرانتفاعی است که با پول و نفوذ و قدرت شان از پیش می برند
پاسخ + 0 0 --
A..... 1397/05/07 - 10:41
تیزهوشان اگه قدرتی داشت این بلاها سرش نمیومد
وقتی مسئولین صاحب مدارس غیر دولتی باشن نمیتونن وجود سمپاد رو تحمل کنن
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/05/07 - 13:18
تفکیک مدارس خیانته به سیستم آموزشی ،چه دولتی چه سمپاد ...اگر قراره این تیزهوشان ایران بمانند که 99درصد نمی مانند
باید یاد بگیرند چطور باسایر افراد تعامل داشته باشند ایجاد یک محیط دور از جامعه واقعی باعث می شود وقتی به محیط کار وارد می شوند یا از دیدن نابسامانی ها و عدم شایسته سالاری که در جامعه ما وجود دارد سرخورده شده مهاجرت کنند ،یا از دماغ فیل افتاده هایی باشند که انتظارات غیر واقعی دارند و توان اداره یک تیم ناهمگون را ندارند در هر حال نیروی به درد بخور برای آینده مملکت تربیت نشده اند
پاسخ + 0 0 --
A..... 1397/05/09 - 12:20
۱.چند درصد از فارغ التحصیلان سمپاد از ایران خارج شدن و چرا؟
من فارغ التحصیل سمپادم و تعداد کسایی که از مدرسه ما به خاطر تحصیل از ایران رفتن انگشت شمارن و اکثرشون هم قصد دارن بعد از فارغ التحصیلی برگردن ایران
ولی آیا اجازه کار کردن بهشون میدن؟امکانات و حمایت ازشون میکنن که اونا بتونن تمرکزشونو روی کارشون بذارن و باعث پیشرفت کشور بشن یا فقط یه سری وعده و وعید میدن و چهارتا عکس میگیرن ؟
۲. برای این مشکل راه حل هایی وجود داره که اجرا میشن
یکیش اینه که دانش آموزهای این مدارس با اقشار مختلف مردم مخصوصا قشر ضعیف و فقیر جامعه در ارتباط باشن
توی مدرسه ما دو تا انجمن خیریه دانش آموزی فعاله و بچه‌ها خودشون برای مردم محروم سبد کالا تهیه میکردن و تحویل میدادن، خودشون برای دانش آموزهای محروم کادوی جشن الفبا درست میکردن و مدرسه شون رو رنگ میکردن و ...
۳.تو جامعه شناسی یه مفهومی داریم به اسم برچسب زدن
کسی که برچسب میخوره یه صفتی رو نداره ولی انقدر بهش میگن باور میکنه که اون صفت جزو ویژگی‌هاشه
ببینید که چه برچسب هایی به بچه‌های سمپادی میزنید
پاسخ + +7 -5 --
فرهنگی 1397/05/06 - 23:59
متأسفم ازاینکه دردنیای امروز همچنان برخی ازماتحصیکرده ها برطبل تفکیک استعدادها، جنسیتی ، طبقاتی وغیره می کوبیم حاضرنیستیم برای یک بارهم که شده است درنگرش اشتباه خودنسبت به جامعه تجدیدنظرکنیم خوشابه حال نسل من که دردردوران تحصیل درچنین سیاه چالهای آموزشی پرورش نیافتم
پاسخ + 0 0 --
A..... 1397/05/07 - 10:45
شما که تحصیل کرده و فرهنگی هستید باید بدونید که بچه‌ها از نظر گیرایی متفاوتند و این تفاوت کنترل کلاس رو برای معلم سخت میکنه
پاسخ + 0 0 --
فرهنگی 1397/05/07 - 18:11
سلام باتشکرازنظرتون خدمت جنابعالی عرض کنم 27سال تدریس داشته ام که حدود7سال آن درمدارس سمپادبود و3سال هم مدیریکی ازمدارس سمپاددرمقطع متوسطه دوم بوده ام ضمنأحدود15 سال هم سابقه مدیروصاحب امتیاز آموزشگاه علمی وکنکوردارم
پاسخ + 0 0 --
A..... 1397/05/09 - 12:06
من درباره سابقه کاری شما سوال نکردم
اگر تجربه بیشتر ملاک صحت گفتاره جناب کاظمی حقیقی که ۳۰ساله درباره تیزهوشان مطالعه و تحقیق میکنن از ما بیشتر تجربه دارن
پاسخ + 0 -5 --
فرهنگی 1397/05/06 - 23:59
متأسفم ازاینکه دردنیای امروز همچنان برخی ازماتحصیکرده ها برطبل تفکیک استعدادها، جنسیتی ، طبقاتی وغیره می کوبیم حاضرنیستیم برای یک بارهم که شده است درنگرش اشتباه خودنسبت به جامعه تجدیدنظرکنیم خوشابه حال نسل من که دردردوران تحصیل درچنین سیاه چالهای آموزشی پرورش نیافتم
پاسخ + +7 -6 --
ناشناس 1397/05/07 - 00:16
از پول مالیات برای این دانش آموزان هزینه میشه زمانی که کشور بهشون نیاز داره و ثمر میدن میرند کشورهایی دیگه و برای پیشرفت اونها تلاش می کنند،امثال خانم مهاجرانی به خاطر منافع شخصی هزاران بهانه برای توجیه این مدارس در آستین دارند ولی دریغ از یک جو دلسوزی برای این کشور
پاسخ + 0 0 --
A..... 1397/05/07 - 10:38
هیچ هزینه ای بیشتر از مدارس دولتی برای مدارس سمپاد نمیشه
این دانش آموزایی که هر سال تو المپیاد و روباتیک و ... در سطح جهان مقام میارن همه از جیب خودشون هزینه میکنن و آموزش و پرورش هیچ کمک هزینه ای بهشون نمیده
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/05/07 - 13:21
یک بازدید از مدارس سمپاد و مدارس دولتی داشته باشید تا تفاوت را حس کنید ،حتی اگر همان هزینه مدارس دولتی هم برای سمپاد صورت بگیرد باز روا نیست ،دانش آموزان مدارس دولتی نیروی کار آینده ابن کشورند و مدارس سمپاد نیروی کار آینده کشورهای آمریکا ،المان ...
پاسخ + 0 0 --
A..... 1397/05/09 - 11:43
آموزش و پرورش همون بودجه عادی رو هم به زور میدن
مدارس سمپاد قانونا میتونن شهریه بگیرن که این شهریه کف شهریه تعیین شده برای مدارس غیردولتیه
و همین شهریه رو هم اگر خانواده ای نتونه پرداخت کنه ازش نمیگیرن
پاسخ + +10 -4 --
ناشناس 1397/05/07 - 03:48
کدام استعداد؟ کدام تیز هوش؟ اکثر اینها افرادی هستند فاقد خلاقیت که مغز آن ها آکنده از اطلاعات بیهوده است و بنا بر نوع تلقینی که به آنها شده، احساس خودبرتر بینی و دوری از اجتماع دارند و دست آخر یا پزشکی می شوند پول پاروکن! یا استادی نهایتا در یک دانشگاه از رده خارج خارجی!
این مستعدها! چرا تا کنون یک خودرو طراحی نکرده اند و چرا تا کنون یک ایده علمی ارائه نداده اند؟ چرا یک کسب و کار بزرگ و یک شرکت بین المللی تاسیس نمی کنند؟!
همه چیز را همگان دانند و همگان در بطن جامعه اند. تفکیک مدارس ظلم به آحاد جامعه است.
پاسخ + 0 0 --
A..... 1397/05/07 - 10:35
دقیقا چن نفرو بررسی کردین که به این نتیجه رسیدین؟!
مریم میرزاخانی که نیازی به معرفی نداره
امثال آقای فریپور هم در صنعت فعالیت کردن
خانم حسینی نماینده مجلس هم فارغ التحصیل سمپاده
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/05/07 - 12:49
به A
آن چه که عیان است چه حاجت به بررسی است! من که گفتم نهایتا استادکی می شوند و نماینده مجلس که شغل علمی نیست البته. آن چه مهم است در دنیای امروز کارآفرینی و تولید ثروت و ایجاد اشتغال است. دوره سینوس و کسینوس تمام شده. و البته دوران توهم هم!!
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/05/07 - 13:08
خانم میرزاخانی که در ایران نبودند !برای تربیت متخصص در کشور امریکا خدمت می کردند (البته حق دارند )
از نمایندگان نخبه مجلس که دیگر صحبت نکنید که اوضاع
آشفته مملکت دستپخت این عزیزان است ،این نخبه ها چه گامهای مثبتی برای سرزمینشان برداشته اند ؟
پاسخ + +4 -3 --
جان بزرگی 1397/05/07 - 08:39
کدوم خانواده ؟!مگر وقتی یک فرهنی با بیش از دو دهه سابقه رسمی مدرک کارشناسی ارشدش رو که در رشته شناخت اندیشه های معمار کبیر این انقلاب اخذ نموده به امور اداری محل کارش ارائه می کنه و با بی تفاوتی اعضای خانواده امور اداری روبرو میشه و یا وقتی به خاطر انتقاد اضافه کار یه همکار رو 6ماه قطع می کنند و یا زمانی که چشم بر شایستگی ها می بندند و فامیل سالاری را در انتصابات ارجح می کنند!!دیگه خانواده ای باقی نمی مونه بلکه قبیله است و هر کس که بر زمام و مسند مسوولیت های مدیریتی قرار می گیره برای قبیله ی خودش ظرفیت سازی می کنه و در آموزش و پرورش این روسای قبایل هستند که به تفاهم می رسند بر سر تقسیم غنایم قبیله فلان تشکل صنفی قبیله فلان مسوول قبیله فلان تشکل سیاسی قبیله متملقین قبیله تازه به دوران رسیده ها!!قبیله ی فرصت طلب ها قبیله پسرعمه ه قبیله ی از پشت کوه آمده ها!!
پاسخ + +6 -2 --
عاشق سمپاد 1397/05/07 - 13:55
مدارس تیزهوشان هرسال نخبگان مدال اوری رو پرورش می دن که در سطح المپیاد جهانی مایه ی افتخار ایران اسلامیه.هروقت اون مدارسی که دوست منتقد سمپاد توی چند کامنت بالا بهشون اشاره کرد تونستن مثل سمپاد در المپیادهای جهانی بدرخشن.اونوقت صحبت از حدف سمپادکنبم.بگذریم از اینکه مقام معظم رهبری بزرگترین حامی نخبه پروری در ایرانه.واصولا وقتی بچه ای سطح علمیش از هم سن وسالهاش بیشتره لزومی نداره با نشوندنش کنار بچه های دیگه که سطح گیرایی پایین تر دارن وقتشو تلف کنیم.همچین فردی باید در مدرسه ای تحصیل کنه که دبیران ودانش آموزان مناسب سطح خودش اونجا باشن.و با تدریس جزوات تکمیلی و خارج از کتاب بتونند به معلومات این دانش آموز چیزی اضافه کنند.
پاسخ + 0 0 --
عاشق نادانی وبی خردی 1397/05/07 - 16:44
بر گرفته از متن عاشق سمپاد:
مدارس تیزهوشان هرسال نخبگان مدال اوری رو پرورش می دن که در سطح المپیاد جهانی مایه ی افتخار ایران اسلامیه

ایران اسلامی: بالاترین آمار طلاق در دنیا، بالاترین آمار کشته ومجروح در جادها، آمار بسیار بالای بیکاری، تورم لجام گسیخته واقتصاد در حال فروپاشی ، فحاشترین ملت دنیا در فضای مجازی، تهران یکی از شهر های جرم خیز دنیا و.................
پاسخ + 0 0 --
عاشق سمپاد 1397/05/07 - 19:00
اونوقت بالا بودن امار طلاق و کشته ها وجروح های حوادث رانندگی و تورم افسار گسیخته به مدارس سمپاد مربوط می شه؟؟نه اداره ی راهنمای ورانندگی مسئولینش سمپادی هستن.نه مسئولان اقتصادکشور سمپادین. ونه ثبت احوال. ایراد از جای دیگست. اتفاقا من می خوام دست بگذارم روی این معضلاتی که گفتید واین سوالو طرح کنم چرا مسئولان بخشهای مهم کشور از فارغ التحصیلای سمپاد ومدال اوران المپیادی انتخاب نمی شه؟؟این همه سال افراد غیر المپیادی وغیر سمپادی سر کاربودن واین اماری که شما گفتی به دست اومده. بگذاریم چندسالم نخبگان سمپادی بیان تمام امور رو در دست بگیرن ببینیم چی می شه. مطمئنا واز وضعیت فعلی که ازش می نالید بهتر خواهد بود.
پاسخ + 0 0 --
عاشق نادانی وبی خردی 1397/05/08 - 00:00
این چه کشور اسلامی است که ....مسئولین بیسواد ونادان وغیر سمپادی هستند؟ وحالا که چنین است چرا ادعای اسلامی بودن دارید؟
جالب است بدانید موفقترین مدیران در کشورهای پیشرفته همچون ژاپن ادعای تیز هوشی ندارند.
پاسخ + 0 0 --
Melika 1397/05/09 - 12:02
کدوم مسئولین سمپادی هستند؟! اسم بگید لطفا
جالبه که یه جا میگن سمپادیا ۹۹% از ایران میرن یه جا میگن مسئولین سمپادی هستن
پاسخ + +5 0 --
ناشناس 1397/05/07 - 23:52
آموزش و پرورش یک خانواده نیست. اگر هم باشد خانم مهاجرانی متعلق به این خانواده نیست.
ایشان در یک دانشگاه غیر انتفاعی با مدرک فوق لیسانس هیات علمی هستند.
ایشان به مجموعه اموزش و پرورش و با رانت حزب اعتدال و توسعه و جناب زینی وند تحمیل شده است.
همانگونه که جناب الهیار و خانم حکیم زاده به ما معلمها تحمیل شده اند.
پاسخ + +5 0 --
فرهنگی 1397/05/07 - 23:52
خانم مهاجرانی دوموضوع راباهم اشتباه گرفته اند موضوع اول تگوجودتفاوتهای فردی بین دانش آموزان ازنظر هوش واستعداداست که این موضوع راهمه قبول داریم اما موضوع مورداختلاف مااینست که مامعتقدیم تفکیک داتش آموزان باهرعنوانی به جامعه آسیب جدی واردمی کند اماایشان به عنوان شخصی که ازمنافع اجتماعی واحتمالأمادی آن سود می برنددرمقابل این خواست جمعی مقاومت می کنند وتصورشان اینست که مخالفان سمپادباااین مدارس ازنزدیک آشنایی ندارند واقدام به توضیح واضحات می کنند
پاسخ + 0 0 --
Melika 1397/05/09 - 11:59
بفرمایید راه حل جایگزین چیه؟
طرح شهاب هنوز داره به صورت آزمایشی اجرا میشه و هیچ گزارشی ارائه نشده که نتیجه ش چی بوده
به علاوه این طرح در کشورایی اجرا میشه که تعداد دانش آموزها در کلاس کمه و معلم به راحتی میتونه به هر دانش آموز بر حسب نیازش رسیدگی کنه
اجرای این در طرح در وضعیت الان عملی نیست و بار اضافی رو به معلم ها تحمیل میکنه
پاسخ + 0 -1 --
معلم 1397/05/09 - 00:30
دقیقا تفکیک یعنی ظلم مضاعف به خود دانش آموز در یک مدرسه استثنایی که در آمار 9 نفرند ولی حضور 2 نفر با یک مدرسه عادی دولتی با 140 نفر تفاوت از زمین تا آسمان است ( برای آن دو نفر بیش از 5 میلیون سرانه واریز شده اما برای 140 نفر 200 هزار تومن ) اولا آن دو نفر که دو معلم هم دارند میتونن در مدرسه عادی با حضور در اجتماع 140 نفری هم احساس وجود کنن ثانیا از اون دو نفر برای اداره دو کلاس عادی اسفاده شود و اون 5 میلیون برای سرانه مدرسه عادی مناسب واقعا این مدیران ما استثنایی اند
پاسخ + 0 0 --
Melika 1397/05/09 - 11:55
نظر منم به عنوان یه دانش آموز بشنوید
من مدرسه دولتی ، غیردولتی و سمپاد رو تجربه کردم
من و کسایی مثل من در مدارس دولتی و غیردولتی یا منزوی میشیم چون معلما و سطح کلاس پاسخگوی نیازهای ما نیست یا مدام از معلم سوال میکنیم و بهمون برچسب بچه پررو و شلوغ میزنن
این هم برای ما هم برای بقیه آزاردهنده ست
پاسخ + +2 0 --
معلم ابتدایی 1397/05/09 - 14:05
آموزش وپرورش یک خانواده نیست بلکه یک زیرسیستم حاکمیتی است که عهده دار تعلیم تربیت فرزندان این رمز وروم است و باید مثل هر زیر سیستم دیگری پاسخگو باشد مطرح کردن عنوان خانواده بیشتر برای لا پوشانی مشکلات .بر انگیختن نوعی حس ترحم .و ایجاد روحیه عدم مطا لبه گری از آموزش وپرورش است

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

آیا با طرح " معلم تمام وقت " وزارت آموزش و پرورش موافقید؟

پربازدیدترین

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور